Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) laolaj válasza Intruder2k5 (#7698) üzenetére


laolaj
aktív tag

akkor most mi acélszerű h még gépről is látni lehessen?..

tudok úgy átalakítani h a rajta lévő adatok nem vesznek el?:)

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#7702) Intruder2k5 válasza laolaj (#7701) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem nem... Csak, ha áttolod samba-n a gépre, majd onnan vissza.
Sajnos ez van!

(#7703) vandeminek


vandeminek
tag

Sziasztok!
Már a DIR-825ös topicba írtam, de gondoltam ide is megírom a problémám, mivel ezt a topicot többen látogatják, hátha tud valaki segíteni.

Szóval:
Vettem egy DIR-825ös routert, ami nem sokban különbözik a 1043ND-től. Fordítottam hozzá egy 10.03-as Openwrt-t extroot támogatással. Egy 1TB-os winyót kötöttem rá usb-n, amivel nem volt semmi gondom. Egy 128MB-os swap és egy 2GB-os root partíció gond nélkül működik.
A probléma az, h a fenn maradó helyet felformáztam a laptopomon egy ext4es fájlrendszerre, majd még azon fsck, h minden rendben legyen. A routerre kötve megy a felcsatolás, azonban egy kiadott:
$ e2fsck -vf /dev/sda3
kikészíti a routert. SSH-n utolsó jelzése, h elkezdi az "inode group checksum" műveletet (pontosan nem emlékszek már a szövegre, de az 5-ös fázis volt), majd ezek után egy óra múltán sincs semmi változás, a system led villog, de a winyón az adat led egyáltalán nem.
Keresve a fórumban azt találtam, h másoknak 15 perc alatt lefutott az ext4 fsck egy több száz gigás partíción.

Svn-ből szedtem le a stabil 10.03-as verziót, 2.6.32.27-es Linux kernelt fordít a rendszerhez.

Gondolom a hiba az én készülékemben van, :))
Mi lehet a probléma nálam?

(#7704) vargalex válasza vandeminek (#7703) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A stabil BackFire alatt 2.6.32.10-es kernel van! Ezek szerint te a fejlesztői verziót szedted le.
Ha a stabil 10.03-at akarod build-elni, akkor a megfelelő tag-et kell leszedned:

svn co svn://svn.openwrt.org/openwrt/tags/backfire_10.03

Ennek ellenére nem gondolom, hogy ez lenne a baj, inkább kipróbálnám egy másik külső házzal. Ugye külső tápos? A swap be van kapcsolva?

Szerk.: Most olvasom a DIR-825 topicban, hogy 3.5"-os HDD-ről van szó, tehát biztosan külső tápos.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#7705) vandeminek válasza vargalex (#7704) üzenetére


vandeminek
tag

Igen, külső tápos,
lsusb: ID 152d:2329 JMicron Technology Corp. / JMicron USA Technology Corp. transcend storejet 25P

Köszi az infót, a dev.openwrt.org alapján én a branches-en belüli backfire-t szedtem le.
Azért ki fogom próbálni azt a bizonyos stabil 10.03-at is :)

szerk: másnak is volt gondja a végtelenbe nyúló fsck-val?

[ Szerkesztve ]

(#7706) vargalex válasza vandeminek (#7705) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nekem szintén DIR-825-ön egy kb. 480 GB-os partícióval nincs semmi gondom.

Alex

(#7707) vandeminek válasza vargalex (#7706) üzenetére


vandeminek
tag

Kipróbálnám én is ilyen cirka 400-500gigás partícióval, de mostanra annyira "szétesett" a firmware, h már az mkfs parancsok is megölik szegény vasat. Úgyhogy inkább elkezdem egy rendes 10.03-al.

Köszi a segítséget, majd írok, h mire jutottam. :R

(#7708) Speeedfire válasza tlac (#7667) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Akkor nem tudom mi lehet. :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#7709) laolaj válasza Speeedfire (#7708) üzenetére


laolaj
aktív tag

akkor ezzel a vinyó dologgal mit lehet kezdeni?
az bezavarhat h a router rá pakolt dolgokat?.

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#7710) Speeedfire válasza laolaj (#7709) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Lemaradtam szerintem valamiről. Mert eddig a vbox-ról volt szó. :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#7711) laolaj válasza Speeedfire (#7710) üzenetére


laolaj
aktív tag

[link]

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#7712) nimfas


nimfas
addikt

Hi... Ftp tovabbra sem megy, se root se anon nal, vmi passwordot ir ki az ftp progi, linkelni sajnos most nem tudom a kepet, mobilrol irok, de regebbi hozzaszolasnal ott a kep a total commanderrol. Most tettem ujra az egesz routert azzal csak nincs baj

(#7713) Rosep


Rosep
senior tag

Van egy ilyen routerem, moddolni nem szeretném. Viszont nagyon jól jönne ha az USB-re dugott pendriveot a netről elérném. Van ennek már valami ismert módja?

(#7714) Intruder2k5 válasza Rosep (#7713) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia neked is!

Láttál erre lehetőséget a gyári firmware-ben?
Nem? Akkor ezek szerint azzal nem fog menni...!

Egyébként van ismert módja, dehát ugye te nem akarsz moddolni, akkor meg...

szerk.:
Most jut eszembe, van rá mód... A gépedre telepítesz egy FTP szervert, amit már elérhetsz a netről, Ehhez persze mennie kell a gépnek, de legalább a routert nem kell moddolni.

[ Szerkesztve ]

(#7715) vargalex válasza nimfas (#7712) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A kép alapján anonymous login-nál arra panaszkodik, hogy nincs ftp nevű usered.
Ezt létre kellene hoznod, amit a következő paranccsal megtehetsz:
echo "ftp:*:65534:65534:ftp:/var:/bin/false" >> /etc/passwd

Másik megoldás, ha a vsftpd.conf-ban beállítod az ftp_username-t egy létezőre (az alap rendszerben a nobody biztosan létezik). Azaz a /etc/vsftpd.conf-hoz add hozzá a következő sort:

ftp_username=nobody

Alex

(#7716) Rosep válasza Intruder2k5 (#7714) üzenetére


Rosep
senior tag

Reméltem hogy valamelyik porton keresztül el lehet érni... :(

(#7717) sorcerer86


sorcerer86
tag

Valaki találkozott már olyannal, hogy a nyomtató nem nyomja végig az utolsó oldalt?
1043nd+openwrt 10.03.1RC3(shibby)+p910nd (/dev/lp0, 9100, bidirectional 1 enable 1)
Canon IP4200
Win7
Felraktam mindent, router látja a printert, nyomtat is szépen, de az utolsó oldal vége bent marad a nyomtatóban, olyan mintha elfogyna az adat és várna, hogy betudja fejezni.
Ha 1 oldalast nyomtatok akkor nem megy végig az az 1 sem.
Ha 30 oldalast akkor az első 29 jó az utolsó meg ugyanúgy beragad.
Valakinek ötlet? reinstall volt már

(#7718) Intruder2k5 válasza Rosep (#7716) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A remény hal meg utoljára...

(#7719) Intruder2k5 válasza sorcerer86 (#7717) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tegyél egy üres oldalt a végére, így majd az ragad be... :))

Viccet félretéve, RAW módban használod? Bár elvileg ez a jobb, de esetleg megpróbálhatod LPR módban is.

(#7720) Intruder2k5 válasza sorcerer86 (#7717) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A wl500g.info oldalon is azt írják, hogy LPR-el működik.

Ez persze még nem zárja ki, hogy tudja mind a két módot...

(#7721) NeverGone


NeverGone
tag

Próbáltátok a 10.03.1-rc4 -et, vannak tapasztalatok?

(#7722) Intruder2k5 válasza NeverGone (#7721) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#7723) adamka16 válasza sorcerer86 (#7717) üzenetére


adamka16
őstag

Nekem is hasonlót csinált, egy HP PSC 1315-el. Hagytam is inkább a fenébe... szkennelés megy ugye visszafelé nem működik a routeren keresztül. :U

(#7724) Intruder2k5 válasza adamka16 (#7723) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár sosem próbáltam, de elviekben működik... Ugyan erről is csak ASUS RT-N16 + Tomato leírásom van, de biztos vagyok benne, hogy ennek is megvan az OpenWrt-s megfelelője.

(#7725) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#7724) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#7726) adamka16 válasza Intruder2k5 (#7725) üzenetére


adamka16
őstag

köszi. de szórakozni tuti nem fogok vele, az már fix.max ha valaki másnak működne, akkor talán...

(#7727) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Van valaki aki WinXP-vel ilyen Routert használ és MSN-en tud gyorsan (nem 20-80kB/sec, hanem jóval magasabb sebességgel) fileokat küldeni? :U
Windows Live Messenger 2009 14.0-át használok és sajnos lassú a fileküldés (20-80kB/sec).
Ez egyértelmüen az XP hülyesége, mert Win7 alatt tökéletesen lehet fileokat küldeni ugyan ilyen Messengerrel. Ott 1MB/sec a küldési sebesség, és semmilyen portot nem szükséges megnyitni a Routeren.
Kíváncsi lennék létezik-e valami megoldás XP-re? :)
Köszi előre is!

(#7728) Intruder2k5 válasza cascada (#7727) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az XP alatt el van indítva az UPNP szolgáltatás?

(#7729) adamka16 válasza cascada (#7727) üzenetére


adamka16
őstag

Azt mondanám rakd fel az MSN 2011-et,de azt ugye XP alá nem lehet feltenni.
Kollégiumba nálunk hasonló volt, de ott fix 30 kb/s-re csökkent a sebesség, volt amikor pedig több MB/s-el küldözgettünk egymásnak szobán belül.

(#7730) nimfas válasza vargalex (#7715) üzenetére


nimfas
addikt

Köszi a választ...

Alakul-alakul, mivel a nobody-hoz tartozó passw-ről gőzöm sincs... így létrehoztam egy nimfas usert, adtam neki home könyvtárat, jelszót átírtam a conf-ban a ftp_username-t nimfas-ra és voala... megy az FTP :-DDDDD

Még egy gebasz van, hogy távolról meg tudom pingelni a gépet, DDNS be van lőve, de ha a ddns címet beírom a végén a :9091-ellen akkor nem csatlakozik a Transmissionhoz.... az ftp-t nem tudtam kipróbálni, mert nyilván helyi hálón megy, csak kívülről tilt le a router...

Ezek a beállítások:

hmmmm... mi lehet a gond?

hmm... valamit nem találok... a Port Forwarding ugyanaz mint a Trafic Redirection???
Nem találom a Port Forwarding menüt a Routerben :-D Hol a fenében van?

(#7731) nimfas


nimfas
addikt

megvan... az Essentials-ban, de jól sejtettem, ugyanaz mint a Firewallban...

Tehát mi a gebasz amiért nem látok be kívülről Torrent-re, FTP-re?

Mi tilt le és hol? :-D

(#7732) Intruder2k5 válasza nimfas (#7731) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

/etc/config/transmission

option 'rpc_whitelist_enabled' 'false'

Ezt a sort, vésd át "false"-re, és próbáld úgy...

(#7733) cascada válasza Intruder2k5 (#7728) üzenetére


cascada
senior tag

Tudnál segíteni, hogy pontosan hol találom az UPNP szolgáltatást XP-n? :)
adamka16: És nálatok amikor MB/s sebességekkel ment az XP-n történt? :U

(#7734) Intruder2k5 válasza cascada (#7733) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze... :)

Vezérlõpult -> Felügyeleti eszközök -> Szolgáltatások -> Univerzális Plug and Play

Indítási módja legyen Automatikus, és legyen elindítva.

[ Szerkesztve ]

(#7735) Speeedfire válasza laolaj (#7696) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nálam is volt már olyan h PM látta, de semmi más nem. Pl haverom hdd-jét usb alatt nem látom, de ha sata kábellel van összekötve akkor már igen. Valami boot rekord lehet h nincs jól a hdd-n vagy valami más.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#7736) adamka16 válasza cascada (#7733) üzenetére


adamka16
őstag

win7 volt mindegyik gépen.

(#7737) nimfas válasza Intruder2k5 (#7732) üzenetére


nimfas
addikt

Szia!

Ez az említett file...

Mi lehet még???

(#7738) NeverGone válasza NeverGone (#7721) üzenetére


NeverGone
tag

Lehetséges frissíteni 10.03-ról úgy, hogy a rendszerbeállítások ne vesszenek el? Eddig mindig újraflash-eltem, amúgy egy Foneraról lenne szó.

(#7739) cascada válasza Intruder2k5 (#7734) üzenetére


cascada
senior tag

Megvan. Köszi! Kézi, Leállított állapotban volt. Beállítottam Automatikusra és elindítottam. Kíváncsi leszek az eredményre :) Bár egy restart lehet nem ártana a gépnek.

(#7740) cascada válasza cascada (#7739) üzenetére


cascada
senior tag

Nem lett jobb sajnos a helyzet :( 22-60kB/sec között mozog jelenleg a küldési sebesség. Pedig csináltam restartot is..

(#7741) Intruder2k5 válasza cascada (#7740) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos egyéb ötletem nincs! :(

(#7742) Jimcat


Jimcat
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy ilyen csodát (elötte egy asus wl500gp volt)sikerült is majdnem mindent beállitanom.
Openwrt van rajta csak az lenne a problémám hogy kábelen rákötött gépen fut arma2 játékszerver .A router csere elött minden müködöt rendesen(én lanon csatlakoztam a többiek pedig interneten keresztül) de most lanon egyáltalán nem láttom , interneten pedig láttom de nem tudok csatlakozni rá.
2302 portot kéne megnyitnom de nem tudom mit kell rajta pontosan álitani?

[ Szerkesztve ]

(#7743) ikaru


ikaru
csendes tag

Sziasztok!

Backfire 10.03.1-rc2, r22752 FW-t hasznalok. Talalkoztatok mar effele notification-nal a SysLog-ban?

OpenWrt daemon.warn dnsmasq[1710]: possible DNS-rebind attack detected: tracker.thepiratebay.org :((

Volt aki mar talalkozott ilyennel? Torrentezes kozben generalta periodikusan kb. 10 percenkent.

A valaszokat elore is koszi.

(#7744) Intruder2k5 válasza ikaru (#7743) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Régebben volt már nekem is... Amíg logolja, addig nincs gond. :)

(#7745) ikaru válasza Intruder2k5 (#7744) üzenetére


ikaru
csendes tag

es neked hogy szunt meg?

Mas: es honnan tudod, h valban nem ert igazi tamadas? Csak mert en direkt kiprobaltam egy ilyen DNS rebind tamadast, es akkor ugyanezt irta ki.

Szoval ezt a tesztet osszevetve a valaszoddal az adodik, h a valodi tamadast es a "csak tamadasnak tuno akarmit" ugyanugy loggolja ..... ergo a log alapjan nem lehet visszakovetkeztetni, h tenyleg tortent-e tamadas

(#7746) Intruder2k5 válasza ikaru (#7745) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megmondom őszintén, hogy nem olvastam pontosan utána, hogy mi is ez, de azt hiszem, hogy a router webes felületét sem éred el, ha sikerrel járnak. Vagy valami ilyesmi van benne. :)
Meg aztán én úgy gondolom - de lehet, hogy rosszul -, hogy amíg logolja, addig ki is védi. Lehet, hogy most megyek, és kicsit utánajárok jobban, hogy mi is ez...

Csak most filmet nézek. :)

[ Szerkesztve ]

(#7747) ikaru válasza Intruder2k5 (#7746) üzenetére


ikaru
csendes tag

A routered is siman el lehet erni ezzel a tamadassal. Az igaz, h alapbol egy OpenWrt-s routert nem lehet a WAN felol elerni, de ezzel a tamadassal el lehet erni, hogy a TE Pc-drol lepjen be a routerre (foleg ha a belepesi jelszot/RSA privat kulcsot a gepen tarolod), es akkor barmit megtehet vele (pl, nyithat a tudtod nelkul egy portot a WAN fele, torrentezhet a nevedben, .....) De lehet, h nem a router lesz a celpont, hanem a te PC-d (szinten lelophatja a jelszavaidat, profilt keszithet az netezesi szokasaidrol, stb)
Sot egy informatikus kutato kitalalt mostanaban egy uj tamadast is ami eppen a DNS-rebinden alapszik. Nagyon aktualis a dolog. Meg a Microsoft is rogton frissitette a szervereit. Itt egy kis szoveg rola, de inkabb az angol oldlakat kell ezzel kapcsolatban olvasni.

[link]

Tovabba: az, hogy az Openwrt loggolja, h egy lehetseges tamadast, az meg nem jelenti, h ki is vedte. Pl. a SNORT is riaszt, de nem ved.

De ha filmezel, akkor most inkabb nem zavarok :)

(#7748) ikaru


ikaru
csendes tag

Kicsit utana neztem. A dnsmasq man-ja szerint a dnsmasq loggol es ved is, ha alkalmazzuk a --stop-dns-rebind kapcsolot:

--stop-dns-rebind: Reject (and log) addresses from upstream nameservers which are in the private IP ranges. This blocks an attack where a browser behind a firewall is used to probe machines on the local network.

Mar pedig a /etc/init.d/dnsmasq -ban lathato, hogy valoban be van allitva ez a kapcsolo.

OK. A hagyomanyos DNS-rebind tamadasok akkor ezzel valamilyen szinten ki vannak vedve.

De ez az ujfajta tamadas, amit az a kutato kitalalt, az meg nagyon friss. Nem biztos, h ez ellen is ved az OpenWrt-s Dnsmasq. PL. Ez a kutato sikeresen tesztelte az altala kitalalt tamadast a Kamikaze r16206 FW-n, azaz ki tudta jatszani a dnsmasq-ot. Na most ettol kezdve igencsak megkerdojelezodik a mi OpenWrt-s routereink es az otthoni privat halozatunk biztonsaga.

Nem tudom mi lesz ebbol? Meg az a jo, h o egy kutato (es nem egy rosszindulato tamado) , aki majd megossza a vilaggal a tamadas lenyeget, es akkor majd az OpenWrt-s fejlesztok frissithetik a FW-t. De lehet, h nem is nekik kellene frissiteni, haanem a bongeszoknek kellene okosabbnak lenni, vagy a DNS serverek kozti kommunikaciot kellene valahogy hiteles csatornan vegezni.

Egyenlore maga a kutato azt ajanlja, hogy a Dns szerverunk az upstream szerverek fele kuldott query-ket ne egy fix forras portrol (53/udp) kuldje, hanem random modon valasszon forrras portot.

(#7749) Intruder2k5 válasza ikaru (#7747) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez van.... :)

Én egyáltalán nem vagyok paranoiás, de talán mindent megteszek amit lehet. Szerintem mi - mármint a router modderek -, alapból jobb helyzetben vagyunk ez ügyben (is), mert havonta friss firmware kerül a routerre - én legalábbis mindig felteszem, ha jön új verzió, és Tomato-nál ez nagyjából havonta történik - , amiben feltételezem, hogy mindent megtesznek a fejlesztők, minden ismert - és ismeretlen - támadás kivédése érdekében. A jelszavaim mind megfelelnek a mai kritériumoknak (minden nyelven értelmetlen, kisbetű, nagybetű, szám, különleges karakter, és minimum 12 karakter hossz). Még az itthoni gépemen sem tárolok soha semmilyen jelszót, sem weboldalakhoz, sem máshova. Minden kizárólag fejben van. Egyik szolgáltatás sem az alapértelmezett portján van, ahol azt általában keresnék, és többnyire az IP cím is korlátozva van, ahonnan ezek elérhetőek. Ráadásul én minimum heti szinten szoktam ellenőrizni az iptables, és a route kimeneteket is, illetve gyakran nézem a forgalmi statisztikát, és az épp nyitott kapcsolatokat is. Csak úgy időtöltésként, két hsz. olvasása közben... Biztos hülyén hangzik, és most sokan azt mondják, hogy megszállott vagyok, de tényleg nem...

Tudom, hogy 100%-os biztonság nincs, de azt hiszem, hogy amit normális keretek közt lehet, azt megteszem, és arról meg vagyok győződve, hogy ha sikerülne is meghekkelniük a rendszerem, azt gyorsan észrevenném. :)

[ Szerkesztve ]

(#7750) #25954560


#25954560
törölt tag

gondolom volt mar:
a gyari firmware-rel nem lehet elerni h a routerre aggatott vinyo kivulrol is latsszon (wan felol), ugye? szoval csak samba van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.