Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#18621) Huma válasza llll (#18620) üzenetére


Huma
addikt

Azért akarják mert gonoszok.

A lényeg az amit már leírtam. A logika. A kikezdhetetlen, jéghideg logika. Ha azzal kielemezzük a dolgokat akkor nyilvánvalóvá válnak a különbségek.
Mese vs tények.

"a hívőkébe is beleillenek az általuk begyűjtött infók"
Ez így elég nagy csúsztatás. A tények figyelmen kívül hagyása mivel a legkevésbé sem tehető egyenlőségjel a két tábor információgyűjtése és azok elfogadása közé.
A hívők először is nem gyűjtenek be minden infót csak azt ami belepasszol a világképükbe. Valamint mindent automatikusan elvetnek ami megsérti azt.
A tudomány viszont minden információt begyűjt és megvizsgál. És mindegyikről levonja a megfelelő konklúziót.

Elvakult semmiképp sem vagyok. Csupán racionalista.

Te pl hiszel a Micimackóban? Elhiszed hogy ő teremtette a földet a lábszőréből? Mert kb ugyanannyira reális ez a verzió mint az amit a Bibliában találsz.

Míg az egyik elméletet számtalan dolog alátámasztja addig a másikat semmi.

De igazából nem tudom mit akarsz még hallani. Kb mindent leírtam amit érdemes. Ha ezek után sem világos még az álláspontom és azok a jelentős különbségek a két elmélet között amik az egyiket reálissá teszik a másikat meg a mese kategóriába sorolják akkor nem tudom hogy mit tehetnék.

Csak azt tudom tanácsolni hogy próbáld logikusan végiggondolni azt amit eddig leírtam.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.