Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) rii válasza Cathfaern (#200) üzenetére


rii
nagyúr

nekem 10%-os teljesíménycsökkenést jósoltak .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#202) Cathfaern válasza rii (#201) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hogy őszinte legyek, nem tartom kizártnak, mint írtam ez elég régen volt, jóval gyengébb gépen, mint a mostaniak, és annak kellett linux + vmware + winxp-t futtatnia...(1300 Duron + 512 SD ram)

(#203) rii válasza Cathfaern (#202) üzenetére


rii
nagyúr

egy kétmagos proci sokat dobhat rajta?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#204) Lortech válasza rii (#203) üzenetére


Lortech
addikt

A használattól függ szerintem nagyrészt, hogy mennyivel lesz lassabb. Pl linux alatt közben mit csinál a gép, milyen a gazdarendszer és főként mennyi erőforrást használ, járkálsz-e át folyamatosan egyikből a másikba, vagy inkább csak vagy egyikkel vagy másikkal dolgozol. Szerintem ilyen komolyabb programoknál több, mint 10% lesz a különbség, de a tervezett vassal még ígyis gördülékeny lehet a dolog. Én mindenesetre nem erőltetnék egy ilyen megoldás komoly munkára, de kényszermegoldásként működhet.

Thank you to god for making me an atheist

(#205) rii válasza Lortech (#204) üzenetére


rii
nagyúr

csak itthonra kell ... persze ez nem azt jelenti, hogy nem fogom keményen nyúzni a PS-t, vagy majd reményeim szerint a FLASH-t .... :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#206) rii válasza rii (#205) üzenetére


rii
nagyúr

vmware fut ablakban is?


full screen esetén ha 2 mnitorom lesz, akkor majd mind a 2 tudja kezelni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#207) Cathfaern válasza rii (#206) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Fut ablakban.

2 monitor esete:
szerintem a vmware már nem foglalkozik a 2 monitorral, egyszerűen megkapja az szülő oprendszer beállításait...szóval ha ki van terjesztve az asztal 2 monitorra, akkor a vmware már csak egy nagy asztalt fog látni. De lehet tévedek :)

(#208) rii válasza Cathfaern (#207) üzenetére


rii
nagyúr

1. ha fut balakban, és a Linuxnak be lehet adagolni 2 monitor kezelését, akor csak annyi, hogy a VMWare ablakét szérhúzom a 2 monitorra ....

2. az lenne a legjobb, ha a vmware kapna egy 2560x1280-as (1280*2x1024) ''desktopot'', ''monitort'' és kész .... :)


nemsokára meglesz az ''erő''gépem, és talán tudok szolgálni majd érdekességekkel ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#209) paramparya


paramparya
őstag

Tudna valaki segíteni vmware beállításában?

A host egy windows xp, azon lenne még egy xp, egy linux és egy novell...

Mit, hogy kéne beállítani, hogy egymással is tudjanak kommunikálni (ez lenne a fontosabb), és a külvilággal is? :R

(#210) paramparya válasza paramparya (#209) üzenetére


paramparya
őstag

:U

(#211) Ribi


Ribi
nagyúr

Hello
Van egy olyan gondom, hogy hogy tudok beuzemelni usb pendriveot. Az eger is usb-s es az megy. De a pendriveot bedugom es nem erzekeli hogy barmi is tortent volna.
Masik problema hogy nem tudok felrakni vga drivert. Valamiert aszongya hogy nem talalt olyan infot ami a vga cucchoz jolenne.

[Szerkesztve]

(#212) Ribi válasza Ribi (#211) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az usb megoldodott, de a vga valamiert nemstimmel.

(#213) paramparya válasza Ribi (#212) üzenetére


paramparya
őstag

vga-hoz a vmware tools-t kell feltenni...

(#214) Ribi válasza paramparya (#213) üzenetére


Ribi
nagyúr

Jaja az megvolt, de 3d cucc es hasonlokrol ne is almodjak ? Mert sejtem a sajat drivere lenne alegjobb mert anelkul eleg ratyi.

(#215) paramparya válasza Ribi (#214) üzenetére


paramparya
őstag

Hát, mire akarod te 3d-re használni a virtuális gépet az igazi helyett? :)

(#216) L3zl13 válasza Ribi (#214) üzenetére


L3zl13
nagyúr

3d gyorsítást bekapcsoltad?

Aki hülye, haljon meg!

(#217) Ribi válasza paramparya (#215) üzenetére


Ribi
nagyúr

pl ha akarok jatszani nfs5-el lanon amit csak win98 alatt lehet (de ez csak 1 pelda, tudom par embernek megy xp alatt is de msot nem ez a kerdes)

(#218) Fauszt válasza Ribi (#217) üzenetére


Fauszt
senior tag

és van rá megoldás, hogy nálad is menjen...

(#219) paramparya válasza Ribi (#217) üzenetére


paramparya
őstag

Jaaa :)

Most hogy mondod egyik havernak is a vmware-t javasoltam, hogy a saját xp-jén (akármilyen friss is, 0 óráson sem megy) el nem induló sims 1-et azon próbálgassa :B

(#220) kiskonfi


kiskonfi
tag

Szervusztok. A következő lenne a problémám. A gépem nem leszx ideig, viszont ismerősöknél sokat leszek akiknek van. Viszont az ő gépeiket nem akarom elbarmulni azokkal amik nekem kellenek, és így tök jó lenne, ha egy usbs vinyóra szépn fel tudnék tenni valamilyen virtuális pc-t. amire nyomok egy entert és jé, ott vannak a nekem szükséges dolgok (emil, chat, tervezőprogik)

Tehát egy olyan virtuális pc, ami:
- megy USB-s adathordozóról
- lehetőleg nem kell semmit, vagy túl sok mindent telepíteni
- nem túl komplikált összehozni

a vmware--t ajánlották, kipróbálni még nem volt időm, de a fórumot végigolvasva, lehet hogy nem is ez való nekem...


Köszi

(#221) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Hi! Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet megcsinálni azt, hogy van egy Windows Xp-m, és egy Suse 10.1-es a gépre installálva! Win xp-re felraktam a vmware-t, és azt szeretném megcsinálni, hogy a már felrakott Suse 10.1-t tudjam elindítani windows alatt! Én ugy tudom hogy lehetséges, de nem igazán tudtam megcsinálni eddig!

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#222) cucka válasza .:GoliBali:. (#221) üzenetére


cucka
addikt

úgy tudom, hogy ez nem lehetséges.
(valami olyan tool kéne, ami particióból vmdk filet készít. elképzelhető, hogy létezik ilyen, én még nem találtam)

[Szerkesztve]

(#223) @Cattleya


@Cattleya
csendes tag

...VMware-be érve miért lassul le az egérkurzor?????...baromi zavaró...

(#224) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Felraktam Windows SP2 magyar mellé a VMware Player 1.0.2, hogy tudjak LINUX -ot használni és internetezni zavartalanul vírusmentessen. Csak 30 -naponta újra kell regisztrációs kulcsot kérni.
Létrehoztam egy virtuális gépet Ubuntu 5.10 -al. (még magyarra nem sikerűlt átváltani a billentyűzetet.) de már kezeli a WIFI -t és megy az internet Firefox igaz swap -ol rendesen egy 512 MB RAM -al már megy szépen.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#225) cucka válasza zoltanz (#224) üzenetére


cucka
addikt

512 mega memória elég kevés, ha win alatt ubuntu-t akarsz futtatni. nálam is hasonló a helyzet, én xubuntu-t raktam fel, ez kevesebb memóriát eszik, főleg miután kiszedtem néhány számomra fölösleges dolgot belőle.

(#226) nolika válasza @Cattleya (#223) üzenetére


nolika
aktív tag

Nekem is szokása... :W

(#227) zoltanz válasza cucka (#225) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Xubuntu 6.06.1 LTS találtam ebből mit lehet kiszedni még. Magyar Linux Appliances nincs ehhez vagy mivel lehet készíteni?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#228) cucka válasza zoltanz (#227) üzenetére


cucka
addikt

pl. én kiszedtem a nyomtató-supportot. megnézed, hogy indulásnál miket indít el, és azok közül csemegézel. az a ''Magyar Linux Appliances'' micsoda?

(#229) zoltanz válasza cucka (#228) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Teljesen magyar kiadású Linux disztritibúciót értek ezen amit meg lehet nyitni a WMware Player programmal.

Találtam a http://www.vmware.com/ még majd ezek közűl is lehet választani Fedora, Gentoo, XUbuntu Linux -ok.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#230) cucka válasza zoltanz (#229) üzenetére


cucka
addikt

ubuntukhoz le lehet tölteni magyar nyelvi csomagokat repository-ból, elvileg jó kell legyen, de még nem próbáltam, sohasem szerettem a magyar nyelvű szoftvereket.

(#231) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok!
Nincs valami oldal ahol megvan hogy hogyan kell beállitani a vmware-t?

(#232) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok amikor létre akarok hozni egy gépet akkor ezt kédezi:

SCSI adapter: Bus Logic vagy LSI Logic.

Melyiket válasszam???

(#233) Jagamo


Jagamo
csendes tag

Mitől van az, h ha Linux alól el akarom indítani a vmware-es vindózt, akkor indulásnál ezt írja ki: Unable to change virtual machine power state: Failed to connect to peer process.

Mi a gond szegénykével?

(#234) Forest_roby


Forest_roby
őstag

Hi!

Telepítettem egy vmware -t a gépre és installáltam egy ubuntu linuxot -rá. Szép + jó, de az internetet sehogy nem tudtam beizzítani. -próbáltam már sok mindent -ip-ket átírtam, de nem segített -csak elb***m az alap beállításokat. : ) Ennek megoldásához kérnék segítséget!
Két hálókártya van a gépemben alapból.
Az elsőn kapom a netet MacIP alapján és ICS-vel megosztom a 2 hálókártyának... -ez az alap felálás. Erre jött rá a vmware jónéhány virtuális hálókártyái, de azokkal semmi érdemlegeset nem tudtam kezdeni...

So, tudna vki segíteni a net beizzításában?

Előre is köszi!

Forest

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#235) paramparya válasza Forest_roby (#234) üzenetére


paramparya
őstag

Huhh, arra emlékszek, hogy nat-ra állítottam azt, amit arra lehet :DDD (már nem emlékszek, elhunyt a vinyóm nemrégiben, amint a virtuális oprendszereim voltak a vmware-rel együtt, de azt tudom, hogy ezzel ment a legjobban)

(#236) Forest_roby válasza paramparya (#235) üzenetére


Forest_roby
őstag

Nekem egyik alapbeállításon se ment alapból (próbáltam mindegyiket). :(
-vagyis DHCP -n volt a virtuális op-ren az hálózati beállítások, lehet ott is kellett volna csinálni vmit...

[Szerkesztve]

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#237) Forest_roby válasza Forest_roby (#236) üzenetére


Forest_roby
őstag

újratelepítettem a vmware-t. most minden beállítás default -beleértve az ip címeket is. A virtuális oprendszeren DHCP-re van állítva a hálókártya, kipróbáltam a Bridge, NAT, HOST-only -t -egyiken se volt net....

So, UP!!

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#238) hektor24


hektor24
aktív tag

Sziasztok!
Felraktam a WMware 5.5.3-at. Csináltam egy virtuális gépet és arra Windows Server 2003 Enterprise Edition-t raktam.
1. Nem tudom feltelepíteni az NVIDIA drivert, azt írja, hogy nem támogatott op. rendszer és kilép. Az XP/2000-eset próbáltam, külön 2003-as drivert csak 64 biteset láttam.
2. Az Audigy 4-emhez se tudom felrakni a Windows 2000-es drivert, annál is ugyanazt írja ki.
Előre is köszi minden segítséget!!!!!

(#239) cucka válasza hektor24 (#238) üzenetére


cucka
addikt

egyrészt: win 2003 server enterprise edition-re miért akarsz hangkártya meg videókártya drivert rakni? előbbit tudtommal nem támogatja alapból, meg egy szerver oprendszerről beszélünk, amit enterprise környezetbe szántak.. :U

másrészt: a vmware saját hardvert emulál, tehát nem nvidia kártyád van és a hangkártya sem audigy. driver tulajdonképpen nem kell hozzájuk. vmware-es gép grafikus teljesítménye amúgy is nudli, az alap desktopra meg jó a beépített driver is, zenét meg hallgass a gazda oprendszeren.

(#240) hektor24 válasza cucka (#239) üzenetére


hektor24
aktív tag

Köszi szépen a kimerítő választ! Gondoltam, hogy ez a vga driver telepítés nem fog összejönni, a hangkártya meg főleg, de azért megkérdeztem, hogy biztos legyek benne. Most kezdtem el tanulgatni a Win 2003-at. Még ha annyit elárulnál vagy valaki, hogy mi az az Enterprise környezet, amibe ezt szánták, megköszönném!

(#241) cucka válasza hektor24 (#240) üzenetére


cucka
addikt

az enterprise környezet mondjuk egy olyan cég, ahol van 3-400 számítógép és ezeket kell kiszolgálja a szerver. a win2k3 ee ezért pl. 8 processzort támogat, tud clusterezést, van belőle itanium-os változat, stb. dióhéjban itt találsz némi infót a változatok közötti különbségekről: [link]. ha ennél bővebb/mélyebb ismeretekre van szükséged, akkor pedig kérdezz meg olyat, aki ért is a win2k3-hoz :)

annyi bizonyos, hogy egy win2k3-as virtuális géphez elég erős gazda gép ajánlott, már ha nem akarsz sokat homokórázni :). (főleg a memória a kényes pont, abból sosem elég, ha vm-ekkel foglalkozol)

[Szerkesztve]

(#242) Yeti910331


Yeti910331
aktív tag

Helló!
Úgy hallom, hogy ez a progi játék szempontjából jobb, mint a MS Virtual PC. Igaz ez?
Kösz.

Kizárt dolog, mert nem tudom. :)

(#243) Yeti910331 válasza Yeti910331 (#242) üzenetére


Yeti910331
aktív tag

UP!

Kizárt dolog, mert nem tudom. :)

(#244) kraftxld válasza Yeti910331 (#242) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Minek akarsz virtuális gépen játszani? :F
Mind a VMware mind a Virtual PC csak nagyon alap VGA kártyát ad a virtuális gépnek.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#245) Yeti910331


Yeti910331
aktív tag

akkó inkább hagyom az eészet a p*ba

Kizárt dolog, mert nem tudom. :)

(#246) csucso


csucso
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek tippje, hogy vmware-t hogyan lehetne local admin jog nélkül ''telepíteni'' a gépünkre?

Köszi, R.

(#247) raver válasza csucso (#246) üzenetére


raver
aktív tag

Sehogy...... :))

(#248) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Van pár gépem lementve True Image progival .tib file-ba, ezt valahogy be lehet izzítani virtuális gép alá? A p2v csak a ghost file-t szereti :(
Létezik egyáltalán tib=>gho konverter?
Vagy csináljam meg a .tib file-ból vmware alatt a gépet, majd ghost-oljam le, és adagoljam be a p2v-nek?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#249) JetiRulez válasza Yeti910331 (#242) üzenetére


JetiRulez
őstag

Na nemrég utána néztem ennek az egésznek és rájöttem, hogy a vmWare 6 már tud emulálni 8megásnál nagyobb VGA-t, viszont legalább 2Gb RAM kell ahoz, hogy rendesen fusson. :(
Van valakinek felrakva a netre virtuális gépe mondjuk Win95-el?
Köszöntem.

[Szerkesztve]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#250) Eperfa


Eperfa
tag

vmwarebe raktam fel debian etch (rc testing)-et (egyszer a stable isntallerel, egyszer a snapshotal), és mindkettőnél az install reboot után (meg egyszer az install közben is) duplán érzékeli a billenyomásokat :) tehát pl ha egymás után lenyomom 5x az entert, abból 3at kétszer érzékel, és így mondjuk 8 sort ugrik, vagy mcben belépek a köynvtárba és egyből ki is lép belőle, stb.

én vagyok nagyon hülye, a testing miatt van, vagy c verzió?
(egyszer felraktam a vmwaretools, egyszer nem és asszem mindkét esetben csinálta, de mindjárt megnézem újra)

köszi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.