Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#4870) Dany007 válasza JJános (#4848) üzenetére


Dany007
veterán

"Nem akarom bebizonyítani, hogy Istennel beszéltem. És azt sem akarom bebizonyítani, hogy veled beszéltem. Vagy hiszed, vagy nem."

De akkor mért 'ágaskodsz', hogy neked lehet egyáltalán igazad?
Nem akarod és nem tudod bizonyítani azokat, amiket mondasz. Akkor milyen alapon teszel olyan kijelentéseket? Milyet? Mint pl, hogy Isten teremtett mindent és mindenkit.
Ha nem tudod és nem is akarod bizonyítani ezt, akkor milyen alapon állítod? És milyen alapon vitázol?
Úgy nem lehet vitázni, hogy ez úgy van, csak azért mert én azt mondom...

"Az a kérdés, hogy te mit akarsz. Meggyőzni engem?"

Én nem akarlak hittéríteni : ) Undorító szokás.
Csak azt próbálom bizonygatni, hogy nem kéne olyan állításokat / kijelentéseket tenned, amit saját bevallásod szerint sem tudsz se akarsz bizonyítani...

De mért fontos ez? Hát azért, mert enélkül minden ember azt mond amit csak akar... És az bizony nem vezet sehova.

Azt is mondhatná, hogy El-mukahemuhanna teremtette az embert! Na? Elhiszed? Neeeem? Pedig tudnék hozni róla könyvet, szórólapot is. Még hívőknek is bemutatlak! És még a történetét is el tudnám mesélni!
És, akkor elhinnéd? Hát persze, hogy nem! Mert hiába mondok róla bármit is! Bármilyen meggyőzően ha nem tudom mivel bizonyítani, alátámasztani, így semmit nem ér!

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.