Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Windows Server 2008 R2 Core:

Tavolrol szeretnem a lemezkezelo mmc-t hasznalni, minden mas mukodik tavoli mmc-vel kiveve ez.
Minden engedelyezve van, admin jogaim vannak a szerverhez, amint csatlakoznek jon egy error, hogy "RPC server is unavailable" es lelovi a Virtual Disk Service-t. Az event logban semmi nincs, csak egy info, hogy service has been stopped. A tuzfalat is kikapcsoltam a szerveren.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#302) kraftxld válasza ticzi01 (#300) üzenetére


kraftxld
nagyúr

PXE szerver, DHCP pedig kiosztja a megfelelo cimet, amit a gep ker le boot kozben.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#303) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

Tudna valaki segíteni App-v témában?

A szervert belőttem frankón, a teszt alkalmazást ki is publikálja a felhasználóknak csak épp elindítani nem tudom, mert álítólag nem tud kapcsolódni a szerverhez. :F
Ha jól sejtem valami jogosultsági probléma lehet, de nme tudok rájönni hogy GPO vagy NTFS ütközik. :O

[ Szerkesztve ]

(#304) ticzi01 válasza kraftxld (#302) üzenetére


ticzi01
aktív tag

a gépet be kell kapcsolnom, vagy távolról is lehet? Nekem az lenne a jobb mivel a szervezeten az épületek és a gépek is nagyon szét vannak szórva

(#305) gaborbol


gaborbol
őstag

Bocs ha hulye kerdes lesz.

Jol olvasom, hogy Sbs 2008 automatikusan kilovi a masodik halokartyat maga alol?
2008 is meg van alldva ezzel a ficsorrel vagy csak az sbs?

Az, hogy tuzfal mogott kell lennie meg okes,de mi fax baj volt a 2 nic-el?

Mo-on nem volt gondom, mert minden ugyfelunknek a levelezese, weboldala, debianon futott, szoltam a linuxos kolleganak, aztan meg volt oldva.
Itt viszont minden szerveren fut exchange, wsus,weboldal nem is nagyon hallottak linuxrol..
Azt hiszem fel kell kotnom a gatyat :)

[ Szerkesztve ]

(#306) kraftxld válasza gaborbol (#305) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A második hálókártya működik rendesen SBS 2K8-nál, csak nem lehet NAT-olni meg ilyesmi. Ez by design ilyen, mert az SBS 2K8-at 1NIC-re tervezték. Venni kell elé rendes tűzfalat. Mi SonicWall-okat szoktunk elédobni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#307) kraftxld válasza ticzi01 (#304) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Erre is van találmánya a fiatal szovjet mérnököknek, WOL (Wake On Lan)-nak hívják.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#308) gaborbol válasza kraftxld (#306) üzenetére


gaborbol
őstag

:R

De franko, felvetelin kerdeztek ,hogy hogy allok a SonicWall- kal.
Mondtam oszinten szolva sehogy :) Melyik tipust tudnad ajanlani beloluk amit rendszeresen hasznaltok?

(#309) ticzi01 válasza kraftxld (#307) üzenetére


ticzi01
aktív tag

mi valami scripttel szoktuk a gépeket elindítani távolról beírva a célgép nevét vagy ip címét.
De ebbe is belegondolva, hogyan lehet tudni egy olyan gépről, hogy mi a pcneve vagy ipcíemde legalább megy ez csak felvetődőtt hirtelen

[ Szerkesztve ]

(#310) Dimitryj válasza ticzi01 (#309) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Szerintem talán MAC-adress alapján, nem ip meg gépnév.

(#311) ticzi01 válasza Dimitryj (#310) üzenetére


ticzi01
aktív tag

ja tényleg akkor kell valami adatbázisnak lennie ami átfordítja a gépnevet mac címmé
vagy rosszúl gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#312) kraftxld válasza gaborbol (#308) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mi is inkább kisebb cégeknek dolgozunk TZ180 és TZ190-eket szoktunk telepíteni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#313) Dimitryj válasza ticzi01 (#311) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Fingom nincs konkrétan hogy működik. Csak feltételezem, mivel a MAC az egyetlen hardveres azonosító amit a hálózatról közvetlenül látni lehet. A számítógépnév meg ilyenek a vastól függetlenek. Az IP kiosztása is csak akkor történik meg mikor a gép elindult és a helyi hálón a DHCP kiosztotta az IP-t.

(#314) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

lenne egy kérdésem a Win2008/Win7 mi alapján dönti el, hogy melyik hálózati profilt használja? Adva van két gép, fix IP egyik indulásánál nyilvános (azonosítatlan) profil, ergo nem megy semmi megosztás, következőnél Vállalati... aztán megint nyilvános.

Mitől lehet ez? :O

MZ/X

(#315) brd válasza DopeBob (#314) üzenetére


brd
nagyúr

A felhasználó adja meg neki, amikor hálózatot beállít (elvileg rákérdez a gép erre, kivéve, ha domainben van, mert akkor a domain profil lép életbe).
Jó lenne tudni, mi változik, mert valószínűleg nem ok nélkül váltogat. Nincs több IP-címe pl. a gépeknek, vagy több hálózati kártya bennük? Vagy esetleg nem kontakthibás a hálózat (kábel, csatlakozók)?
Egyébként, ha nem találod meg az okot, akkor sincs nagy probléma, az egész ugyanis arról szól, hogy a tűzfal milyen szabályrendszert használjon az adott hálózatra. Végső esetben tehát a tűzfalban is megmondhatod, hogy nyilvános hálózat esetén is működjenek a neked szükséges dolgok. Bár ezt nem igazán javaslom. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#316) DopeBob válasza brd (#315) üzenetére


DopeBob
addikt

nem változik semmi. Domain nincs még egyenlőre, egyik bekapcsolás után nyilvános profil van ergo nem megy semmi, újraindítás után pedig vállalati amire be lettek állítva a tűzfalszabályok.

Egyenlőre most a "nem javasolt" megoldás lett, nem tudom mi okozhatja a hibát, 3 ugyan olyan gépből 2 csinálja, egy nem :U

MZ/X

(#317) ticzi01


ticzi01
aktív tag

láttam ma egy távoli asztalos 2008-at most lett belőve.
Ennek segítségével csupán egy alkalmazást lehet elérni az arra jogosultaknak.
amikor belépek csak egy alkalmazás indul el. Semmi más nem jön be mikor becsukomaz alkalmazást akkor kijelentkeik autómatikussan.
hogy kell ilyet csinálni bonyolult?

(#318) brd válasza ticzi01 (#317) üzenetére


brd
nagyúr

RemoteApp-nak hívják, pl. itt egy részletes leírás róla. ;)
Egyébként már a korábbiakkal is meg lehetett ilyet (hasonlót) csinálni, pár kisebb trükkel (pl. login script megfelelő alkalmazása).

The only real valuable thing is intuition.

(#319) ticzi01 válasza brd (#318) üzenetére


ticzi01
aktív tag

köszi szépen
helyi dns kiszolgálón feltételes továbbítóként (forwarder server) xy tartományt kell beállítani.
ezt hogyan kell

:R :R :R :R :R :R :R :R

(#320) brd válasza ticzi01 (#319) üzenetére


brd
nagyúr

A DNS mmc-ben a Conditional Forwarders-en jobbgomb, new ... beírod a tartomány nevét (pl. valami.local), majd alulra az ehhez használt server IP-címét.

The only real valuable thing is intuition.

(#321) ticzi01 válasza brd (#320) üzenetére


ticzi01
aktív tag

köszi szerdán megyek dolgozni kipróbálom

(#322) kraftxld válasza brd (#318) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azért a remoteapp nem pont az a next-next finish dolog :) Legelőször én is elküzdöttem vele egy hétvégén, de aztán ment szépen.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#323) brd válasza kraftxld (#322) üzenetére


brd
nagyúr

Nem mondtam én, hogy egyszerű, de ha ezt akarja... :D

The only real valuable thing is intuition.

(#324) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

Valakinek van ötlete hogy app-v server mért nem publikál kifelé bizonyos alkalmazásokat? VLC meg Firefox működik, de office komponenseket semmi áron nem hajlandó publikálni. Van egy gyanúm hogy a GPO-kkal lehet valami bajja de nem vágom mi.

(#325) ticzi01 válasza brd (#320) üzenetére


ticzi01
aktív tag

2003Server alatt nem találom a Conditional Forwarders fület.
Hol van pontossan?Én a felügzeleti esyköyöknél a dns-t indítóm majd ott jobb gomb tulajdonságoknál van sima továbbító.
de nekem feltételes továbbító kellene amit hirtelen nem találok.
Azért ide írtam mert ezelőtt is itt tettem fel a kérdést köszi

(#326) brd válasza ticzi01 (#325) üzenetére


brd
nagyúr

Ott úgy működik a dolog, hogy a Forwarders fülön tudod ezt beállítani, felülre írod a domain-t, alulra az ehhez tartozó DNS-címet.

The only real valuable thing is intuition.

(#327) ticzi01 válasza ticzi01 (#325) üzenetére


ticzi01
aktív tag

megoldódott, de énsem értem egészen hogyan.
akkor jó helyen keresgéltem
köszi

[ Szerkesztve ]

(#328) DJackson


DJackson
tag

Sziasztok!

szerintetek egy core i5 szívvel dobogó rendszerben az 2008 server gyorsul-e és milyen mértékben, ha x86 helyett az x64-es verziót teszem fel?

üdv

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#329) kraftxld válasza Dimitryj (#324) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hibaüzenet, eventlog, stb?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#330) kraftxld válasza DJackson (#328) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Konkrétan mit futtatsz a szerveren, és mennyi ram van a gépben?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#331) GD


GD
őstag

sziasztok,

powershell témában kérhetek segítséget itt? :-$
helyi gép x mappa tartalmát force (ha létezik ilyen írja felül) kellene egy távoli gép megosztására tenni, ha lehet AD, ha nem akkor egy localuser nevében akinek lesz a megosztásra írásjoga, úgy, hogy helyben ne kelljen felcsatolni a távoli megosztást helyi mappaként
valami ilyesmi lehet?

Copy-Item C:\Users\Peti\Desktop\MAC.txt -Destination \\192.168.1.100\g\ -Force -Credential

a credential súgóját nem értem..
ezt találtam még google, gondolom így lehet szöveges file-.ból jelszót beborítani:
$password = Get-Content c:\temp\password.txt | ConvertTo-SecureString
$credential = New-Object System.Management.Automation.PSCredential

ez esetben hogy néz ki a sor a -credential-al együtt?

vagy ez az egész cécó megoldható úgy, ha a powershell script olyan user nevében fut, akinek odaát van joga a megosztásra?
köszi

(#332) Dimitryj válasza kraftxld (#329) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Nem volt semi de azóta új szervert telepítettem :D
De van egy gyanúm hogy a cache-ben lévő alkalmazás össze akadt az új csomaggal és azért nem töltötte le. Uh márt működik :D

(#333) DJackson válasza kraftxld (#330) üzenetére


DJackson
tag

virtuális gépekkel fogok szórakozni, active directory, ilyesmik. 4g van benne egyelőre.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#334) bobsys válasza DJackson (#333) üzenetére


bobsys
addikt

meg mindig ervenyes ama mondas, hogy ram-bol sohasem eleg
valamint hyper-v-nek kell a hardveres virtualizacios tamogatas a cpu reszerol + ugye csak 64bites verzio letezik belole

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#335) kraftxld válasza DJackson (#333) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha virtualkodni akarsz hyper-vvel akkor szigoruan 64bit, mivel csak azzal mukodik.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#336) DJackson


DJackson
tag

köszönöm a válasszokat, milyen igazatok van.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#337) Dimitryj válasza DJackson (#333) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Ha lenne kérdésed a témában írj, erről a "vacakról" írom a szakdogámat :D

(#338) DJackson válasza Dimitryj (#337) üzenetére


DJackson
tag

ez jó, asszem én is :U csak én még a legkezdetibb stádiumban állok, a köv félév dolga lesz. Örülök hogy találkoztunk :)

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#339) Dimitryj válasza DJackson (#338) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Nekem 8-ikán kell leadnom :DDD

(#340) DJackson


DJackson
tag

hali

azt szeretném megkérdezni, hogy 64 bitest tettem fel ésmost egy furcsa dolgot vettem észre, mégpedig, hogy mikor ki akarok csomagolni egy sorozatrészt a csomagolás időnként megáll, és nem tudom min, de gondolkodik egy ideig, aztán megy tovább. Kb így a 8 mp helyett 16-ba telik a dolog. más progi nem megy, egy sima sata 1T vinyóról van szó. 32 bites esetén is csomagolgattam, de akkor ilyen nem történt. Hallatszik is, mikor megáll, hogy nem "szörcsög". Vajon a 64 bit miatt lehet, vagy ez ettől független? Commanderrel csomagolok, ami 32 bites, nemtudom van-e ehhez köze a dolognak. thx, üdv

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#341) kraftxld válasza DJackson (#340) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha az X64-es winrar-al csinálod akkor is ugyanez történik? R2 vagy sima az OS? Chipset driver fentvan?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#342) DJackson válasza kraftxld (#341) üzenetére


DJackson
tag

a legújabb driver van fenn, és most kipóbáltam az x64-es winrart is.. ugyanez a helyzet :( . Az oprendszer pedig R2. Olyan mintha valami meggátolná, hogy hosszú ideig egye a vinyót. Kb 2 mp munka után áll meg, aztán szünet. Van hogy csak 2-3 mp-t áll, de van hogy 8at is. Olyan is volt, hogy rögtön állt, miután megnyomtam az F5 után az entert, még be sem jött a kis másolás ablak... ezért gondolom, hogy nem maga a másolás a gond. Remélem nem hardver :F

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#343) kraftxld válasza DJackson (#342) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Itt a vinyó tulajdonságainál mi van bepipálva nálad?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#344) DJackson válasza kraftxld (#343) üzenetére


DJackson
tag

Köszönöm mester, nem volt engedélyezve...! Hát ez nem jutott volna eszembe. Voálá, újra tökéletes. Most elolvastam a "more about" -ot, és jól értem, hogy így nekem nem engedélyezte a beépített 32 mega cache használatát?

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#345) riska1982


riska1982
tag

Sziasztok!

Van a BIX-be egy szerverem, amin egy windows 2008 R2 fut.
Mint ezt tudni illik a rendszer 64 BIT-es ezért más a felépítése, mint a 32bitesnek, na mind ezt azért is írtam le, mert a hiba amivel találkoztam 32bitben máshogy oldható, meg mint 64bitnél.
A gondom a következő: Vettem egy Memóriát és beletettem a gépbe. Ezek után el kezdtett fagyni a gép. Na mondom semmi gond, hát megnézem melyik ramtól fagy (de nagyon esélyes volt, hogy az újtól) Ráküldtem a gépre a Windows Memory diagosticot op rendszeren belül. Ekkor fel is ajánlotta, hogy most újraindítás után meg is csinálja.
Megtörtént az újraindítás meg is csinálta. Amiből ki is derült, hogy RAM a rossz amit betettem! Kivettem, minden OKÉ a teszt során, csak hát furcsa volt, hogy windows előtt mégegyszer bejött a teszt. Mondom nyomok neki egy ESC-et (művelet megszakítása). erre elkezdte előlről. Bármit csinálok vele, de tényleg bármit (már az összes lehetőséget végig zongoráztam), egyszerűen nem tudok belépni a windowsba! Folyamatosan a meória teszter program jön be. Valahogy nagyon beírta magát a bootolási részbe. A kérdésem az, hogy most hazahoztam a wincsit, hogy tudom átírni ezt a bootolási részt manuálisan?
Amivel eddig próbálkoztam:
Telepítőről indítani a gépet és ott a hibaelhárítást
Startrep.exe nem oldotta meg
Indító lemezről ismét beindíattam a memory diagosticot, de a jelenség ugyanaz
Olvastam, hogy esetleg a bcdcedit.exe progival talán meg lehet oldani, de ezt elindítom akkor a sajnát windows 7-es op rendszerem adatait olvassa ki, esetleg a másik wincsimről amin a szerver op rendszer van azon, hogy tudok bootot orvosolni? Köszi a segítséget mindenkinek!

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#346) kraftxld válasza riska1982 (#345) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha boot-kor taposod az F8-at mint a bolond, akkor se jon be valasztasi menu, hogy koszi megse kell?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#347) riska1982 válasza kraftxld (#346) üzenetére


riska1982
tag

Szia!

Tapostam az EWSC-pet is már meg az F8-at is! Annyira, hogy nyomva tartottam. :) Semmi! ;)

Tehát várom a további javasléatokat!

Köszi

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#348) bobsys válasza riska1982 (#347) üzenetére


bobsys
addikt

mi a 32bites osnel a megoldas? miert lenne mas 64bitesnel?

jah es miaza EWSC?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#349) riska1982 válasza bobsys (#348) üzenetére


riska1982
tag

Kicsit kapkodtam! :)
ESC-t akartam írni :)
64bites op rendszernél keress pl boot.ini -t

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#350) kraftxld válasza riska1982 (#347) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, majd delutan kiprobalom az egyik 2K8 R2-es virtualis gepen, most csak nem kene leolni par production szervert a tesztert :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.