Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) CsodaPOK válasza robrob007 (#1150) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Igen.

(#1152) #48613632


#48613632
törölt tag

Hello mindenkinek

Egy olyan problémám lenne vmware alatt, hogy nincs megfelelő textúrakezelés egy bizonyos játékon belül.

Nem tudom milyen információkat kell megadnom, ahhoz, hogy segítséget kaphassak.

WinXP van fent, mókolt, de friss driverek telepítve. A VMW Win7 X64 alatt fut. Driverütközés, egyéb probléma nincs.
Próbáltam a VMW alatt DriverGeniust, de természetesen nem is talált VGA drivert. Esetleg frissítsem a valós gépen?

Az érdekes az, hogy a játék, az X-Wing Aliances, elég régi, még 98-ra készült, ezért is kellett a VMW, de elmegy XP alatt, nincs is gond, illetve a köztes, átvezető képek is rendesen látszódnak.
Valójában a cockpit, illetve az ablakkeretek nem látszódnak, pontosabban az űrhajó ablakkeretei, olyan átlátszó szerűek. talán mondhatom, hogy a statikus textúrák????

A játék legális, gyári, nem mókolt, az valós gépen is minden legális, kivéve a VMW XP

Valki tud valamit erről esetleg??? Valami olyasmi érdekelne, hogy VMW alatt hogyan lehet a valós hardver drivereit állítgatni ... vagy nem tudom :((

(#1153) kraftxld válasza #48613632 (#1152) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Már sokszor leírtuk, hogy a vmware workstation nem elsősorban régi játékok futtatására készült :)
A benne lévő vga kártya ennyit tud, ez a hibája.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1154) CsodaPOK válasza #48613632 (#1152) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Driverekkel mit kellett "mókolni"?
VMware Tools telepít és csókolom. Felrak az minden drivert, ami VMware-hez kellhet.

Ettől persze még játszani nem fogsz tudni, nem arra van.

(#1155) #48613632 válasza CsodaPOK (#1154) üzenetére


#48613632
törölt tag

Jó, hát akkor mire van? Ugyan nem vagyok bennfentes a témában, de sztem többen használják/nák játszani, mint az eredeti, számomra ismeretlen céljára.

De nyilván ha nem arra készült, vagy alkalmatlan rá, akkor ezt kell elfogadni ... Felrakok egy "rendes" XP-t a kisebb vinyómra, és probléma kilőve :)

driverekkel mit kellett mókolni??? valós gépen cserélgettem, nyilván ez is számít. Nem vagyok meggyőződve, hogy az 1999-es XWA menni fog a Radeon HD 5570-esemen.

Minden VMware nélkül, már a régi 8800-as karikkal is volt probléma ezen játék esetében, nVidia karikkal meg amúgy is font problémák voltak a játékmenet alatt, de ez javítva lett.

Kösz a válaszokat azért :R

VMware tools: win98 SE alatt nincs hang. Pipa a helyén. Főgép rendben. Virtuális XP alatt tools nélkül is van minden.

(#1156) dellkereső válasza #48613632 (#1155) üzenetére


dellkereső
csendes tag

Üzleti felhasználásra szánták, amennyire tudom.És akkor az van, hogy például a 3D-t nem erőltetik túlzottan.

(#1157) #48613632 válasza dellkereső (#1156) üzenetére


#48613632
törölt tag

Biztosan van egy szűk réteg, aki üzleti területen használni tudja, de mondjuk akkor nem értem, miért nem fizetős?
Másrészt egy cég előbb vesz második gépet, mint virtuális környezetet futtasson.
De mondom, nem értek hozzá.

Az általam ismert felhasználói mind magánszemélyek és régi környezetet próbálnak vele emulálni, kompatibilitási okokból. tehát minden arra való, amire használják. Persze ha a fejlesztők makacskodnak, vagy sz@rnak bele :F .... ám ettől lehet még egy olyan, általam nem ismert szegmense a piacnak, ahol két kézzel kapkodnak utána

(#1158) dellkereső válasza #48613632 (#1157) üzenetére


dellkereső
csendes tag

Tudtommal a WS keményen fizetős. A legálisan ingyenes a server (nem tudom, létezik-e még) és a player.
Rég nem néztem rá, sok dologban nem fedte az igényeimet, én virtualbox-ot használok, amíg lehet (oracle kezdi elvinni fizetős irányba, ahogy elnézem :( )

(#1159) #48613632 válasza dellkereső (#1158) üzenetére


#48613632
törölt tag

ejha! én mintha hivatalos oldalról szedtem volna le, úgy emlékszem ...

virtualbox kezel 3D-t vajon????

szerk : virtualboxot nézem a hivatalos oldalon. lehetséges, hogy nincs x64 belőle????

[ Szerkesztve ]

(#1160) dellkereső válasza #48613632 (#1159) üzenetére


dellkereső
csendes tag

És biztos, hogy workstation, időkorlát nélkül?
Idézet a www.vmware.com-ról:
"Download a 3-day free trial of Workstation today. "

Virtualbox elvileg kezel 3D-t (főként windows guest-nél), hogy milyen minőségben és hatékonysággal, azt nem tudom.

64bites? Miért ne lenne?
# VirtualBox 4.1.2 for Windows hosts x86/amd64

Te hol nézted?

[ Szerkesztve ]

(#1161) CsodaPOK válasza #48613632 (#1157) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

A VMware Workstation biztos, hogy fizetős. Az oldalukról maximum trial-t tudsz letölteni.
Az az üzleti réteg nem annyira szűk, amennyire gondolod. ;)

(#1162) Fire/SOUL/CD válasza #48613632 (#1159) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Valamilyen szinten kezeli a 3D-t, de nem olyan szinten, mint a VmWare: [link]

A VmWare Player ingyenes, gyári oldalról regisztráció ellenében, egyéb portálokról meg regisztráció nélkül is letölthető

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1163) #48613632 válasza Fire/SOUL/CD (#1162) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ó srácok, köszna válaszokat. Akkor én asszem el vok kicsit tájolódva. A VMware Workstation van nálam futtatva, a 7.1.1 build-282343, akkor ez nem kifejezetten játékra lett kitalálva.

Illetve most próbálkozok a Virtual Box-al, ott minden klaffol, kivéve direct3D, a megfelelő kieg telepítés után, most nem ugrik be a neve, de olyan mint a vmware tools, elvileg van direct3D, de egyszerúen nem indul újra a win, és a telepítés sikertelen.

próbálom másik win-nel.

Egy kérdés, akkor a VMware Player egy inkább játékokra kihegyezett verzió???

(#1164) Fire/SOUL/CD válasza #48613632 (#1163) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem, sem a VB, sem a VmWare sem játékra lett kitalálva, de ez utóbbi jobban támogatja a 3D-t (VmWare Tools telepítését követően). VB-nél Quest Additions a kiegészítőnek a neve...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1165) dellkereső válasza Fire/SOUL/CD (#1164) üzenetére


dellkereső
csendes tag

Nem Guest Additions-t akartál írni?

(#1166) kispx válasza #48613632 (#1163) üzenetére


kispx
addikt

Annyit azért hozzátennék, hogy VBoxnál amikor a a guestadditiont rakod fel, akkor csökkentett módban legyen a Win (amikor a direct3d kivan pipálva, ha nincs kipipálva akkor felesleges csökkentett módban telepíteni)

[ Szerkesztve ]

(#1167) Fire/SOUL/CD válasza dellkereső (#1165) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Elég egyértelmű, hogy azt... De link kárpótol... ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1168) #48613632 válasza kispx (#1166) üzenetére


#48613632
törölt tag

úgy telepítettem, de utána XP nem indult újra, várt az újraindulással vagy 10 percet, reset után meg ismét nem volt kipipálva és nem is volt D3D

meg valahogy eltüntettem egy csomó lehetőséget, magyarán eltünt a fenti menüsorom a reset ... egyéb funkciókkal :DD

hááát még szokni kell, úgy monnyák occsó játék hülyegyerekeknek

na nekem az a lényeg, hogy Xwing alliances fusson, esetleg Pirates of t C. - ezek ifjúságom nagy kedvenceire emlékeztetnek. X-winget, Tie Fightert nem erőltetem, az Aliiances megy XP-n, a POTC meg a C64-es piratesre hajaz erősen ... ez fusson, többi mind1

kösz :R

(#1169) Syl válasza #48613632 (#1168) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezekhez inkább a DosBox javasolt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1170) #48613632 válasza Syl (#1169) üzenetére


#48613632
törölt tag

Syl : mindkét stuff win alatt megy sajna (X-Wing Alliances és Pirates of the Caribbean)

Vagy azt mondod, hogy DOS-boxba telepítsek fel win-t???? :F :Y

Izé .. amúgy DOS-Box megvan, Supremacy megy is alatta (PC változat, de még C64-en toltam)

(#1171) kraftxld válasza #48613632 (#1170) üzenetére


kraftxld
nagyúr

HWaprón vegyél fillérekért egy korabeli gépet, Win98 rá, aztán hajrá :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1172) #48613632


#48613632
törölt tag

hát srácok köszi, ezek a virtuális gépek nem jöttek be igazán, a VMware mindkét, általam próbált verziója rosszul textúráz.

A másik, Oracle-s meg nem ad 3D lehetőséget, mikor az AddOn-t fel akarom telepíteni, fél mp homokóra, majd semmi ... érthetetlen. DirectX alatt nincs is D3D ...

Nem kell régi hardver, azt gondolom, hogy XP alatt egy másik partícióról menni fog.

(#1173) Syl válasza #48613632 (#1170) üzenetére


Syl
nagyúr

Jah, akkor nem szóltam.
Virtualizálásban, pláne 3D-ben a vmware a legjobb. De nyilván nem régi játékok futtatására készítették.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1174) #48613632


#48613632
törölt tag

aztán közben eljutottam addig, hogy felugrott egy XP egy másik vinyóra, és ott is voltak textura problémák, hát mélyebbre ástam. megoldás van, egy 3rd party kis futtatható file személyében. most OK, ám így nem tudom, hogy virtuális környezetben miként működne, ugyanezzel a patch-el. ki fogom próbálni

(#1175) márNemKereső válasza Syl (#1173) üzenetére


márNemKereső
tag

Erről csak annyit: volt egy win7 enterprise 10/30 napos próbaváltozat a gépemen.
Rá egy virtualbox, bele 3D támogatással egy ubuntu. Amíg ablakozott módban futott a virtualbox, addig az ubuntu képes volt 3D effekteket használni. Ha fullscreenre váltottam, akkor meghülyült. OK, emlékeztem erre a hozzászólásodra, ebben a konfigban már amúgy sincs szükségem a virtualbox azon hálózati szolgáltatásaira, ami miatt korábban a vmware kiesett, hát felraktam. Új virtuális gép, bekapcsolt 3D-vel, bele az előbbi ubuntu újrahúzva, amikor a desktopon be akarom kapcsolni a 3D effekteket, közli, hogy nem lehet. Nem talál drivert. (guest alkatrészek telepítve).
Vmware le, virtualbox vissza, ő kezeli a vmware virtuális diszkjeit is, így már a linuxot nem kellett újra húzni, ablakozott módban itt is műxik a compiz csicsázása.
Lehet, hogy windows guestre jó, linuxhoz nem nyerő. :-(

(#1176) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Csak saját magamnak:
Ha Vmware workstation és virtualbox is van az adott gépen, akkor le kell tiltani a virtualbox host-only adaptert a hálókártyák között, különben nem megy a bridged network a vmware-ben.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1177) Minusz


Minusz
csendes tag

Sziasztok!
Vmware 2.0 s win7 alatt. winserver 2008 és debian linux alatt sincs hálózat mi lehet a probléma?
Köszi

(#1178) kraftxld válasza Minusz (#1177) üzenetére


kraftxld
nagyúr

VMware tools-t telepítetted?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1179) Minusz válasza kraftxld (#1178) üzenetére


Minusz
csendes tag

Igen telepítettem. Így debian alatt volt már hálózat server2008u alatt még mindig nincs.

(#1180) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

szeretnék menni vmware tanfolyamra, tud esetleg valaki egy jó tanárt/helyet ajánlani?

MZ/X

(#1181) CsodaPOK válasza DopeBob (#1180) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Székács András, Számalk Zrt.

(#1182) #48613632 válasza DopeBob (#1180) üzenetére


#48613632
törölt tag

van ilyen hogy VMWare tanfolyam? :Y

[ Szerkesztve ]

(#1183) kraftxld válasza #48613632 (#1182) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, sőt vizsga, minősítés, minden :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1184) Syl válasza #48613632 (#1182) üzenetére


Syl
nagyúr

Sőt, mocskosul drágák...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1185) kraftxld válasza Syl (#1184) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azért annyira nem gáz, én pl a számalkhoz fogok menni, mert nálunk majdnem duplaannyi.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1186) Syl válasza kraftxld (#1185) üzenetére


Syl
nagyúr

Azért annyira nem gáz

Kinek hogy. Egy egynapos előadás 69 000+áfa, kedvezményesen. Sajnos vannak emberek akik egy egész hónapot güriznek ennyi pénzért...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1187) kraftxld válasza Syl (#1186) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tudom, hogy mi a helyzet, nekem a cég fogja úgyis fizetni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1188) CsodaPOK válasza #48613632 (#1182) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Van bizony és kötelező részt venni legalább egy tanfolyamon, ha VCP vagy magasabb VMware minősítést akarsz szerezni.

@Syl
Ezeket tanfolyamokat 99%-ban nem az egyszeri magánember fizeti, hanem a cégek küldik a dolgozóikat továbbképzésre.

[ Szerkesztve ]

(#1189) DopeBob válasza CsodaPOK (#1181) üzenetére


DopeBob
addikt

Háh, köszi, egész jó számalk valamiért nem is volt a listámon (netacademiához járok főleg)

Ismerős volt a neve, de már rájöttem közben tőle néztem még valamikor régebben az oktató videókat :-)

Külön öröm, hogy már van 5.0-ös verzióhoz vizsga, azon belül is, szerencsére ott van ami különösen érdekel is (VSA)

Kösz szépen!

MZ/X

(#1190) #48613632 válasza CsodaPOK (#1188) üzenetére


#48613632
törölt tag

csak ugye én azt nem értem ebben az egész sztoriban, hogy:

1. Hol és mikor van szüksége egy cégnek virtuális gép futtatására, elvégre elég nehezen elképzelhető, hogy ilyen dolog esetében ne lenne egy fizikai gép :F

2. az egész vmware környezet elég egyszerűnek tűnik, mit taníthatnak vajon egy tanfolyamon, mikor elég szájbarágós a szoftver is. Itt is inkább tapasztalatcsere folyik, mintsem mélyebb vájármunka, már magát a szoftvert illetően ... :F

(#1191) márNemKereső válasza #48613632 (#1190) üzenetére


márNemKereső
tag

1. Egy darab konkrét példa: több, egymástól kellő alapossággal elszeparált tesztkörnyezet. Így nem kell több fizikai vasat működtetni -> energia megtakarítás, egyszerűbb menedzselhetőség stb.
2. Vagy egy zseni vagy, vagy fogalmad sincs, mekkora szoftverré nőtte ki magát a vmware.

(#1192) #48613632 válasza márNemKereső (#1191) üzenetére


#48613632
törölt tag

1. Ez így szerintem logikátlan, figyelembe véve az árakat ráadásul a tesztkörnyezet nem tud 100%-ig valós, környezetet emulálni, OK, én csak játékokkal próbáltam, és azt is vágom, hogy nem erre való, de akkor mégsem tud, nemigaz???

2. zseni is vagyok épp, de most itt nem erről van szó :DD egyszerűen a telepítés után olyan marha sok lehetőségem nincs ezt-azt állítgatni, esetleg ha a verziók közti különbségeket veszem alapul???? Ilyentén valóban nagy szoftver, bár én a workstation és a player között sem láttam sok különbséget ... (biztos van, különben nem lenne két különböző verzió)

Mindegy, nálam okosabbak szerint biztos van értelme, és akkor az úgy is van, én mindenesetre nem találtam :)

(#1193) márNemKereső válasza #48613632 (#1192) üzenetére


márNemKereső
tag

Ebből következően számodra a vmware egy virtuális gép. Nézz kicsit utána! Ennél azért jóval több. :DD
(bocs, de a hozzáállásod... hát finoman fogalmazva is nevetséges)

[ Szerkesztve ]

(#1194) #48613632 válasza márNemKereső (#1193) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem gondolom, hogy itt hozzáállásról lenne szó, ez nem társadalmi munka vaze :) Sokkal inkább műveletlen vagyok a témában, és a tapasztalataimat mondom, mely ugyan csekély, ám pont ezért kérdeztem.
Választ ugyan nem kaptam, inkább csak kritikát (tőled), azt meg inkább csak sejtem, hogy olyan marha sokat te sem tudsz a dologról, különben mondanád

(#1195) márNemKereső válasza #48613632 (#1194) üzenetére


márNemKereső
tag

1. Továbbra is tartom: röhejes a hisztid. :U Nagyvállalati környezethez készült a vmware nem gyerekeknek arra, hogy a win7/linux alatt nem futó játékaikat legyen min futtatniuk.
2. Egy szóval sem mondtam, hogy sokat tudok róla. Nálad jóval többet, de pont a hozzáállásod miatt nincs kedvem részletezni.
Részemről ennyi volt, ha valaki akarja, majd kifejti bővebben.
Esetleg te is megteheted, hogy elmész a vmware.com-ra és megnézed, mire valók az egyes komponensei és változatai.

(#1196) Syl válasza #48613632 (#1190) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezek a méregdrága tanfolyamok nem az otthoni player/workstation-t oktatják, hanem olyan cuccokat, amiknek a leírását sem értem :DDD Szerverek, szerver hálózatok meg fittyfene...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1197) kraftxld válasza #48613632 (#1194) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak kezdésnek a google nyaggatásához:
vmware esxi, vsphere, storage vmotion, high availibilty vmware view, stb.
Ne csak vmware workstation és ingyenes server vonalon gondolkodj, plusz nézd meg a számalk-os tanfolyam anyagát, aztán megérted.
Amúgy kb 2 éve szinte minden szerver virtualizálva van amit telepítek cégeknek 1-2 kivételtől eltekintve.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1198) CsodaPOK válasza #48613632 (#1190) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Az első kérdésed gyakorlatilag arra irányul, hogy mi a virtualizáció és mire jó. Ezt sajnos nem lehet egy pár soros hozzászólásban összefoglalni. Neten keresgélve több tíz, száz oldalas leírásokat találhatsz a témáról, ha igazán érdekel.

2. A Player valóban faék nehézségű, Workstationbe már lehet szép dolgokat csinálni. Viszont, pl egy VMware vSphere már sok-sok komponensből áll, amiknek együtt kell működni. Ehhez még hozzágondolod, hogy az infrastuktúra mondjuk áll 100 fizikai hostból, az ezekhez kapcsolódó storageból, hálózatból. Aztán ezt valahogy felügyelni, monitorozni kell. Biztosítani kell, hogy biztonságos legyen a rendszer. Garantálni kell a sok 9-ces rendelkezésre állást. És még millió szempont... Talán így már van olyan bonyolult, hogy egy pár napos tanfolyam kijöjjön belőle :)

(#1199) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Kezdő vagyok virtualizáció terén, pontosabban ESXI téren. Most kezdtem el tanulgatni, mivel látom hogy a jövő erre halad és úgy érzem nem maradtam még le semmiről :)

Vmware 7.1 alatt futtatom 2.5GB RAM-al az ESXI 5-ös verzióját. Gépemre feltelepítettem a kliensprogramot, nagyon szépen működik. A gond ott kezdődik, mikor 64-bites guest oprendszert akarok létrehozni. Létrehozom,elindítom és azt mondja nem használhatom 64bites rendszert. Ha jól tudom (bár őszintén 2 napja olvasgatom) tudja magát virtualizálni ESXI és EZ alapján próbáltam rábírni a működésre nem sok sikerrel.

Jelenleg 4gB RAM-om van, tervezek majd bővítést, ismerkedni a rendszerrel talán ez is elég. AMD Athlon x4 645-ös CPU, szóval az AMD-V is támogatott, ez sem lehet akadály, BIOS-ban is engedélyeztem a virtualizációt.

Hibaüzenet:

Ha tudnátok segíteni, hogy vajon miért nem működik, azt nagyon megköszönném.

(#1200) kraftxld válasza _NCT (#1199) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Dupla virtualizáció nem igazán támogatott, tehát guest-en belől futtatni egy másik guest-et.
Az ESXi-t fizikai gépre kell telepítened, hogy virtuális gépeket tudja rajta futtatni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.