Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22088) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali srácok!

Régen volt már ubi a gépen mert kicsit problémás a grafika, egy y510pről lenne szó, a probléma okozója hogy van benne SLI meg intel kari is, amik közt winen úgy lehet váltani hogyha mindkét nvidia kártya bentvan akkor értelemszerűen SLI ha egyiket kiveszem amihez újraindítás kell akkor pedig él az optimus.
Régen sokat próbálkoztam linuxon hogy összehozzam az SLI és ivga közti váltást /akár újraindítással, kikapcsolással is/ de nem jött össze, sőt még egy kártyával sem ment a váltás bumblebeevel sem!
Most feldobtam a 15.04-et és ami szemet szúrt az illesztőprogramoknál különvette az nvidia és az intel kártyát Ez egyébként mióta van így?! /mintnél olvastam hogy van valami újítás vga téren, de ubinál nem hallottam semmit/ Ezen kívül szerintem most látja mindkét csatlakoztatott nvidia kártyát a gép /lspci/ ! Ez eddig nem volt így szerintem. Persze most nouveau-t használ..

Szóval ha lehet szájbarágósan leírnátok hogy ti mivel próbálkoznátok?

/simán valamelyik nvidia driver fel /tényleg melyiket? :D/ innen tegyem fel Add driversből vagy terminálból?/ bumblebee mnejen/ne menjen fel, stb stb

:R

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.