Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) kraftxld válasza atesss (#1350) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Korábban linkelték a convertert, de itt egy közvetlen link, hátha megy [link]
Ha meg nem akkor egy sima regisztráció után letölthető a vmware.com-ról.

És igen, ugyanazt tudja mint a Workstation-be beépített, pontosabban ez a vmware converter tud a workstation-be integrálódni.

CD-ről boot-olsának két megoldása van. VMware converter boot CD, egymenetben csinál VM-et. Vagy a mentőprogis megoldás. Ha később a fizikai gépre vissza kell tölteni akkor csinálj egy rendes image mentést is valamivel, mert a V2P konverzió sokkal gázosabb mint a P2V.

A T5200 cumi, nincs benne VT [link] de 32 bitre jó lesz.

Ha jól emlékszem amúgy a Workstation 7.1.5 a legfrissebb ami még felmegy 32 bitre, ez a változás történt 8.0-nál:

Installation Requirements

When you install Workstation, the installer performs checks to make sure the host system has a processor that meets the following requirements. You cannot install Workstation if the host system does not meet these requirements.

64-bit x86 CPU
LAHF/SAHF support in long mode

You can use CPU-Z or a similar utility to determine if the host system CPU is 64-bit capable. CPU-Z shows EM64T (Intel) or AMD64 (AMD) if the processor is 64-bit capable.

If you plan to install a 64-bit guest operating system in a virtual machine, the host system must have one of the following processors. Workstation will not allow you to install a 64-bit guest operating system if the host system does not have one of these processors.

AMD CPU that has segment-limit support in long mode.
Intel CPU that has VT-x support. VT-x support must be enabled in the host system BIOS. The BIOS settings that must be enabled for VT-x support vary depending on the system vendor. See VMware KB article 1003944 for information on how to determine if VT-x support is enabled.

[link]

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1352) dJ Peer válasza _NCT (#1347) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Próbáltam.
Hard truck 2: King of the Road-ról van szó :P
Elindul, fut, de olyan mintha 2x-3x-os sebességgel futna. Gyorsított az egész. Nehéz elmagyarázni.
Próbáltam már mindenféle módban.

Amúgy a VmWare Tools-ot az első indításnál felrakta.

(#1353) _NCT válasza dJ Peer (#1352) üzenetére


_NCT
őstag

Nemtom mennyire segít, VmWare alatt Display-nél a 3D gyorsítást kapcsold ki :) Win7 alatt nem indul kompatibilitás módban? Ez fura.... Ha meg gyorsan megy, ne nyomd annyira a gázt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1354) Visormail válasza dJ Peer (#1352) üzenetére


Visormail
addikt

Van sok ilyen progi ami erre van kitalálva, esetleg kipróbálhatnál párat, pl:
CPU Speed Adjuster, CpuLower, CPUkiller

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1355) nagash válasza dJ Peer (#1341) üzenetére


nagash
senior tag

Szia!

VMWare Player-t használj. Nekem a régi játékokhoz bevált. (Planescape, Baldur's Gate 1-2, Neverwinter Nights, stb...)

DirectX9-ig jó.

Knoblauch macht einsam.

(#1356) atesss válasza kraftxld (#1351) üzenetére


atesss
addikt

Vagy a mentőprogis megoldás. Ha később a fizikai gépre vissza kell tölteni akkor csinálj egy rendes image mentést is valamivel, mert a V2P konverzió sokkal gázosabb mint a P2V.
3, 3rd party programmal csinálsz egy image mentést a gépről, felrakod a convertert a célgépre ahol a workstation fut, és beimportálod. Symantec, Acronis, Storagecraft termékeket támogat
Azt hiszem a biztonság kedvéért megcsinálom ezt is.
Az elmúlt években sokszor neki akartam állni már megtanulni "Ghostolni"; most már tényleg itt az ideje.
Csak mondjuk azért nem a legideálisabb, mert most nincs erre a "projektre" túl sok időm, vasárnap délelőttre fel kéne szabaditanom ezt a forrás vinyót...
Erre mit ajánlasz, ami megfelelően sokat tud, de azért nem feleslegesen bonyolult ?

A másik gond, hogy nincs olyan IDE vinyóm, amin lenne elég szabad hely a lementásre; és ez a forrás gép meg nem kezel SATA-t (Sata kártya ugyan lenne, de az a másik gépben napi folyamatos használatban van).
Egyetlen megoldásom van, egy 16GB-os pendrive-ra csinálni a P2V és az Image mentést is (természetesen a két művelet közt át tudom pakolni a pendrive tartalmát másik gépre).
Leszedve a felesleges dolgokat, szerintem simán 10GB alá tudok menni a forrás gép particióján.
Ez ugye akár Image-be, akár P2V-vel mentve mindenképp belefér a 16GB-ba ?
Nem nagyon nőhet meg a mérete szerintem; sőt inkább csökkennie kellene "1 fájlban".

Ugyan elég gyors a pendrive (USB 3.0-t is tud; Pretec REX 100), de kis fájloknál már közel sem annyira. De ugye itt ezzel pont nem lesz gond (mindkettő "lemetés" egy fájlba dolgozik) ?
Vagy mennyire lehet gond, hogy közvetlenül pendrive-ra mentek ?

[ Szerkesztve ]

(#1357) kraftxld válasza atesss (#1356) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Személy szerint rühellem a symantec termékeket, a shadowprotect hibátlan, de elég drága, maradt az Acronis. Értelmesebb gépen, max 1 óra alatt megvan a mentés.

Kicsit túlgörcsölöd ezt a vinyó témát, egy 500GB-os külső vinyó rá, aztán kész is. Az Acronis elég jól tud tömöríteni amúgy.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1358) dJ Peer válasza Visormail (#1354) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Ez jó lenne talán. A régi gépemen csinálta ezt a gyorsítást, amiben csak Intel "videókártya" volt.
Ezen csak most próbáltam ki, azt írja: "Your computer does not have graphic accelerator".
Ebben Nvidia GT520MX van :(((
No de ez már OFF. :)

nagash: Megpróbálom ezt a player-t, próba cseresznye..

[ Szerkesztve ]

(#1359) kraftxld válasza dJ Peer (#1358) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mégegyszer, érthetően.
A virtuális gép NEM látja az adott gazdagép fizikai hardverének jó részét, épp ez a lényege. Bármi amit a vmware-ben futtatsz csak az ott emulált kártyát látja.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1360) dJ Peer válasza kraftxld (#1359) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

A "Your computer does not have graphic accelerator"-t rendes Win 7, 64 biten produkálta - ha erre írtad.

(#1361) atesss válasza kraftxld (#1357) üzenetére


atesss
addikt

Amúgy a shadowprotect - az árát nem nézve - milyen ?

Kicsit túlgörcsölöd ezt a vinyó témát, egy 500GB-os külső vinyó rá, aztán kész is.
Ez tényleg jó lenne; csak nincsen sajnos épp...

Van egy 2,5" külső házam, de épp kölcsönadtam. És szerintem kicsi az esélye hogy holnap legkésöbb du.-ig vissza tudnám kapni.
Akartam volna még kölcsönkérni egy Sata / IDE to USB univerzális átalakitót (és akkor arra rádugok egy bármilyen Sata vinyót), de sajnos nagyon is aktivan használja a barátom; nem tudja egy napig sem nelkulözni.
Igy tehat marad a pendrive...

(#1362) atesss válasza kraftxld (#1351) üzenetére


atesss
addikt

Regisztráltam (illetve beléptem, mint kiderült már régen valamikor regisztráltam ide - persze új jelszót kellett kérnem), letöltöttem, felraktam a Standalone Convertert.
El is indítottam, közel két óra körül lett volna kb. (pedig kb. 11 + 3,5 GB-ról van szó csak).
A 3,5GB azért, mert van fent még egy másik windows is, ugyan nincsen fontos beállítás rajta, de azt is bent hagytam, gondoltam ártani nem árt max. lassabb.

Csakhogy kb. 1ó 45p után, 93%-nál megfagyott a gép. Teljesen, tehát csak a kikapcs gomb hosszan segített.
Nem tudom, hogy az ok szoftveres (azaz leginkább a VMware Converter) vagy hardveres volt-e, bízom az utóbbiban (nagyon néha előfordult már vele ilyen lefagyás), most kinyitottam a gépházat és feltekertem a ventit maxra; és elkezdtem újra.
Bár a processzor terhelés egyáltalán nem volt nagy.

Ugye a konverter szól előre ha nem férne el a cél tárhelyre ?
Illetve van egy olyan sejtésem is, hogy előre le is foglalja a helyet.
Csak mert kb. 800MB szabad hely maradt a 16GB-s pendrive-on (semmi más nincs rajta).
Max. 2GB-os fájlokba mentett, darabolva; ezt hagytam alapbeállításon.
Ahogy minden mást is, semmit sem állítottam át.
A VMware Tools konvertálás utáni fel(/be)-telepítésének bekapcsolásán pl. gondolkodtam.
Vagy mit lehet érdemes átállítani ?
Szolgáltatások; processzor / memória; lemezfoglalás; hálózat; meg nem tudom milyen fül volt még.

(#1363) kraftxld válasza atesss (#1362) üzenetére


kraftxld
nagyúr

100%, hogy valami hardveres gond volt, már többszáz gépet konvertáltam, és csak ott volt gáz ahol hardveres gond is volt.
VMware tools meg mindenképp kell, ha értelmes sebességgel/felbontással akarod utána használni a gépet.
Próbáld meg a mentőprogi => converter => virtuális gép verziót.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1364) atesss válasza kraftxld (#1363) üzenetére


atesss
addikt

Sikerült másodjára !
Érzésre mintha a végén (utolsó 5-10%-on) kicsit lassabb lett volna, de ez csak érzésre, nem néztem ennyire az időt.
Ahogy néztem a végén a driver "átmigrálást" végzi.

Találtam két PC World cikket a P2V-ről, amit nemrég linkeltetek:
VMware Converter 3.0, az ingyenes gépköltöztető - 2007 márc.
Paragon Go Virtual: belépő a virtuális világba - 2010 dec.
Ezeket átolvastam, ugyan a VMware Converter-es nagyon régi verzióról szól már; de a két cikk alapján képbe kerültem, hogy mi is történik itt a háttérben, és mi is okozhat problémát.
Mondjuk eléggé logikus, csak eddig nem gondoltam át így.
Idézet a 2. cikkből:
A Windowsok ugyanis nagyon rosszul tűrik, ha a fő hardverkomponenseket (alaplapi lapkakészlet és merevlemezvezérlő) csak úgy kicserélik alattuk.
A költöztető szoftvereknek meg kell hát oldaniuk azt a feladatot, hogy a virtuális lemezre másolt Windows hardverbeállításait annak indítása nélkül kicseréljék, azaz a virtuális gép Windowsába kívülről „befecskendezzék” a szükséges meghajtóprogramokat.

Az első cikkben amit írnak, az alapján a CD-ről bootolt Converter jobb lenne:
A szoftver ingyenes változata nem képes nagyobb kötegelt konvertálásokra, és a gyorsabb, CD-ről bootolható „cold convertert” sem tartalmazza. Ez utóbbi jóval gyorsabban és biztosabban dolgozik, mint az éppen futó Windowst lementő változat.
Ebben azóta történt komolyabb változás ?

A pendrive nagyon ki volt "számolva", 108MB szabad hely maradt a végén. :P

Most ki fogom próbálni, hogy tényleg jól működik-e.
VMware tools meg mindenképp kell, ha értelmes sebességgel/felbontással akarod utána használni a gépet.
De ugye nem lehet abból probléma, hogy mivel nem állítottam be a Converterben, ezért utólag fogom feltenni ?
Mit kellene kipróbálni, hogy 100%-ig biztos legyek benne hogy jól megy a virtualizált rendszer ?
Bár a lényeg az, hogy ez a le és feltöltési dolog működjön; ehhez a hálózat biztosan kell.
Meg lehet használ pár hálózati szolgáltatást is.
Illetve volt egy olyan is benne, hogy a letöltést "DEV/0-ba" (Lehet nem jól írom, régen volt már - a lényeg az hogy amit letölt azt a semmibe töltse le.)
Vagyis ne mentsen le semmit; csak a letöltési adatforgalmat növelje.
Linux alatt ezt egyszerűbb volt megoldani, XP alatt valami külön program kellett, amit integrálni is kellett; nem teljesen egyszerűen. És az is lehet, hogy szolgáltatásként működik.

[ Szerkesztve ]

(#1365) kraftxld válasza atesss (#1364) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Utólag is fel lehet rakni a vmware tools-t.
Ki kell próbálni, hogy jól megy-e, nem kell ezt túlgörcsölni. :) Ja amúgy valószínűleg újra kell aktiválnod a rendszert a virtualizálás után.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1366) atesss válasza kraftxld (#1365) üzenetére


atesss
addikt

Kipróbáltam, működik.
(Még azzal van baj, hogy az időzítő és a hálózat-forgalom figyelő program is lejárt azóta.
Nekem akkor csak pár hétre kellett, addig ment a trial. Na de ezt majd valahogy megoldom.)

Viszont a másik partición lévő Windows, amit szintén lementettem, az meg nem megy.
Bármit próbálok (csökkentett mód, stb.) a boot elején kékhalál.
Lehet ezen nem is csinált driver cserét, csak az épp futón (Powered On) ?

Most felraktam erre az XP-re is a Convertert, és elkezdtem alóla futtatva.
A biztonság kedvéért mindkét partíciót lementettem most is.

Bár az kérdéses, hogy ha a múltkor 180MB szabad helyem maradt; most meg még felraktam a Converter ide is; az biztos többet foglal mint 180MB.
Csak a telepítője valami 110MB.
De szólni nem szólt hogy kevés lenne (kipróbáltam korábban, hogy egy olyan helyet adtam meg neki célnak, amin csak néhány GB szabad hely volt - itt szólt hogy lehet kevés lesz a hely).
Nem lehet, hogy ilyenkor külön beállítás / értesítés nélkül tömörít a program ?
Furcsa ez a pont 180MB. Vagy csak mázlim volt. De akkor most viszont nem lesz...

[ Szerkesztve ]

(#1367) kraftxld válasza atesss (#1366) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A másik win-en nem csinált driver cserét, ezért a storage driver miatt 0x0000007B kékhalállal elszáll. Ezt külön kell konvertálni.

Kicsit túlgörcsölöd ezt a helytémát, mondom, rendes vinyót kell alápakolni és akkor nincs probléma. :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1368) atesss válasza kraftxld (#1367) üzenetére


atesss
addikt

A hely elfogyott (97%-nál write error-t írt), de csináltam helyet az első Windows-ba visszalépve (uninstalláltam a Visual Studiót - kapásból 2GB felszabadult), utána már ment.
Tehát lementettem a 2. Windows alól is; de így is ugyanezt csinálja...
Ugyanúgy elszáll kékhalállal, pedig most már ezen kellett driver cserét csinálnia.
De érdekes, hogy az első Win így is elindul.

Nem lehet, hogy így is az első Win-nél csinált drivercserét (hiába nem az volt a "Powered On") ?
Ha így van, akkor ezt biztos be lehetne valahol állítani.

Még egy olyan lehetőség van, hogy beadom neki, hogy csak a 2. particiót mentse le (amin a 2. Win van).
Csak itt meg szintén gond lesz, mivel a Boot fájlok az első partición vannak.
De ezt lehet egy Windows CD-ről bootolt javítással meg tudom oldani.

mondom, rendes vinyót kell alápakolni és akkor nincs probléma.
Igazad van; csak amint mondtam, az sajnos nincs.
Bár talán ma vissza tudom kapni a 2,5" Sata USB-s külső házamat; akkor lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1369) atesss válasza atesss (#1368) üzenetére


atesss
addikt

Megpróbáltam ezt is
( Még egy olyan lehetőség van, hogy beadom neki, hogy csak a 2. particiót mentse le (amin a 2. Win van).
Csak itt meg szintén gond lesz, mivel a Boot fájlok az első partición vannak. )

Nem sikerült, 98%-nál kirta, hogy nem találja a Boot Volume-ot, és ezért nem tudja a driver cserét megcsinálni.
De ettől függetlenül nem törölte amit addig lementett, lehet azért megpróbálom majd elindtani a WorkStation-ban

(#1370) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Vagy egy tv tunner kártyám amihez sajnos csak xp drivert adtak ki.Ezért feltelepítettem egy Xp-t vmware segítségével de nem tudom hogy adhatnám hozzá az eszközt hogy lássa.Tudnátok nekem ebben segíteni vagy kénytelen leszek újra rakni az OP-t és úgy megcsinálni?

(#1371) Syl válasza Mustármag (#1370) üzenetére


Syl
nagyúr

Ne fáradj. Tuner kártyát nem lehet virtualizálni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1372) Mustármag válasza Syl (#1371) üzenetére


Mustármag
őstag

Értem! Akkor marad az újra húzás.
Köszi a segítséget.

(#1373) kraftxld válasza Syl (#1371) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Lehet, vmware esxi 4.1-el vagy 5.0-val és olyan procival ami támogatja VT-d-t. Így fizikai eszközt át lehet adni a virtuális gépnek. De az tény, hogy egy tuner miatt tuti nem éri meg így küzdeni, fillérekért lehet már kapni win7 kompatibilis TV kártyát.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1374) Syl válasza kraftxld (#1373) üzenetére


Syl
nagyúr

Oké, én workstation vonalon gondolkodtam. Ezek az vSphere cuccok nem az én asztalom. Azt sem tudom, eszik-e vagy isszák. :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1375) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Üdv!

Az miért van, hogy a gazda gépről amire feltelepítettem a vmware-t tudom pingelni a virtuális gépet, de a virtuális gépről nem tudom meg pingelni a gazdagépet.

A gazdagépen a beállítás 192.168.1.2 -- 255.255.255.0 -- 192.168.1.1
A virtuális gép beállítása 192.168.1.3 -- 255.255.255.0 -- 192.168.1.1

A vmware-ben a virtuális adapter-nél bridged-re van állítva.

Erre ha valaki tudja a megoldás az ossza meg velem.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#1376) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Közbe annyit változott a dolog, hogy a gazdagépen kikapcsolom a tűzfalat akkor már megtudom pingelni a virtuális gépről a gazda rendszert.

Most az a kérdés, hogy mit tegyek kivétel közé mert ha vmware programot odarakom a kivételek közé akkor se lehet pingelni.

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#1377) sonar válasza lakatosturbo (#1376) üzenetére


sonar
addikt

Miért olyan fontos a ping? Meg milyen a tűzfal?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1378) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Na szóval azzal kezdődik a történet, hogy szeretek a szerverekkel kicsit játszani mint kezdő rendszergazda, és gondoltam, hogy felteszem virtuális gépre a windows server 2003-at ez meg is történt. A gazdagép egy egyszerű windows xp sp3, és gondoltam, hogy ha oda vissza működik a ping akkor minden oké. De csak úgy működik a virtuálisról a pingelés ha gazdagépen kikapcsolom a tűzfalat, de biztos van ennek valami módja hogy ne keljen kikapcsolni az egész tűzfalat.

A tűzfal az mindkét esetbe a windows gyári tűzfala.

[ Szerkesztve ]

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#1379) Visormail válasza lakatosturbo (#1378) üzenetére


Visormail
addikt

Megnyitod a windows tűzfalat és elmész a speciális fülre, ott az ICMP résznél beállítások gomb és kipipálod az elsőt bejövő echo kérés engedélyezése. Ugyanitt a hálókártya melletti beállítások gombnál is ICMP fül és pipa.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1380) lakatosturbo válasza Visormail (#1379) üzenetére


lakatosturbo
aktív tag

Köszi szépen működik rendesen.

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#1381) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy virtualizálni szeretnék egy kis ideig linuxot. Melyik virtualizációs alkalmazást érdemesebb használni? Virtualbox, Vmware or Virtual PC? Bár a legutóbbit én semmiképp sem szeretném!

Előre is köszönöm szépen!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#1382) Visormail válasza Carasc0 (#1381) üzenetére


Visormail
addikt

Vmware-ből csak a fizetős Workstation jó az ingyenes playerben nincs snapshot se, annál jobb az ingyenes virtualbox szerintem.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1383) Carasc0 válasza Visormail (#1382) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia!

köszönöm szépen a válaszod! És ha lehetne választani a Virtualbox és a Vmware Workstation között, melyiket választanád és miért?

Előre is köszönöm!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#1384) Visormail válasza Carasc0 (#1383) üzenetére


Visormail
addikt

A Workstation jobb mint a virtualbox. Van benne virtuális merevlemez töredezettségmentesítés, tömörítés (felszabadult üres hely kitörlése), utólagos maximális méret kibővítés. Windowsoknál lehet választani automatikus telepítést, bejelentkezést, wmtools frissítést. Ill a memóriakezelése is jobb valamivel, na azért nem úgy mint pl a hyper-v-nél hogy csak annyit foglal a fizikaiból amennyi épp tényleg kell is a virtuális gépnek, de nem foglalja le mindig a teljes beállított mennyiséget. Nekem kb ezek voltak ami miatt átálltam.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1385) Carasc0 válasza Visormail (#1384) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia!

Köszönöm szépen! Meggyőző!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#1386) Thusor


Thusor
őstag

VMware Fusiont használt már valaki? Ez mire jó pontosan?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1387) kraftxld válasza Thusor (#1386) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A VMware Workstation MAC OSX-es változata.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1388) Thusor válasza kraftxld (#1387) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm a válaszodat. Azt hittem valamivel több mint a workstation.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1389) kraftxld válasza Thusor (#1388) üzenetére


kraftxld
nagyúr

OSX-et is tudsz vele gyárilag támogatottan virtualizálni, meg pár Mac specifikus dolog, de nagyvonalakban ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1390) Thusor válasza kraftxld (#1389) üzenetére


Thusor
őstag

Tehát ha jól értem. Windows alól mondjuk OSX-et tudok virtualizálni?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1391) Syl válasza Thusor (#1390) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem. A Fusion az az OSX alatt futó vmware.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1392) kraftxld válasza Thusor (#1390) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A Fusion csak Mac OSX-re települ, windows-on nem működik. A Mac gépen tudsz vele további Mac OSX-et, vagy Windows / Linux verziókat virtualizálni.
Az Apple licensz és HW megkötései miatt nem lehet hivatalosan Mac OSX-et futtatni a Windows alatt futó VMware workstation használatával, de ez nem azt jelenti, hogy nem lehetetlen :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1393) Thusor válasza kraftxld (#1392) üzenetére


Thusor
őstag

Értem. Na, majd akkor én is kicsit utánajárok hogyan is lehetne OSX-et futtatni VMware-ből, mindig is szerettem volna kipróbálni egy OSX rendszert.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1394) _NCT válasza Thusor (#1393) üzenetére


_NCT
őstag

Keress rá google-ben a hackintosh kifejezésre, azon belül is a hazard 10.6.* kiadásokra ;) VmWare alól nem igazán fogsz tudni AMD procival OSX-et futtatni, viszont ha Intel CPU-d van, akkor megnyílnak a lehetőségek előtted :D

(#1395) Thusor válasza _NCT (#1394) üzenetére


Thusor
őstag

Intel i5-540m procim van 4GB rammal. Remélhetőleg ezzel megnyílnak majd előttem a lehetőségek. :)

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1396) C64


C64
őstag

Császtok, van egy kis gondom. VMWare Workstation 8-at használok, és eddig 4 mag volt beállítva minden OS-hez, amit suspend állapotba tettem. Nos, kicseréltem a cpu-mat egy 2 magosra és most nem hajlandóak elindulni, mert csak 2 mag van 4 helyett, viszont nem lehet átállítani a magok számát, mert suspend állapotban vannak, le kéne állítani az OS-t hozzá, hogy konfigurálni lehessen, amit meg nem tudok megtenni, mert nem lehet felébreszteni az előzőleg beállított 4 mag miatt. Mit lehet tenni ilynekor?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#1397) _NCT válasza C64 (#1396) üzenetére


_NCT
őstag

Ha nem életfontosságú le nem mentett dolgok voltak a fagyasztáskor, akkor a virtuális gép mappájában töröld ki a .vmss kiterjesztésű fájlt, majd elindítod a gépet és nyom magának egy reset-et, bebootol.

De amúgy meg ha nem kell az elmentett állapot, nem kell bűvészkedni, felkínálja hogy kijavítod a hibát, vagy a discard gombbal törli a hibernált állapotot.

[ Szerkesztve ]

(#1398) C64 válasza _NCT (#1397) üzenetére


C64
őstag

Megpróbálom a file-t törölni, mert nem kínál fel semmit az a problem...

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#1399) C64 válasza _NCT (#1397) üzenetére


C64
őstag

Na most műxik, kösz a helpet :R

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#1400) Visormail


Visormail
addikt

VMware Workstation 8.0.2 Release Notes

What's New

Highlights of VMware Workstation 8.0.2 functionality include:

Ubuntu 11.10 is supported as a host.
Fedora 16 is supported as a guest.
Many customer-reported issues have been resolved.

VMware Workstation 8.0.2 is a free update for all VMware Workstation 8 users.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.