Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) cAby válasza Visormail (#1950) üzenetére


cAby
tag

Az nem jó hír, mert nekem így nem működik sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

(#1952) cAby


cAby
tag

Csináltam egy teljesen új virtuális gépet, alapból úgy, hogy NAT-ra volt állítva.
Böngészni még mindig nem tudok, de egy ping www.google.com megy:

Pinging www.google.com [173.194.39.83] with 32 bytes of data:
Reply from 173.194.39.83: bytes=32 time=11ms TTL=128
Reply from 173.194.39.83: bytes=32 time=10ms TTL=128
Reply from 173.194.39.83: bytes=32 time=9ms TTL=128
Reply from 173.194.39.83: bytes=32 time=9ms TTL=128

Ping statistics for 173.194.39.83:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 9ms, Maximum = 11ms, Average = 9ms

Valakinek valami ötelte? :F

(#1953) Konflikt válasza cAby (#1952) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

eleg furcsa, ennek igy mennie kene, kilat a VM.
mas bongeszokbol sem megy a net (chrome, firefox..)? proxy van otthon? esetleg a routerre konfigolva? vagy van bellitva a guest OS-en IE-n/firefoxon auto config proxy, vagy ip:port formaban? tuzfal a guest OS-en van?
a router admin webes felelulete altalaban a router LAN oldali belso IP cime az otthonra szant routereknel. ez szokott a LAN-on a DNS, ill. a def. GW lenni altalanos esetben.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1954) Draken


Draken
őstag

Egy kis segítséget szeretnék kérni! 64bites win 7 van a laptopon, és kéne futtassak virtuális gépen egy 32bitest! Odáig el is jutok, hogy a win betölti a fájlokat de tovább nem:

[ Szerkesztve ]

(#1955) kraftxld válasza Draken (#1954) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Rendes érintetlen gyári telepítő?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1956) Draken válasza kraftxld (#1955) üzenetére


Draken
őstag

Tehát ez a baj, mert nem. Köszi!

(#1957) norbi19884 válasza Draken (#1956) üzenetére


norbi19884
tag

Sziasztok!

Hogy tudnám megoldani azt, hogy wmware ws 9 alatt Win7-et betudjam léptetni a szintén ebbe emulált win server 2008 tartományába?

(#1958) krealon válasza norbi19884 (#1957) üzenetére


krealon
veterán

Host Only network-el (VMnet1) tudsz szeparalt halozatot letrehozni.

Szerk: Szeparalt, azaz a gepek belole nem latnak ki az internetre. Olyan mintha 1 kozos un-managed switch-re lennenek kotve helyi halozatban.

[ Szerkesztve ]

(#1959) norbi19884 válasza krealon (#1958) üzenetére


norbi19884
tag

Ha mindkettőt host-onlyba rakom akkor nincs hálózt, ha egyik NAT akkor van, de nem találja a tartományt továbbra se.

(#1960) krealon válasza norbi19884 (#1959) üzenetére


krealon
veterán

Szerver halokartyaja:
IP: 192.168.134.1
DHCP Pool 192.168.134.64-192.168.134.127
VMwareben hozzarendelni a Host Only (VMnet1)-hez

Win7 halokartyaja:
VMwareben hozzarendelni a Host Only (VMnet1)-hez
IP: DHCP

Ennyi.
A Win7 ker es kap IP-t a szervertol, es mivel szerver a DNS is egyben szepen be lehet leptetni a Domain-be.

Szerk:
Internet eleres egyik gepen sem lesz (sarga felkijaltojeles halozati ikon), de nem is az a cel.

[ Szerkesztve ]

(#1961) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Egyszerű kérdésem lenne:

Melyik a jobb: VMware vagy Virtualbox?

Igazából a VMWare-rel az volt a bajom, hogy nehéz volt kilőni teljesen, mert mindig automatikusan elindult, meg a hálózatot is szerette megkavarni, viszont több beállítási lehetőség volt benne.

Csak hobbi szinten használnám, 1-2 szerver 1-2 kliens és ezek között játszadoznék, tesztelnék SSD-ről.

Melyiket ajánljátok ilyen felhasználásra?

(#1962) kraftxld válasza Vasinger! (#1961) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Melyik VMware?
Ha már megvetted a Workstationt akkor azt használd, sokkal jobb mint a virtualbox.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1963) Vasinger! válasza kraftxld (#1962) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Sulitól kapom, elvileg Workstation verzió az.

Akkor marad a VMware, köszi! :R

(#1964) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! Hol lehet VMware-t vásárolni? Ezeket néztem: Senetic Academic mit jelent? Kersoft vagy VMware vagy Smartshop Jelenleg 6.5-m van, de ezen nem megy a Win8, ezért akarok most venni.(vagyis nem én hanem a cég ahol dolgozom :) )

[ Szerkesztve ]

(#1965) kraftxld válasza dudi6 (#1964) üzenetére


kraftxld
nagyúr

VMware store? [link]
Szerintem ez a legegyszerűbb. Kosárba berak, bankkártya beír, örül.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1966) dudi6 válasza kraftxld (#1965) üzenetére


dudi6
senior tag

Azért nem mindegy, hogy 100 $ vagy 194 Euro, ezért is érdekelne ez a Smartshop. Elég érdekes webcíme van...
Amúgy ti milyen beállításokkal használjátok a VMwaret? Tegyük fel Windows 7 esetében.
Főleg memória, hálózat beállítás, processzor(1 vagy 2) érdekelne.

(#1967) Konflikt válasza dudi6 (#1966) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

Amúgy ti milyen beállításokkal használjátok a VMwaret? Tegyük fel Windows 7 esetében.
Főleg memória, hálózat beállítás, processzor(1 vagy 2) érdekelne.

ilyen altalanos kerdesre lehetetlen erdemben valaszolni. leginkabb attol fugg, hogy a host gepednek mennyi eroforrasa van (CPU,RAM), ill. hogy a win7 VM-en mit akarsz futtatni, es azok mit igenyelnek.
halozattal kapcsolatban szinten igeny kerdese (bridged, NAT, host-only..)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1968) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Üdv!

9-es verzióval olyan bajom van, ogy usb-s wifi-t nem akarja betölteni, folyton a driver-re panaszkodik :( TL-WN722N-es USB wifi-ről lenne szó. A honlapjáról a driverekkel nem ismeri fel, bármelyiket is tenném fel. Win alatt persze simán megy a wifi...

mi lehet a gond?

(#1969) Rocko007


Rocko007
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnek segitseget kerni ESXi 5.1 temaban.

Adott egy LSI 9260-8i controller, aminek a driver-et felraktam esxi-re, a configuration\health status alatt latom a BBU es a disk-ek allapotat.

Szeretnem win8-as kliensrol a megaraid storage managerrel buvolni a redszert, de nem sikerult feltelepitenem az esxi 5.1 update 1 ala a server alkalmazast.

Mit javasoltok?

(#1970) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség, mert nem tudom feltelepíteni a VMware-t a gépre ( Win 8 x64 ).
Kipróbáltam már a Player és a workstation verziót is, mindkettőből a legújabbat, de egyiket sem tudtam feltelepíteni.

Egy olyan üzenetet kapok telepítés közben, miszerint a Local mappában levő Temp\vmware_1378048266\vmwareplayer_x64.msi failed....
Ezt a Player verziónál írta ki, de a másik verzió telepítése közben is hasonlót ír ki a telepítő.

A telepítő a program hivatalos weboldaláról van leszedve, így elvileg jónak kéne lennie.

(De "halkan" megjegyzem, hogy ezután próbáltam torrentes verziót is felrakni, de az sem sikerült, hasonló okok miatt.)

Itt van egy video a telepítésről. Én az újabbik 9.0.2-es verzióval próbáltam ( meg az 5.0.2-es Playerrel ), de nekem amikor eljutna a telepító az "Installing packages on the system" részhez, akkor megjelenik a fentebb említett hiba üzenet.. :(

[ Szerkesztve ]

(#1971) Visormail válasza AthlonXP (#1970) üzenetére


Visormail
addikt

Sose találkoztam ilyennel, win8 x64en is régóta használom. Ha rákeresel én egy ilyet találtam [link] van benne egy módszer, illetve olvasd el a hozzászólásokat is. Abból úgy tűnik hogy valami hibásan fent lévő előző verzió okozhat ilyet és ezért takarítani kell a registry-t.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1972) AthlonXP válasza Visormail (#1971) üzenetére


AthlonXP
őstag

Én most telepítem először erre a rendszerre. Korábban én is használtam jó ideig a korábbi 9-es verziót, még a Win 7 alatt, de ide azt sem tudom felrakni. :(

A virtualbox az mennyiben másabb ettől, megnézném azt, hátha jó lesz, de azt nem ismerem...

(#1973) Visormail válasza AthlonXP (#1972) üzenetére


Visormail
addikt

A playernél jóval nagyobb, a workstationnél jóval kisebb tudású. Ha ezt ismered az is menni fog.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1974) AthlonXP válasza Visormail (#1973) üzenetére


AthlonXP
őstag

Akkor kipróbálom azt. Köszi!

Megnéztem a linket amit mutattál. Az ott leírtakon túl vagyok már, de sajnos továbbra sem akar jó lenni. :(

(#1975) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Úgy tűnik más lesz a probléma, ugyanis a vbox sem működik.
Azt írja, amikor indítanám a telepíteni kívánt rendszert, hogy nem éri el a kernel drivert.
Néztem Youtube-os videókat a használatáról a vboxnak, úgy csináltam mindent, ahogy ott láttam, de a rendszer indításakor a fenti hibaüzenet fogad rögtön. :(

(#1976) Krix válasza AthlonXP (#1975) üzenetére


Krix
őstag

A virtualizáció engedélyezve van a BIOS-ban?

If it is not broken then don't fix it!

(#1977) kraftxld válasza AthlonXP (#1975) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezek is megvoltak már? [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1978) AthlonXP válasza kraftxld (#1977) üzenetére


AthlonXP
őstag

Lefuttattam az "sfc/scannow" parancsot. A többit, amit a linken említenek, már próbáltam korábban, de nem segített egyik sem.
A biosban engedélyezve van a virtualizálás.

Felraktam a gépre a ccleanert, azt is lefuttattam, majd ezek után újraindítottam a gépet.
Ezek után elindítottam a 9-es VMware telepítőt és most már simán fel tudta rakni magát a gépre, semmi hiba nem volt telepítés közben.
Jelenleg épp a Win ME-t próbálom telepíteni... :)

Szóval sikerült megoldani a problémát, köszönöm a segítségeteket! :R

(#1979) sch_a


sch_a
addikt

Sziasztok!
Tudtok erre valami okosat mondani: [link]?

Valamit a vmware beállításánál ronthatok el. Csináltam egy harmadik virtuális gépet, azon is debian van. Azzal teszteltem, egyszer működik a fájlátvitel tftp-n, egyszer nem. Bootolni meg még egyszer sem sikerült. Aztán fogtam egy kis otthoni routert, átállítottam az IP-t, kikapcsoltam a DHCP-szervert, vmware-ben pedig átállítottam NAT-ról bridge-re, és egyből működött minden szépen. De nagyon jó lenne, ha ez működne úgy, ahogy eredetileg szerettem volna.

[ Szerkesztve ]

(#1980) krealon válasza sch_a (#1979) üzenetére


krealon
veterán

(#1981) sch_a válasza krealon (#1980) üzenetére


sch_a
addikt

Igen, tudom, köszönöm. A routerrel működött is, tudtam hálózatról bootolni. Csak azt szeretném, hogy ne kelljen ehhez igénybe vennem a másik routert (switch módban), hanem a NAT-os megoldással is működjön, legyen internet elérésem a virtuális gépeken is.

Nyilván meg lehetne oldani, hogy a net is rá legyen dugva a routerre, csak én azt szeretném, ha közben a többiek zavartalanul internetezhetnének.

(#1982) krealon válasza sch_a (#1981) üzenetére


krealon
veterán

A NAT mogott, a VMware a DHCP szerver, tehat azt kell felkonfiguralni. Hogy a Workstation-t lehet-e, nem tudom.
VMware Server 2.0 (Linux host) eseten a
/etc/vmware/vmnet8/dhcpd/dhcpd.conf
fajlt kellett szerkeszeni.

(#1983) sch_a válasza krealon (#1982) üzenetére


sch_a
addikt

Kikapcsoltam a vmware beállításainál a dhcp szervert: [link]. A debianon van a tftp és a dhcp szerver is, megfelelően felkonfigurálva. Ha bridgelve vannak a helyi hálózatra, akkor működik minden gond nélkül. Működik a PXE boot is. Pedig a szerverek konfigján semmit sem változtatok.

Én csak azt szeretném, hogy külön subneten legyenek a virtuális gépek, és NAT-al legyen internetelérésem is rajtuk. De hiába rendelem ugyanazt a virtuális adaptert mindegyik virtuális géphez, egyszerűen a tftp-kapcsolat nem akar megfelelően működni. A dhcp szervertől megkapják rendesen a beállításokat, pingelni is tudom őket, de fájlátvitelkor "timed out". Nem jövök rá hol a hiba.

(#1984) krealon válasza sch_a (#1983) üzenetére


krealon
veterán

"Kikapcsoltam a vmware beállításainál a dhcp szervert: [link]."

A NAT opcional van DHCP szerver, megpedig a VMware-be epitve.

Az igazi baj az, hogy a TFTP ip_conntrack_tftp nelkul nem igazan megy at a NAT-on, igy szerintem csak akkor fog mukodni neked, ha szervert (ami NAT-ol) is virtualizalsz egy host only es a Bridged network koze, ami a DHCP es a TFTP szerver funkciokat megvalositja.

Ha jol ertelmezem, akkor a Debian szerver (ami jelenleg a DHCP es a TFTP szerver) egy fizikai gep a VMware host alhalozatan (es nem maga a host).

(#1985) sch_a válasza krealon (#1984) üzenetére


sch_a
addikt

"A NAT opcional van DHCP szerver, megpedig a VMware-be epitve."

Igen, de ezt ki lehet kapcsolni. Virtual network editornál, ha kiveszem a "use local DHCP service, to distribute IP address to VMs" opcióból a pipát, azzal kikapcsolom a beépített DHCP szervert, legalábbis szerintem. A debian szerver is virtuális gép, csakúgy mint a kliens. Mind a kettőt ugyanahhoz a virtuális hálózathoz kapcsoltam, tehát a NAT-on nem kell átmennie a tftp-nek. Amikor bootolnék az operációs rendszer nélküli virtuális géppel, akkor megkapja az IP-címet és a tftp-szerver IP-jét (ami jelen esetben ugye ugyanaz, mint a DHCP-szerver IP-je), valamint a letöltendő fájl nevét, de letöltenie már nem sikerül.

Ha a Virtual network editornál a NAT helyett a Bridged opciót választom, és rákötöm az otthoni a routerre (amin kikapcsolom a DHCP szervert), akkor működik a PXE boot.

Elnézést, ha kicsit érthetetlen amit magyarázok, sajna nem az erősségem.

Itt a kép, hogy hogyan van beállítva a NAT: [link]. Ez a hálózat "VMnet8" van a szerverhez és a klienshez (mindkettő virtuális) is rendelve.

[ Szerkesztve ]

(#1986) Konflikt


Konflikt
Topikgazda

kint a 10-es workstation, erre toltheto a trial

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1987) kraftxld válasza Konflikt (#1986) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hibátlan, épp most kukázok egy ügyfélnél két őskövület Win98-as és 2000-es gépet, a rendszerek meg mennek virtuális gépnek.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1988) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Létrehoztam 3 virtuálsi gépet, 2008 R2.
Egy AD és két kliens gép.
Beléptettem a két gépet az AD ba de olyan mint ha nem egy hálóban lennének.
Nem tudja a két egymást pingelni csak az AD-s gépet.
Az AD-s gép viszont egyik kliens gépet sem tud pingelni.
A fizikai gépet pedig egyik sem látja mask stimmel 255.255.255.0
Ötlet?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1989) bpx válasza DonThomasino (#1988) üzenetére


bpx
őstag

Windows-on by default tiltva van a ping a tuzfalon, amit leirtal teljesen normalis
a DC-n meg akkor lett engedelyezve, amikor DC lett belole

(#1990) DonThomasino válasza bpx (#1989) üzenetére


DonThomasino
veterán

És emiatt az RDP se megy?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1991) bpx válasza DonThomasino (#1990) üzenetére


bpx
őstag

nem emiatt, de azt is engedelyezni kell ha meg nem tetted meg

(#1992) DonThomasino válasza bpx (#1991) üzenetére


DonThomasino
veterán

:R
Meg is van köszi, viszont a fizikai gépről továbbra sem megy
se az RDP se a PING.
Ott mi kell engedélyezni?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1993) Visormail válasza DonThomasino (#1992) üzenetére


Visormail
addikt

Egyáltalán milyen típusú hálózatot állítottál be a gépeknek a vmware-ben?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1994) DonThomasino válasza Visormail (#1993) üzenetére


DonThomasino
veterán

NAT

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1995) Visormail válasza DonThomasino (#1994) üzenetére


Visormail
addikt

Hát akkor nem hiszem hogy menni fog a fizikai gépről. When you configure Network Address Translation (NAT), the virtual machine shares the IP address and MAC address of the host system.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1996) bpx válasza DonThomasino (#1994) üzenetére


bpx
őstag

legutolso emlekeim szerint a VMWare csinal valami virtualis halozatot (vmnetX nevvel), amin keresztul mindenfele trukkozes nelkul elerhetoek a NAT-olt halozaton levo virtualis gepek is
ha ez megsem megy, akkor lehet port forwarddal is, pl. itt egy pelda: [link]
(a vegen a video nem mutatja, de a host geprol a localhost:9997 cimen erheto el a virtualis gep RDP-vel)
ha meg VMWare Player, akkor trukkozni kell a Virtual Network Editor elovarazslasahoz: [link]

(#1997) DonThomasino válasza bpx (#1996) üzenetére


DonThomasino
veterán

Át állítottam bridge re így már jó, viszont így nincs NET.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1998) Konflikt válasza DonThomasino (#1997) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

ha a VM-ek bridged modban kapnak IP-t, akkor ha DHCP-znek a fizikai routeredtol kell kapjanak cimet, igy menniuk kell. ha kezzel adsz a VM-eknek IPt, akkor a GW, es DNS a fizikai routered cime legyen.
ping megy a VM-ekrol a routeredre? ha igen akkor pl. az index.hu-t tudod pingetni? ha nem, akkor igy tudod pingetni 217.20.130.97?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1999) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

Üdv.

Adott egy Win7-es gépen egy SBS2003+exchange gust rendszer.
a gazda gépről tudom telnetelni a 25-ös portot gond nélkül, de másik gépről nem, de viszont pingelni tudom a sbs 2003-ast másik gépről és routerről is.
Hálókártya Bridge módban van.

Mi lehet a gond?

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#2000) [HUN]Zolee válasza [HUN]Zolee (#1999) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Probléma tárgytalan, user error :)

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.