Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Napster01 válasza Doom (#350) üzenetére


Napster01
tag

nem tudom pontosan, én a ws-t próbáltam ki, azon megy a linux

_.(-.-)._

(#352) Raymond válasza Doom (#350) üzenetére


Raymond
félisten

Linux probalgatasra eleg lesz az ingyenes Server is. A Workstation annyibol jobb hogy lehet tobb Snapshot-ot kesziteni a virtualis oprendszerrol igy lehet kulonbozo dolgokat probalgatni. A Server csak egy Snapshot-ot tud. Van meg kulonbseg de otthonra ez lenne a legszembetunobb.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#353) shtml


shtml
őstag

Tegnap próbaképp felraktam a VMWare Workstation 6-ot és a fizikai gépemből csináltam virtuális gépet. Szépen működik, megy a net is, de van pár problémám is:

Nincs hang. A manual azt írja, hogy automatikusan települ virtuális hangmeghajtó, de nálam nincs. Alaplap: Asus P5K-VM, WinXP SP2, alaplapi hang.

Nem tudom telepíteni a VM Toolst. Katt a menüre, de alul továbbra is ott van, hogy erre a virtuális gépre még nem telepítettem.

Filmlejátszás sem megy. Media Player Classic Homecinema azt írja ki, hogy codecek hiányoznak, ami érdekes, mert a fizikai gépen minden rendben megy.

Kinek van tippje?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#354) Napster01 válasza shtml (#353) üzenetére


Napster01
tag

codecet külön kell letölteni, a VM-toolsnál mikor rányomsz akkor annyit csinál, hogy a virtuális dvd-meghajtódba betesz egy VM Tools lemezt, és arról a lemezről kell feltelepíteni zt a kiegészítőt, talán ezzel a hang problémád is megoldódik, esetleg ne auto detect-re állítsd a soundot, hanem válaszd ki, hogy az alaplapi kártyát használja

_.(-.-)._

(#355) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok, valaki próbálkozott már a Fusion-al? ( OS X alatt) Tapasztalat?

(#356) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Sziasztok!

A notimon Vista Business van, de a kresz programot az Istenért nem birom működésre birni alatta. Ezért akarok feltolni egy xp-t virtuális gépre.
Valaki leírná lépésről lépésre, hogy hogyan csináljam meg?

(#357) Napster01 válasza (Kolombusz) (#356) üzenetére


Napster01
tag

Próbáltad már átállítani a kresz exe fájljának a kompatibilitását mondjuk win98-ra?

[ Szerkesztve ]

_.(-.-)._

(#358) (Kolombusz) válasza Napster01 (#357) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Azért ennyire kezdőnek ne nézzél. :)
Maradjunk annyiban, hogy az oktatóprogram másolt és a törése nem megy Vista alatt. Ezért kell az XP. Mert az eredeti exe-vel menne, ha kompatibilitást állítok, de a tört az Istenért sem megy.

Szóval XP-t húzok vmware-rel.
A kérdés. Hogyan?

(#359) Napster01 válasza (Kolombusz) (#358) üzenetére


Napster01
tag

jó, nem azért mondtam :DDD csak azért biztos ami biztos megkérdeztem....

szal ha megvan a progi, akkor

- létrehozol egy új gépet (File>New>Virtual Machine)

- célszerű a typical telepítést választani

- ezután meg kell adni, hogy milyen oprendszeren fog futni a virtuális géped

- megadhatod, hogy milyen néven mentse el a gépet a program, és hogy hol tárolja a winyóját, stb. (én hagytam az alap beállításokon)

- ezután jön a hálókártyád beállításai, nálam a legelsőn van kiválasztva (Bridged) ami azt jelenti, hogy a vistát használja hálózati hídnak, azon keresztül használja a netet (van routerem és a virtuális gép külön IP-t kap ezzel a beállítással)

- a következő résznél kell megadni, hogy hány GB-os winyót használjon a virtuális gép: a gép nevén a megadott mappában létrehoz egy file-t, amit winchesternek használ, ha bepipálod az allocate all disk space now checkboxot, akkor a file mérete nem fog változni, alap 8 GB lesz pl. így nem kell idő közben törölgetni mondjuk a rendszervinyódról, hogy elég legyen a virtuális gépnek, egyébként később több winyót is hozzáadhatsz a géphez.

ha megvagy ezekkel (remélem elég érthetően magyaráztam el) akkor létrehozza a virtuális gépet a program, és ha kijelölöd, jobb oldalt kilistázza a hardvereit, dupla kattintással behhozza a beállításaikat amiket változtathatsz.

- a floppynál célszerű az a connect at power on-t kikapcsolni, gondolom nem akarsz floppyval szórakozni :)

nálam a hang vmiért nem megy, csak akkor ad ki hangot a virtuális gép, ha távoli asztallal csatlakozok rá...

- a cd-romnál add meg a dvd meghajtód betűjelét, és rakd be az xp telepítő lemezedet (Use Physical drive, pipáld ki a Legacy emulation), vagy
ha ISO fileban van meg az xp telepítő, akkor Use ISO image és tallózással megadod az ISO file-t

a többi beállítást én auto detect-en hagytam, nem foglalkoztam vele, annyi, hogy a memóriát felhúztam 512-re, de nekem 2 giga van alapból a gépemen, nálad sztem tökéletes a 256 (nem tudom mennyi van a notidban)

Nah ha készen vagy mindennel, akkor elindíthatod a gépet, ami először még teljesen szűz, és ha felpörgette az xp lemezt, akkor onnastól kezdve egy sima oprendszer telepítés, CTRL + G-vel a virtuális gép használja az egeret + bill.-t, CTRL + ALT-al pedig a vista, szal az elején nyomsz 1 CTRL + G-t és mehet az XP telepítő, a winyót alapból felismeri, én a gyors ntfs formázást választottam, mert nem láttam értelmét egy sima formázásnak, aztán ha megvan az xp-d, akkor ajánlott felrakni a VMware tools-t ami kicsit tuningolja a virtuális géped, pl. 1Gbps hálókártya, USB2.0 stb.... pár hsz.-el ezelőtt asszem leírtam hogyan kell felrakni... ha túl érthetetlen voltam, vagy vmi nem világos írj bátran, megsértődök de kibírom :DDD
egyébként msn/skype/xfire-ön is felvehetsz, ott azért egyszerűbb kérdezni

mod: úristen de sokat írtam :U

[ Szerkesztve ]

_.(-.-)._

(#360) (Kolombusz) válasza Napster01 (#359) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Hmm, most nézem a vmware.com-ot. Innen melyiket kell letöltenem?

Megvan.

Köszönöm a segítséged!

[ Szerkesztve ]

(#361) Elrood válasza (Kolombusz) (#360) üzenetére


Elrood
őstag

Szerintem ebben az esetben használj ms vpc-t, mert vmware-ból csak a "lejátszó" ingyenes, az a vmware, amivel már telepíteni is tudsz, az nem.

mod: ja látom a workstation 30 napig free.

[ Szerkesztve ]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#362) Napster01 válasza (Kolombusz) (#360) üzenetére


Napster01
tag

ja igen, lehet ott kellett volna kezdeni, nekem workstation van :DDD

_.(-.-)._

(#363) Raymond válasza Elrood (#361) üzenetére


Raymond
félisten

A Server is free. Ettol fuggetlenul tenyleg egyszerubb itt egy VirtualPC-t vagy VirtualBox-ot hasznalni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#364) (Kolombusz) válasza Raymond (#363) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

végül vbox lett, megy, köszi

(#365) azbest válasza Elrood (#361) üzenetére


azbest
félisten

A virtuális gépet létre lehet hozni és lehet módosítani a nem regisztrált workstationnal is, csak futtatni nem engedi... a player viszont simán futtatja az így létrehozott fájlt, sőt... sima szöveges fájl ami a virtuális gép beálltásait tartalmazza, akár kézzel is lehet szerkeszteni.

Telepíteni is úgyanúgy lehet player alól, csak ki kell választani neki, hogy a telepítő lemezt használja cd meghajtóként... a tools is feltehető alatta, ha a megfelelő iso fájlt tölteted be vele, ami a workstation könyvtárában van

(#366) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

lehet hulyeseget fogok kerdezni, de a 32 bites xp alatt lehet igy 64 bites vistat futtatni?

(#367) kraftxld válasza #54715584 (#366) üzenetére


kraftxld
nagyúr

XP alatt még nem próbáltam, de 32bites vista alatt tudok 64bites server 2k3-at futtatni.
De ehhez olyan proci kell ami támogatja az Intel Vanderpoolt vagy az AMD Pacifica-t, + NX képes.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#368) #25954560 válasza azbest (#365) üzenetére


#25954560
törölt tag

kis segitseg a config generalasahoz:
easyvmx
utana ezt lehet meg csiszolgatni, de eleg sok opciojat kihasznalja a vmware-nek.

(#369) #54715584 válasza kraftxld (#367) üzenetére


#54715584
törölt tag

uuuh, hat azt en nem tudom, hogy tud-e olyat a procim...
AMD A64 X2 4800+ tud ilyet?

(#370) kraftxld válasza #54715584 (#369) üzenetére


kraftxld
nagyúr

AM2 vagy S939?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#371) #54715584 válasza kraftxld (#370) üzenetére


#54715584
törölt tag

AM2

(#372) kymco


kymco
veterán

Azt szeretném megtudni, hogy milyen idő és kényelmes módja van a vmware w2k3 virtuálisgépem merevlemeze méretének növeléséhez.
A plusz virtuális winyó berakása ismert számomra, és végső soron ez lesz, ha nincs más, de ez körülményes lenne (a telepítéseimet áttenni a program files-ból az új winyóra stb....)

www.refujvaros.hu

(#373) kraftxld válasza kymco (#372) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#374) kraftxld válasza #54715584 (#371) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor szerintem menni fog.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#375) kymco válasza kraftxld (#373) üzenetére


kymco
veterán

Köszi :)
Rád mindig számíthatok... ezért különösen hálás vagyok... :R

www.refujvaros.hu

(#376) orbangabor


orbangabor
csendes tag

Üdv!

VmWare-ben csináltam w2k3 szervert, illetve abból ad-t. Ugyancsak virtuális kliensgéppel (xp) sikerült is bejelentkeznem rá, ment mindegyik felhasználó amit beadtam az ad-nak. Ezek után újraindítottam egyet, innentől csak egy felhasználóval tudtam bejelentkezni, a többire azt mondta, hogy a tartomány nem érhető el, bármelyik kliensgépről volt is szó. Amit meg végleg nem értek, kikapcsoltam a szervergépet és úgy is be tudtam jelentkezni azzal az egy klienssel, írtam be direkt rossz jelszót is, akkor azt írta, h felhasználónév vagy jelszó nem jó. A többi userre és az adminra is azt mondja, hogy a tartomány nem érhető el. Tudna valaki valami okosat mondani?

(#377) orbangabor


orbangabor
csendes tag

Ja az kimaradt, hogy azután is be tudok jelentkezni azzal a bizonyos felhasználóval, miután töröltem az ad-ből és jól újraindítottam mindent háromszor.

[ Szerkesztve ]

(#378) kraftxld válasza orbangabor (#376) üzenetére


kraftxld
nagyúr

DNS rendben van?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#379) azbest


azbest
félisten

VMware: ingyen lesz az ESXi

http://www.vmware.com/products/esxi/

Jól értem, hogy ezt kell telepíteni a gépre és ezen futó virtuális gépeken vannak az oprendszerek... érdekesen hangzik...

igazából azt sajnálom ezekkel a virtuális megoldásokkal, hogy pl 3d kártya képességeit / hd gyorsítást elfelejthetem ha nem egy hagyományos módon telepített oprendszert használok, hanem virtuális gépet....

(#380) Raymond válasza orbangabor (#376) üzenetére


Raymond
félisten

Egy darab kesz gepbol klonoztad a kliens gepeket es ettol a DC kiakadt. Kell minden kliensnek egy uj UUID hogy a DC meg tudja oket kulonboztetni. Es kulonbozo MAC address sem artana nekik (ezt mondjuk konnyu orvosolni a vmx file editalasaval).

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#381) Raymond válasza azbest (#379) üzenetére


Raymond
félisten

A gond az hogy a VI nem lesz ingyen. De azt mondjak az API nyitott lesz igy mas cegek csinalhatnak management interface-t.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#382) ArchElf válasza orbangabor (#377) üzenetére


ArchElf
addikt

A felhasználóval azért tudsz bejelentkezni, mert a windows (default) cacheli az AD felhasználónév/jelszó párost, hogy offline is be lehessen jelentkezni a gépre (pl vállalati laptopoknál lehet érdekes). Azért tudtál még az AD-ből való törlés után is bejelentkezni vele, mert a gép a már leírt okok miatt nem tudta felvenni a kapcsolatot a domain szerverrel, így nem értesült a törlésről. Ja és még valami: a cache-elt jelszavakra a gép nem veszi figyelembe a jelszólejáratot (tehát, ha nem jelentkezel vele be domain szerveren keresztül akár évekig használhatod ugyanazt a párost).
Amúgy ökölszabályként, ha klónozni szeretnél gépeket, akkor a gép preinstall állapotban, vagy domainba húzás előtt legyen, ezzel több macerától szabadulsz meg, mintha domainba húzott gépet próbálsz klónozni.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#383) kraftxld válasza ArchElf (#382) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vagy NewSID-el kell bütykölni. :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#384) orbangabor


orbangabor
csendes tag

úú köszönöm! Az egyik kliensgép a másik klónja, és azzal is volt a baj...

(#385) Laca_


Laca_
csendes tag

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy a virtuális diszkhez való hozzáférést jelszóval le lehet védeni? (esetleg az egész adatállományt titkosítani?)
A virtuális setupba ha jelszót állítok be az elégséges?

[ Szerkesztve ]

(#386) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Kijött a 6.5

Pár újdonság amit hirtelen láttam:

A new machine wizard varázslósabb lett
Windows Server 2008 (x64 is) támogatása
Bridged networknél ha kirángatom a hálókábelt átreplikálja a guest-re
Hot-add hardware
Jobb usb támogatás

stb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#387) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Workstationben van egy olyan dolgom, hogy kéne nekem, hogy a netet is el tudjam érni(erre a leginkább a nat tűnt megfelelőnek eddig), de kéne nekem ezen kívül egy privát ip is, amivel a gazdagépet szeretném a guest os-sel összekötni. Static route-on kívül milyen lehetőségem van? Debian csücsül a Vm-ben, s Xp alatt fut a Vm workstation.

I am having fun staying poor.

(#388) Drizzt


Drizzt
nagyúr

És mégegy: azt meg tudom csinálni, hogy vmware-ben itthon összeraktam egy konfigot, ezt elmentem, aztán máshol egy vmware-ben ennek a klónját betöltöm? Gondolom igen. Erre a clone, vagy a snapshot használható?

I am having fun staying poor.

(#389) kraftxld válasza Drizzt (#387) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha router mögött vagy akkor a bridged mód a legjobb ilyenkor. Mindkét gép kap a routertől IP címet, és simán látják egymást.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#390) kraftxld válasza Drizzt (#388) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A clone és a snapshot nem erre való.

Csak másold át a vmdk-t és a többi konfig file-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#391) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Nekem is lenne egy kérdésem, IBM AIX -ot (5.1 vagy 6.1) be lehet valahogy üzemelni Vmware alatt?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#392) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

Adott egy előre beállított virtuális gép, amit suliban bekonfigoltak és kirakatak netre. Ebben tudunk majd gyakorolni itthon. Egyetlen problémám van vele, hogy duplamagos procira konfigolták és nekem csak 1 magos van, ezért nem tudom "elindítani". (VMware dob egy hibaüzenetet, hogy ez így nem fog menni.) Megtaláltam az opciót, ahol lehetne állítani, hogy 1 vagy 2 mag, de mivel a virtuális gép "suspend"-elve van, azért azt mondja, hogy előbb állítsam le. Leállítani viszont így nem tudom.

Van valami módja, hogy át tudjam állítani 1 procira vagy csak az a megoldás van, hogy kerítek egy 2 magos gépet, azon átállítom és utána tudom használni?

VMware Workstation 6.5-t használok.

Minden segítséget köszönök!

CsodaPOK.

(#393) kymco


kymco
veterán

Várható hogy lesz minimális 3d-s támogatás belátható időn belül? A régi pc-s, de már 3d-t használó játékaim miatt érdekelne (IG2 pld)

www.refujvaros.hu

(#394) kraftxld válasza kymco (#393) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tudomásom szerint még csak workaround-ok vannak, mint pl ez:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#395) kymco válasza kraftxld (#394) üzenetére


kymco
veterán

Majd átböngészem :), köszi....

www.refujvaros.hu

(#396) kraftxld válasza kymco (#395) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Amúgy ezek a virtualizációs megoldások (VmWare, Hyper-V, Virtual Pc, Xen stb.) nem elsősorban oldschool 3D-s játékok futtatására készülnek :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#397) kymco válasza kraftxld (#396) üzenetére


kymco
veterán

:B

www.refujvaros.hu

(#398) lúzer


lúzer
veterán

Üdv!

Teljesen kezdőként (eddig virtualpc-t próbáltam)

VMWARE kezeli az usb eszközöket?
igaz, hogy ingyenes, addig amíg megcsinálod a virtuális oprendszert, de utána is lehet használni, csak újat nem lehet létrehozni?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#399) sh4d0w válasza lúzer (#398) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Öhhh... tudtommal kezeli az USB-t, de csak kizárólagosan, tehát ha az eszközt a virtuális gépben használod, akkor addig nem lehet használni a host OS alatt, amíg a guest-ben használatban van.

Ingyenes: a server és a player az, a többiről nem tudok, hogy az lenne. Serverben létrehozhatsz gépeket, a playerben csak futtathatod azokat. Egyébként tessék.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#400) lúzer válasza sh4d0w (#399) üzenetére


lúzer
veterán

köszi :R

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.