Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#6461) euchi válasza zoltanz (#6449) üzenetére


euchi
aktív tag

Amit cuckának írtam az szerintem a te kérdésedre is jó válasz, kiegészítve a következővel:
Ha döntéseket okkal hozol és a dolgok is okkal történnek, akkor egy ok-okozati világban nincs helye véletlennek, minden összefügg mindennel. Ha viszont mégis történnek véletlenek, akkor azok a véletlen események hatással vannak rád, és így befolyásolják a döntéseidet is, melyek szintén véletlenszerűek lesznek. Tehát a válaszom: igen, a kettő kizárja egymást.

A másik idézet nem tőlem van, de attól még reagálhatok rá:
A tudomány nem nem tudja, hanem nem is akarja eldönteni a lélek létezésének kérdését. Persze érdekes kérdés, hogy van-e lelkünk. Majd amikor létrehozzuk a mesterséges értelmet, akkor ez a kérdés előtérbe fog kerülni. Az agyunk titkainak föltárása még jelenleg is folyik.
Én nem keverném össze az agyunkban lejátszódó folyamatokat a lélekkel. Mi van, ha amnézia miatt egy teljesen más ember lesz valakiből, akkor is ugyanarról a lélekről van szó? Vagy a hasadt személyiségnek két lelke van? Az állatoknak van lelkük? Ilyen kérdéseket nem feszeget a tudomány, mert nem ez a célja.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.