Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Zotya984


Zotya984
senior tag

1 mag + 3Gb ram külön HDD + vírusirtó kivételek közé felvett HDD = megy mint az állat :DDD
De találtam valami jobbat közben : BeTwin VS vélemény?

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#1752) Visormail válasza Zotya984 (#1751) üzenetére


Visormail
addikt

Nem ismerem.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1753) Zotya984 válasza Visormail (#1752) üzenetére


Zotya984
senior tag

Jó kis cucc. hardveresen ossza meg a gépet. hardveres VGA gyorsítás minden monitorra. Érdemes megpróbálni.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#1754) HXY


HXY
addikt

Vt-d képes cpu-val ugye továbbra se tudnám csatlakoztatni a belső mini pcie wifi kártyámat?
És vt-c képessel? Van olyan mobil i3, vagy i5 ami vt-c képes?
Nem natra, vagy bridgere gondolok. Hanem direktbe.

[ Szerkesztve ]

(#1755) Visormail válasza kraftxld (#1632) üzenetére


Visormail
addikt

Nálam most frissítette magát a workstation 9.0.1-re valóban megszűnt a 2x újraindítás, ahhoz képest tényleg sokat fejlődött de látom azért továbbra se tudja automatikusan megpathcelni magát. Még mindig uninstallal kezdi, aztán meg sima manuális telepítés.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1756) Szafter


Szafter
tag

Sziasztok!

a VMware Workstation 9 mennyire alkalmas játékok futtatására Ubuntu 12 alatt? Vagy tudtok esetleg más olyan virtualizációs programot, ami kicsit alkalmasabb lenne rá?
:R

Nevess, és a világ veled nevet. Horkolj, és egyedül alszol.

(#1757) Visormail válasza Szafter (#1756) üzenetére


Visormail
addikt

Úgy tudom ez a legalkalmasabb játékra.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1758) Szafter válasza Visormail (#1757) üzenetére


Szafter
tag

Szuper! DirectX 10 vagy 11 támogatása van? :B Vagy milyen kaliberű játékok mennének el rajta? :))

Nevess, és a világ veled nevet. Horkolj, és egyedül alszol.

(#1759) Visormail válasza Szafter (#1758) üzenetére


Visormail
addikt

Annyira ne örülj előre, attól még hogy nincs jobb ez se erre való és nem erre fejlesztik, számos hibával és problémával találkozhatsz, a teljesítményről nem is beszélve. Próbáld ki aztán majd meglátod mi hogy megy. Én nem próbáltam vele semmilyen játékot, csináltam 2 képet (virtuális gép tulajdonságaiban Accelerate 3D graphics, a vendéggépre VMWare Tools telepítve, majd directx webupdater lefuttatva): [link], [link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1760) Visormail válasza Visormail (#1759) üzenetére


Visormail
addikt

Majd a gyakorlati valóság ahogy gondoltam [link], de a 2006os is kb 15mp futás után [link]. Szóval semmi 10 meg 11, van benne egy korlátozott fél Directx 9 támogatás tehát sok játék megy rajta (ebben a topikban is volt pl link farcry2-s képre) de hiányosságok, hibák lehetnek. Meg természetesen kisebb a teljesítmény hiszen nem csak az a gond hogy a videókártya egy teljesen virtualizált típus, hanem a proci is problémás [link].

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1761) Szafter válasza Visormail (#1760) üzenetére


Szafter
tag

Köszönöm szépen a segítséged! :R

Nevess, és a világ veled nevet. Horkolj, és egyedül alszol.

(#1762) whatnot


whatnot
őstag

Sziasztok!
VMWare Workstation 9 alatt akarok létrehozni egy tesztkörnyezetet.
Windows 2008 R2 domain, egy szerver + 1 vagy 2 win7 kliens, mindez egy fizikai gépen.
Google-t használva azt találtam, hogy erre a legjobb módszer, ha létrehozok egy Team-et és azt egy LAN szegmensben futtatom.
Igen ám, de valamiért az én Workstation 9-emnél nincs Team létrehozási opció. Ez mitől van?

(#1763) Visormail válasza whatnot (#1762) üzenetére


Visormail
addikt

Tehát a virt gép beállításaiban a hardware fülön, a network adapter-t átállítod lan segment-re azon belül lan segment 1-re mindegyiket, akkor látni fogják egymást helyi hálóban. Az ez alatti lan segments gombbal lehet létrehozni további ilyen csoportokat, illetve átnevezni és törölni őket (add/rename/remove). Ha pl a szervernek netet is akarsz adni, akkor add.../network adapter és hozzáadsz mégegy hálókártyát amit meg NAT-ra állítasz.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1764) whatnot válasza Visormail (#1763) üzenetére


whatnot
őstag

Kipróbáltam és a kliens nem tudott csatlakozni a domainhez, mert nem látja azt. (Mindkettő LAN Segment 1-re van most állítva.)
A másik, hogy valami Team-ről beszélnek egyes oldalak, amiből még mindig nem látok semmit.
Pl. http://www.trainsignal.com/blog/create-a-team-in-vmware-workstation

(#1765) Visormail válasza whatnot (#1764) üzenetére


Visormail
addikt

Keresheted még egy darabig, valami 2 éves cikk rég nincs ilyen a workstationbe. Annyit kell csinálni amit mondtam, nekem is így működik úgyhogy nálad más hiba van. Pingelni tudsz, ip címek, dns szerver rendben van?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1766) whatnot válasza Visormail (#1765) üzenetére


whatnot
őstag

Na, rájöttem közben, valóban én rontottam el.
Elfelejtettem megadni a DC-t mint preferred DNS server...

(#1767) HXY


HXY
addikt

Arra nincs valami megoldás, hogy a notebookban lévő mini pcie wifi kártyát lássa?

(#1768) kraftxld válasza HXY (#1767) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Miért ne látná? Simán bridged módban minden hálóhártyát lát a workstation ami a host-ra fel van telepítve.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1769) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Szeretnék készíteni egy win 8 -al ellátott virtuális gépet. Idáig szerintem oké, meg tudom csinálni.

Egy oktatás céljából kellene ez nekem, tehát úgy kellene, hogy ebből a telepített virtuális gépből csinálhassak egy fájlt, amit hogyha átmásolok egy másik gépre, akkor azt elindíthassam ott és pont azokkal a telepített programokkal fusson, amiket én előkészítettem.

Ez kivitelezhető lenne így ?

-.-

(#1770) Visormail válasza ubid (#1769) üzenetére


Visormail
addikt

Tehát a másik gépen már nem virtuálisan akarod futtatni hanem rendesen?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1771) ubid válasza Visormail (#1770) üzenetére


ubid
őstag

De ott is virtuálisan, mindenhol.
csak annyira vagyik kíváncsi tulajdonképpen, hogy hogy tudok egy olyna fájlt készíteni amit felcsatolok és virtuálisan indul a win8 az általam előre telepített programokkal.

-.-

(#1772) cobra64 válasza ubid (#1771) üzenetére


cobra64
csendes tag

persze, hogy tudsz, elég wirtuális dikre telepítened a win8-at és miután mindent feltelepítettél és beállítottál, megkeresed .wmdk végződésű file-t (pl. win8.wdmi) általában több gb-t szokor lenni. Erről készítesz egy másolatott akár külön mapába vinyóra gépre és új virt. win8 léttrehozásakor virtuális disknél ezt a másolatott csatolód be.

AMD 5800X, Msi b550 tomahawk, Sapphire 7900xt pulse.

(#1773) ubid válasza cobra64 (#1772) üzenetére


ubid
őstag

Megpróbálkozok vele :) aztán ha nem megy kérek segítséget :)

Köszi !

-.-

(#1774) Visormail válasza ubid (#1773) üzenetére


Visormail
addikt

Van benne exportálás is, aztán a másikon meg lehet nyitni. File/export to ovf, a másik gépen File/open Illetve a playerben nincs, az ilyen apróságokat is elfelejtetted leírni hogy egyáltalán mit használsz.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1775) ubid válasza Visormail (#1774) üzenetére


ubid
őstag

VMware workstation 9.0.1 -es verziót tettem fel, ezen szeretném megcsinálni, majd kiexportálni, és más állomásokon ezt megnyitni ugyan így VM..9.0.1 -es verzióval

-.-

(#1776) ubid


ubid
őstag

Egyébként nem tud valaki olyan oldalt, ahonna le lehet szedni vmware-hez egy windows 8-as kész képfájlt ?

-.-

(#1777) Visormail


Visormail
addikt

A workstation 9.0.1-es frissítése csak nálam ilyen vacak? A 9essel semmi baj nem volt, de a frissítés óta jóval lassabban indul el maga a program most meg meg is bolondult, nem enged elindítani egyszerre 2db virtuális gépet mert hogy nem elég ahhoz a memória. Az egyiknek 1GB van adva a másiknak 2, a gépben van 6 amiből szabad több mint 4.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1778) Thusor


Thusor
őstag

VMware Player 5 esetében, hogyan lehetne azt megoldani, hogy a Nokia C3 telefonomat felismerje USB-n keresztül, hogy a Nokia Suite szoftverrel lementhessem róla az adatokat? Host rendszer Ubuntu 12.04, Vmware-ben pedig Windows XP fut.

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1779) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok!

Vmware 8-ban meg tudom azt tenni, hogy két virtuális gépet összekapcsolok? Szóval mintha fizikailag hálózatba lenne kötve. Linux szervereket gyakorlok és a tartomány belépéshez kellene egy win-t felraknom virtuálisban! :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#1780) kraftxld válasza McSzaby (#1779) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Persze siman lehet.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1781) McSzaby válasza kraftxld (#1780) üzenetére


McSzaby
őstag

Ez most költői válaszadás volt, vagy sem? :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#1782) kraftxld válasza McSzaby (#1781) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az volt a kerdes, hogy meg lehet-e tenni. Igen, meg lehet :-)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1783) McSzaby válasza kraftxld (#1782) üzenetére


McSzaby
őstag

Akkor a következő kérdésem az, hogy miként lehet ezt megtenni? :) :))

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#1784) Visormail válasza McSzaby (#1783) üzenetére


Visormail
addikt

[link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1785) bacsisza válasza Visormail (#1784) üzenetére


bacsisza
csendes tag

Sziasztok!
Olyan gondom van, hogy a gépemhez Firewire kártyával van csatlakoztatva egy kamera és azt szeretném, hogy vmware valhogy felismerje és azon belül is működőképes legyen. Erre tudtok valami megoldást, a Fő problémám, hogy magában a VM Win7 feladatkéztelőjében sem látszik a kártya. VT-d engedélyezve a BIOS ban.

(#1786) bacsisza válasza bacsisza (#1785) üzenetére


bacsisza
csendes tag

Esetleg, ha a VMware szerverrel lehet megoldani az a megoldás is érdekelne.

(#1787) CsodaPOK válasza bacsisza (#1785) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Tudtommal a VMware csak USB eszközöket tud átadni ilyen módon a virtuális gépnek.

(#1788) bacsisza válasza CsodaPOK (#1787) üzenetére


bacsisza
csendes tag

Akkor a Intel Virtualization Technology for Directed I/O hol működik? Az FW kártya is I\O kártya.

(#1789) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

VmWare 9 alatt szeretnék egy XP-t sysprep-elni. Odáig eljutottam, hogy felszaladt az XP, Office 2010, TCMD, K-Lite Codec Pack, Chrome stb. Természetesen vírusírtót, tűzfalat kihagytam a mókából 1x már megszivatott. Visszazárás megtörtént, virtuális gép lekapcsol, majd hirens boot-al bebootolok és csinálok egy image-et Seagate Diskwizard/Trueimage-el. Elkészült a kedves kis fájlom, mondom próba cseresznye. Fizikai gép alá visszaállítanám, el is jut az XP logóig, onnan viszont szépen egy 0x0000007B hibával elszáll, ami ha jól tudom storage-hoz van köze, pontosabban az MBR-el van valami gáz. Oké, ráengedtem fixmbr, úgy se lett jó.

Tanácsok? :S Próbáltam sector-by-sector technológiával létrehozni és visszaállítani az image-et, úgy sem jártam sikerrel.... SID azonosítókat stb újrageneráltatom, tehát nem pipáltam be semmit sysprep-nél, csak a visszazárásra nyomtam. Angolul azt hiszem Reseal opció.

(Igaz másik ghost programot nem próbáltam még :( )

(#1790) Tosee válasza _NCT (#1789) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

0x0000007B hibaüzenet több dologra is utalhat! Véletlenül nem használsz RAID tömböt? Esetleg virtuálisan IDE módban telepítetted, és fizikális gépen pedig AHCI módban próbálod, amihez az XP nek nincs meg az indító drivere?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1791) _NCT válasza Tosee (#1790) üzenetére


_NCT
őstag

Szia!

Nem használok RAID tömböt, s AHCI módot átállítva IDE-re bios-ban a fizikai gépen, nos akkor is ugyanezt dobja. Virtuálisan IDE módban telepítettem igen

(#1792) brd válasza _NCT (#1789) üzenetére


brd
nagyúr

?

The only real valuable thing is intuition.

(#1793) _NCT válasza brd (#1792) üzenetére


_NCT
őstag

Ha jó lesz, körbecsókollak... És ez most nem fenyegetés :))

(#1794) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!
Valaki tud olyan oldalt, ahol előre legyártott képfájlokat le lehet tölteni VM-hez ?

Egy MAC valamely verziójára lenne szükségem, viszont nem akarom telepítgetni...

-.-

(#1795) _NCT válasza brd (#1792) üzenetére


_NCT
őstag

Ezt a sysprep.inf-et nekem kéne létrehozni? Mert sehol sem találom.....

(#1796) brd válasza _NCT (#1795) üzenetére


brd
nagyúr

Hát nem tudom, összességében mit csinálsz, de így kellene a M$ szerint.

The only real valuable thing is intuition.

(#1797) _NCT válasza brd (#1796) üzenetére


_NCT
őstag

Így csináltam, elolvastam ref.chm-et, hozzáadtam egy Sysprep -- BuildMassStorageSection = Yes bejegyzést és meglátjuk... Majd írok ha jutottam valamire.

(#1798) _NCT válasza _NCT (#1797) üzenetére


_NCT
őstag

Meglett a megoldás. XP image-et egy külső USB-s meghajtóra állítottam vissza, onnan próbáltam a fizikai gépen bebootolni, aztán ez okozta az inaccessible boot device bsod-t. Elfelejtettem, hogy az XP nem biztos hogy szeret külső HDD-ről bootolni.

Csináltam egy külön partíciót a fizikai gépben lévő HDD-n, oda húztam fel az xp sysprep-elt image-et, beállítottam BCD editorral a bootolási dolgokat és szerencsére most jól működik. :) AHCI-t meg ugye már a kezdetektől átlőttem IDE mode-ra BIOS-ban.

[ Szerkesztve ]

(#1799) brd válasza _NCT (#1798) üzenetére


brd
nagyúr

Jahm, USB-ről csak az USB driverben turkálással bootolhat az XP.

The only real valuable thing is intuition.

(#1800) Visormail válasza Visormail (#1777) üzenetére


Visormail
addikt

Hm, viszont ezzel már engedi feltenni a virtuális win8on a hyper-v-t amit a 9.0 nem engedett [link] pedig már ahhoz írták, ezek szerint ez javítva lett.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.