Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Visormail válasza Visormail (#1777) üzenetére


Visormail
addikt

Sikerült megoldani a memóriás hibaüzenetet is ezzel Not enough physical memory after installing W7 SP1 VMware Workstation error:

First Shut down all running virtual machines and exit Workstation.

- Open the config.ini file located at C:\ProgramData\VMware\VMware Workstation.

- Add this line to the file: vmmon.disableHostParameters = TRUE

- Save and close the file.

- Restart Windows.

Igencsak érdekes ahhoz képest hogy azt írja a win7 sp1-ének telepítése okozza a gondot, a workstation 9.0.0-val nem történ ilyen pedig eddig is sp1-es win7en ment, ennek ellenére eltűnt a hiba (valóban a win-t is újra kell indítani és csak utána lépett életbe).

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1802) Visormail válasza Visormail (#1801) üzenetére


Visormail
addikt

Uhh, ez meg 100 másik hibát okozott. Viszont ahogy kitöröltem a sort és megint újraindítottam most minden rendben és a memóriás hiba sem jött vissza, na ezek a rejtélyes dolgok.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1803) Visormail válasza Visormail (#1802) üzenetére


Visormail
addikt

Na jó kezdem feladni, visszajött a memória hiba egy vm-et akarok elindítani és ezt írja:

Not enough physical memory is available to power on this virtual machine with its configured settings.

To fix this problem, increase the amount of physical memory for all virtual machines to 1733 MB or adjust the additional memory settings to allow more virtual machine memory to be swapped.

It is possible that native applications and/or services have locked down memory which could be preventing the virtual machine from launching. Shutting down unnecessary applications or services may free enough memory to launch this virtual machine.

If you were able to power on this virtual machine on this host computer in the past, try rebooting the host computer. Rebooting may allow you to use slightly more host memory to run virtual machines.

Miközben az erőforrás figyelő szerint rendelkezésre álló fizikai memória 4100MB, akkor mi a rák ez az 1733MB hogy annyira növeljem? Ezt most már úgy hogy eltávolítottam a 9.0.1-est és feltettem a 9.0-t, előtte meg általában 2800MB körülit írt, miközben akkor is 4100 körül volt a rendelkezésre álló.

A hyper-v-t is elnéztem véletlen egy 32bitesen próbáltam amiben ugye nincs benne maga a szolgáltatás csak a körítés, kezelőprogram, stb. Csak azokat engedte telepíteni, a 64esben továbbra is már fut egy hipervisor üzenet és szürke, úgyhogy azt sem javították a 9.0.1-ben sem.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1804) Visormail válasza Visormail (#1803) üzenetére


Visormail
addikt

Basszus de mókás [link]: Under Workstation 9, Player 5 or Fusion 5, you should set the guest OS type to "Hyper-V."
Szóval ha Windows 8-ra van állítva a vm típusa akkor nem lehet benne telepíteni, átállítva már tényleg engedi.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1805) Visormail válasza Visormail (#1803) üzenetére


Visormail
addikt

Ha a globális memória beállításainál allow most virtual machine memory to be swapped-re rakom akkor eltűnik a hibaüzenet, és rendesen kihasználja a fizikai ramot, a swap használat pedig nem növekedett. Az 100% hogy eddig az allow some álláson volt és csak mostanában jelentkezett ez a hiba, szóval elég furcsa. Mivel az előbbi linken a win7 sp1-éről volt szó, már arra is gondoltam hogy valamelyik mostanában kijött win7 frissítés okozhatott változást?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1806) jdg


jdg
csendes tag

Sziasztok!
Van nekem egy HP Microserver N40L-em (http://n40l.wikia.com/wiki/HP_MicroServer_N40L_Wiki) amin jelenleg egy Ubuntu 12.04 fut. Frontend developer vagyok, jelenleg a notebookon lévő vm-eken tesztelek különböző oprendszerek alatt, szeretném ezt áttenni a szerverre ha egyáltalán lehetséges. Arra gondolok, hogy a microserveren futna a vm amibe bejelentkeznék távolról (remote desktop?). Tudom, hogy lenne valamennyi lag de bevállalnám ha nem kéne a sok vm-et tárolnom a notebook ssdjén és nem zabálná meg a notebook erőforrását a sok vm (pláne ha többet futtatnék egyszerre). Van erre lehetőség? Ha igen, tud valaki ajánlani valamilyen leírást hogy egyáltalán hogyan induljak ennek neki? Esetleg ha csinált már valaki ilyesmit leírhatná nagyvonalakban hogy merre induljak el.
Köszönöm!

(#1807) Visormail válasza jdg (#1806) üzenetére


Visormail
addikt

A laptopon exportálás [link], aztán a szerveren importálás [link]?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1808) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok!

Hogy tudok vmware-ben a virtuális gépbe bevinni egy fájlt a normál gépemről? :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#1809) Visormail válasza McSzaby (#1808) üzenetére


Visormail
addikt

A virtuális gép tulajdonságaiban beállítasz egy mappát a share részen, vagy simán ctrl+c ctrl+v

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1810) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Üdv!
Feltettem a vmware workstation programot, vele meg egy win7-et de egy idő után mindig azt csinálja, h nem tudom leállítani a rendszert, utána meg nem tölti be és rakhatom újra a win7-et. 9.01-es verzió volt fent és már másodszor csinálja ezt. Tudja vki mi lehet a baj, vagy tudtok másik alternatívát?

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#1811) Visormail válasza Bennyboy (#1810) üzenetére


Visormail
addikt

Ilyet nálam még soha nem csinált. A vmware tools-t fel szoktad tenni ugye?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1812) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

VMware tud 3D-s gyorsítást? DX9c-t? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1813) Visormail válasza cellpeti (#1812) üzenetére


Visormail
addikt

Igen tud [link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1814) cellpeti válasza Visormail (#1813) üzenetére


cellpeti
veterán

köszönöm :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1815) sutszi


sutszi
veterán

Elgondolkodtam mostanában egy kisebb szerver építésén amire ESXi 5-t tennék fel.
futna rajta 1-2 Linux. Meg 2-3 Win 7-8 vegyesen...
Felfogható amolyan home made labor gépnek...

1.
Többek között elgondolkodtam egy olyan megoldáson, hogy ha ebben a szerverben lenne valami combosabb VGA, akkor ennek a képességeit ki tudná használni egyszerre 2 Windows? Egészen konkrétan mind a kettőn egy időben futna valamilyen játék...Lehetséges ez?

2.
Egy másik vm feladatának azt szánnám, hogy fájlszerverként működjön. Lenne rá csatolva X GB/TB tárterület, amit a többi vm egyátalán nem is lát. Ezt képes stabilan ellátni egy ilyen vm?

3.
Lenne egy újabb vm amit amolyan fejlesztői sandbox-nak szeretnék használni db szerver, java alkalmazás szerver szaladozna rajta. Ezeket "távolró" (local lan-on belülről persze) szeretném elérni...
Ilyenkor ajánlott dedikáltan az egyes vm-ekhez rendelni, vagy tudnak osztozni a kártyán?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1816) kraftxld válasza sutszi (#1815) üzenetére


kraftxld
nagyúr

1, A képet hogyan akarod kivezetni a szerverből? Lehet varázsolni a pass-through VGA-val, nem hivatalosan támogatott. A Microsoft féle RemoteFX a jobb megoldás errre, (vagy esetleg VMware View de ez megint más téma) de ott is kell valami kliens amivel RDP-n keresztül csatlakozol a virtuális gépre.

2, Miért ne tudná? Brutál nagy fileszerverek mennek VMware-en szerte a világon mindenféle gond nélkül :)

3, A hálókártyán simán tud osztozni, beállítás kérdése.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1817) sutszi válasza kraftxld (#1816) üzenetére


sutszi
veterán

1. A képet egy TeamView-er-en vagy valamilyen távoli asztal megoldáson keresztül gondoltam...Arra alapoztam, hogy a sávszél akkora, hogy nem gond a késleltetés...(vagyis minimális lesz) Csak a képet kell közvetítenem, mondjuk egy másik laptopra...

2.
Na ez szuper...mert akkor nem vennék külön NAS, meg külön kis mini gép, meg akármi...

3.
Olyasmire gondolok, hogy van két vm, egy hálókártyán.
Mondjuk tudom, hogy hülyeség de mindkettőn fut egy Oracle DB 1521-es default porton. Akkor azért keresztbe áll a szeme, hogy most melyiknek küldtem kérést? Tehát erre figyelni kell, hogy azonos szolgáltatás ne legyen ilyen esetben?

Ezeket nézegettem amúgy eddig:
[link]
[link]
[link]
[link]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1818) kraftxld válasza sutszi (#1817) üzenetére


kraftxld
nagyúr

1, RemoteFX a te barátod, de ehhez Hyper-V kell.

3, Ha a két virtuális gépnek különböző az IP címe hogy lenne kavar? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1819) sutszi válasza kraftxld (#1818) üzenetére


sutszi
veterán

1. OK. Megnézem.

3. Jaa...na én valamiért azonos IP-t vettem figyelembe... :W
Igaz, így egyértelmű a helyzet.

Kösz a segítséget. :R
Nem hiába megy neked ott ennyire a szekér NZ-be. :)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1820) sutszi válasza kraftxld (#1818) üzenetére


sutszi
veterán

Megnéztem a RemoteFX-et. Jónak tűnik...

Olvasgattam még ESXi témában is itt van egy kis összefoglaló:
[link]

Azért nem egyszerű még ez a dolog.
Pl. Ha egy vm-en futtatok valami játékot akkor az teljesen lefoglalja a VGA-t. Tehát ha két vm-en szeretnék egyidőben játszani akkor 2 VGA kell.
Meg van ez a RAM probléma is ami ugyan megoldható de nem egészen értem még mi az oka. 2GB fölött nem megy a vm.:
VM will NOT BOOT if You set 3-4GB of RAM! You have to change Advanced options, add following:
pciHole.start = 1200
pciHole.end = 2200
for every VM using more than 2GB of RAM and it will work

A Hyper-V esetében van valamilyen hasonló "korlát"?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1821) Visormail válasza sutszi (#1820) üzenetére


Visormail
addikt

[link] In Windows Server 2008 R2 the maximum amount of RAM you can have in a virtual machine is 64 GB. For Windows Server 2012 the limit was raised to 1TB Ram for each VM

[link] Hyper-V Server 2012 will be able to take advantage of 1TB of VM memory.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1822) sutszi válasza Visormail (#1821) üzenetére


sutszi
veterán

Bocs. A VGA-s témára gondoltam, csak már nem írtam oda. De ettől függetlenül kösz a linkeket.

Tehát Hyper-V estén ha az egyik vm használja a VGA-t akkor másik vm is tudja, vagy ide is két VGA-t kellene használni?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1823) kraftxld válasza sutszi (#1822) üzenetére


kraftxld
nagyúr

"GPU Virtualization is a technology that exposes a virtual graphics device to a virtual machine. RemoteFX exposes a WDDM driver with the virtual desktop, and it allows multiple virtual desktops to share a single GPU on a Hyper-V server."
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1824) sutszi válasza kraftxld (#1823) üzenetére


sutszi
veterán

Na ez remek...Bár még jó ideig várat magára a konkrét megvalósítás azért ez jó, hogy kiderült...
Ezt az oldalt néztem, de elkerülte a figyelmem.

Az eddig felmerült igények alapján a Hyper-V lesz rá a megoldás...

Kösz a segítséget. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1825) kraftxld válasza sutszi (#1824) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Annyi a trükkje még, hogy SLAT funkcióval rendelkező proci, támogatott videókártya kell hozzá megfelelő driverrel és legalább RDP 7.0 kliens.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1826) sutszi válasza kraftxld (#1825) üzenetére


sutszi
veterán

Támogatot VGA-ket merre találom? Most nem volt barátom a Google.
Mondjuk van egy olyan érzésem, hogy elsősorban Quadro és FireGL van a listán...

RDP7.0 kliens ez külön telepítendő vagy mondjuk rész az OS-nek Win8-tól?

(Van egy Win Server 2012 licencem....Azt tudom, hogy kell alatta Hyper-V-t bepipálni...Van ennek valami olyan változata mint ESXi-nek. Olyasmire gondolok mint a Win Server-nek a core edition. Így a GUI nem enne sokat és távolról tudnám a Hyper-V-t piszkálni. Hogyan szokott ez történni?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1827) kraftxld válasza sutszi (#1826) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hyper-V server 2012 [link]

GUI nélküli ingyenes cucc, csak hyper-v van benne. Tartományba benyomod és távolról MMC konzolokkal simán lehet piszkálni mintha teljes értékű szerver lenne.

Sajna elég hiányos az infó a támogatott GPU lista tekintetében, de mintha 2012 alatt szinte mindegyik menne (ezt ne vedd szentírásnak! :) ) nem csak a Quadro-k meg a FireGL-ek mint 2008 R2-nél.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1828) sutszi válasza kraftxld (#1827) üzenetére


sutszi
veterán

Fizikai vas nem lévén, egy VirtualBox vm-be raktam fel a Hyper-V Server 2012
MMC-n keresztül szerettem volna kapcsolódni hozzá de a hálózattal valami nem oké...Keresgéltem és mindenhol a Bridge módot nyomják statikus ip-vel. De nekem így sem látja a host a vm-et. Se ping, sem RDP

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1829) kraftxld válasza sutszi (#1828) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A virtualbox integration tool-jait feltelepítetted?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1830) macimeister


macimeister
aktív tag

Sziasztok!
LPT nyomtató támogatás van a vmwareban? XP alá kellene egy DOS-t felraknom amin menne egy könyvelőprogram és abban kellene megoldani a nyomtatást. Szükséges a külön dos, több is lesz telepítve, ha megy, mert ha berakom xp alá a több gépről összeszedett könyvelést, akkor összeakadnának

(#1831) kraftxld válasza macimeister (#1830) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Melyik vmware-re gondolsz?
XP alatt simán mennek az őskövület dos-os könyvelő förmedvények LPT-s nyomtatóval. (Sőt még hálózati nyomtatóként is a net use-os varázslással)
De workstation-ben lehet LTP portot átadni a virtuális gépnek

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1832) macimeister válasza kraftxld (#1831) üzenetére


macimeister
aktív tag

Bármelyik jó, ha jó. VirtualBox csak COM portot tudott. De nekem úgy nézne ki, hogy XP erre telepítek egy vmware-t majd több virtuális gépet. Ezek a virtuális gépek nativ dos-t használnak. Szóval nem XP alá telepítek egy virtuális xp-t aminek a dosát kell használnom, hanem alap dos kell. És ennek kell tudnia LTP-t nyomtatnia.

(#1833) kraftxld válasza macimeister (#1832) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, ezt tudja.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1834) macimeister válasza kraftxld (#1833) üzenetére


macimeister
aktív tag

Workstation kell nekem erre a célra?

(#1835) kraftxld válasza macimeister (#1834) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1836) macimeister válasza kraftxld (#1835) üzenetére


macimeister
aktív tag

Még annyi, hogy ezt a régebbi verziók is tudják? A gép amire pakolva lesz nem egy mai darab. 8 és 9 es verzió eddig nem tűnik jónak. Proci nem tudja megadni ami kell neki. Meglátjuk, hogy a 7 megfelel-e

(#1837) Krix válasza macimeister (#1836) üzenetére


Krix
őstag

A több gépről összeszedett könyveléseket nem tudod külön könyvtárakba rakni úgy hogy mindegyik csak a sajátját használná? És akkor nem kellene a VMWare. A DOS-os progik kellően 'buták' hogy ne keveredjenek össze szerintem.

If it is not broken then don't fix it!

(#1838) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Nem találtam általános virtualizációs topicot (elég fura, ha tényleg nincs...), így itt kérdeznék.

Szeretnék egy otthoni NAS / webszerver / (tartományszerver) / iTunes szerver + iOS WiFi szinkron / (IP kamera kiszolgáló) / médialejátszó kombinációt összehozni, már ha mindet ki tudom hozni egy gépből. A zárójelesek nem feltétlenül, vagy később kerülnének megvalósításra. A gondot számomra a médialejátszóként való felhasználás jelenti. Alapvetően egy Win Server 2012 Datacenter-t (MSDNAA) akartam felrakni rá, de elgondolkodtam a virtualizáció lehetőségén is. Egy Intel Pentium G645T proci egyáltalán alkalmas virtualizációra? VT-D-t nem tud. A GPU-t egyáltalán át lehet adni valahogy egy virtuális gépnek úgy, hogy képernyő csatlakoztatására a virtuális gép képe kerüljön megjelenítésre (akár csak teljes képernyős ablakban)? Mert akkor mindjárt jobb lenne a helyzet. Egy ESXi alapra (?) felraknék valami XBMC-re kihegyezett linuxot, és a többi feladatra mehetne a Win Server. Vagy a Win Server lenne a gazda és arra menne az XBMC. Vagy lehet a LAN és WAN feladatokra még külön rendszer lenne. Akár nem is a Win Server...

[ Szerkesztve ]

(#1839) kraftxld válasza megema (#1838) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ne küzdj mint malac a jégen, vegyél egy Synology NAS-t :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1840) megema válasza kraftxld (#1839) üzenetére


megema
őstag

Az lenne a legegyszerűbb, és sok szívástól is megkímélném magam, tudom.

Ugyan pl. a Synology DS213 a legtöbb igényemet kielégítené, de azért az árért 2 magos, 6 HDD-t fogadni képes, (azonos számú HDD esetén) nem jelentősen többet fogyasztó mITX gépet rakok össze. Ami ugye nem mindegy a később felmerülő igények szempontjából. Na most, ha elkap az őrület, és egy játékszervert is futtatni szeretnék, akkor arra nem képes egy NAS. Ugyan lehet csak ideiglenes megoldásként, de erről néznék filmeket is HDMI-n kersztül, ami miatt a NAS-ok szintén kiesnek. (Ez az alaplap kiválasztásánál nem volt szempont, de mITX méretben, 1155-ös foglalattal csak olyan 4+ SATA-s van, ami multimédiás célokra készült.) Valamint iTunes szervert tudnak futtatni, de abban a WiFi szinkron nincs benne szerintem, bár ezt még el tudnám felejteni.

Szóval első körben szeretnék megoldási javaslatokat kapni, aztán meglátom mi lesz...

[ Szerkesztve ]

(#1841) kraftxld válasza megema (#1840) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha bármilyen hypervisor-t telepítesz (VMware vagy Hyper-V) abból te nem fogsz nagyon képet kicsiholni magából a gépből max a VMware vagy a Hyper-V parancssoros konzolját, nem erre tervezték.

Synology NAS és egy WDTV Live aztán boldogság van :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1842) megema válasza kraftxld (#1841) üzenetére


megema
őstag

Értem, akkor a hypervisor-os megoldás kiesik. Valamikor az elmúlt fél évben volt egy cikk Logout-on arról, hogy hogyan lehet Linux alatt futatott Win (7?) virtuális gépen játszani. Azaz az erőforrásokat kb. teljesen átadni. Viszont sehogy sem találom sajnos...

(#1843) sutszi válasza megema (#1842) üzenetére


sutszi
veterán

Nemrég én is hasonló kérdéseket tettem fel...Hyper-V-nél megoldható a játék a virtuális gépen...a gond az, hogy a képet hogyan juttatod el és hová...távoli asztallal rácsatlakozol a virtuális gépre...és kapsz képet. DE a kérdés ennél picit bonyolultabb.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1844) Visormail válasza megema (#1842) üzenetére


Visormail
addikt

Erre a cikkre gondolsz? Xen VGA passthrough

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1845) macimeister válasza Krix (#1837) üzenetére


macimeister
aktív tag

Nem sajnos, mert mindegyik a C gyökérbe keresgél és ütköznek a mappák. Egyébként a virtual pc képfájlokba mivel tudok külső filet pakolni? Playerben jól láttam, hogy van egy ilyen kiegészítő? Illetve az érdekelne még, hogy csinálok 3 virtuális gépet, ezekről a gépekről parancsikont tudok kirakni, hogy csak arra kell kattintani és indul, vagy mindenképp valamelyik kezelőprogramban kell a listáról kiválasztani a megfelelőt?

(#1846) kraftxld válasza macimeister (#1845) üzenetére


kraftxld
nagyúr

VMware workstation 9-el tudsz .vmdk file-t becsatolni mint meghajtó a gazdagépen.
Ugyanez érvényes a hyper-v .vhd és .vhdx filejaira, azokat diskpart-al parancssorban, vagy lemezkezelővel (diskmgmt.msc) tudod csatlakoztatni. (Win7 és Win8 - .vhdx)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1847) macimeister válasza kraftxld (#1846) üzenetére


macimeister
aktív tag

Ezek közül nekem egyik se tűnik jónak. Xp alá lesz kb 3 virtuál dos felpakolva és mindegyiknek a gyökerébe kellene a könyvelés anyagát bemásolni. Virtualboxba gizmo drive feltudta magának mountolni a virtualbox fileokat és tudtam belemásolni. Tudok itt is xp nél vhd-t cs csinálni amire dos megy?
A virtuális gépekről parancsikon megvalósítható?

(#1848) kraftxld válasza macimeister (#1847) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]
Virtualbox-hoz a virtualbox topikban értünk, de meg lehet csinálni VMware workstation alatt amit írtál, autoexec.bat-ban elindítani a könyvelőförmedvényt, és a virutális gépet kiparancsikonozni az asztalra.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1849) macimeister válasza kraftxld (#1848) üzenetére


macimeister
aktív tag

Köszi. :) Átolvasom a dolgokat

[ Szerkesztve ]

(#1850) megema válasza Visormail (#1844) üzenetére


megema
őstag

Pontosan! :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.