Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) brd válasza #68216320 (#1700) üzenetére


brd
nagyúr

Vagy Bridged módra állítod a virtuális gép hálókártyáját, és ilyenkor a virtuális gép saját IP-jét kell megtámadnod, vagy, ha NAT-ot akarsz mindenképpen (most gondolom úgy van beállítva), akkor: így tudsz beállítani port forwardot.

The only real valuable thing is intuition.

(#1702) Romvr


Romvr
őstag

Sziasztok,

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy megoldható VmWare-el egy fizikális gép virtualizációja? Azaz egy-az-egyben átrakni a létező gépen futó oprendszert egy virtuális oprendszerré.
Néztem ezt a VMware Vcenter Converter dolgot, de nem világos miként működik. A gazda gépre (az átkonvertálandóra) kell telepíteni, vagy szerveren fut és hálón át virtualizálja a gazdagépet?

Bocsi a hülye kérdésért, tök új vagyok a VMWare-ben. :U

A választ előre is köszi!

Romvr

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#1703) kraftxld válasza Romvr (#1702) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pár hozzászólással ezelött részletesen beszélgettünk erről.
Amúgy a folyamatot P2V konverziónak hívjuk, rákeresve bőven van róla irodalom :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1704) Visormail válasza Romvr (#1702) üzenetére


Visormail
addikt

Megoldható, mindkét variációt tudja.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1705) Romvr


Romvr
őstag

Köszönöm, sikerült megoldanom a problémát. Most viszont felmerült egy másik kérdés is bennem, ahogy ezen a virtuális gépen pötyögök:
- A fizikális gépben amin most tesztelek van egy Core-I5 2400 (3,1Gh) proci. Ez 4 magos. A virtuális gépnek 3 magot adtam meg a paramétereinél. Ám amikor a Virtuális gép CPU-ja 90-100%-on pörög akkor a fizikai gépé csak ilen 25-30%-on.
- Ugyanakkor a 4gb memóriából 1,5-öt adtam a Virtuálisnak, viszont a fizikai gép memóriája 80%-on van egyfolytában. Ami ugye nem meglepő.

Szóval a virtuális processzort hogyan tudnám úgy megoldani hogy effektíven kihasználja legalább az 50-60%-át a gazdagépnek?

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#1706) Visormail válasza Romvr (#1705) üzenetére


Visormail
addikt

Ez jó kérdés, szerintem sehogy viszont még egy adalék. Én akkor néztem még egy nagyot amikor virtuális gépben elindítottam egy aida-t és a processzor órajele hát, köszönő viszonyba se volt a valódi órajellel. Szóval nekem úgy tűnik annak ellenére hogy hardveres virtualizáció és a cpu-t ugyanolyan típusúnak mutatja a vendég gép eszközkezelője, egyáltalán nem tudja ugyanúgy kezelni.
Gazda Vendég

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1707) Romvr válasza Visormail (#1706) üzenetére


Romvr
őstag

Megint belefutottam valami érdekesbe:
- A virtuális merevlemezt 12Gb-ban határoztam meg anno a rendszernél mikor telepítettem. Aztán rájöttem hogy ez nem lesz elég mindenhez, ezért az Extend opcióval feltornáztam kemény 20gb-ig.

Namost. A VMware-ben a HDD az 20gb-nak látszik akárhonnan nézem, viszont a Virtuális gép még mindig 12Gb-nak látja... Hamarosan el is fogom érni ezt a határt... ilyenkor kitolódik 20gigára vagy megmakkan a rendszer mondván nincs helye? :F

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#1708) Visormail válasza Romvr (#1707) üzenetére


Visormail
addikt

Kiterjesztés után a virtuális gépben particionálni kell.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1709) alitak


alitak
senior tag

Sziasztok,

olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy ha szeretnék egy gépen két virtuálisat futtatni (egy WinXp, valamint egy Win7), akkor ahhoz milyen alap operációs rendszert telepítsek? Kell a futtató oprendszernek grafikus felület, vagy pl Debian alatt is megoldható?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1710) #68216320 válasza alitak (#1709) üzenetére


#68216320
törölt tag

Sebességben nem járnál jobban, ha a Win7-et gazdaként futtatnád és csak azon a kisebb igyényü XP-t?

(#1711) alitak válasza #68216320 (#1710) üzenetére


alitak
senior tag

Igen, ez is egy ötlet, csak közben bejött az is, hogy lehet több virtuális gép is elkéne. Egyelőre jegelve lett a téma, mert még nem tudni mi lesz pontosan az igény.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1712) Visormail válasza alitak (#1711) üzenetére


Visormail
addikt

Hyper-V server is ingyenes és grafikus felület mentes.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1713) alitak válasza Visormail (#1712) üzenetére


alitak
senior tag

Igen, ma azzal próbálkoztam, de nem kimondottan értek hozzá és nem is volt túl kézenfekvő a dolog sajnos :(

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1714) Visormail válasza alitak (#1713) üzenetére


Visormail
addikt

Kis segítség esetleg, ha még érdekel. Core Configurator Videók

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1715) kraftxld válasza Visormail (#1712) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ilyen egyszerű célra nem az igazi mert a Hyper-V csak domain-ben érzi jól magát.
Ha támogatja a hardver és nem ez az elsődleges gép akkor felraknék rá egy ingyenes ESXi 5.1-et, aztán hajrá :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1716) Visormail válasza kraftxld (#1715) üzenetére


Visormail
addikt

Az ingyenes? Tudsz adni egy linket? Mert én csak trialt találtam.

Lehet megvan. Erre gondoltál? [link]

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1717) kraftxld válasza Visormail (#1716) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

Vannak benne korlátozások, de pár gépet simán elvisz, meg nem egy vcenter funkcionalitás :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1718) alitak válasza Visormail (#1714) üzenetére


alitak
senior tag

köszi a linkeket! A legnagyobb bajom az, hogy a VT Utilities a processzort nem jeleníti meg, majd a létrehozott virtuális gép nem indul el. Egy Core2 van a gépben, ami persze nem szerverre való, de most ez van, el is bírná az alatta levő gépeket.

mod: most néztem bele a videokba. Ott 2008-as alá van felrakva a Hyper-V, nem?

[ Szerkesztve ]

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1719) kraftxld válasza alitak (#1718) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az intel idióta módon össze vissza kapcsolgatta a VT-t ki be még azonos modellszámon belől is!
Az alaplap biosának is támogatnia kell.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1720) Visormail válasza alitak (#1718) üzenetére


Visormail
addikt

A Server 2008 tartalmazza mint beépített szerepkör csak telepíteni kell. Ha te a külön Hyper-V servert teszed fel abban csak a távoli elérést kell beállítanod, utána egy kliens gépről lehet rá csatlakozni amire felteszed az RSAT csomagot, abból már ugyanazt a Hyper-V Manager kezelőfelületet látod mint amik a videón vannak.

Megvan ezt kerestem még pluszba, az elején előadás aztán 16:30-tól mutatja a gyakorlatban hogyan kell a hyper-v szerveren telepítés után beállítani az alapdolgokat amiket még helyben csinál [link], meg az RSAT-ot is bemutatja. Ja és ő ezt használja a videóban Core Configurator 2.0

Hát igen ahogy kraftxld mondja, a processzorodnak a virtualizációs támogatását ha van, be kéne kapcsolni a biosban akármelyik virtualizációs programot választod. A biosban ez változatos néven lehet alaplaptól függően: Virtualization, Intel-VT, VT-x, VT-d, VT-i, VT Technology, XD Technology, stb. Minden variációt találtam már, valamelyik lap Secure Virtual Machine Mode-nak (S.V.M.Mode) hívja. Mindegyiket kapcsold be ami ehhez hasonlót találsz, itt van egy táblázat is az intel procikról [link]

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1721) sch_a


sch_a
addikt

Üdv!
Linux telepítést gyakorolnék vmware-el. Csak rá kéne jönnöm hogyan. Lehet valahogy virtuális meghajtót létrehozni a virtuális gépnek, és úgy bebootolni a debian cd-képről?

(#1722) sch_a válasza sch_a (#1721) üzenetére


sch_a
addikt

Nem tudom mit szenvedtem, simán bebootolt róla miután bemountoltam a képfájlt még windows alól...

(#1723) Visormail válasza sch_a (#1722) üzenetére


Visormail
addikt

A virtuális gép beállításaiban választhatsz fizikai meghajtót is meg képfájlt is.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1724) Romvr


Romvr
őstag

Üdv.

Ismét én.
Kérdésem az lenne hogy USB Stick-ről (e.g.: 16gb Kingston data traveller) mennyire érdemes VMWare gépet futtatni? Azaz maga a VMWare a gépen van, de a virtual disk rajta az OS-el viszont már az USB-n.
Csak mert ugye egy 2.0-s usb olvasási sebessége max 20Mb/s, az írási meg jó ha megvan 10.
Szerintetek halva született ötlet? Vagy ha Stick-ről nem is, external HDD-ről? Az talán meg van a R/W 35/30 is. :)

Illetve, ha nem virtual disk-et csinálok, hanem mondjuk megadok egy valós partíciót hogy arra telepítsen virtuális OS-t, az miben befolyásolja a sebességet/működést?

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#1725) kraftxld válasza Romvr (#1724) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én wifi-n át csatlakoztatott iSCSI lemezről is szoktam futtatni virtuális gépet, nem acélos a sebesség, de eldöcög :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1726) CsodaPOK válasza kraftxld (#1725) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Baaazzz :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1727) HUfantom válasza Romvr (#1724) üzenetére


HUfantom
őstag

Azzal is számolsz ugye, hogy igencsak elhasználja az USB élettartalmát, ha ott futtatod....

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#1728) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

Sziasztok!

Lehet, h. már ez előtt feltették ezt a kérdést, így előre is bocs, ha butaságot kérdezek! :)

Szóval win7-re feltelepítettem a VMware Workstation 8.0-t, amivel semmi gond nincs, DE(!) a telepítés után megjelent a win7 desktop betöltődése előtt egy felh. fiók bejelentkezési/azonosító ablak (bejelentkezési jelszó ugye nincs, csak a felh. név és a profil kép), amire ha nem kattintok rá, akkor nem töltődik be automatice a win7.

Ezt hogyan lehet orvosolni, h. továbbra is user beavatkozás nélkül töltődjön a win7? :U

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#1729) HXY


HXY
addikt

Sziasztok!

vmware kliensek futtatásához melyik CPU lenne a jobb?
Egyszerre maximum kettő Windows 7/8 esetleg még valamilyen linux futna.
Az AMD-ben van hardveres virtualizáció, viszont az Intelnek jóval magasabb az órajele.
Milyen előnyökkel jár a hardveres virtualizáció, illetve annak hiánya milyen hátrányokkal?

AMD E2-1800
1,7 GHz
TDP 18W
Cinebench R10 2120
Windows 7 Experience Index: Processor avg: 3.9
Hardware Virtualization: AMD-V
[link]

Intel Pentium B970
2,3GHz
TDP 35W
Cinebench R10: 5740.5
Windows 7 Experience Index: Processor avg: 6.2
Hardware Virtualization: VT-x disabled
[link]

(#1730) brd válasza HXY (#1729) üzenetére


brd
nagyúr

Nem (csak) az órajel számít, hiába az AMD-V, az Intel legalább 2-3x gyorsabb, én azt választanám, főleg, ha nem kell a guestekben több magos támogatás.

The only real valuable thing is intuition.

(#1731) Visormail válasza HXY (#1729) üzenetére


Visormail
addikt

"Milyen előnyökkel jár a hardveres virtualizáció, illetve annak hiánya milyen hátrányokkal?"
Pl hogy a vmware el sem indul nélküle, csak a régebbiek. A új hyper-v meg már slat-ot is elvár különben nem lehet telepíteni (win8ba van pl az új hyper-v).

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1732) HXY válasza Visormail (#1731) üzenetére


HXY
addikt

AMD E450 alatt akkor elindul ha nincs bekapcsolva az AMD-V.
Inteles CPU-knál tényleg nem megy VT-X nélkül?
Kérem valaki ezt erősítse, vagy cáfolja meg, mert ha ez igaz, akkor nem szabad B970-el gépet vennem!

(#1733) HXY válasza HXY (#1732) üzenetére


HXY
addikt

Már nem tudtam szerkeszteni, ezért kiegészítem az előző hsz-t:

AMD E450 alatt akkor is elindul ha nincs bekapcsolva az AMD-V (VMware 9 alatt).

Inteles CPU-knál tényleg nem megy VT-X nélkül?

Kérem valaki ezt erősítse, vagy cáfolja meg, mert ha ez igaz, akkor nem szabad B970-el gépet vennem!

[ Szerkesztve ]

(#1734) Visormail válasza HXY (#1733) üzenetére


Visormail
addikt

Bocs nem pontosan emlékeztem, workstationben ez ilyen felemás 32bites virtuális gépeket futtathatsz anélkül is, 64biteseket viszont csak akkor ha van hardveres virtualizáció Processor Requirements for Host Systems

Viszont az új hyper-vnek 100x jobb a memóriakezelése mint a workstationnek és a win8ban alapba benne van a pro és enterprise verzióban is, ahhoz pedig a telepítéshez is szükséges még a slat is nem csak az amd-v vagy vt-x.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1735) Visormail válasza Visormail (#1734) üzenetére


Visormail
addikt

Jahh megvan, azzal kevertem hogy kb7estől már nem is indul el a workstation ha nem 64bites a processzor.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1736) HXY válasza Visormail (#1734) üzenetére


HXY
addikt

A hyper-v-t nem ismerem, de akkor ki fogom próbálni ha frissítek Win 8-ra, csak ezzel a metroval nem tudok megbarátkozni, és nagyon hiányzik a start menü. 3rd party start menü programot meg nem szívesen rakok fel.

Akkor lehet hogy jó lesz a B970, mivel csak 32 bites os-eket futtatok a vmware alatt.
Bár szemezek egy i3-mal, esetleg egy i5-tel, csak sajnos azok kétszer annyiba kerülnének... :O

(#1737) Krix


Krix
őstag

Csak egy megjegyzés a Win 8 Hyper-V-hez. Ha telepítve van akkor a Workstation 9 már el sem indul, tehát vagy vmware vagy hyper-V. Nem akartam őket egyidőben használni, csak ki akartam próbálni a hyper-v-t is.
Miután leszedtem a hyper-v role-t már ment rendesen a wkstn 9.

Mondjuk azt nem próbáltam ki, hogy a hyper-v megy-e úgy hogy a workstation fent van, de így nem sok értelme van mindkettőt felrakni.

If it is not broken then don't fix it!

(#1738) Zotya984


Zotya984
senior tag

üdv
Érdeklődnék hogy nagyon sokat az egér mozgatása is szaggatottá válik a vMware -en belüli oprendszernél.
HDD lassú vagy csak valamit állítani kell? Nincs 100%-on sem a ram sem a proci használat ilyenkor.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#1739) kraftxld válasza Zotya984 (#1738) üzenetére


kraftxld
nagyúr

VMware toolst telepítetted?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1740) Zotya984 válasza kraftxld (#1739) üzenetére


Zotya984
senior tag

Igen.
Ver: 9,2,0 build: 799703

[ Szerkesztve ]

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#1741) Visormail válasza Zotya984 (#1740) üzenetére


Visormail
addikt

Részletezd. Hány virtuális gép fut egyszerre amikor ennyire akad? Milyen vinyóról fut(nak)?
Ha egyszerre 1-2 fut és nincs rajtuk különösebb terhelés, főleg ha az adatlapodon lévő 7200rpm-es raid0 tömbről mennek akkor a vinyó nem okoz ilyet.

A processzorod hány magos és hány magot állítottál be a virtuális gépeknek?
Nálam ilyen mértékű akadás csak akkor volt, ha 2 magos processzornál 2 magot adtam a virtuális gépnek. Akkor nagyon rosszul ment, ha csak 1 magot kapott akkor normálisan, igaz ez még virtualbox alatt volt de azóta nem is próbálkoztam ilyennel. Szóval kevesebb magot kapjon mint amennyi fizikailag van.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1742) Zotya984 válasza Visormail (#1741) üzenetére


Zotya984
senior tag

Üdv
A 7200.12 raid 0-át szétbontottam. 3,6ghz x2 athlon. 8Gb ram 1444Mhz. 1 virtuális gép internetböngészés / filmnézés.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#1743) Visormail válasza Zotya984 (#1742) üzenetére


Visormail
addikt

1 magot adtál a virtuális gépnek?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1744) brd válasza Visormail (#1741) üzenetére


brd
nagyúr

Egyébként vannak erre ügyes cuccok, pótolandó a Windows egyik legnagyobb bénaságát, pl. Process Lasso, érdemes kipróbálni. Ezzel nyugodtan adhatsz 2 magot is neki (2 magos CPU-val), mert meg tudod azt csinálni pl., hogy háttérben futva, és sok CPU-t használva idle prioritást kapjon a virtuális gép, így nem akadozik tőle a pointer, "bármit" is csinál a virtuális gép (sajnos a "bármit" az nem teljesen igaz, architektúrális okokból, de jelentősen javul a helyzet).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#1745) Visormail válasza brd (#1744) üzenetére


Visormail
addikt

Ismerem a programot, de nem a host akadt ha 2 magból 2őt adtam a guestnek hanem a guest lassult be úgy ahogy a kérdező írja (az egér talán nem akadt de a start menu is lassan nyílt meg), nem a host lassult be.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1746) Zotya984 válasza Visormail (#1743) üzenetére


Zotya984
senior tag

1mag 3gb ram.
tegyem át külön "vincsire" a virtuális gépet?

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#1747) Visormail válasza Zotya984 (#1746) üzenetére


Visormail
addikt

Igen az mindenképpen jó lenne.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1748) Zotya984


Zotya984
senior tag

megnézem. van egy nem túl gyors 90gb-os.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#1749) Visormail válasza Zotya984 (#1748) üzenetére


Visormail
addikt

Lapozófájlod van? Ha esetleg letiltottad azt nem mindegyik program szereti, mondjuk a vmware nem tudom hogy reagál rá nálam nincs letiltva. Esetleg a gazdagép vírusirtójában állítsd be kivételnek a virtuális gépek mappáját ahol tárolod őket.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1750) Zotya984 válasza Visormail (#1749) üzenetére


Zotya984
senior tag

ohh tényleg. ez nem jutott eszembe.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.