Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Mykroft válasza regler19 (#5999) üzenetére


Mykroft
tag

mikrotikből pont csak kiexportálnám a konfigot egy fájlba, felhúznám a routerOS-t a vasra, (liszenszet úgy is újra kell aktiválni), és behúznám a kimentett konfigot vissza.

(#6002) kraftxld válasza sutszi (#5992) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hozzánk eljöttek egy hibás audittal amit az egyik Big4 csinált, és jelentősebb összeggel szeretnének lehúzni, plusz a szokásos sales pitch-el, hogy vegyetek mindent is, mert jövőre nagyon drága lesz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6003) kraftxld válasza AiRLAC (#5991) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Köszi! Amúgy hülye voltam, mert csak most vettem Nutanix részvényt, remélem hoz egy kis zsebpénzt :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6004) sutszi válasza kraftxld (#6002) üzenetére


sutszi
veterán

Ez utóbbi ráadásul önbeteljesítő jóslat. :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#6005) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Egyik napról a másikra nem tudok belépni a vCenter 5.5 (appliance) felületére vSphere klienssel. (mentés se futott le, onnan vettük észre)

A log-ban megtaláltam ugyanazt a részt amit itt írnak: Sudden problem logging in in old vCenter

2023-12-12T11:09:00.465Z [7F4575EEF700 info '[SSO]' opID=5d39c3e] [UserDirectorySso] Authenticate(svc_backup, "not shown")
2023-12-12T11:09:00.510Z [7F4575EEF700 error '[SSO]' opID=5d39c3e] [UserDirectorySso] AcquireToken exception: N9SsoClient12SsoExceptionE(Unexpected SOAP fault: ns0:InvalidTimeRange; request failed.)
2023-12-12T11:09:00.510Z [7F4575EEF700 error 'authvpxdUser' opID=5d39c3e] Failed to authenticate user <svc_backup>
2023-12-12T11:09:03.038Z [7F4575FF1700 info 'commonvpxLro' opID=261BD030-00000004-de] [VpxLRO] -- FINISH task-internal-213 --  -- vim.SessionManager.login --
2023-12-12T11:09:03.038Z [7F4575FF1700 info 'Default' opID=261BD030-00000004-de] [VpxLRO] -- ERROR task-internal-213 --  -- vim.SessionManager.login: vim.fault.InvalidLogin:
--> Result:
--> (vim.fault.InvalidLogin) {
-->    dynamicType = <unset>,
-->    faultCause = (vmodl.MethodFault) null,
-->    msg = "",
--> }
--> Args:
-->

A weboldal tanúsítványa elvileg jó:

Kezdete Thu, 21 Feb 2019 14:55:47 GMT
Vége Mon, 19 Feb 2029 14:55:47 GMT

Az idő rendben, tárhely van, szervizek futnak, menedzsment weboldalra (https://vcenter:5480) be tudok lépni meg SSH-n is, jelszó biztos jó.

Mit lehetne még ellenőrizni? :U

Ami gyanús, hogy kb ~10 éve, 2013 decemberében telepítettük ezt a rendszert, lehet pont 11-én.

Köszönöm! :R

(tudom-tudom, 5.5, mindenkinek a reddites poszt első kommentje jut eszébe, dobjam ki és használjanak supportált verziót)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#6006) AiRLAC válasza bugizozi (#6005) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ezt nézd meg esetleg

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#6007) regler19 válasza Mykroft (#6001) üzenetére


regler19
csendes tag

Igen ez jó is lenne ha volna licensz kulcsom...
Sajnos csak ESXI jöhet szóba a lvl6 miatt de most meg egy olyan szarsággal küzdök, hogy nem akar működni az auto start... Gyanakszok a VMware tool hiányára, de tudtommal nem is létezik hozzá... Valaki járt már hasonló cipőben?

(#6008) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Van 2 datacenterünk és azt szeretnénk megoldani, hogy bizonyos redundáns szolgáltatások (pl radius szerver, dhcp), amiből 2 vagy több vm is fut sose fussanak egy teremben lévő hostokon.
Hiába csinálok host group-ot a 2 datacenterben lévő szerverekről, ha utána nem tudok rá szabályt rakni, hogy a 2 vm mindig A és B helyen lévő hostokon fusson.
Ti hogy oldanátok meg?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6009) bugizozi válasza AiRLAC (#6006) üzenetére


bugizozi
őstag

Nagyon köszönöm ez volt a megoldás :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#6010) AiRLAC válasza bugizozi (#6009) üzenetére


AiRLAC
addikt

Na, remek, nézegettem egy párat és ez tűnt a legvalószínűbbnek :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#6011) AiRLAC válasza szpeti40 (#6008) üzenetére


AiRLAC
addikt

ESXi-n futnak? DRS kell ehhez és DRS group-ok, valahogy így:
(persze ehhez legalább Enterprise licensz kell)

#connect to vCenter(s) first
Connect-VIServer -Server $vCenter -User $user -Password $password
#define cluster
$Cluster="Production_Cluster"
#create new DRS group for ESX hosts
New-DrsClusterGroup -Cluster $Cluster -Name "ESX_odd" -VMHost "esxhost3.domain.com","esxhost5.domain.com","esxhost1.domain.com"
New-DrsClusterGroup -Cluster $Cluster -Name "ESX_even" -VMHost "esxhost2.domain.com","esxhost4.domain.com","esxhost6.domain.com"
#create new DRS group for VMs
New-DrsClusterGroup -Cluster $Cluster -Name "VM_odd" -VM "vm211","vm213","vm215","vm217","vm219"
New-DrsClusterGroup -Cluster $Cluster -Name "VM_even" -VM "vm212","vm214","vm216","vm218","vm220"
#Create DRS rule
New-DrsVMHostRule -Cluster $Cluster -Name "odd_to_odd" -VMGroup "VM_odd" -VMHostGroup "ESX_odd" -Type "ShouldRunOn"
New-DrsVMHostRule -Cluster $Cluster -Name "even_to_even" -VMGroup "VM_even" -VMHostGroup "ESX_even" -Type "ShouldRunOn"

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#6012) szpeti40 válasza AiRLAC (#6011) üzenetére


szpeti40
addikt

Persze esxi fut a szervereken és a licensz sem gond, köszi, ennek így jobban utána nézek :R
Ha jól látom ez a webes felületen nemtudom összekattintani? Legalább is én vm group-ot nem találtam meg hol kötöm host group-hoz.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6013) Mykroft válasza regler19 (#6007) üzenetére


Mykroft
tag

komplett nem értem, mi is a gondod :)
Mikrotik chr több helyen is fut remekül ESXi-ben, autostartal is.
CHR liszenszelés nem lvl3-6 alapú, helyette free, P1, P10, P-unlimited van, ami csak a csatolók sebességét befolyásolja.

(#6014) AiRLAC válasza szpeti40 (#6012) üzenetére


AiRLAC
addikt

Clusteren Configure/DRS groups, ott létrehozod a csoportokat az ESX-eknek és a VM-eknek és utána alatta levő menüpontban létrehozod a szabályt ami az ESX csoportot a VM csoporthoz köti. Lehet kattingatni is, bár a fenti gyorsabb :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#6015) szpeti40 válasza AiRLAC (#6014) üzenetére


szpeti40
addikt

Meg is van, Köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6016) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Meg is jött amire mindenki számított

After a customer’s effective date for the end of availability of perpetual licenses, customers will not be able to purchase new perpetual licenses.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#6017) regler19 válasza Mykroft (#6013) üzenetére


regler19
csendes tag

hogy is mondjam nem igazán hivatalos a dolog.ez egy moddolt vm csak nem akartam hangosan mondani...ezért nem jó a chr mert nincs belőle moddolt (lehet van csak én nem találtam) ami nekem van routeros csak is kizárólag VMwere alatt működik.
Végül találtam egy másik verziót amivel már megy rendesen az auto start.

(#6018) bugizozi válasza AiRLAC (#6016) üzenetére


bugizozi
őstag

Tehát már nem lehet örökös licenszt venni csak így egyik napról a másikra?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#6019) [Newman] válasza bugizozi (#6018) üzenetére


[Newman]
tag

Így van. Bővíteni és hosszabbítani sem igazán.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#6020) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Automating counting cores & TiBs for new VMware vSphere Foundation (VVF) and VMware Cloud Foundation (VCF) SKUs

Némi segítség William Lam-tól a VVF VCF licenszek kiszámításához

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#6021) tzimash


tzimash
őstag

Sziasztok, biztos én vagyok balfék és valami triviális a megoldás.
VMWare 17, a host egy win10-es laptop, virtuális win xp-t telepítek iso-ból, akármit csinálok a laptop fizikai cd/dvd meghajtóját nem tudom használni a virtuális oprendszer alól. Mi a trükkje ennek?

(#6022) sto1911 válasza tzimash (#6021) üzenetére


sto1911
veterán

A megoldást nem tudom, de miért nem konvertálod ISO-ba a lemezeket? (Illetve én ezt csinálnám.)

(#6023) tzimash válasza sto1911 (#6022) üzenetére


tzimash
őstag

Gondoltam rá, de az xp nem kezeli natívan az iso-t, az megint egy macera :)

(#6024) sto1911 válasza tzimash (#6023) üzenetére


sto1911
veterán

Az xp nem kezeli az isot, de a Workstation meg mountolja, és az xp fizikai meghajtót fog látni.

(#6025) tzimash válasza sto1911 (#6024) üzenetére


tzimash
őstag

tényleg, mint mikor telepítem az xp-t, csak most a nyomorult driver cd iso-ját fogom mountolni. Köszi!

(#6026) kraftxld válasza AiRLAC (#6020) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az árakról lehet már valamit tudni? Vagy a német oldalon felbukkant $150 vagy $350 / év lesz?
Meg ezeket lehet mixelni? A ROBO is be lesz szántva?

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6027) kraftxld válasza kraftxld (#6026) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, ezt mi meg fogjuk szpni :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6028) AiRLAC válasza kraftxld (#6026) üzenetére


AiRLAC
addikt

Sajnos beteg vagyok szóval nincs információm még, majd talán a hét közepére. Nekünk hálistennek meg lett újítva az ELA júniusban 3 évre, de gondolom sokan szívnak majd ha nem lesz ROBO stb.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#6029) bugizozi válasza bugizozi (#5998) üzenetére


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Ez a vCenter 6.7 -> 7.0 vagy 8.0 frissítés még mindig nem megy, VMware support se tud segíteni hetek óta :O
Odáig jutottam, hogy legalább a stage 2-ig eljut, de az STS service nem indul el. Kiolvastam már a fél google-t:

- SSO admin groupban ott van az admin (tényleg nem volt ott) [link]
- vsphere.local domain-t default-ra raktam [link] [link]
- tényleg volt AD-ban korábban, de már nincs, kipucoltam [link]
- futattam vdt toolt az kiköpte ezt:

SSO Site: default-first-site
[PASS] Node: ##NO_HOSTNAME##
[FAIL] Node: budapest70 (Embedded)
- PROBLEM: Port 7444 Found: Please run python lsdoctor.py --stalefix option on this node.

- futtattam lsdoctor-t, fixsts-t, fixcers-t
- felhúztam a 6.7 legfrissebb verzióra

De semmi se segített, a hiba még mindig ugyanez :(

Van valakinek valami ötlete?

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#6030) kraftxld válasza bugizozi (#6029) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mekkora környezet?
Én simán újrahúznám a vCentert.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6031) bugizozi válasza kraftxld (#6030) üzenetére


bugizozi
őstag

Ja igen, az kimaradt, hogy ha újrahúzom a vCenter-t, akkor meg lehetne valahogy mókolni a Veeam-et, hogy ne tekintse teljesen "új" környezetnek, mert akkor lementi fullba az egészet ha jól tudom :F igazából ez a baj, ezért küzdök vele.
Amúgy az járható út, hogy vCenter 8 install, régiből remove-olom a host-ot, hozzáadom az újhoz, Veeam-be felveszem az új vCenter 8-t, módosítom a Backup job-ba a forrást, csak ismerje már fel a Repository-ban, hogy ezek ugyanazok a VM-ek :D

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#6032) Fex válasza bugizozi (#6031) üzenetére


Fex
tag

Ha változik a vm-ek id-ja az új vcenter által, akkor nem fogja felismerni szerintem. :(

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#6033) kraftxld válasza bugizozi (#6031) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha még nem vagytok Veeam v12-n akkor meg lehet hákolni:
[link]
[link]

Én nyitnék egy Veeam ticketet erre, ők elég ügyesek.

Vagy a másik opció, hogy ugyanabba az SSO domainbe teszed az új vCentert és ha átmigrálod a hostokat akkor lehet nem változik a VM ID

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6034) bugizozi válasza kraftxld (#6033) üzenetére


bugizozi
őstag

Ezt megtaláltam én is, de sajna már v12-n vagyunk :(

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#6035) kraftxld válasza bugizozi (#6034) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor ticket a Veeam-nek, aztán küzdjenek vele ők :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6036) DerStauner


DerStauner
senior tag

Sziasztok!

Remélem, jó helyen kérdezek. Olyan szolgáltatót/megoldást keresek (lehetőleg valami free tier-rel), ahol lényegében egy virtuális számítógépet tudok kezelni. Amit bárhonnét elérek, és azt telepítek rá, amit akarok (jelen esetben fejlesztői környezetet szeretnék). Van ilyen?

(#6037) balaaa88 válasza DerStauner (#6036) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Oracle Cloud Infrastructure - Free tier.

(#6038) szpeti40 válasza DerStauner (#6036) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem egyszerűbb a saját gépen pl egy VirtualBoxban?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6039) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Megjelent a legújabb VMware Converter 6.6 béta, támogat Nutanix/AVH-t és KVM alapú VM-eket is

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#6040) kraftxld válasza AiRLAC (#6039) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Destination-ra is? :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6041) AiRLAC válasza kraftxld (#6040) üzenetére


AiRLAC
addikt

Jó kérdés, valami azt súgja hogy abba az irányba nem :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#6042) DerStauner válasza szpeti40 (#6038) üzenetére


DerStauner
senior tag

Nem, mert az a cél, hogy a munkahelyi gépemen a munkahelyről tudjak fejleszteni. De a munkahelyi gépre fejlesztőeszközöket nem lehet feltelepíteni (nem ez az eredeti szakmám).

Nézegettem a remote desktop-os megoldásokat, szerintem ez lesz a befutó.

(#6043) szpeti40 válasza DerStauner (#6042) üzenetére


szpeti40
addikt

Otthoni gépen virtual boxban a megfelelő vm plusz vpn-nel windows távoli asztal?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6044) CsodaPOK válasza bugizozi (#6029) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Olyat próbáltál, hogy az upgrade előtt a cert manager-rel csinálsz egy full cert resetet (asszem 8-as pont) és self-signed cert-tel futsz neki az upgrade-nek?

Esetleg ezeket a check-eket futtatni (bár ha ezekkel baj lenne, az a napi működésben is gondot okozna):
https://kb.vmware.com/s/article/79248
https://kb.vmware.com/s/article/82332

Illetve érdemes lenne a DNS-t alaposan átnézni. Forward, reverse bejegyzések, figyelve a kis és nagybetűkre.

(#6045) bugizozi válasza CsodaPOK (#6044) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Igen, itt írtam róla: [link]

"a hostname és a pnid egyezik, szervernev.domain.local mindkettő.
Kipróbáltam, hogy újragenerálom a cert-et szervernev.domain.local névvel, de az után nem tudtam belépni a webes felületre, a szervizek sem indultak el. Utána megcsináltam simán szervernev névvel és jó lett.
Rémlik, hogy korábban is volt gond ezzel a vCenter-rel amikor lejárt a tanúsítványa, akkor is csak a szervernev-vel tudtam megújítani."

Napi szinten működik a vCenter.
Mindegy, feladtam én is és a VMware support is, marad az új vCenter egy új full backup Veeam mentéssel.

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#6046) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Azért bakker... nagyon durván tolja a Broadcom / VMware.

Ész nélkül nyomnak mindent vCF felé, nem sok hiányzott, hogy pofán röhögjem a jóembert amikor a prezin azt mondta, hogy nekünk jobban megéri pénzügyileg a most 25-ös ROBO pakkal lefedett host-okat áttenni vCF-re. Testvérek között is legalább 20x-os árkülönbség van.
Megy a ködösítés, hogy be kell trade-inelni a meglévő SnS-eket.
A kapott vSAN capacity-t nem lehet pool-ozni :( épp most akartunk letenni sok site-ra pici vSANt, valszeg kuka az egész.

Az "Account director!!!!" azt mondta írásban, hogy egy vCenteren nem lehet mixelni a meglévő perpetual licenszeket amire X évig még van SnS, az új vCF-el meg a vVF-el. Sőt, szerinte a vCF-et meg a vVF-et se lehetne mixelni. Udvarisan rákérdzetem, hogy küldje már el az EULA ide vonatkozó részét meg a releváns KB cikkeket, azonnal változott a válasz.
Rosszabb mint a legutolsó hazug ingatlanügynök.

Elvileg a nagyobb agreement-be csak vCF-et meg vVF-et lehet tenni, standard-ot nem. Ez ipari szívás akinek sok pici site-ja van 1-2 host-al ami eddig ROBO-val ment. Ennek még azért pontosan utána megyek.

Szerintem mindenki kösse fel a gatyát és tesztelje a Stack HCI-t meg a Nutanix-ot :D mert vérontás lesz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6047) AiRLAC válasza kraftxld (#6046) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez ipari szívás akinek sok pici site-ja van 1-2 host-al ami eddig ROBO-val ment.

Nekünk csak 60+ ilyen van, de elképzelek egy retail láncot 5000+ lokációval, lokációnként 5-10 VM-el, nekik ez pár millió USD pluszköltség lenne. Mi jók vagyunk 2026 júniusig a tavalyi ELA-nkkal (bár a HPP kreditjeinket el kell költenem 2 héten belül), de nekem is meg kell néznem az alternatívákat 2 node-os helyi clusterekre (lehet Proxmox lesz vagy Nutanix).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#6048) [Newman] válasza kraftxld (#6046) üzenetére


[Newman]
tag

Akkor véleményed szerint ez itt a központi tárolók létezésének vége? Csak a HCI marad?
A Nutanix és az Azure Stack HCI is előfizetéses, ott sincs semmiféle garancia arra, hogy öt év múlva nem lesz kétszeres emelés.

Egy perpetual licenszelt vCenter-ben lehet keverni a perpetual és subscription klasztereket és hosztokat, ez tény.

Az Essential Plus csomag vásárolhatóságát feloldották, ott egy telephelyre lehet már többet is venni. Az lehet alternatíva a Robo-ra ha nincs pl VSAN, ha van, akkor ott el kell felejteni a vSAN-t.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#6049) kraftxld válasza [Newman] (#6048) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mindenképp visszajönnek a tradicionális SAN-ok az ilyen árazás miatt. Csak abból az infrából kiindulva amivel most a legtöbbet foglalkozok, a datacenterek már nagyjából kiűrítve, a legtöbb site meg max 2-3 host-al elmegy.
A Stack HCI meg kvázi ingyen van ha amúgy is licenszelted a VMware-n futó Windows Servereket és van rá SA.

Igen, én is úgy tudtam, hogy a perpetual vCenter-be mehet subscription-os meg perpetual cluster is, clusteren belől nem érdemes mixelni a feature különbségek miatt.

Az Essentials Plus-al se vagyunk előrébb sokkal, ott is meg kell venni 96 vcore-t.

Még az nem tiszta, hogy egy agreement-en belől lehet-e mixelni a vCF, vVF, vVS-t, meg az essentialst, mert így a megfelelő licenszekkel le lehetne fedni mindent.
A VMware szerint meg vegyünk 32 vCore-nyi vCF-et arra a site-ra is ahol van egy ezer éves host 2x6 fizikai CPU maggal, és fut rajta 3 VM amit minimálisan használnak :W

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6050) [Newman] válasza kraftxld (#6049) üzenetére


[Newman]
tag

Én csak a hazai piacról tudok nyilatkozni és túl sok helyen nincs vSAN. Egészen egyszerűen azért, mert kell hozzá egy rendes hálózat és persze minden szerverbe - most tegyük félre a mesh-t és a compute only-t - a HDD/SSD. Rack space-t nem spórol vele senki, mert 2U-ba bele lehet vágni használható fél petát is lazán. Ugyanakkor erősen túl kell vásárolni a redundancia miatt, sokkal jobban mint egy központi tárolót. Szóval van helye a vSAN-nak, de nem úgy mint ahogy azt a VMware nyomja - kb mint süket a csengőt.

Azure Stack HCI az tényleg az árban foglalt, de kell hozzá ugye egy Azure subscription is.
Az ELA-król én nem mondhatok semmi publikusat, ott lehet lesz meglepetés.

A klaszteren belüli mixeléstől sem tartanék, mert egy vSphere Enterprise Plus perpetual kulcs és egy VSS/VCF-ben kapott Enterprise Plus kulcs között nincs funkcionalitásban különbség, attól teltekintve, hogy az előfizetéses kulcsnak lesz lejárati dátuma.

Miért akarnak oda vetetni veletek VCF-et? Ha nincs NSX, nem kell Automation csak mondjuk VSAN, akkor az utóbbinál ki kell matekozni, hogy melyik olcsóbb (a vSphere Foundation + a VSAN TiB licenszek vagy éppen a VCF a maga 1TiB/core kapacitásával).

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.