Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) fLeSs


fLeSs
nagyúr

üdv emberek.
hülye kérdés következik. :D
mond nektek az vmit egy prociról (mármint a sebességéről, arról, hogy mennyire támogatja a virtualizációt) ha elindítok a gépen két VM-et, majd mindkettőn egyszerre elindítok egy pcmarkot, aztán felírom az eredményeket?
ha egy ilyen teszt lenne a procis cikkekben, annak lenne értelme?
tudom elég primkó, de jobbra nincs se időm, se kapacitásom.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#652) Vico87 válasza fLeSs (#651) üzenetére


Vico87
tag

Hello!

Hát szerintem nem sokat. A virtualizáció elég kényes téma teljesítmény szempontból. Nagyon sok múlik a VM-ek beállításán, a virtualizációs szoftveren, a VM-ek mellett futó processzeken, és persze a procin is, amin fut. Nehéz reprodukálni bizonyos dolgokat, körülményeket. Number crunchingot érdektelen tesztelni, az nagyon gyors lesz, I/O-val lehet igazán szívatni VM-eket. Egyik prociról másikra átköltöztetni VM-et nem mindig működik (pl jártam már úgy, hogy Penrynen ment, Conroe-n és Phenom 1 X4-en nem). Sok szívás forrása lehet a virtualizáció.

[ Szerkesztve ]

(#653) Raymond válasza fLeSs (#651) üzenetére


Raymond
félisten

Ez nem mond semmit, feleslegesen pazarolnad az idodet.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#654) jani-wan


jani-wan
tag

Hello
Lenne egy kis gondom. Felraktam a VMware-t és nem tudok fájlokat mozgatni a megosztott mappából és Virtuális gépen lévő célmappába. Állandóan ezt a hibaüzenetet adja:

Viszont érdekes hogy a virtuálgépről tudok fájlokat bemásolni, létrehozni stb... a megosztott mappába.
Mit tegyek, hogy működjön?

[ Szerkesztve ]

(#655) FixY67 válasza jani-wan (#654) üzenetére


FixY67
senior tag

Csak mint tipp: nem lehet, hogy a megosztott mappád read only és te valóban mozgatni akarsz (tehát törölnéd az eredetit) ?

...

(#656) jani-wan válasza FixY67 (#655) üzenetére


jani-wan
tag

Copy and Paste-t használok mindig és nem Drag and Drop-ot.
Én is gondoltam a jogosultságra és beállítottam a VMware-nek kiosztott Shared Folder-hez kijelölt mappán, hogy a VMware-nek teljes jogosultsága legyen, de így sem műkszik. Ráadásul amikor rátoltam a jogosultságot a mappára tiltakozott mappában lévő fájlok hozzáférése miatt, ami szintén érthetetlen. Azok egyszerű képek mindenféle tiltás stb... nélkül. És a Host-on gond nélül mozgatok a mappából ki-be. Csak a VMware-n lévő Guest-en nem megy.
És a VMware-ben a Guest Isolation-ben engedélyezve van a Drag and Drop és a Copy and Paste is.
Nem tudom mi lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

(#657) Tosee válasza jani-wan (#656) üzenetére


Tosee
őstag

Hali!

Az adott megosztott mappa jogosultságatinál ne a VMware-nak add ki a hozzáférési jogot, hanem "mindenki" csoport számára, és adj neki megfelelő jogosultságot is!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#658) jani-wan válasza Tosee (#657) üzenetére


jani-wan
tag

megcsináltam.
nem műkszik.
Ja igen és a tűzfalban is engedélyezve van a VMware.
Már tényleg lövésem sincs mit tehetnék ezzel.

(#659) Tosee válasza jani-wan (#658) üzenetére


Tosee
őstag

Másik mappa megosztásával próbálkoztál?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#660) jani-wan válasza Tosee (#659) üzenetére


jani-wan
tag

Nem.
Miért? Minden mappa ugyanolyan amikor létrehozom, vagy nem? És ezt pont azért hoztam létre, hogy oda-vissza pakolhassak.

De megpróbálom, hátha.

(#661) Tosee válasza jani-wan (#660) üzenetére


Tosee
őstag

Akkor lényegtelen...

A Network adapter mire van állítva?
Bridged
NAT
Host-only
Custom

Nálam NAT-ra van beállítva, és működik a hálózat!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#662) jani-wan válasza Tosee (#659) üzenetére


jani-wan
tag

Megpróbáltam.
Létrehoztam egy új mappát és megadtam a VMware-ben hogy ez a megosztott. Semmi jogosultságot stb.. nem osztottam. És működik. Oda-vissza.
Nőjön szőr a talpamon ha értem.
Nekem ez az egyszerű megoldás nem jutott volna eszembe.
Köszi a segítséget.

J

(#663) jani-wan válasza Tosee (#661) üzenetére


jani-wan
tag

Az NAT mert WIFI-m van.
De megoldottad, már az előzővel. Köszi.

J

(#664) Tosee válasza jani-wan (#663) üzenetére


Tosee
őstag

Nincs mit! Örülök, hogy sikerült... :)

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#665) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

w7 Ultimate-en fut VMWare 6.5.3. A virtuális gépeket többféle win képezi.
Amikor másolok valamit a gazdáról a virtuális gépre, akkor 10kbyte/sec a sebesség, visszafelé pedig mint a villám.
Az internet felé teljesen jó a sebesség, csak a gazdagépről jön minden csigalassan.
Sehol nem fut semmilyen tűzfal, vagy vírusírtó. Trójai vagy egyéb kártevő nincs.
A probléma azóta jelentkezik, amióta az xp32 le lett cserélve W7-64-re, és minden újra lett húzva. Az XP-n futú régebbi VMWare nem tudom, hogy milyen verziójú volt.
Az image-ek nem változtak.
Minden OS teljesen fel van frissítve, és a legújabb VMWare Tools is telepítve van.
VMWare alapbeállításon.

Bármi ötlet?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#666) atesss


atesss
addikt

Most olvasok csak az i5-ös és i7-es procikban lévő virtualizációs dolgok jelentéséről:
hogy az i5-ből kimaradt a VT-d (Intel Virtualization Technology for Directed I/O) technológia is, amellyel különböző perifériákat rendelhetünk egyes virtuális gépekhez (kérdés, hogy a Windows 7 Windows XP módja igényli-e majd ezt), a VT-x azonban továbbra is támogatott.
a PH Lynnfield tesztjéből: [link]
Valaki el tudná magyarázni részletesen, hogy mi is ez, és a gyakorlatban mire is használható ? (nem csak az asztali használat érdekel, kiváncsi vagyok hogy szervereken pl. mire használják ezt.)

(#667) Relisys


Relisys
senior tag

Hello!

Feltelepítettem win7re a vmware-t és azóta gép bekapcsoláskor állandóan bejön a bejelentkező képernyő ahol rá kell kattintani a felhasználói fiókra, de nem tudom miért mert csak egy felhasználói fiókom van. Hogy lehet visszaállítani, hogy ne jöjjön be?

(#668) Tosee válasza Relisys (#667) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

start -> futtatásba írd be: control userpasswords2
"A számítógép használatához felhasználónevet és jelszót kell megadni" előtt pipa van, akkor azt kapcsold ki!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#669) Bici válasza Bici (#665) üzenetére


Bici
félisten

Megoldódott.
A 7.0.1-es Workstation-nél nem jelentkezett a hiba, és a 3.0.1-es VMWare player-nél sem.

Úgy tűnik, hogy a 6.5-ös nem szereti a win7-et, legalábbis, ha domain-es a hálózat...

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#670) Relisys válasza Tosee (#668) üzenetére


Relisys
senior tag

Köszi!!

(#671) -v-


-v-
addikt

Sziaszok!
Pontosan a következő a problémám nekem is:
http://communities.vmware.com/thread/249366;jsessionid=36D6869EE1282B666D6B87F241CC3BB3?tstart=0

Tudna valaki segíteni ebben? Hp 6910p win7 x64... próbáltam workstationt is rakni meg playert is (legújabbat), mindegyiknél ez volt az eredmény.

(#672) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok,

szeretnék játszani VMware ESX szerverrel, a laptopomon,
úgy hogy az ESX szervert közvetlenül, virtualizáció nélkül futtatom.
(állítólag lehet VMware Workstationon is futtatni)

Szerintetek mennyire marad használható a grafikus sebesség?

J.

(#673) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

felraktam több vendég OS-re (XP, Vista, w7) a legújabb vmware tools-t, ami egy új VGA drivert tartalmaz, és a driver listában egy kis sárga felkiáltó jelet rak mellé, jelezvén, hogy valami nem oké. A "Fit Guest" azóta nem műxik.
Ha "rollback driver"-rel visszaállítom a régi drivert, akkor oké, de pár gépen nincs régebbi driver fent.
Miért nem műxik az új driver? Bármi ötlet?
win7 ultimate a gazda rendszer (max update), 7.01-es a vmware workstation.
Próbáltam már a winupdate-et is a vendég gépeken, de semmi... :(

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#674) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!

VMware 7-es verzióra feltelepítettem egy Win98SE op rendszert. Ehhez kéne USB driver h a pendrive-ot használni tudjam. Tud esetleg ebben segíteni vki??
Köszi előre is.

Üdv!

(#675) kraftxld válasza Forza_JUVE (#674) üzenetére


kraftxld
nagyúr

google: windows 98 mass storage driver
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#676) Forza_JUVE válasza kraftxld (#675) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Köszi, jó lett! :)
Csak át kellett konvertálnom a pendrive-ot NTFS-ről Fat32-re mert a win98 csak így ismerte fel.
A win98 nem tudja kezelni az NTFS-t, ugye? Olyan rég használtam h már nem emlékszem ilyen dolgokra. :)

[ Szerkesztve ]

(#677) kraftxld válasza Forza_JUVE (#676) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak fat és fat32. Voltak progik amik megpróbálták kezelni az ntfs-t, de általában csak read only, meg többször halt el alatta a win98 mint használtad a progit :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#678) Forza_JUVE válasza kraftxld (#677) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Aha, értem. Akkor marad Fat32, viszont lenne még 1 kérdésem. Mivel lehet partícionálni a vinyót win98-ban?
DOS alol futtattam az FDISK-et, de az kiírt vmi hülyeséget, hogy nincs elég hely kiterjesztett partíció létrehozásához. Pedig a VMware-ben 4 GB-t adtam a win98-nak, amiből most kb. 400 MB a foglalt!! :F
Aztán a kül. Partition Magic-ekkel sem sikerült, mivel azokat fel sem telepítette ... gondolom túl újak a win98-nak.

(#679) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!

autoexec.bat illetve config.sys szerkesztésben jártas emberektől kérnék szépen 1 kis segítséget.

Az történt, hogy a VMware-re felraktam előbb egy DOS 7.10-et, majd egy Win98 SE-t.
A DOS által korábban kreált autoexec.bat fájl nem tűnt el, hanem autoexec.dos néven ott maradt a C-n, akárcsak a config.dos. Az új autoexec.bat 99%-ban ua. mint amit a DOS csinált, csak a windows kibövítette pár sorral, ill. itt-ott megjelent benne a C:\Windows

A lényeg, hogy így elég terjedelmes a fájl, és elég sokáig tart mire feláll a windows, mivel előbb még a DOS bootol.
Olyat szeretnék, hogy bootoláskor jöjjön fel egy boot-menü, hogy 1. MS-DOS, 2. WIN98 ... és majd én kiválasztom melyik induljon csak el, ne mindkettő.
Csak sajna ezt én magamtól nem tudom megírni. :B

Jelenleg így fest a 2 fájl:
- autoexec.bat:
- config.sys

Köszi előre is a segítséget!! :R

Üdv!

(#680) kraftxld válasza Forza_JUVE (#679) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Konkrétan mit akarsz elérni a dos móddal?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#681) kraftxld válasza Forza_JUVE (#678) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Próbáld korábbi PQmagiccel, 6-os vagy 7-essel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#682) Forza_JUVE válasza kraftxld (#680) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Hát igazából nem sokat, csak amolyan nosztalgia feeling ... Dos Navigator-t nyomkodni, ilyenek :) csak valahogy át kéne írogatni a boot fájlokat

(#683) kraftxld válasza Forza_JUVE (#682) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csinálj külön DOS-os virtuális gépet, sokkal egyszerűbb. Itt-ott még a floppykat is le lehet tölteni hozzá .ima vagy .flp formátumban, kb 5 perc ezután feltelepíteni. Épp tegnap csináltam ilyet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#684) Forza_JUVE válasza kraftxld (#683) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Ami azt illeti nekem is csak a Dos 7.10 volt fent 1 drive-on, FDISK-el tudtam is partícionálni.
Aztán külön virtual drive-on volt a Win98SE, de azt nem tudtam szétszedni. (ekkor kérdezgettem a partícionálsát) Ezért fogtam és a DOS mellé felraktam a Win98-at, a másik virtual drive-ot meg töröltem. csak most nem tudom CSAK a Dos-t indítani, mert rögtön a windows indul el.

(#685) kraftxld válasza Forza_JUVE (#684) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csinád úgy, hogy szerzel dos 6.22-os telepítő lemezeket, felrakod a dos-t, beröffented a cd meghajtót meg a smartdrv-t, Win98 cd be, telepít, majd ez után tudod normálisan megcsinálni amit szeretnél.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#686) v2izzy


v2izzy
tag

Üdv!
Snow Leopardot szeretnék telepíteni Win7 alatt VMWare 7-el, de mikor bootolni akarok a dvd-ről ezt kapom: "You should eject this CD and insert an OS X disc.
Do you want to continue booting this CD (probably won’t work)?"
Valaki tudna segíteni, hogy mi lehet a gond? :R :R

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#687) gaborbol válasza v2izzy (#686) üzenetére


gaborbol
őstag

Legjobb tudomasom szerint az alma hivatalosan nem tamogatott oprendszer, ezert nem bootol rola.

Itt egy kis segitseg:

[link]

(#688) gaborbol


gaborbol
őstag

Holnap ha minden jol megy, beszerzek egy hasznalt dell 1850-es szervert, ha viszont nem jon ossze, akkor a leheto legolcsobban ossze kene dobnom egy gepet esxi-nek.

Elso korben csak egy 2003 sbs menne ra, csupan gyakorolni itthon.
Rakott mar ossze valaki kozuletek gepet ilyen celra?
Intel vs amd?

Core 2 vagy regebbi core quad esetleg ujabb 3-4magos amd a lehetseges versenyzok egyenlore 4 gb rammal.

Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#689) kraftxld válasza gaborbol (#688) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mar bocsi, de minek kuzdessz ilyen regi szarokkal :DDD
Az en ezer eves Lenovo T61-emen siman elfut 7-8 virtualis gep, pedig nem egy brutal noti.
VMware workstationt hasznalok.
Sot, a workstation tud ESXi-t is :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#690) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Felpakoltam a VmWare 3 Playert, W7 x64 alá. Az lenne a "gondom", hogy valamit átkonfigolt a W7-ben, mert a W7 indulásakor van bejelentkező képernyő, a rendszergazda fiókommal, de ezt nem tudom kilőni.

Ötlet?

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#691) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Na még pár kérdés. Hogy tudok videokari drivert telepíteni? Miért nem jól mutatja az óra az időt? Miért választja le a Pendrive-ot a W7-ről, amikor a Vmware maga felismeri?

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#692) kraftxld válasza Fire/SOUL/CD (#691) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vmware tools-t feltelepítetted? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#693) #93794560 válasza Fire/SOUL/CD (#691) üzenetére


#93794560
törölt tag

A VmWare Tools feltelepítése elengedhetetlen minden haladó funkcióhoz. A pendrive alaprendszerről való leválasztása nomális dolog, azért, mert a WmWare kizárólagos módon használja a pendrive-okat, és hogy ne legyen ütközés, ezért le kell választania az alaprendszerről.
A bejelentkező képernyő azért jelenik meg, mert a WmWare feltelepíti a virtuális hálózathoz való drivereket, és így a gépünk, s benne minden felhasználó a VmWare virtuális hálózatának lesz a tagja. Ez is így normális.

[ Szerkesztve ]

(#694) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

kraftxld, gb4400
Kösz a válaszokat. Nos, ami a Tools-t illeti, az volt a gond, hogy egyszerűen nem települt. Annyit tettem most, hogy W7 x64 alatt rendszergazdaként kell futtatni a VMware-t,(mondjuk ez teljesen logikus, nem értem miért nem gondoltam rá azonnal :W) legalábbis amíg létre nem hozok egy virtuális gépet... :K Így a telepítés végeztével(XP Pro-t raktam fel) rögtön, kérdés nélkül telepítette a VMWare Toolst, majd újra is indult automatikusan. Természetesen most minden OK. :K

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#695) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

"Itt vagyok, újra itt vagyok..." :DDD
Hogy lehet beállítani(ha lehetséges), hogy lássa a fizikai HDD-imet(vagy azon egy partíciót)?
(Sata2-es HDD-k, AHCI üzemmód, remélem nem csak IDE-s cuccokat kezel)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#696) Karma válasza #93794560 (#693) üzenetére


Karma
félisten

A Fusion magától leválasztja az USB eszközöket, szerintem a többi verzió is ugyanúgy megteszi önállóan. ;)

Fire/SOUL/CD: Új virtuális vinyó hozzáadásakor van lehetőséged létező partíciót választani Workstationben, Fusionben meg parancssoros mágia kell hozzá. Lusta voltam visszanézni, hogy melyik verziót használod :B

Player? Hát abban ez így nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#697) ro_bert17 válasza Fire/SOUL/CD (#695) üzenetére


ro_bert17
őstag

[link]
Kb. mint a VPC-nél nem?

(#698) Fire/SOUL/CD válasza Karma (#696) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen Player, de "szerencsére" ro_bert17 linkje :R számomra tökéletesen megfelelő megoldás. :K [link]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#699) Karma válasza Fire/SOUL/CD (#698) üzenetére


Karma
félisten

Ja, én azt hittem ténylegesen a nyers partíciót akarod bekötni. :)

“All nothings are not equal.”

(#700) Fire/SOUL/CD válasza Karma (#699) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, azt szerettem volna, jól értelmezted és kösz az infót, hogy a Player-ben ez nem megvalósítható... :K
Így most nem 2 HDD adok hozzá, hanem megosztok 4 könyvtárat... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.