Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) vargalex válasza laolaj (#8350) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem használok DD-Wrt-t, így a Intruder2k5 leírása alapján írtam.
Gondolom a leírásban szereplő Transmission csomagban DD-Wrt-re készített init script található. Az OpenWrt-s viszont használ néhány más OpenWrt függvényt (scriptet) is.

Szerk: Közben megnéztem az említett init scriptet, és valóban átírták.
Tehát szerintem a /jffs/etc/init.d/transmission scriptet módosítsd erre:

#!/bin/sh

case "$1" in
start)
RUN=`ps w | grep transmission | grep daemon | wc -l`
if [ "$RUN" == "0" ]; then
logger Transmission nie uruchomione? Start ...
echo "Transmission nie uruchomione? Start ..."
/jffs/usr/bin/transmission-daemon -g /jffs/etc/transmission
fi
;;
stop)
logger Transmission stop ...
echo "Transmission stop ..."
killall -KILL transmission-daemon
;;
*)
echo "Usage: $0 start|stop"
esac

[ Szerkesztve ]

Alex

(#8352) laolaj válasza vargalex (#8351) üzenetére


laolaj
aktív tag

WinSCPvel szerkesszem vagy konzolban ?

és bele mellé vagy teljesen nullázzam ki a tartalmat és a helyére?

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#8353) vargalex válasza laolaj (#8352) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Én inkább konzolon tenném. És természetesen csak ez legyen a tartalma (azaz nullázd ki).

Alex

(#8354) Intruder2k5 válasza bpmcwap (#8324) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"ha majd lesz gyerkőcöd megérted"
Nekem már van egy, lassan 17 éves, és többet nem tervezek! :)

[ Szerkesztve ]

(#8355) tyll30 válasza vargalex (#8341) üzenetére


tyll30
tag

Engedélyeztem!
De most is csak PUTTY felhasználónevet elfogadja jelszót nem engedi beírni!
WinSCP is felhasználónevet elfogadja ha beírom a jelszót akkor hozzáférés megtagadva ! :(

(#8356) vargalex válasza tyll30 (#8355) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A jelszó begépelése nem látszik egy login esetén. Nem erre gondolsz véletlenül?

Alex

(#8357) Intruder2k5 válasza tyll30 (#8355) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én már reset-eltem TP-LINK WR1043ND-t DD-WRT-vel, és nincs semmit extra dolog. Működés közben, bekapcsolt állapotban benyomod a reset gombot, és tartod nyomva, amíg a router újra nem indul... Ez közelítőleg 5 mp, de lehet, hogy kicsit több. Ekkor az IP címe 192.168.1.1, a név jelszó páros root / admin lesz!

[ Szerkesztve ]

(#8358) laolaj válasza vargalex (#8353) üzenetére


laolaj
aktív tag

konzolban átírtam..
+ még megnéztem a /tmp/root/.config/transmission-daemon .json-ban lévő adatok és átírtam amit pár hsz.el feljebb írtál.. de megint ugyan az..
dobtam rá egy torrent.restartott ahogy a kép is mutatja és most itt tartok..

anno mikor telepítettem akkor leég volt a web és daemon részt föltenni? nem kell a cli meg a másik? :F

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#8359) vargalex válasza laolaj (#8358) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Azt elfelejtettem írni, hogy a módosított init script-ben (ahogy írja is) csak start, illetve stop került megvalósításra. Tehát restart-al nem tudod meghívni. Viszont, ha start-al hívod, akkor előtte nem kell kézzel indítanod a transmission-daemon-t.

Nem kell más csomag, sem a transmission-cli, sem a transmission-remote.

De azt tudni kell, hogy most csak próbálkozok segíteni, mert én egyébként OpenWrt-t használok. Ha maga a daemon elindul (process listában látszik), akkor csak a config lehet hibás. Egyébként az init script a /jffs/etc/transmission/ könyvtárban lévő settings.json-t használja, úgyhogy azt kellene módosítani (vagy ha nem létezik, akkor oda átmásolni, mert a tmp az újraindításkor kiürül).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#8360) tyll30 válasza Intruder2k5 (#8357) üzenetére


tyll30
tag

Ez nálam tuti nem így van!
Nyomok 1 resetet és utána belépek a 12.168.1.1 akkor addig nem is enged semmit csinálni amíg nem írom be a felhasználónevet és a jelszót!
Ha ezeket beírtam akkor engen a dd-wrt felületéhez!

(#8361) vargalex válasza tyll30 (#8360) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Miért, Intruder2k5 másképp írta szerinted?

Alex

(#8362) laolaj válasza vargalex (#8361) üzenetére


laolaj
aktív tag

gondoltam már arra is h Opent tegyek fel.. csak az a baj h nincs olyan előkészített mit DD-wrt azaz webes mountolás pl :) mert az egyszerűbb.. :B

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#8363) Intruder2k5 válasza tyll30 (#8360) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És akkor most mi a gond? Be tudsz lépni, vagy se?

[ Szerkesztve ]

(#8364) tyll30 válasza vargalex (#8361) üzenetére


tyll30
tag

De bocs :)
Bocs a sok kérdésér !
Közbe be tudtam lépni mindkettőbe ! :)
Beírom felhasználónévnek xyz
jelszónak 123
és ha be akarok lépni WinSDP be akkor ott
felhasználónév root
jelszó 123
így engedett be ! :)

(#8365) Intruder2k5 válasza tyll30 (#8364) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Beírom felhasználónévnek xyz"

Ha rám hallgatsz, akkor ezt root-ra állítod, és nem egyedi névre, mert a későbbiekben okozhat bonyodalmakat, ha nem root. Persze, amennyiben telepítesz rá további csomagokat... Ha így marad csupaszon, nem lesz torrent, meg hasonlók, akkor mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#8366) vargalex válasza laolaj (#8362) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Hát, azért szerintem OpenWrt-n Luci-ban pl. a mountolás sokkal jobban beállítható (nem csak 1 partíciót tudsz webes felületről beállítani, van swap is, stb.):

[ Szerkesztve ]

Alex

(#8367) laolaj válasza vargalex (#8366) üzenetére


laolaj
aktív tag

akkor lehet mountolni webesen is mint DD alatt?

webesen felül lehet frissíteni a DD-t Openre?

vagy kihez tudok fordulni DD és torrent páros miatt? :)

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#8368) bpmcwap válasza Intruder2k5 (#8354) üzenetére


bpmcwap
senior tag

jaaa... :) grat :) azt hiszem én se szeretnék már többet, elég ez a három..... :)
-
megpróbáltam elérni bongészőben a teszt.sh-t... nem ment.... elérni másik könyvtárat fájlt, nem ment... ftpben elérek mindent! PUTTY, tothszabi féle usbdriver start üzenet:
root@OpenWrt:~# /etc/init.d/usbdrive start
Mounting USB drive: ntfs-3g-mount: mount failed: Device or resource busy
Done.

Volt valami kavarászás a fényképek miatt a winyókkal.... lehet nem is ntfs van hanem fatos...... :F ezt mondjuk nem tudom így hálón hogy tudom ellenőrizni, de gpondolom ez lehet a bibi... csak az az érdekes, hogy putty tc látja... na mindegy... lényeg, hogy kellene átt írjam a scriptet hogy jó legyen... ???

#!/bin/sh /etc/rc.common
START=98
STOP=40

start()
{
echo -n "Mounting USB drive: "
ntfs-3g -o rw,noatime /dev/sda1 /mnt/hdd
echo "Done."
}

stop()
{
#/etc/init.d/transmission stop
echo -n "Umounting USB drive: "
sync
sync
umount -l /dev/sda1
echo "Done."
}

restart()
{
#/etc/init.d/transmission
stop
stop
start
#/etc/init.d/transmission
start
}

köszi!

Túrista vagyok

(#8369) bpmcwap válasza bpmcwap (#8368) üzenetére


bpmcwap
senior tag

vagy esetleg luciban a csatolási pontot nem elég átírni...???

hálón tudom ellenőrizni, hogy milyen rendszer van a hdd-n???

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#8370) vargalex válasza laolaj (#8367) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

1. Igen, lehet, sőt szerintem sokkal jobban
2. Nem valószínű. ssh-n biztos, hogy megy.
3. Nyugodtan kérdezz itt. Megnézted azt, hogy neked hol van a settings.json-od? Olvastad az utolsó ezzel kapcsolatos hozzászólásomat? Átmásoltad oda, ahova kell?

Alex

(#8371) tyll30 válasza Intruder2k5 (#8365) üzenetére


tyll30
tag

Ok !
Köszönöm a segítséget és a türelmet!
Emiatt szívok már 2. napja ! :))
Már csak vissza kell gyötörnöm a gyári fw-t !
Remélem sikerül!
(Nagyon régen tanultam linuxot úgy gondoltam nem fog ekkora gondot okozni!) :W
Már felmásoltam a vágott fw már csak meg kell találnom :)))) :B

(#8372) vargalex válasza bpmcwap (#8368) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ha van fdisk-ed telepítve, akkor:

fdisk -l

Az usbdrive script hibaüzenete alapján gyaníthatóan már fel van csatolva.

Alex

(#8373) bpmcwap válasza vargalex (#8372) üzenetére


bpmcwap
senior tag

meglepődtem volna ha nem not foundot ír ki............... +!/+!/+!"'/'+/%+!="'/+!/%=" :W

root@OpenWrt:~# fdisk -1
-ash: fdisk: not found

Túrista vagyok

(#8374) Intruder2k5 válasza tyll30 (#8371) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De ugye nem most vágtál fw-t????
Csak mert a mostani gyári fw-t már nem kell vágni, de ha mégis vágod, akkor soros kábel lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#8375) Intruder2k5 válasza bpmcwap (#8373) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezzel nincs semmi baj, alapból nincs fdisk, ezért írta Alex, hogy "ha van telepítve".

[ Szerkesztve ]

(#8376) bpmcwap válasza Intruder2k5 (#8375) üzenetére


bpmcwap
senior tag

igen közbe megnéztem feltettem, listáztam és hpfs/ntfs
böngészőből megy a 192.168.1.1. a torrent meg a kamerák de a winyot nem érem el, illetve elérem de azt írja ki bármit keresek hogy No such file or directory
esetleg a portok nem kavarhatnak itt be? mert a kamerrák miatt a portokkal kavarásznom kellett... Lehet valah9onnan ki vettem egy pipát vagy ilyesmi hüjeség lehet...

Túrista vagyok

(#8377) bpmcwap válasza bpmcwap (#8376) üzenetére


bpmcwap
senior tag

ja és mindenkitől elnézést kérek hogy teliszenvedem itt a topikot egy ilyen blamázzsal, képzelem milyen unalmas lehet.... elnézést, csak máshonnan nem tudok ötletet meríteni mint innen... Lehet végül az lesz hogy hardreset.... :(((

Túrista vagyok

(#8378) Intruder2k5 válasza bpmcwap (#8376) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem, ha csak nem elkerülhetetlen valami okból, át kéne állnod ext3, vagy ext4 filrendszerre, elvégre Linuxról van szó. Gyorsabb, stabilabb, biztonságosabb... Úgy is mondhatnám, tisztább, szárazabb érzés! :) Amúgy már akartam mondani a script futtatási hiba kapcsán is, hogy az USB körül is lehet valami probléma, ami akár lehet az NTFS filerendszer is. A portoknak ehhez semmi köze nincsen, a topikkal meg ne törődj, ezért van... Ha nem ír senki, az sokkal unalmasabb :)

Szóval , mostmár van fdisk-ed, így tudsz partícionálni is. :)

[ Szerkesztve ]

(#8379) laolaj válasza vargalex (#8370) üzenetére


laolaj
aktív tag

olvastam..

setting.json a
/tmp/root/.config/transmission-daemon itt található.

akkor ezt most át kellene tenni a /jffs/etc/ be?
itt van 2 mappa (config, ini.d) + opkg.conf

szerk.
mikor valaki átvált Openről DDre akkor is konzollal kellene csinálni az állást?: csak mert én pl azt webesen hoztam létre :)

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#8380) vargalex válasza bpmcwap (#8376) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Böngészőből nem is fogod látni a vinyó tartalmát. Ha van samba, akkor Total Commander-ből, vagy intézőből.

Alex

(#8381) bpmcwap válasza Intruder2k5 (#8378) üzenetére


bpmcwap
senior tag

az ext nem látja a win ha jól tudom, én pedig a winyot viszem is ha kell és laptopra is dugom közvetlenül, nekem meg mindenhol winem van.... ráadásul az egyterrás winyo 60%a van teli cuccokkal... nincs is hova áttegyem, anélkül meg nehezen lehetne partizni vagy formatálni....

Túrista vagyok

(#8382) adamka16 válasza bpmcwap (#8381) üzenetére


adamka16
őstag

én is csak win-t használok és épp ezért csináltam egy linux-pendrive-ot amivel bárhol, bármikor tudok róla másolni. kényelmesebb az ntfs, de akkor a nas funkciója nagyjából el is veszik a routerre kötött winyónak. lassú és megterhelő a routernek... :U

(#8383) bpmcwap válasza adamka16 (#8382) üzenetére


bpmcwap
senior tag

és wifin mennyivel másolsz winyóról? mennyivel gyorsabb mint az ntsf? Nekem az usbn csak háttértár van...

Túrista vagyok

(#8384) hati válasza bpmcwap (#8383) üzenetére


hati
addikt

kb. a dublája, igaz csak vezetéken keresztül jön ki a teljes előnye

(#8385) bpmcwap válasza hati (#8384) üzenetére


bpmcwap
senior tag

4-5mb/s? hát az se egetrengető, az nekem nem ér annyit hogy ne tudjam bárhol használni... vezetéken meg nem is kapcsolódom a routerhez..

Azért vicc ez a router....
gyári fw usbről wifin 0,8-1mb/sec
openwrt usbről wifin 1,8-2,2mb/sec
openwrt usbről ext fájlrendszerrel már 4-5mb/sec...
Esetleg valami olyan fw is amivel legalább meg lehetne közelíteni a leírásban szereplő 300at...???? .

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#8386) vargalex válasza bpmcwap (#8385) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A 300Mbps nem az USB-n elérhető sebességre vonatkozik!

Alex

(#8387) hati válasza bpmcwap (#8385) üzenetére


hati
addikt

Ja, nem tudtam nálad mi a szorzás alapja. :)

openwrt alatt az olvasás 8-10MB/s, az írás 8-9 körül van. A 300Mbit wifi sebesség és az olvasás a hdd-ről nem ugyan az.

(#8388) bpmcwap válasza hati (#8387) üzenetére


bpmcwap
senior tag

ja... és a 8-9 az hogy jött ki??? Ez lehet a winyó tipus hiba vagy usbkábel...???

Túrista vagyok

(#8389) adamka16 válasza bpmcwap (#8388) üzenetére


adamka16
őstag

pont a múltkor tettem fel a képeket. ext4 fájlrendszerrel szerelt routerem sebessége sima megosztásnál: [link]
nem értem mi a probléma?!
mellesleg ami most itt van nálam acer notebook, wifi-n 8-8,5 MB/s-el másol a routeren fityegő winyóra

[ Szerkesztve ]

(#8390) bpmcwap válasza vargalex (#8380) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Én láttam mikor még nem piszkáltam ennyit hozzá.... az elején... ugy listázva... böngészőben... tudtam lépkedni is benne ha jól emléxem...
sambám az egyébként nincs mert azzal nem tudtam mit kezdeni, nem tudtam használni....

Túrista vagyok

(#8391) bpmcwap válasza adamka16 (#8389) üzenetére


bpmcwap
senior tag

ezt néztem én is, irigykedtem is, de mint látod lejjebb, nálam ext nem nagyon játszik sajna... és samba sincs fent... kellett másnak a hely... már nem tudom minek... úgy is tc-t használok...

Túrista vagyok

(#8392) Intruder2k5 válasza bpmcwap (#8391) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs egy "felesleges" akár régi, 512-es vagy nagyobb pendrive-od? Azon lehetne gyakorolni, akár extroot-tal is, és ha beválik, még véglegesen is bent hagyhatod...

(#8393) adamka16 válasza bpmcwap (#8391) üzenetére


adamka16
őstag

Ha alapból TC-t használsz, akkor mehet rá FTP is, az + 1-1,5 MB/s sebességben mind írás, mind pedig olvasásban.
Mint említettem én is kizárólag windows rendszerű gépeket használok és ha szükség úgy hozza, hogy el kell vinnem máshova, akkor viszem a kis kiszuperált pendrive-om, bootolok róla és mehet a másolás gyorsan. Amíg másol az ember amúgy sem lehet sokmindenre használni az adott gépet, mert míg az 30MB/s-el ír a wincsire, addig te nem túl sokat tudsz dolgozni vele, max netezni.. mert annyira leterheli.
Én pl.: letöltök játékot, filmet, programokat több 10 gb méretben is akár, azt csak is a routerre kötött winchesterre tömörítem, onnan használom... full hd filmet is minden gond nélkül onnan nézek, onnan telepítek... és időben nem vesz el semmit mint ha simán csak a pc-t használnám.
Samba-t telepíthetsz külső meghajtóra is ha elfogyott a memória ;) hidd el nem hülyeség ez ext4-el vegyítve

(#8394) Intruder2k5 válasza vargalex (#8326) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Félre ne érts, tudod, nem vagyok az a kötekedős fajta, de hajtott a kíváncsiság, és kipróbáltam...

...és amint látható, még csak a PATH-ben sem kell benne lennie.

(#8395) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Kis segítséget kérnék az alábbi hibajelenség megoldásához. 1043ND + openwrt + transmission hármasa tökéletesen működik, tölt fel nagyjából másfél-két napig. Ezek után az egész lakásban elmegy a net és csak manuális lecsatlakozás és újracsatlakozás segít ezen. A t-online-os ADSL netet egy 841ND osztja szét, erre kapcsolódik az 1043ND is, amin fut a transmission. Elég régóta szenvedek, de sajnos nem sikerült megoldanom.
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#8396) Intruder2k5 válasza BigBlackDog (#8395) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mi ez a manuális lecsatlakozás? Ki kell húzni a drótot? Ha igen, honnan? A modemből? A 841-ből? Vagy q 1043-ból? Esetleg valamelyiket újra kell indítani? Vagy a gépből kell kihúzni a drótot? Esetleg csak a kapcsolatot kell letiltani és újra engedélyezni? A 1043-as routeren sincs net (pl. SSH-ban pingelni valamit), vagy csak a gépeken nincs? Illetve csak net nincs, vagy egyáltalán semmilyen kapcsolat? Ha van hálózati kapcsolat, csak net nincs, látod-e mind a két routert? Stb, stb... Ezer kérdés van még, hogy pontosabban be lehessen határolni a hibát. :)

(#8397) bpmcwap válasza adamka16 (#8393) üzenetére


bpmcwap
senior tag

a kiszuperált pendrivernél elhal a dolog... :) nem nagyon tudnám kiszuperálni, meg mint írtam 60%a teli aaz 1terrás winyónak nem tudom hova tenni emig leformáznám, plusz, most kiakartam probálni hogy leformázok egy pent hogy arról menne a hellovilág és nem is tudom ext4re formázni... :)) azt se tudom hogy kell... :) Winbe jobb gombra csak ntfs meg fat van.... linux meg nincs...

Túrista vagyok

(#8398) Intruder2k5 válasza bpmcwap (#8397) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A routeren kell particionálni, és formázni is... Ott a Linuxod :)
Mekkora az a Pendrive?

(#8399) bpmcwap válasza Intruder2k5 (#8398) üzenetére


bpmcwap
senior tag

2gb
putty format mi?
nekem kinai a linux....

Túrista vagyok

(#8400) BigBlackDog válasza Intruder2k5 (#8396) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az újracsatlakozás annyit jelent, hogy 841nd menüjében rányomok, hogy disconnect, aztán connect. Ezután már működik minden helyesen.
Egész eddig semelyik gépen sincs net, hiába pingelek bármelyik gépről, routerről.
Belső hálózat hibátlanul működik, el tudom érni az 1043nd-t és a többi gépet is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.