Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) gardener válasza kraftxld (#597) üzenetére


gardener
senior tag

Most,hogy néztem az xp esetén az offline folders beállításait, jöttem rá,hogy ez nem is az amit Én szeretnék. Hiszen úgy látom,hogy egy csinál egy másolatot a kliensen a serveren fileokról és net kapcsolat esetén azokat "szinkronizálja" vissza.
Nah most ez azért nem tetszik,mert (ugyan még nem jártam utána) félek,ha notebookora felmásolja nekem a dokumentumokat, elvesztés vagy lopás esetén illetéktelenek kezébe kerülhetnének a dokumentumok. Másik: jelenleg csak az egyik folder 45Gb. Az meg a kis notebook vinyójának igencsak a végét jelentené.

Szóval mi lenne a másik megoldás,hogy internetről rálássak a serveren lévő dokumentumaimra? Valami webes elérés,( mint a WD mybook world is tud hasonlót.)

Később még az exchanget is szeretném majd elérni távolból internetről(pármomnak is van hozzáférése a céges exchange serverhez és tud itthonról is dolgozni).

De előbb most ezt szeretném megoldani.

Köszönöm.

(#602) kraftxld válasza gardener (#601) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, csinál egy másolatot a gépre, és azt tudja használni ha nincs csatlakoztatva. Ha meg visszacsatlakozik a hálóra akkor szinkronizál.
A lopás ellen meg EFS vagy Drivelock esetleg bitlocker.
Igen, van rá megoldás, Sharepoint-nak hívják.

Exchange-nél meg Outlook Anywhere-nek hívják ezt a funkciót.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#603) gardener válasza kraftxld (#602) üzenetére


gardener
senior tag

Big thx!
hasznos infok. :K

(#604) sonar válasza kraftxld (#600) üzenetére


sonar
addikt

ezzel megvolnék.
Viszont a kapott adatokat nem igazán tudom értelmezni.
Van egy skála érték nélkül aztán annyi. Arra rájöttem, hogy tudom az változtatni, de nem lehetséges valahogyan ezt a vackot értelmes formába önteni? Számokkal?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#605) brd válasza sonar (#604) üzenetére


brd
nagyúr

Van a toolbar ikonok között egy három állapotú ikon, ott a 3. a számos összesítés.

The only real valuable thing is intuition.

(#606) sonar válasza brd (#605) üzenetére


sonar
addikt

Nekem úgy tünik az csak az adott pillanat adatát mutatja

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#607) brd válasza sonar (#606) üzenetére


brd
nagyúr

Magával a perfmon programmal tudsz rögzíteni adatokat (az is beállítható, hogy mit), aztán azt nézegetheted vissza, hogy mikor milyen volt éppen (a performance monitoron jobbgomb, és new -> data collector set, vagy ugyanez a Data Collector Sets-nél).

The only real valuable thing is intuition.

(#608) kraftxld


kraftxld
nagyúr

2008 Standard, Terminal serverként, rajta Office 2003 és egy spec MDB-t nyit meg az access, ez megy az usereknek kipublikálva mint remoteapp.
Mióta beraktak egy szekrénnyi Fuji-Xerox printert remoteappból való nyomtatáskor az következő hibaüzenettel száll el:
"Thunking Spooler APIS from 32 to 64 Process has stopped working"
Nem remoteapp-al, hanem full RDP-vel megy faszán! :Y
Tehát szerintem nem (csak) a driver a hibás, mert az előző Ricoh nyomtatóval minden ment jól.
A driver nem a legfrissebb még, hanem csak egyel korábbi, még nem volt időm lecserélni. Egyéb ötlet azon kívül, hogy a 200kg-os nyomtatót bevágjam a helyi Fuji-Xerox ablakán? :D

Az itt feldobott [link] universal driver nem téma, mert nyomtatnak ezzel borítékot meg minden istenharagját :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#609) anulu válasza kraftxld (#608) üzenetére


anulu
félisten

ööö, így hírtelen felindulásból: RDP - non secure, RemoteAPP - secure. végignyálaztam most pár thread-et, és elég sokan szívnak ezzel.
ma nemnagyon leszek már online. hogy Yoda-t idézzem: majd meditálok rajta :DDD

valami eventlog entry van, vagy csak eldobja a kilincset és ennyi?

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#610) rdi


rdi
veterán

Hello,
talán nem túl nagy illetlenség.
Magyar nyelvű netes (ingyenes) könyvet keresek a 2008 ra.. Az angol nyelvű meg van :)
Az a dolgom, hogy sulis környezetben állítsak be szervert. Tanár vagyok.
:D
A sulis standard-ot használnám.

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#611) kraftxld válasza rdi (#610) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Itt van az MS technet Windows Server 2008-ról, magyarul.
[link]
Ennél jobb forrást nem nagyon tudok, de nem igazán jelent meg ingyenes magyar nyelvű 2K8-as könyv, csak egy 2003-asról tudok.
Ha nagyon nem megy dobj egy privit, és összekalapálom, megdumálunk egy elérhető összeget (nem 10e/óra amennyiért szoktak pl az MS Gold partnerek dolgozni :D ) aztán összelapátolom amit kell. Csináltam már pár ilyet suliknak.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#612) chepavel válasza rdi (#610) üzenetére


chepavel
aktív tag

Szia!

Magyar nyelvűvel még nem találkoztam 2008 R2-re. Ellenben van egy könyv, a Rendszerfelügyelet rendszergazdáknak a Technet gondozásában 2003-ról.
Tudtommal lesz majd egy könyv, kimondottan arról, amit Te szeretnél (sulis rendszerek kiépítése). Legalábbis írót kerestek rá vagy fél éve, aki megírná.

Update: a standard bőven elég.:)

[ Szerkesztve ]

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#613) rdi


rdi
veterán

Köszönöm a válaszokat, a technetre ráleltem, remélem elég lesz az a könyv is.
Egyelőre nem hiszem, hogy lenne akár minimális pénze is sulinknak, de gondolom ez nem meglepetés. Pedig a tanításért szívesen fizetnék. ;)

Fej! Tor! Potroh!

(#614) kraftxld válasza rdi (#613) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jah, ismerős sztori.. pályázaton pl nyert a volt középsulim anno valami 2 db szekrénnyi HP A3-as szines lézert, miután kifogyott a toner mentek virágtartónak, mert nem volt pénz megvenni a szett tonert 200e körül :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#615) rdi


rdi
veterán

Talán csinálni kéne egy 'windows server kezdőknek' topikot :)))
Az én első problémám telepítés után a file serverrel van.
1) Eleve nem találtam File Server Managementet mint ahogy a 2003 -screenben van;
2) megtaláltam viszont a File Server Resource Managert, de az meg a lokális gépre nem indul el, az "unable to connect FSRM on computer \\számítógép " hibaüzenettel.
A firewallt már kikapcsoltam, de továbbra is azt írja, hogy nincs a gépen "he Windows Server 2008 or later version of FSRM"

pénzügyek: ez van a sulikban mindenhol, akár tanfolyamok, akár normál iskola :(

Fej! Tor! Potroh!

(#616) kraftxld válasza rdi (#615) üzenetére


kraftxld
nagyúr

FSRM csak akkor kell, ha pl. több gépen akarod ugyanazt a megosztást replikálni. Ha csak egy mappát akarsz a népnek megosztani, csak jobb klikk rá tulajdonságok/properties majd sharing/megosztás fül.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#617) rdi válasza kraftxld (#616) üzenetére


rdi
veterán

óóó köszönöm. Így már értem.

Fej! Tor! Potroh!

(#618) kraftxld válasza rdi (#617) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ooo... biztos bele akarsz vagni? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#619) rdi válasza kraftxld (#618) üzenetére


rdi
veterán

nem akarok, muszáj :)

Fej! Tor! Potroh!

(#620) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Egy kis AD alapozás, meg mélyvíz haladóknak: :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#621) anulu válasza kraftxld (#620) üzenetére


anulu
félisten

:R

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#622) Boolash


Boolash
aktív tag

Sziasztok,

Telepítette már valaki az SP1-es (béta) csomagot?
Én HyperV server 2008 R2 frissíteném vele. Ezáltal elérhető a dinamikus memória használat.
Vagy érdemesebb várni a végleges verziót?
Köszi

(#623) chepavel válasza Boolash (#622) üzenetére


chepavel
aktív tag

Szia!

Én szeretem a kalandokat, de éles környezetbe én még így sem tenném fel.:)

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#624) anulu válasza Boolash (#622) üzenetére


anulu
félisten

alapvetően kalandvágyó vagyok, de server beta cuccot csak test environmentbe pakolnék :) amúgy a dynamic memory mappingért a fele királyságom, de megvárom a végleges változatot.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#625) bobsys


bobsys
addikt

Introducing Windows Server 2008 R2 ingyenes e-book

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#626) Boolash


Boolash
aktív tag

Sziasztok!
Bajba került a tanúsítványokkal, kis segítségre lenne szükségem.
Server 2008 R2. Telepítettem az AD tanúsítványszolgáltatásokat. Ezzel ugye a gép jogosult arra, hogy tanúsítványokat kiadjon, illetve létre is jön egy gyökér tanúsítvány.
Ezután az Exchange 2010 Management Consolban kértem egy új tanúsítványt, figyelve, hogy a CN a megfelelő domain legyen. Majd a localhost/certsrv -n, legyártottam a .cert és p7b fájlokat. Majd befejeztem az érvényesítést, és a szolgáltatásokhoz hozzárendeltem a tanúsítványt.
Ha megnyitom kívülről az OWA-t, akkor rögtön kidobja a tanúsítványhibát (ami normális), csak amikor letöltöm, ellenőrzésnél már azt írja ki, hogy ismeretlen identitás...
Futtattam az exchangeconnectivity-n egy rpc over https tesztet és elakadt a tanúsítvány ellenőrzésen: The certificate chain couldn't be built. You may be missing required intermediate certificates
Olyan, mintha a root CA nem lenne megfelelő... Mi lehet a gond szerintetek?

Köszönöm!

(#627) Boolash válasza Boolash (#626) üzenetére


Boolash
aktív tag

Ejh...
A test exchange connectivity nem fogad el self-signos cert -et, azért írt ki hibát... Valójában működik..

(#628) gaborbol


gaborbol
őstag

Telepitett mar valaki instant weboldalt(konkretan e107-re gondolok) 2008 szerverre?

Sbs-re szertnem felrakni, teljesen zokni vagyok a weboldalakhoz, azert is hasznalok e107-et, de sajat szerverre meg sosem telepitettem.Ha valakinek mar sikerult attol szeretnek kerdezni.

Tulajdon keppen telepitettem, ment is, mukodott is, de IIS-ben lelotte az osszes webes alkalmazast, es ezt jo lenne elkerulni :DDD
Szerencsere vmware, ugy hogy: revert snapshot megoldotta.

[ Szerkesztve ]

(#629) gaborbol válasza gaborbol (#628) üzenetére


gaborbol
őstag

Megoldottam kozben IIs7-bol sima webtemplate hasznalataval.

(#630) engusz válasza gaborbol (#629) üzenetére


engusz
veterán

Sziasztok,

SBS 2008 rendszert futtat a következő konfiguráció: Asus P5P43TD PRO (P43/ICH10R), Core 2 Quad Q8300, 4 GB DDR3-1066, PCI modem, Corsair TX 650W tápegység.

Tárolás: a rendszer két 250 GB-os WD RE3 meghajtón fut, RAID1 (Mirror) módban. Van még a gépben három db 1 TB-os WD GP, RAID5 kombinációban. Ám ezek használaton kívül vannak.

A hibák még más konfigurációval kezdődtek (Asus P5Q-EM, OCZ 4 GB DDR2-800, csak a WD GP RAID5 tömb). Felbomlott a RAID tömb, mert az egyik GP lemezt hibásnak jelezte. Igazából mindenféle tesztelés nélkül kicseréltük, mert hamar meg kellett oldani a problémát. Aztán az új lemezzel is bomlott a tömb, egyre többször, egyre sűrűbben. Ekkor kapott a gép két WD RE3 lemezt, amire kiköltöztettük a rendszert, majd a RAID5 tömbre a felhasználói fájlokat. A RAID5 tömb ugyan azóta nem, de a RAID1 tömb ugyanúgy felbomlott, tetszőleges időközönként. (Ilyenkor lefagyott a rendszer, újraindult, de a sérült tömb miatt nem bootolt a rendszer.) Végül oda lyukadtunk ki, hogy alaplap csere, mert biztosan az ICH10R bolondozik valamit. Megtörtént a csere, visszaállítottuk rá az SBS 2008-at (nem volt tiszta telepítés), de továbbra is fennáll a lefagyás és a RAID tömb felbomlás. (Fagyás után MINDIG bomlik a tömb.)

Jelen pillanatban már csak két dologra tudunk gyanakodni. Az egyik a tápegység. Elképzelhető, hogy bizonytalanul működik, néha "kihagy", amit nem tűrnek a HDD-k és/vagy a rendszer, és ilyenkor dobja el magát. A másik, hogy az SBS 2008-nak van valami szoftveres dilije, ami lefagyásba torkollik. Ti melyiket tartjátok esélyesebbnek, illetve láttok-e/gondoltok-e valami teljesen másra?

Köszi a segítséget!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#631) kraftxld válasza engusz (#630) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szoftveres raid van SBS alatt, vagy az Intel ICH10R csinalja a raidot?
Mikor lefagy es kek kepernyot dob akkor 0x0000007B hibauzit dob? Ha nem kaptatok el a BSOD-t, akkor bluescreenview-el a nirsoft-tol meg lehet nezni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#632) engusz válasza kraftxld (#631) üzenetére


engusz
veterán

A vezérlő csinálja a RAID-et. Szinte biztos vagyok benne, hogy kékhalál, de a hibaüzenetre nem emlékszem. Viszont megnézem.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#633) kraftxld válasza engusz (#632) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mivel az intel raid kb semmivel sem jobb mint az SBS-be beepitett, en tuti atraknam soft raid-ra a dolgot. Rugalmasabb a dinamikus lemez, meg stabilabb mint az ilyen kokanyolt dolgok.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#634) engusz válasza kraftxld (#633) üzenetére


engusz
veterán

Ennyire vacak lenne az ICH10R? Valami csak kicsapja a gépnél a biztosítékot, hogy állandóan (van, hogy naponta) beadja a kulcsot és felbomlik az a RAID tömb, amiről fut a rendszer.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#635) kraftxld válasza engusz (#634) üzenetére


kraftxld
nagyúr

En szerver ala nem raknek cuccot ilyen low-cost raid cuccon, ha nincs rendes (battery cache, on-line migracio stb-t tamogato) raid kartyad, akkor inkabb dinamikus lemez plusz softraid.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#636) Peetry


Peetry
senior tag

Sziasztok!

Nem olvastam vissza a fórumot, ezért elnézést ha korábban találok választ a kérdéseimre.
Egy ismerős könyvelőirodát nyit, és megkértek, hogy segítsek az informatikai infrastruktúra kialakításában. Még a pontos igények sincsenek meg, és az is lehet nem lesz w2k8 szerver, de szeretnék már most tájékozódni. Soha nem foglalkoztam a szerverekkel, csak PC-ket tartottam úgymond karban, szóval lehet nagy falat lesz. Először is a licenceléssel vannak gondjaim, hogy egyáltalán mibe fáj. Annyi féle formában láttam a licence-t hogy meg sem tudom számolni, és nem jöttem rá mi kell. Egy szerver, ehhez ja jól sejtem jár 5 CAL, ezen felül persze a kliens gépekre külön is kell pl win XP licence. Ezt jól sejtem? tudnátok olyan linket mutatni ami a szerver+CAL, hogy lássam az árakat?
A másik, hogy ti biztos tisztában vagytok mi az amire szüksége lehet egy kisvállalkozásnak. A telepítéssel talán még elboldogulok, de mondjuk ilyen exchange beállítás már necces, ezekhez ha tudnátok linkeket adni valami leírást, azt nagyon megköszönném. Tudom, google a barátom, és élek is vele, csak szorít az idő, és nem szeretnék fél napot kereséssel tölteni. Köszi mindenféle segítséget

(#637) kraftxld válasza Peetry (#636) üzenetére


kraftxld
nagyúr

SBS 2008-at nekik, ahhoz jár alapból 5 CAL.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#638) iwu válasza Peetry (#636) üzenetére


iwu
addikt

Annyi még, hogy igen, kell xp licensz is (ill én w7pro-t vennék, arra van xp downgrade jog!)

Telepítés közben meg ha elakadsz, kérdezel itt a fórumon:D

üdw,iwu

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#639) DopeBob válasza Peetry (#636) üzenetére


DopeBob
addikt

Szia,

nem tudom ezt ismered -e, szerintem érdemes megnézni jól összeszedett anyag.

http://sbs2008.falatrax.hu/default.aspx
SBS 2008 Üzemeltetés Tananyag

MZ/X

(#640) Peetry válasza DopeBob (#639) üzenetére


Peetry
senior tag

Nem ismertem, nagyon köszönöm. Azt hiszem első lépésben több is mint elég :D

(#641) Immy válasza engusz (#630) üzenetére


Immy
őstag

Üdv

Asus P5P43TD PRO (P43/ICH10R), Core 2 Quad Q8300, 4 GB DDR3-1066, PCI modem, Corsair TX 650W tápegység

Mire elég ez a vas SBS2008 alatt? Mik azok a folyamatok amik, annyira leterhelik a procit?

Más: SBS2008-ból nem lesz r2 verzió?

Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#642) kraftxld válasza Immy (#641) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Rambol nem artana meg negy, de jo lesz igy.
Exchange, SQL az ami eszi a dolgokat.
Vinyo? Meg egy kulso 1T-s vinyo backupnak.

Lesz R2, SBS7 neven fut, tegnapelott vagy mikor jelentettek be a public beta-t, a connect-rol letoltheto.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#643) Immy válasza kraftxld (#642) üzenetére


Immy
őstag

Csak annyival lesz jobb, hogy minden frissítést tartalmazni fog?
Exchange (2010 SP1), a SharePoint (Foundation 2010) WSUS

Így felfoghatnánk egy sima service pack1-nek is nem?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#644) kraftxld válasza Immy (#643) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, meg Server 2008 R2 alapon. Upgrade nem lesz, az Exchange váltás miatt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#645) Immy válasza kraftxld (#644) üzenetére


Immy
őstag

Jól kivan ez találva, hogy mindig legyen miért új windows-t venni... ;] (Exchange 2010)

Az oem verzióban melyik hardvert nem lehet cserélni? (alaplap vagy proci?)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#646) gaben


gaben
aktív tag

Sziasztok!
Virtial Pc 2007-re telepítettm fel egy Win Server 2008-at. Után gondoltma felrakom Win 7 alá ezt az XP mode-ot. Persze a Virtual PC-t is frissítette, így a régi kuka. Aztán Server 2008-at most ez az új Virtual PC alól indítottam, de a bejelntkezésnél nem fogadja el a jelszót :) Pedig a jelszó tuti jó ,de azt írja nem. Már 2x volt olyan ,hogy "Welcome" megjelenik aztán tölt egy ideig majd elutasítja a jelszót. Találkozott már ilyennek Valaki? :)
A másik meg ez a VPC csak direkt az XP mode-hoz van? Mert alapból el sem tudom indítani ,csak ha a virtuális rendszert megnyitom.

Köszi.

(#647) kraftxld válasza gaben (#646) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A Win7-es VPC direkt az XP módhoz van, használj rendes virtualizációs megoldást inkább, pl Vmware Server / Workstation, vagy Virtualbox.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#648) kraftxld válasza Immy (#645) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez már csak ilyen bicikli :)
OEM-nél elvileg alaplapot, de ha felhívod telefonon őket, elsírod, hogy pl összehalt a szerver, HP / IBM akárki alaplapot cserélt, most meg nagy gáz van, simán újraaktiválják.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#649) Immy


Immy
őstag

Neten nem létezik "virtuális környezet" win serverhez?
Én csak ezt találtam: https://remote2008.falatrax.hu/

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#650) kraftxld válasza Immy (#649) üzenetére


kraftxld
nagyúr

De, létezik, bár nem jobb leszedni egy VHD-t, és elindítani a gépeden? Lassan már a kávéfőző is képes rá :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.