Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) pzstm válasza pukkancska (#798) üzenetére


pzstm
titán

No mindegy, csak meg akartam nézni, hogy a 64 bites op.rendszeren rendesen futa egy 32 bites program

Írd meg konkrétan melyik programról lenne szó, de 99,99%, hogy uigen. (Sőt inkább 100, hacsak nem valami kőkorzsaki programról van szó :B ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#802) pzstm


pzstm
titán

Megjelent a VMware 7.1-es verziója, elég impozáns grafikai teljesítménynövekedést eszközöltek rajta a srácok

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#803) taltos


taltos
senior tag

Sziasztok!

Elöljáróban elnézést, hogy nem fog teljesen témába vágni a dolog, de pontosan ebben a témában, általános topikot nem találtam (csak zártat), és nem akartam csak ezért újat nyitni.

Egy Lenovo ThinkPad T500-ason (P8700, 4GB memória) szeretnék Windows 7 alatt Linuxot telepíteni/használni. Különböző okok miatt nem akarok külön partícióra bootolható verziót felrakni, valamint jó lenne kicsit a virtualizácóval is megismerkedni, ezért tettem fel itt a kérdést.

Azt, hogy pontosan milyen szoftverek elérhetőek, melyik mennyire stabil, melyik mire való leginkább stb. azt nem tudom pontosan, ezért az sem biztos, hogy pont ebben a topikban folytatom majd a további érdeklődést (a kérdést bemásolom pár másik topikba is).

Szóval a fenti helyzetben vagyok, és első körben nem tudom melyik szoftvert válasszam. Ti melyiket ajánlanátok, ha a követelmények az alábbiak:
- Microsoftos dolgokat MSDNAA-n ingyen el tudok érni, ezen kívül azonban valami ingyenes verzióra lenne szükség (legalább tanulási célokra).
- 64 bites Windows 7-tet használok egy kétmagos, VT Ready Intel P8700 -as processzon, 4 GB memóriával (ha számít).
- Első körben Linuxot akarok használni vele, méghozzá próbálgatás, egyszerűbb C++ fejlesztéshez.
- Kezdő vagyok a témában, ezért nem hátrány, ha könnyen kezelhető, de ha kell, az angoltól és konfig fájlok farigcsálásától sem riadok vissza (és az olvasástól sem, ha már kiderül majd, hogy melyiket használjam).

Kezdetnek azt hiszem ennyi. Előre is köszönöm a segítséget!

(#804) pzstm válasza taltos (#803) üzenetére


pzstm
titán

ööö izééé lehet a rossz idő, vagy a fáradtság teszi, de akkor most a kérdésed arra irányul, hogy melyik virtualizációs szoftvert javsoljuk Neked vagy hoyg melyik Linux verziót? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#805) taltos válasza pzstm (#804) üzenetére


taltos
senior tag

Hogy melyik virtualizációs szoftvert. Linuxnál disztribúciót írtam volna, de a felsorolásnál a
"- Első körben Linuxot akarok használni vele, méghozzá próbálgatás, egyszerűbb C++ fejlesztéshez."
rész is árulkodó. :) Viszont közben felraktam egy VMware 7.1-et és olvastam róla leírásokat, szóval lassacskán alighanem megoldódik a probléma.

(#806) Tosee válasza taltos (#805) üzenetére


Tosee
őstag

Hali!

Vmware megbirkózik a linux-al is! Én is használom többek között ubuntu-val, de kipróbáltam debian, és mandriva linux-ot is!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#807) taltos válasza Tosee (#806) üzenetére


taltos
senior tag

Köszönöm! Első körben megpróbálok majd Arch Linuxot felrakni, eg a régi nagy kedvenceimet, Gentoo-t meg Slackware-t. Arch-hoz egyébként találtam leírást.

(#808) pzstm válasza taltos (#807) üzenetére


pzstm
titán

ok...bocsi...azért mondtam, hogy kicsit fáradt vagyok/voltam, de ebéd utáni kávé hátha meghozza gyümölcsét! :)
Szóval legőjabb VMWare szerintem kimagaslik a amezőnyből (VMware, Virtualbox, Virtual PC)

Virtualbox ingyenes ugyan, de a grafikus képességei gyérebbek...Virtual PC meg megragadt egy pár évvel ezelőtti szinten hogy őszinte legyek (pl. x64 guest-et nem képes kezelni)
Szóval én VMware-re szavaznék mindenképpen. Van belőle 30napo próbaverzió, és utána is használhatod a már feltelepített virtuális gépedet

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#809) Fire/SOUL/CD válasza pzstm (#808) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A Vmware Player is teljesen ingyenes, és egy home user-nek tökéletesen megfelel, mert ebből a szempontból minden olyat tud, mint a nagytesó... :K
Player vs. Workstation

Fire.

UI: Amúgy abban egyetértünk maximálisan, hogy kimagaslik a mezőnyből. Én elég sokáig használtam a XP Mode-ot, de egy idő után, meguntam, hogy lassan indul, ha telepítek alá valamit és restart kell, akkor volt amikor 3-4 perc volt mire újraindult....Kipróbáltam a Playert, azóta is fent van, 3 virtuális gép alatta. Pöpec! :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#810) pzstm válasza Fire/SOUL/CD (#809) üzenetére


pzstm
titán

az oké, hogy ingyenes, de előtte valahogy meg kell csinálni a virtuális masinát, azt meg playerben nem fogja tudni :N

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#811) Matthewus válasza pzstm (#810) üzenetére


Matthewus
őstag

3.0.1-től lehet a Playerben is virtuális gépet csinálni. ;)

(#812) pzstm válasza Matthewus (#811) üzenetére


pzstm
titán

akkor viszont mea culpa :R

rég használtam már csak a playert :B

Így viszont egyérelmű akkor, hogy a VMware-t ajánlom :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#813) Fire/SOUL/CD válasza pzstm (#812) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, azért linkeltem az összehasonlító táblázatot, abban meg ott vagyon, hogy Create/Edit VMs... ;] :P

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#814) pzstm válasza Fire/SOUL/CD (#813) üzenetére


pzstm
titán

a táblázatban csak edit van benne, a szöveget meg lusta voltam elolvasni :P
VMware Player is a stripped-down version of workstation, so it offers the same virtual hardware as Workstation. In the latest version it can both create and edit virtual machines while it earlier was only possible to run pre-built VMs. :U No erre emlékzetem én....az earlier részre :B

szerk.: jah hogy a 3. oszlopban az other részen kellett volna kereskednem...no odáig végképp nem jutottam el :DDD :N

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#815) o21


o21
tag

Sziasztok!

FEltettem egy W7ultimate alá egy xp proffot. Kérdésem, hogy az outlook expresst biztonságosan lehet-e használni, illetve később hogyan tudom a mellékleteket kimenteni a fizikai gépre.
Az xp nem láz semmi mást, csak a neki megadott 20 gb-os partíciót.
lehet valahogy kapcsolni hozzá fizikai meghajtót, vagy mappár, ahová utána a mellékleteket lementem?
Válaszokat előre is kösz.

(#816) pzstm válasza o21 (#815) üzenetére


pzstm
titán

VMware tools-t felraktad?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#817) o21


o21
tag

VMWare workstation, ez alá xp.
Bocs de nem tudom mit takar a tools. NEm nagyon vágom a dolgot, és semmi másra nem akarom használni, csak hogy a OE fusson rajta.

(#818) pzstm válasza o21 (#817) üzenetére


pzstm
titán

OE?? Azt nem tudom mi...tuti nem megy Win7 alatt???
Mikor elindul XP, VM menü és install VMware tools...ilyet keress onnan majd egy restart és menni fog ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#819) Fire/SOUL/CD válasza pzstm (#818) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Outlook Express nagy valószínűséggel... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#820) pzstm válasza Fire/SOUL/CD (#819) üzenetére


pzstm
titán

Ohhhh vazzzee :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#821) o21 válasza pzstm (#820) üzenetére


o21
tag

Sziasztok!

Megy minden, oe (valóban outlook express :)) ), víruskergető, frissítés, a virtuális xp-n.
A kérdés csak az, hogy biztonságosan, hosszútávon menni fog-e? (asszony kinyír, ha eltünnek az emiljei)
Illetve mivel sok mellékletet kap, azt a virtualizációból ki akarom menteni a mappájába.
Ezt hogy lehet megoldani, mivel csak azt a meghajtót látom, amira a virtuális xp-t telepítettem.

(#822) pzstm válasza o21 (#821) üzenetére


pzstm
titán

gondolom lemented a teljes mappát, amiben a pst adatfájlok benne vannak ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#823) o21 válasza pzstm (#822) üzenetére


o21
tag

mi az a pst adatfájlok?

(#824) pzstm válasza o21 (#823) üzenetére


pzstm
titán

outlook abban tárolsja adatokat+emaileket....legalábbis microsoft office outlook..... outlook expresst nem hazsnáltam :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#825) o21 válasza pzstm (#824) üzenetére


o21
tag

oeben dbx van, igen lementenék, de hogyan tudom más meghajtóra, csak a virtuális meghajtót látom.

(#826) pzstm válasza o21 (#825) üzenetére


pzstm
titán

vmware tools-t feltelepítetted? ha igen utána Edit virtual machine settings, majd options fül, shared folders: Enabled legyen és jobb oldalt beállíthatod, milyen mappákat lásson virtuális géped is. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#827) o21 válasza pzstm (#826) üzenetére


o21
tag

köszi kipróbálom

(#828) o21 válasza o21 (#827) üzenetére


o21
tag

Működik köszönöm.
Valami okossággal meg lehet oldani a virtuális OE-ből megnyitott mellékletek egyből a "rendes" gép megfelelő programjában nyíljanak meg?
Előre is köszöönm.

(#829) pzstm válasza o21 (#828) üzenetére


pzstm
titán

tudtommal nem :B :N

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#830) Fire/SOUL/CD válasza o21 (#828) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Meg lehet változtatni az alap könyvtárat OE-ben, hogy más mappába tárolja/mentse a levelezést, címeket, stb, csak az a gond, hogy ez nem lehet hálózati/megosztott mappa. Szóval csatlakozom az előttem szólóhoz, tudtommal sem.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#831) GoZoL


GoZoL
senior tag

Sziasztok!

Egy virtuális környezetet szeretnék létrehozni, windows server 2003, windows server 2008 és pár xp-s klienssel. A kérdés, hogy ESXi-t telepítsek és úgy fel az oprendszerket, vagy felrakok egy win 2003 szervert és a wmvare szerver alá a többi operációs rendszert? A jelenlegi vas, egy sima majdnem PC, 8 giga RAM-al felszerelve és 2x 750 Gbyte-os merevlemezzel.

Előre is köszi a segítséget!

(#832) Syl válasza GoZoL (#831) üzenetére


Syl
nagyúr

Én passzolok, szerverekkel semmi tapasztalatom nincs. :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#833) kraftxld válasza GoZoL (#831) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Gyakorolni szerintem teljesen jo win7 alap, meg vmware server vagy vmware workstation.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#834) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Lenne pár kérdésem amire nem igazán találtam választ.
A valós vas egy 4 magos Q8200 2 GB rammal.
Nos mikor meg akarom kreálni a Virtuális gépet akkor mit célszerű kiválasztani? 1,2 vagy 4 mag?
Illetve egész pontosan mik is azok a virtualization engine-k?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#835) Matamata


Matamata
aktív tag

Helóztok!

Fel tudna valaki világosítani, hogy miért van az ha az xp módot használom a playerrel és netezek(FF), akkor a host Win7 temp mappájába rakja a böngésző cache fájlokat?
Van egy olyan sejtésem, hogy a Smart Security kavar be, mert a host rendszeren keletkezett böngésző cache fájlok se törlődtek maguktól míg nem állítottam be a böngészők aktív módú védelmét és szépen felhízott több GB-osra.
Esetleg jelöljem be a playert mint böngészőt vagy? :DDD

(#836) Syl válasza sonar (#834) üzenetére


Syl
nagyúr

A virtualization engine-nel nem kell foglalkoznod, lévén a procidban nincs VT (Virtualization Technology). A 2 giga ram pedig lehet kevés lesz. Főleg ha vista-t vagy hetest szeretnél telepíteni a vmware-ba.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#837) sonar válasza Syl (#836) üzenetére


sonar
addikt

Csak linuxot szeretnék próbálgatni.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#838) Syl válasza sonar (#837) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor semmivel nem kell foglalkoznod. Nyomsz egy "New virtual machine"-t, typical-t. Beadod neki a linux.iso-t és ő mindent be fog automatikusan állítani.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#839) sonar válasza Syl (#838) üzenetére


sonar
addikt

Ami fura, hogy Ubuntu 10.04-et nem birom feltenni :DD az összes többi disztró felmegy, kivéve az ubuntu vhol mindig megáll. LOL. Pedig már letöltöttem többször is

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#840) x123456 válasza sonar (#839) üzenetére


x123456
aktív tag

Abból melyiket? Server/desktop 32/64bit? etc.
Vmware player + vista alatt valamelyik nekem is kiakadt. A 32 bites desktop viszont többé-kevésbé működik. Néha kiakad, olyankor "se kép, se hang", vm kikapcs, egy-két file-t törölni kell a könyvtárából, majd bekapcsolni. Szóval valami nem tökéletes kettejük kapcsolatában.

(#841) sonar válasza x123456 (#840) üzenetére


sonar
addikt

Desktop 32 bit-et próbáltam XP alatt.
64 bitessel nem is akartam kisérletezni

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#842) mariana


mariana
csendes tag

Sziasztok!
Használja valaki a VMware ESXi-t? Ez ingyenes, a vasra kell közvetlenül telepíteni, nincs külön oprendszer, amin futna. Még nem használtam, az érdekelne, hogy az ESXi-ben létrehozott virtuális gépeket milyen ingyenes programmal lehet kezelni (felügyelni) ill. remote desktopon keresztül használni? Ismertek-e jó leírásokat, weblapokat a vmware progikról? A vmware weblapját már néztem, de egy gyakorlatias bevezető lenne jó a témába.

üdv. mariana

(#843) Syl válasza sonar (#841) üzenetére


Syl
nagyúr

Én most nyomtam neki egy "new virtual machine"-t, beadtam neki a letöltött ubuntu 10.4 iso-t, mindent alapon hagyva simán feltelepült. És már szedett volna le több mint 200 mega update-et. Úgy néztem a "vmware tools"-t is felrakta magának.
Win7 x64 ultimate, vmware workstation 7.1, ubuntu-10.04-desktop-i386.iso

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#844) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Win7-et szeretnék felrakni a lines vmware-es gépemre, de nem akarja... :F
Már régebben használtam sikerrel, de ez most nem megy.

A probléma az, hogy elindul a telepítés a fájlokat felmásolja, de kicsomagolni már nem, mert vagy 1 óra múlva is csak azt írja 0% és ha az egeret felé viszem akkor az elkezd szaggatni.
Fura hibajelenség továbbá, hogy a gép 64 bit-es, a lin is, a vm is, de a 64-es vmx nem akar 64-esként elindulni se.

Volna valakinek 5lete? Thx. :R

Eladó cuccaim: -

(#845) Raymond válasza mariana (#842) üzenetére


Raymond
félisten

1. Regisztralsz a weboldalon (ingyenes)
2. Letoldot az ESX4iU2 telepito ISO-t
3. Feltelepited a gepre. Lehet HDD-re vagy USB kulcsra, en az utobbit preferalom mert igy a HDD-n csak az adattarolas megy majd
4. Boot utan ott lesz az IP cime a host-nak a nyitokepernyon. Ezt megvaltoztathatod ha akarod es egy root jelszot se artana megadni
5. Kinyitod az elobbi IP cimet egy bongeszoben (lesz par security warning bongeszotol fuggoen, ezt siman ignore)
6. Katt a "Download vSphere Client" linkre es telepites
7. Inditsd el a telepitett vSphere klienst es ott bejelentkezhetsz a host-ra mint root (IP es root jelszo a 3-as pontbol kell ide)
8. Enjoy

Par aprosag meg:

- feltetelezem a gep futtaja problema nelkul az ESXi-t, hibajelentesek telepiteskor vagy boot-kor alltalaban kemeny szivas es nem egyszeru buhera a megoldas, sokszor lehetetlen. Pl. Realtek halokartya 100% bukas
- SATA DVD-t nem kezel a host-rol, ha kell valamit fizikai CD/DVD-rol telepiteni akkor azt a vSphere Client-ben linkelheted a sajat gepedrol
- 4GB RAM alatt nemigen erdemes foglalkozni vele mert kb. egy-masfel giga elmegy az ESXi futtatasara
- Ha talal ures HDD-t telepiteskor akkor azt automatikusan particionalja ami nemigen jo dolog, mert a VMFS particio non-aligned. Ugy lehet atvagni a telepitot, hogy a HDD-re csinalsz egy particiot (mindegy hogy win vagy linux, csak ott legyen). Aztan a vShere Client-ban csinalod meg a VMFS adattarat es akkor OK lesz

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#846) Kvazár válasza Kvazár (#844) üzenetére


Kvazár
őstag

Sziasztok lenne 3 kérdésem:

Nektek megy a hálózat a vmware-es gépen, ha megy tools is a win7-en?

De pendrive-omat sem ismeri fel! :F

Aero-t sikerült már valakit elindítani?

Thx. Sziasztok.

Eladó cuccaim: -

(#847) kraftxld válasza Kvazár (#846) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Megy,

Nekem felismer minden usb-s vackot,

Igen.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#848) pzstm válasza Kvazár (#846) üzenetére


pzstm
titán

net van, pendrive-ot felismeri, Aero élményindex futás után van. vmware tools legyen felrakva ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#849) Kvazár válasza pzstm (#848) üzenetére


Kvazár
őstag

Pedig fent van, és 3-ból 0. :(

Eladó cuccaim: -

(#850) kraftxld válasza Kvazár (#849) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kicsit részletesebben a dolgot? Host operációs rendszer, milyen vmware van fent, stb stb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.