Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) CsodaPOK válasza kraftxld (#1450) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Neeeem. SSD, SDD és SSD :DDD
Valami ilyesmi már jó lehet: [link] :DD

(#1452) Syl válasza CsodaPOK (#1451) üzenetére


Syl
nagyúr

A defragnak aztán sok értelme van... :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1453) Vasinger! válasza kraftxld (#1450) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, igen, ezzel tisztában. Vagyok.

De ha ettől eltekintünk, a többi kérdésemre tudnál válaszolni? Mennyi ram, szál stb.?

Továbbá akkor ha 2 v. gépet futtatnék és a 2 gép külön winyón lenne azzal tudnék nyerni sebességet?

(#1454) CsodaPOK válasza Vasinger! (#1453) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Először azt kéne tudjuk, hogy ez egy teszt/játszós vagy éles környezet?
Aztán azt is kéne tudni, hogy milyen alkalmazások futnak a virtuális gépeken.

Általánosságban, tesztkörnyezetet feltételezve:

XP, Server 2003: az OS 512-vel is elvan, de 1 GB-t én adnék neki.
Win7, Server 2008R2 (GUI-val): 2 GB-tal vigan elvan.
Server 2008R2 (Server Core): 1 GB-tal vigan elvan.

Alkalmazások. Pl. Exchange-nél ha minden role 1 szerveren van, akkor asszem 8GB az ajánlott. 4-6-tal el lehet játszadozni.
SQL a világ minden RAM-ját feléli.

Vinyó. Minél több vinyóra vannak szétosztva a virtuális gépek, annál jobb.

Proci. Játszós környezetben ritkán fut az ember proci limitbe. 1-2 szál bőven elég.

(#1455) Vasinger! válasza CsodaPOK (#1454) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igazából csak suli miatt kell, hogy gyakoroljak, mert a vizsgák is virtualizálással fognak történni.

Szóval annyi a lényeg, hogy simán menjen az OS, ne akadjon. A szerverekre nem lenne felrakva Exchange vagy hasonló, csak a gyári komponensek IIS meg ilyenek mennének, fájlmegosztás meg amit tud a Windows szerver alapból az XP és a 7 csak kliens lenne.

Linuxnál meg ugyanez. Lenne egy Ubuntu szerver CLI és Ubuntu GUI-val fent és egymással fájlmegosztás, FTP, webszerver és hasonlók.

Köszi szépen a tanácsokat.

[ Szerkesztve ]

(#1456) CsodaPOK válasza Vasinger! (#1455) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Akkor a fentebb irt számok az irányadóak.

Linuxot passzolom, abban a pingvin szakértők tudnak tanácsot adni :)

(#1457) nagash válasza Vasinger! (#1455) üzenetére


nagash
senior tag

Szia!

Bármid lehet, ha vinyó (valami nagyobb RAID) vagy SSD nincs alatta, akadni fog.
Én 4 procival, 8Gb rammal nyomom és a lemezműveleteknél kész van.

Jártam pár tanfolyamon ahol 512-512Mb rammal futott egymás mellett 2db 2k8R2 szerver és egy Win7 kliens szintén 512-vel.

Linux-al nem lesz gondod, én LAMP szervert tesztelgettem, tanulgattam és Joomla CMS oldalakat készítgettem, akadás nélkül.

Knoblauch macht einsam.

(#1458) nagash


nagash
senior tag

Sziasztok!

Olyanban szeretnék segítséget kérni, hogy egy előadáson kellene demóznom vSphere 5 Auto Deploy-t.

Megy is szépen minden addig, hogy Host Profile.
Na itt elszáll az ész.
Szoftveres iSCSI-t használok (Openfiler által kiajánlott).

Egyszerűen nem hajlando Compliant-be váltani még a reference Host esetében sem a dolog és kezd idegesíteni.

Olvastam valahol, hogy nem rögzíti ha Host-ról húzom le a Host Profile-t, mindenképpen kézzel kell belenyúlni. Ezzel csak az a baj, hogy nincs mit beállítani az adott felületeken.

Valaki esetleg?

Knoblauch macht einsam.

(#1459) Konflikt válasza nagash (#1458) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

mas iSCSI storage, pl. freeNAS? illetve ezzel, es az openfiler-el is meg lehet probalni egy NFS share-t.
januarban upgradeltem a rendszerunk 4.0-rol 5.0-ra, nalam egybol compliant lett a host profile.
btw, enterprise plus licence-t hasznaltok? mert csak abban erheto el a host profiles+auto deploy.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1460) Konflikt válasza kraftxld (#1407) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

Tehát ha van két vcenterem linked mode-ban, megy közöttük a vmotion meg storage vmotion?
sajnos nem:)
a (storage)vmotion hatara a datacenter (mint logikai vsphere kontener), azaz meg vcenteren belul sem tudsz minden esetben a meglevo hostjaid kozott migralni, ha azok kulon datacenterben vannak.
a linked mode csupan a managementben segit: keresesek, role-ok kiosztasa, permission-ok definialasa, stb.

en amugy OVF export/importtal csinalnam. persze ehhez kell nemi downtime. amugy azert is, mert ha sok a thin vmdk, akkor legalabb ilyenkor tenylegesen felszabadulnak a torolt szektorok a storage-on, jelentosen csokkenhet a vmdk merete.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1461) Konflikt válasza nagash (#1447) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

normalis raid vezerlo otthonra horror arunak mondhato.
ha van esetleg egy elfekvo masik geped (nem kell tul eros), akkor fabrikalnek abbol, es azokbol a diskekbol egy openfiler/freeNAS iSCSI storage-ot. korabban biztos volt ezekrol mar itt is szo. RAID5 helyett inkabb RAID10, a magasabb IOPS miatt, de ide kell egy 4. disk is minimum.
ha 2 NIC-ed van, akkor a storage-be is 2-ot erdemes, es mehet a team/multipath is.

hatranya, hogy a latency azert magasabb lesz.
elony, h meg mindig joval olcsobb (ha van +1 vasad, akkor kvazi a villanyszamlat nyomja meg, +a 2 NIC-et kell megvenni)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1462) kraftxld válasza Konflikt (#1460) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Köszi az infót, közben már én is rájöttem, hogy csak export-import-al megy a dolog :(
Annyira nem lényeges a storage felszabadulás mert teljesen meg lesz szüntetve a régi infrastruktúra.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1463) nagash válasza Konflikt (#1459) üzenetére


nagash
senior tag

Szia,

Köszönöm mindkét választ. :R

Csak egy teszt rendszert adtak az előadás idejére, így Evaluation módban vagyunk.
Nekem a freeNAS nem volt egyértelmű és a Logout-on találta cikkben az Openfiler megtetszett.
Szerintem én tolok el valamit, de az az igazság, hogy az OpenFiler is új és ezek az új Feature-ok is, mert eddig a 3.5-öt használtam kis cégnél.

Szerintem felhúzom újra, mert egy másik kolléga közben DRS, DPM, Storage DRS meg mittudomént is tesztelgetett és már szétheggesztve kaptam meg.

Köszi még egyszer!

Nagash

Knoblauch macht einsam.

(#1464) kraftxld


kraftxld
nagyúr

VMware ESX 4.1 fut két 3 db hp szerveren valahol a messzeségben.
Hogy tudom a gépek sorozatszámát kinyerni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1465) Szabcsi válasza kraftxld (#1464) üzenetére


Szabcsi
csendes tag

HP SIM kell hozzá, a vCenter/vSphere Client páros nem tud ezekhez hozzáférni, csak ennyire:

(#1466) Konflikt válasza kraftxld (#1464) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

kilehet nyerni, nezd meg a hardware status tabot a hostodon, majd system summary. (host and clusters alatt).

ez csak akkor erheto el, ha fut a CIM, es a tuzfalon is engedelyezve van.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1467) kraftxld válasza Konflikt (#1466) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, ez bejött 3 gépnél egynél, köszi a tippet :)
Az egyik DL380 G6 nem is kommunikál itt, szép hibát dob, pedig telnettel rá tudok mászni a CIM portjára.
A másik G6-nál meg tök hülye serialt dob ki. Akkor valakit oda kell zavarjak, hogy nézze meg őket. Hála az égnek ez a rendszer majd ki lesz pucolva teljesen és rendes clusterre lesz migrálva.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1468) Thusor


Thusor
őstag

VMware playert szeretném letölteni de a hivatalos weblapjukon nincs fenn, azt írja a keresett oldal nem található.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1469) Syl válasza Thusor (#1468) üzenetére


Syl
nagyúr

[link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1470) Thusor válasza Syl (#1469) üzenetére


Thusor
őstag

Igen, de itt rákattintok, hogy download és utána a keresett oldal nem található oldal fogad.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1471) Syl válasza Thusor (#1470) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor valami a böngésződdel nem stimmel, mert a downloadra bejön a bejelentkező/regisztráló oldal.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1472) Thusor válasza Syl (#1471) üzenetére


Thusor
őstag

Érdekes. Sem firefox, sem pedig chrome alól nem működik. Ubuntu alól próbálom elérni de nem tudom.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1473) Konflikt válasza Thusor (#1472) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

bar a vmware oldalarol is mennie kell, de itt egy alternativ lehetoseg

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1474) Thusor válasza Konflikt (#1473) üzenetére


Thusor
őstag

Nagyon köszönöm a segítséget. Eddig hiába próbálkoztam, beléptem az oldalra a felhasználónév jelszó párossal...de amikor le akarom tölteni azt írja, hogy nem található az oldal.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1475) Visormail


Visormail
addikt

A Workstation 8-ba nem lehet hangot csinálni ha 8-as kompatibilitással lett létrehozva a virtuális gép? Ez van nálam is Error in creating sound stream. Sound is disconnected. Csak így lehet működésre bírni hogy új gépet hozok létre?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1476) zoli62


zoli62
addikt

Playerben hogy kell azt beállítani BIOS-ban, hogy a mountolt rendszerindító cdkép-ről bootoljon először, másodsorban hdd-ről? Alapból nem cd, hdd az indítási sorrend? Mert most az van, hogy egy OS telepítése után,ha nem csatolom le az ISO-t, akkor sem arról fog indulni, hanem a virtuális merevlemezről. Igazából alapból azt felejtettem el, hogy melyik billentyű lenyomásával lehet belépni a BIOS-ba.

(#1477) danih


danih
addikt

Halika!
Elutazom a hétvégére, és csak egy netbookot viszek magammal - N550, 2 giga rammal. Kérdésem, hogy mennyire halott ötlet, hogy egy XP guest virtuális gépemet magammal vigyem? Általam a végletekig herélt minimál vendég rendszerről volna szó.
Próbált már valaki netbookon ilyet?
Nem érdekel, hogy lassú, csak menjen. Bár tudom, hogy az Atom procik hivatalosan nem támogatottak, és VT sincsen. Player 4 menne?

[ Szerkesztve ]

(#1478) kraftxld válasza danih (#1477) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A player 4-hez is kell VT ha 64bites guestet akarsz, de 32 bites xp-vel nem lesz gond.
[link]
Korábbi player vagy workstation esetleg virtualbox ha nem megy a 4-essel.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1479) danih válasza kraftxld (#1478) üzenetére


danih
addikt

Ok, köszi, ilyesmire számítottam. Akkor nekimegyek - kíváncsi vagyok a "sebességre" :)

(#1480) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Akit érdekel Browser Appliance itt egy pár újabb FF-okkal:

http://browser.shell.tor.hu/

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1481) Visormail válasza zoli62 (#1476) üzenetére


Visormail
addikt

Nem, alapból a HDD van elöl. A playerben úgy látom hiányzik a power menüből a power on to bios funkció. Ezeknek ott is működniük kell gépindítás után gondolom:
F2 - belépés a Biosba
Esc - Boot menü
Azt írják hogy ha túl gyorsan eltűnik és nem tudsz belépni akkor az adott vm mappájában lévő vmx fájlt megnyitod egy jegyzettömbbel és hozzáadod valahova ezt a sort bios.bootdelay = 20000 mondjuk az első sor után, ezzel 20mp-es késleltetése lesz vagy átírod az bármennyire.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1482) zoli62 válasza Visormail (#1481) üzenetére


zoli62
addikt

Köszi, kipróbálom. :)

(#1483) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Anno a VirtualBox kapcsán kérdeztem ezt (és ott a Scale Mode megoldást jelentett), VmWare-el(Player, ha ez számít) kapcsolatban tenném fel a kérdést.

Van valami mód arra, hogy fix felbontásban induljon, azaz ne össze-vissza méretezze át az ablakot?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1484) Visormail válasza Fire/SOUL/CD (#1483) üzenetére


Visormail
addikt

Persze hogy számít, a Playerből hiányzik a beállítások fele. Többek közt ez a teljes Display menüpont is. Parancssori paramétereket nem nézegettem azt nem tudom.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1485) Fire/SOUL/CD válasza Visormail (#1484) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Teljes Display-en a Full Screen-t érted? Mert ha igen, az van benne, de nem az kell.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1486) Visormail válasza Fire/SOUL/CD (#1485) üzenetére


Visormail
addikt

Nem, úgy értem hogy az egész display menüpont hiányzik a beállításaiból. A workstationbe ugye ennyi menüpont van magában a programnak a beállításaiban ami minden vm-re vonatkozik, a display fülön minden félét lehet ezzel kapcsolatban:

A playerbe meg ugye összesen 1 fül van és ennyi az egész:

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1487) danih


danih
addikt

Annyi a kérdésem, hogy ha van egy VM-em, amit a VM suspend parancsálval függesztettem fel, akkor az állapotot is át tudom másolni másik gépre?
Úgy értem fogom a könyvtárát a VM-nek, az egészet átmásolom - abban benne lesz a snapshot? Ha másik VMWare-ben nyitom meg, megtalálja automatikusan, hogy van egy suspended állapot, tehát nem kell indítani?

(#1488) Visormail válasza danih (#1487) üzenetére


Visormail
addikt

A snapshotok is a vm mappájában vannak, de hogy a másik felismeri e hogy suspendelve van azt nem tudom nem próbáltam.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1489) Fire/SOUL/CD válasza Visormail (#1486) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kösz. Nem értem, hogy egy ilyen feature-t miért nem lehet a playerbe is betenni. Majd még utánanézek az elérhető konfigurációs bejegyzéseknek, hátha azzal lehet oprálni player alatt is.

Még1x Thx!

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1490) danih


danih
addikt

Nos, átvittem asztali AMD X3 - 4G ram gépemről az egyprocis 1G ramos (no swap) virtuális XP-met egy Intel Atomos - 2G ramos netbookra.
Le a kalappal, az asztalin készített snapshot probléma nélkül elindult a netbookon! Persze volt egy-két figyelmeztetés, de azokat leokézva minden rendben megy. Nem semmi! Ráadásul sebességügyileg sokkal rosszabbra számítottam.
Kérdésem: megadhatok neki custom resolution-t (pixel pontosan - nem az ablak méretezgetésére gondolok)?

[ Szerkesztve ]

(#1491) brd


brd
nagyúr

Hello!

A Workstation 8-cal hogyan lehet azt érni, hogy a futó gépek állapotát automatikusan elmentse (save state), ha újraindul a host OS? Keresgéltem bőszen, de erre vonatkozó beállítást nem találtam. Ill. ha ez alapból így kellene történjen, akkor mi lehet az oka, hogy nem ez történik?

The only real valuable thing is intuition.

(#1492) danih


danih
addikt

Tudnátok ajánlani olyan kis méretű virtuális gépet (appliance), amellyel böngészni lehet és be lehet konfigolni VPN-hez? Lejjebb linkeltek egy browser appliance-t, csak nem tudom, hogy azt lehet-e VPN-hez konfigolni (nem értek a linuxhoz igazából).

(#1493) DeusHun


DeusHun
őstag

Szevasztok!

VMware vCenter Lab Manager-hez van valakinek jó, használható/tanulható legálisan letölthető PDF-je? Amiket találtam az mind PR-szagú csilli-villi leírás, gyakorlatilag mind ugyan azzal a tartalommal.

Rainforest Alliance Certified signature

(#1494) kraftxld válasza DeusHun (#1493) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Gondolom ezt már megtaláltad :) [link]
Én kb fél évig rugdaltam egy project keretében a LabManagert, elég hasznos volt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1495) DeusHun válasza kraftxld (#1494) üzenetére


DeusHun
őstag

Igen, ez már megvan, köszi.
Össze kéne szedni kis tudást mert jól jönne a munkához.
Eddig amit tudok róla az alapján elég hasznos és ügyes dolog, csak a mélyére kéne ásnom.

Rainforest Alliance Certified signature

(#1496) kraftxld válasza DeusHun (#1495) üzenetére


kraftxld
nagyúr

De ugye tudod, hogy a LabManagert azt kinyírták és vCloud Director lett belőle?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1497) DeusHun válasza kraftxld (#1496) üzenetére


DeusHun
őstag

A cégnél ahol dolgozom még LabManager van, így először ebbe kell belejönnöm, utána pedig akkor a CD lesz a célpont.

Szerk: amúgy még nem tudtam, ez most újdonság volt.

[ Szerkesztve ]

Rainforest Alliance Certified signature

(#1498) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Az Intel VT-d támogatásáról olvasgattam, és feltűnt, hogy az Intel Core 2 Duo E8xxx-es (Wolfdale) procik is támogatják: [link]
Ez tényleg így van, tehát ez a támogatás a gyakorlatban is működhet ?

Olvastam olyat is valahol előtte (megpróbálom majd megkeresni hol is), hogy a VT-d támogatás a memóriavezérlő dolga, tehát a memóriavezérlőnek kell támogatnia. Illetve gondolom a procinak is kell valamit tudnia ehhez.
Ugye a Penryn utáni Intel prociknál már a prociban van az MCH, így a támogatás végképp proci kérdése.
A következő probléma az alaplap, vagyis a Biosa, melyik 3-as / 4-es szériás alaplap lehet az, amelyik ezt tudja ? Amivel én találkoztam eddig (elsősorban Gigabyte G33 és P45, Asus P35 és P45), azoknál nem rémlik hogy lett volna a Biosban ilyen opció. Vagy nem is kellene hogy legyen, ami tudja azzal megy alapból, nem állítható ?
Jelenleg Core 2 alapú gépem van, meg hozzá van több alkatrészem is, amit épp nem is használok.
A kérdésem lényege: össze tudok-e rakni viszonylag olcsón (mondjuk olyan 30e alatt - sajnos ha jól sejtem az E8xxx-eket jó drágán adják) olyan alaplap + proci párost, amivel nekiállhatok próbálgatni a VT-d -t ?
A szoftvert, mivel tényleg csak otthoni próbálgatásra kell, "megoldom".
Pontosan mely vmware kiadások támogatják a VT-d -t ?
A tudás még a kérdés, de azért fogok találni ehhez való könyvet szerintem, mivel az angollal nincs különösebb gondom.
Eddig Workstationnel próbálkoztam csak, otthoni szinten, tehát elsőre biztos nem lesz egyszerű...

(#1499) Visormail válasza atesss (#1498) üzenetére


Visormail
addikt

De igen állítható, ha tudja az alaplap akkor a biosban lennie kell virtualization menüpontnak, vagy csak VT, stb néven ahol ki/be lehet kapcsolni, ha nincs akkor meg kell nézni van e bios frissítés. Persze hogy működik a gyakorlatban is, olyan nincs hogy elméleti támogatás vagy tudja vagy nem, amelyiknél oda van írva annál van, csak figyelmesen olvasd a kivételeket is a táblázatok alatt. Minden mai virtualbox, vmware player/workstation tudja az intel/amd hardveres virtualizálásait, ezek jópár éves alapdolgok.

Gigabyte G33M-DS2R pl tudja, Through BIOS based on Award 6.00PG version: Ability to turn special CPU functions off, Virtualization Technology
Ez a P45-ös lapok topikjában van Advanced BIOS Features/Virtualization Technology [Enable]
Na szóval hirtelen ennyi, sokféle altípusai, revíziói, bios verziói vannak az alaplapoknak meg kell nézni az adott lap leírásában a bios részt hogy melyik menüpontban mi van.

A VT-d -t akarod próbálgatni, az nem lesz egyszerű? Annyi hogy bekapcsolod a biosban, meg a virtualizáló programban és gyorsabban megy mint nélküle, semmi mást nem lehet vele csinálni. Ha használtad már a workstationt otthonra és most is csak otthoni felhasználásra kell akkor most is menni fog, ettől nem lesz semmi különbség a sebességen kívül. Egyébként ha nem akarsz vele komolyabban foglalkozni akkor szerintem bőven elég neked az ingyenes virtualbox, sokkal kisebb és egyszerűbb az is mindent támogat.

Itt egy processzor lista [link], meg egy chipset/alaplap lista [link]

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1500) atesss válasza Visormail (#1499) üzenetére


atesss
addikt

Nem simán VT-ről van szó, hanem VT-d -ről !
Intel Virtualization Technology for Directed I/O, pl: [link]
I/O MMU virtualization (AMD-Vi and VT-d) [link]

Soros portos PCI kártya / VGA kártya / Tuner kártya / PCI-os Digitalizáló kártya (biztonságtechnikai megfigyeléshez) (legalábbis ezek lehetnek esetleg aktuálisak egy projekthez, így most ezek érdekelnének elsősorban) elérése közvetlenül, hardveresen egy virtualizált rendszer alól.
Tipikusan pl. egy Windows host alól virtualizált Linux guest alól.

Tehát sajnos egy (vagy több) nagyságrenddel bonyolultabb dologról van szó, mint simán hardveres VT támogatásról vagyis VT-x-ről...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.