Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) McSzaby válasza kraftxld (#1900) üzenetére


McSzaby
őstag

Óóó, de káááár. No mindegy, akkor majd ha lesz fölös pénzem és csak szerver feladatokra lesz, akkor megcsinálom. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#1902) joysefke válasza McSzaby (#1895) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem sok értelme lenne, de VMware Workstationnel támogatja az ESXi a paravirtualizációt, legalábbis 2 éve mikor próbáltam, akkor még támogatott volt:

Windows (Host) +VMware Workstation + ESXi (guest) + Win (guest-guest)+Linux (guest-guest)

Az értelmes megoldás az lenne, ha Windows vagy linux hoston virtualizálva futtatnád a másik OS-t

Egyébként ha szűk keresztmetszet van, az szinte mindig a memória mennyisége illetve a háttértár (HDD sebessége)

2GB RAM az ESXi-nek nudli. Nem vagyok meggyőződve róla, hogy az ESXi V5 egyáltalán hajlandó települni 2GB RAM mellett. (2GB-t magámak az ESXi-Hyprvisornak is célszerű fenntartani)

J.

(#1903) McSzaby válasza joysefke (#1902) üzenetére


McSzaby
őstag

4 GB ram van benne, de akkor majd összehozok valamit. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#1904) joysefke válasza kraftxld (#1900) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hali!

Ha már beleugattam a témába, kérdeznék is:

összedobnék az otthoni gépemen pár virtuális gépet bohóckodni, lássam az új cuccokat :)
Server 2012, MS Lync, Exchange illetve talán még vagy 2 db kliens (Win7)

-Van esetleg tapasztalatod, hogy mennyi az a minimális memória mennyiség amivel ez élvezhető sebességgel futna (értsd nem tépném a hajam)? Most 8GB-m van

-Vissza kell majd a windowsban kapcsolnom a swap fájlt?

-Milyen virtualizációs szoftvert ajánlasz? (saját PC-men futna Win7-en, elvileg van még érvényes VMware Workstation licenszem is, valahol :) )

Előre is köszönöm

üdv
J.

[ Szerkesztve ]

(#1905) kraftxld válasza joysefke (#1904) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Most milyen géped van milyen oprendszerrel?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1906) joysefke válasza kraftxld (#1905) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

üdv!

Adatlap :)

i5-3550 - 8GB - Win7 64 U - HDD WD 5400 rpm green

J.

(#1907) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem. Vmware playert használok és hozzá van egy windows xp virtuális gépem. A gépecske az idők soárn eléégé meghízott már közel 9,5 giga. Megnéztem a sajátgépben és a fizikai helyfoglalás viszont csak 4,5 giga. Az lenne a kérdésem hogy az 5 giga az minek kell a vmware-nek? Valamint nem lehetne ezt valahogy csökkenteni?

Köszi

(#1908) Visormail válasza tototos (#1907) üzenetére


Visormail
addikt

Egyébként a virtuális gépen belül nézted a sajátgépben? Mert akkor szerintem nem volt bekapcsolva a rejtett fájlok mutatása.
A csökkentéshez futtass le a virtuális gépben egy ccleanert, utána állítsd le és a VMWare Playerben:
Edit virtual machine settings | Hard disk | Utilities | Compact (ugyanitt egy defragment se árt)

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1909) tototos válasza Visormail (#1908) üzenetére


tototos
őstag

Virtuális gépen belül. De tc-vel sem lesz több. Nem tudom hova rak annyit területet. A pagefile is elmentődik a vmdkba? AZ most 2 giga, ha azt kikapcsolom lehet normalizálódik.

(#1910) Visormail válasza tototos (#1909) üzenetére


Visormail
addikt

Persze hogy elmentődik. Viszont lefelé nem megy automatikusan a dinamikus lemezek mérete csak felfelé, azért írtam a kézi módszert. Azon kívül minél több snapshot van egy gépről, akkor is annál jobban nő plusszban a mérete.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1911) tototos válasza Visormail (#1910) üzenetére


tototos
őstag

Snapshotot nem lehet törölni? Vmware playerben egyáltalán létezik ilyen?

(#1912) Visormail válasza tototos (#1911) üzenetére


Visormail
addikt

Ja igaz playerben nincs is.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1913) kovy79


kovy79
őstag

Egy ismerősöm megkért, hogy próbáljam meg, mai neki nem sikerült.
Nos, nekem sem.
Adott egy VMware WS 9 egy db Win98-as virtuális géppel.
Hogy a búbánatban lehet állítani a videó memória mennyiségét? A .vmx-ben való átírás nem segít, az adapterbeállításoknál továbbra is 64KB memóriát mutat a Win98, ami nem elég...
Ötleteket, megoldást szívesen fogadok, mert már kikészít a gép... :)

Mod: lehet hüle kérdés, de ez a kép milyen programot / verziót mutat?

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#1914) Tosee válasza kovy79 (#1913) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Megnéztem, nálam a legújabb Vmw WS verzióba nincs lehetőség a videó-kártya memóriájának átvariálására! A 3D gyorsítást ki - be tudom kapcsolni, és ennyi!
Mennyi memória van a gépbe? Az is előfordulhat, hogy kevés, és nem tud többet megcímezni a virtuális gépnek!

Véleményem szerint a képen látható program verzió a 7-es!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1915) Visormail válasza kovy79 (#1913) üzenetére


Visormail
addikt

A vmware toolst sikerült feltenni rá? A képen szerintem nem workstation van, ez a zöld sárga ikon a vsphere ikonja [link]

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1916) kovy79


kovy79
őstag

Köszi szépen a választ mindkettőtöknek!

Tosee, 8GB van a gépben, tehát véleményem szerint ez nem lehet akadály.
Visormail, igen, a progi felajánlotta, fel is települt, de csak a W98-ba épült be, magában a keretprogramban nem változott semmi.
Egy szerűen nem értem. Jó, meg klassz ez a VMware, de ez a nem beállítható vga kikészít. Nézegettem alternatívaként a VirtualPC-t is, ott is ugyanez van... :F

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#1917) Visormail válasza kovy79 (#1916) üzenetére


Visormail
addikt

Nincs kéznél 98am csak egy 95sr2, azt kipróbáltam 3D-t bepipáltam. A vmware tools kiírta egy txt fájlba a telepítés végén, hogy a vga-t nem tudja automatán feltenni tallózzam be a program files-ból, miután ezt megtettem újraindítottam vmware svga lett a neve. Nem írja sehol a videóram mennyiségét az adapter tulajdonságainál, viszont a monitor típusát megváltoztattam standard svga 1600x1200-asra és akkor lehet akár ekkora felbontást is beállítani ill a 32bites színmélységet, úgyhogy szerintem adott neki normálisan.

Milyen keretprogramról beszélsz?

Egyébként ha egy bármilyen modernebb windowst virtualizálok vele és megnézem a tulajdonságokat 128MB videóramot mutat (512es a kártyám).
Virtualbox-ban lehet állítani hogy mennyit adjon neki (és a fizikai vga memóriájához mérten lehet gazdálkodni, tehát szerintem nincs köze a sima ram mérethez).

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1918) kovy79 válasza Visormail (#1917) üzenetére


kovy79
őstag

Igen, én is be tudok állítani akár fullHD felbontást is (a videóadapter is svga lett), ergo "fű alatt" ad a VMware a virtualizált gépnek videómemóriát, de olyan program, aminek kellene minimum 4MB vram (pl játék), az rinyál, hogy nincs elég. Videóadapter beállításoknál látom is, hogy 64KB van... :F
Tehát a VMware beállít elég vram-ot, de azt nem látja a W98...
A keretprogram maga a VMware. :)

Virtualboxot régebben próbálgattam, de az nem volt az igazi. Akadtak/szaggattak olyan programok, amik a VirtualPC-ben egyáltalán nem. Azért ránézek újra.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#1919) Visormail válasza kovy79 (#1918) üzenetére


Visormail
addikt

Ja hogy a workstation-t érted keretprogram alatt, természetesen ott nem fog változni semmi a tools telepítésével, az a vendéggépre telepíti a drivereket hogy felismerjék a virtuális hardvereket.

Túl régiek ezek a windowsok, ha pl egy win7et virtualizálok akkor ott nem svga II lesz a vga neve a tools telepítés után hanem svga 3D, a 128MB-r lehet hogy rosszul emlékeztem az is lehet hogy hyper-vből vagy nem tudom.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1920) Tosee válasza kovy79 (#1916) üzenetére


Tosee
őstag

Közben megnéztem én is XP SP3 alatt:

Igaza van Visormail kollégának! Itt is 128 Mb ramot kap az OS...
Ha megtalálom a WIN 98 as lemezem akkor megnézem neked, hogy annál mi a helyzet!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1921) kovy79 válasza Tosee (#1920) üzenetére


kovy79
őstag

Értem én, mit mondtok, de itt akkor is ez van:

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#1922) Tosee válasza kovy79 (#1921) üzenetére


Tosee
őstag

Közben én is feltettem egy win98 at, de nálm ki serm írja, hogy mennyi memóriát adott a videó-kártyának!

Nem tudom a Vmware Tools-t telepítetted-e, ha nem, akkor azt ajánlott lenne telepíteni!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1923) kovy79 válasza Tosee (#1922) üzenetére


kovy79
őstag

Persze, telepítettem, és után rendben is volt minden driver, csak ez a fránya vram...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#1924) Tosee válasza kovy79 (#1923) üzenetére


Tosee
őstag

Passzolom! Fogalmam sincs, hogy miért csak ennyi vramot kap nálad... Nézz majd vissza hátha jön valaki aki találkozott már ilyen problémával!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1925) Visormail válasza Tosee (#1924) üzenetére


Visormail
addikt

Valószínűleg win95/98-hoz gagyibb driverük van, ezekkel a régi rendszerekkel gondolom már nem is fognak többet foglalkozni. A képekből láthatjuk hogy még az xp és a 7 között is mekkora különbség van.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1926) Tosee válasza Visormail (#1925) üzenetére


Tosee
őstag

Igen! Már nagyon régi OS, így már ritkaságszámba megy a használata is, ebből kifolyólag az van ami van... többre nem lehet számítani!

kovy79: Esetleg még megpróbálhatod XP-vel futtatni a programot, kompatibilitási módba...

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1927) Panthera


Panthera
őstag

A VMware-nél van valamilyen korlát oprendszer tekintetében? Egy Novell 5 is felmenne rá?

(#1928) Visormail válasza Panthera (#1927) üzenetére


Visormail
addikt

Novell Netware 5 és 6 is van gyárilag a Workstation 9 listájában ami elég hosszú, de persze olyan dolgok is mehetnek rajta ami nincs a listán csak ami benne van az biztos.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1929) Panthera válasza Visormail (#1928) üzenetére


Panthera
őstag

Köszi, nem vagyok járatos a témában, és listát sem találtam erről.

[ Szerkesztve ]

(#1930) Visormail válasza Panthera (#1929) üzenetére


Visormail
addikt

A 9esről most én se találtam olyan listát mint a régebbiekről, de megnéztem a programban. A honlapon ilyen compatibility guide-os táblázatból kiválasztós dolgokat láttam.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1931) kraftxld válasza kovy79 (#1923) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pontosan miért is kell több vram?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1932) kovy79 válasza kraftxld (#1931) üzenetére


kovy79
őstag

Mert van olyan program, ami hiányolja a megfelelő mennyiséget. Lásd: játék.

Többieknek: köszi a tanácsokat, ötleteket, ha jutok valamire, jelzem.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#1933) sunrise0318


sunrise0318
csendes tag

Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne hogy vmware alá fel lehet e telepíteni datacentert és azon belül még virtuális gépeket? Hogy viszonyul hozzá a vmware? Tehát a virtualizációnak a virtualizációja lesz a datacenteren belül.
Várom válaszotokat előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1934) kraftxld válasza sunrise0318 (#1933) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Milyen datacenterre gondolsz? :F

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1935) sunrise0318 válasza kraftxld (#1934) üzenetére


sunrise0318
csendes tag

Ms Windows 2008 Datacenter :((

(#1936) kraftxld válasza sunrise0318 (#1935) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Megfelelő processzorral, és ESXi verzióval megoldható a dolog. [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1937) sunrise0318 válasza kraftxld (#1936) üzenetére


sunrise0318
csendes tag

Értem köszönöm. Hálózati kártyákhoz hogy fog viszonyulni? Tehát ha jól értem akkor a hozzá adott cpunál be kell állítani hogy támogassa a virtualizációt. Am 16 core os AMD procikról beszélünk.

(#1938) kraftxld válasza sunrise0318 (#1937) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Úgy fog viszonyulni a hálózatokhoz ahogy beállítod :)
Pontos processzor típus alapján lehet bármit is mondani....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1939) sunrise0318 válasza kraftxld (#1938) üzenetére


sunrise0318
csendes tag

Most néztem meg oldal alapján támogatja ezt a virtualizációt.

(#1940) sunrise0318 válasza kraftxld (#1938) üzenetére


sunrise0318
csendes tag

Köszönöm a segítséget. :DD

(#1941) Konflikt válasza tototos (#1907) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

valoszinu, hogy a guestOSben a filemuveletek okoztak (sok torles, ugye ilyenkor a hely a vmdk-n akkor sem szabadul fel, ha thin disk). workstation9 ota van egy disk reclaim opcio, kikapcsolt vm-en jobbklikk manage->clean up disk. ezzel visszanyerheted a helyet. vagy vmkfstools -sal is lehez buveszkedni. ill. sVmotion szinten megoldja, de sejtem nincs otthon vsphere infrastrukturad:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1942) Konflikt válasza joysefke (#1904) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

szukosen a 8GB ba 3-4 vm beleferhet a host ossel egyutt.persze ez fugg milyen guest os eket akarsz, es azokon mit fogsz csinalni. mindenesetre meg egy 8GBot beszereznek.
ami problema lesz nalad az az 5400es lemez. nagyon lassu. ha van pakolj be a gepbe 7200es lemezeket (par100GB eleg, a lenyeg a tobb tengely, a vm eket szet lehessen pakolni tobb lemezre) ha egyidoben akarsz futtatni 2-3 vmet egy 5400es disket, az iszonyat be fog lassulni. a legjobb egy ssd lenne, arra pakolhatsz annyi vmet amennyi rafer.
cpu boven ok.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1943) Visormail válasza Konflikt (#1941) üzenetére


Visormail
addikt

Már leírtam neki hogy mit tehet (majdnem egy hónapja volt a kérdés), amit te hozzátettél az nem létezik a player alatt amit használ.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1944) Konflikt válasza Visormail (#1943) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

ok. akkor ez jolesz annak, aki workstationt hasznal.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1945) cAby


cAby
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, mert sehogy sem boldogulok a hálózat felállításával:
Csináltam egy virtuális gépet, Win7 oprendszerrel.

Először a virtuális gépnél megadtam a network adaptert: Bridged
Lett is internet, de egyik indítás után már nem működött.

Utánaolvasgattam, de bármit próbáltam, nem tudtam a netet beállítani.
Sajnos nem vagyok otthon ebben a témában, így csak kattintgatok az alapján amit olvasok..

Valaki tudna segíteni ebben, hogy mit kellene beállítanom?

Előre is köszi!

(#1946) Visormail válasza cAby (#1945) üzenetére


Visormail
addikt

Ha 1 virtuális géped van és a netre akarod kiengedni akkor NAT-ra állítsd.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1947) cAby válasza Visormail (#1946) üzenetére


cAby
tag

Rosszul írtam.
2 Win7-es virtuális gépet csináltam, de csak az egyik megy egyszerre. Akkor így nem jó a NAT?

Próbáltam NAT-on is, de akkor sem jártam sikerrel. Azt jelzi, hogy van net, de mégsem hoz be semmilyen oldlalt.

[ Szerkesztve ]

(#1948) Konflikt válasza Visormail (#1946) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

(#1946) Visormail:
nem muszaj NAT-ra allitania, bridge modban is mennie kell.

(#1945) cAby
amiket erdemes megnezni:
-a VM-ben a halozati kartya "connected" allapotban van? na nincs, akkor a vm tulajdonsagainal pipa be.
-a guest win7 OS-ben DHCP-n legyen a cim lekeres, ha a fizikai routered oszt cimet DHCP-n. ha nem oszt, akkor kezzel kell beallitani az IP-ket, azonos mask-kal, es atjaronak, DNS-nek meg kell adni a router cimet.
-ha workstation-t hasznalsz erdemes megnezni a virtual network editorban, hogy a bridged halozat pontosan melyik fizikai halozati eszkozodon probal kimenni. mert elkepzelheto ha van tobb halozati kartyad, akkor auto mode-ban nem a megfelelo-re bridge-eli. itt van egy screenshot rola hogy hol ered el ezt az opciot. a kepen a "bridged to" menut kell lenyitni, ami jelenleg "automatic"-on van, ezt allisd at arra a fizikai halozati kartyara, ami a routeredhez megy.

a NAT is oke ha csak net kell, de ha a VM-et egy szorasi tartomanyba akarod rakni a halozaton levo fizikai gepekkel akkor a bridged mod kell.

edit:
(#1947) cAby
ez DNS problemanak tunik. a router IP cime meg van adva DNS-nek a guest VM-ben? esetleg ezeket is megadhatod: 8.8.4.4, vagy 8.8.8.8

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1949) cAby válasza Konflikt (#1948) üzenetére


cAby
tag

Köszi a választ! Neked is Visormail!

Igen, connected állapotban van. Nekem csak internet miatt kell, tehát akkor jó lesz a NAT.

Nem volt megadva a router címe.
Feltéve ha itt kell nézni:
Local Area Connection/Properties/TCP /IPv4/Preferred DNS server

Próbáltam a 8.8.8.8 és 8.8.4.4-et, de nem lett jó.

Router címe az az, ahol elérem az admin felületét?

[ Szerkesztve ]

(#1950) Visormail válasza cAby (#1949) üzenetére


Visormail
addikt

NAT-on semmit nem kell állítani, mindent automatára ahogy van a windowsban alapértelmezetten telepítés után.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.