Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) Intruder2k5 válasza nimfas (#7649) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ahhoz, hogy újrakezd az egészet, nem kell a gyári firmware... Felesleges az oda vissza flashelés. Megcsinálod a visszaállítást, és megint ott tartasz, mint a flashelés után.

[ Szerkesztve ]

(#7652) ficus10


ficus10
csendes tag

Láma kérdés,kezdőként,bocs.Gyors válasz is elég.Az mit jelent,hogy a hw verzió csontra 1.0......? Nagyon gáz? Karácsony előtt vettem,eddig nem nagyon foglalkoztam vele.5 év garis ,új.

(#7653) wwenigma válasza bbandi (#2208) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Van nekem egy USB-s soros portom (más nem is nagyon, csak a konyhai gépen) ahhoz kell szintillesztő?

Amugy fentebb csak ironizaltam, tisztaban vagyok a dolgokkal. :B

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#7654) Intruder2k5 válasza ficus10 (#7652) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semmi baj nincs, teljesen jó az 1.0-s HW!

(#7655) ficus10 válasza Intruder2k5 (#7654) üzenetére


ficus10
csendes tag

Igazából az zavar,hogy a gyári 192.1...felületről olvastam ezeket.A cimke szerint az alján,már modelként WR1043ND szerepel. Ver 1.8.

(#7656) adamka16 válasza nimfas (#7649) üzenetére


adamka16
őstag

az ftp-nél pedig semmit nem kell állítanod. feltelepíted a vsftpd-t és már csak el kell indítanod és engedélyezned, hogy a kövi indulásnál automatikusan induljon.

(#7657) Intruder2k5 válasza ficus10 (#7655) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#7658) ficus10 válasza Intruder2k5 (#7657) üzenetére


ficus10
csendes tag

Köszönöm.Lenyugodtam.(egyenlőre!)Azt hittem átbaxás...

(#7659) viralmind


viralmind
aktív tag

Boldog Uj Evet kivanok minden forumlakonak!

(#7660) Speeedfire válasza tlac (#7624) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Win 7 host alatt nekem is elszállt. Linux és win xp alatt okés volt. Valószínűleg valami portolási vagy egyéb gond lehet.

Látom még mindig pörög a topic szépen. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#7661) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

BUÉK
Milyen C fordító létezik openwrt alá? Vagy hogyan lehetne megoldani forrásból a fordítást erre a routerre? Van néhány program, amit nem találok meg a package listben.

(#7662) motoman528


motoman528
csendes tag

Sziasztok!
Boldog Újévet mindenkinek!

Ezt miért csinálja mostanában, eddig nem volt ilyen! Már azt hittem, hogy valaki lopja a netem, de rájöttem, hogy a router saját mac -je!

[ Szerkesztve ]

(#7663) adamka16 válasza motoman528 (#7662) üzenetére


adamka16
őstag

olyan mint ha saját magához kapcsolódott volna. próbáld meg újraindítani a routered.

(#7664) motoman528 válasza adamka16 (#7663) üzenetére


motoman528
csendes tag

Azt már próbáltam, de semmi.

(#7665) Neil Watts


Neil Watts
veterán

BUEK!

(#7666) adamka16 válasza motoman528 (#7664) üzenetére


adamka16
őstag

Esetleg próbálj, egyel újabb firmware-re frissíteni

(#7667) tlac válasza Speeedfire (#7660) üzenetére


tlac
nagyúr

érdekes, nekem Ubuntu 10.04 LTS 64bit a host

(#7668) motoman528 válasza adamka16 (#7666) üzenetére


motoman528
csendes tag

A legfrissebb van fenn!

(#7669) adamka16 válasza motoman528 (#7668) üzenetére


adamka16
őstag

és eggyel régebbivel is ezt csinálja, vagy azt nem próbáltad?

(#7670) nimfas


nimfas
addikt

BUEK skacok, elkezdtem ujra telepiteni a routert, csinaltam 2 particiot, 1 swap es 1 ext4est. BUEK megegyszer!

(#7671) Intruder2k5 válasza nimfas (#7670) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Új év, új partíció? BUÉK Neked is! :)

(#7672) adamka16 válasza Intruder2k5 (#7671) üzenetére


adamka16
őstag

Nekem pl alapra kellett állítanom a routerem :U
random módon újraindult, majd mikor újraindult nem osztott IP-t. jól kezdődik a 2011 :)

(#7673) Intruder2k5 válasza adamka16 (#7672) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha megint kibírja szilveszterig, akkor már jó :)

(#7674) adamka16 válasza Intruder2k5 (#7673) üzenetére


adamka16
őstag

Pontosan... :))

(#7675) adamka16 válasza adamka16 (#7674) üzenetére


adamka16
őstag

Sajna elkiabáltam.
Újraindul és nem tudom kideríteni miért. Hogy tudom megállapítani , hogy mégis mitől lehet újraindulás?

(#7676) laolaj


laolaj
aktív tag

Hali

lenne 2 kérdés..

hogy tudok FTPn kifelé megosztani csak 1 mappát?

ha a vinyót rákötöm a gépre akkor észleli csak nem tudom kezelni. (NTFS) (azaz kihúzom a routerből és PC usbn csatolom..)

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#7677) rolko válasza rolko (#7560) üzenetére


rolko
őstag

Még mindig nem akar működni a dolog. v1.8.luci firmware van fent, beállítok mindent, felismeri a vinyót majd mikor elindulnak a letöltések pár perc elteltével kiírja Error: Read-only file system (/​mnt/​hdd/​downloads/n_é_v) innentől össze omlik, nem ismeri fel többet. Ha fájl rendszer ellenőrzőt indítok, kiadom hogy umount /dev/sda2
aztán: e2fsck -p /dev/sda2 össze omlik :D
Tapasztalt már valaki hasonlót ezzel az fw-vel?

(#7678) adamka16 válasza rolko (#7677) üzenetére


adamka16
őstag

Elég csak értelmezned a hibaüzenetet. Valszeg nem jó paraméterekkel csatoltad és/vagy nincsenek kiadva a jogok normálisan.

(#7679) rolko válasza adamka16 (#7678) üzenetére


rolko
őstag

Fájl ellenőrléskor ugyan ezt dobja ki, csak a figyelmeztetés nélkül, mert ugye unmountolva van [link]. Jól van csatolva is :W Milyen jogok? Mindent Speedfire leírása szerint csináltam, múltkor is ugyan így csináltam mindent, ment is egy ideig majd egyszer csak össze hányta magát :U

(#7680) adamka16 válasza rolko (#7679) üzenetére


adamka16
őstag

amíg használatban van a partíció, nem túl szerencsés lemezellenőrzést futtatni rajt. umountold a partíciót és úgy próbáld meg lefuttatni.
Fstab-al csatolod fel a partíciókat?
Milyen transmission-t használsz?

(#7681) rolko válasza adamka16 (#7680) üzenetére


rolko
őstag

umontolva volt... így is ezt dobja ki
TORRENTVINYO: recovering journal
TORRENTVINYO: Note: if several inode or block bitmap blocks or part
of the inode table require relocation, you may wish to try
running e2fsck with the '-b 32768' option first. The problem
may lie only with the primary block group descriptors, and
the backup block group descriptors may be OK.

TORRENTVINYO: Block bitmap for group 256 is not in group. (block 4294967295)


TORRENTVINYO: UNEXPECTED INCONSISTENCY; RUN fsck MANUALLY.
(i.e., without -a or -p options)

-a -p nélkól se jó

és amint lefut a parancs nem látja a vinyót többet, hiába resetelem ki akkor se, újra kell flesselni az egészet akkor jó. Igen, usb-t beállítom, reset, megszerkesztem az fstabot, elindítom látja, tökéletesen a partíciót, tudok rá létrehozni mappát, stb, szamba alatt is látja, majd mikor a trans felkerül és elindul egy letöltés ráír a vinyóra ilyen 5-10MB-ot majd kidobja a Error: Read-only file system (/​mnt/​hdd/​downloads/n_é_v) üzenetet.
Fogalmam sincs milyen verzió lehet, gondolom a legfrissebb, mert így teszem fel:
opkg update
opkg install transmission-daemon transmission-web

(#7682) adamka16 válasza rolko (#7681) üzenetére


adamka16
őstag

érdekes.
az nem a legfrissebb, hanem 1.92-es, de ez lényegtelen is itt más lesz a hiba.
a külső winyó bad sector mentes? Esetleg egy HDsentinellel ránézhetnél.
Az USB HUB pc-re kötve jól működik?

(#7683) rolko válasza adamka16 (#7682) üzenetére


rolko
őstag

2 vinyóval is próbáltam, pc-re kötve jó minda2ő, nem hibásak. És gép alatt is látni a vinyón azt a 5-10Mb adatot amit letölt.

(#7684) tlac válasza rolko (#7681) üzenetére


tlac
nagyúr

próbáltad már, amit javasolt?

(#7685) rolko válasza tlac (#7684) üzenetére


rolko
őstag

persze, ugyan az a hiba üzenet....

(#7686) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Az egyik legfrissebb DD-WRT-t tettem fel a 1043ND routeremre (build 15962), de a wireless client bridge nem az igazi.

Beállítom, megy, de 1 percnél tovább nem jó. A router elérhető marad, de nem jön át net. Mi lehet az oka?

DD-WRT után az eredeti TP-Link firmware hogy helyezhető vissza?

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7687) Keresztapper válasza 04ahgy (#7686) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Így nem lehet megmondani, hogy mi lehet az oka, viszont az eredeti firmware helyett lehet, hogy egy régebbi, stabil DD-WRT build-del kellene próbálkozni.

Én egy WRT54GL-t használok otthon ismétlőként és teljesen stabilan teszi a dolgát DD-WRT-vel.

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#7688) morpheus133 válasza 04ahgy (#7686) üzenetére


morpheus133
tag

A legfrissebb DD-WRT támogatja már az n-es wifit?
Mert ha jól láttam korábban csak g működött ehhez a routerhez.

(#7689) Intruder2k5 válasza 04ahgy (#7686) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Firmware csere DD-WRT alatt (is): 760-as hsz.

Kiegészítés:
Remélem ez magától értetődik, de flashelés előtt ki kell csomagolni a firmware-t, tehát nehogy a RAR-t, vagy ZIP-et flasheld! Csak mert volt már ilyen is...

Illetve segítség lehet még a WinSCP, ha másképpen nem tudod feljuttatni a firmware-t a routerre. Erről egy kis bemutató ITT.

(#7691) morpheus133 válasza Intruder2k5 (#7690) üzenetére


morpheus133
tag

Ez nekem elég hivatalosnak tűnik: (Bár csak wiki)
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Supported_Devices_802.11n

"N clients connect only at G tx/rx rate, everything else working"

(#7692) Intruder2k5 válasza morpheus133 (#7691) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez elég hivatalos, csak kérdés, hogy mennyi időközönként frissítik...?!
De amint látod, itt meg azt írták, hogy működik. Akkor most döntsd el. :)

(#7693) laolaj


laolaj
aktív tag

Hali

vajon mi lehet a probléma?
ha a vinyót rákötöm a gépre akkor észleli csak nem tudom kezelni. (NTFS) (azaz kihúzom a routerből és PC usbn csatolom..)

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#7694) adamka16 válasza laolaj (#7693) üzenetére


adamka16
őstag

Vagy a winyód vagy a külső racked haldoklik. Formázni sem tudod? (Sajátgép-jobb gomb-Kezelés alatt?)

(#7695) Intruder2k5 válasza adamka16 (#7694) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem ez valami "egyszerű" filerendszer probléma lehet... Én úgy vettem ki a mondatából, hogy a routeren ez tökéletesen működik, csak PC-n nem látja a tartalmát. De szerintem egyáltalán nincs szándékában formázni, csak gondolom másolni szeretett volna valamit, PC USB-s sebességgel. Ha mégis tévedek, akkor sorry... :)

(#7696) laolaj válasza Intruder2k5 (#7695) üzenetére


laolaj
aktív tag

így van :R

csak h mi lehet a probléma.. :F
mikor meglett a rack akkor az egy gépre dugva láttam, meg minden ok volt..
mióta be van állítva router mellé és rá telepített rendszer részt... azóta nem látszódik
partition magikkel látszódik és ami rajta van az is.. csak a win nem látja.. és mindig azt írja ki h lassú eszköz tegye gyorsabb USBre.. ez is kipróbálva másikra rakva és semmi.. minden más eszköz megfelelően megy mindegyiken
és nem akarom formázni. ;]

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#7697) adamka16 válasza laolaj (#7696) üzenetére


adamka16
őstag

nekem is volt mikor 1 usb porton az egér/pendrive tökéletesen működött, de az usb wifi vevp nem.
milyen winyó ez? milyen rackben van?

(#7698) Intruder2k5 válasza laolaj (#7696) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem véletlen, hogy a mai napig nem használok a routeren NTFS filerendszert... Egyrészt lassú, másrészt nem ehhez való! Szerintem el kéne fogadni, hogy ez egy linux, amihez ext filrendszer jár. Én azt mondom, hogy az NTFS kezeléssel még nem kerek valami. Nem véletlen, hogy sokaknak már a routeren is problémája van vele, főleg sok filetöredék, azaz torrent használata esetén. Illetve régebben, Windows alól írva - szintén a notebook-on lévő Debian ext3 partíciót - sikerült totálisan elrontanom egy linuxos meghajtót. Azóta megfogadtam, hogy Linux alatt nem használok NTFS-t, de Win alól sem nyúlok a Linuxos dolgokhoz!

Tudom, hogy a sebesség miatt csábító, de meggyőződésem, hogy Linux alatt még nem korrekt az NTFS kezelés, ezért nem látod Windows alól a dolgaidat.

(#7699) adamka16 válasza Intruder2k5 (#7698) üzenetére


adamka16
őstag

Ezzel csak egyetérteni tudok. Ahogy azt tapasztaltam is, mikor még ntfs-re írtam a cuccokat, 2,5 mb/s-nél nem volt több.
a másik fele, hogy kb 1 hét alatt rendszeresen 20-30%-osra töredezett a winyó. Ext4 alatt meg elindítom, sose talál hibát így le sem fut...
Igaz win-t használok, de nem érzem hiányát az ntfs-nek. ha annyira fontos lenne, akkor dobok pendrive-ra egy mini ubuntut és másolok...
és nem mellesleg ntfs alatt mindig elég komoly volt a processzor terhelése a routernek.
Ext4 már a minimum amit router alá tennék.

(#7700) vargalex válasza BigBlackDog (#7661) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A legegyszerűbb, ha megpróbálkozol egy cross-compile-val.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.