Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) ggaben1


ggaben1
tag

Sziasztok

Én dd-wrt-t használok a kis routeremen.Az opkg és transmission telepítés simán megoldódott.Fut is szépen a torrent, remote giu-n keresztül hibátlan kezelő felülettel el is érem. A letöltés 1,5-2 Mbyte/sec-el hasít.Egyszóval minden cukor egy apróságot leszámítva. A feltöltés elég soványka. Nagyon kevés leecherhez csatlakozik csak,mondjuk azoknak van hogy 100-150 Kb/seccel is löki felfelé.
Van esetleg valami opció amit jó lenne átkonfigolnom a settings.json-ban? Vagy esetleg a router beállításoknál? Tűzfal portnyitást megcsináltam,pc flankkal csekkoltam is.

Tehát kéne valami tuti tipp,tanács.

Üdv
Gaben

A Google nem a barátom, ő a szolgám!

(#8802) Intruder2k5 válasza bpmcwap (#8800) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na tessék... Megjött az embered! :)

(#8803) bpmcwap válasza ggaben1 (#8801) üzenetére


bpmcwap
senior tag

esetleg ha lenne egy kis energiád elírhatnád hogy hoztad ezt össze...??? melyik ddwrt? mi után mit, hogyan merre mettől meddig, stb
Köszi!

Túrista vagyok

(#8804) ggaben1 válasza bpmcwap (#8803) üzenetére


ggaben1
tag

ŐŐŐŐŐŐŐŐ

Figyu esküszöm holnap leírom,most már hulla vagyok.
Egyébként 15962-es build a dd-wrtből.

Üdv
Gaben

A Google nem a barátom, ő a szolgám!

(#8805) bpmcwap válasza ggaben1 (#8804) üzenetére


bpmcwap
senior tag

szupi, köszi, várom! :)

Túrista vagyok

(#8806) Intruder2k5 válasza bpmcwap (#8805) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek szerint mégis létezik olyan ember, akinek működik DD-WRT alatt a Transmission... Tehát nem városi legenda az egész! Ha ez sikerül, akkor valóban megérne egy normális tutorial-t... :)

[ Szerkesztve ]

(#8807) laolaj válasza ggaben1 (#8801) üzenetére


laolaj
aktív tag

áááá konisuáááá :DDD
té vagy az emberünk :)

akkor ezek szerint ha l értem neked sikerült a DD-WRT +opkg +torrent és ez így neked üzemel is és megy. :) minden ?

szerk.:
bpmcwap: hát egy darabig tudok segíteni kb odáig h telepíted az egészet :) csak nekem sem jön be a torrent szerintem config hiba lesz..

Intruder2k5: na de mióta várunk egy ilyen emberre akinek ez sikerült :) bár ha jobban bele gondolunk akkor minek is járna ide ha neki sikerült :))
de hogy megírom azt a tutorialt ha nekem sikerült. :R

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#8808) SeeelbackB


SeeelbackB
csendes tag

Hello Mindenki!
Van egy TP-Link 1043ND routerem és olyan gondolm van, hogy amiket nyitok portokat a gépem felé azok nem nyílnak ki.

Valakinek valami ötlet?

THX

(#8809) Intruder2k5 válasza laolaj (#8807) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szegény ide jött kérdezni valamit, erre neki kell tutorialt írni :))

(#8810) laolaj válasza Intruder2k5 (#8809) üzenetére


laolaj
aktív tag

nem kell neki megírni.. csak ahol én pl elakadtam onnan át segít.. és majd meg írom én.. ;]
így neki csak egy felet kell :DDD

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#8811) vargalex válasza ggaben1 (#8801) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Szinte biztos, hogy a tűzfal lesz a ludas.

Alex

(#8812) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Sziasztok!
Na végülis úgy oldottam meg a dhcp problémát, hogy csináltam egy hard resetet és most mindent ellőről kell kezdeni. Viszont most meg nincsen netem.
Vki legyen már olyan kedves és csináljon 2 screenshot-ot a network-on belül a LAN és WAN részlegről, mert nem tudom, hogy melyiknél kell a bridge, melyiknél kell az eth0.1 és melyiknél milyen ip címet kell írnom. Kérem vki csináljon már 2 képet, hogy láthassam mit kell beállítani!
Nagyon köszönöm!

(#8813) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Valaki próbált már teljes értékü lamp szervert rakni a routerre?

Az apache nem is lenne annyira fontos, de a mysql annál inkább.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8814) vargalex válasza Speeedfire (#8813) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

MySQL-t r3pl4y üzemelt be 1043ND-n, én a DIR-825-ön próbáltam, ment rendesen.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#8815) Keresztapper válasza Sempi001 (#8786) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Korábban már írtam, hogy a legjobb az ext4-es fájlrendszer volna, mert it többen azt tapasztaltuk, hogy a router sokkal gyorsabban kezeli, mint az ntfs-t. (én sajnos lustaságból csak nem régen tértem át rá ext3-ról, de örülök, hogy meghalt az előző HDD és így vettem a fáradságot, hogy megcsináljam :DD )

A transmission meg a felcsatolt meghajtódon fog létrehozni magának egy transmission nevű mappát, abban lesz a settings.json

Olvasd el Szabi cikkét (a topic első hozzászólásában megtalálod), abból megokosodhatsz és ha utána kérdésed adódik, itt mindenki szívesen segít.

http://palscoffeetech.com/

(#8816) Keresztapper válasza ggaben1 (#8801) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Ötlet: A transmission configjában van egy (talán) "pex enable" (peer exchange) opció. Ennek nálad mi az értéke? Mondjuk a true lenne jó...

http://palscoffeetech.com/

(#8817) Keresztapper válasza vargalex (#8772) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Biztosan félreértelek, de úgy érted, hogy a /etc/config/transmission-ban kellene "-" helyett "_" karaktert használni?

http://palscoffeetech.com/

(#8818) ggaben1 válasza laolaj (#8810) üzenetére


ggaben1
tag

Sziasztok
Most tuti mindenki azt gondolja hogy hiper trükkös leírás következik meg minden, pedig nem.
Én úgy csináltam hogy egy Mybook 500GB külső vincsi felét leformáztam ext3-ra.Vinyó rádug a routerrre és semmi más majd a ddwrt ui felületén felcsotoltam JFFS-ként (ezt a mount pointsnál ki tudod választani.
Majd az 5218-as hsz 9.pontjától leírtakat lépésről lépésre bemásolgatós módszerrel végig kalapáltam.Szépen felkúszik az opkg,majd azután a transmission.Ha ez megvan akkor a settings.json-t szerkesztettem winscp-vel.A lényeg hogy a következő sor így nézzen ki ha bármely gépről elakarod érni a torrent klienst, "rpc-whitelist-enabled": false ill."rpc-enabled": true,.A settings.json módosítása után mindíg kliens stop/start kell hogy a változások érvénybe is lépjenek, ezt a puttyban kiadott /jffs/etc/init.d/transmission stop majd /jffs/etc/init.d/transmission start parancsal érem el.
A kliens grafikus felületét valóban a router ip címe:9091 -es címen lehet elérni de a settings.json-ban bármely portot megadhatod erre célra (biztonsági okokból érdemes is megváltoztatni).
Én személy szerint a transmission remote GUI használom grafikus felületnek amit bármikor ráguglizva megtaláltok és letölthettek.Beállítása biztosan mindenkinek menni fog segítség nélkül is.

Remélem tudtam segíteni.

Ui: Nem vagyok egy nagy hacker meg minden.Az openwrt-be pl. nekem beletört a bicskám. De megtudtam csinálni ,tehát nem egy atomfizika ez.Kitartás!!!
Firmware 15962. Router: ver 1.8

Üdv Gaben

A Google nem a barátom, ő a szolgám!

(#8819) laolaj válasza ggaben1 (#8818) üzenetére


laolaj
aktív tag

MEGOLDÁS!!!!! :)

mikor a config fájlban megvan a módosítás utána stop / start :)

/jffs/etc/init.d/transmission stop
/jffs/etc/init.d/transmission start

ez minden leírásból úgy ahogy van hiányzott!
DANKE ggaben1 :R

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#8820) vargalex válasza Keresztapper (#8817) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem értettél félre, pontosan így van.

Alex

(#8821) ggaben1 válasza laolaj (#8819) üzenetére


ggaben1
tag

Ezek szerint siker? :C
Örülök ha segítettem! :))

Üdv
Gaben

A Google nem a barátom, ő a szolgám!

(#8822) Keresztapper válasza vargalex (#8820) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Akkor amit viszont továbbra sem értek:

Hogyan lehet, hogy bár nálam a /etc/config/transmission-ban "-"-ek vannak, a settingsjson-t a script jó szintaxissal generálja, legalább is először, de bármit változtatok a config-ban lévő file-ban, az már nem kerül bele a json-ba?

Tehát ha a transmission configját írom át '_'-sre, akkor is jól fogja a json-t generálni, csak végre ténylegesen is szinkronban lesznek?

Már persze ha így kellően érthetetlenül kérdezek? :)

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#8823) vargalex válasza Keresztapper (#8822) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem úgy van inkább, hogy a config-ban '-'-el definiált paraméterek a settings.json-ba default értékkel kerülnek be?
Ha '_' -al szerepel a config-ban, akkor a config és a settings.json biztosan szinkronban lesz, mivel utóbbit az init script fogja generálni.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#8824) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

ha a gyári beállításokat visszállítom dd-ben akkor az ugyan olyan mintha újratelepíteném? Töröl minden szemetet, minden fájlt, könyvtárat, mindent és egy szűz DDlesz fent, vagy megmaradnak a szemetek csak a beállításokat törli és ezért jobb ha újratelepítem ha már nyakamig ér a xar?

opkg-t feltudtam tenni de opkg update-re not foundot ír.......

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#8825) Keresztapper válasza bpmcwap (#8824) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Elvileg mindent töröl.

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#8826) Keresztapper válasza vargalex (#8823) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Köszi, megvilágosodtam, csak eddig másképp képzeltem ennek a script-nek a működését. Mondjuk nem értem, hogy miért nem ez a default szintaxis a configban... Sok gondtól óvná meg a felhasználókat, de akkor majd kicserélem és örülök. :)

Köszönöm még egyszer!

http://palscoffeetech.com/

(#8827) Speeedfire válasza vargalex (#8814) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Azt esetleg megtudod mondani, hogy egy lamp mennyire eszi meg a gépet?
Tudom, hogy sokat lehet játszani a configgal is. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8828) vargalex válasza Speeedfire (#8827) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Én konkrétan a MySQL-t próbáltam, az megy. Az Apache-t még nem próbáltam, nem tudom, hogy elég-e egy lighttpd. Ez utóbbi biztosan megy, ahogy a php5 is.

Alex

(#8829) Intruder2k5 válasza laolaj (#8819) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Örülök, hogy sikerült, de ugyanakkor csodálkozva látom, hogy ennyi hét, hónap szenvedés alatt nem ragadt rád annyi, hogy ha konfigfile-t szerkesztesz, akkor a hozzá tartozó alkalmazást, vagy a routert újra kell indítani? Ezt komolyan nem hiszem el... :)

(#8830) Bernath


Bernath
tag

Ezt kaptam,ez mit takar,mit csinálok rosszul?:)

root@DD-WRT:/tmp# /jffs/etc/init.d/transmission start
Transmission nie uruchomione? Start ...
[14:53:06.220] JSON parser failed in /jffs/etc/transmission/settings.json at line 1, column 1: "i{
"alt-spee"

Bernath

(#8831) vargalex válasza Bernath (#8830) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A /jffs/etc/transmission/settings.json file-od első sora hibás. Ha jó látom, van benne egy felesleges "i" betű.

Alex

(#8832) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Azt szeretném kérdezni hogy mennyire bonyolúlt egy torrent kliens rakni a router-re?

(#8833) Bernath válasza vargalex (#8831) üzenetére


Bernath
tag

Háát nem tudom....Most sikerűlt felrakni,de nem léptem be a
Quote:
cd /tmp
hanem simán a cd /jffs alá telepítettem s müxik. Szóval nem értem a json file-t ugyanúgy telepítettem.

Bernath

(#8834) Intruder2k5 válasza ToBeY (#8832) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez is, mint minden más, relatív dolog... Van aki már a Linux konzol puszta látványától bepánikol. És mihez képest mennyire bonyolult?! :)

Amúgy általában véve 4-5 lépésben fel lehet tenni, ha már van a routeren egy működő alternatív firmware-d.. Tehát nem mondanám bonyolultnak!

(#8835) ToBeY válasza Intruder2k5 (#8834) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Routeren gyári fw-van (igaz a legújabb) linuxot meg csak láttam egy havernál:D

(#8836) Bernath


Bernath
tag

Elkiabáltam :( 14 mb után behalt az egész:(

Bernath

(#8837) Intruder2k5 válasza ToBeY (#8835) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor olvass után egy kicsit, és meglátod... Ezen topik első hozzászólása, illetve tothszabi.info

(#8838) laolaj válasza Intruder2k5 (#8829) üzenetére


laolaj
aktív tag

nana. :) azért kihagyás is volt közte.. nem folyamatos volt az én érdeklődésem.. hanem csak pár nap amikor itthon voltam h ezzel foglalkozzam :B

újra indítás megvolt rendszeresen.. csak a stop/start nem.. :) és nem ugyan az a 2 :DDD

szerk. csak az a gond h nem használja ki a netemet így .. letöltés csak 300-1600kb között ugrál (0,3-1,6MB) ami azért eléggé gyér az 5MBhoz ;]

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#8839) Keresztapper válasza Bernath (#8836) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Mert nem jó helyre tölt le és telerakta a /tmp mappát. A config file-ban add meg a letöltési könyvtárat (amit a felcsatolt hdd-n erre szánsz)!!!

S lőn nagy örömködés. "És lakmározának málét és orángutánt, sós ringlit babbal, zsenge gyökereket és gyönge szekereket."

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#8840) Bernath válasza Keresztapper (#8839) üzenetére


Bernath
tag

Köszi! Vargalexet pedig megkövezem,igaza volt!!

Bernath

(#8841) Bernath válasza Keresztapper (#8839) üzenetére


Bernath
tag

vi /jffs/etc/transmission/settings.json ebben adjam meg a letöltés helyét?

Bernath

(#8842) Keresztapper válasza laolaj (#8838) üzenetére


Keresztapper
senior tag

400 Mhz-től és sok kapcsolattól ennél többet nem is nagyon várhatnál, bár nálam ez egy MB-tal hosszabb, de más a filerendszer és több RAM-om van...

http://palscoffeetech.com/

(#8843) Bernath


Bernath
tag

S még egy : hogyan tudom aktívvá tenni,port chekker szerint zárva a port:(

Bernath

(#8844) Keresztapper válasza Bernath (#8841) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Igen.

vargalex-t meg ne kövezd meg! Akkor ki cseszegessünk a hülyeségeinkkel?! :DD

http://palscoffeetech.com/

(#8845) Bernath


Bernath
tag

Valaki árulja már el,hogyan kell beállítani hová töltse le illetve hogyan kell létrehozni a letöltés mappáját??? Elvesztettem a fonalat az mc feltelepítettem,de azt hiszem azt írja hogy csaj olvasni tudja a vinyót:(

Bernath

(#8846) DaniTm


DaniTm
csendes tag

Hello!
Szeretnék tenni a routerre ushare-t, hogy a telefonomon is tudjam nézni a filmeket wifinkeresztül (allshare alkalmazás..) A nagy baj viszont az, hogy nincs elegendő tárhely a belsőn. Megoldottam, hogy külső winyóra pakolja fel a programokat, ám de az ushare-t istenért nem akarja felrakni oda... Ezért arra gondoltam hogy letörlöm a kmod-pppoe és ppp-mod-pppoe appot, mivel soha nem fogom használni ezen funkcióit a routernek, így meg is kérdezem mielőtt cselekednék, hogy nem lesz-e baja stb... ha úgy sem fogom használni. Vagy alternatív megoldás van-e?

Szerk.: Külső winyóra 100% a telepítés unzip hiba nélkül felment rá..

[ Szerkesztve ]

(#8847) Intruder2k5 válasza Bernath (#8845) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

settings.json file-ben keresd meg ezt, option 'download_dir, és írd mellé a letöltési mappát... Pl.:

option 'download_dir' '/jffs/transmission/downloads'

Ennek létrehozása:

cd /jffs
mkdir transmission
cd transmission
mkdir downloads

Jó sok lépésben, hogy gyakorolj egy kicsit :)

(#8848) Intruder2k5 válasza DaniTm (#8846) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha bele van forgatva a firmware-be, akkor úgysem tudod törölni, csak látszólag, de a hely nem fog felszabadulni. Inkább használj extroot-ot, ott nincs különbség külső és belső tárhely közt.

(#8849) vargalex válasza Intruder2k5 (#8847) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Csak annyit javításként, hogy a settings.json-ban nincs option bejegyzés, és a paraméterek nevében '-' szerepel.

Alex

(#8850) Bernath válasza Intruder2k5 (#8847) üzenetére


Bernath
tag

Sikerült :) tölti le ezerrel:))
Következő kérdés mehet?:)))
Port nyitás... hiába nyitok portot Port továbbitás (forwarding) menüpontban nem lesz nyitva a port+ hogyan érem el a letöltési mappát? TC nem látja a hálózatban...:(

Bernath

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.