Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) DeusHun válasza Csapi007 (#1600) üzenetére


DeusHun
őstag

Helló!

Ugyan az a könyvtárszerkezet mint előzőleg?

Rainforest Alliance Certified signature

(#1602) gari24


gari24
tag

Hali

Szeretném felszámolni az egyik fizikai pc-t itthon
A tervem hogy a merevlemezét berakom abba a gépbe amelyiket többet használom és virtualizációval használom tovább azt az oprendszert ami a felszámolt gépen volt
Mután felraktam a gépre a vmware workstationt és ott ugye belekezdek új virtuális gép létrehozásába , ott van egy olyan fül h a virtuális gépet meglévő fizikai HDD.re rakja rá.
Mivel a felszámoltgépen lévő oprendszert tovább szertném használni meg tudom-e úgy oldani hogy a hdd.t csak simán hozzácsapja a rajtalévő oprendszerrel vagy mindenféle képpen újra kell telepíteni ha vmware alatt akaro használni
??

(#1603) Csapi007 válasza DeusHun (#1601) üzenetére


Csapi007
veterán

Igen, egy másik meghajtón vannak a dolgai, ahhoz hozzá se nyúltam.

"Csak úgy mondom"

(#1604) kraftxld válasza gari24 (#1602) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Valószínűleg 0x0000007B kékhalállal fog indulni, ha nem konvertálod.
Rakd fel a VMware toolst a gépre mielött átrakod vinyót (megtalálod az iso-t a workstation mappájában), vagy megfelelő image mentő progikkal be tudod röffenteni azzal, hogy a storage drivert belepakolja a kikapcsolt oprendszerbe.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1605) kraftxld válasza Csapi007 (#1603) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ugyanaz a betűjele a meghajtónak újratelepítés után?
Ha átnevezed ezt a két file-t akkor mi történik?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1606) quazar válasza gari24 (#1602) üzenetére


quazar
csendes tag

A régi rendszert konvertáld először virtuális masinává.
A régi gépre telepítsd fel mondjuk ezt: "VMware vCenter Converter Standalone 5.0" (http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=2005129)
és konvertáld le vele, utána az új gépen lévő workstation-ba, be tudod importálni.A régi vinyót utána -ha működik :) letörölheted és hasznlhatod tárolónak az új gépen.

[ Szerkesztve ]

(#1607) Csapi007 válasza kraftxld (#1605) üzenetére


Csapi007
veterán

Ugyanaz a betűjele.
Ha átnevezem akkor létrehozza őket megint, de ugyanúgy megmarad a hiba.

"Csak úgy mondom"

(#1608) gari24 válasza quazar (#1606) üzenetére


gari24
tag

Szóval ez úgy működik ez a progit felrakom a gépre és amit fogja konvertálni a dolgokat hogy virtuálisan mennyen.
Amit nem értek hogy hova adom meg a célterületet ??
Egy teljesen üres merevlemeznek ?? amire mennek a konvertált dolgok és az megy bele abba a gépbe amit majd késöbb szeretnék használni .
Vagy megtudom úgy is adni hogy hálozaton keresztül hogy hova konvertálja ?

És amit írtál hogy akkor végülis amit megakarok szüntetni régi gép hdd azt utána formázhatom és használhatom bármire.

(#1609) DeusHun válasza Csapi007 (#1607) üzenetére


DeusHun
őstag

Amikor importáltad ezt a rendszer az újratelepítés után felajánlott pár lehetőséget, hogy ez egy új gép, vagy egy már meglévő virtuális környezet, vagy ilyesmi. Ott mit választottál?

Rainforest Alliance Certified signature

(#1610) Csapi007 válasza DeusHun (#1609) üzenetére


Csapi007
veterán

Azt amelyikre mondta hogyha nem tudod ezt válaszd.

"Csak úgy mondom"

(#1611) Visormail válasza gari24 (#1608) üzenetére


Visormail
addikt

Ha még érdekel esetleg. Bárhová kérheted hálózati hely is lehet, nem kell üres merevlemez. Csinál egy mappát és abba pár fájlba menti az egész rendszert, a biztonsági másolat készítő programokhoz hasonlóan.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1612) kraftxld


kraftxld
nagyúr

vSphere 5.1-től ismét vCPU alapú licenszelés lesz. [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1613) gyulank


gyulank
addikt

Ubuntu 12.04-en indításkor kiír valami kernel hibát. Ezzel mit lehet kezdeni? Találtam valahol valami Patch fájlt, de nem tudom, hogy hogy kéne alkalmazni.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1614) kraftxld válasza gyulank (#1613) üzenetére


kraftxld
nagyúr

valahol, valami, elég konkrét :)
Kicsit bővebb infót? Screenshot?
Felhívni a supportot? Ja bocsi, az nincs ;]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1615) gyulank válasza kraftxld (#1614) üzenetére


gyulank
addikt

1.
2.
3.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1616) DeusHun válasza gyulank (#1615) üzenetére


DeusHun
őstag

Mi áll a logokban? Valószínűleg nem fér hozzá a fizikai hálókártyához és ezért van hiba, de az alsó képen lévő helyen a logban tuti több infó van leírva.

kraftxld: ahogy olvasom CPU, nem vCPU :)

[ Szerkesztve ]

Rainforest Alliance Certified signature

(#1617) kispx válasza gyulank (#1613) üzenetére


kispx
addikt

Patch fájlt letöltöd.

Majd a patch-modules_3.2.0.sh fájlban a
"[ -z "$product" ] && error "Sorry, this script is only for VMWare WorkStation $vmreqver or VMWare Player $plreqver""
Kódot kikommentezed (beraksz elé egy # jelet)
Majd rendszergazdai móddal elindítod.

(#1618) kraftxld válasza DeusHun (#1616) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igaz, csak közben már bele voltam merülve a HA-ba meg a vCPU rengetegbe :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1619) DeusHun válasza kraftxld (#1618) üzenetére


DeusHun
őstag

Separa, csak meglepődtem volna ha vCPU-hoz kötik a licenszet. Azt hiszem gyorsan meggazdagodna a cég :D

Rainforest Alliance Certified signature

(#1620) gyulank válasza kispx (#1617) üzenetére


gyulank
addikt

Beírtam a #-et geditben, mert azzal nyitja meg az sh fájlt. Szóval, hogy kell elindítani?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1621) DeusHun válasza gyulank (#1620) üzenetére


DeusHun
őstag

Nyitsz egy konzolt, beírod, hogy "sudo su -", aztán belépsz a könyvtárba ahol a script van (cd és a könyvtárszerkezet), majd ./patch-modules_3.2.0.sh

Rainforest Alliance Certified signature

(#1622) gyulank válasza DeusHun (#1621) üzenetére


gyulank
addikt

Engedély megtagadva. Először NTFS partícióról, aztán átmásoltam a Letöltésekbe, de ott is ezt írta.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1623) DeusHun válasza gyulank (#1622) üzenetére


DeusHun
őstag

Akkor lépj be oda ahol a script van és add ki a következőt:
chmod 777 patch-modules_3.2.0.sh

Rainforest Alliance Certified signature

(#1624) kispx válasza gyulank (#1622) üzenetére


kispx
addikt

Egyébként a leírás szerint a home könyvtárban kell kicsomagolni és futtatni. (Nem tudom, hogy mennyiben befolyásolja a scriptet az indulásának a helye.)

(#1625) gyulank válasza DeusHun (#1623) üzenetére


gyulank
addikt

Köszönöm, ezután beírtam újra, csinált valamit, és elindult.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1626) DeusHun válasza gyulank (#1625) üzenetére


DeusHun
őstag

Nincs mit!

kispx: nem szokta zavarni mert scripteknél többnyire direktelérést szoktak használni pont amiatt, hogy ne okozzon problémát.

Rainforest Alliance Certified signature

(#1627) Konflikt


Konflikt
Topikgazda

kijott a workstation 9! van 30-day trial, szedjetek.

csak azt sajnalom, hogy a sikeres VCP vizsga melle kapott free wrokstation 8 licencem elfelejthetem. de persze upgradelni lehet:
upgrades from VMware Workstation 7.x and 8.x are available for $119 (US)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1628) gyulank


gyulank
addikt

Egyébként megvalósítható olyan dolog, hogy pl. egy driver nem működik Linuxon, de a virtuális XP-n igen, akkor a Linux használhatja valahogy a Vmware-en keresztül?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1629) DeusHun válasza gyulank (#1628) üzenetére


DeusHun
őstag

Nem. Befelé, a virtuális gép felé működik, de kifelé nem, hiszen az erőforrást a fizikai gép szolgáltatja a logikainak.
Azt tudod megcsinálni, hogy ha mondjuk egy pendrive vagy hasonlóról van szó akkor megosztott mappának azt használod és akkor mindkettő látja a tartalmát, így tudod használni linux alatt is.

Rainforest Alliance Certified signature

(#1630) gyulank válasza DeusHun (#1629) üzenetére


gyulank
addikt

Nem. Egyszerűen nincs hozzá driver. Pl. a webkamerára csak 32-bites xp driver van, az integrált hálókártya pedig XP alatt nem működik, hiába próbáltam több arra való drivert is. Persze ez Vmwarenél nem számít, de mondjuk Virtualboxban nem tudtam megosztani ezt a netet, és telepíteni se tudtam a hálókártyát. Ilyen driverhiányos dolgokra nincs valami megoldás? Tudom, ez már kicsit off, de olyankor, ha mondjuk egy eszköz miatt használni egyszerre két oprendszert biztos jobban lelassítja a gépet, mintha csak működne a meglévő driverrel. Szóval, ha lenne olyan program, ami csak a drivernek emulálja a driverhez való oprendszert, hogy használni lehessen.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1631) Visormail válasza Konflikt (#1627) üzenetére


Visormail
addikt

VMware Workstation 9.0 Release Notes

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1632) kraftxld válasza Visormail (#1631) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És igen.... megszűnt a 2x újraindítás, simán reboot nélkül is lehet frissíteni / telepíteni :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1633) Visormail válasza kraftxld (#1632) üzenetére


Visormail
addikt

Mire gondolsz a toolsra?

Hyper-V Server 2008 guestet már a 8asra is telepítettem és simán működött eddig is. Az újdonságok közt úgy írják mintha eddig egyáltalán nem lehetett volna felrakni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1634) Visormail válasza Visormail (#1633) üzenetére


Visormail
addikt

Ez az új Disk Cleanup viszont érdekes, az eddigi compact funkció lefuttatása után ha ráeresztem (VM/Manage/Clean up disks) akkor azt mondja hogy ő még bőven tud helyet felszabadítani:

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1635) Krix válasza Visormail (#1633) üzenetére


Krix
őstag

Szerintem magára a Workstation-ra gondol. Eddig 2x kellett újraindítani a gépet verziófrissítéskor.

Felrakni fel lehetett, csak szerintem eddig nem volt hivatalosan támogatott.

If it is not broken then don't fix it!

(#1636) Visormail válasza Krix (#1635) üzenetére


Visormail
addikt

Most is kért újraindítást uninstall után, de a telepítéskor már nem. Szóval tényleg nem 2 de nálam egy azért volt.
19GB-os win7 gépből is felszabadított 3GB-ot jó cucc.

Ja most nézem úgy írják hogy a win8al összefüggésben lehet Hyper-V-zni, csak az első mondat megtévesztett.
Hyper-V has been added to the Workstation 9 guest operating system list. This enables customers to run Windows 8 with Hyper-V enabled, or install Hyper-V Server.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1637) kraftxld válasza Krix (#1635) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, a workstation-re magára gondoltam.
Korábban minden kis sz@r verziófrissítés miatt lepucolta az egészet, reboot, felrakta az újat, reboot, majd lehetett használni.
Én a 9.0 beta-ról frissítettem 9.0-ra (jó ha a gyár elég komoly vmware partner :P ) és nem kellett egy restart sem.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1638) kraftxld válasza Visormail (#1636) üzenetére


kraftxld
nagyúr

De nem támogatott, és termelési környezetbe se szabad használni, csak játszóháznak :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1639) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

A vmware mennyire függ az alapgép videókártyájától?
Tegnap tettem fel a 9-es verziót Win 8-ra, működik is szépen, nincs gond.
A vmware ugye saját virtuális VGA-t használ és szeretném tudni, hogy ez használja-e az alapgépét ( és milyen szinten, ha ezt lehet tudni... )?
Kíváncsi volnék, hogy ha kiveszem a gépből a mostani VGA-mat és egy régi, riva 128-at ( nem nevetni... :) ) teszek a helyére, akkor vajon a virtuális gép továbbra is tudja használni a vmware saját VGA-ját teljes funkcionalitással, vagy ezzel annak is annyi úm. ?
Ja és a vmware a video memóriát is az alapgép memóriájából veszi-e és lehet-e látni, hogy mennyit foglal le annak?

(#1640) kraftxld


kraftxld
nagyúr

vSphere 5.1 új dolgok:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1641) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,
Linux Mint 13 XFCE alatt (De Ubuntu alatt is), ha VMware Player-rel (vagy Workstationnel) virtualizálok egy rendszert akkor erőteljesen elkezd swappolni az oprendszer, pedig a memória 49%-a még szabad. Valaki tud rá megoldást, hogy a maradék 49% memóriát is használja a VMware? Mert így "megeszi" a merevlemezt és használhatatlan.

Memória 2 GB
Processzor Intel Dou T3000 (hardveres virtualizációt nem támogat)

(#1642) Krix válasza kispx (#1641) üzenetére


Krix
őstag

Hát ez nekem úgy hangzik, hogy a vmware az szeretné használni a ram-ot de az OS valamiért nem ad neki többet a fizikai ramból. Szerintem ott a host OS-en van valami kézi fék. Win alatt workstationnel nem tapasztaltam ilyet.

If it is not broken then don't fix it!

(#1643) kispx válasza Krix (#1642) üzenetére


kispx
addikt

Igen, Win alatt én sem tapasztaltam ezt. Ott már 90%-ra felment a foglalt memória. (Igaz a Win alapból többet eszik mint a Mint XFCE)

[ Szerkesztve ]

(#1644) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Sziasztok!
VMware esxi 5.0-ban hol tudom beállítani, hogy a host és guest hálókártyái bridge-ben legyenek?

Előre is köszi a választ!

(#1645) krealon válasza WolfLenny (#1644) üzenetére


krealon
veterán

A fizikai halokartyahoz rendelt switch-hez kell csatlakoztatni a virtualis adaptert.

Az ESXi 5-ben mar nincs NAT, azt egy virtualis geppel kell megoldani (es kell definialni egy LAN switch-et a virtualis "belso" halozatnak).

(#1646) HUfantom


HUfantom
őstag

Helló

Rendszergazdi vagyok és megtaláltam ezt a fórumot. Egy kis cégnél üzemeltetek egy VMware struktúrát, 3 ESXI + Vcenter. Gondolkodtam, hogy az innen onnan összeszedett tudásomat jó lenne rendszerezni és valami papírt szerezni róla. Sajnos nálunk nincs szakmai továbbképzés, / A tudás kell nem a papír :( / így azon gondolkodtam megpróbálok egyedül a VCP-re felkészülni és levizsgázni. A vizsga elvileg nem kerül az egyszeri embernek csillagászati összegbe, de tananyag nélkül biztos elhasalok...

Ebben tud nekem valami anyagot esetleg kérdéssort adni ?
Általában ezekre vigyázni szoktak de CCNA-ból is elég sok minden van fent a neten hátha ebből is van valahol valami.

Előre is köszi :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#1647) kraftxld válasza HUfantom (#1646) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tanfolyas nelkul nincs vcp. Vizsgazni lehet de a kepzes is resze a papir megszerzesenek a nelkul nem adjak ki.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1648) HUfantom válasza kraftxld (#1647) üzenetére


HUfantom
őstag

Szóval ha felkészülök és leteszem a vizsgát, akkor visszarendelnek, hogy fizessem ki a maradék 300+ ezer forintot, vagy nem kapom meg az elismervényt ?

Közben egy kérdés:
Céges nagiosba szeretném valahogy figyelni a VMware gépeket.
Talátam egy két ötletet, de még nem raktam össze. Valami tapasztalat esetleg ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#1649) kraftxld válasza HUfantom (#1648) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem rendelnek vissza, csak amig nincs bepipalva a tanfolyam a vmware profilodban addig nem lesz kipipalva az osszes feltetel a vcp5 re es nem tudod kikerni a kecskebort meg hasznalni a cimet

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1650) HUfantom válasza kraftxld (#1649) üzenetére


HUfantom
őstag

Értem de akkor így semmi értelme egyedül felkészülni, és megcsinálni ha utána ki kell fizetni a tanfolyamot. Akkor már ugye a hagyományos út sokkal jobb, hogy kijárni a tanfolyamot és utána megcsinálni a vizsgát....

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.