Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) Bernath


Bernath
tag

ftp kapcsolatokat kell külön engedélyezni a routeren,ill mit hol kell beállítani?

Bernath

(#8452) Intruder2k5 válasza Bernath (#8451) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt, hogy érted pontosan? DD-WRT alatt szeretnél FTP szervert? Azt itt találod.

[ Szerkesztve ]

(#8453) bpmcwap válasza Bernath (#8446) üzenetére


bpmcwap
senior tag

rá gugliztam de valami olyasmit találtam, hogy fizetős részei vannak, meg fagyogat... ???

Túrista vagyok

(#8454) Intruder2k5 válasza bpmcwap (#8453) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van fizetős változata, de ez nem az! És nem igaz, hogy fagy... Akkor nem használnák ennyien. Szerintem abból a szempontból jobb is mint az OpenWrt, hogy ez egy készre gyúrt fw, és nem a júzernek kell összerakni. Az "OpenWrt labilitása" pont ebből adódik, hogy olyan szinten bele lehet, sőt sokszor bele kell nyúlni a rendszerbe, amihez már kicsit több hozzáértés lenne szükséges, és ez nem mindenkinek van meg. Tehát természetesen nem a rendszerrel van a baj, ez abból is tisztán látszik, hogy a hozzáértőknek sosincs gondjuk vele. DD-WRT alatt viszont nem a Te gondod a WiFi és USB driverek telepítése, init scriptek indításának besorolása, stb, stb...

(#8455) bpmcwap válasza Intruder2k5 (#8454) üzenetére


bpmcwap
senior tag

és cgi, meg shell scriptekkel mizu?
Köszi

Túrista vagyok

(#8456) Bernath válasza Intruder2k5 (#8452) üzenetére


Bernath
tag

Végül is igen..,de tudod nekem van rákötve az asus s ahhoz kellene hogy elérjem a vinyót,már egy szer open alatt megcsináltam,de amnéziás vagyok:) elfelejtettem.

Bernath

(#8457) Intruder2k5 válasza Bernath (#8456) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na akkor tisztázzuk ezt le! Tehát... A TP-LINK ossza a netet a gépeknek, illetve az ASUS-nak is, amin fut a torrent, és persze egy FTP szerver, hogy elérd a HDD-t, a TP-LINK hálózatából. Ha jól mondtam ezt, akkor a TP-LINK-en ezzel kapcsolatosan semmi tennivalód nincs, jelenleg is el kell, hogy érd az FTP szervert.

(#8458) Intruder2k5 válasza bpmcwap (#8455) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

:)

[ Szerkesztve ]

(#8459) DaniTm válasza Intruder2k5 (#8448) üzenetére


DaniTm
csendes tag

Köszi a választ!

DD-WRT -t nézem, le is töltöttem de nem tudom melyik .bin fájl kell ( factory-to-ddwrt vagy tl-wr1043nd-webflash ) . Illetve egy leírást hol találok DD-WRT telepítéshez? Előre is köszi!

(#8460) Bernath válasza Intruder2k5 (#8457) üzenetére


Bernath
tag

Sajnos nem érem el,open alatt elértem,most sem tc nem tud kapcsolódni a régi beállításokkal sem a sajátgép alatti hálózati hely:(

Bernath

(#8461) Intruder2k5 válasza DaniTm (#8459) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A factory kell, leírás sajnos nincs, illetve angolul van, a torrent telepítéshez... De 4-5 lépés az egész, nem bonyolult. Melyik verziót töltötted le?

[ Szerkesztve ]

(#8462) Intruder2k5 válasza Bernath (#8460) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld meg így...

(#8463) bpmcwap válasza Intruder2k5 (#8458) üzenetére


bpmcwap
senior tag

:)
köszi... nyomos érv... :)

Túrista vagyok

(#8464) DaniTm válasza Intruder2k5 (#8461) üzenetére


DaniTm
csendes tag

V24 preSP2 [Beta] Build: 14896 verziót töltöttem le. Angol leírás is jöhet! Csak ne úgy legyek, hogy csinálom a vakon az egészet és valami rossz süljön ki belőle! :)

(#8465) Intruder2k5 válasza DaniTm (#8464) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az nagyon régi... Talán még a webes samba sincs benne. Itt van az új verzió:

ftp://ftp.dd-wrt.com/others/eko/BrainSlayer-V24-preSP2/12-24-10-r15962/tplink_tl-wr1043nd/factory-to-ddwrt.bin

...és itt van az angol leírás.

http://itcafe.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_8191-8191.html

[ Szerkesztve ]

(#8466) DaniTm válasza Intruder2k5 (#8465) üzenetére


DaniTm
csendes tag

Köszi a gyors választ! Lehet hülye kérdés... http://code.google.com/p/rutorrent/ de ezt is fel lehet rá rakni? ha igen hogyan?

(#8467) Intruder2k5 válasza DaniTm (#8466) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, ezt ki kell próbálni mert, nem minden OpenWrt csomagot lehet telepíteni, és a DD-WRT sajátjai meg sajnos nem elérhetőek Atheros-os routerekre.

Amúgy a rutorrent-hez webszerver kell, és rtorrent... Én is azt használom :)

[ Szerkesztve ]

(#8468) DaniTm válasza Intruder2k5 (#8467) üzenetére


DaniTm
csendes tag

Köszi a segítséget! Remélem minden rendben fog menni :))

(#8469) Intruder2k5 válasza DaniTm (#8468) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De transmission-hoz is vannak mutatós felületek. Igaz, hogy nem WebUI... :)
transmisson-remote-gui
transmission-remote-dotnet

[ Szerkesztve ]

(#8470) yodee_


yodee_
őstag

Srácok gondom van! A mai nap folyamán 5ször úgy gondolta a router hogy ő bizony nem fog netet nyomni wifin keresztül. Neteztem a netbookon és egyszer csak elment a wifi, egyszerre a másik pc-n is, kábelen viszont nem. Elsőre bejött a luci de az ssh nem, másodikra már a luci sem és csak az áramtalanítás segített. Van valami módja hogy ezt visszakeressem mi lehet a probléma? Esetleg valaki hasonló gond, vagy valami megoldás???

Várom segítségetek. Köszi

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#8471) laolaj


laolaj
aktív tag

hát ha valakinek megy a DD és open csomagok torrent gyanánt akkor jöhet nekem is a tipp. :) már a cél egyenesben vagyok csak a config fájl az ami kifog rajtam..

igaz gondolkoztam az Open és csomagjain csak a wifi az ami nem ment rajta.. nem találta meg a gépet. vagy lehet valamit kezdeni ezzel h üzemeljen megfelelően a wifi?

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#8472) laolaj válasza Intruder2k5 (#8303) üzenetére


laolaj
aktív tag

Intruder2k5:
"Ha most újraindítod a routert, akkor sem oldódik meg?
A "false" érték megmarad a konfigfileban reboot után?"

Igen meg marad utána is!

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#8473) Intruder2k5 válasza laolaj (#8472) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Eszembe jutott valami! Egy régebbi story, amikor is viralmind topiktárs küzdött, DD-WRT alatt, nyomtató megosztással. A megoldás pedig a portforward volt. Nagyon úgy néz ki, hogy a DD-WRT tűzfala egy kicsit paranoiás, és LAN irányból is szűr. Lehet, hogy nálad is ez lesz a gond. Tehát, Port Forward menü...

(#8474) poirot


poirot
senior tag

Szevasztok !

Kérem a segítségeteket;

A routerem jól, megfelelően mükődik, nem szoktam piszkálni a beállításain, nekem megfelelő lenne. Van egy FTP-s programom, amivel időnként néhány file-t szoktam megosztani. (Cesar FTP). Mostanában észrevettem, hogy a program hol a 192.168.1.101 -en, hol a 192.168.1.102 -ön müködik. Így mikor elindítom, kénytelen vagyok leellenőrizni, hogy melyiken akar kimenni, és azt korrigálni a virtual servers opciónál a router beállításoknál. Ha korrigáltam, akkor minden további nélkül müködik a progi, különben nem. Van olyan, hogy stand by-ból felállva kell változtatnom.

Van valami tippetek, hogy miért ?

Köszönöm a válaszokat.

(#8475) Intruder2k5 válasza poirot (#8474) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha szervert üzemeltetsz, akkor a belső hálózaton mindenképpen használj fix IP címet, különben így jársz, hogy a port forward időnként "meg fog viccelni"... Erre két megoldás van. Vagy a gépen beállítod fix-re az IP-t, és mellette megadod a többi szükséges dolgot is,

IP cím: 192.168.1.101
Maszk: 255.255.255.0
Átjáró: 192.168.1.1
DNS: 192.168.1.1

vagy pedig a routerben hozzárendeled a géped MAC címét az IP-hez (Static DHCP), így annak a gépnek, automatikus beállítás mellett is, mindig ugyanazt az IP-t fogja kiosztani.

szerk.:
Illetve javasolt inkább olyan IP-t adni a gépnek, ami kívül esik a DHCP tartományon.
Pl.: 192.168.1.10

[ Szerkesztve ]

(#8476) poirot válasza Intruder2k5 (#8475) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm a választ.

A Cesar FTP-nél nem tudok állítani IP címet, a progi csak lekéri.

A windows 7-nél is lehet belső fix IP cimet állítani ? Ha megmondanád, hogy hol, nagyon megköszönném. (Nekem win7 beállításai olyan "elvarázsoltnak" tünnek.)

Köszönöm.

(#8477) Intruder2k5 válasza poirot (#8476) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem is az FTP programban kell beállítani... :)
Természetesen a Windows-ban. Ez a leírás megteszi?
http://blog.mclaughlinsoftware.com/2009/11/26/windows-7-static-ip/

(#8478) poirot válasza Intruder2k5 (#8477) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm.

A router-ben a Network/LAN beállításnál ott van MAC cim és az IP cím; 192.168.1.1 , de hol kell statikus-ra állítani?

(El is mentettem, különben)

Köszönöm.

(#8479) Intruder2k5 válasza poirot (#8478) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt kell megadnod a géped MAC címét, és a kívánt IP címet.

(#8480) poirot válasza Intruder2k5 (#8479) üzenetére


poirot
senior tag

Nagyon szépen köszönöm.

:R

:R

(#8481) Intruder2k5 válasza poirot (#8480) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen! :)

(#8482) vargalex válasza Bernath (#8442) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ott valami egyéb config hiba lehetett nálad az OpenWrt-ben, ugyanis wwenigma fórumtársnak 88/27-el megy a Digi net. Az pedig, mint tudjuk PPPoE protokollt használ, ami sokkal jobban igénybe veszi a CPU-t, mint a DHCP kapcsolat.
Egyébként én egy D-Link DIR-825-el (igaz, 680 MHz-es CPU) 260 Mbps fölött mértem szintén OpenWrt alatt.

Alex

(#8483) vargalex válasza Intruder2k5 (#8448) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Utolsó pont nem feltétlenül igaz. X-Wrt alatt a File editor-al megoldható ssh nélkül. :)

Alex

(#8484) vargalex válasza Intruder2k5 (#8469) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A transmission-hoz alapból van WebUI. Igaz, soha nem próbáltam, de van Gearbox, illetve Kettu nevű WebUI is.

Alex

(#8485) Keresztapper válasza Bernath (#8442) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Nekem 132/11 jött ki legutóbb a kábelből OpenWrt alatt.

http://palscoffeetech.com/

(#8486) Keresztapper válasza yodee_ (#8470) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Transmission futott eközben, illetve nem emlékszem, milyen filerendszer van a HDD-n? A magas CPU load nálam is csinált ilyesmit, bár azt nem néztem, hogy a wifi-vel mi történt olyankor, de kábelen sem lehetett ssh-ra bejelentkezni.

http://palscoffeetech.com/

(#8487) laolaj válasza Intruder2k5 (#8473) üzenetére


laolaj
aktív tag

nyomtató eddig az ment...

de ez nem segített rajtam..
az van h a /tmp/root/.config/transmission-daemon json
mindig változik és van amikor el is tűnik.. az értékek átírom de változik.

mit lehetne tenni ellene?

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#8488) Intruder2k5 válasza vargalex (#8483) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ez jogos, nálad a pont, de feltételezem, hogy nem a PUTTY ablak "csúnya fekete színével" van gondja a kollégának, hanem ezt a konfigfile szerkesztős dolgot szeretné elkerülni. :)

Mellesleg az X-Wrt csillagának leáldozni látszik lassan... Sajnos! Pedig az OpenWrt-k közül (szerintem) az volt a legszebb, és legjobban áttekinthető. Csak az utóbbi időben nagyon megálltak vele.

[ Szerkesztve ]

(#8489) Intruder2k5 válasza vargalex (#8484) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt tudom, hogy alapból van WebUI, de az egy nagy rakás szerencsétlenség... Szerintem! Persze szükség esetén megteszi, de állandó használatra... A másik kettőt nem ismertem eddig. Illetve feltételezem, hogy a topiktárs uTorrenthez van szokva, és ezért szúrta ki a ruTorrent-et. Azok a GUI-k viszont, amiket linkeltem, inkább hasonlítanak az uTorrent-re. :)

[ Szerkesztve ]

(#8490) vargalex válasza laolaj (#8487) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Már írtam neked, hogy az init script szerint a settings.json-nak a /jffs/etc/transmission könyvtárban kell lennie! A tmp az RAMdrive, azaz újrainduláskor eltűnnek az ott tárolt dolgok.

Alex

(#8491) Intruder2k5 válasza laolaj (#8487) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A /tmp tartalma a router újraindítása során eltűnik... Tehát ez így nem jó neked. Azt a konfigfile-t valamiképpen át kellene tenni máshova, mármint, hogy a transmission máshol keresse, vagy ha ez nem lehetséges, akkor a router (vagy a transmission) indulásával egy időben oda kellene másolni egy jó konfigfile-t. Hogy miként lehet máshol kerestetni a konfigot, azt nem tudom, mert nem igazán használtam soha transmission-t. Lehet, hogy ez is csak konfigfile paraméterezéssel indul, akárcsak az rtorrent?!

[ Szerkesztve ]

(#8492) laolaj válasza vargalex (#8490) üzenetére


laolaj
aktív tag

van ott is egy.. /jffs/etc/transmission/setting.json

abba minden be van állítva..

de a másikkal sosem egyezik a 2 adatai.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#8493) Gorzond


Gorzond
csendes tag

Üdv!

Egy ideje van egy ilyen routerem de szeretnék jobban belemászni dolgokba. Elgondoltam hogy szeretnék rárakni egy másik fw-t. Lényeg az lenne hogy legyen rajta torrent (tranmission) és könnyű legyen a beállítása illetve FTP és webszerver hozzáférés, Először a két legfontosabb dolog a torrent és a hálózatban való megosztás. Ezért kérem a segítségetek hogy mit hogyan csináljak. :F

(#8494) adamka16 válasza Gorzond (#8493) üzenetére


adamka16
őstag

Ott van az első hozzászólásban, tothszabi.info
Ott elolvasod azt ami érdekel és ha egyéb kérdés van akkor kérdezni. :R

(#8495) Bernath válasza Intruder2k5 (#8452) üzenetére


Bernath
tag

Sziasztok!
Akkor egy nagy levegő :) Szóval felcsatoltam a vinyót /ami eddig az asus routeremen volt/ s ezt látja a TP:

A putty pedig:

Nos a kérdéseim:
1: van még rajta pér giga adat amit le szeretnék szedni, meg lehet oldani s hogyan?
2:ebből az állapotból fel tudom telepíteni a transmissiont ill esetleg csomagokat vagy ,ha nem valaki rá tudna vezetni hogyan lehet? Sajna már itt elakadok,nem tölti le a csomagot :
1. Mount usb-disc as /jffs (formated as ext2)

2. Run in console
Quote:
cd /jffs
wget http://openwrt.groov.pl/projekty/ddwrt/opkg-ddwrt.tar.gz
tar -zxvf opkg-ddwrt.tar.gz
rm opkg-ddwrt.tar.gz
Tudom,tudom,nem ilyen fájl rendszer stb,de innen kiindulva nem lehet valahogy megszakérteni?

Bernath

(#8496) Intruder2k5 válasza Bernath (#8495) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Disk Mount Point-ot állítsd át /jffs-re, és akkor az első partíció elvileg oda fog csatolódni.

(#8497) Bernath válasza Intruder2k5 (#8496) üzenetére


Bernath
tag

Ok,s akkor mehet a telepítés?

Bernath

(#8498) Bernath válasza Intruder2k5 (#8496) üzenetére


Bernath
tag

Nem jó...

Bernath

(#8499) Intruder2k5 válasza Bernath (#8498) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmm... Akkor passz! Lehet, hogy a rajta lévő cuccokat akarja futtatni? Csak mert akkor nem csoda, hogy a BroadCom-os dolgok nem mennek.

(#8500) Bernath válasza Intruder2k5 (#8499) üzenetére


Bernath
tag

S itt nem lehet formázni vagy törölni az adatokat,hogy használható legyen?

Bernath

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.