Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) hash99 válasza Zealot80 (#12949) üzenetére


hash99
senior tag

Attól függ mennyire húzod a procit. Egy dupla 45mm-es is elég lehet jó ventikkel. Vagy egy dupla 60mm-es.

(#12952) hash99


hash99
senior tag

Szerintetek az alábbi ventillátorok közül melyik jobb radiátor hűtésre?

corsair sp120 High performance edition
coolink swif2 120p

ha jól tudom a corsair direkt erre van de a coolink jobban tetszik.

esetleg egyik se?

[ Szerkesztve ]

(#12953) apollo12 válasza #90933760 (#12950) üzenetére


apollo12
veterán

6mm a belső átmérőjű cső, én h60 hoz 8/6 csövet használtam

(#12954) #90933760 válasza apollo12 (#12953) üzenetére


#90933760
törölt tag

Olyan vékony? Azt a ku.... 10/8-as cső lecsúszik róla mindenhogy?

(#12955) Akcok94 válasza #90933760 (#12954) üzenetére


Akcok94
senior tag

én 16/10 csövet tettem rá és gyorskötöző és nem volt semmi baja, de én csak a radiátorokat használtam így.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#12956) baboss válasza #90933760 (#12954) üzenetére


baboss
őstag

Kösd rá a 6/8-as csövet vágd le 2 cm-re majd húzd rá a 8/10-es csövet egy bilincset rakj rá és tökéletes.

(#12957) #90933760 válasza Akcok94 (#12955) üzenetére


#90933760
törölt tag

13/10-et gondoltam rá, de ha nagyon vékony maga a csonk akkor tök felesleges, elég a 10/8 is. Nem tudom maga a csonk az mekkora, belül-kívül.

[link]
Egyébként ezzel is szemezgetek, tetszik a kinézete, hogy nem ilyen szopi szappan pistikegémer X edisön izé ledes hulladék.
Csak nem vágom, hogy ez/ezek mind hogyan szabályoz, beállított hőfoknál feltekeri csutra? Mert a SpeedFan még mindig jobb ebből a szempontból, ott két értéket lehet megadni ami pont elég lenne.

(#12958) TXT


TXT
őstag

Sracok, aquatuning -rol valaki intez most rendelest? Szuksegem lenne onnan egy tetelre es mivel mindossze egyetlen dologrol van szo, igy szivesen beszallnek a dologba. Kerhetek egy privatban valo megkeresest emiatt? :R

[ Szerkesztve ]

(#12959) Akcok94


Akcok94
senior tag

üdv,

2 kérdésem volna, hova tűnik a folyadék a rendszerből? kb 1,5 hónapja van egybe a víz, hogy nem nyúltam hozzá, és kb fél tartálynyi víz eltűnt(15cm tartály) pedig a rendszer zárt és nem párolog/csöpög sehol.
A másik hogy a phobya tartály kicsúszik a felfogatásból, nekem van ilyen csak?
köszi

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#12960) mackosajt válasza Akcok94 (#12959) üzenetére


mackosajt
addikt

Akkor pedig ott valahol szivárgás van, csak pont akkora, hogy el is párolog.
Az ilyet nehéz megkeresni, megtalálni.
Ha csapvízről lenne szó, ott látszana a vízkő képződés az ilyen pontokon. De ugye általában ritka a vízhűtésekben a csapvíz.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#12961) Akcok94 válasza mackosajt (#12960) üzenetére


Akcok94
senior tag

hogy lássak hozzá? valami jó tanács mert szétnézek és nem látom sehol, csak a pumpa van egy házba mit nem látok de az jól megvan húzva és még gyors kötözö is van mindenhol.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#12962) mackosajt válasza Akcok94 (#12961) üzenetére


mackosajt
addikt

Ez a fogyás olyan alacsony szivárgás lehet, hogy ezt talán ha működés közben nagyítóval nézed a csatlakozási pontokat, még akkor is nehezen veszed észre.

Mondjuk azt azért jó tudni, hogy a kötegelő pl. nem Awab (népies nevén abba) bilincs, így ahogy összehúzod, lehet "gyűrött" lesz a cső a "feje" alatt, és ott is tud lassan szivárogni.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#12963) Akcok94 válasza mackosajt (#12962) üzenetére


Akcok94
senior tag

nem kéne neki ott mert a csatlakozó perem mögött húzom össze és a peremnek fognia kellene és HF csatlakozók vannak amire épp hogy rámennek a cső végek. majd ha lesz kedvem szét szedem és újra össze rakom erre figyelve,

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#12964) mackosajt válasza Akcok94 (#12963) üzenetére


mackosajt
addikt

Úgy írtam, hogy "lehet". ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#12965) Pista0001 válasza Akcok94 (#12959) üzenetére


Pista0001
addikt

Valószínű, hogy csak légtelenedik a rendszer. Szerintem pótold a vizet, és várj még egy kicsit.

(#12966) MrPetya19 válasza mackosajt (#12960) üzenetére


MrPetya19
addikt

Én is párolgásra gondoltam, főleg ha meleg a víz.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#12967) Akcok94 válasza MrPetya19 (#12966) üzenetére


Akcok94
senior tag

alig 26 fokos a víz most. szóval nem igen kéne párolognia meg zárt a rendszer és vissza kéne csapódnia nem?(ez most gondoltam ki nem biztos hogy jogos a feltételézés)

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#12968) MrPetya19 válasza Akcok94 (#12967) üzenetére


MrPetya19
addikt

Ha visszacsapódna, akkor soha se száradna fel a padló felmosás után.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#12969) Akcok94 válasza MrPetya19 (#12968) üzenetére


Akcok94
senior tag

jó de a padló azért az egy nagy tér, itt meg 15cm magas zárt tartályba történik a párolgás minek a teteje le van zárva(jobbik esetben légmentesen) és akkor már megtörténik szerintem ez a folyamat,

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#12970) mackosajt válasza Pista0001 (#12965) üzenetére


mackosajt
addikt

Ebben is lehet valami, ha nem volt jól légtelenítve. Azért ekkora fogyáshoz eléggé sok levegő kéne.

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#12971) Akcok94 válasza mackosajt (#12970) üzenetére


Akcok94
senior tag

1,5 hónap alatt légtelenedne ki?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#12972) simlisgumis


simlisgumis
tag

Sziasztok!

Megdöglött a gyári ventivezérlő a házamban.Nézegettem az aquaero 5 LT vezérlőt.Ideális lenne mert nekem nem kell kijelző mert a házamon az a rész takarva van. Van 4db NB M12P ez egyik radin,a másikon 3db NB D12P,és még négy gyári CM a házon.Van még 2 db D5 de nem feltétel,hogy vezérelve legyenek.A kérdésem az lenne ,hogy elég ez a vezérlő magában,vagy kell még hozzá valami kiegészitő? Előre is köszönöm a segítséget!

(#12973) Satyricon válasza Pista0001 (#12965) üzenetére


Satyricon
addikt

+1! Én is pont ugyanerre gondoltam!

Ugyanis szerintem rengeteg idő, akár 1 év is beletelhet, hogy egy kis helyen, ahol semmi csöpögés nincs, elkezdjem párologni a folyadék. Szerintem...

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12974) DigitXT válasza simlisgumis (#12972) üzenetére


DigitXT
félisten

D5-öket nem fogja tudni vezérelni. Ventik mehetnek csoportonként egy csatornára.
Van 4 csatornád. Ha elég, akkor elég. Ha nem akkor nem, mert több nincs rajta.:D

(#12975) simlisgumis válasza DigitXT (#12974) üzenetére


simlisgumis
tag

Köszönöm!

(#12976) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Sziasztok!
Abszolút nem értek a vízhűtéshez, csak eljátszottam a gondolattal, hogy mi lenne, ha... :DDD
A tartály-pumpa kombónak van létjogosultságuk? Mármint teljesítmény szempontjából nem ér semmi negatívum, ha például egy ilyen kombóval építenék vízhűtést?

[ Szerkesztve ]

(#12977) DigitXT válasza Toninho13 (#12976) üzenetére


DigitXT
félisten

Nemhogy hátrány nem ér, hanem ez az egyik legjobb "tető" a D5-höz.
(Mivel nem plexi, így annak a veszélye sem áll fent, hogy elreped stb.)
Ha most akarnék 5,25"-ös helyre D5-öt tenni, tuti ilyenbe raknám.:R

(#12978) Satyricon válasza DigitXT (#12977) üzenetére


Satyricon
addikt

A plexi el szokott repedni? :F Azt hittem nagyon tartósak :F A legvékonyabb rész is 8-10mm-es lehet, a forgó résznél. Legalábbis az én tetőmnél: [link]

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12979) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#12977) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

(Mivel nem plexi, így annak a veszélye sem áll fent, hogy elreped stb.)

Milyen anyagból is volt a csőátvezetőd? ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12980) Whit3Rav3n válasza Satyricon (#12978) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Ha gyenge minöségü akkor igen, ugy látható volt az én tartályomnál-. Jó minöségü plexinél viszont nem szabadna ilyen gondoknak adódnia.

(#12981) DigitXT válasza TESCO-Zsömle (#12979) üzenetére


DigitXT
félisten

Hát nem is nylonból...:U Amúgy igaz: a plexi tartályom sem repedt el,
hanem a ragasztása adta meg magát. Tényleg: sikerült megjavítani?;]

Satyricon: meg lehet repeszteni, ha eszetlenül téped a csavart...:C
De most nem is DDC tetőről volt szó, hanem általában a plexiről, amit
pl. 5,25"-ös helyre tartálynak nem nagyon javasolnak, mert lehet gond.

[ Szerkesztve ]

(#12982) F.Bence


F.Bence
tag

Csövet hol érdemes venni? 10/13as kéne lehetőleg fekete,fehér vagy piros színben.

(#12983) velizare válasza mackosajt (#12960) üzenetére


velizare
nagyúr

uv-reagens folyadék+uv-zseblámpa?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#12984) energy4ever


energy4ever
addikt

Mar neki szeretnek allni a vizhutesnek en is. Neztem radikat, vanami nagyon jol nez ki, teljesen aluminiumbol van az egesz. Megneztem mekora a mente benne, es 0,6col kornyeken van. PC-s vizhuteseknel ez szabvany?

(#12985) SkyS1gn válasza energy4ever (#12984) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Aluminiumot ne!

G1/4-es menetet használunk legtöbben!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#12986) energy4ever válasza SkyS1gn (#12985) üzenetére


energy4ever
addikt

Ha ful aluminium rendszert epitek, akkor sem ajanlott az aluminium?
Annak a G1/4-nek mekora az atmeroje mm-ben?

[ Szerkesztve ]

(#12987) varmi2 válasza energy4ever (#12986) üzenetére


varmi2
nagyúr

CPU és gpu blokkokból nem nagyon van alu, és rosszabb is a hővezetése, mint a réznek.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#12988) Pista0001 válasza energy4ever (#12986) üzenetére


Pista0001
addikt

Akkor igen. Összességében a full alu rendszernél jobb szokott lenni a full réz rendszer, de ha a hűtendő komponensekhez elég, akkor hajrá! :K A lényeg, hogy vagy az egyik, vagy a másik anyag legyen csak a rendszerben.

(#12989) #90933760


#90933760
törölt tag

Közben tervezgetem én is a gányomat, bár egész patent rendszer lehet belőle a végén. Tehát AVC Hercules vagy Asetek LCLC, vagy valami ilyen. A lényeg hogy kettő egyforma, egyszerre akarom megvenni, nehogy két különböző legyen a végén csak. Ez menne a procira meg a gpura. Mindkét pumpa menni fog, de valószínű leszabályozva. Az északi kap egy Zalman blokkot, mert azok mennek olcsón. Alu, de eloxáltak ezek általában. De ha lesz valami más olcsón akkor az is jöhet. Meg a két single slim radi kap egy dual slim radit és akkor szenyóba kötve mehet.

A lényege kb, hogy a léghűtésre szánt pénzből kijöjjön. Ugyanis nem akarok léghűtést, de pénz csak annyi van, abból kell kihozni.
Mást nem akarok hűteni, déli elmegy bordával, fetek is elmennek bordával, ramok meg kapnak süncit. Hőmérő az valószínű egy előlapi ventiszabályzós valami lesz, tartály nem lesz majd valahogy légmentesre kell a rendszert csinálni.

Igen, igen, igen..... gondolkoztam Reseratorban is, csak épp a tornyonkénti 100W az nem elég, hármat kéne venni ha valamit szeretnék vele alkotni az úgy meg súlyos ár.

[ Szerkesztve ]

(#12990) Satyricon válasza energy4ever (#12986) üzenetére


Satyricon
addikt

Lehet alu és réz is a rendszerben egyszerre, csak akkor megfelelő folyadékot, a megfelelő arányban kell használni! pl ioncserélt víz + Glycosam alu[link]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12991) Csavez™


Csavez™
veterán

Hétvégén nekiesek a gépnek! 2 külön kört építek ki. A proci+alaplapnak elég 1 db tripla radi?

(#12992) SkyS1gn válasza Csavez™ (#12991) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Bőven!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#12993) MrPetya19 válasza DigitXT (#12981) üzenetére


MrPetya19
addikt

Egy ilyen se ajánlott? [link]

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#12994) Asbee válasza MrPetya19 (#12993) üzenetére


Asbee
veterán

Nekem ilyen van simában, és elég masszív, jó minőségűnek tűnik. Szerintem nem lesz gond vele. (lekopogom :) )

[ Szerkesztve ]

(#12995) MrPetya19 válasza Asbee (#12994) üzenetére


MrPetya19
addikt

Akkor jó, közbe emailben megkérdeztem Noraht, hogy az alphacool tudta nélkül mi a véleménye.
Az a baj, hogy a külön csőtartályt még el tudtam volna képzelni jól kinézőnek, de a pumpát és a csöveket már nem.
Te milyen elemeket tartalmazó körben használod?
Mennyire hangos? Rázkódik, remeg-e?

[ Szerkesztve ]

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#12996) Asbee válasza MrPetya19 (#12995) üzenetére


Asbee
veterán

Adatlapomon megtalálod miket használok, nekem a szivattyú nélküli változat van, nem DC-LT-t használok. kovsol-nak van 1 szivattyúval szerelt változata, ha jól tudom, kérdezz rá nála.

(#12997) MrPetya19 válasza Asbee (#12996) üzenetére


MrPetya19
addikt

Egyébként az új gép hasonló lesz, csak 3570k-val és 7970-el ha minden igaz, és 360-as radival.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#12998) DigitXT válasza MrPetya19 (#12993) üzenetére


DigitXT
félisten

Én nem venném. Attól még lehet jó...

(#12999) #90933760


#90933760
törölt tag

Shit, nem is 1/4 menetes a szivattyú nyomócsonkja. Kisebb picivel. Ráadásul ez is ilyen spéci mélyen ülős szar. Én azt hittem sima 1/4 menet, ezért is csináltam meg a szívóoldalt hogy belemenjen a sima 3/8 menet. Erre kiderül a nyomóoldal se sima, azzal ráadásul nem is lehet semmit kezdeni, csak az átalakítót megvenni bele. Jobban jártam volna, ha megveszem a szettet. :((( De most már mindegy, majd az új tulaja megveszi rá ha más csővel akarja használni. 10/8-as csőhöz megcsináltam frankón, viszont máshoz kell hozzá a szett mindenképp.

(#13000) mackosajt válasza #90933760 (#12989) üzenetére


mackosajt
addikt

óóóó, látom, ahogy csalogat téged a "sötét" oldal a reseratorral! :DD

Nekem hamarosan, ha a meló is engedi, beépül a rendszerbe egy méretes hűtési felület.
Csak ez a reggeltől estig melóban nem kedvez semminek sem.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.