Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#3123) kymco válasza Dany007 (#3116) üzenetére


kymco
veterán

De mért kell hozzá idézet? Mért nem tudod saját magad, saját szavaiddal leírni a választ? Az összes, hasonlóan erősen vallásos ismerősöm is szintén csak idézetekkel tud válaszolni! Semmi magától jövő elgondolása nincsen!
Épp azt írtam, hogy nem írok idézeteket, akkor most mi van? Talán 2-3 utalásom volt.... Azt el kellene fogadni, hogy a Biblia Istenéről a Biblia nélkül beszélni elég nehéz. Egy olyan Istent bemutatni, amit a legpontosabban a Biblia mutat be a Biblia nélkül beszlélni butaság...
Vannak önálló gondolataim, többnyire le is írom őket ide :) Úgyhogy nem igazán értem ezt a reakciódat...

A XIX sz-i költők kapcsán arról írtál, hogy azokat elhiszed, pedig nem voltál szemtanuja az eseményeknek.... vsz azért, mert hitelesnek tartod azokat, akik és ahogy írnak, írtak erről... Amikor a Bibliát a kezembe vesze többnyire vsz. ugyanaz a hitelesség teszi számomra elfogadhatóvá a leírtakat, ami nálad a versek kapcsán.. én csak erre utaltam...

Jézus arra tanít, hogy a kereszténység nem elméleti, passzív dolog, hanem nagyon gyakorlatias, a mindennapokba belehatoló aktív dolog. Soha nem önmagába jelenik meg és soha nem csak az egyén számára. Jézus azt mondja, ha másokon segítesz, akár a legnyomorultabbon is, rajtam segítesz... akár csak egy pohár vízzel is... és ha másokon segítesz, akkor én segítek általad másoknak....
A hit is csak másokkal való viszonyban ér valamit. A hittel akpcsolatosan arról tanít a Biblia, hogy az emberek egyenként olyanok, mint egy nagy test tagjai. Különbözőek, de mind fontosak. A testen van kéz, szem, fül stb... mind eltérő méretben, elhelyezkedésben, de mindre szükség van, és mind egyformán fontos.... egy szem önmagában semmit sem ér.... csak ha a testhez kapcsolódik. És ezt én is így vallom. Szvsz nem lehet a Biblia istenében hinni magányoasan a négy fal között, mert az Istenben való hit a környezettel kapcsolatos felelőpsségről is szól. Az első emberpárnak az volt a parancs, hogy műveljék és őrizzék a teremtett világot... a hitük ebben is kellett, hogy megjelenjen. A hitem, vagy annak hiányosságai megjelennek abban, ahogy "beszélgetek" veled, ahogy a gyerekeimmel bánok, ahogy végzem a munkám...

Én nem vagyok jó ember, vagyis képtelen lennék arra, hogy jó legyek... egyszerűen ugyanolyan, vagy talán még egy kicsit olyqanabb emebr vagyok, mint bárki itt a fórumon, vagy a környezetemben.... Aki jó, az az az Isten, aki megszólított anno, és a mai napig hűségesen kitart mellettem....ez mellett nem tudok változás nélkül elmenni :)

www.refujvaros.hu

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.