Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A topik célja, hogy a félresikerült üzleteket itt megbeszélhessék a felek, ha azt nyilvánosan szeretnék megtenni.

További tudnivalók >>>

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1500) Kavinton75


Kavinton75
senior tag

Helló,

Múlt héten szerdán vettem egy félgépet Szaki Bácsi-tól.
Minden alkatrésze garis, kivéve a tápot, amin átvételkor jeleztem, hogy nincs rajta a felbontást igazoló matrica.
A félgépben volt egy videokártya is, ami külön is megvolt hirdetve (így bontva lett), így azt nem kértem.
A "régi" gépemben volt táp (aláírásomnál még ott van, garis is), de a 750W mégiscsak jövőbe néző és ajánlott tápok között van, így megtartottam.
Csütörtökön összeraktam a gépet, teszteltem és értékeltem pozitívan a vásárlást (ahogy az szokás is).
Sajnos vasárnap délelőtt játék közben nagy pukkanás és kisebb villanás keretében (gép alja felől jött) elment az áram.
Sejthető volt, hogy valami a táppal lesz, mert még az automata is lecsapódott. Visszaraktam a régi tápomat, hogy megnézzem érte-e kár a többi alkatrészt, de szerencsére nem.
Ezt még délelőtt (3 napig ment a táp) jeleztem telefonon az eladónak, aki kérdezte, hogy nem-e az üvegbiztosíték ment el benne, de a csavarok leszedése után láttam, hogy nem, mert nincs benne.
Kérdezte mi legyen, mivel a táp nem működik, így még ha meg is lenne javítva nem szeretném a gépembe rakni (főleg, hogy a bent lévő alkatrészek értéke nem kevés), így visszakérném az árát.
Ő mondta, hogy megoldható, de kisebb számolgatás után neki 5.000 Ft jött ki a 18.000 Ft-os tápra (ennyi van a hirdetésben). Ami nekem még a 2.000 Ft-os alkuval is 16.000 Ft-ra jött ki.
Mivel láttam, hogy a teljes ár visszakérése lehetetlen lesz (nálam ez meg sem történhet), így mondtam, hogy felezzük a táp árát (kölcsönös felelősségvállalás) és legyen 9.000 Ft (tehát 4.000 Ft-al több).
Azt mondta lehetne az is, de volt egy kis habozás a hangjában, így mondtam, hogy kérdezze meg az előző tulajt mi a táp előélete, mert ha nem is ő (nem is feltételeztem), de valaki már felnyitotta a tápot valamiért.
A kalkulációját az 5.000 Ft-ra majd ő kifejti, mert neki jobban megy és privát üzenetet nem másolunk.
Nekem ha nem is az egész összeg (amúgy a tápos topikban is azt írták) jön vissza, de legalább a korrektség elve élhetne.

Amúgy lehet azt hozzátok ki, hogy a sok kalkuláció végére a 18.000 Ft-os táp tényleg csak 5.000 Ft-ot ér és akkor ezt elfogadom és elnézést kérek, majd tőle, hogy át akartam verni pénzzel.
De az elmúlt pár évben lehet én számoltam eddig rosszul, amikor egy portéka árát vissza adtam.
Ha a gép elszállt volna a táp miatt mondjuk, akkor lehet más hangnemben írok, vagy lehet nem is írok ide, vagy mi.

Várom az ötleteket. Ezt megosztom az eladóval is, hogy tudjon válaszolni.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.