Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) Intruder2k5 válasza #25954560 (#7750) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szinte minden nap van... És nem lehet elérni. A legegyszerűbb megoldás erre a DD-WRT. Mindent webes felületen tudsz beállítani, és abban van samba, valamint ftp szerver is (a Demo-ban nincs samba, csak ftp, ne keresd).

[ Szerkesztve ]

(#7752) #25954560 válasza Intruder2k5 (#7751) üzenetére


#25954560
törölt tag

jah, kozben megtalaltam. rogton elso hozzaszolas :D
samba-ra pont nincs szuksegem. megneztem mekkora a tempo (fat32 es ntfs eseten is) es inkabb szaladgalok hordozhato vinyoval egyik szobabol a masikba 50M-nal nagyobb fajl eseten :)

openwrt mar volt fent, most a gyari van, igazan nem tart semeddig feltenni egy dd-t.

koszi.

(#7753) nimfas


nimfas
addikt

Erre [link] valaki? Ezek a beállítások....

Ezeket dobja ki, ha távolról próbálom elérni:

Putty:

FTP:

Torrent:

Ezért gondolom, hogy a fenti beállításokon nem jó valami, mert egyáltalán nem érem el a gépet.... ping (tracert) megy... 0 veszett csomag, csak épp távolról nem érem el semmilyen formán a gépet :-SSS

Valaki HELP :-D

Üdv.

(#7754) Intruder2k5 válasza #25954560 (#7752) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért ne keverjük a dolgokat... Ha szaladgálsz egyik szobából a másikba a winyóval, akkor - minden bizonnyal - egy LAN-on van a két gép, és mind a kettő be van kapcsolva. Ebben az esetben viszont nincs szükséged samba-ra, hanem használhatsz Windows file megosztást, ami már sokszoros tempóval megy a samba-hoz képest. Azon megfelelő hardverrel többszáz mbit/sec-et is el lehet érni, így pedig már nem buli a winyóval szaladgálni.

(#7755) Intruder2k5 válasza nimfas (#7753) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

/etc/config/firewall

config 'rule'
option 'target' 'ACCEPT'
option '_name' 'Transmission'
option 'src' 'wan'
option 'proto' 'tcp'
option 'dest_port' '9091'

(#7756) #25954560 válasza Intruder2k5 (#7754) üzenetére


#25954560
törölt tag

nem irtam erthetoen.
ahelyett h feldugnek egy vinyot a routerre h adott cucc elerheto legyen a halon beluli osszes geprol barmikor, inkabb szaladgalok neha. az egyik gep linukcos, a masik dualboot-os es bar mukodhet a megosztas is, nem vagyok ellene ftp-nek/scp-nek sem. a ket gep altalaban felvaltva van bekapcsolva (nem vagyok egyszerre ket helyen a lakasban :) ) van egy furcsa beidegzodesem h a vindozos fajlmegosztas csak megegy biztonsagi res, igy annak ellenere h a router mogott van, nem hasznalnam.

(#7757) nimfas válasza Intruder2k5 (#7755) üzenetére


nimfas
addikt

Köszi a gyors választ!

Ftp-re és Putty-ra is vmi ilyen kell?
Azokban mi a különbség?

Üdv.

Remélem ez már beválik :D Akkor lementem az egész router tartalmát arra az esetre ha újra kéne pakolni, mert gondolom a belső mentése (beállítások mentése/visszaállítás) ezeket nem menti el....

(#7758) Intruder2k5 válasza nimfas (#7757) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igazából kellene még egy a transmission-hoz is, hogy aktív lehess...

config 'rule'
option 'target' 'ACCEPT'
option 'src' 'wan'
option 'proto' 'tcpudp'
option 'dest_port' '51413'
option '_name' 'transmission'

Az ebben lévő portot egyeztetned kell a konfigban lévővel. Persze a többinél is. :)

FTP

config 'rule'
option 'target' 'ACCEPT'
option 'src' 'wan'
option '_name' 'ftp'
option 'proto' 'tcp'
option 'dest_dport' '21'

SSH

config 'rule'
option 'target' 'ACCEPT'
option 'src' 'wan'
option '_name' 'ssh'
option 'proto' 'tcp'
option 'dest_dport' '22'

Valamint, ha FIX IP cím van ott, ahonnan el szeretnéd érni a kérdéses szolgáltatásokat, akkor beteheted még melléjük ezt a sort:

option 'src_ip' '1.2.3.4'

Ezzel egy kicsit fokozható a biztonság, mivel csak az adott IP-ről érkező kérésekre fog válaszolni a router.

[ Szerkesztve ]

(#7759) Intruder2k5 válasza nimfas (#7757) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elméletileg ezek, és minden más utólag létrehozott file is az /overlay mappában vannak tárolva, mivel az a filerendszer írható része. Tehát az említett mappa mentésével, elvileg már biztonságban tudhatod a dolgokat. :)

(#7760) nimfas válasza Intruder2k5 (#7758) üzenetére


nimfas
addikt

Ezeket mind-mind a /etc/config/firewall file-ba kell bemásolni, ha jól értettem....

Hallod ha működni fog, jövök neked 1 sörrel :-DDD

Még 1 kérdés....

Ha megy a torrent-letöltés, akkor a wifi hol csatlakozik, hol nem... próbáltam lejjebb venni a sebességet 15Mbitről, 10-re, de akkor is... hol lehet szabályozni a aktiv torrent letöltéseket, hogy ne fogja le annyira a routert, mert szerintem az lehet a gond....

Továbbá eddig nem töltött felfelé (torrent) a router... csak lefelé... ha bemásolom az általad írtakat akkor menni fel felfelé is?

Üdv.
Nimfas

(#7761) Intruder2k5 válasza nimfas (#7760) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az egész biztos, hogy a torrent miatt van, mert eleszik egymás elől a CPU-t. Illetve a jelek szerint főleg a torrent a WiFi elől. Nem vagyok benne teljesen biztos - mivel, mint ez köztudott, én teljesen más rendszert használok - , de ha minden igaz, akkor /etc/config/transmission-ba kell beállítani ezeket:

upload_slots_per_torrent
peer_limit_global
peer_limit_per_torrent
speed_limit_down
speed_limit_up

Ezekre első körben javaslok egy brutálisabb korlátozást, aztán onnan majd lépésenként próbálhatod emelni, amíg megbízható marad a rendszered.

(#7762) Intruder2k5 válasza nimfas (#7760) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 10 Mbit/s még mindig több, mint 1,2 Mbyte/sec, ami szerintem legfeljebb akkor teljesíthető, ha egyéb feladata nincs a processzornak. Becslésem szerint az a felső határ, ami még nem lassítja le nagyon a routert, így esetleg még kisebb file-okat is lehet másolgatni samba-n, és nem okoz folyamatos 3-mas CPU Load-ot, valahol 6-800 kbyte/sec között lesz. Ez persze sok dologtól függ még, pl. torrentek darabszáma, mérete, szeletek mérete, nyitott kapcsolatok száma, illetve nem mindegy a forgalom iránya sem (le, vagy feltöltés), így nem lehet egy általános értéket meghatározni. És itt jönne akkor még egy kérdés.

Van beállítva swap-ed? Csak mert ha jól tudom, speeedfire leírásában nincs ilyen...

(#7763) 04ahgy válasza Intruder2k5 (#7689) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Természetesen a factory-to-ddwrt fájlt töltöttem le, és a bin-t tallóztam be a routeren.
Nem rossz az ötlete a másik kollégának sem, megpróbálom 11BG módba áttenni 11BGN-ről.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7764) mAtech


mAtech
aktív tag

Helló!
Nem találtam a routerhez semmiféle leírást, hogy milyen USB cuccokat támogat. Neten is keresgettem, de érdemi infót nem találtam. Gondoltam van valami USB Support List hozzá de nem.
Kinek milyen tapasztalatai vannak? Mivel használja? Pen-drive (típus, méret), külső USB HDD (v2.0 vagy v3.0), ne adj Isten USB-s SSD, kártyaolvasó, stb. Itt is típusra és méretre lennék kíváncsi.
Én most egy Kingstone 16 GB pendrive-ot tettem bele, az jó. Tervezem még egy Mybook Essential 1 TB külső HDD kipróbálását is csak még nem jutottam el odáig.

Köszi az előzetes infókat! :R

Üdv, A.

Jah igen! Lényeges szempont, hogy gyári Firmware érdekelne, nem moddolt (Open- és DD-WRT) :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#7765) Intruder2k5 válasza 04ahgy (#7763) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehetséges, hogy félreértettük volna egymást? Volt két mondatod, ami üti egymást...

1. DD-WRT után az eredeti TP-Link firmware hogy helyezhető vissza?
2. factory-to-ddwrt fájlt töltöttem le, és a bin-t tallóztam be a routeren.

A factory-to-ddwrt ugye DD-WRT-t tesz fel a gyári helyett, Te pedig fordítva kérdezted, úgy viszont nem lehet tallózni, mert legjobb tudomásom szerint csak parancssorból lehet feltenni gyári fw-t a DD-WRT-re. Webes felületen hibát jelez ugyanis, ott csak DD-WRT-t lehet frissíteni. És a dolog azért lehet megtévesztő, mert többnyire minden firmware-t flash-elhető állapotban lehet letölteni, ez alól talán csak a gyári kivétel, ami be van csomagolva. Valószínűleg így történhetett meg 1-2 emberrel, hogy csomagolva flash-elte be... Bemásolta az url-t a wget után, letöltötte, és nyomta is az mtd-t a filenévre.

[ Szerkesztve ]

(#7766) hati


hati
addikt

http://openwrt.org/

Blackout for Hungary

On the 21st of December the party holding the majority of the Hungarian parliament voted in favor of a new media law that is a collection of some of the most oppressive and undemocratic laws from all over Europe and with some worrying changes.

To show our concern for fundamental rights and free speech we black out our online presence on the 5th January 2011 for 24 hours.

Milyen népszerűek lettünk... :W

(#7767) yodee_


yodee_
őstag

szeva!

elég fura dolgokat művel a routerem, szeretném az egész backfire-t újratelepíteni. melyik bin-re van szükségem? a sysupgrade vagy factory-ra?

köszi

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#7768) Jimcat


Jimcat
csendes tag

Sziasztok erre valaki?[link]

(#7769) Intruder2k5 válasza yodee_ (#7767) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szeva!

A flashben lévő firmware semmilyen körülmények között nem változik, mivel csak olvasható, tehát egy visszaállítással ugyanazt éred el, mintha újat flashelnél. Kezdheted elölről az egészet.. Jelszó megadása, stb.. Amúgy a sysupgrade csak frissítés, amit kizárólag azonos rendszerre lehet tenni, a factory-t pedig bármire. Így akár erre is... :)

Illetve a sysupgrade-el elméletileg megmaradnak a beállításaid, amit Te most nem szeretnél ha jól csalódom.

[ Szerkesztve ]

(#7770) nimfas válasza Intruder2k5 (#7762) üzenetére


nimfas
addikt

Szia!

Köszi, meg fogom csinálni az általad írtakat.

Swap van.. 256 MB-os partició, annak elégnek kell lennie mindenre :-D

Még nem otthon vagyok, ha csinálok egy usert a te nevedre kipróbálod, hogy látod-e az FTP-t? Priviben elküldeném a user/pass párost, mivel nem mindig tudok máshonnan netelni, így macera kipróbálni, csak szeretném ha működne végre. :-D

Előre is kösssz
Nimfas

(#7771) Intruder2k5 válasza Jimcat (#7768) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Próbáld meg Te is rule-val, EZ alapján!
Portot, forrást, szabálynevet módosítsd a neked kellőre.

nimfas
Persze, szívesen... Én is most indulok csak haza. :)

[ Szerkesztve ]

(#7772) yodee_ válasza Intruder2k5 (#7769) üzenetére


yodee_
őstag

nekem az a gondom, hogy pl a vsftpd nem veszi figyelembe a conf fájl tartalmát. meg van adva hogy csak egy adott user léphet be, se root, se anonymous erre mindent beenged ugyanúgy. mappa zárolásokat sem veszi figyelembe...

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#7773) Keresztapper válasza yodee_ (#7772) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Emiatt nem hinném, hogy újra kellene kezdeni mindent.

Inkább mondd el, hogy mit, hogyan csináltál, mert szerintem ebben lesz a hiba. A vsftpd .conf ismerete sem lenne hátrány számunkra, mert így látatlanban nehéz okosat mondani.

http://palscoffeetech.com/

(#7774) yodee_ válasza Keresztapper (#7773) üzenetére


yodee_
őstag

jelenleg kezdtem egy teljesen újat, Szabi segédlete alapján, így nézne ki:

listen=yes
background=yes
anonymous_enable=yes
local_enable=yes
write_enable=yes
local_umask=022
anon_upload_enable=yes
anon_mkdir_write_enable=yes
check_shell=no

ha megpróbálok belépni akkor kapok egy olyan hibaüzenetet, hogy :
connect to :
hostname=192.168.1.1
username=
startdir=/mnt
500 OOPS: vsftpd: cannot locate user specified in 'ftp_username'.ftp
OFFLINE

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#7775) nimfas válasza Intruder2k5 (#7771) üzenetére


nimfas
addikt

Na.... műxik úgy néz ki.... :-DDD

Anyám gépét "meghack-eltem" Teamviewer-rel... gondolom ha így vissza tudtam lépni a saját gépemre akkor ott ülve is mennie kell...

Még belövöm majd a Transmission-t, hogy ne akassza ki a Router töltés közben és sirály lesz :-DDD

Köszi az eddigi segítséget, ha netán még vmi nem klappolna sikítok....

Üdv.
Nimfas

(#7776) nimfas válasza yodee_ (#7774) üzenetére


nimfas
addikt

/etc/vsftpd.conf

ebbe írd bele:

ftp_username=XXX

Előtte ssh-val...

adduser -h (home dir elérés... pl: /mnt/hdd) user_name

majd jelszó beállítás...
jelszó mégegyszer....

és ezt a user-t add meg az előbbi XXX helyén...

indítsd újra az ftp szolgáltatást és ezzel a userrel és a megadott jelszóval be tudsz fogni lépni..

Én is ezzel szívtam 1-2 hétig :-D

Üdv.

(#7777) nimfas válasza Intruder2k5 (#7758) üzenetére


nimfas
addikt

option 'src_ip' '1.2.3.4'

ha itt megadok egy másik... ddns címet... xxx.dzndns.org pl... akkor működni fog és csak arról fog beengedni FTP-n keresztül??

Tehát jó egy DDNS cím is, nem kötelező a szám..szám... megadás...

(#7778) yodee_ válasza nimfas (#7776) üzenetére


yodee_
őstag

ugyanaz a hiba

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#7779) Intruder2k5 válasza nimfas (#7777) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem tudom, próbáld ki... De nem hiszem, hogy jó lesz!

(#7780) yodee_


yodee_
őstag

írjatok nekem pls itt egy olyan config filet, amiben benne van, hogy anonymként nem léphet be senki, csak és kizárólak egy user léphet be, aminek a neve yodee. ő fel is tölthet, törölhet, tehát a /mnt mappához teljes hozzáférése legyen, de onnan ne tudjon kilépni.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#7781) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!

Felraktam az OpenWRT-t a routerre, megy minden, ahogy kell USB HDD, transmission...
Viszont van egy problémám. Ha valamilyen titkosítást teszek a Wifi-re, újraindítás után nem megy. Egyszerűen nem látja semmi a routert vezetéknélkülin keresztül. Viszont ha megnézem, ugyanúgy engedélyezve van.
Mi lehet a probléma?

Lenne még egy kérdés. Szeretnék swap-ot csinálni, mert elégéé elfogyott a helyem a routeren. Ezt pontosan hogyan tudom megcsinálni? Részletes leírást nem találtam erről sehol.

(#7782) Intruder2k5 válasza Daemon09 (#7781) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem, Te kevered a szezon a fazonnal. :)
A swap nem tárhely, hanem amolyan memória pótlék. Amúgy a swap létrehozását ITT és ITT találod leírva.

Ha viszont programokat szeretnél telepíteni, és nincs már hely a flash-ben, akkor EZT keresed.

A WiFi titkosításhoz több csomag is van, lehet, hogy rosszat tettél fel... Csak most hirtelen nem tudom fejből, hogy mi, de mindjárt utánanézek. :)

szerk.:
Meg is van...

[ Szerkesztve ]

(#7783) Daemon09 válasza Intruder2k5 (#7782) üzenetére


Daemon09
őstag

Tényleg nem a legjobban foglamaztam. :B Swap-et is szeretnék, meg plusz tárhelyet is a programoknak.
Köszi a linkeket, próbálkozok tovább. :R

(#7784) Daemon09 válasza Intruder2k5 (#7782) üzenetére


Daemon09
őstag

Nem nagyon akar összejönni ez a külső tárhelyre telepítek programokat dolog.
Csináltam egy külön ext3 particiót a winíyóra, de ezt kapom folyamtosan :

root@OpenWrt:~# opkg -dest usb install samba3 luci-app-samba kmod-nls-utf8
Package kmod-nls-utf8 (2.6.32.10-1) installed in root is up to date.
Collected errors:
* opkg_install_cmd: Cannot install package samba3.
* opkg_install_cmd: Cannot install package luci-app-samba.

Mit csinálok rosszul?

(#7785) ikaru válasza Daemon09 (#7784) üzenetére


ikaru
csendes tag

Probald meg ez alapjan

[link]

(#7786) nimfas válasza ikaru (#7785) üzenetére


nimfas
addikt

ő csak progikat szeretett volna külső háttérre telepíteni, nem a komplett OpenWRT-t :-D

Egyébként én is követtem ezt: [link]

De nekem is írt ki hibát... én a Samba3 újabb verzióját szerettem volna feltenni, mert a memória betelt....

(#7787) Keresztapper válasza yodee_ (#7780) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Szia!

Munka után szívesen leírom neked részletesen, ha addig várhat. Ha nem várhat, akkor is. :DD

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#7788) CS_D válasza nimfas (#7786) üzenetére


CS_D
senior tag

Szerintem jobban jársz, ha előlről kezded, és egy extroot-os firmware-t teszel fel.

Az már eleve (egy megfelelő fstab után) a külső háttértárra fog telepíteni mindent, így megszűnik a korlát. Szerintem ez célszerűbb, mint csak bizonyos programokat odatelepíteni.

Itt a fórumban visszakeresve megtalálod r3pl4y bulidjét.

(#7789) yodee_ válasza Keresztapper (#7787) üzenetére


yodee_
őstag

nem sietek sehová, és nagyon szépen köszönöm a segítséget előre is.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#7790) CS_D


CS_D
senior tag

Sziasztok!

Létezik olyan lehetőség Openwrt alatt, mint mondjuk a Dropbox?
Azaz, hogy egy Windowsos gép adott mappája állandó szinkronban lenne a router egy mappájával.

Előre is köszönöm az ötleteket. :R

(#7791) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Előfordult már valakinek, hogy megszakadt az Internetkapcsolat (Digi) kb egy 5 percre, ezalatt semmilyen oldal nem jött be, az MSN is ledobott, a Router admin felülete is elérhetetlen volt. Parancssorból viszont adott választ a 192.168.1.1-re.
Kb 5 perc után magától visszajött az Internet, és megmaradt a régi IP címem, tehát az Internetkapcsolat kifelé lehet, hogy nem szakadt meg. A Router azt írja, hogy csatlakozva 2 napja 17 órája.
Az is furcsa, hogy most ha probálom elérni a Router amdin felületét rengeteget kell várni, mire betölt (kb 2 perc). Utána ha kattintok valami menüpontra, megint várni kell kb 1 percet, és csak tölt, tölt.
Másik gépen azonnal bejön az admin felület, és minden amire kattintok.

Van erre valami ötlet, hogy miért történhetett ez? :F

(#7792) nimfas válasza CS_D (#7788) üzenetére


nimfas
addikt

Szia... hogyan kell beállítani jól az fstab-ot?

Pl. az jó lenne, ha a net, wlan, maradna a routeren, de az ftp, torrent lehetne a wincsin is, mert ha le is húzom azért net és wifi legyen... ez megoldható? Ha igen akkor hogy? :-D

(#7793) Intruder2k5 válasza nimfas (#7792) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

r3pl4y build-jével simán megoldható, ugyanis ha elolvasod, magad is láthatod, hogy ezek az alap dolgok bele vannak fordítva, tehát még csak telepítened sem kell.

v1.8.luci:

* File rendszer: EXT2/EXT3/EXT4, NTFS
* Rendszer: +adduser, +addgroup, +deluser, +delgroup, +hostname
* Alap funkciók*: DynDns, QoS, UpNp, p910nd, NTP
* USB Eszközök: Háttértárak - bővített driver -ekkel, Nyomtató szerver.
* Extra: Külső rendszer meghajtó csatolás (ext_rootfs).
* +Webes felület: LuCi: Minden alap funkció* kezelése + élő statisztika.
* Javítások: usb-storage-extras, hosts

[ Szerkesztve ]

(#7794) nimfas válasza Intruder2k5 (#7793) üzenetére


nimfas
addikt

Ez van fent :D

(#7795) Intruder2k5 válasza nimfas (#7794) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor nem értem, hogy mi a gond...? :)

(#7796) CS_D válasza nimfas (#7792) üzenetére


CS_D
senior tag

Tehát azt szeretnéd, hogy ha lehúzod az USB-s eszközt, akkor legyen net és wifi?

Ezt nem az fstab-ban kell állítani.

Sajnos 2szer kell dolgozni.
- egyszer elindítod usb-s eszköz nélkül a routert, beállítod a network-öt és a wireless-t
- aztán pedig usb-t visszadugod, fstab felcsatolja az overlayt, és itt is megcsinálod a konfigolást

Így akkor is megy majd a net meg a wifi, ha usb-s eszköz nélkül indítottad.

[ Szerkesztve ]

(#7797) Kekesk


Kekesk
csendes tag

Sziasztok!
Router vásárlás előtt állok.Ma voltam boltban érdeklődni is de erről a márkáról lebeszélt az eladó inkább a linksys -t ajánlotta ami drágább :F .Szerintetek jó döntés lenne ezt a routert megvenni vagy egyértelműen a linksys t vegyem??? A válaszokat előre is köszönöm!

(#7798) nimfas válasza CS_D (#7796) üzenetére


nimfas
addikt

Sirály... ez kéne nekem...

hogy tudom "lekapcsolni" úgy a wincsit, hogy ne akarjon "chkdsk"-et (csak úgy win/dos-osan :D) csinálni ha újra rádugom majd....??

az Fstab automatán csatolja fel, ha rádugom?

Csak mert 3 particiót hoztam létre....

sda1: 128 mb Swap
sda2: 100 mb progik
sda3: xxx GB a letöltéseknek

Mount point alatt felcsatoltam a Swap-at swapnek,
a progit a /mnt/progik könyvtárba
a xxx GB- ot pedig a /mnt/hdd könyvtárba

nem gond ha lehúzom majd a wincsit... a swap miatt?

(#7799) nimfas


nimfas
addikt

még egy buta kérdés...

csináltam egy user-t nimfas néven, jelszóval, hogy lehet beállítani, hogy nimfas tudjon törölni, könyvtárat létrehozni... ergo mindent, FTP-n és Samba-n keresztül???

Macera mindig SSH-n belépni :-D

(#7800) nimfas válasza nimfas (#7799) üzenetére


nimfas
addikt

Válasz... :-D

chmod o+w -R /mnt/hdd/downloads

Ez így jó?

Most tudok benne könyvtárat létrehozni, filet másolni rá és törölni is...
Samba-n és FTP-n is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.