Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) CsodaPOK válasza _NCT (#1199) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

64 bites guestet nem fogsz tudni így futtatni, csak 32 bitest.
Inkább annak örüljünk, hogy egyáltalán a Workstationben elindul az ESXi. :)
Ha valamiért nagyon kell a 64 bites OS, akkor azt a Workstationbe tudod telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#1202) _NCT válasza kraftxld (#1200) üzenetére


_NCT
őstag

Hmm köszi. Akkor jó volt a sejtésem hogy így nem fog menni, egyik oldalon láttam szépen kiemelve hogy "...ESXI must be on a physical computer...". Csak ugye laikusként arra gondoltam, hogy ha ESXI-n belül lehet vESXI-t és társait létrehozni,akkor miért ne lehetne kapásból a virtualizált server-en belül létrehozni egy guest-et.

A másik probléma hogy a vCenter Server az istenért nem akar települni 2008 R2 standard szerver alá. Ugyanígy virtuális szerverről beszélünk vMware alatt. Azt mondja nem támogatott a platform, pedig a brossúrában gyönyörűen le van írva, hogy bizony támogatott a 2008 standard,enterprise és datacenter sp2 2008 r2 csomagok. Neten találtam egy MSI mókolós megoldást, amivel W7 alá is fel lehet telepíteni. Csak idegesít h alapból miért nem működik. Gyanítom ennek is ahhoz van köze, hogy virtuális gépen fut a Server 2008. Persze ez csak sejtés, bármilyen ötletet elfogadok :) :R


CsodaPOK: Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#1203) CsodaPOK válasza _NCT (#1202) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Valami hibaüzenetet vagy kódot ad?
Talán: http://www.techrepublic.com/blog/datacenter/installing-vmware-vcenter-prerequisites-on-windows-server-2008-r2/1791

vCenter-nek viszont kell memória bőven :P

[ Szerkesztve ]

(#1204) _NCT válasza CsodaPOK (#1203) üzenetére


_NCT
őstag

Fú ezt az oldalt köszi, valahogy tegnap már nem találtam meg késő este, sajnos akkor jutott időm rá.

Viszont most lehet h saját magam szopattam be, ugyanis módosítottam az MSI csomagokat EZ alapján, így ne is csodálkozzak, ha nem akar 2k8 alá települni :W . Megnézem a módosítatlan ISO felmegy-e server-re és majd sikítok ha bármi gebasz lesz! Köszi a tanácsot! :R

[ Szerkesztve ]

(#1205) CsodaPOK válasza _NCT (#1204) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Sikíts nyugodtan, úgyse halljuk! :DDD :DD

(#1206) _NCT válasza CsodaPOK (#1205) üzenetére


_NCT
őstag

Sikerült a dolog,köszi a tanácsokat. A módosított msi csomag miatt anyázott server 2k8 alatt,de amúgy minden rendben lezajlott. Tegnap pedig egy domain controller-es szerverre akartam telepíteni, azért nem sikerült. Utána olvastam, jobb is hogy így van megoldva, hogy DC mellé nem lehet feltenni.

Windows 7-es megoldás az esetemben azért lehet jobb, mert nem zabál annyit mint a szerver. Tudom h drasztikus, de gyakorlatilag 760MB RAM-al elketyeg és csak a vCenter Server fut ezen a gépen. Persze amint tudom megduplázom a RAM-ot a gépemben.

Köszi még egyszer a tanácsot! :R

[ Szerkesztve ]

(#1207) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Vmware labmanagerben nincs valakinek komolyabb gyakorlata?
Importáltam néhány gépet template-ből egy meglévő konfigurációba, de az istenért nem látják a hálózatot :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1208) ZxZ válasza ZxZ (#1132) üzenetére


ZxZ
tag

(#1209) kismonguz válasza _NCT (#1206) üzenetére


kismonguz
csendes tag

MMA87: Nem olvastam vissza minden előzményt, de ha jól veszem ki a szavaidból, akkor win7-re akarod tenni a vCentert? van rá egy egyszerű megoldás:
Már több ízben teszteltem :)
update: most látom, hogy valami hasonló leírást már találtál :)

[ Szerkesztve ]

(#1210) _NCT válasza kismonguz (#1209) üzenetére


_NCT
őstag

Szia! Igen, viszont maradtam a Server 2k8-as megoldásnál, mert sajnos W7 alatt nem tudom hogyan kell reverse dns lookup zone-hoz hozzáadni a PTR-t, vagyis a vSphere Client-ben hogy fogok csatlakozni a W7 alatt létrehozott vCenter Server-re. AD LDS-t letöltöttem,feltettem, de sajnos no luck.

Amúgy is 4GB RAM-al nemsokmindent tudok csinálni, fut az ESXI server 2GB RAM-al, fut a 2k8 1.5GB RAM-al, kell a VmWare-t futtató masinának is vagy 1.5GB RAM úgyhogy vClient alatt elindítok egy virtuális gépet és kb meg is halt a rendszer. Jövőhéten bővítem 12GB-ra az alap masinát, az már 1-2 kliens erejéig csak-csak elég lesz.


ZxZ: ha van elég RAM-od bővítsd a virtuális masinát, nálam is swap-ol a 2k8 1.5GB RAM-al, 2GB RAM-al viszont már hasít. ITT találsz egy kis leírást.

[ Szerkesztve ]

(#1211) ZxZ válasza _NCT (#1210) üzenetére


ZxZ
tag

..2gigával uazt csinálja.. persze annyit vagy többet meg csak 64biten lehet adni neki, mert 32biten már kb. 1500megánál nem is tesz többet a ramba és azt is elkezdi visszaírni lemezre..

[ Szerkesztve ]

ZZs

(#1212) kismonguz válasza _NCT (#1210) üzenetére


kismonguz
csendes tag

nekem teljesen egyszerűen működött a csatlakozás... a win7-en amire telepítettem system accounttal logolok be, másik gép esetében pedig azzal a felhasználónév/jelszó párossal ami a vcentert futtató win7-en definiált user. Működik bár csak lan hálózaton, illetve VPN-el kapcsolódva teszteltem le. jelenleg én is vcenterrel küzdök, a hostok hozzáadásánál... :)

(#1213) _NCT válasza kismonguz (#1212) üzenetére


_NCT
őstag

W7 alatt én is próbáltam a belépést Windows Authentication-el, de sajnos nem érte el a szervert így sem :(

vCenter-el ne küzd, inkább Microsoft oldalán nézd meg az e-learning anyagokat, vagy szerezz be egy TrainSignal-os oktatócsomagot :) Én is abból tanulok mindent, számomra a legjobb a VCT és CBT mellett/helyett.


ZxZ: akkor passzolok. Látom preferences menu-ben jártál, Fit to Memory bevan lőve. Fura,mert nálam eddig csak a Server swap-olt mint állat, de az is RAM hiány miatt....Kliensek nálam W7 és XP is beérték 700MB RAM körül. 32 és 64 bit.

[ Szerkesztve ]

(#1214) _NCT


_NCT
őstag

VmWare Server 2 és Workstation közötti különbségekre lennék kíváncsi a Ti szemszögetekből. Találtam brossúrát ami összehasonlítja a 2 rendszert, és igazából a RAM és a feature korlátozásokon kívül sokkal több előnyét nem találtam a Workstation-nek,míg a Server ugye ingyenes.

Olvastam forrásokat ahol azt írják a Server inkább éles környezetben használatosabb, míg a Workstation inkább desktop és otthoni használatra ajánlott. Nem tudom ebből mi igaz és mi nem, ezért szeretnék egy kis információt szerezni aki esetleg használja/használta mindkettőt. :R

[ Szerkesztve ]

(#1215) kraftxld válasza _NCT (#1214) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A Vmware server halott, ezer éve nem támogatják.
Gyakorolni magadnak workstation, termelésre meg ESXi (+vCenter)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1216) kraftxld válasza kraftxld (#1207) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Megoldódott, a Fenced network csak node-on belől működik, ha az adott konfigurációban a virtuális gépek több node-on vannak nem megy át az adat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1217) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Aki még nem tudná, megjelent a VmWare workstation 8:
[link]

Rengeteg újdonság, egyre azért felhívnám a figyelmet:

You can now enable Virtual VT-X/EPT or AMD-V/RVI in the processor settings interface. With this feature, applications running in a guest can take advantage of these virtualization technologies. You can also run 64-bit guest operating systems inside of vSphere running inside Workstation.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1218) _NCT válasza kraftxld (#1217) üzenetére


_NCT
őstag

Hmm köszi szépen mind2 infót. Akkor ezek szerint nem kacsa volt amit egyik oldalon írtak, hogy a Server 2 discontinued. Akkor menjen az upgrade.....

(#1219) ubid


ubid
őstag

Helló!

Biztos találkoztatok már ezzel a problémával :

nem sikerült felrakni a 8-ast.

kicsomagol - > setup.exe indít -> üres setup ablak.

ezután elmentem a cmd-be run as adminként futattam és ezt a setup . exe-t kicsomagoltam egy alternatív helyre d:\vm mondjuk.
ide kibontódott rengeteg fájl köztük volt egy setup vmware workstation fájl amit elindítok és error 2732 -es hibakódot kapok!

Ez után már nincs ötletem!

kérlek help !

-.-

(#1220) ubid válasza ubid (#1219) üzenetére


ubid
őstag

Helló!

A problémát sikerült megoldanom....

Más gond , amit biztos sokan tudnak :

Vmware8 alatt a wifis beállításokat hogyan lehet beállítani ? milyen hálókártyát kell állítani hozzá ? bridged ?

-.-

(#1221) kraftxld válasza ubid (#1220) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem írnád le, hogy mi volt konkrétan a gond? Hátha másnak is hasznára lesz később...

Hogy érted, hogy wifis beállításokat? :) Szerintem olvass utána kicsit, hogy melyik hálókártya (bridged, nat, custom, host-only) mit csinál.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1222) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Tudnátok adni egy linket ahol részletesen leírják a VMWare Workstation network editorjának működését.
Kéne egy gateway-t virtualizálnom és ahhoz csatlakoztatni egy-két gépet. A gateway-nek két lába lenne, egyik wan a másik lan.
Ezt kellene megértenem, hogy hogyan állítsam ezt be úgy, hogy a net is elérhető legyen persze.
Nem ragaszkodom a linkhez, ha valaki hasból le tudja írni itt nekem :)

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#1223) kraftxld válasza ZCoyote (#1222) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A WAN lábát bridged-re vagy NAT-ra rakod attól függ, hogy melyik illik jobban a teszkörnyezetbe, a másikat pedig custom hálózatra mondjuk VMnet4-re és ott bármilyen subnet-et használhatsz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1224) ZCoyote válasza kraftxld (#1223) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ez rövid, tömör de érthető volt, köszi!

Romani ite domum.

(#1225) _NCT


_NCT
őstag

Valakinek sikerült Sysprep-elni W7-et VmWare alatt? Engem elhajt hibával, pontosabban "végzetes hiba történt" kezdetű üzenettel. Windows\Panther mappában található log file-ok üresek, így nem nagyon jutottam érdemi információhoz. Vírusírtó önvédelmet kikapcsoltam + behatolásvédelmet is, de így is megvan a probléma.

(#1226) _NCT válasza _NCT (#1225) üzenetére


_NCT
őstag

Közben megoldódott a problémám, angolul kerestem rá a hibára, mivel magyar leírást nem igazán találtam. Leírom, hátha más is fog emiatt szívni mostanában.

Szóval a Megoldás ITT található. A kedves Media player hálózati szolgáltatása volt olyan aranyos és szivatott... Kezdetben azt hittem a vírusírtó, de nem. Egy WMPNETWSRC process miatt élvezett el a sysprep. Ezt leállítva, tökéletesen indul. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1227) dim dim


dim dim
tag

Üdv Fórum!

Nem tudna vki nekem készíteni virtualbox vagy vmware alatt egy ms-dos 6.22 virtuális gépet, beizzított CD-ROM-mal és hangkártyával, és mindennel ami kell (dosmem high, smartdrive stb mit tudom én már mi kellett)?
És az virtuális gépet elküldeni nekem egy file-ban?
Mire kell?
Egy régi dos-os játékhoz, ami sajnos nem támogatott dosbox alatt.
De Ha van ilyen gép készen letölthetően vhol, az is jó lenne.

Köszönöm

(#1228) Fire/SOUL/CD válasza dim dim (#1227) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Megadnád a játék nevét? Érdekelne miről is van szó...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1229) dim dim válasza Fire/SOUL/CD (#1228) üzenetére


dim dim
tag

Ancient Art of War in the Skies

de ez mindegy, mert amúgy is jól jönne egy ilyen vm
ha nem játék, hát egyéb célra

(#1230) _NCT válasza dim dim (#1229) üzenetére


_NCT
őstag

Esetleg miért nem próbálod ki egy DosBox emulator-al? Azzal már próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#1231) dim dim válasza _NCT (#1230) üzenetére


dim dim
tag

nem értem.
veszed a fáradságot a válaszra.
de arra nem hogy normálisan végigolvasd mire is válaszolsz.
???

idézet:
Egy régi dos-os játékhoz, ami sajnos nem támogatott dosbox alatt.

[ Szerkesztve ]

(#1232) _NCT válasza dim dim (#1231) üzenetére


_NCT
őstag

Érdekes nálam működött, nem véletlenül írtam. De akkor sok sikert.... :R

(#1233) _NCT


_NCT
őstag

CPU virtualizálásánál VmWare 8 alatt nálam erős gondok támadtak. Ugyanis WS08-at felpakolva ha bekapcsolom h virtualizálja a procit, akkor a Hyper-V pl települ, viszont ha elindítanék egy vgépet, akkor a VID drivere anyázik, eszközkezelőben is sárga felkiálltójel található. Elvileg a 8-as verzióban már tudnia kellene a "virtualizációt a virtuális gépben". Javítsatok ki ha tévednék. :R

(#1234) Fire/SOUL/CD válasza _NCT (#1233) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link] - 8-asnál a BIOS-ban is engedélyezni kell a virtualizációt.
Ha a "...ha bekapcsolom h virtualizálja a procit..." erre értetted, akkor passz...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1235) _NCT válasza Fire/SOUL/CD (#1234) üzenetére


_NCT
őstag

Köszi a választ, igen bekapcsoltam a gépemen a Bios-ban a virtualizációt. Tehát nálam jelenleg így néz ki a dolog, hogy érthetőbb legyen:

WIN7-->VmWare WS8-->WS08-->Hyper-V-->Guest. Tehát az alap oprendszerem, ami közvetlenül a hardverekkel kommunikál, az a W7.

"You can now enable Virtual VT-X/EPT or AMD-V/RVI in the processor settings interface. With this feature, applications running in a guest can take advantage of these virtualization technologies. You can also run 64-bit guest operating systems inside of vSphere running inside Workstation."

Erre alapozva mertem megpróbálni a virtualizálást a virtuális gép alatt.

Ezt a beállítást használtam.

[ Szerkesztve ]

(#1236) Fire/SOUL/CD válasza _NCT (#1235) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha hardveresen engedélyezve van a virtualizálás (és nyilván a CPU-d is támogatja), akkor VM-en belül külön nem kell állítgatni... (A 8-ast nem ismerem ebből a szempontból, de nem hinném, hogy külön még kellene bármit is állítani)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1237) _NCT válasza Fire/SOUL/CD (#1236) üzenetére


_NCT
őstag

Nos, ha nem pipálom be, akkor WS08 rögtön jelez, hogy hoppá, a proci (virtuális) nem támogatja a Hyper-V-t, és cseréljem a procit. Ebben igaza is van. Korábban nem is lehetett a cpu-t virtualizálni, ez a 8-as kiadásban újdonság. Tehát gondolom az egy dolog, hogy a Host gépen engedélyezem a virtualizációt, mert az csak a WS8-ra érvényesül, WS8-on belül a guest-ek csak azt a procit "látják", amit a VmWare kínál....Remélem jól gondolom.

Vagy lehet félreértem az egészet, és ez teljesen másra vonatkozik..... :F

Ha valakinek van ötlete, szívesen várom továbbiakban is, megpróbálok a Vmware Community-n is infót szerezni. :R

[ Szerkesztve ]

(#1238) _NCT válasza _NCT (#1237) üzenetére


_NCT
őstag

Ééés meg is találtam a megoldást :D 1 sor kellett a vmx config fájlba:

hypervisor.cpuid.v0 = "FALSE"

A megoldást ITT találtam meg. Mostmár Virtuális Server 2008 R2 SP1 alatt megy a Hyper-V :)

(#1239) CsodaPOK válasza _NCT (#1235) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

WIN7-->VmWare WS8-->WS08-->Hyper-V-->Guest
Ez ám az informatika szépsége ;]

[ Szerkesztve ]

(#1240) _NCT válasza CsodaPOK (#1239) üzenetére


_NCT
őstag

Tudom, de sajnos itthon csak így tudom megoldani gyakorlásképp. :) Mindent ki akarok próbálni ami a Server-el kapcsolatos és megtanulni a működését, ezért sajnos ilyen keszekutya rendszerem van :P Jelenleg hardveres korlátaim vannak (még!), míg RAM bővítés nem lesz, azután úgy érzem elszabadul a pokol ;]

[ Szerkesztve ]

(#1241) DopeBob válasza _NCT (#1235) üzenetére


DopeBob
addikt

de jó, most már egy jobb gépen ki lehet próbálni minden félét majd :C

MZ/X

(#1242) _NCT válasza DopeBob (#1241) üzenetére


_NCT
őstag

Gépemmel eddig sem volt gond, csupán a RAM-al. Bár az AMD proci így sem a legjobb, de itthon gyakorolni egy 4magos bőven elég. Szívem szerint természetesen mindenképp Intel 4magos procit választanék, de ugye diák/lassan exdiák-ként ez sajnos nem megoldható (majd ha nagy leszek és dolgozom). 8GB-ig tervezem, a RAM bővítést, de ahogy számolgattam,még így is előfordulhat, hogy karcsú lesz. De azért egy ESXI server + Vcenter Server, WS08 + 2-3 kliens remélem kifutja belőle.... Lassan már a kaját is virtuálisan zabálom.....

[ Szerkesztve ]

(#1243) DopeBob válasza _NCT (#1242) üzenetére


DopeBob
addikt

nekem csak egy notim van, core i5 8giga ram. HDD mondjuk lassú, talán jövő hétre lesz egy normális kis nas-om otthon.

2xESXI-vCenter-storage este tuti kipróbálom :DD

Amihez eddig kellett volna három gép (mondjuk egy Hyper-V Host Cluster) oda elég lesz egy. Remélem azért nem lesz kiábrándítóan lassú :U

MZ/X

(#1244) _NCT válasza DopeBob (#1243) üzenetére


_NCT
őstag

Ha 4magos proci + 8 giga RAM akkor biztosan nem lesz lassú :)

Továbbá lassan de biztosan (sőt lehet hogy előbb a vártnál :) ) érkezik a W8 Server, úgyhogy kell a vas a gépbe.....

(#1245) kraftxld válasza _NCT (#1244) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én még remélem, hogy ki tudom húzni a Win8-as korszakot a mostani gépemmel, aztán majd ugrunk egy nagyot :)
De alap tesztelgetéshez bőven jó ez, ha meg durvább dolgokat akarok próbálgatni hála az égnek van céges esxi cluster, ott meg kaphatok erőforrást.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1246) DopeBob


DopeBob
addikt

HDD a szűk keresztmetszet egyértelműen, de egy értelmesebb méretű SSD annyiba kerüle, mint amennyi az egész noti volt :-(

MZ/X

(#1247) kraftxld válasza DopeBob (#1246) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Gigabites LAN + iSCSI NAS?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1248) DopeBob válasza kraftxld (#1247) üzenetére


DopeBob
addikt

Kedden jön a HP MicroServer :DD

MZ/X

(#1249) _NCT


_NCT
őstag

Szeretnék otthonra egy kezdeti virtualizációs megoldást,egy db vékonyklienssel és egy host géppel.

Kb 7 éves Fusi notiról beszélünk, 700MB RAM-al, 1.6GHZ-es cerka procival és egy Sata-s 60GB-os vinyóval megáldva + vga 128MB-os integrált szörnyedelem.

A "Host" gép, 8GB DDR3 RAM, x4 635 @ 3.5GHZ (SLAT képes),1 TB F3-as Samu + AMD HD5450 512MB.

Gondoltam rá, hogy Workstation-ben kap egy virtuális gépet 1.5 GB RAM-al, w7-el és jóéjszakát. Viszont a notihoz van csatlakoztatva egy usb-s Webcam, így nem tudom azt hogyan tudnám rávarázsolni virtuális gépre, hogy azon keresztül lehessen Skype-ot használni. Wifin keresztül csatlakozna RD-al a HOST gépre. Gyakorlatilag csak netezésre, levelezésre, néha Skype-ra lenne használva a noti, viszont a router olcsósága (TP-Link WR340GD) és a Wifi sávszél miatt gondolom a Skype-t lehet felejteni virtuális gép alatt.

A másik gondolatom az volt, hogy WS08 alatt a Remote Desktop Services segítségével a szerveren futna a programok nagy része + RemoteFX szolgáltatást használnám bőszen.

Kliens gépen egy W7 ThinPC-hez hasonló rendszer fut, az arra alkalmas progival lecsupaszítottam egy W7-et, felesleges alkalmazásokat/rendszerösszetevőket RT7Lite-al és WAIK segítségével kigyomláltam. Szóval nem nagyon szeretnék azon a gépen futtatni sok programot, csak a legszükségesebbeket. Bár lehetséges, hogy valami XenDesktop vagy hasonló kerül majd fel.

Remélem nem nagyon érthetetlen a leírás és tudtok segíteni,tanácsokat adni. :R

[ Szerkesztve ]

(#1250) DopeBob válasza _NCT (#1249) üzenetére


DopeBob
addikt

Én nem találtam benne kérdést :DDD

Egyébként mit szeretnél pontosan? Mi a virtualizációs platform? VMWare workstation? Ott szerintem menni fog az USB-s webcam.

A router meg a wifi hogy hogy jön a képbe, az passz :-) Ha vékony kliens, akkor a szerveren fut majd a Skype a notebookon a képet látod. Ha van egy akár 4-5Mbps-es Wifi kapcsolat, szerintem folyamatos lesz a kép, még videóhívásnál is.

Ha VMWare-t használsz, akkor ki tudod próbálni az egyik HP (ThinPro) vékonyklienst is virtuális gépként (innen) Letöltöd, importálod kész.

MZ/X

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.