Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) kraftxld válasza havri1 (#1500) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mert milyen gép és milyen szolgáltatásokat látna el?
Alap tartományvezérlő dhcp-vel simán elröfög 512mb ramon ha server core-ként telepíted.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1502) havri1 válasza kraftxld (#1501) üzenetére


havri1
félisten

Asus p5k / 3,2ghz p4 HT / 2x 1gb ddr2-800 / 2db 80gb samsung raid0 / 1,5tb hitachi

Amolyan fileszerver, hálózati mediaplayereknek.
Miután feltelepítettem, beállítgattam, sokat "gondolkodott". Ablakokat egyre lassabban adta fel. 2003 ebből a szempontból sokkal gyorsabbnak tűnik.

havri

(#1503) havri1


havri1
félisten

Valaki tett már fel 2k8 r2 64bitesre torrent klienst? Én a Bittorent 7.2.1 verziót használom, webuival, rá is tettem, de keményen fagy vele.
Lehet alternatíva az utorrent, nem próbáltam, de nem hinném hogy ezzel gond lenne.

havri

(#1504) CsodaPOK válasza havri1 (#1503) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Windows 7 64 biten fut az utorrent csodálatosan. Szerintem egy próbát mindenképp megér.

(#1505) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Valószínűleg alap kérdés, a mappamegosztással van egy kis problémám.
Adott egy SBS2011. Létrehoztam a felhasználókat, illetve biztonsági csoportokat. Megosztottam egy mappát, amihez az SBS konzolban is, illetve a mappa tulajdonságok/biztonságnál megadtam a csoportot (semmi mást), viszont amikor egy klienesn bejelentkezek egy, a csoportban lévő emberrel, akkor azt írja hogy nincs joga a mappa olvasásához. :F ha nem magát a csoportot, hanem a benne lévő usereket adom meg egyesével akkor működik, de ha a csoportot akkor azt írja hogy nincs joga betekinteni se... :(
milyen apróságot rontottam el/nem állítottam be? :B

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1506) kraftxld válasza bugizozi (#1505) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az emberke tagja is a csoportnak?
Logoff-logon volt, hogy felkapja a csoporttagságot?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1507) bugizozi válasza kraftxld (#1506) üzenetére


bugizozi
őstag

:W
Logoff/logon :B :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1508) havri1


havri1
félisten

Alapjaiban véve a 2008 server win7 alapokon fut?
A driverek miatt kérdezem. Nagyon megtetszett, lehet áttérnék a pcmen erre. Csak 1-2 driver ha nem megy, már szívok..

havri

(#1509) CsodaPOK válasza havri1 (#1508) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

A Server 2008 R2 van a Windows 7-tel nagy rokonságban.

(#1510) havri1 válasza CsodaPOK (#1509) üzenetére


havri1
félisten

Köszönöm!

havri

(#1511) ubid


ubid
őstag

Ajánlom figyelmetekbe a következő blogot :

EZT

Hamarosan egy lépésről lépésben nevű sorozat veszi kezdetét, érdemes lesz követni. teljesen alapoktól mutatjuk be miként működik, és miként állítható be a win server 2008 R2.

Köszi. HellÓ!

-.-

(#1512) havri1


havri1
félisten

Helló!

Tudna valaki segíteni FTP beállításban?
2008 R2 van a gépen. Amit eddig megcsináltam:

E leírás alapján (kivéve az FTP7 telepítését, mert R2-re nem tudtam felrakni, az így tettem fel) belőttem az IIS-t és at FTP 7.5 -t.
Létrehoztam localhoston az ftp elérés, hozzáadtam a rendszergazdát, mint engedélyezett felhasználót, létrehoztam az ftp könyvtárat, a saját kezű tanúsítványt. Engedélyeztem a tűzfalban, Totalcommanderbe belemásoltam az OpenSSL fileokat.
Viszont a TC nem látja az ftp-t.
Folyamatosan kapcsolathívási hiba. Próbáltam ftps://ip:21, ftp://ip:990, ip:21, ip:990, de semmi.
Mi a hiba vajon?
Kizárólag helyi hálón kell az ftp, és elég a rendszergazdai hozzáférés.

Köszi!

havri

(#1513) havri1


havri1
félisten

Idáig már eljutottam.
A havri acc az IIS felhasználó, engedélyezve van, azzal ezt dobja:

Hozzáadtam a rendszergazdát is, arra meg sima 530 as hibát ír, user cannot log in.
A rendszergazdát windowsos userként engedélyeztem iis-ben.
:F

havri

(#1514) CsodaPOK válasza havri1 (#1513) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

A home directory inaccessible-be múlt héten én is belefutottam. Nálam az volt, hogy a létrehozott felhasználónak nem volt olvasási joga az FTP-ben megadott root directory-ra.

(#1515) havri1 válasza CsodaPOK (#1514) üzenetére


havri1
félisten

Hm, na de IIS felhasználónak, hogy engedélyezzek írást a mappára? Inkább a rendszergazdát kéne az ftphez hozzáadnom, az minden mappához hozzáfért, hozzáférése alapból megvan, igaz?

Szerk.: Megoldva. Hozzáadtam rendszergazdát, csak nem adtam hozzá az " FTP- Engedélyezési szabályok"-nál.

[ Szerkesztve ]

havri

(#1516) Plero


Plero
tag

hogyan?

Adott Win2008R2 + TMG 2010
Van 2db szervezeti egység /Tanárok, Diákok/
Hogyan tudom a Diákok szervezeti egységnek letiltani az internetet?
A letiltás alap lenne és be lehessen kapcsolni 45 percre. Utána automatikusan tiltásba menne az internet az Diákok szervezeti egységre.

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#1517) kraftxld válasza Plero (#1516) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csoporttagság alapján tudod, de a klienseknek webproxy vagy firewall kliens kapcsolódási mód kell, securenat nem jó.
Vagy dhcp reservation a diák gépekre és ip tartomány alapján tiltani.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1518) Plero válasza kraftxld (#1517) üzenetére


Plero
tag

Köszönöm :-(

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#1519) kraftxld válasza Plero (#1518) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A proxy-t elég egyszerűen ki lehet dobni OU alapján group policy-vel csak a kisdobosoknak, és ki se tudják kapcsolni :)
Utána már csak a TMG-n kell a szabályokat beállítani.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1520) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Üdvözletem újra!

Előfordulhat, hogy olyan munkát kapok ahol teljesen egyedül leszek egy teljes gyárra, egy más által konfigolt rendszerrel. Majd szeretném igénybe venni a szaktudásotokat ;]

(#1521) Gdi


Gdi
senior tag

Sziasztok mindenki!

Nos két kérdésem lenne, amelyhez azt kell tudni hogy az alap scenario az egy kis iroda Linuxról Windowsra való áttérítése.
(Egy szerver van, kát hálókártyával. Egyikfelén internet, másik felén a kliensek)

Első körben egy SBS 2008/2011 Standardra gondoltam. Le is szedtem a 30 napos kipróbálható verziót (mivel eddig max 2003-mal volt dolgom), hogy virtuális környezetben el demózgatok vele.
SBS-t preferáltam volna, már csak azért is mivel úgyis benne van minden ami kellhet (Exchange, SharePoint, IIS, etc...), és a kinézett szerverrel együtt olcsón megvehető.

DE... konfigurálás közben (és egy kis utánajárás után) kiderült számomra, hogy az SBS 2008-as verziótól kezdve nem szereti az ISA-t, illetve nem támogatja a Dual NIC-t, és emiatt sehogy nem sikerült belőnöm az RRAS-t hogy útválasztóként menjen a kár hálózat között. Domain neveket még feloldotta, de adatforgalom már nem történt.

Egyes blogokon azt írják hogy oldd meg egy olcsó routerrel és az SBS maradjon 1 hálókártyával, vagy tegyél be egy Server 2008 Standardot erre a célra (ami valljuk be; nem olcsó muri csak ezért). Routeres megoldás meg azért nem fekszik, mert szeretném elérni hogy authentikáció nélkül se ki, se be ne legyen forgalom, még akkor sem ha a belső hálózatra kerül, mondjuk egy Live CD-ről futtatott oprendszer vagy egy MAC-klónozott gép.

Szóval első kérdésem az lenne hogy van-e valami workaround erre; hogy lehetséges legyen SBS 2008/2011-t bekonfigurálni két hálókártyás NAT útválasztóként is?

Másik része a dolognak hogy ha már Standard Server is szóba került, mi lenne ha egy Standardra telepíteném fel az Exchanget meg a Sharepointot és az egyéb vackokat amikre szükség lehet. (Ez egy picit költségesebb megoldás, de talán még belefér nekik)
Igyhát 2008 R2 SP1 Standard, és egy Exchange 2010 SP1 került fel.
RRAS megy - éljen.
Kliens felöli próbálgatásoknál viszont újra letört a lelkesedés:
Outlook (2007+SP2, ami egy Win7 Prof. SP1-en fut) Küldés/fogadás közben az OAB-nál meghal. (Eseménynaplóban létrejön egy "OAB download failed.2 bejegyzés, és a küldés/fogadás állapotjelzője a 'Kapcsolat nélküli címjegyzék sablonjainak letöltése."-nél áll 2-4 percet. (Van OAB DB, és hozzá is van adva a Default Mailbox Storage-hez)

Erre két lehetésges okot írtak:
-1: Korrupt fájok Outlooknak. (frissen telepített rendszer, de azért megcsináltam a lépéseit... hátha az.. nem az volt, a probléma továbbra is fenntállt)
-2: Nincs megfelelő jogosultság beállítva...
a http://CAS/OAB címen tényleg nem enged, de az http://CAS/OAB/<uid>/oab.xml (és a többi file is) olvasható, a kliens gép böngészőn keresztül hozzáfér.
Nosza, azért kiszolgálón a ../Program files/Microsoft/Exchange/Client Access/OAB mappára adok (csak tesztelés miatt) hozzáférési jogot Mindenkinek.

Picit gyorsabb lett, már csak 1-2 percet áll az említett műveletnél az outlook (néha még "OAB download succesful."-t is kapok naplóba), de ez még így is lassú.

Második kérdésem tehát hogy mi miatt lehet ez? ill. mit kell ellene tenni, hogy eme zavaró lassúságot elhárítsam. Az idő múlásával úgyis lassul ez magától, friss rendszernél nem kellene még :)

OAB-ot nem is lehet kikapcsolni, pedig mindenki csak helyi címjegyzékből dolgozna

Technet/MSDN-en található Screencastokat már átnézegettem a témákkal kapcsolatban, de egyikben sem volt hasonló gond vagy figyelemfelhívás ezt a problémát előidéző dologra.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Szerk: typos.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#1522) bobsys válasza Gdi (#1521) üzenetére


bobsys
addikt

1. Egy SBS Premium package? Abban van egy plusz 2k8 server meg egy SQL ha kell a kesobbiekben

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1523) kraftxld válasza Gdi (#1521) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mi az ami miatt az SBS-t akarod mint útválasztó? Bármilyen olcsó router többet tud mint a 2k8R2-es NAT, ráadásul működik is :)
Az SBS 2008 és 2011 így is agyon van hekkelve az MS által, egyáltalán nem támogatott opció az hogy NAT-ol is.
Vagy ahogy Bobsys írta, premium pakk, majd a második szerverrel RRAS-olsz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1524) Gdi válasza bobsys (#1522) üzenetére


Gdi
senior tag

Az is lehetne, miután utánaszámolva egy Standard Exchange 2010 egy szintén Standard 2008 R2-vel (5-5 CAL) majdnem 3* drágább mint egy SBS 2011 Premium... és akkor még a többiről nem is beszéltünk.
De mivel a kliens gépek/eszközök száma (már) nem éri el a 15öt, így egy Essential is elég lenne, mivel Sharepointról le tudnak mondani.

Kraft kérdésére is válaszolva; azért szerettem volna átjáróként, mert anno (Standard) 2003-mal ISA-ban nagyon jól be tudtam állítani a hálózat-hozzáférési szabályokat. Persze itt megint hamarabb beszéltem, mint gondolkoztam volna, hiszen írtam is hogy 2008-hoz nincs már ISA, és az RRAS NAT elég gyenge ilyen téren, ami miatt borul az egész... (azért reménykedtem hogy valami ISA szerű dolog még létezik... mondjuk TGMakármire átnevezve ami megy SBS-sel.)
(volt egy csomó oka, hogy miért volt még jó, hogy az egész hálózati mizériát miért a szerver "felügyelte")

Exchange-Outlook-os dologra van azért valami tippetek?
Bár kicsit filóztam azon is, hogy lehet valami tanusítvány para van a dologban, és az nem tetszik neki hogy ön-aláírt tanúsítvánnyal rendelkezik az exchange, amit nem vettem fel a kliensen trusted rootba? De mondjuk ez nem lehet, mivel nem SSL-en keresztül próbálkozik az outlook alapból... vagy igen?

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#1525) kraftxld válasza Gdi (#1524) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Van TMG 2010 ami megy 2K8 (R2) alatt, de erősen nem ajánlott felrakni SBS-re.

Arra figyelj, hogy az Essentialsban Exchange sincs.

Tanusítványhiba: Az SBS saját telepítő szutykával kell felrakni, mert kézzel nem nagyon szereti.
RapidSSL amúgy már fillérekért van, én már azt mondom az ügyfeleknek, hogy nem működik rendes tanusítvány nélkül, szopjon vele akinek ..... :D A tanusítvány árának töbszörösét kifizetik szívásban.
Tanusítványhiba szokott még lenni az autodiscover miatt is.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1526) bobsys válasza Gdi (#1524) üzenetére


bobsys
addikt

GFI Webmonitor, 40 dolcsi korul van seatenkent
Ahogy kraftxld is irta Essentialban viszont nincsen Exchange
Self signed tanusitvanyt meg dobd ki, RapidSSL 12 dolcsi 1 evre

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1527) C^^


C^^
őstag

Sziasztok,

Clustering esetén hány SQL Standard licenc kell? 2 node lenne, az egyik csak Failover-re lenne fenntartva, tehát load balancingra nincs szükség. Ilyenkor elég 1db licenc+1*x db userCAL?

Köszönöm, előre is.

(#1528) CsodaPOK válasza C^^ (#1527) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

E doksi szerint (36. oldal) 2 node-s aktív-passzív clusternél elég az 1 licence.
Még, hogy nincsenek csodák :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#1529) DopeBob válasza CsodaPOK (#1528) üzenetére


DopeBob
addikt

:Y

ugyan ilyet minden MS termékre!

MZ/X

(#1530) C^^ válasza CsodaPOK (#1528) üzenetére


C^^
őstag

Köszönöm. :R

(#1531) GD


GD
őstag

sziasztok,

kérdésem: a wsus és a wds default megosztásait el lehet tenni $-os megosztási névként?
tehát ha valaki \\-el nézi a szerver megosztásait, ne jelenjen meg..
zavarja ez a wds vagy wsus működését?

köszi!

(#1532) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Sokan biztos háborogni fogtok, hogy miért ide teszem fel ezt az off kérdést,de sajnos nem találok erre külön SQL Server 2008 topic-ot.

Szóval a napokban ismerkedtem az SQL Server 2008-as kiadásával, el is kezdtem tanulgatni az ehhez elérhető tanfolyamokat, e-learning anyagokat. Ez mind szép és jó, viszont 1 nagy kérdésem van; a gyakorlatban hogy valósul meg az SQL Server adatbázisainak elérése?! Tehát egy hálózaton belül a kliens gépek milyen programokon (Access-t kivéve) férhetnek hozzá az SQL Server adatbázisaihoz, a mindennapokban hogyan vehetjük hasznát a meglévő adatbázisoknak cégen belül?! Bocsi ha nagy lamer kérdés, de nem nagyon világos, hogy a programok hogyan használják az adatbázisokat :S Gyakorlati, hétköznapi, leegyszerűsített példákkal aki ezt nekem el tudná magyarázni akár privátban, akár itt, azt nagyon szépen megköszönném! :R

(#1533) havri1


havri1
félisten

Helló!

Másodjára szedem össze a szerveren a Virus:Win32/Gael.D vírust.
Már nagyon kezdem unni. Sajnos azt hittem maximálisan védve vagyok, a tűzfal+vírusírtó+ odairigyeléssel, de ezek szerint valahol van nem kis rés.
Jelenleg Security Essential van a gépe(ken). Milyen vírusirtót lenne érdemes rárakni a szerverre?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

havri

(#1534) Immy válasza havri1 (#1533) üzenetére


Immy
őstag

Szerveren milyen tűzfal/vírusirtó van?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1535) kraftxld válasza havri1 (#1533) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Trend Micro-t NE!

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1536) havri1 válasza Immy (#1534) üzenetére


havri1
félisten

Gyári tűzfal + Secuity Essential.
Minden gyári beállítás, kivéve az IE-ben 1-2 kivétel hozzáadása, pontosabban azok az oldalak, amik a frissítésekhez kellettek.

havri

(#1537) CsodaPOK válasza _NCT (#1532) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Gyakorlatilag bármilyen program használhat adatbázist, csak le kell programozni.
Kb úgy néz ki, hogy létrehozol egy kapcsolatot az adatbázis felé, majd küldheted az adatbázisnak a SELECT * FROM kiscicák utasításokat. Erre az adatbázis jó esetben visszabrekeg valamit, amit aztán a program megjelenít vagy számol vele vagy bármi mást csinál vele. Ha végeztél, akkor pedig zárod az adatbázis-kapcsolatot.
Egy C# példa: [link]

Weblap esetében is kb ugyanígy néz ki a logikája.

Ha csak ad-hoc kell valamit kiszedni az adatbázisból, akkor meg mondjuk WinSQL-lel vagy bármilyen más kliensprogrammal csatlakozol az adatbázishoz és mehet a SELECT *...

(#1538) _NCT válasza CsodaPOK (#1537) üzenetére


_NCT
őstag

Hmm,köszi a választ. Eddig MS Access-t használtam gyakorlásképp, szóval az a része tisztában is volt, viszont ugye vannak pl számlázóprogramok (InCash), weblapkészítő programok (pl joomla) ahol szintén adatbázisszerűen vannak tárolva egy adott honlapon a képek, leírás stb stb (pl egy számtechbolt honlapján, ahol több ezer termék van). Ez érdekelt, hogyan valósul meg, de most már értem, hogy ehhez C#-ben kell programozni tudni, vagy legalábbis az SQL programozáshoz érteni.

Manapság egy SQL adminisztrátornak kell értenie az SQL programozáshoz? Lehet hogy ez is idióta és triviális kérdés, de az MS honlapján található MCTS vizsga alapján nem igazán kell, és a hozzá tartozó tanfolyamban sem találok erre utalást.Biztonság,adatbázisok menedzselése,tömörítés,adatbázis létrehozása, jogosultságkezelés,HA stb... ha ezekkel tisztában vagyok, van értelme benyújtanom az önéletrajzom, vagy ez még édes kevés ahhoz, hogy azt mondjam értek az SQL Server-hez? Sok álláshirdetésnél csak annyit tüntetnek fel, hogy SQL Server 2k8-hoz kell érteni, viszont nem írják oda, milyen mélyrehatóan.

Őszintén megmondom azért kérdeztem, mert ugye manapság egy rendszergazdának nem árt tisztában lennie az SQL server-el is. Jelenleg végzős vagyok, nyakamon az ÁV, viszont erősen szakirányt tévesztettem, így most tanulhatok itthon :((( A tanulás nem nyűg, hiszen örömömet lelem megtanulni a Server minden csínyját. Szeretnék valahol rendszergazdaként elhelyezkedni, ÁV után meg is lesz a gyakorlati helyem. Jelenleg azt mondhatom a Server 2k8-at elég jól megismertem (Exchange-el együtt) még ehhez szeretném hozzácsapni az SQL Server-t és lehetőség szerint egy virtualizációs megoldást (VmWare ESXI). Azt tudni kell, hogy programozni gyűlölök és egyáltalán nincs is tehetségem hozzá, egyszerűen nem érdekel és nem is fog, ez van. :B

Későbbiekben mindenképp tervezem minősítések megszerzését, remélhetőleg a cég fogja támogatni, vagy ha nem, akkor saját költségből megvalósítani. Véleményem szerint sokkal nagyobb értéke van mint a Diploma.

[ Szerkesztve ]

(#1539) _NCT válasza _NCT (#1538) üzenetére


_NCT
őstag

előző hsz-ben elírtam, nem úgy értettem h képeket tároljuk az adatbázisban,hanem csak az elérési útvonalat, remélem jól tudom :B

(#1540) brd válasza _NCT (#1538) üzenetére


brd
nagyúr

Nem kell az összes SQL utasítást fejből "vágnod", az a programozó dolga (jó, fejből neki sem, de érted ;) ). Neked azt kell tudnod megoldani, ha megborul a log shipping, mirroring, ha át kell tenni userekkel másik SQL server alá az adatbázist, és hasonlók. Persze néhány parancs ismerete elengedhetetlen, de az nem vészes, ráadásul a SQL parancsok egész jól vannak dokumentálva, már a saját helpjében is (SQL Server Books, telepítéskor választható összetevő).

The only real valuable thing is intuition.

(#1541) kraftxld válasza _NCT (#1538) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hehe, ismerős sztori :)
Én is átkoztam a felsőoktatást a sok buzi programozás miatt mert szerintük informatika=programozás.
Nem is végeztem el végül semmit, inkább még a sulis évek alatt rágyúrtam a gyártói cuccokra és a gyakorlatra. Úgy érzem, hogy bőven jól döntöttem.

Csak egy jótanács, ha rendesen akarod csinálni a dolgokat bőven elég a win server, AD, és egyebek + Exchange + virtualizáció, az SQL témából maradj ki.
Elég ha fel tudod rakni meg az alap jogokat beállítani, aztán át kell passzolni a dolgokat olyan szakinak aki vágja a témát.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1542) bugizozi válasza kraftxld (#1541) üzenetére


bugizozi
őstag

Ezt sajnos én is tapasztaltam...hálózati szakirányra mentem de még ott is volt prog tantárgy :W

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1543) DopeBob válasza bugizozi (#1542) üzenetére


DopeBob
addikt

Az még semmi, hogy volt prog, de mi volt mellette, ami mondjuk egy (mivel főiskola legyen mondjuk rendszermérnök a rendszergazda helyett) rendszermérnök számára hasznos gyakorlati tudást ad? Nagy büdös semmi. Csomó alibi tantárgy 80 éves tanárokkal, 1970-es évekbeli jegyzetből... (Győr) A világon semmi értelme nem volt max annyi, hogy van és kész.

MZ/X

(#1544) CsodaPOK válasza _NCT (#1538) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Egy minimális szinten szerintem azért tisztában kell lenni az SQL utasításokkal vagyis inkább az SQL logikájával. Ha másért nem is, könnyebben átlátod a dolgokat, illetve ha egy fejlesztővel kell együttműködj, jobban megértitek egymást.

Fősuli-egyetem témában csatlakozom a többiekhez. Nálunk is mérnök-infó=programozás+elektronika.
Egy tantárgyunk volt, ahol láttunk Server 2003-mat, de a tanár felkészültségét inkább hagyjuk.
Egy szerencsém volt, hogy indult Cisco szakirány, különben mehettem volna robotokat programozni...

De mostmár hálisten túl vagyok rajta. Semmi pénzért nem mennék vissza. Inkább csinálok egy raklap gyártói vizsgát. :)

(#1545) _NCT válasza CsodaPOK (#1544) üzenetére


_NCT
őstag

Nos nagyon jól összefoglaltátok a 4 évemet a fősulin :D Köszönök minden választ! :) :R

Server 2k8-ból AD-DS,DHCP-DNS config,Wsus,WDS,IIS,Backup-Recovery,Exchange '10 -el tisztában vagyok ehhez csapom jelenleg az SQL-t + még indulásnak Sharepoint-ot meg azért egy Disaster recovery plan-t is szeretnék elsajátítani elméletben,bármikor jól jöhet :) A gyakornoki helyem a MediaGo intézné, nem tudom vannak-e vélemények róla, de jelenleg máshol nem igazán találok helyet,ahol 0 tapasztalattal lehet indulni. Állásra gyakorlat nélkül pedig nem is pályázok,mert az öngyilkosság szvsz.

Windows 8 Developer Preview tölthető -->csak nekem néz ki ez az egész új felület úgy, mintha a start->kellékek->játékok->passziánsz -t indítanám el? :B

Nálunk 1 db tantárgy volt, az Oprendszerek, ahol 2003-at kellett feltelepíteni + mellé egy XP-s gépet és beléptetni tartományba. Ha ez megvolt, megkaptad az 5-öst... Hmmm, valahogy már akkor úgy éreztem, én ettől egy kicsit többre vágyom :K Természetesen már azt sem értettem, hogy miért tanuljuk ugyanazon tárgyakat, mint a gazd.infósok (1-2 kivételével).

Azt megfogadtam, hogy mégegyszer főiskolába max akkor teszem be a lábam, ha felvesznek mint rendszergazda, vagy ha a gyerekem kell majd elkísérnem. Úgy érzem elraboltak 4 évet az életemből, meg nem is.A diploma jelenleg annyit ér mint egy érettségi; kell hogy legyen, de minek? Én az eddigi tudásom itthon szereztem, nem főiskolán...

[ Szerkesztve ]

(#1546) rolko


rolko
őstag

Sziasztok!
Elmúlt napokban terminál (thin client) használatát fontolgattam itthonra költséghatékonyság miatt. Lenne egy központi gép (I7 920@3,7ghz, 12GB ram, GTX480, stb) és hozzá egy pár olcsó vékony kliens. A külföldi fórumokat áttúrva rájöttem hogy egy 50$ os kliensel kb csak a wordot lehet használni, 3D-s tartalmak, videók lejátszására alkalmatlan a remote desktop miatt. Olvastam a PCoIP technológiáról de az egy vagyon, ott vagyok hogy másik ilyen gépet veszek.
Most utána néztem a Win szervereknek és a 2008 R2 SP1 ről olvastam hogy elméletileg a Remote FX-el a vékony klienseken is elérhető mostantól a 3D tartalom, animációk, stb. Ezt próbálta már valaki miként működik, esetleg milyen kliens kell hozzá? A gpu támogatásról csak a Quadro és Fire Proról láttam valamit. GTX480-at kitudnám vele használni?

:R

(#1547) kraftxld válasza rolko (#1546) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Várd meg a végleges Win8 server-t abban sokkal jobb RemoteFX támogatás lesz.
Amúgy kell hozzá SLAT képes proci, speciális driver amit lehet meg lehet hekkelni a GTX480-ra.
A vékonykliensek témakörben amik tuti támogatják (ezekről tudok):
Bármilyen vékonykliens ami a Win7 Thin PC-t futtatja
Újabb Wyse vékonykliensek a legfrissebb firmware-vel.
HP T5740e is viszi némi frissítés után: [link]

Amúgy otthoni környezetben nem tudsz ezzel elérni nagyságrendi spórolást. SZVSZ cégeknél is 30-50 gép felett érdemes ilyesmiben gondolkozni, és 3 év az átlagos megtérülés.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1548) havri1


havri1
félisten

Még mindig várnék vírusírtó tippeket.
Avast, Avira nem megy fel a serverre, telepítésnél hibát dob.
Security Essential nem képes megfogni a vírust, másodszor szivat meg.
Mi lenne a befutó?

havri

(#1549) _NCT válasza havri1 (#1548) üzenetére


_NCT
őstag

Nem tudom mennyire megoldható kölcségvetés szempontjából, de itt az én tippem: ESET SMART SECURITY BUSINESS EDITION

Egész jókat olvastam róla, hatékonyság szempontjából, bár ha abból indulok ki, hogy nálam évek óta NOD32 van (kliens),akkor bizony ez sem lehet rossz termék.

(#1550) Plero válasza havri1 (#1548) üzenetére


Plero
tag

Kaspersky? Nálunk 2 éve működik.

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.