Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57151) l925 válasza thegaben86 (#57079) üzenetére


l925
tag

Semmivel sem gyengébb a 925 a 735 től. Sőt..
lefogadom egy jó 1-2 év múlva ugyanúgy feledésbe merül mint most pl a 720. A 925 nek szerintem is csak annyi hátránya akad csupán hogy gyengébb az akkumulátora. De fogadni mernék hogy a 735 sem bírja ki egy napig intenzív nyomogatás mellett.. a 925 szerintem a legjobban sikerült Nokia Lumia.
Én nem javaslom azt hogy 925 mellett dönts, mert nyílván jobb érzéssel fizet ki az ember ennyi pénzt egy tök új telefonért mint egy régebbiért. szoftveresen nézve a támogatottság mindkét telefonnál ugyanannyi idő

(#57152) #90933760


#90933760
törölt tag

Akkor úgy látom vennem kell egy másik simet.... De tartok tőle hogy a telefonnal van a baj, mert kreáltam sablon alapján átalakítót többet is és egyikkel se megy még mindig.

Ja látom nincs BT küldés, nagyszerű. Valami app rá? És milyen progi kell a gépre USB-hez?

(#57153) l925 válasza btudos (#57092) üzenetére


l925
tag

sosem értettem miért nem mindegy hogy a vezetéknélküli töltőt dugom a konnektorba vagy a telefontöltőt ?:D
ha ingyen adják a teló mellé a vezetéknélküli töltőt tényleg extra, de amúgy semmi értelme egy vagyont kifizetni érte

(#57154) Dave™ válasza l925 (#57153) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mert a vezetéknélkülit csak egyszer kell bedugni, a vezetékest meg minden nap. Szerintem tök jó, sokkal kényelmesebb este is csak rátenni, meg reggel levenni, nem kell keresgélni a kábel végét meg rádugni, lehúzni.

(#57155) kcsa válasza l925 (#57153) üzenetére


kcsa
veterán

ezt csak az mondja aki még nem használt qi töltőt ;)

(#57156) SOAD19 válasza Dave™ (#57154) üzenetére


SOAD19
addikt

Én már ki se húzom a töltőt a konektorból. Jó lenne egy qi töltő, de nem olcsó, főleg, hogy még qi hátlapot is kellene venni, ami kicsit rontana is a telefon kinézetén. Illetve normál töltéssel egy jó óra alatt fel van töltve a telefon, qi-vel, ha jól tudom kicsit hosszabb lenne. De tény, hogy kényelmesebb lenne qi-vel.

Igazán fejleszthetnék az ie böngészőt... Google képkeresőjénél tragikus a helyzet, rákattintok az egyik képre, aztán össze-vissza ugrál, főleg, ha nagyítanék is. Webshopoknál is ez van a képek nagyításánál, megkergül. :(

[ Szerkesztve ]

(#57157) l925 válasza Dave™ (#57154) üzenetére


l925
tag

sima töltőt is csak egyszer kell bedugni :D plusz ugyanúgy lehet töltés alatt telefonálni és mobilozni is. Na de am nem kekeckedni akartam, valóban felfogható plusz kényelmi funkciónak ez a vezetéknélküli töltés dolog, de több az olyan felfogású ember ezen a téren mint én és tényleg csak mellékes dolog

(#57158) Dave™ válasza SOAD19 (#57156) üzenetére


Dave™
nagyúr

Teljesen értelmetlen volt a 925-ből kivenni, mivél utólag is betehető a gyári hátlap alá. Valamivel lassabb, de úgyis minden este felteszem, szóval mindegy.

(#57159) BiP válasza l925 (#57153) üzenetére


BiP
nagyúr

A vezetéknélküli töltőt nem kell minden nap kihúzni ám :)
Munkahelyen rohadt hasznos. Bemész az irodába, rádobod a telót, visszaérsz megbeszélésről, rádobod a telót,stb.
Ha hívnak, csak felveszed, nem kell lehúzni róla a telefont.
És nem kell dugiszálni, egész nap töltve van, kényelmes.

(#57160) confuser válasza SOAD19 (#57156) üzenetére


confuser
senior tag

Én 1500-ért rendeltem a hunyorgószeműektől postaköltséggel együtt. Megjött, működik. Majd beleroskadok ezekbe a hatalmas költségekbe, amikbe önként verem magam.

@Baltofarkas
Nem is értem, hogy tudsz ilyen hangosan szenvedni, amikor csak olvaslak.

Nem lett jó az átalakítód, vagy rossz irányba rakod bele a SIM-et. Egyébként általában a régi SIM maradványa az átalakító, ilyen házilagos megoldással még nem találkoztam, de annak is működnie kéne.

Bluetooth fájlküldés van, nem kell hozzá semmi app. Illetve de, valami, amivel a küldendő appot meg tudod nyitni. Lehet az fájlkezelő, zenelejátszó, képnézegető, videólejátszó, adobe reader, akármi. A Bluetooth-nak is be kell lennie kapcsolva (nem atomfizika ez, ha nincs bekapcsolva, akkor nem tudsz rajta keresztül küldeni semmit). A fájlodra hosszan nyomsz pl. majd share -> bluetooth

Gépre semmi "progi" nem kell USB-hez. Bedugod, win7+ megkeresi a drivereit, és külön meghajtóként látod a sajátgépben. XP-hez úgy rémlik SP3 és/vagy WMP11 kell. De mivel nem tudjuk milyen oprendszered van, nem fogok bele további találgatásba.

(#57161) Lall válasza confuser (#57160) üzenetére


Lall
veterán

Lumia 800-a van. És szerintem nem a sim hibás, hanem a telefon szar.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#57162) buca84 válasza confuser (#57160) üzenetére


buca84
őstag

Milyet qi töltőt rendeltél? Tudnád linkelni?

(#57163) Plazmacucci válasza buca84 (#57162) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Gondolom amelyik a leg olcsóbb ebay-en... Én is azt vettem de még nem érkezett meg.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#57164) buca84 válasza Plazmacucci (#57163) üzenetére


buca84
őstag

Ok. Már nézem is.
Lumia 730 DS menne ilyen töltővel, ilyen hátlappal?
Mondjuk a kommentek nem bíztatóak...

[ Szerkesztve ]

(#57165) Kolondrum válasza MasterMark (#57150) üzenetére

Detto.

(#57166) gyurkikrisz válasza #90933760 (#57141) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Amennyiért ezt vetted, már találnál egy patent 520-at, és nem szenvednél a WP7 szarjaival. Mégis miért vetted ezt egy jobb helyett?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#57167) bhonti


bhonti
tag

IE: nekem az a fura, hogy a wap oldalakat nem viszi... pedig arra a Windows CE alatt is képes volt. Meg mindig kilépnek az oldalak és léphetek vissza, sajna.
Amúgy teljesen jó vétel volt ez a Lumia 530. Gyors, stabil, és sokáig bírja.

[ Szerkesztve ]

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#57168) Kolondrum

Nem látom ha valami "történt". Egy értesítési led semmi. Más WP-n esetleg van?

(#57169) #90933760 válasza Lall (#57161) üzenetére


#90933760
törölt tag

Már beszéltem az eladóval, holnap még kipróbálok egy másik kártyát ha azzal is szar akkor megy vissza neki, hacsak őkegyelme nem tűnik el közben. Ugyanis ez nem rejtett hiba és nem is postázási, erről tudnia kellett neki is úgy adta el, tehát átvert, innentől kezdve le is léphet szépen.

És akkor megveszek egy szappantartó, de legalább 8.1-es szart, ámen. De ez annyira felkúrt hogy egyszerűbb droidot venni inkább.

Egyébként maga a rendszer tetszik. Csempéket lehet hozzáadni amúgy? Vagy csak annyi ami kint van? Mert azt megtaláltam hogyan lehet átméretezni őket, de újakat nem találok.

[ Szerkesztve ]

(#57170) Plazmacucci válasza Kolondrum (#57168) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem ott a gyorsnézet képernyő. Nem tudom, hogy az olcsó modelleken van e.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#57171) cattus válasza Kolondrum (#57168) üzenetére


cattus
őstag

Nincs. De felsőbb kategóriás modellekben ott a Glance.

Do the thing!

(#57172) Lall válasza #90933760 (#57169) üzenetére


Lall
veterán

Van bt küldés, csak külön app van rá (talan bt file transfer a neve) és a gép is felismeri a Zune program segítségével (kb. mint iOS-nél ai itunes). Igaz, csak zenét, fényképet és videót tud szinkronizálni rá. Szemely szerint én nagyon szerettem, mert egyszerű és kényelmes volt. Pl. tud WiFi szinkront is.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#57173) Bandi8bácsi válasza #90933760 (#57169) üzenetére


Bandi8bácsi
tag

Szerintem ne szenvedj vele, jobb lenne Neked az a droid.

(#57174) Kolondrum válasza cattus (#57171) üzenetére

Na az jó lesz. Illetve hol van nálatok az éjszakai üzemmód amikor lejön wfiről, mobnetrő, hálózatról, ergo alszik, de mégis egy mozdulattal felkelthető. Ami miatt nem eszik sokat az akkuból. Bár így sem vészes, de ha lehet növelni az jó lenne.

(#57175) Partyface007


Partyface007
őstag

http://turbado.hu -val van esetleg valakinek tapasztalata?

(#57176) cattus válasza Kolondrum (#57174) üzenetére


cattus
őstag

Repüési vagy repülő módnak hiívják, a beállításokon belül megtalálod, az Action Centerbe is kirakható.

Do the thing!

(#57177) kolosanyi válasza #90933760 (#57169) üzenetére


kolosanyi
veterán

Sajnos a használt az mindig rizikós. :(
Még mindig jobban jársz egy "szappantartóval", mint egy droidos fossal ennyi pénzért. Csempét persze, hogy tudsz hozzáadni, az app listából hosszan nyomva.

[ Szerkesztve ]

(#57178) Kolondrum válasza cattus (#57176) üzenetére

Az nekünk is van, de van külön éjszakai üzemmód. A kettő nem ugyan az. DE ok kiraktam megnézzük mennyit nyerek vele. :R

(#57179) confuser válasza buca84 (#57162) üzenetére


confuser
senior tag

Occó wireless töttő

Néztem amúgy komolyabbakat is, de ami tényleg normálisan néz ki, az sokkal drágább, és az is csak kb. 5 mm-ig tölt, szóval kipróbálni feleslegesnek tartottam ennél drágábbakat. Az elgondolás jó, de amíg nem jut el a dolog olyan szintre, hogy mondjuk egy éjjeliszekrény méretben bárhova teheted a telefonodat, és tölti, én nem látok benne (számomra!) komoly fantáziát. Egyszerűen nem merem éjjel rajta hagyni, mert mi van, ha lecsúszik róla vagy csak kicsit is meglököm, és reggel nem kelek fel... Behajítottam én is munkahelyre, de ott sem nagyon használom, mert 1 napot simán kibír az akksi, szóval tök felesleges jelenleg nekem. De ennyit azért megért^^

@Lall
Oh, tényleg, már emlékszem, én kérek elnézést. Ő az, akinek "csak ez a 4 dolog kell" (navi, sebességmérő meg amiket még felsorolt), "ezért elég lesz a régi telefon régi rendszerrel", és most jönnek a 4+os kérdések.

(#57180) Partyface007


Partyface007
őstag

8.1-en emailnél van olyan opció hogy mikor szinkronizáljon pl reggel 8-tól este 10-ig ....

köszi előre is

(#57181) Kolondrum válasza Partyface007 (#57180) üzenetére

Ez engem is érdekel. Igaz nem néztem még meg, de nekem mailt a BB 15 percenként néz, mert máskülönben (push) olyan iramban merül, hogy hihetetlen.

(#57182) Воланд válasza Partyface007 (#57180) üzenetére


Воланд
titán

nincs.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#57183) buca84 válasza confuser (#57179) üzenetére


buca84
őstag

Köszi! Hasonlókat találtam én is. Már csak az a kérdés, hogy 730 DS wireless hátlappal működne-e vele?

(#57184) Crytec210
Szívás. Köszi! Akkor ez van.

[ Szerkesztve ]

(#57184) Pttypang válasza buca84 (#57183) üzenetére


Pttypang
veterán

Irtak mar, hogy nicns elokeszitve erre a 730, csak a 735.

Everybody lies.

(#57185) Воланд válasza Kolondrum (#57181) üzenetére


Воланд
titán

rossz szolgaltatot hasznalsz (vagy szar a bb ;] ), mert nalam anno negy fiok volt push-on es semennyivel sem merult gyorsabban tole a telefon. az idokozonkenti lekeres az ugy nez ki, hogy a "telefon" szepen folmegy a serverre, hogy megkerdezze tole, hogy van-e uj email - ha van, akkor azt letolti -, push eseten viszont a server kuldi le a kliensre az uj elemeket.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#57186) Kolondrum válasza Воланд (#57185) üzenetére

Figyu, nekem már nem kérdés, hogy a wp fapados. Kellett ez a kis szappantartó, hogy be is bizonyítsa. Mint korábban mondtam az alapok sem mennek neki. A BB10 jelenleg (amit én használok utolsó hivatalos OS) nem tökéletes. Ismert pár hiba főleg mailnél, de még ezeken nekünk javítanak, ti marha messze vagytok az alapoktól is.
[link]
Az a kis off zárójelben látod mit művel a gondolatokkal? :)

Ettől függetlenül el lehet vele lenni és használható mint bármelyik más. Minden szokás kérdése! :R

[ Szerkesztve ]

(#57187) csabi94 válasza confuser (#57179) üzenetére


csabi94
őstag

Nem tartom jó ötletnek, hogy a fejed mellett, az éjjeliszekrénynél az áram is úgy menjen, mint a wifi jel, mobilhálózat, stb. Szerintem egészségügyileg kifejezetten rossz lenne. És én még egyetlen egyszer nem löktem le a telómat a kínai töltőpadról, pedig volt olyan is, hogy olyan helyen dugtam be ahol ritkán alszok, nincs éjjeliszekrény, és magam mellett volt egész éjjel az ágyban a telefon.
Amúgy maga a qi töltés nagyon hasznos, főleg, hogy nekem van, hogy napi 2x kell tölteni a telómat, csak rádobom, és alig tölt lassabban, mint a vezetékes töltő. 2, 2 és fél óra alatt feltölt. :)

(#57188) Dave™ válasza Kolondrum (#57186) üzenetére


Dave™
nagyúr

Fapados, fapados, mégis itt küzdesz vele már egy ideje. Ott a BB neked, a Symbian után a következő kihalásra ítélt OS, a WP-vel még várnod kell kicsit ;)

(#57189) Kolondrum válasza Dave™ (#57188) üzenetére

Igen mert látok benne valamit. Én komolyan várom a wp 10-at. Ki tudja, egyszer talán a fő telóm Wp lesz. Mutasson jobbat.

(#57190) gyurkikrisz válasza Kolondrum (#57186) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

A fapadoson felrohogtem :C

Az egyetlen baj az, hogy nincsenek appok. Emellett nem ertem, miert vettel egy 530-at. Hogy megallapithasd hogy ez egy fapad?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#57191) confuser válasza Dave™ (#57188) üzenetére


confuser
senior tag

Szereti a nehézsorsú operációs rendszereket, na. Mindenkinek van egy kis heppje :D

(#57192) Kolondrum válasza gyurkikrisz (#57190) üzenetére

Gondoltam, az erős volt. Fapados a symbian volt.
Olcsó volt, többet is vettem. Család amúgy el van vele a maga módján.

Koncentráljuk az emag akcióra. Még több WP-t a népnek. :))

[ Szerkesztve ]

(#57193) #90933760 válasza kolosanyi (#57177) üzenetére


#90933760
törölt tag

Láttam olyan csempét ahol a Wifi, BT, lámpa, stb. volt kitéve az ezek szerint csak 8.1-en megy? Mert itt úgy látom nem működik ez, csak a listán lévőeket lehet kitenni.
Na és a 8.1 tud már Zune nélkül is cuccot másolni? ~Zsír.

[ Szerkesztve ]

(#57194) cattus válasza #90933760 (#57193) üzenetére


cattus
őstag

Na és a 8.1 tud már Zune nélkül is cuccot másolni? - Tud.

Do the thing!

(#57195) Steelers válasza #90933760 (#57193) üzenetére


Steelers
senior tag

Próblj ki egy "szappantartót",meg fogsz lepődni mennyivel élhetőbb mint azaz elavul,talán csak netezésre használható 800-as.

(#57196) kolosanyi válasza #90933760 (#57193) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem, le tudsz tölteni appot, ilyen Shortcut Tiles meg ilyenek, de az csak egy ikon a beállításokhoz. 8.1 alatt ez az értesítési központban van, nem kellenek ilyen appok már.

(#57197) Partyface007 válasza Воланд (#57182) üzenetére


Partyface007
őstag

köszi, akkor ezért nem találtam sehol erről leírást :-(

nagyon gondolkozok hogy visszajöjjek wp-re és itt elhangzott a fapados.....hát van benne némi igazság...

félre ne értsetek mert alapvetően tetszik a wp főleg a gördülékenysége de MS igazán gondolhatna ilyen kis "apróságokra" is mint ez pl. hogy éjszaka az emberek 90% azt akarja hogy ne csipogjon a telefonja de mondjuk a család azért elérhesse ha van valami gond ne adj isten...

nekem nagyon hiányzik hogy nem lehet profilokat kialakítani amivel éjszakára mondjuk le lehetne halkítani kikapcsolni a wifit, adatforgalmat, BT-t minden ami nem kell éjszakára...

jó, végülis a quiet hours megoldja ami nagyon fontos hogy ne zavarjanak éjjel kivéve akit én engedek de azért egy kis testreszabhatóság nem ártana senkinek szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#57198) csabi94 válasza Partyface007 (#57197) üzenetére


csabi94
őstag

Igen, a quiet hours nagyon jó, de jó lenne, ha működne magyar régióval is, és esetleg magától kapcsolná a mobilnetet, wifit. Vagy legalább egy mobilnet kapcsoló az értesítési sávba...

(#57199) Partyface007 válasza csabi94 (#57198) üzenetére


Partyface007
őstag

én speciel automatán szeretném hogy kikapcsolja, és ha már kívánunk akkor ne fukarkodjunk:

mindezt jó lenne ha tudná időhöz és helyhez kötve is :-) illetve ezek kombinációjában is tehát pl. ha nem vagyok otthon éjjel akkor ne kapcsolja ki az adatforgalmat meg ne kapcsoljon be a hívásszűrés se...

tudom tudom álmodok és bilibe lóg a kezem....

igen alapból nem értem hogy ezt a quiet hours funkciót miért kellett a cortánához kötni...

de ez már párszor ki lett itt tárgyalva...

[ Szerkesztve ]

(#57200) Pttypang válasza csabi94 (#57187) üzenetére


Pttypang
veterán

lol

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.