Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) rszp


rszp
aktív tag

Sziasztok!

Tesztelgetéshez tervezek gépet összerakni. SSD-re kerülnek a virtuális gépek.

Visszaolvasva láttam, hogy hasonló kérdés felmerült nem is olyan régen i3/i5-tel kapcsolatban. CPU i5 vagy i7 volna az egyik kérdés, hogy az i5-3570K a 4 magjával elég sok virtuális gépet ki tud szolgálni. Mikor lenne értelme az i7-nek? A HT megdobja valamivel a virtualizációt vagy teljesen érdektelen? Ha több gép van mint fizikai mag akkor a HT-vel csökkenhet a reakció idő? 5-8 gép futna egyidőben de nem lenne terhelve egyszerre mind de ilyen is előfordulhat, mivel ez egy teszt gép.

A memóriából 16GB amit terveztem. Gondolom elég lenne vagy 32GB-ban kellene gondolkodni? Win7 x64 op.rendszer + a tervezett gépek memóriája együtt szűkösen befér a 16GB-ba. Ha a vitualis gépek memória igénye túlnő a 16gigán kb. mennyire lassúlhat be? Ez látatlanban jó kérdés de kb mégis valami infótok van ilyenről.

Köszönöm.

(#1552) kraftxld válasza rszp (#1551) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Még mindig a storage meg a memória a szűk keresztmetszet az esetek 95%-ában nem a proci :) Tehát ilyen szinten kb tökmindegy hogy i5 vagy i7. Inkább egy második ssd-t vegyél és osszd el egyenletesen a virtuális gépeket rajta.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1553) rszp válasza kraftxld (#1552) üzenetére


rszp
aktív tag

:R

A 16 helyett 32GB jelent valamit? Ha több memóriát kapnak a gépek, elég lehet az 1 SSD?

[ Szerkesztve ]

(#1554) kraftxld válasza rszp (#1553) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Teljes mértékben a virtuális gépektől függ, hogy mit fognak csinálni, és hogy több IO / CPU vagy memória kell-e nekik.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1555) Krix válasza Krix (#1540) üzenetére


Krix
őstag

VCP5 pipa. Jöhet a CCNA. :C

If it is not broken then don't fix it!

(#1556) kraftxld válasza Krix (#1555) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Gratula!

Hány pontod lett?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1557) Krix válasza kraftxld (#1556) üzenetére


Krix
őstag

350 :-)
85 kérdés 90 percre. Elég szoros volt.

Volt benne minden:

Data Recovery - amihez lövésem sem volt, mert ezzel egyáltalán nem foglalkoztam
Distributed/standard switch
Mindenféle storage: NFS, iSCSI, FC és persze load balance
HA, DRS, FT, VMFS3 - VMFS5
performance monitoring
VSA - na ez egy baromság... Nem hiszem, hogy ezt valaha is ajánlani fogom valakinek...
OVF, template
resource pool
meg egy csomó troubleshooting
pl. miért kapod ezt meg ezt a hibaüzenetet
ez meg ez be van állítva, host1 leáll, mi történik
ez meg ez be van állítva, miért nem tudsz migrálni stb.

A legtöbb kérdésnél 4-ből 2-t vagy 5-ből 3-at kellett választani. Az 5/3-asokkal szenvedtem. Még két választ csak-csak kihámoztam, de a harmadik...

Na, mindegy. Szerintem nehéz volt, de meg van ez a lényeg.

If it is not broken then don't fix it!

(#1558) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok!
Linux alatt telepítettem Vmware-re XP-t. Nem volt sok helyem, ezért 2,4 Gigát adtam meg.
Most kevés a lemezterület, és átállítottam 3,2-re, de az XP így is csak 2,4-et jelez ki, a Vmware pedig 3,2-t. Tudok valamit csinálni, hogy 3,2 Gigás legyen a C meghajtóm újratelepítés nélkül?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1559) hati válasza gyulank (#1558) üzenetére


hati
addikt

Bootolj be egy partició kezelő progit az XP-s virtuális gépbe és növeld meg a partíciót, ahogyan egy fizikai gép esetén is tennéd.

(#1560) gyulank válasza hati (#1559) üzenetére


gyulank
addikt

Hogy bootoljak be más oprendszert a virtuális XP-n?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1561) hati válasza gyulank (#1560) üzenetére


hati
addikt

Ahogyan az XP-t is telepítetted rá. Beraksz egy CD-t (vagy iso-t) a virtuális dvd meghajtójába és arról indítod el a virtuális gépet.

(#1562) Konflikt válasza gyulank (#1560) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

pl. egy ubuntu cd-vel bebootolsz (felcsatolod az ISO-jat a virtualis CD/DVD meghajtoba), es kinyujtod az xp particiojat 3,2GB-ra gparted-del.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1563) gyulank válasza Konflikt (#1562) üzenetére


gyulank
addikt

Igen, így csinálnám, de a virtuális XP, XP. Ha elindítom a virtuális XP-t, akkor bebootol, és betölt a virtuális XP. Ha már betöltött az XP, akkor nem bootolhatok be Linuxal, és az XP partíciókezelője sem fogja az épp használt rendszer lemezét átméretezni. Betöltöttem a Linux ISO-t, de csak az XP-ben van mint CD, de nem bootol be az XP előtt.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1564) hati válasza gyulank (#1563) üzenetére


hati
addikt

Állítsd át a biosban a boot sorrendet.

(#1565) gyulank válasza hati (#1564) üzenetére


gyulank
addikt

És hol van a vmware-ben bios?
Én a virtuális gépem virtuális rendszerpartíciójáról beszélek.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1566) kraftxld válasza gyulank (#1565) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A virtuális gépnek is van biosa, általában túl gyorsan megy el a választóképernyő.
Megoldás: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1567) gyulank válasza kraftxld (#1566) üzenetére


gyulank
addikt

Sikerült, de még mindig nincs elég hely, ezért meg akartam növelni 3,3-ra, de nem engedi növelni, azt írja ki, hogy nincs elég szabad hely, pedig már felszabadítottam másfél gigát.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1568) kraftxld válasza gyulank (#1567) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mert milyen programmal próbáltál partícionálni? Egy bootolható Paragon vagy Easeus kell, és a CD-ről indítva átméretezi a rendszerpartíciót a Win indulása elött.
Magát a vmdk-t rendesen megnövelted?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1569) gyulank válasza kraftxld (#1568) üzenetére


gyulank
addikt

vmware 2,4-ről 3,2-re -> gparted kész -> Virtuális XP majdnem jó, de még kéne vagy 100 Mega -> vmware 3,2-ről 3,3-ra nincs elég hely, pedig van.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1570) kraftxld válasza gyulank (#1569) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor adj neki mittomén 10 GB helyet :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1571) gyulank válasza kraftxld (#1570) üzenetére


gyulank
addikt

Volt neki 1,7 giga helye, és nem tudott 100 megát nőlni. Nincs több helyem.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1572) kraftxld válasza gyulank (#1571) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem érné meg pár ezresért egy rendes vinyót alárakni mint szívni pár megával?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1573) gyulank válasza kraftxld (#1572) üzenetére


gyulank
addikt

Nem biztos, hogy ha nagyobb lenne, lenne rajta szabad hely.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1574) kraftxld válasza gyulank (#1573) üzenetére


kraftxld
nagyúr

:F

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1575) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Szervusztok!

I7-es gépemre Vmware-el Mac OS X Liont (10.7) tetettem, de a szoftver, amit megpróbálok rá telepíteni, azt mondja, hogy nincs hardware-es grafikus gyorsítás. Megnéztem a Mac OS-ban, ott nem szerepel az Ati 6770-esem, de úgy tudom, ennek nem is kell ott megjelennie, mert ezt a VMware intézi. Valahogy mégsem stimmel a dolog, úgy tűnik.

Mi lehet a probléma, illetve mit konfigoljak és hol annak érdekében, hogy legyen rendesen VGA-m, ill hardware-es grafikus gyorsításom a Mac OS X Lion alatt?

Még egy VMware kérdés:

Van két vinyóm, amin kiterjesztett Mac OS partíció van. Ezeket a meghajtókat valamiért nem látja a virtualizált Mac OS X. Mit tegyek, hogy tudjak ezekre dolgozni a Mac OS alatt? Csináljam vissza Win-esre a partíciókat a vinyókon?

[ Szerkesztve ]

(#1576) sellerbuyer válasza sellerbuyer (#1575) üzenetére


sellerbuyer
őstag

A "tetettem" az tettem akar lenni. :B

(#1577) donatel


donatel
tag

Szeretnék egy virtuális hálót létrehozni VMware Workstation 8-ban. Van egy Windows Server 2003 server és 3 desktop (2db WinXP és 1db Win7) virtuális gép. Hogy tudom ezt létrehozni úgy hogy internet is legyen(ADSL internet és egy TP-link router van), a laptopon Win7 fut.
A virtual network editor használatáról nincs valami jó leírás.

(#1578) kraftxld válasza donatel (#1577) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Simán rakd bridged-re mindet, majd fix ip-re a gépeket a meglévő IP tartományon belől.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1579) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, jól gondolom e a dolgokat és a kivitelezés is rendben van e a fejemben?! :)

Röviden, amit szeretnék:

Ügyfelek OS-ét + a feltelepített összes programjukat egy file-ba szeretném "tömöríteni", melyet otthon virtuális környezetben a gépemen el tudok indítani egy ablakban.
(Mintha ott lennék az ügyfél gépe előtt)

Szóval, ha jól sejtem, szükségem van egy VMware Workstation "kliensre", mely futtatni tudja egy ablakban az előzőleg lementett ügyfél OS-ét a feltelepített progijaival együtt (C:\Program Files\)!

Milyen programra van még szükségem? :F

Hogyan tudom az ügyfél OS-ét (C:\) lementeni egy file-ba, amit otthon mountolni tudok a VMware Workstation-be? :F

Elég kezdő vagyok ebben a Backup dologban (de szeretném megtanulni és az állásomat is szeretném megtartani :DDD ) ... így előre elnézést a buta kérdésekért! :U

A segítségeteket előre is köszönöm!!! :R

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#1580) Konflikt válasza D®. GeNy@ (#1579) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

tobb megoldas is lehetseges.
- vmware sajat cuccaival: erre van egy vmware converter nevu tool (free), aminek megadva egy vsphere esxi hostot (van free esxi is) vagy vCentert (fizetos) beklonozza a fizikai gepet mindenestol a vmware infrastrukturadba. ezzel a VM el kesobb azt csinalsz amit akarsz. amire hirtelen nem emlekszem az az, h workstation-t (fizetos) meg lehet-e adni celkent neki esxi helyett, vagy ha file-ba mented a fizikai gepet, akkor azt be lehet e huzni workstation ala. de azt gyanitom h igen.

-3rd party megoldasok: gyakorlatilag barmilyen image-elni kepes toolal ( acronis, norton ghost, stb..) a fizikai geprol keszitesz egy image-et, majd letrehozol egy VMet, es restore-olod az elozoleg lementett backup image-t a gepre.

amugy, eleg sok privacy jellegu kerdest felvet, h a teljes gepet el akarod tole kerni. (mentett jelszavak pl. bongeszoben, win login jelszo, belsos ceges anyagok, egyeb privat ugyfel cuccok, stb). gond nelkul engedne az ugyfel?:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1581) Konflikt válasza sellerbuyer (#1575) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

a GPU virtualizacio nagyon gyerekcipoben jar meg. nemtudom pontosan milyen alkalmazas akarsz hasznalni, ami 3D gyorsitast igenyel, de szinte biztos, hogy nem fog menni.

ha jolertem windows a host OS, es erre raktal workstationnel / playerrel OSX-et. az OSX amugy is piszok valogatos HW tekinteteben. hivatalosan csak lion host ala - ( ami alatt ugye apple hw, vagy legalabb hackintos, a lenyeg h kompatibilis hw van) - rakhatsz vmware fusionbe megegy liont. de raadasul, (mintha ez nem lenne eleg feltetel) ezesetben sincs rendes 3D gyorsitas.

a masik kerdesedre:
a wines host gep particiojat odaadhatod a guest OS nek egy shared folderkent, (VM settings-ek alatt lehet allitani) ami egy network drive-kent jelenik meg a guest OSben.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1582) D®. GeNy@ válasza Konflikt (#1580) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

Először is köszi a segítséget! ...most kicsit zavar lett a fejemben, de remélem kisegítesz. :)

Az a lényeg, h. egy analitikai folyadékadagoló robotot windows platformos, saját fejlesztésű meghajtó programmal és szoftverrel üzemeltetünk.
Ezeken a pc-ken maximum 2 felhasználó van, a szerviz és az operator (aki használja a robotot).
Mivel az operator is kreálhat módszereket, amiket elvégezne a robot, így sokszor ütközhet kisebb-nagyobb problémába, melyhez szakmai segítséget nyújtunk...és itt jön a DE (!)
Mivel kiszállni elég drága autóval minden egyes ügyfélhez, így a kisebb problémákat meg lehetne oldani virtuális környezetben. Azért van erre szükség, mert sajnos windows-os mivolta miatt a program másként működik pc és pc között, függetlenül attól, h. mind2 gép esetében pl. xp-t vagy win7-et használ OS-ként az ügyfél. HA viszont sikerülne lementeni az adott robot pc szoftverkörnyezetét, és ezt otthon elindítani virtuális környezetben, könnyebben megtalálhatnám a probléma forrását. Ehhez kellene egy könnyen használható programcsomag. Egy külső vinyón lennének az ügyfelek Backup-jai, majd ha vmelyiknek problémája van, akkor egyszerűen bemountolnám az előzőleg lementett vinyóját, majd a szintén előzőleg elküldött módszerét futtatnám a robot szoftverjében az ügyfél saját szoftverkörnyezetében itthon a fotelemből.
Internet nincs egyik gépen sem, csak a robot szoftver és egy-két alkalmazás.

És akkor, h. jól értem e a dolgot, amit írtál:

Az ügyfél gépére fel kell telepítenem ezt a vmware convertert, amiben kiválasztom azt az opciót, amely elvégzi a klónozást egy általam megadott helyre (esetemben a külső vinyóra). Ez lenne a vsphere esxi opció?
Majd, ha kész a klónozás, akkor azt a file-t a saját vmware workstation progimba (amit ugye feltelepítettem pl. a laptopomra) egyszerűen bemountolom, mintha egy egyszerű iso-t raknék be a daemon progiba?

3rd party progik esetében a munkafolyamat hasonló a fent leírtakhoz annyi különbséggel, h. nem elég a vmware a saját gépemen, hanem egy vinyót klónozni tudó progi is kell a gépemre (ami az előzőleg klónozott vinyó 1 db file-ját mountolja)?

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#1583) sellerbuyer válasza Konflikt (#1581) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Videó vágáshoz lenne szükségem 2D hardveres gyorsításra, 3D nem szükséges.

Simán Win 7-re nyomtam fel egy VMWare-t és azzal egy preinstalled Lion-t image-ből. Aztán erre a Lionra próbáltam egy Final Cut Pro X-et felnyomni és ez reklamálta install közben, hogy nem megy fel, mert nem támogatott a szoftveres gyorsítás. :(

A másik gond időközben megoldódott, köszi, felfedeztem a shared foldert is közben. :K

(#1584) kraftxld válasza D®. GeNy@ (#1582) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én simán meggyőzném az ügyfelet, hogy kössenek netet a gépekre, vagy legalább egy 3G kártyát ami csak akkor megy mikor távolról kell supportolni.
Itt egy videós leírás a vmware converterhez: [link]

És igen, simán meg lehet vele csinálni amit írtál.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1585) donatel válasza kraftxld (#1578) üzenetére


donatel
tag

Akkor is így csináljam ha a routeren nincs bekapcsolva a DHCP (egy címtartomány van kijelölve pl 10.4.5.51 - 10.4.5.56). Ha úgy szeretném hogy a windows server 2003-as gépnek adnák egy fix ip címet ebből pl. 10.4.5.56 és feltelepíteném rá a DHCP servert és az osztana autómatikus IP címeket a 3 desktop virtuális gépnek. ezt meg lehet csinálni? akkor hogy kell beállítani a network adaptereket?

(#1586) gyulank


gyulank
addikt

VMware Player unrecoverable error: (vcpu-0)
Unexpected signal: 7.
A log file is available in "/media/Q22/Windows XP Professional/vmware.log". You can request support and include the contents of the log file.
To collect data to submit to VMware support, run "vm-support".
We will respond on the basis of your support entitlement.

Bebootol, elkezd tölteni, majd mikor be kéne tölteni az asztalt, ezt írja ki, és leokézom, és bezáródik a vmware.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1587) donatel válasza kraftxld (#1584) üzenetére


donatel
tag

Csináltam egy virtuális hálózatot.
Windows server 2003 és 3 desktop gép. a desktopokat be is léptettem a tartományba műkdik is, ha pingelem a servert láátja illeteve fordítva. de internetelérés csak a sereren van a desktopokon nincs.
a server hez fix ip (192.168.1.62 amit a router átenged) míg a munkaállomások a server dhcp-jén keresztül kapják az ip címeket autómatikusan ez működik is.
virtual network editorban beállítottam a wmnet0-ra hogy bridged és a bridge to -hoz a laptop wifi kártyáját, majd ezt a network adapterben hozzárendeltem a server 2003-nál a custom sorban
a munkaállosmásoknál pedig a network adapterben azt állítottam be hogy bridged

miért nem lehet a munkaállomásokról az internetet elérni

[ Szerkesztve ]

(#1588) kraftxld válasza donatel (#1587) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A kliensekről tudod pingelni a routert meg mondjuk a 8.8.8.8-t?
A kliensek a szervert kapják meg mint DNS szervert? A szerveren be van állítva az internetszolgáltató DNS szervere mint forwarder?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1589) donatel válasza kraftxld (#1588) üzenetére


donatel
tag

A klie.nsekről tudom a routert pingelni de a 8.8.8.8.-at nem pingeti.
Ez a 8.8.8.8 micsoda?
A kliensek a szervert kapják meg mint DNS servert.
A serveren (Adminstrative tools --> DNS --> Server --> job click properties --> forwarder fül) hozzá adtam a listához az internet szolgáltató DNS szervereit, de így se pingeti a 8.8.8.8-at és az internet sem megy a kliensről.

[ Szerkesztve ]

(#1590) kraftxld válasza donatel (#1589) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A DHCP beállításoknál a routert adtad meg gateway-nek a szerveren?
A 8.8.8.8 a google egyik DNS szervere ha nem tudod pingelni akkor nem megy ki rendesen a forgalom a gateway-en.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1591) donatel válasza kraftxld (#1590) üzenetére


donatel
tag

köszi ez volt a hiba
a DHCP-én a szerver IP-jét (192.168.1.62) adtam meg a default gatewaynek nem pedig a routerét (192.168.1.1)
ha nem tartományba hanem workstationba lennének a gépek akkor is a router ip jét kellene megadni?

[ Szerkesztve ]

(#1592) kraftxld válasza donatel (#1591) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A gateway az mindig a router, vagy az az eszköz amin kifelé mennek.
Tartomány szempontjából csak a DNS szerver a lényeg (az esetek többségében egyszerű teszthálózatnál)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1593) DeusHun


DeusHun
őstag

Szevasztok!

Tegnap kellett volna csinálnunk egy snapshot-ot az egyik rendszerünkről és a következő hibát kaptuk:

Ma is masszíroztuk a dolgot, néztük a logot amiben a következőek állnak:
2012-08-07T07:41:13.990Z| vmx| Vix: [854689 vigorCommands.c:511]: VigorSnapshotManager_Take: takeOptions=8, clientFlags=0, displayName=clone-temp-1344325273452675
2012-08-07T07:41:14.004Z| vmx| SnapshotVMX_TakeSnapshot start: 'clone-temp-1344325273452675', deviceState=0, logging=0, quiesced=1, native=0, sibling=0 cb=756FAC0, cbData=82437B0
2012-08-07T07:41:14.043Z| vmx| DISKLIB-VMFS : "/vmfs/volumes/4ecfa1fa-0b62cca8-49f4-001999991d06/GEPNEV/GEPNEV-flat.vmdk" : open successful (21) size = 107374182400, hd = 0. Type 3
2012-08-07T07:41:14.043Z| vmx| DISKLIB-VMFS : "/vmfs/volumes/4ecfa1fa-0b62cca8-49f4-001999991d06/GEPNEV/GEPNEV-flat.vmdk" : closed.
2012-08-07T07:41:14.053Z| vmx| DISKLIB-VMFS : "/vmfs/volumes/4ecfa1fa-0b62cca8-49f4-001999991d06/GEPNEV/GEPNEV_1-flat.vmdk" : open successful (21) size = 322122547200, hd = 0. Type 3
2012-08-07T07:41:14.053Z| vmx| DISKLIB-VMFS : "/vmfs/volumes/4ecfa1fa-0b62cca8-49f4-001999991d06/GEPNEV/GEPNEV_1-flat.vmdk" : closed.
2012-08-07T07:41:14.055Z| vcpu-1| ToolsBackup: changing quiesce state: IDLE -> STARTED
2012-08-07T07:41:22.227Z| vcpu-0| Msg_Post: Warning
2012-08-07T07:41:22.227Z| vcpu-0| [msg.snapshot.quiesce.vmerr] The guest OS has reported an error during quiescing.
2012-08-07T07:41:22.227Z| vcpu-0| --> The error code was: 5
2012-08-07T07:41:22.227Z| vcpu-0| --> The error message was: Asynchronous operation failed: VssSyncStart
2012-08-07T07:41:22.227Z| vcpu-0| ----------------------------------------
2012-08-07T07:41:22.233Z| vcpu-0| ToolsBackup: changing quiesce state: STARTED -> ERROR_WAIT
2012-08-07T07:41:24.227Z| vcpu-0| ToolsBackup: changing quiesce state: ERROR_WAIT -> IDLE
2012-08-07T07:41:24.227Z| vcpu-0| ToolsBackup: changing quiesce state: IDLE -> DONE
2012-08-07T07:41:24.228Z| vcpu-0| SnapshotVMXTakeSnapshotComplete done with snapshot 'clone-temp-1344325273452675': 0
2012-08-07T07:41:24.228Z| vcpu-0| SnapshotVMXTakeSnapshotComplete: Snapshot 0 failed: Failed to quiesce the virtual machine. (40).

A gép egy Windows 2008 R2, 64 bites, a VMware Tools out-of-date. Találkozott már valaki hasonló hibával?

[ Szerkesztve ]

Rainforest Alliance Certified signature

(#1594) kraftxld válasza DeusHun (#1593) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja.
A virtuális gépen belől a következő parancs mit dob ki?
vssadmin list writers

Az összes writer boldog és elégedett? :D Ha nem akkor rudni kell egyet a hozzá tartozó szolgáltatásba.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1595) DeusHun válasza kraftxld (#1594) üzenetére


DeusHun
őstag

Mindenhova "no error"-t adott vissza, ennek ellenére a VSS-t újraindítottuk aztán majd dél után leteszteljük, hogy működik e a snapshot vagy sem (performanciacsökkenés miatt most nem lehet nekiállni).

Rainforest Alliance Certified signature

(#1596) kraftxld válasza DeusHun (#1595) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A gépen belől az eseménynaplóban nincs VSS esemény a snapshot ideje környékén?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1597) DeusHun válasza kraftxld (#1596) üzenetére


DeusHun
őstag

Erre nem is gondoltam.
Az áll benne, hogy "The VSS service is shutting down due to indle timeout."
Ez sem valami bőbeszédű.
Más kollégák szerint vmware tools update talán segíthet a gondon.

Rainforest Alliance Certified signature

(#1598) kraftxld válasza DeusHun (#1597) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Exchange 2010?
De egy tools update meg egy reboot tuti gatyába rázza :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1599) DeusHun válasza kraftxld (#1598) üzenetére


DeusHun
őstag

Adatbázisszerver Oracle 11g-vel.
Akkor lehet az lesz, hogy downtime-ot kérünk aztán újraindítjuk.
Próbáltuk amúgy a snapshot-ot, megint elhasalt, hiába a VSS újralövése.

[ Szerkesztve ]

Rainforest Alliance Certified signature

(#1600) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
Win reinstall után egyszerűen betallóztam a virtuális gépem, azonban mikor suspendből akarom felkelteni mindig ezt írja.
ezt
Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

"Csak úgy mondom"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.