Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) _NCT válasza DopeBob (#1250) üzenetére


_NCT
őstag

Nos a kérdés az, hogy melyik megoldást válasszam, illetve hogy tudnám leghatékonyabban megoldani. :D Nem csak az jöhet szóba amit írtam, más megoldást is szívesen várok :)

A platform VmWare Workstation jelenleg. Csak nem értem, ha a kliens gépbe van bedugva a webcam,akkor hogy fogom virtuális gép alatt egyáltalán az illesztőprogramját feltelepíteni. Mert ugye nem a HOST gépbe van dugva, így nem is érzékeli a virtuális gép az eszközt :)

Router-t és Wifit a minőség és sebesség szempontjából írtam, a kliens wifin keresztül csatlakozik a HOST gépre, ahol a virtuális gép található, tehát nem LAN-on keresztül, így aggódok a képátvitel minősége miatt. Egy Youtube videót próbáltam ki, de kb 3-4 másodpercet csúszott a hang és akadt. Ezért írtam a B megoldást hogy RD App-al a WS08-on jobban járok-e.

Összefoglalva azt szeretném, hogy egy hulladék notiból virtualizáció segítségével valami elfogadható teljesítményű gépet varázsolni, így megspórolva az új noti vásárlását.

[ Szerkesztve ]

(#1252) _NCT válasza _NCT (#1251) üzenetére


_NCT
őstag

Közben rájöttem a kérdésemre, hogy a "ThinPC"-hez csatlakoztatott webcam-ot hogyan fogja látni a virtuális gép: USB Redirection a megoldás. Ez valahogy elkerülte a figyelmem, de most már ez is megoldódott. Egyszerűnek tűnik a megoldás, mégsem jutott eszembe :W :W

Forrás (hátha mást is érdekel)

[ Szerkesztve ]

(#1253) DopeBob válasza kraftxld (#1247) üzenetére


DopeBob
addikt

Na ma meglett, már itt zúg mellettem (illetve nincs hangja) Elég olcsón megúsztam 28,5k volt a cucc + kallódott még itthon két db 640GB-os Samsung F1 HDD, iscsi gigabit lanon 105MB/s. Nem rossz ;]

MZ/X

(#1254) kraftxld válasza DopeBob (#1253) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, nem rossz :)

Ma gyártottam kicsit az egyik VMware clusteren :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1256) CsodaPOK válasza kraftxld (#1254) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Skynetet épít a kolléga?! :DD

(#1257) kraftxld válasza CsodaPOK (#1256) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez csak a teszt cluster, a production-ban több mint 1TB memória van :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1258) CsodaPOK válasza kraftxld (#1257) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Mondom én, hogy skynet lesz ez! :D

1TB meg :R :R
Ha nagy leszek, egyszer majd talán én is nyomkodok olyat :)

[ Szerkesztve ]

(#1259) kraftxld válasza CsodaPOK (#1258) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez a production:

Ha lelövöm akkor bekerülök a hírekbe :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1260) CsodaPOK válasza kraftxld (#1259) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Nade mi az a nagy piros gomb, amire az van írva, hogy cluster shutdown?! ;] ;]

Az publikus, hogy ez hány gépből tevődik össze?

(#1261) kraftxld válasza CsodaPOK (#1260) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A teszt cluster az 6 gép, a production pedig 22 db.
Cisco UCS + IBM XIV storage

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1262) _NCT


_NCT
őstag

Ma a kérdések világnapja van nálam.... Itthon úgy néz ki a hálózat hogy Internet-->Router-->Virtual WS08. Na most azt hogyan tudom megoldani, hogy a guest oprendszeren az alapértelmezett átjáró maga a szerver legyen? DHCP-ben adtam hozzá egy router-t a szerver ip címére konfigolva. Ez szép és jó, gondoltam így nem működik, meg kellene osztani a netet a kliensek felé, mentem mendegéltem a hálózati kapcsolatok-->adapterek-->sharing felé, viszont akkor rögtön el van szexuálva az ip cím kiosztás.

Gondoltam adok hozzá még1 virtuális hálókártyát, és itt le is blokkolt az agyam.....Nem tudom merre innentől.... Ez nem az én napom :((( :((

(#1263) CsodaPOK válasza kraftxld (#1261) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Hát még mindig keresem az államat... :D

Mondjuk ma IBM-re kicsit morci lettem. Van egy DS3300-s storage, amin egy LUN-t meg kellett volna növelni. Jah, hát ez nem tud ilyet...

@MMA87:
a WS08-nak legyen két kártyája. Az egyik néz a nagyvilágba a router fel, a másik a kliensek felé. A kliensek is ugyanazon a VMNET-n legyenek, mint a WS08 belső kártyája.
Ezután WS08-n RRAS telepít, konfigol. DHCP-ben megadod a WS08 belső lábát, mint átjáró és mint DNS Server.

(#1264) _NCT válasza CsodaPOK (#1263) üzenetére


_NCT
őstag

VmNet5-re van állítva WS08 2. hálókártyája, RRAS-t feltelepítettem, varázslóval NAT-ra konfiguráltam a 2. hálókártyát kijelöltem,tehát nem azt ami néz a nagyvilágba, elkészítette a dolgokat, kliensen vmNet5-öt állítottam be a hálókártyán és nincs net :( . DHCP-ben DNS server és Router is a WS08 ip címe.

[ Szerkesztve ]

(#1267) kraftxld válasza _NCT (#1266) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Miért nem olvasod el, hogy miképp kell beállítani :)
Szerintem túlkomplikálod a dolgokat, amúgy konkrétan mit is szeretnél elérni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1268) _NCT válasza kraftxld (#1267) üzenetére


_NCT
őstag

Már olvasom pár órája, de már lassan azt sem tudom hogy mit.....Azt szeretném elérni, hogy a kliens gépeken az alapértelmezett átjáró a szerver legyen (természetesen Internet is legyen). Erre írta a kolléga, hogy 2 nic, egyik net felé néz, másik pedig a privát lan lesz, amihez kell RRAS role. Arra rájöttem h NAT-ban kellene működnie, továbbá azonos vmnet-en legyen mind a szerver és mind a kliens. Csak még mindig nincs net sajna, nem értem miért :( :O

"DHCP-ben megadod a WS08 belső lábát, mint átjáró és mint DNS Server."

Ezt sem értem, hogy adom meg DHCP serverben a belső hálókártya címét, ha nincsenek is azonos subnet-en vagy min.....Alapból azt írja a DHCP server, hogy nem valós ip cím :S

Mind1 elrakom magam holnapra, ez már nem lesz jobb :(

[ Szerkesztve ]

(#1269) Thusor


Thusor
őstag

Abban kérném a segítségeteket, hogy jelenleg a laptopomon egy Ubuntu 11.04-et használok, de a munkám miatt kellene néhány Windowsos program is. Wine-al nem hozhatóak össze. Így arra gondoltam, hogy az ubuntura feltenék valamilyen virtuális gépet, ami egy windows xp-t futtatna. Milyen ingyenes programmal tudnám megoldani, illetőleg ebben az esetben kell nekem vt-x és vt-d kompatibilis processzoromnak lennie?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1270) CsodaPOK válasza Thusor (#1269) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Ha ingyenesben gondolkodsz, akkor VMware területen a Player jöhet szóba. Azt meg kell nézni, hogy van-e linuxos verziója.
Ha nem VMware, akkor a Virtualbox-t próbálhatod meg.

Az, hogy kell-e hardveres virtualizáció támogatás, az attól függ, hogy megköveteli-e az adott program. (Jelen esetben VMware Player vagy Virtualbox.) Tudomásom szerint a Player biztos nem követeli és szerintem a Virtualbox sem.

(#1271) Thusor válasza CsodaPOK (#1270) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm a választ. Megnézem a programokat.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1272) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

VmWare Player 4
Letöltés regisztráció nélkül: [link] | [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1273) Thusor válasza Fire/SOUL/CD (#1272) üzenetére


Thusor
őstag

Köszi a linkeket.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1274) _NCT


_NCT
őstag

vConnection Server alatt másnak is dobálja az 1202-es hibát az ADWS? Event Viewer alatt az Administrative fül alatt tele vagyok hibával....

EZT a fix-et megcsináltam, de ugyanúgy hibát dob... Működésben nem zavarja sem a vCenter-t sem a Connection Server-t, de engem idegesít....

Mellesleg 1209-es Warning-ot pedig a vCenter Server dobja ugyanúgy Administrative fül alatt...

[ Szerkesztve ]

(#1275) _NCT


_NCT
őstag

Közben sikerült bővítenem itthon a gépet 8GB RAM-ra, viszont még mindig iszonyatosan swappel a vinyó és lassúak a VM-ek. 1TB-os Spinpoint Samsung mellé bedobtam egy 80GB-os Seagate-et, és arra is tettem VM-et,hogy ne azt az 1 szerencsétlen vinyót használja Workstation, így jelenleg gyorsabb valamivel...Így jelenleg a HDD a szűk keresztmetszet....

A kérdés az, ha RAID tömböt csinálnék a fizikai masinámon (Raid0-ban gondolkodom,magyarul még egy 1TB-os Samut bedobok) akkor lesz jelentős gyorsulás VM-ek esetében?

Esetleg ha valakinek van praktikája ezen kívül,szívesen fogadom.

[ Szerkesztve ]

(#1276) Thusor


Thusor
őstag

Vmware Player 4.0 hogyan telepíthető ubuntura? Valamilyen .bundle file van.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1277) Fire/SOUL/CD válasza Thusor (#1276) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link] - a linkben írják, csak át szoktak siklani felette, azaz a .bundle változatot töltsd le.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1278) Thusor válasza Fire/SOUL/CD (#1277) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm a linket.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1279) #20098048


#20098048
törölt tag

Sziasztok!

Egy ESXi szerveren lévő virtuális gépek áthelyezében kérném a tanácsotokat.
Adva van egy ESXi-s szerver és egy hozzákapcsolt SAS tárolótömb. Kitaláltuk, hogy szeretnénk bevinni a szervert hotelbe, de a tárolótömbért nem szeretnénk fizetni, mert beleférne az adatmennyiség a szerver tárolójába is, csak mi okosan a SAS-ra tettük a virtuális gépeket.
Mi a legegyszerűbb módja, hogy a SAS konténerben lévő összes adatot a legfájdalommentesebben áthelyezzem a szerverre?

Válaszotokat előre is köszönöm!
ata

(#1280) csabiks


csabiks
senior tag

Létezik 64 bites verzió a 8-as verzióból? (windowsra) Mert csak x86-ot látok mindenhol. köszi

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#1281) Fire/SOUL/CD válasza csabiks (#1280) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Külön nem létezik, az amit letölthetsz, az x86 és x64 az egyben: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1282) csabiks válasza Fire/SOUL/CD (#1281) üzenetére


csabiks
senior tag

köszönöm

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#1283) Badb0y


Badb0y
addikt

Olyan kérdésem lenne, tud-e valamelyik virtuális környezet olyat, hogy:

adott egy laptop, benne 2 winchester. Az egyiken van a melós cucc xp-vel, a másikon otthoni cucc win7-tel. Be lehet valamilyen virtuális gépbe bootoltatni az oprendszert ? Nem akarom, hogy szétessen az egész, így biztos megoldás kellene nekem.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1284) kraftxld válasza Badb0y (#1283) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vmware converter, hyper-v alá kicsit fapados de működő dolog a disk2vhd, vagy komoly infrastruktúra esetén SCVMM 2008 R2

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1285) Badb0y válasza kraftxld (#1284) üzenetére


Badb0y
addikt

Ez nem komoly infrastruktúra, ez a laptopom egy t410 lenovo :) Erre kellene valami megoldás.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1286) Syl válasza Badb0y (#1285) üzenetére


Syl
nagyúr

Reboot? :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1287) DopeBob válasza Badb0y (#1285) üzenetére


DopeBob
addikt

Vmware converter, hyper-v alá kicsit fapados de működő dolog a disk2vhd

[link]

MZ/X

(#1288) Badb0y válasza DopeBob (#1287) üzenetére


Badb0y
addikt

Hát ez a leírás alapján azért ez sem tökéletes. Próbálta már ezt valaki ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1289) DopeBob válasza Badb0y (#1288) üzenetére


DopeBob
addikt

régi cikk, de ezt találtam magyarul. Itt az új verzió: [link]

MZ/X

(#1290) Syl válasza Badb0y (#1288) üzenetére


Syl
nagyúr

Én ezzel virtualizáltam egy win7-es gépet és tökéletesen működik. Persze újra kellett aktiválni, meg kitakarítani a felesleges driver-vackokat.
Ahogy elnézem a paragon-tól már nem tölthető le a cucc. Tavaly még ingyenes volt. :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1291) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Na, most jött a megerősítés, besoroztak erre: VMware vSphere 5.0: Install, Configure and Manage (V5) + utána vizsga.
Hó végén kezdődik is a menet :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1292) _NCT válasza kraftxld (#1291) üzenetére


_NCT
őstag

Kalappal! Úgy látszik a hó vége mindenkinek gürizős :K

(#1293) CsodaPOK válasza kraftxld (#1291) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Majd mesélj, milyen volt.
Vizsgához meg két taligával :)

(#1294) Konflikt válasza kraftxld (#1291) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

mikor mesz? mi ugyan erre a VCP5-re megyunk egyik kollegammal, (+ vizsga) nov. 14-17 kozott:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1295) kraftxld válasza Konflikt (#1294) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én november 28-án kezdek, de nem hinném, hogy ugyanarra megyünk mert én Auckland-ban nyomom majd :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1296) Konflikt


Konflikt
Topikgazda

PowerCLI-on keresztul script-tel probalok 100VM-et deployolni vSphere 4 alatt, de problemas, hibauznatet dobal. vagja vki? akkor pm-ben rairnek:) koszi.

(#1295) kraftxld : hehe, ugyertettem h ugyanaz a tanfolyam, a helyszin az tenyleg nem egyezik :N

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1297) kraftxld válasza Konflikt (#1296) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azért van a topik, hogy ide bedobd a hibát, hátha tanul belőle valaki :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1298) Konflikt válasza kraftxld (#1297) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

kozben rajottem. hogy egy karakter eliras mennyi idegeskedest tud okozni..:d

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1299) adidas4death


adidas4death
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Egy kis segitséget szeretnék kérni Vmware ügyben.

Meg lehet esetleg valahogy oldani hogy a host gép VGA-ját ismerje fel? :U
Azért lenne rá szükségem, hogy gamelni tudjak rajta,[Star Wars Episode I Racer] <---- win7 alatt nem sikerált elinditani :( és a Virtual boxal sem sikerült xp alatt mert ott meg nem a host gép vga-ját ismerte fel... :(

Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#1300) DeusHun


DeusHun
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem volna, hogy meg lehet-e oldani VMWare Player 4-esre telepített Windows XP alatt, hogy a kábeles netet wifivel ossza meg.
Kolléga szerint a hostra kell egy patch vagy csomag amivel képes lesz ezt megoldani, fórumokon azt olvastam, hogy a wifi hálózatot ethernetként fogja kezelni és ezért broadcast-olni semmiképp nem fog tudni. Mi az igazság?

Rainforest Alliance Certified signature

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.