Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) kraftxld válasza Pubszon (#450) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pedig ha feltelepítetted a vmware toolst akkor mennie kell a hálókártyának. Esetleg a program files/vmware mappában lévő windows.iso-t becsatolhatod, és azon tuti rajta van a driver. Bár ha a tools telepítése után nem megy a hálókártya akkor ott valami más baj is lehet szerintem.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#452) Pubszon válasza kraftxld (#451) üzenetére


Pubszon
veterán

Innen is csak a VGA-t volt hajlandó telepíteni... :W
Nem lehet vhogy a beállításokat resetelni?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#453) kraftxld válasza Pubszon (#452) üzenetére


kraftxld
nagyúr

De, letörlöd a virtuális gépet, újat csinálsz és a telepítés után az első dolog a vmware tools felrakása. (SP telepítése után újra fel kell rakni)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#454) Pubszon válasza kraftxld (#453) üzenetére


Pubszon
veterán

Akkor inkább most hagyom míg le nem jön a Win7 és utána próbálkozok.
Azt nem tudod hogy a Win7 megy az 5.5.2-es vmware-el?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#455) kraftxld válasza Pubszon (#454) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az 5.5.2 tuti nem támogatja, de a 6.5.2 sem hivatalosan, sem pedig experimental-ként, de Vistaként 99%, hogy működni fog.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#456) Pubszon válasza kraftxld (#455) üzenetére


Pubszon
veterán

Na megvan a 6.5-ös és holnapra meg lesz a Win7 is.
Jó lenne ha adnál pár hasznos tanácsot mielőtt bármit is elbaszok. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#457) Pubszon válasza kraftxld (#455) üzenetére


Pubszon
veterán

Azt nem tudod megmondani, hogy legegyszerűbben hogy lehet a fizikai gépről adatot átvinni a virtuális win7-re?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#458) kraftxld válasza Pubszon (#457) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerintem a Vmware-n belőli shared folders bekapcsolásával. A guestben tudsz neki meghajtónevet is adni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#459) Pubszon válasza kraftxld (#458) üzenetére


Pubszon
veterán

Azt megtaláltam de semilyen gomba vagy ilyesmi nincs ott, csak vmi, hogy olvassak el egy dokumentumot. :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#460) Atlantis


Atlantis
veterán

Meg lehet valahogy változtatni a VMWare által generált MAC-címet? Nem szoftveres klónozásra gondolok, hanem kvázi "hardveresen". Egy fizikai hálókártyánál ez valszeg lehetetlen, de a VMWare mégiscsak egy szoftver, ami valami alapján generál MAC-címet...itt elvileg megoldható, nem?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#461) kraftxld válasza Atlantis (#460) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A fizikai hálókártyák többségénél is lehet MAC címet változtatni.
[link]

Vmware workstation esetén pedig:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#462) Atlantis válasza kraftxld (#461) üzenetére


Atlantis
veterán

Az első linked csak klónozásról szól, ez kevés. Fizikai kártyáknál szerintem fixálva vana cím, azzal nincs mit kezdeni.

A második linked tanulmányozom, köszönöm.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#463) kraftxld válasza Atlantis (#462) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerintem meg nem :)
[link]

Ezt most csináltam.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#464) Atlantis válasza kraftxld (#463) üzenetére


Atlantis
veterán

Küldök neked mailben egy programot. Valós a cím az adatlapodon?

Ha eléred, hogy azzal is az átírt címet írja ki, akkor tényleg igazad van.

Közben megnéztem a második linket is, ez már jó lenne, de az első 3 karaktercsoport itt is kötött. Nekem olyan megoldás kéne, amivel az egész MAC-et én adhatom meg.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#465) kraftxld válasza Atlantis (#464) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, valós a mail címem.
A vmware-ban azért kötött, mert a MAC cím első 6 karaktere a gyártót azonosítja.
[link]

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#466) Atlantis válasza kraftxld (#465) üzenetére


Atlantis
veterán

Elment. Remélem, nem szedi ki semmi a mellékletet.

Aha. Hát szomorú, ha ezt nem lehet megkerülni.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#467) kraftxld válasza Atlantis (#466) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez az információ inkább maradjon köztünk.

A wifi kártyámmal nem ment, de az rendes mazzagos intellel igen.

Nem photoshop!
[link]

[ Módosította: Atlantis ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#468) Atlantis


Atlantis
veterán

ÁÁ, én vadmarha. Kötőjellel írtam a címet kettőspont helyett, ezért nem fogadta el. :W :B

Át lehet írni VMWare alatt a teljes címet, működik prímán.

Viszont nem értem, hogy a rossebbe fogadta el neked a rendes kártyánál. Nekem ugyanúgy az eredetit írta ki.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#469) kraftxld válasza Atlantis (#468) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor jólvan :) Én is szoktam szívni vele rendesen, valahol egyben kell bevinni, van ahol kötőjellel, van ahol kettősponttal.

Hálókártyája válogatja, hogy melyiknél lehet átírni. Valamelyiknél meg sem jelenik a lehetőség, van amelyiknél át tudod elvileg írni, csak gyakorlatilag nem működik.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#470) Atlantis válasza kraftxld (#469) üzenetére


Atlantis
veterán

Külön hálókártyád van vagy alaplapit használsz? Én eddig csak utóbbiaknál próbáltam ilyen átírást.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#471) kraftxld válasza Atlantis (#470) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez egy IBM T61-es noti integrált intel kártyája volt. De tapasztalatom szerint szinte az összes intel kártya tudja, ha fent van hozzá a rendes intel féle driver.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#472) Atlantis válasza kraftxld (#471) üzenetére


Atlantis
veterán

Aha. Kihajítom az alaplapot ebből a gépből és veszek egy echte Intelt bele.

No, köszönöm szépen, megint tanultam valamit. :R

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#473) L3zl13 válasza Atlantis (#472) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Olyan gépet is láttam már ahol az integrált kártya IP-jét BIOS-ban lehetett átírni.

Aki hülye, haljon meg!

(#474) Atlantis válasza L3zl13 (#473) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem semmi. Ezeken a konzumer ASUS meg Gigabyte lapokon bezzeg nem lehet. Illetve átírhatod, csak nem sokat ér.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#475) donsergiooo


donsergiooo
senior tag

Windows 7 RC alatt openSUSE 11.1, Super UBUNTU 2008, MAC OS X Leopard, Windows 2008 SERVER

Kép01
Kép02
Kép03
Kép04
Kép05

Én meg vagyok elégedve a Windows 7 RC-vel és a Vmware Workstation 6.5.2 -vel...

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#476) anulu


anulu
félisten

adott 3db virtual pc 2007-es virt. gep, amit at kene raknom vmware ala. az egyik tokeletesen meg is van, a masik 2 azonban a disk identifynel warningot dob, es ha utana megnezem, a "C:" helyen "logical disk" van. amit rendesen megcsinal, ott C:-t ir, ahogy illik.

arra gondoltam vegso megoldaskent, h a masik 2-t teljesen leimage-elem, es visszatoltom, de a norton ghoston kivul mast nem tudok erre. win2003 gepekrol van szo.

elore is nagyon koszonom a segitsegeteket! jo lenne, ha minel hamarabb talalhatnek valami megoldast ra, eleg fontos lenne.

ujra huzni nem akarom...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#477) kraftxld válasza anulu (#476) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Acronis trueimage + universal restore

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#478) anulu válasza kraftxld (#477) üzenetére


anulu
félisten

koszi, utananezek :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#479) donsergiooo


donsergiooo
senior tag

Valaki kiprobáltam mára gos -t? google operating system

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#480) ngb655


ngb655
csendes tag

Sziasztok! A helyzet: XP alatt VMware WS 6, azon másik XP. Host-only-n szeretnék csinálni hálót a két gép között, (net nélkül), de a két gép nem pingeli egymást. Függetlenül DHCP-től, vagy statikus IP-től (az alhálózatok megegyeznek). Mit tegyek?

(#481) Chrys_


Chrys_
addikt

VMware 6.5-tel csináltam egy XP-t Vista alá. Ha a hálózatot BRIDGE-re állítom, akkor a virtuális gépen is kell tűzfalat telepítenem? Ha azt szeretném, hogy a Vista alatti tűzfalam kelljen csak konfigolni, akkor esetleg a NAT-t vagy a host only-t kell beállítani?

(#482) azbest


azbest
félisten

tapasztaltatok olyat, hogy a virtuális gép futásának folytatásakor használhatatlan lassú lesz a virtuális rendszer?

VmWare player 2.5.2 build-156735 van fenn, nemrég olvastam korábbi verzió biztonségi problémájáról és pér napja feltettem a legfrisebb workstation-t, annak a playerét használom. (azért a workstationt teszem fel, mert így megvannak a drivereket tartalmazo ISO-k, nameg a workstationnal összerakom/szerkesztem és a playerrel futtatom)

Ubuntu 8.10 és winxp guest is ezt műveli (azt hiszem nem minden esetben). Talán a tools a baja? Linuxra is feltettem a toolst. Win alatt frissült.

(#483) azbest válasza azbest (#482) üzenetére


azbest
félisten

pontosítok: az egér mozgatásától döglődik, ha csak billentyűvel ügyködök akkor nem szaggat be

hnmm
vmware authorization servicét hiányolja, most hogy kiléptettem a guest wint és újra elindítottam.

[ Szerkesztve ]

(#484) CsodaPOK válasza azbest (#483) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Authorization Service-t a windows szolgáltatások között megtalálod (természetesen a host gépen).

(#485) azbest válasza CsodaPOK (#484) üzenetére


azbest
félisten

igen tudom :)

úgy tűnik időnként valamiért megakad (pedig azt jelzi, hogy fut)... olyankor végigzongorázom mind a 4 vmware service-t és akkor már nem szaggatnak a guestek ha egérrel rájuk megyek.

Nagyobb változás az lehet, hogy feltettem a virtualbox-ot is (talán annak valami összetevőjével akad össze)... virtualpc-t is pachelnem kellett mert kékhalálba döntötte néha guest indításkor a hostot (ezt is virtualbox telepítés után tapasztaltam párszor - pach segített azon úgy tűnik)

(#486) Immy


Immy
őstag

Először is ÜDV!!!

Másodszor rávettem magam, hogy win7-et feltelepítsem. Minden szép és jó volt, de arra is rájöttem, hogy nekem kell 1 vmware is amire majd külön progikat fogok telepíteni (oracle, photoshop cs4 stb.) amiket csak akkor induljanak el hogyha én használom a gépet és ha nekem van szükség rá. Na és itt jön képbe a vmware és a gondjaim is.

1. A virtuális gép egy usb külső winchesteren teljesíti szolgálatát. Azon a külső winyón van 1 prog mappa amiről majd telepíteni akarok. Próbáltam megosztást belőni, de finoman szólva elakadtam.

2. Hogy tudok netet varázsolni a virtuális gépen? :D Hálózati adatforgalom van, küldött és fogadott is. Win7-en kettő darab hálózati kapcsolat is van. VMnet1, VMnet8.

win7-en fent van eset smatsecurity 4.0 + minden win7-es progi bevan kapcsolva. (de természetesn próba erejéig mindent kiszoktam kapcsolni)

(először próbálgattam mindent, aztán elszállt a netem még a gazda rendszeren is, és most inkább szakértőkre bíznám magam :))

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#487) Immy válasza Immy (#486) üzenetére


Immy
őstag

1. Hálózati meghajtóként a megosztásokat tudom már kezelni.
2. Nat beállítást alkalmazok a virtuális gépen a hálókártyán. Hálózati forgalom van, de netet sajnos még nem tudtam összeimádkozni. Esetleg valakinek lehet ötlete, hogy mit kell még beállítani? (tűzfalak kikapcsolva) win7 azt írja vmnet1 és vmnet8-ra is hogy "no internet access"

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#488) CsodaPOK válasza Immy (#487) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Nálam Bridged van beállítva (alatta lévő pipa NINCS bepipálva), így csodásan van net a virtuális gépen.

(#489) DjSteve85


DjSteve85
csendes tag

Üdv!
El lehet érni VMben, h teljesen "külön gépem legyen".
Van egy online feltelepített program ami észrevesz valamit, hogy nem külön gépre rakták fel, hanem ugyanarra.
4 pontban ki is fejtik, h mit vettek észre:
*Accounts have logged in from the same computer/IP address.
*Transfer of funds between both accounts.
*Similar information on accounts.
*Shared payment processors.
Az eljárásom jelenlegi módja (ez alapján kérnék ötletet, hogy mit módosítsak):
VMware Workstation 6.5.2 Build 156735
egy WinXP alapként, amiben semmihez nem nyulok, el sem indítom.
erről csinálom a linked klón wineket
majd a klónra felrakom a SID generátort, ami átírja a gépnevet és a SIDet.
network: bridged és egyszerre egy win fut, amin dsl net van, tárcsázok -> új IP
Remélem elegendő információval szolgáltam.
Ha valakinek vmi jó ötlet, pls shared. Big Thy!

[ Szerkesztve ]

(#490) kraftxld válasza DjSteve85 (#489) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az Publikus IP cím amivel a netre csatlakozol az ugyanaz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#491) kraftxld válasza kraftxld (#490) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hopp, nem olvastam végig. Hálókártya MAC címe ugyanaz?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#492) DjSteve85


DjSteve85
csendes tag

A mac cím szerintem igen, illetve a publikus IP fogalmát már több helyen említették, mint kritérium, de nem ismerem ezt a fogalmat. :(
ezt a két dolgot tudnám módosítani? esetleg rejteni, vagy randomizálni?

(#493) DjSteve85


DjSteve85
csendes tag

a részletek fülön a kapcsolatban:
kiszolgáló IP cím: változik, de kb. 6-8 db. és visszatérő.
ügyfél IP cím (ezt mutatja ip-adress.com is): mindig változik

a kiszolgáló IP az a publikus ip? amire céloztál? vagy az még ezeken kívül van?

(#494) kraftxld válasza DjSteve85 (#493) üzenetére


kraftxld
nagyúr

publikus ip-t pl itt tudod megnézni: [link]
ipconfig /all paranccsal pedig a mac address-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#495) DjSteve85 válasza kraftxld (#494) üzenetére


DjSteve85
csendes tag

thx!
hasznos kis oldal... :)
asszem segít okosodni. :D

(#496) den80


den80
tag

sziasztok
fel szeretném rakni a vmwaret win7 re
mert a tuner kártyám nem ad képet a gyári lemezes driverrel, és ki szeretném próbálni, hogy XP -n vagy vistán hogy működne a tuner.
A kérdésem, virtuális környezetben is fogja érzékelni a tv tunert ?

volt, van, lesz

(#497) ArchElf válasza den80 (#496) üzenetére


ArchElf
addikt

Elég kevéssé valószínű, hogy igen.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#498) DjSteve85 válasza den80 (#496) üzenetére


DjSteve85
csendes tag

Ezt a verziót (VMware Workstation 6.5.2 Build 156735 Final) próbáld ki, nekem nagyon bejött. a mérete is fincsibb :)
Több ölyan dolgot is engedett nekem, mint elődjei...

(#499) CsodaPOK válasza den80 (#496) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Tvtunert szerintem nem tudja átadni a virutális gépnek.

(#500) den80


den80
tag

sajnos tényleg nem, fene vigye el, így meg nem műkszik a távija :S

volt, van, lesz

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.