Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) CsodaPOK válasza adidas4death (#1299) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Röviden: nem.

(#1302) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Paragon virtualization 9.5-el virtualizáltam egy régebbi W2K-s PC-t. Kb. sikerült is, de VGA-ért nyüsszög, meg valami másik rendszereszközért is.

(#1303) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#1302) üzenetére


ro_bert17
őstag

Bocsánat, tárgytalan. VPC-hez vagyok szokva.

(#1304) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Volt régen egy gépem, abból csináltam egy virt. gépet, majd most egy másik vasra azt vissza szeretném állítani.

Ennek tudja valaki a menetét?

Eladó cuccaim: -

(#1305) kraftxld válasza Kvazár (#1304) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

De van jópár 3rd party program, mint pl Acronis Trueimage Echo, ShadowProtect, de ha jól emlékszem Paragon-éknak is van erre megoldásuk.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1306) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Kicsi az esély, de hátha :)
ESXi 5.0-t valaki próbált már IBM x3650-en? Sima, se nem M2 se nem M3. A vmware compatibility oldalt ismerem, ott ESXi 4.1 U1-et írnak csak, de leginkább a gyakorlati tapasztalatok érdekelnek.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1307) metaldog


metaldog
aktív tag

Hi

A következő problémám van a telepítést nem tudom elkezdeni mert a következő hibaüzenet jön: Unable to create new virtual machine: No permission to perform this operation.

(#1308) kraftxld válasza metaldog (#1307) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Helyi rendszergazda jog kell hozza

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1309) sonar


sonar
addikt

Itthon vmware playerrel játszogatok, próbálgatok dolgokat.
Létezik ebben snapshot/revert funkció?
(virtualbox-ban láttam, de ha nem muszáj akkor nem váltanék)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1310) Syl válasza sonar (#1309) üzenetére


Syl
nagyúr

Az ingyenes playerben nincs, csak a fizetős workstationben.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1311) sonar válasza Syl (#1310) üzenetére


sonar
addikt

Kösz!
Akkor marad a másolgatás.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1312) kraftxld válasza kraftxld (#1306) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, működik faszán. a 4.1 meg fel se akart települni. Úgyhogy kb egy vödör kecskebogyót ér ez a compatibility guide :)

Volt némi szopás a HA-val és a DRS-el, de már alakul a rendszer mint púpos gyerek a prés alatt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1313) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

Ha valaki olvassa még ezt a fórumot, szeretnék segítséget kérni.

Futtatok egy Snow Lion 10.6.8-at egy VMware 8.0.1 alatt, de az istenért nem akarja látni az usb pendriveomat...A VMware felismeri, tudom csatlakoztatni a virtuális géphez, de azon belül nem jelenik meg.

Help plíííz.

(#1314) Syl válasza lama_lamm (#1313) üzenetére


Syl
nagyúr

Az Snow Leopard lesz ;) és azért nem megy, mert nincs hozzá vmtools.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1315) lama_lamm válasza Syl (#1314) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

Közben szereztem egy Lion vmware imaget és már működik. Köszi azért :R

(#1316) imi290


imi290
aktív tag

üdv ! a win 95-t szeretném feltenni el is indul a telepítő,de kéri a floppy meghajtóba a setup disk 1-et ? azt hogy tudnám betallózni ? köszi előre is

(#1317) Syl válasza imi290 (#1316) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha nincsenek meg a floppy image-ek, akkor egyszerűbb ha beszerzel egy Win95OSR(2)-t, az már tudott CD-ről bootolni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1318) imi290 válasza Syl (#1317) üzenetére


imi290
aktív tag

köszönöm a gyors választ,most már csak akkor keresnem és találnom kell -

(#1319) SonicVersus


SonicVersus
tag

Sziasztok!

Vmware 4.1.1-et használok Win7 prof-al. Először működött minden rendesen, de egyszer csak nem tudok az OSX és a Vmware win7 között copy-paste-elni. Elvileg be van állítva minden.

Van ötlete valakinek mi lehet a gond ?

köszi előre is!

(#1320) kispx


kispx
addikt

Üdv,

Adott egy VMware Player (4.0.1 build-528992, 32 bit).

A host gép adatai Win7 32 bit, 2 GB memória, Intel Dou T3000 processzor. (ami a hardveres virtualizációt nem támogatja.)

A guest egy Win XP 776 MB memóriával, a VMware Tools installálva van.

Amikor a virtualizált oprendszerből kilépek (vagy akár hibernálom), akkor a host gépen annyira megnő a merevlemez terhelés, hogy használhatatlan lesz 4-5 percig (értsd még le se engedi állítani, 4-5 percig csak a programokat szeretné leállítani vagy a böngészőt sem lehet bezárni).

Valaki találkozott már ezzel a problémával? Van rá megoldás?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#1321) sonar válasza kispx (#1320) üzenetére


sonar
addikt

Saját tapasztalat is az, hogy a hibernálást nem nagyon komálja a vmware player (nincs összehasonlítási alapom Hyper-V-vel és VirtualBoxxal) pedig nálam van alatta vas. Mondjuk ennyire nem akasztja meg, de olyankor csinál furcsaságokat.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1322) nagash válasza kispx (#1320) üzenetére


nagash
senior tag

Nálam ugyanez van fent, csak 64bit-en...

Én is mindig hibernálok (3-4 gépet is), de csak akkor találkoztam ilyennel amikor még lassabb volt a gép.

Jelenleg 4 proci, 8Gb ram, 64bit és SSD van alatta, így simán megy.

Szerintem ennyi a baj.

Üdv,
Nagash

Knoblauch macht einsam.

(#1323) kispx válasza nagash (#1322) üzenetére


kispx
addikt

Közben a virtuális gép memóriaigényét visszább vettem, és bár még mindig sokáig pörgeti a merevlemezt, de már lehet mellette használni a gépet. Így arra gondolok, hogy amikor a több száz MB hirtelenen felszabadul, akkor Win7 a lapozófájlból szeretné a már felesleges dolgait kitörölni, és ez lassítja be. (bár nem hittem volna, hogy ennyire betudja lassítani)

(#1324) kispx válasza kispx (#1323) üzenetére


kispx
addikt

Szerk.:
Valószínűleg mégsem a Win7 miatt van, mert Virtualboxban ugyanilyen paraméterű gép futása után lényegesen kevesebbet tekeri a merevlemezt. Viszont az OpenSUSE-t lassabban viszi.

Valamiért nem engedte az előző hozzászólásomat közvetlenül szerkeszteni

[ Szerkesztve ]

(#1325) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Pár hónapja egy Intel 940GML chipsetes (ezt most csak a processzortámogatás miatt írom) laptopra próbáltam feltenni VMware Workstation 8-at, de a telepítő hibát írt ki, és nem engedte felrakni. Ekkor egy Core Duo proci volt benne.
Majd ki lett cserélve a proci Core 2 Duo-ra, így már működött.
A logból azt tudtam kihámozni, hogy valószínűleg az SSE3 utasításkészlet hiányzik neki.
Van valami mód a legújabb verziót felrakni olyan gépre, ami nem tud SSE3-at (P4 Northwood van benne, és a lap nem is támogatna Prescott-ot) ?
Vagy ha nem tudom felrakni sehogy sem, melyik az utolsó (legújabb) verzió, aminek még nem kell az SSE3 ?

Egy "fizikailag fent lévő" XP rendszert akarok virtuális géppé konvertálni, fontos program / rendszer beállítások vannak rajta, amit meg szeretnék őrizni; és késöbb majd összeírni a technikát, amivel megvalósítottam egy problémát (Batch programozás + adatforgalom figyelő és letöltő programokkal egy automatizálás).
Viszont a vinyóját most sürgősen fel kellene használnom más célra (ehhez ugye formatálni is kell), és ezen kívül más miatt nem kell ez a gép; tehát mostanában nem akarom "fizikai gépként" használni. Majd ha igen, keresek akkor egy vinyót, és rakok fel rendszert.

(#1326) atesss válasza atesss (#1325) üzenetére


atesss
addikt

Vagy lehet tévedtem, és az Intel 64 támogatás hiányzott neki ?
Mint megnéztem, SSE3-at mindkettő tud, még az SSSE3 támogatásban van különbség a Core Duo és Core 2 Duo közt.

(#1327) Visormail válasza atesss (#1326) üzenetére


Visormail
addikt

VMware Workstation Processor Requirements for Host Systems Az SSE3 nem követelmény és azt írja hogy az Intel CPU VT-x is csak akkor ha 64-Bites a guest. Viszont mindenképpen 64bites processzor kell és a Core Duo nem az, a Core 2 Duo pedig már az.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1328) Visormail válasza atesss (#1326) üzenetére


Visormail
addikt

Virtuális géppé konvertáláshoz esetleg megpróbálhatod pl a Paragon Go Virtual-t ami ingyenes volt, azóta eltűnt a Paragon honlapjáról és csak a fizetős Virtualization Manager van a helyén.
Viszont az ingyenes regisztrációs rész még megvan a honlapjukon [link] nemrég próbáltam működik kiküldték a serialt. A programot meg letöltheted mondjuk innen: [link]
Rendszerigénye kb semmi [link] Intel Pentium CPU or its equivalent, with 300 MHz processor clock speed és hasonlók, és egy rövid magyar leírás [link]

Tud vmdk-ba menteni pl az Ocster Backup Pro is gondolom a 30napos trial verzióval is megoldható.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1329) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Üdv!
Kezdő vagyok. Az Ubuntu-t semmi perc alatt felraktam, de az XP-vel meggyűlik a bajom.
Beillesztem a képfájt és ennél tovább nem akar menni:

kép

Lehetséges, hogy nem látom a fától az erdőt. Kérlek segítsetek.

(#1330) atesss válasza Visormail (#1327) üzenetére


atesss
addikt

Köszi az infót. :R
Mással nem nagyon akarok próbálkozni; egyrészt valószínűleg nemsokára kelleni fog VMware komolyabban is, PHP programozáshoz - és két virtualizációs rendszert meg nem nagyon akarok egyszerre kezelni; másrészt ez nagyon bevált nekem, tényleg tudja amit kell.
Illetve erre elvileg ott lenne a VMDK, de kétlem hogy minden program pont ugyanúgy menti le, mint ha a VMware-el mentettem volna. (Ha utána értelemszerűen mindkettőt az "új" host gépen VMware-ben nyitom meg.)

És vajon honnan kaphatok választ a maradék megoldásra:
Vagy ha nem tudom felrakni sehogy sem, melyik az utolsó (legújabb) verzió, aminek még nem kell az SSE3 ?
Az olyan szintű dokumentáció, amit te linkeltél, vajon fent lehet a régebbi verziókhoz is ?

(#1331) sonar válasza dJ Peer (#1329) üzenetére


sonar
addikt

Jó imaget raktál bele?
Create New -> Create from ISO

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1332) _NCT válasza dJ Peer (#1329) üzenetére


_NCT
őstag

Egyáltalán bootolható az ISO amiről szeretnél XP-t felhúzni? :D Vagy a virtuális CD meghajtó csatlakoztatva van, tehát a connected mellett ott a pipa?

(#1333) dJ Peer válasza _NCT (#1332) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Próbáltam úgyis, hogy az ISO-t adtam meg neki, meg úgy is, hogy bemountoltam Daeomon Toolsba. Ugyanaz.
Most még az kérdéses, hogy bootolható-e, de úgy emlékszem, hogy kiírva már telepítettem erről a CD-ről.

(#1334) Visormail válasza atesss (#1330) üzenetére


Visormail
addikt

Nem ajánlottam másik virtualizációs rendszert, akkor nem olvastad el a leírást. A Paragon Go Virtual csak egy P2V konvertáló, lehet választani hogy milyen programban akarod futtatni és lementi a fizikai rendszert lemezképbe.
"Támogatja a Microsoft Virtual PC 2007/Windows Virtual PC, az Oracle VirtualBox 3 és a VMware Workstation/Player/Fusion virtuális gépeit is."
Azt már írtam hogy az SSE nem követelmény egyik se, csak a 64bites processzor.

dJ Peer: a kép alapján hálózatról akar bootolni, állítsd le a virt gépet aztán Power ON to BIOS és nézz körül a boot sorrendnél lehet ott valami nem stimmel.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1335) kraftxld válasza Visormail (#1334) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha nem bootolható a lemez akkor is ez jön ki, mert végigpróbálgatja az összes boot eszközt és a vinyón sincs oprendszer.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1336) nagash válasza Visormail (#1328) üzenetére


nagash
senior tag

A VMWare Converter Standalone már nem ingyenes? Esetleg azzal is lehet menni egy kört. Nekem sok minden evett. Például Symantec Backup Exec System Recovery állományokból készítettem gépet...

Knoblauch macht einsam.

(#1337) Visormail válasza nagash (#1336) üzenetére


Visormail
addikt

Nem ismerem, de úgylátom ingyenes [link] akkor ez is szóba jöhet elég sok lehetőség van.

kraftxld: az is lehet csak a képen nem látszik hogy máshol is próbálkozott, de lehet hogy nem bootolós xp lemeze van, olyat én még nem láttam az egy elcseszett buherált lehet max.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1338) kraftxld válasza nagash (#1336) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én épp a napokban csináltam vmware converterrel egy ezer éves XP-s laptopból virtuális gépet, mert halódott a vinyó, 1 óra alatt bootolt be és adatmenteni kellett.
Ingyen le tudtam szedni a vmware-tól, gond nélkül megcsinálta a virtuális gépet egy Acronis .tib mentésből.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1339) dJ Peer válasza Visormail (#1337) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

A CD-vel volt a baj. :)
Most már csak az a kérdés, hogy melyik videókártyát használja?!
Nosztalgiáznék, és vannak olyan játékok, amik csak XP-n futnak, ezért rakom fel.
Jó lenne, ha nem a prociban lévőt használná, hanem a dedikáltat.
Majd írok, ha nem így lenne.
Köszönöm

(#1340) kraftxld válasza dJ Peer (#1339) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Egyiket se használja. Saját szoftveres kártyája van.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1341) dJ Peer válasza kraftxld (#1340) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Akkor játszani is esélytelen?

(#1342) kraftxld válasza dJ Peer (#1341) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A vmware workstation-t nem régi XP-s játékokra tervezték.
A 8-as verzióban már elég értelmes a videókártya, meg lehet próbálni, de csodákat nem kell várni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1343) atesss válasza Visormail (#1334) üzenetére


atesss
addikt

Igen, végül is igazad van, így akkor rosszul fogalmaztam meg.
De utána írtam, hogy nem nagyon hiszek benne, hogy ez a más program által készített "virtuális gép" (VMDK) VMware alatt betöltve 100%-osan fog futni. Vagy akkor mégis így van ?

A másik kérdésemnél pedig - hiába derült ki biztosra hogy mi is okozza - elfelejtettem átírni a <telepítési problémát okozó> részt a kérdésemben.
Tehát helyesen a kérdésem :
Vagy ha nem tudom felrakni sehogy sem, melyik az az utolsó verzió, aminek még nem kell a 64bites processzor ?

A "P2V" a "Physical to Virtual" rövidítése ?

[ Szerkesztve ]

(#1344) kraftxld válasza atesss (#1343) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen nagy segítség lenne ha leírnád a processzorod PONTOS típusát.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1345) atesss válasza kraftxld (#1344) üzenetére


atesss
addikt

A lementeni kíván fizikai gép egy Compaq D500 SFF, egy Northwood magos Pentium 4 2.0 -val.

Szintén NW magos procira tudnék csak cserélni, és abból is csak 400 Mhz-es FSB-sekre (Intel 845 chipset csak ezt tudja). Ebből akad még otthon egy Celeron 2.4.
(Illetve Willamette magosra, az is van otthon azt hiszem több is; de az ugye még régebbi.)

MOD:
A gép többi paramétere:
Intel 845 + ICH2;
1 GB SD ram (512M + 256M + 256M)
Low Profile AGP 4x kártya: a Compaq gyári NV Riva TNT 2-je, vagy egy Ati 7500 (azt hiszem az előbbi van épp benne)
20 GB ATA vinyó (ha jól rémlik egy Seagate Barracuda ATA IV)
Intel Pro/100 VM hálókártya
Ha még kellene róla valamilyen információ: A Compaq oldalán a spec: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1346) kraftxld válasza atesss (#1345) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mivel virtualizálunk, a forrás gép totál lényegtelen :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1347) _NCT válasza dJ Peer (#1341) üzenetére


_NCT
őstag

Igaz nincs valami nagy kártyám, de nálam például egy 120MB-os Eurotruck is vért izzadt WorkStation alatt. Mellesleg Windows XP kompatibilitási módban próbáltad indítani a játékot? Jobb klitty, tulajdonságok, kompatibilitás :K

Még valami. VmWare tools legyen feltéve XP alatt, mivel ott elég sok drivert telepít, ami kell a rendszer normális működéséhez.

[ Szerkesztve ]

(#1348) atesss válasza kraftxld (#1346) üzenetére


atesss
addikt

De mivel a virtualizálandó forrás gépre fel kell telepíteni a P2V (ugye jól használom itt ezt a rövidítést ?) konvertáló programot; így emiatt lényeges lehet a forrás gép hardvere is.
Legalábbis jelen esetben; mivel a VMware legújabb verziója megköveteli a 64 bites támogatást.
És én a legszívesebben a VMware beépített P2V konvertálóját használnám.
Akár még akkor is, ha nem tudom belőle a legfrissebb verziót használni; ugye a a 64 bites támogatás követelése miatt.

2 lehetőség van szerintem:
1.) Megkeresem a VMware legutolsó olyan verzióját, ami nem követeli meg a 64 bites processzort.
A 7-es verziót telepítettem már NW procis gépre, de nem tudom pontosan 7. hányast (ezt holnapra meg tudom nézni valószínűleg). Az a kérdés, hogy ezt akkor pontosan a 8.0-s verzióval vezették be, vagy egy régebbinél (7.x-nél).
2.) Más, külső programot használok a P2V konvertálásra

Illetve eszembe jutott egy 3. opció is; hátha lehetséges ilyen is:
Lehet végezni P2V konverziót anélkül is, hogy bebootolnék egy fizikai rendszerre ?

Tehát egy teljesen más fizikai gépen, egy másik rendszer (vagyis másik Windows) alól konvertálni; úgy hogy a lementeni kívánt rendszer pl. egy 2. winchesteren van.
Vagyis röviden mondva: átrakom a vinyót egy másik gépbe (pl. amiben Core 2 Duo proci van - 64 bites támogatással, és Win7-el).

MOD:
Közvetlenül a kérdésedre: a majd használni kívánt Host rendszer processzora
A) Notebook Core 2 Duo T5200-al
Vagy
B) Asztali gép Celeron Dual Core E3400-al

[ Szerkesztve ]

(#1349) kraftxld válasza atesss (#1348) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Minek akarod a workstation-t felrakni a forrás gépre? Totál fölösleges.
4 lehetőséged van.

1, Ingyenes vmware converter (nem workstation!) letölt, a forrásgépre telepít, és a másik gépen lévő workstation-be vagy akár egy megosztott mappába megcsinálja a virtuális gépet.

2, A vmware converterből van boot CD, ha jól emlékszem csak vcenter-hez adják de szerintem tuti beszerezhető.

3, 3rd party programmal csinálsz egy image mentést a gépről, felrakod a convertert a célgépre ahol a workstation fut, és beimportálod. Symantec, Acronis, Storagecraft termékeket támogat

4, 3rd party programmal megcsinálod a konverziót. Itt aztán lehet bőven kókányolni kezdve a sysinternals disk2vhd majd vmware converter, paragon P2V meg egyéb P2V progikkal.

Core2 duó-ból van ezer féle, az intel random módon kapcsolgatta benne a virtualizáció támogatást meg egéb funkciókat. Pont a pontos típus maradt le megint. Win7 32/64bit?

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1350) atesss válasza kraftxld (#1349) üzenetére


atesss
addikt

Procikat leírtam az előző hsz-em végére szerkesztve; és akkor még a Windows:
Noti: jelenleg még XP 32bit; de nemsokára Win7 32 kerül fel.
64 bitről nem álmodok, mert sajnos a chipset (Intel 940 GML) max. 2GB ramot támogat. :(
Asztali: Win7 32bit; 2GB ramom van csak - bár ez legalább bővíthető ha kellene.

1, Ingyenes vmware converter
Ilyen nem tudtam hogy külön létezik; akkor itt a megoldás, köszönöm. :R
De ez ugye mindent tud (/pontosan ugyanaz), mint a Workstation-ban lévő ?

2, Ez akkor azt jelenti, hogy működik a 3.) opció amit csak sejtettem ?

3, Ez már körülményes. Bár így fizikai gépre is visszatölthető lenne adott esetben (ha megvan az image mentés fájlja is) - ha szerzek majd valamikor ebbe a forrás gépbe egy másik vinyót.

4, Esetleg lehetne, de nem szívesen, mert nem szeretnék "kókányolni".

Core2 duó-ból van ezer féle, az intel random módon kapcsolgatta benne a virtualizáció támogatást meg egéb funkciókat.
Ezt nagyon jól megfogalmaztad; tényleg így van sajnos.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.