Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) ArchElf válasza den80 (#500) üzenetére


ArchElf
addikt

Soros porti IR vevő 2-3k Ft... Azzal kipróbálhatod, ha csak a távirányító kell.
Itt a HardverAprón is adja el valaki (már régóta)...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#502) den80 válasza ArchElf (#501) üzenetére


den80
tag

köszi az ötletet, meg is rendeltem egyet, igaz nem tőle, spórolni ott kell ahol lehet :DDD

volt, van, lesz

(#503) Sipi-


Sipi-
tag

Sziasztok!

Vmware-el megoldható-e az, hogy van néhány fizikai gépem (egyformák az egyszerűség kedvéért) és ezekből akarok egy clusterelt virtuális gépet? Tehát végederményben egy virtuális gépre akarok alkalmazást telepíteni, de alatta több vas dolgozna.
Ezzel nagyobb teljesítményt és természetes redundanciát elérve. (a nagy teljesítmény kevésbé fontos, mint a redundancia és a HA)
Mindezt linux alapon (preferált a debian).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#504) nyc válasza Sipi- (#503) üzenetére


nyc
csendes tag

ESX -el igen -ilyen clustereket uzemeltetek-, de az kemeny penzekbe kerul. :)

nyc

-

(#505) Sipi- válasza nyc (#504) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi.
Nekem sem a házi használat miatt kellene :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#506) Sipi- válasza Sipi- (#505) üzenetére


Sipi-
tag

Mi kell ahhoz, hogy a külön-külön fent lévő ESX szervereket clusterbe lehessen kötni (HA-val)?

szerk: DL360-as gépek, ~136GB vinyóval (P400-as kártyán raid). Külső storage nincs.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#507) nyc válasza Sipi- (#506) üzenetére


nyc
csendes tag

Roviden: Ervenyes licensz. Pust jo ha van egy kulso gep VC-nek (VirtualCenter). De kozos storege nelkul, hogyan akrsz cluster-t?
A Te esetedben talan jol johet, hogy a VMware tamogatja az NFS-t mint egyfajta storage-t, ber oszinten megmondom meg nem lattam embert, aki a telepito iso-k kivetelevel mast is tarolt volna ilyen storagen.

Meg mielott barmibe belevagszm tolts le egy ESXi-t (he meg nem tetetted volan meg), hogy meggyozodj rola, hogy gepekben levo SCSI vezerlon csucsulo winyokat latja-e az ESX.

hirtelen ennyi

nyc

-

(#508) Sipi- válasza nyc (#507) üzenetére


Sipi-
tag

Próbaverzióval nem használható (csak teszt célokra)? Elvielg még van 59 napom :)
ESX és ESXi is tud a gépeken futni, kipróbáltam mindkettőt :)
Szóval ha jól értem, akkor ezek kellenek:
- X darab támogatott gép: teszthez most van 2 DL360
- egy gép a vCenter-nek (ez a vCenter Orchestrator?)
- közös storage: teszthez csinálok egy nfs-t

A lépések a következők: két gépre felrakom az ESX-et. Egy harmadik gépre felrakom a vCenter-t. A webes konfigban összehozom, hogy elinduljon a vCenter Server majd a vCenter Orchestrator Client-el csatlakozok hozzá és itt tudom majd összerakni a clustert, közös storage-t, stb.
Jól tippelek? :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#509) nyc válasza Sipi- (#508) üzenetére


nyc
csendes tag

Jol mondod, de a VC Server-nek eleg egy kisebb gep is, viszont a VC csak win alatt megy.
Ez telepiteskor feltolja - ha ki nem kapcsolod- a license server ill. VI Client-et is.

Ez utobbiban fogod letrehozni a clustert, amibe berengatod az ESX-ket is.
Az ESX-eken elobb be kell loni a storaget ill. a networkot is. Ezt is csinalhatod a VI clienttel, csak direktbe csatlakozz rajuk. Ez utobbi (network) nem olyan egyszeru, de a lenyeg, hogy ha lehet -bar nem kotelezo- ket virtualswitch-et hozz letre -mar ha van ket fizikai kartyad es serverben-, amibol az egyiken lehet egy "Virtual Machine Port Group" tipus. Ide fognak majd csatlakozni a majdani vm-jaid. Melle lehet meg tenni egy "service Console Port" -ot is, ahola konzol oprendszerrel lehet komunikalni. A masik switch-re meg kell egy "Vmkernel port", amin a Vmotion fut.
Ha ezt mindharom helyen lajatszottad, akkor a VI Clienttel csatlakozol a a VC serverre, itt letrehozod a clustert, es belerangatod az ESX eket (Jobb click+Add Host..)
FONTOS az ESX-eket ELOTTE fel kell venni a DNS szerverbe, mert a HA kulonben nem megy.
Ha ez magvan, akkor (Jobb click + Edit Settings), es bekapcsolod a HA-t ill. a DRS-t.
Es kesz.
A licenszelsre nem tertem ki, de azzal kell kezdeni a mokat.

nyc

-

(#510) Sipi- válasza nyc (#509) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi, sikerült összekalapálnom, úgy tűnik. Viszont azt hogyan tudom megcsinálni, hogy ha az egyik ESX host kiesik (reboot, hw vagy bármi miatt), akkor a másik ESX host ne elindítsa a virtuális gépeket, hanem online folytatódhasson a munka. Tehát ha pl. fut apache a virtuális gépen, akkor ne legyen semennyi kiesés (maximum 1sec) amiatt, hogy kiesik egy ESX host (amin éppen akkor futott a virtuális gép).

Átgondolva, ehhez valami fürtözés szerű dolog kellene talán...
Egy virtuális gép alá tudok úgy vasat rakni, hogy egyszerre több gépen fusson párhuzamosan, elosztva a feladatokat? Erre lenne jó a resource pool?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#511) C64


C64
őstag

Hali

ADSL internet van itthon. Hogyan tudom vmware alatt is elérhetővé tenni a netet?

köszi

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#512) kraftxld válasza C64 (#511) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha routered van, akkor NAT-ra vagy Bridged-re rakod a vmware hálókártyát, ha meg közvetlenül megy a DSL a host gépbe, akkor NAT-ot válassz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#513) C64 válasza kraftxld (#512) üzenetére


C64
őstag

Van egy egyszerű szolgáltatótól kapott router és a gépről kell bejelentkezni névvel és jelszóval. Hiába próbálgatom nem jön össze a dolog. Kérhetem lépésről lépésre? :DDD

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#514) nyc válasza Sipi- (#510) üzenetére


nyc
csendes tag

Valami ezek szerint megsem sikerult, mivel, ha jol allitottad be "vmotion"-t ill. beallitottad a HA-t, akkor ez igy mukodne, mint ahogy itt Te szeretned.

-

(#515) Sipi- válasza nyc (#514) üzenetére


Sipi-
tag

"Kis" időbe telt, mire megtaláltam, hogy mi a baja a Fault Tolerance bekapcsolásának (nem volt Vmotion és a másik opció bekapcsolva). Ezek után már majdnem működött a fault tolerance,csak a secondary gép folyamatosan leállt-újraindult, mert valamiért MAC conflict-ra panaszkodott.
Biztos, hogy rosszul gányoltam össze a hálózatot hozzájuk.

A kérdés egyébként már nem annyira aktuális, mert időközen letöröltem a tesztkörnyezetet, mert munkahelyet váltottam. Viszont ha esetleg csípőből vágod, hogy mit ronthattam el, ami a MAC conflict-ot okoztam, az még érdekelne :)
Köszi.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#516) C64


C64
őstag

ja de hülye vagyok... most már működik

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#517) nyc válasza Sipi- (#515) üzenetére


nyc
csendes tag

Biztosan nem tudom, de amikor ilyet tapasztaltam, akkro a delikvens a a host--network-properties-ben a "virtual maschine port gruop" security fulen allitgatta el..

nyc

-

(#518) C64


C64
őstag

Hali

Windows 7 alatt viszont nem működik a net. Lehet, hogy valamit be kell állítani a windows 7 tűzfalban?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#519) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van egy virtuális Ubuntu server amin eddig működött a net, de most újraraktam a gépet és nem megy semmilyen netes cucc. Eddig NAT-on keresztül kapcsolódott a géphez, de valamiért a DHCP nem oszt neki IP-t. Semmihez se tudok hozzáférni, csak a saját magát látja. :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#520) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Vmware Iron build 169612
Windows Server 2008 R2 RTM leáll induláskor fekete képernyő a grafikus rész előtt. (ez korábbi workstationból lett áthozva)
Telepítéskor pedig a completing installation-nál végtelen ciklusba kezd.

Valaki tud erre megoldást?

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#521) Tosee


Tosee
őstag

Üdv!

Felraktam a vmware workstation legújabb változatát! A program el is indul, de ha létrehozom / elindítom a virtuális gépet a fekete képernyőnél a vmx86.sys-re hivatkozva megáll, és nem tudok rá os-t telepíteni! Elvileg mennie kellene 64biten is! Mi lehet a hiba?

Hozzáteszem, hogy magát a programot 64bites vista (ultimate) -ra telepítettem fel, és virtual pc-n szerettem volna még egy 32bites xp-t teleípteni!

Alaplap: gigabyte p35 ds3r
proc: Intel D945
ram: geil black dragon 4gb

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#522) CsodaPOK válasza Tosee (#521) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

http://communities.vmware.com/thread/187730

Próbáld Futtatás rendszergazdakénttel indítani.

(#523) cs2160


cs2160
csendes tag

sziasztok!

Az alábbi problémával kapcsolatban kérném a segítségeteket:

Korábban felraktam egy VMware servert, ami működött is rendesen.
Aztán le kellett cserélnem mert egy virtuális masina amire szükségem volt, csak playerrel akart elindulni.
Most leszedtem playert, megint visszaraktam a servert, de amikor új virtuális gépet akarok kreálni, azt írja ki, hogy:
"
Details
InaccessibleDatastore: Datastore '[standard] /' is not accessible.
"

Nem értek túlságosan a témához, főleg csak tanuláshoz, próbálkozásokhoz használok virtuális gépeket. Kerestem gugliban is, de nem találtam rendes (=számmomra is érthető :DDD ) megoldást.

Tudnátok segíteni?

köszi

(#524) Jo4e


Jo4e
csendes tag

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy tudnám elővarázsolni a tvkártyámat virtuális gépen, de lehet hülyeséget kérdezek.

Köszi.

GIGABYTE GA-Z97-D3H * INTEL Core i5-4690K 3.50GHz 1150 * 16GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Fury Red Series CL10 Kit (2x8GB) (HX316C10FRK2) * MSI GeForce® GTX 1060 GAMING X 6G * HyperX Savage 240 GB SSD * Samsung 1Tb SATAII 32MB *

(#525) kraftxld válasza Jo4e (#524) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kb sehogy ha nem usb-s.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#526) macikos


macikos
addikt

Sziasztok!

Azt hogy lehet megoldani, hogy teljes képernyős nézetre váltásnál automatikusan exkluzív módba kerüljön?

(#527) Prego


Prego
senior tag

Amióta routerem van, csak akkor tudok kimenni a LAN-ból és weblapokat nézegetni stb, ha letiltom az összes vmware-s virtuális hálózati eszközt.
Hogy kéne bekonfigolnom a hálókártyákat, illetve a Workstationt (a gazdagép IP-je 192.168.1.2, és 1.1 a router)?
Másrészt szeretném azt is elérni, hogy a virtuális gép újraindítása esetén, álljon vissza egy beállított állapotba (tehát ha valamit elállítok a virtuális gépen, egy újraindítással visszaálljak az eredeti állapotba).

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#528) Tosee válasza Prego (#527) üzenetére


Tosee
őstag

Szerintem valami ip cím ütközés lehet a hálózaton!
A virtuális gép által létrehozott (vmware network adapter) kapcsolatok ip címét kellene módosítani!
Jobb klikk a kapcsolatra, tulajdonságok, hálózat fül
Tcp/Ip progokoll 4 es verziója (TCP/IpV4) verziója, tulajdonságok
Állíts be pl ezt az ip-t:
Adapter1: 192.168.75.1
Adapter2: 192.168.11.1
Helyi kapcsolat: maradjon ahogy van!
Majd indítsd újra a gépet, és próbál ki lett-e változás!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#529) Prego válasza Tosee (#528) üzenetére


Prego
senior tag

Végül újrahúztam a vmware-t és megoldotta magától. IP-ket majdnem eltaláltad, 56.1 és 11.1 :P
Akkor már csak ezt az újraindításos dolgot lenne jó megoldani, mert demo progikat tesztelnék rajta és ne nagyon maradjon semmi maradvány a fájlok meg a registry dolgok között ...

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#530) Tosee válasza Prego (#529) üzenetére


Tosee
őstag

Pedig csak példaként írtam! :DD

A kérdésed második felére viszont nincs ötletem sajnos!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#531) Sipi- válasza Prego (#529) üzenetére


Sipi-
tag

Csinálsz előtte egy snapshot-ot majd ha kell, akkor visszatöltöd.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#532) Chrys_


Chrys_
addikt

Meg lehet növelni valahogy a vmware virtuális gép által előre lefoglalt tár méretét? Mert nem találtam rá opciót, csak kijelzi a max. és az aktuális méretet (amik azonosak a pre-allocation miatt). 20GB kevés lesz, kb. 25GB kellene. Csak arra jutottam eddig, hogy csináltam egy image-file-t a telepítésről, majd csinálok egy új virt. gépet, amire az image-ből visszaállítom a telepítést.

(#533) Prego válasza Chrys_ (#532) üzenetére


Prego
senior tag

http://d3planet.com/rtfb/2009/09/21/increase-vmware-workstation-virtual-disk-size/

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#534) Chrys_ válasza Prego (#533) üzenetére


Chrys_
addikt

Thx. Találtam valami vmware-konvertert is, majd megnézem, melyik az egyszerűbb.

"
I'd recommend downloading and installing VMware Converter (formerly P2V). The free version requires you to shut down the VMs. You don't really need to convert your virtual hard disks because they're already in the format you need them, but by running them through the utility you 1) will automatically defragment them, 2) can re-size the disks, 3) can pre-allocate the disk size, and 4) can chunk the disks up in 2GB pieces (which makes it easier to defrag later because you'll need less space on the host)
"

(#535) Chrys_ válasza Chrys_ (#534) üzenetére


Chrys_
addikt

A konverter megoldotta a problémát. Viszont csak úgy megy, hogy létrehoz egy új VM-t. De megvan nagyon gyorsan a dolog.

Most a felbontással küzdök. 1680x1050 a monitorom natívban, de ekkor a VM-ben kiteszi a gördítősávokat. Ha lejjebb veszem 1440x900-ra, akkor az autofit miatt egy fullscreen-> window -> fullscreen váltásnál jó lesz a kép, de nem jegyzi meg ezt a felbontást, és a köv. startnál megint 1680x1050-nel indul.

(#536) Zscca


Zscca
tag

Hello!

Elakadtam,szeretnék rakni egy xpt,de nem tudom hogyan tegyem aktívvá a partíciót rajta mert nincs boot diskem hozzá.

Hogyan lehetne?

(#537) Zscca válasza Zscca (#536) üzenetére


Zscca
tag

Nah ezen már túljutottam. A Virtual driveon is fel kell tenni minden drivert xpre stb. igaz?

(#538) Zscca válasza Zscca (#537) üzenetére


Zscca
tag

Már erre is rájöttem.

(#539) rdi


rdi
veterán

Sziasztok.
Egy ibm thinkpad r50e -re szeretnék vmwaret telepíteni de se a szerver, se a player se pedig desktop nem települ fel, hibaüzenet után a telepítés leáll.
A proci az 1,7M pentium, a RAM 768 Mb.
Esetleg valami régebbi verziót kellen keresnem valahol? De hol?

Fej! Tor! Potroh!

(#540) rdi válasza rdi (#539) üzenetére


rdi
veterán

Bocs, elfelejtettem, hogy win xp sp3 alá lenne

Fej! Tor! Potroh!

(#541) kraftxld válasza rdi (#539) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Melyik verzio es mi a hibauzenet?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#542) Zscca válasza kraftxld (#541) üzenetére


Zscca
tag

A 7es Vmwaret próbáltad már,kecske? :DD

(#543) kraftxld válasza Zscca (#542) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, itt mekeg a gépemen :D

Van benne rendes Win7 meg Win2k8 R2 támogatás, lehet külön core-okat, nem csak CPU-kat osztani a virtuális gépekre, pár design beli csiszolás is volt, meg mintha gyorsabb lenne mint a 6.5
Hirtelen ennyit vettem észre.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#544) rdi válasza kraftxld (#541) üzenetére


rdi
veterán

server: 2.02 - telepítő elszáll wines hibaüzenet ("hibát észlelt és leállt") :(((
player 3.0 nem megfelelő proci
A gép ibm r50e, 1,7 Pentium M procival, 768 RAM

Fej! Tor! Potroh!

(#545) kraftxld válasza rdi (#544) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Event viewer mit mond?
Workstation se települ?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#546) rdi válasza kraftxld (#545) üzenetére


rdi
veterán

Ennyi:
"Esemény típusa: Hiba
Esemény forrása: Application Error
Esemény kategóriája: Nincs
Esemény azonosítója: 1000
Dátum: 2009.11.08.
Idő: 14:33:05
Felhasználó: -
Számítógép: ERDEI
Leírás:
Hibás alkalmazás: vmware-server-2.0.2-203138.exe, verzió: 3.1.0.2712, hibás modul: msihnd.dll, verzió: 3.1.4001.5512, memóriacím: 0x00036935.

További tájékoztatást a súgóban talál a következő helyen: http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.
Adat:
0000: 41 70 70 6c 69 63 61 74 Applicat
0008: 69 6f 6e 20 46 61 69 6c ion Fail
0010: 75 72 65 20 20 76 6d 77 ure vmw
0018: 61 72 65 2d 73 65 72 76 are-serv
0020: 65 72 2d 32 2e 30 2e 32 er-2.0.2
0028: 2d 32 30 33 31 33 38 2e -203138.
0030: 65 78 65 20 33 2e 31 2e exe 3.1.
0038: 30 2e 32 37 31 32 20 69 0.2712 i
0040: 6e 20 6d 73 69 68 6e 64 n msihnd
0048: 2e 64 6c 6c 20 33 2e 31 .dll 3.1
0050: 2e 34 30 30 31 2e 35 35 .4001.55
0058: 31 32 20 61 74 20 6f 66 12 at of
0060: 66 73 65 74 20 30 30 30 fset 000
0068: 33 36 39 33 35 0d 0a 36935..

Fej! Tor! Potroh!

(#547) rdi válasza kraftxld (#545) üzenetére


rdi
veterán

Szia,
már a kérdéseddel nagyon sokat segítettél.
Köszönöm, a megoldás a win installer újratelepítése volt .
Még egyszer nagyon kösz.

Fej! Tor! Potroh!

(#548) kraftxld válasza rdi (#547) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor jólvan :)

Valakinek esetleg nincs ötlete, hogyan tudnék egy MacOS Snow Leopard-ot beüzemelni Vmware alatt? A vinyóm nem szándékozom szétbarmolni miatta.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#549) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!
Miért van az, hogy a telepítés utáni első rebootnál még minden jól működik de a 2-nál már azt írja, hogy "503 service unavailable". Nem indul el automatikusan a Tomcat Server és manuálisan sem tudom elindítani..
VMware Server 2.0.2-ről van szó.
Köszönöm!
Kano

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#550) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!
Felraktam a VMware Workstation 7-et és az a gond, hogy gazda gépen nem megy az autorun. A programon belül be van pipálva a tiltás de szürke ezért nem tudom módosítani. Van erre valami megoldás?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.