Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) SzalaiG válasza kraftxld (#598) üzenetére


SzalaiG
addikt

Köszönöm. :)

Nagyon jó kis progi. :D

(#602) FixY67


FixY67
senior tag

User's guide-ba belelapozva nem igazán találtam választ: van a vmware servernek (az ingyenes verzióról beszélek) parancssoros interface-e? Lehet a virtuális gépeket, hálózatot, médiát parancssorból kezelni (létrehozni, módosítani, elindítani, leállítani stb.) ??
Egyre kevésbé tetszik a VirtualBox a következetlenségei miatt, esetleg visszamennék VMware-re, de csak akkor, ha nem vagyok rákényszerítve a GUI-ra...

...

(#603) Syl


Syl
nagyúr

Régen sokat használtam a vmware-t (kezdve a 2.0 verziótól), de az elmúlt 2-3 évben inkább VirtualBox-oztam. Most gondoltam ideje kipróbálni az új, 7-es verziót. Megy is benne szépen a win7 aero felülettel, a snow leopard, meg minden.
Egy gondom van vele: az indítás.
Rábökök a vmware workstation ikonra és kb 15 másodpercig semmi nem történik (nincs cpu használat, nincs lemezművelet). Majd fél másodperc alatt betöltődik a program és harcra kész.
A vmware player pedig úgy indul, hogy kirakja a program ablakát (fekete keretben fehér mező) majd kb 10 másodperc után megjelenik ahogy kell.
Ez a normális működése?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#604) < CyberBob > válasza Syl (#603) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nálam azonnal indul.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#605) Syl válasza < CyberBob > (#604) üzenetére


Syl
nagyúr

Babráltam a beállításokkal (virtual network editor) és annyit változott a helyzet, hogy most már a program azonnal elindul, de a tabokat csak kb 10 mp után tölti be. Addig olyan, mintha be lenne fagyva a vmware. Lehet hogy valami összeakad a telepített virtualbox hálózatával (az bezzeg hiba nélkül, azonnal indul).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#606) Tosee válasza Syl (#603) üzenetére


Tosee
őstag

Nálam is valamivel lassabban indul a program! Ugyan úgy mint nálad, rákattintok és 5-7 másodperc múlva indul csak el! Próbáltam már rendszergazdaként is futtatni, de akkor is ez a helyzet! Szóval ha rájönnél a konkrét megoldásra, akkor leírhatnád a topikba!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#607) Syl válasza Tosee (#606) üzenetére


Syl
nagyúr

A VirtualBox nálad is telepítve van a vmware mellett? Mert egyelőre erre gyanakszom.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#608) FixY67 válasza FixY67 (#602) üzenetére


FixY67
senior tag

Erre semmi ötlet? :(

...

(#609) Tosee válasza Syl (#607) üzenetére


Tosee
őstag

Nincs telepítve... csak a vmware!
OS: Win7 prof. x64

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#610) Syl válasza Tosee (#609) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor nem a VirtualBox a ludas.
Nálam: Win7 Ultimate x64

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#611) pzstm válasza Syl (#610) üzenetére


pzstm
titán

Ne szólj egy szót sem, amíg nem csak minden ötödik berúgásra tölt be OSX, és csak VMware betöltésre kell várni picivel többet ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#612) FixY67


FixY67
senior tag

Jól látom, hogy a vmware server (ingyenes verzió) csak névleg támogatja az USB-t?
Próbáltam egy Vistán, vmware alatt futó linux-nak odaadni a pendrive-omat, de nagyon nem jön össze. :(

...

(#613) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Ebben tudnátok segíteni, mert lehethogy Vmware lenne a legjobb megoldás hozzá: [link]

(#614) Syl válasza atesss (#613) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem a vmware a legjobb választás. Kifogástalan az usb kezelése, van drag&drop a fizikai és a virtuális gép között, és a hálózati kapcsolat a két gép között is problémamentes. Cserébe pénzbe kerül (igaz a player nem).
A virtualbox az ingyenes meg gyors, de én már szívtam az usb kezelésével, meg a hálózattal is, nem keveset.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#615) gaborbol


gaborbol
őstag

UDV!

Tegnap ismerkedes celjabol felraktam ezt a verziot:
[link]

Lehet nem ezzel kene kezdenem, vagy nem jot szedtem le, de nem jutottam vele sokra.
Virtual pc-t hasznaltam elotte,az kifogastalanul tette a dolgat.
A legnagyobb problemam ,hogy hol tudom megnezni mi van a szerveren eppen?
A konzol tok fekete, es ha egyszer elindult a szerver se meg, se leallitan nem tudom.

Kossz!

(#616) Syl válasza gaborbol (#615) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerver. Passz. Én ezt használom.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#617) kraftxld válasza gaborbol (#615) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Használj inkább vmware workstation-t :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#618) pzstm válasza gaborbol (#615) üzenetére


pzstm
titán

vmware workstation lesz a nyerő választás! :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#619) atesss válasza Syl (#614) üzenetére


atesss
addikt

Igen, kipróbáltam, és tényleg iszonyat sokat tud, nagyon tetszik !
Csak a funkciók kb. felét még nem tudom hogy mire jó, annyi mindent tud.
USB kezelést még nem próbáltam.
Végül Win7 lett telepítve a vmware-re, hogy kipróbáljuk, hogy fut-e a program; tökéletesen működik, semmi kompatibilitási üzemmód nem kellett.
Itt van még pár tapasztalatom: [link]
Van aki meg Stalkert futtatott VMware alatt használható sebességgel: [link] !

(#620) Syl válasza atesss (#619) üzenetére


Syl
nagyúr

Láttam a win7 fórumos beírásodat is.
Nálam a vmware hálózat NAT-ra van állítva. A fizikai win7 és a virtuális xp oda-vissza látják egymást. A win7 hálózati térképén a vm gép külön jelenik meg, alul, mint térképre nem elhelyezhető elem.
Az állományok mozgatásához valójában nem is kell hálózat. Csak egérrel behúzod a vmware ablakába a cuccot és kész!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#621) atesss válasza Syl (#620) üzenetére


atesss
addikt

Hát az az érdekes, hogy nálam miért nem ment a hálózati térkép. :F
De akkor legalább nagyjából tudom, mit kellett volna látni, köszi. :R

Most már visszaadtam a notit, úgyhogy most egyenlőre nem tudom kipróbálni.
Aztán pár nap múlva a saját gépemet is újratelepítem, aztán kipróbálhatom majd.
Bár 1GB rammal 2db Win7-et nem nagyon fogok tudni futtatni...
Asszem veszek még min. 512MB ramot. Csak baromi drágán adják már a DDR-t. :(

Csak egérrel behúzod a vmware ablakába a cuccot és kész!
Ezt nem is próbáltam, de nagyon jónak tűnik.

(#622) Syl válasza atesss (#621) üzenetére


Syl
nagyúr

nálam miért nem ment a hálózati térkép
Mindkét gépen volt megosztott mappa? Egy workgroupban voltak?

Bár 1GB rammal 2db Win7-et nem nagyon fogok tudni futtatni...
Nem nagyon. Jó virtualizációhoz szerintem kell a 4 giga.

Az egérhúzogatós fájlmozgatás oda-vissza (fizikai-virtuális) működik!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#623) gaborbol válasza gaborbol (#615) üzenetére


gaborbol
őstag

Okes azt hiszem megvan a gond.
Vista 64 bit, a szervert letrehozza, majd inditja es 95%-on lefagy.Rakerestem ma komolyabban akinel ugyan ez a hiba elojott az mind vista/w7 64 bitet hasznal, azt hiszem a 64 bitet nem komazza teljesen.
Atraktam sima xp pro ra, es ott megy rendesen mar telepul is az sbs2003 :)
Sajnos a laptopomon nem megy egyenlore, de azt hiszem a plugin amit lerantott hozza automatikusan lehet hogy 32 bites.A laptopmon mennie kell pedig, mas nem lesz rakok ra MSDN win7 32 bitest.

[ Szerkesztve ]

(#624) kraftxld válasza gaborbol (#623) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az egyik helyen nálunk SBS 2008 alatt megy egy XP a vmware serverben. Természetesen valami idióta progi miatt kellett, aminek a fejlesztői hírből se hallottak 64bit-ről.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#625) atesss válasza Syl (#614) üzenetére


atesss
addikt

Közben lehetséges, hogy mégiscsak virtuális gépen kell majd futtatni ez a CAD programot.
Ugyanis állítólag a program egy másik, kiegészítőket is tartalmazó (aminek a nagy részét viszont nem is kell felrakni) változata nem működik Win7 alatt. Csak akkor nekem meg hogy ment a másik változat, azt nem igazán értem.
Verzióban ugyanis nincs különbség a kettő közt.
De van egy olyan sejtésem is, hogy x64-en nem ment, ugyan nem mondta, hogy az lett volna, és elvileg azért ért a géphez, aki ezt mondta - de erre tudok még gondolni, mint ok.
Biztonság kedvéért elöször megint vmware alóli Win7 alatt próbáljuk ki, de ha nem megy , akkor meg egy XP megy fel alá.

Az USB kezelésről tudnál pár dolgot írni ?
Azon a laptopon talán az lenne a legjobb, ha az egyik USB-t (leginkább pendrivenak) lefoglalná a wmware, ha fut a virtuális XP.
Elvileg azt láttam, hogy le lehet választani a fizikai gépről az USB-s eszközöket, és utána tudja kezelni csak a wmware. De ez pontosan hogyan is megy ?

És hálózati kapcsolatnál mit jelentenek a különböző módok; a NAT az ajánlott ?

Most megnézni épp nem tudom, vagy ezen a "cél" laptopon majd pár nap múlva, vagy pedig nekem kell eljutnom idáig a gépem újratelepítésben (a régi XP-re már nem rakom fel a vmware-t) - ami szintén lesz még vagy két nap kb.

[ Szerkesztve ]

(#626) Syl válasza atesss (#625) üzenetére


Syl
nagyúr

A különféle hálózati beállításokról itt régebben volt már szó. Én mindegyik virtuális gépemet NAT beállítással használom és tökéletesen működnek. Nemcsak internet van mindegyik gépben, de a fájlmegosztás is oda-vissza hibátlan.

Az USB kezelés pedig a következő módon történik:
- Fut a virtuális gép, a fizikai gépen az usb eszköz
- A vmware ablak jobb alsó sarkában van egy kis dobozka, erre ráböksz és 'connect (disconnect from host)'
- Ekkor a fizikai gépről leválasztódik az eszköz, települ egy vmware usb driver, a rákötött cucc pedig bekerül a virtuális gépbe
- Az eltávolítása ugyanígy történik (disconnect) és akkor az eszköz automatikusan visszakerül a gazdagépbe
Sokkal egyszerűbb megcsinálni, mint leírni :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#627) FixY67


FixY67
senior tag

ESXi-t használ itt valaki? Lehet úgy telepíteni, mint a linuxokat, hogy közös gépen osztozzon egy nativ windows XP-vel?

...

(#628) Vico87 válasza FixY67 (#627) üzenetére


Vico87
tag

Lehet, de nem egyszerű a dolog. Egyrészt nagyon finnyás a hardverre, nem mindenen hajlandó futni (eléggé behatárolt, hogy min). Másrészt kelleni fog egy bootloader, ami képes Windowst és ESX-et is indítani. Harmadrészt pedig kell külön vinyó (ami SAN is lehet) a virtuális gépek tárolására, a saját partícióján nem képes az ESX eltárolni ezeket. Az új workstation képes virtuális gépben ESX-et futtatni, ha az megfelel, sokkal kevesebb fejfájással jár.
Ja és persze az adminisztrációt távolról lehet hatékonyan megoldani a saját kliensfelületén, így kell egy második gép is.

[ Szerkesztve ]

(#629) FixY67 válasza Vico87 (#628) üzenetére


FixY67
senior tag

A workstation fizetős, úgyhogy az nem jöhet szóba...

...

(#630) Vico87 válasza FixY67 (#629) üzenetére


Vico87
tag

Az ESX is fizetős, sőt mivel enterprise cucc, nem éppen zsebpénz-barát. A Player ingyenes, valószínűleg az is tudja futtatni az ESX-et virtuális gépben. Az új Player létrehozni is tud már virtuális gépet, lényegében egy Workstation Light ingyen.

(#631) kraftxld válasza Vico87 (#630) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az ESXi az ingyenes.

Amúgy az eredeti kérdésre, Hyper-V Server R2 nem játszik, az is támogtja a linuxot, meg ingyenes is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#632) FixY67 válasza Vico87 (#630) üzenetére


FixY67
senior tag

ESX igazából nem szükséges, a player tippet meg köszi, ez végre tetszeni látszik - legalább addig, hogy Vista mellett is legyen kéznél egy linuxom, ha néha kell valamire.
Az meg vadonatújdonság volt számomra, hogy már létre is hozza a gépet. :)

...

(#633) Vico87 válasza FixY67 (#632) üzenetére


Vico87
tag

Csak újabban, a 7-es Workstationnel megjelent Player képes rá, azelőtt csak "lejátszani" tudott, ami elég zavaró tudott lenni, persze lehet kézzel is piszkálni a konfigot, de az macera.

(#634) kraftxld válasza FixY67 (#632) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Virtualbox?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#635) FixY67 válasza kraftxld (#634) üzenetére


FixY67
senior tag

Épp azt szeretném leváltani. :D

...

(#636) kraftxld


kraftxld
nagyúr

[link]
VMware Workstation 7.0.1

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#637) pschio


pschio
őstag

van nekem egy új vmware workstation-öm (7.0.1) egy server 2k3-on. virtuális gépbe raktam egy x64 2008-as server r2-t. miért nem kap a dhcp-től ip-t? a 2k3 osztogatja. microsoft virtuál pcben is fut 1-2 virtuális gép is pluszban. azok kapnak IP-t. ugyanakkor a virtualis server 2k8-on bridged módban van internet :D próbáltam már natban is. de ugy sem ment. mi lehet a hiba oka?

[ Szerkesztve ]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#638) pschio válasza pschio (#637) üzenetére


pschio
őstag

úgy néz ki a vmware workstation meg a virtual pc nem nagyon fér meg egymás mellett :(

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#639) pschio


pschio
őstag

egy nagyon hasznos infó:

For over a month now I have been searching for a solution to the issue of an insanely slow network connection when using a bridged connection for a virtual machine.

After reading hundreds of post and trying many different things I finally came across a solution that was berried in the middle of a post. To make it easier for everyone to find I figured I would post it here.

1. On the host machine go to the network connection that is being used for the bridge
2. Go to the properties of that network connection and choose to Configure the hardware
3. Choose the Advanced tab
4. Turn off Large Send Offload

NOTE: I did disable all the offload options for IPv6 since I’m not using IPv6.

I hope this helps someone who is in the same position I was in.

beírom ide is, ha esetleg a link nem működne. 2 napig szoptam emiatt a dolog miatt. tanulhattok a káromon. :D

[ Szerkesztve ]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#640) FixY67


FixY67
senior tag

Egy rövidke, egyszavas választ igénylő kérdés: létezik az, hogy az ESXi önmagában, hálózati kapcsolat nélkül használhatatlan?

Kíváncsiságból felraktam egy vmplayerbe, de a menüjéből jelszócserén túl csak a hálózati beállításokat lehet állítgatni. Ez valóban ilyen vagy csak én keféltem el valamit?

---

szerk: további kérdés... létezik az, hogy vagy a VMware Go-t használom, ami ugyan ingyenes, de a vmware saját szerverein tárol mindenféle adatokat (lokálisan nem műxik a leírása szerint) vagy vSphere nevű dologgal, ami viszont fizetős?

[ Szerkesztve ]

...

(#641) FixY67 válasza FixY67 (#640) üzenetére


FixY67
senior tag

Az első kérdésre úgy sejtem, igen a válasz.
A másodikkal is úgy tűnik, a rosszabbik verzió lesz az igaz: vagy Go és akkor internet nélkül semmit nem tehetek, ráadásul a vmware nagytestvért játszhat, tudnak mindenről, amit az esxi konfigurációjával csinálok vagy megveszem az egyébként kellemes környezetet biztosító management klienst. :(
Szomorúúúúú... ezek mellett az már nem is izgalmas, hogy egy egész diszket bekebelez és nem nagyon lehet multibootosra csinálni a rendszert.

...

(#642) qqcqqc


qqcqqc
őstag

vmware worksation 7 fut win7 prof x64-en
van egy virtuális ubuntum, feltelepült fut szépen, de nem férek hozzá az usb-s eszközökhöz.
egy hp scannert szeretnék használni a virtuálison, de "Host USB device connections disabled" üzenet fogad....
van valami megoldás?
üdv
qqc

(#643) kraftxld válasza qqcqqc (#642) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vmware toolst felraktad a linuxra?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#644) qqcqqc válasza kraftxld (#643) üzenetére


qqcqqc
őstag

igen, sikerrel telepítettem.
utána sincs usb

(#645) FixY67


FixY67
senior tag

Mondjátok! Van köztetek olyan, aki otthoni gépen, linux host-on futtat vmware server 2-t?
Stabilan működik az admin felület?
Kicsit kezd teli lenni a tököm vele...

Boot után sokszor el sem tudom indítani (momentán CentOS 5.4-re van telepítve), máskor látszólag elindul, a netstat -ln kimenetén látszik is, hogy ráült a megfelelő portokra, mégsem lehet elérni. Van úgy, hogy csak egyes elemeit tudom elindítani, pl. a NAT hálózat 2-3 indításból egyszer "FAILED" státuszt ad vissza.
Úgy emlékszem, korábban, amikor debianon próbáltam, akkor is hasonlóan "atomstabil" volt, tehát valószínűsítem, nem a centos bugos. Mivel a windows-om ugyanezen a gépen gond nélkül működik, azt is ki merem zárni, hogy hardver hiba lenne...

...

(#646) FixY67 válasza FixY67 (#645) üzenetére


FixY67
senior tag

otthoni helyett: olyan gépen, amit naponta akár többször is újraindít.

...

(#647) FixY67


FixY67
senior tag

Íme egy közvetlenül boot után látható állapot:

# /etc/init.d/vmware start
Starting VMware services:
Virtual machine monitor [FAILED]
Virtual machine communication interface [ OK ]
VM communication interface socket family: [FAILED]
Virtual ethernet [FAILED]
Bridged networking on /dev/vmnet0 [ OK ]
Host-only networking on /dev/vmnet1 (background) [ OK ]
DHCP server on /dev/vmnet1 [ OK ]
Host-only networking on /dev/vmnet2 (background) [ OK ]
DHCP server on /dev/vmnet2 [ OK ]
Host-only networking on /dev/vmnet3 (background) [ OK ]
DHCP server on /dev/vmnet3 [ OK ]
Host-only networking on /dev/vmnet8 (background) [ OK ]
DHCP server on /dev/vmnet8 [ OK ]
NAT service on /dev/vmnet8 [FAILED]

Utána stop, majd újabb start és már így néz ki:
# /etc/init.d/vmware start
VMware Server is installed, but it has not been (correctly) configured
for the running kernel. To (re-)configure it, invoke the
following command: /usr/bin/vmware-config.pl.

Ilyenkor mi van???

szerk: ami lemaradt... a hibás start során a /etc/vmware/ alatt keletkezik egy not_configured nevű üres állomány. Ha ezt letörlöm, akkor az újabb start után néha hajlandó elindulni. Máskor meg úgy sem... Szóval nagyon izgalmas. A konzol plugint nem tudom beerőszakolni a Firefox 3.6 alá, mi több már az admin felületre sem tudok belépni. (ezt hálózaton át, egy Vistáról próbálnám egyébként) és chrome alá sem lehet berakni...

[ Szerkesztve ]

...

(#648) FixY67 válasza FixY67 (#647) üzenetére


FixY67
senior tag

Nah... jól elbeszélgetek magammal. :D
A problémák egy részére fény derült: rövid volt a terminálprogi buffere, az ismerős sorok láttán azt hittem, csak 2-3 processz maradt le a listáról, ehelyett kb. a processzek fele, köztük a vmware is. OK, szokás szerint figyelmetlen voltam.
Nade... elmegy a ****ba az az igentisztelt programozó, aki annyit nem képes megcsinálni, hogy a duplikált indítást megakadályozza! És OK, nem indul el, de hogy ezek után a leállító scriptje sem működik... szóval ez így egy kicsit durva. :U

...

(#649) nemeth9


nemeth9
csendes tag

Sziasztok!

Windows Server 2008 alá feltettem a VMWare Server 2.02-öt. Jó minden, a kérdésem az, hogy hogy tudok egy virtuális gépet másolni úgy hogy minden maradjon csak a SID-et írja át? Úgy mint a Norton Ghost-al.

Segítséget előre is köszönöm!

Üdv.: nemeth9

Laptop kijelzők és laptop alkatrészek: https://www.notik.hu/

(#650) kraftxld válasza nemeth9 (#649) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sysprep

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.