Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Tosee válasza Kvazár (#846) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Nektek megy a hálózat a vmware-es gépen, ha megy tools is a win7-en?
Ezt úgy kell érteni, hogy tools nélkül van hálózat, tools-al pedig nincs?
Kattints az adott virtuális gépre jobb egérgombbal majd settings...
Network adapter-t mire állítottad (próbálkoztál NAT-al)? Connect at power on be van pipálva?
USB Controller: ezeket pipáld ki ha nincs...
Enable high-speed support for USB 2.0 devices
Automatically connect new USB devices

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#852) Kvazár válasza kraftxld (#850) üzenetére


Kvazár
őstag

Alap op: Ubuntu studio 10.04-es
VM: VMware player 3-as
Virt op: win7 32-bit prof (campus-os, (eredeti))

A fura még az a dologban, hogy az alap op, és minden csomag a gépemen 64-bites, elvileg a VM-is és a VirtualBox is, de valami oknál fogva a 64-bites op-ok egyiken sem indulnak el. ( A virt gép létrehozásánál is ügyelte arra, hogy 64-es legyen.) :F

A hálót úgy kell érteni, hogy a tools léte nem befolyásolja a rendszer működését nálam.
Se előtte, se utána sem megy semmi. :(

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#853) emre33


emre33
addikt

Üdv

vmware 7.1 alatt készítettem egy virtuális gépet 6GB memóriával.

De miért csinál a vmware minden induláskor egy 6GB vmem fájlt a hdd-re?
Miért kell ez neki? Hogy lehetne megszüntetni?

köszi

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#854) Ribi


Ribi
nagyúr

Hello,

Ugyancsak ESXi lenne a téma.
Van egy szerver progi ami csak ESXi-n hajlandó futni. Vmware Workstation 6.5-t nem tudja 1:1-ben futtatni, hanem csak ha átkonvertálja talán, szüttyög rajta vagy 5 percet. Viszont a progi azonnal kernel pánikkal elszáll.
Szóval a vmware workstation 7 pont ugyanennyire kezeli az ESXi image-t vagy jobban?
Valaki próbálta már? Nekem is van olyan progim amire ugyancsak az volt írva hogy csak ESXi-n fut, persze simán installáltam vmware-re, szóval ami tényleg csak azon fut az mennyire fekszik workstation 7-nek ?

(#855) kraftxld válasza Ribi (#854) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Még nem teszteltem, de szerintem mennie kéne rendesen 7-es Workstation alatt, abban már egész jó ESXi cuccok vannak :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#856) zoltanz


zoltanz
nagyúr

A gépemen minden okés konzisztencia, vírusmentes stb. a Vmplayer -t indítom és amikor az elején néz valamit a web -en (gondulom frissítés) újraindúl a masina. :F

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#857) kraftxld válasza zoltanz (#856) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kapcsold ki az automatikus újraindítást a vezérlőpult / rendszer-ben majd nézd meg milyen hibakóddal száll el.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#858) zoltanz válasza kraftxld (#857) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ezt írja: could not ne loaded: It could be missing, inaccessible, or corrupted.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#859) kraftxld válasza zoltanz (#858) üzenetére


kraftxld
nagyúr

De maga a windows száll el ilyen hibával? Screenshot-ot vagy fényképet tudsz csinálni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#860) zoltanz válasza kraftxld (#859) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem a Win a VMPlayer. ÁJMDÉ biztos azért. :DDD

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#861) emre33


emre33
addikt

vmware 7.1-be hogy lehet megcsinálni, hogy a gazda oprendszer inulásakor a virtuális gépek is elinduljanak?

kösz

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#862) kraftxld válasza emre33 (#861) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#863) kraftxld válasza zoltanz (#860) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Bocsi, de nem igazán vágom, hogy akkor ténylegesen mi is a gond. Eléggé összevissza írod a dologkat. PONTOSAN írd le milyen HW és SW környezet, valamint mikor jön elő és milyen probléma.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#864) borix


borix
őstag

Üdv.
Azt meg lehet oldani hogy letiltom a netet és csak a vírtuális gépen menjen?Alaplapi drivereket lehet telepíteni virtuális rendszerre?

(#865) attiati


attiati
veterán

a 3 ismertebb program közül melyiket ajánlanátok virtualizációra?
mi a különbség közöttük?

Meg lehet azt csinálni virtuális környezetben, hogy a jelenlegi rendszeremet ghostolom, és egy másik pc-n ez a rendszert állítom vissza Vmware-en?
Tehát teljesen más hardware környezetben állítanám vissza egy másik PC OS-ét.
Ha sikerülne, akkor az is megoldható, hogy ne változzon egy program által figyelt "computer ID"?

[ Szerkesztve ]

(#866) attiati


attiati
veterán

Na aszem időközben sikerült elmélyedni kicsit a témában. 2 kérdésem maradt.

1. VM converterrel átkonvertáltam az Acronis *.tib rendszermentésemet vmware formátumra, de a konverterben csak vmplayer 2.5-ös és vmware Server 2.x compatibilisre lehet konvertálni. Illetve próbáltam a meglévő fizikai gépről csinálni vmdk fájlt, de ott is csak ezeket a verziókat lehet kiválasztani. Mivel tudnék a player 3.x verzióhoz vmdk fájlt csinálni? Vagy semmiben sem lesz jobb a 2.5-höz csinált formátumúnál?

2. Betöltöttem player 3.1-be, és próbáltam a vmware tools-ot telepíteni, hogy tudjak netet és gazdavinyó elérést adni a virtualis pc-nek, de addig nem enged tovább, amíg a vmware tools legfrissebb verzióját le nem tölti. És ott el is akad, nem tudja letölteni. Hogy lehet telepíteni neki ezt a tools-t?

+1 kérdés :) 2 giga ram és 4800+ kétmagos amd-nek elégnek kell lenni, hogy akadás nélkül fusson a cucc?

(#867) attiati


attiati
veterán

Hogy a fenében tudnék olyan backupot készíteni a mostani gazdarendszerről, amiről virtual box vagy virtual pc bebootol?

Átkonvertáltam egy korábbi acronis-os mentésemet, be is olvassa mindkettő program, de nem bootol be, csak egy fekete képernyő fogad.

VMware-el működik, de sajnos az meg nagyon zabálja a gépemet.

(#868) Syl válasza attiati (#867) üzenetére


Syl
nagyúr

Egy régebben le-ghost-olt WinXP-t sikerült "bevinnem" vmware workstation alá. Kellett hozzá némi kézimunka, de sikerült.
Most a munkahelyi Win7-et szeretném "hazavinni", de sehogy nem akar összejönni. A worstation import modulja folyton elszáll a konvertálás legelején (ERROR: VMware Converter Agent System Error.).

Te vmware alá mivel vittél be milyen rendszert?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#869) attiati válasza Syl (#868) üzenetére


attiati
veterán

Acronis image fájlt konvertáltam át VMconverterrel.
De most már hirtelen nem emlékszem, hogy VMplayer, vagy VMware ette meg.
Konvertálásnál figyelj a verziószámokra. Lehet, hogy csak azok a verziószámú VMplayerek és VMware-ek eszik meg. (win7-el nincs tapasztalatom)

(#870) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Sziasztok!

Új verzió jelent meg: VMware Player 3.1.1

Change Log
# Resolved Issues

* In some cases upon starting a virtual machine, the USB arbitration service might fail to start on systems that do not have a device identified as USBFDO-0 and prevent the use of USB devices in the virtual machine. The following error message appears, "Host USB device connections disabled". For this release, the USB arbitration service is updated to start whenever a USB device exists even if no devices meet this criteria.
* When a host system failure occurs during a virtual machine disk operation, attempting to power on the virtual machine or mount the virtual disk using the VMware Disk Mount utility causes the following error messages to appear, " Cannot open the disk... The specified virtual disk needs repair" and "Error reading volume information. Please select another disk file". There is no data lost during this process. VMware Player 3.1.1 fixes this issue and enables virtual machine operations to resume.
* Mapping a virtual disk with multiple partitions to a drive on the host machine and enabling write access only succeeds if you are mounting the first partition. This update enables other partitions to be successfully mounted and accessible to the host operating system.

(#871) Krémes


Krémes
csendes tag

Sziasztok!

Windows XP alá szeretnék belőni egy másikat, de az internetkapcsolattal bajom akadt.
VMWare Player 3.1.0-t használok, az os-t cd-vel telepítettem. Bridged módban van a hálózat, és belülről tudom is pingelni a host gépet, a routert, és az internetet is.. ellenben nem jön be egyetlen oldal sem a virtuális gépen, de még a hálózatot sem látja.

Valaki tud segíteni? Előre is köszi

Ide még majd írok valami vicceset, mint mindenki más

(#872) x123456 válasza Krémes (#871) üzenetére


x123456
aktív tag

A host tűzfala nem szól bele?

(#873) Krémes válasza x123456 (#872) üzenetére


Krémes
csendes tag

De, ez volt a baj:) Valamiért azt hittem, már benn van kivételek közt. Köszi szépen!

Ide még majd írok valami vicceset, mint mindenki más

(#874) REDeath


REDeath
őstag

Üdv!

Olyan gondom van, hogy nem indul el a vmware telepítője (se player, se workstation).
Windows 7 Enterprise x64 lenne a host, de hiába nyomok a telepítőre, semmi...
Fájl tulajdonságainál fel lett oldva az esetleges tiltás is mivel "más gépről származik" win7 szerint a telepítő, bár amúgyse ez a gond
Ugyanarról az msdnaa-s telepítőről van itthoni gépen is az oprendszer, és itt se indul el, szóval gyanús, de más ismerősömnél aki szintén msdnaa-s windowst használ, ugyanígy 64 bites enterpriset, van akinél megy.

Bármi ötlet? neten semmit nem találtam erről :(

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#875) REDeath válasza REDeath (#874) üzenetére


REDeath
őstag

a hibát a webcam driverrel települt apróság okozta, FixCamera.exe, csak googleben nagyon win7 specifikusan kerestem, ezé nem találtam rá :)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#876) zoltanz válasza kraftxld (#863) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Annyira nem izgat, de kipróbáltam a legújabb verziót, de az sem megy.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#877) Syl válasza Syl (#868) üzenetére


Syl
nagyúr

Sikerült találnom egy tökéletesen működő módszert: Paragon Go Virtual. :C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#878) Levi00


Levi00
csendes tag

Hello.Olyan gondom lenne ,hogy Oracle Virtualboxban azt írja ki hogy a hálózat 2. eszköz lapon nincsen bridge-elt hálozati kártya kiválasztva.Nekem egy Acer Aspire 6930 laptopom van.Ha tudna valaki segíteni a problémán megköszönném.

(#879) bobsys válasza Levi00 (#878) üzenetére


bobsys
addikt

ez igy eleg magyartalanul hangzik, vagy ird le erthetobben magyarul vagy az angol hibauzenetet ird le

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#880) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Sziasztok!

Új verzió jelent meg: VMware Player 3.1.2

Change Log / Változások

(#881) weiszd


weiszd
csendes tag

Üdv! Remélem van még itt valaki.

VMware Player 3.1 probléma, nem nagy, de idegesítő:

Alaprendszer: Kubuntu 9.10, Guest: Win XP SP2 Prof.

Az a gondom, hogy ha teljes képernyőbe kiteszem, akkor onnan nem hajlandó visszajönni. Tehát ha nyomok egy "restore window"-t, nem igazán érdekli, és mindig visszamegy teljes képernyőbe.

[A VritBox ezt nem csinálta, de annak meg sok más baja volt :D]

Köszönettel

(#882) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy a VMware Workstation 7-ben, hogyan tudnám használni egy laptop belső Wireless-es hálókártyáját? FCsatlakoztatni tudom a Network Editor ablakban, de fontos lenne, hogy a virtuális gépben is ezt a kártyát lássam, tehát ne a VMWare által automatikusan létrehozott AMD PCnet PCI II káryát lássam, hanem a saját gépben lévő kártyát? :)
Ez USB-s wifi kártyával tudom, nagyon egyszerüen megoldható, de nekem a beépített PCI-os kártyára lenne szükségem :)

Remélem megoldható. Köszönöm a segítségeteket előre is!

(#883) Peetry


Peetry
senior tag

Hi!

Szeretnék itthon egy kis virtuális hálózatot kialakítani, hogy próbálgassam a windows 2008 szervert. A koncepció, hogy a fizikai gépre menne a szerver, azon pedig egy vista és egy XP vmware-ben. A kérdésem, hogy 64 bites OS-re, megy rendesen a vmware, és abban csinálhatok ugye 32biteset? fordítva tudom, hogy nem működik. A másik, hogy szerintetek mennyire lesz használható sebességű? van-e valakinek tapasztalata ilyenről?
egy e7200-am van 2GB rammal. Úgy gondolom, hogy 1 GB-on elfut minimálon a w2k8, a maradék meg mehet a 2 virtuális gépnek.
köszi előre is

(#884) kraftxld válasza Peetry (#883) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mert nem hasznalod a 2K8 (R2)-be beepitett hyper-v-t?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#885) gaborbol


gaborbol
őstag

UDV!

Tudtok e olyan mentesi megoldast, ami lehetoleg ingyenes vagy nagyon olcso, es kepes a futo vmwaret vagy virtualbox-ot lementeni valahogy teljes egeszeben.
Free esxi 4-re talatam ingyenes megoldast ami mukodik is, de esteleg olyan megoldasrol tudtok e ami windows alatt is hasznalhato lenne?

(#886) kraftxld válasza gaborbol (#885) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A host-rol akarod menteni a guest-eket?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#887) Peetry válasza kraftxld (#884) üzenetére


Peetry
senior tag

Mert nem tudom mi fán terem:) Látom te mindenhol ott vagy:)
A w2k8 topicban már leírtam a "projectet", 1 server+ 2 klien (xp, meg vista), és próbálgatni akarom virtuális környezetben, hogy ne élesben kelljen szopni konfigurálásnál.
Vmware-t már használtam, ezért gondoltam, hogy legalább ez a része ne legyen új:)

(#888) kraftxld válasza Peetry (#887) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Milyen gépre akarod telepíteni? A proci 64 bites és támogatja a VT-t?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#889) gaborbol válasza kraftxld (#886) üzenetére


gaborbol
őstag

van pl egy win2003 azon fut egy wm vagy virtual box es azt kene menteni teljes egeszeben, nem pedig ugy ahogy most van.( A guest-en megy egy image backup, mintha rendes fizikai gep lenne)

Peetry: En mar gondoltram ra,hogy jelolom Kraft-tot a "PH technikus" kulon cimre.

[ Szerkesztve ]

(#890) Peetry válasza kraftxld (#888) üzenetére


Peetry
senior tag

c2d e7200, 2GB ram
64bites elvileg, de VT-t nem támogat.

(#891) kraftxld válasza gaborbol (#889) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ááá, nem köll technikus, elég a PH! Kecske cím :DDD

Ha feldobsz egy macrium-ot a host-ra az nem menti le rendesen? A volume shadow copy-t nem nagyon érdekli a téma, ha van az alkalmazásnak rendes VSS writer-e.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#892) kraftxld válasza Peetry (#890) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Menni fog, de én tolnék még 2GB-ot a gépbe, mert eléggé küzdős lesz nélküle. Sajna így Hyper-V kilőve, úgyhogy marad a Vmware workstation vagy vmware server.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#893) Peetry válasza kraftxld (#892) üzenetére


Peetry
senior tag

Sajnos jelenleg nincs épp fölös pénzem csak ezért 2GB-ot venni a gépembe, úgyhogy majd küzdök:) Jövőre úgyis architektúra váltást tervezek, úgyhogy a mostani rendszerbe amúgy sem akarok pénzt ölni.

(#894) Peetry


Peetry
senior tag

Hi!

Sikerült összelőni a virtuális hálózatot... hááát kissé necces. Egyszer már elhasalt a vista, úgyhogy nagyon oda kell majd figyelnem, hogy melyik virtuális gépen mit csinálok.
A kérdésem, az lenne, hogyan lehet összehozni, hogy a host gép és a párhuzamosan futó 2 virtuális egy hálózatban legyen. Illetve van némi számomra érthetetlen dolog:
A két géphez készült két hálókártya a host gépen vmNet1 és vmNet8 néven.
A host-virtuális XP:
-host gépen vmNet1 megkapja a 192.168.152.1-es IP-t, alapértelmezett átjáró üres.
-virtuális XP 192.168.152.128-as IP, átjáró 192.168.152.2
virtuális XP-ről megy a ping a ...152.1, és 152.2-es ipre is, jön a válasz, host-ról viszont csak az .1-re, ami önmaga. Ez mi?
A host-vista között
-host gépen vmNet8 kapja 192.168.192.1-et, gateway üres
-vista meg 192.168.137.10-et kap, gateway 192.168.137.1
és a vistáról se 137.1-et, se a 192.1-et nem látja,

ellenben a szerver netbios nevére mindegyikről tudok pingelni, az xp a kifele mutató hálókártya IP-jére fordítja, a public IP-mre, vista meg MAC-címre :S

Na erre varrjon nekem valaki gombot :) A lényeg hogy valahogy összehozzam a hostot meg a 2 gépet egy belső hálón. Netmegosztás nem kell. Köszi előre is.

(#895) Peetry válasza Peetry (#894) üzenetére


Peetry
senior tag

oké ezt benéztem :) a vistán be volt állítva kézzel az IP, most hogy minden automatikus, így már működik

(#896) Lakers


Lakers
tag

Nagy segítség kellene... google tesóval már szkriptet is írtam rá... :D De nem megy..
Hogy lehet rávenni a vmware playert, hogy tudjam használni az usb-t?
Jelzi, világít, hogy oké, érzekeli, de hol tudok az usb-emhez hozzáférni? Sehol sem találom, se sajátgép, sem máshol nincs...

(#897) kraftxld válasza Lakers (#896) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Használj vmware servert vagy workstation-t, abban van tiszteséges USB kezelés.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#898) Fenyő


Fenyő
őstag

Sziasztok!
Windows 7 64bit alatt próbálok működésre bírni egy win98se hun-t vmware player 3.1.3-al, de a 3d-és gyorsítást nem tudom életre kelteni. 3d acc kipipálva settingsnél, tools feltelepítve, directx9c installálva, de dxdiag szerint sem ddraw, sem d3d gyorsítás sincs. Szóval lehetséges vhogy ezt összehozni?
Köszönettel: Fenyő

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#899) wpo válasza Lakers (#896) üzenetére


wpo
csendes tag

Ha megy a guest géped a felső vmware menüben katt a VirtualMachine-ra,maj removable devices,megkeresed a pendrive-odat,mellette Connect.Utána már látni fogod a sajátgépben is.Igaz nem írtad,milyen usb-s eszközt akarsz csatlakoztatni,de ha a sajátgépben kerested,gondoltam elsősorban pendrive.

(#900) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem ezzel a progival kapcsolatban.
Mégpedig az, hogy ennek a segítségével én fel tudnék telepíteni a gépre mondjuk egy Win 98-at vagy Millenniumot? Tudom, elég hülye kérdés, de még sosem használtam ilyen progit és kedvem támadt egy kis nosztalgiázáshoz ( na meg van néhány játékom, amik csak ezeken hajlandóak futni ).

Ja és ezzel próbálnám: VMware Workstation 7.1

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.