Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) hati válasza joe2005 (#550) üzenetére


hati
addikt

igen úgy is stabil (csak lassú). wrt-vel kb 3-szoros sebesség növekedést érhetsz el (ext2/3 fs-sel)

(#552) Speeedfire válasza Intruder2k5 (#549) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

mint írtam az openwrt oldalán ezt volt, ezért én is ezt javaslom mindenkinek :B


tomi7711: "Bocsi, kicsit hirtelen vagyok, a Windows-os világ elszoktatott a gondolkodástól picit :)"

ez tettszett :C

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#553) Beri válasza hati (#551) üzenetére


Beri
addikt

Valakinek sikerült 20MBps felett olvasni külső tárról? Lemaradtam valamiről?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#554) hati válasza Beri (#553) üzenetére


hati
addikt

ja bocs, az olvasás csak 1,5* lett (nálam) :B

(#555) tomi7711 válasza Speeedfire (#552) üzenetére


tomi7711
aktív tag

Hát van ez így ;-) Bezzeg a régi Amigás idők... amikor a rendszer nem hagyott eltunyulni ;)

...

Speeedfire! A leírásodban azt írod, hogy az Initscriptek között az fstab már jöhet az usb után egyből, de nekem így nem működik valamiért... leraktam a 94-es környékére ahol már okés. Ez befolyásol valamit?
Mit lehet külső tárolóra átrakni? Próbáltam a sambát de hiába írtam be, hogy a kártyára rakja, a rootot veszi alapul és természetesen kevés a hely...
Pl a komplett LuCI-t át lehet rakni?

(#556) hati


hati
addikt

E a remote gui a torrenthez nagyon sokat növel a használhatóságán! Köszi, hogy felhavtátok rá a figyelmünket :R

Ha van még ilyen közhasznú infótok, akkor senki se habozzon azt megoszani. ;)

(#557) tomi7711 válasza hati (#556) üzenetére


tomi7711
aktív tag

Nagy vágyam egy ugyanilyen csak http letöltéshez.... :)

(#558) hati válasza Speeedfire (#542) üzenetére


hati
addikt

SMARTCTL ?

(#559) zsolt501 válasza zsolt501 (#537) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Erre az UPNP dologra van valakinek ötlete?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#560) Pufokaboka


Pufokaboka
tag

Két furcsa észrevételem van, nem tudom mennyire típus és mennyire openwrt specifikusak.
1. A router boot közben az összes portján swichként viselkedik, tehát, ha újraindítom és a WAN portba egy dhcp képes hálózat van dugva, akkor simán kioszt új IP címeket a LAN porton lógó gépeknek, amik sajnos meg is maradnak miután a router elindult...
2. Ha a WAN port MAC címe megegyezik egy LAN-os gép MAC címével, akkor a LAN-on lévő gép nem lesz képes hálózaton kommunikálni. Úgy általában a routereknek ezzel nem szokott gondja lenni és mivel eleve két teljesen külön hálózat elméletileg sem nagyon értem, hogy miért viselkedik így. A gond az, hogy nem lehet azt megcsinálni, hogy egy kábeles neten lógó gép helyére csak úgy beteszem a megfelelő MAC címmel, mert a gépen is állítanom kell a MAC címet, különben az egész nem ér semmit.

(#561) Speeedfire válasza tomi7711 (#555) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

sztem nem befolyásol semmit
minden olyan programot rárakhatsz ami nem fontos számodra
mc, transmission, ftp, samba, luci, stb


hati: jó dolog szerintem ez a gui :K
mostmár el lehet érni weben és saját gépen is

más: vki olyat nem tapasztalt h csak úgy magából megáll a hdd?
sztem a hdd-mnek vmi energiagazdálkodási cucca zavar be, csak elvileg ha megy a le/feltöltés akkor nem kellene h megálljon
ezután meg már nem csatolja fel magát autómatikusan
esetleg jó megoldás lehet az h az usbdrive init scriptet belecsapom a cron-ba is?
max azt jelzi vissza h már fel van csatolva

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#562) hati válasza Speeedfire (#561) üzenetére


hati
addikt

Nekem a hdd kb. 5 perc tétlenség után magától leáll, de ha ismét olvasok róla, akkor felpörög. Maga a mount ilyenkor is létezik. Nálam ez teljesen jól működik.

(#563) Geree


Geree
senior tag

találtam egy érdekes dolgot... mi lehet a különbség a 4 termék között?:)

a friend in need is a friend indeed

(#564) vargalex válasza Geree (#563) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Az, hogy csak a 19820 Ft-os változat elérhető. :)

Alex

(#565) tomi7711 válasza vargalex (#564) üzenetére


tomi7711
aktív tag

:-))))))))

(#566) tomi7711 válasza Speeedfire (#561) üzenetére


tomi7711
aktív tag

Ha leszedem a LuCI-t a beállításaim megmaradnak? A leírásban szereplő panacsban kicserélem az install-t remove-ra és leszedi? Érdemes ilyen esetben a --force kezdetű kapcsolók közül valamelyiket használni?

(#567) vargalex válasza tomi7711 (#566) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Természetesen ha leszeded a LuCi-t, attól az összes configod megmarad. Elvileg így tudod fullosan leszedni:

opkg remove -recursive luci-*

Alex

(#568) hati válasza tomi7711 (#566) üzenetére


hati
addikt

dobj fel helyette egy webif-et, az kicsi és a lényeg (pl tűzfal konfig) benne van

(#569) tomi7711 válasza vargalex (#567) üzenetére


tomi7711
aktív tag

Köszi! remélem jó sok helyet foglal :) így lesz értelme átrakni az sd kártyára :D

(#570) tomi7711 válasza hati (#568) üzenetére


tomi7711
aktív tag

Nekem a LuCI nagyon bejön (bár a másikat egyáltalán nem ismerem)
Igazából nem levenni akarom, hanem átrakni a külső tárra

(#571) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!

Kaptam egy ajánlatot, hogy 13k-ért kaphatnék egy ilyen routert teljesen újonnan, garanciával. Megérné szerintetek?
Igazából egy WRT54GL-t használok az albiban (nagy megelégedéssel), de kellene otthonra is egy router. Talán a WRT-t vinném haza és a Linksys maradna fent.
Köszi!
Kano

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#572) Beri válasza zsolt501 (#537) üzenetére


Beri
addikt

Nem, nem találkoztam még ilyennel.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#573) zsolt501 válasza Beri (#572) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez elég érdekes :F

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#574) zsolt501 válasza kano (#571) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én nekem a GL van otthon és én is nagyon megvagyok vele elégedve, csak a hálózati sebessége kevés PPPoE kapcsolat esetén 30Mbit és a netem jövő hónaptól 50/25 és ezt már nem szolgálja ki a GL sajnos.
Nekem a hálózati adminisztrációs része fog a legjobban hiányozni a Tomato szoftverből, ahol napi, heti és havi szinten is meglehet nézni a hálózati forgalmat illetve ezt tudja menteni egy tetszőleges belső hálózati gépre.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#575) Beri válasza zsolt501 (#574) üzenetére


Beri
addikt

Valami ilyesmire gondolsz:

?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#576) vargalex válasza zsolt501 (#574) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

WebIf-ben van bandwidth monitor, sőt LuCi-ban is van statisztika.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#577) murrencs11


murrencs11
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy ilyen routert. UPC-nek hála, mac clone-al tudtam elindítani a netetrajta, de ez nem is baj. A gondom az, hogy van egy laptopom amibe a wlan modem a 802.11a/b/g szabványokat ismeri. 60/6-os netem van, és akármelyik szabványt állítom be a routeren, maximum 16Mbit/s sebességet tok elérni 1 méterre a routertől. Más routereken tudok vele venni 22Mbit/s sebességű jelet is, szal sztem a routeren kéne valamit beállítanom, de mit? Ha van ötletetek, légyszi osszátok meg velem.
Előre is köszi!!

(#578) tomi7711 válasza vargalex (#567) üzenetére


tomi7711
aktív tag

Sikeresen leszedtem a LuCI-t, de miután telepítettem a kártyára, nem indul :)
Amikor beírom a címet, kiírja a sarokba a feliratot, de utána itt már megakad /cgi-bin/luci
:)

Hogyan tudom az egészet újratelepíteni:) Az egész OpenWRT-t

(#579) vargalex válasza tomi7711 (#578) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Valószínűleg elég a /etc/config/uhttpd-ben az option home értékét módosítani arra, ahová telepítetted. Ha Speeedfire leírását követted, akkor a /home/progik/www-re.
Másik megoldás lehet, ha létrehozol egy symlinket a /home/progik/www-re:

ln -s /home/progik/www /www

Persze, lehet hogy van /www könyvtár, azt a második megoldás előtt törölni kell.

Alex

(#580) tomi7711 válasza vargalex (#579) üzenetére


tomi7711
aktív tag

Á már annyit állítgattam, hogy lehet előről kezdeném :) Most újra felraktam a LuCI-t a belsőbe, így működik. A System/Flash firmware menüponton keresztül fel tudom rá rakni újra az OpenWRT-t?

(#581) zsolt501 válasza Beri (#575) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Köszönöm mind kettőtöknek igen ilyesmikre gondoltam.
Már csak a telepítésnek kellene olyan egyszerűnek lenni mint a Linksys WRT54GL esetén és már raknám is fel. :D
Remélem azt is megoldják.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#582) Geree


Geree
senior tag

dd-wrt-ről gyári FW-re való visszaállításhoz is az 512kb-al "csonkított" változat kell? ugyanazzal a paranccsal?

a friend in need is a friend indeed

(#583) kano válasza zsolt501 (#574) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi!
Az a helyzet, hogy a főnököm vett egy ilyen router és azóta szakadozik a netje (Wifin és Lanon keresztül is). Ugyan ott egy Linksys WRT54GL-lel tökéletesen működik. A routeren a legújabb gyári firmware van.
Nagyon örülnék, ha valaki tudna ötletet adni, hogy mi lehet a probléma.
Köszönöm!
Kano

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#584) Beri válasza zsolt501 (#581) üzenetére


Beri
addikt

Az, amiről én tettem fel screenshotot, alapból benne van a dd-wrt-ben. Letöltöd a bin-t, gyári fw-ben kiválasztod, hogy upgrade, kiválasztod a bin-t, katt, vársz, örülsz :)

Geree: Igen, le kell vágni a fájl elejét. Idézet a dd fórumból:
I've flash back the original firmware sucessfully.

What I did was:

1) I've dl the original fw from TP-Link.

2) Cut-off the first 0x20200 bytes so that the resulting file starts with the hex sequence:
01 00 00 00 54 50 2D

3) I copied the new firmware into a usb pen drive (FAT).

4) Enabled usb in the DD-WRT firmware, with auto-mount.

5) Plugged the usb pen drive into the router and logged in by telnet.

6) Changed to /tmp directory (I'm not sure if this is really necessary).

7. Gave the following command.

mtd -e linux -r write /mnt/<firmwarefilename.bin> linux

where <firmwarefilename.bin> is the filename of the original firware stripped of the 0x20200 first bytes. In my case, I named it 0x20200.bin /mnt is the mount point. My firmware was located on the root directory.

This is what you're going to get:

root@WR1043ND:/tmp# mtd -e linux -r write /mnt/0x20200.bin linux
Unlocking linux ...
Erasing linux ...
Writing from /mnt/0x20200.bin to linux ... [w]

Connection to host lost.

Press any key to continue...

Amire még oda kell figyelni:
Reset DD-WRT to factory default before you flash TP-LINK FW with mtd command.

Make sure you do "cd /tmp" before the mtd command.

Verify that you your cutted file with only "header + firmware" from last TP-LINK firmware has one of these checksums:
MD5: E712A4A274765A8E63E4B84AA2BCA99E
SHA1: 8B20344B19160006355F02A6BCC895353F4A4A2E
CRC32: 13820BE6

When I flashed from tplink to ddwrt FW:
I first flashed "factory-to-ddwrt.bin" from tplink webui.
After that I flashed "tl-wr1043nd-webflash.bin" from ddwrt webui.
"tl-wr1043nd-webflash.bin" was the FW in my router before I went back to tplink fw.

After I flashed from ddwrt to tplink using mtd, I reflashed the full tplink FW from tplink webui to make sure I flashed tplink uboot.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#585) vargalex válasza zsolt501 (#581) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ha X-Wrt-t raksz fel, az is tartalmazza alapból a WebIf-et, illetve az extra build ezen felül:

- qos-scripts
- ntpclient
- bandwidthd
- miniupnpd, updatedd

Tehát a statisztika is benne van.
És természetesen felrakható a gyári webes felületről.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#586) zsolt501 válasza vargalex (#585) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Köszönöm mindkettőtöknek, azt hiszem ki lesz próbálva. :R

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#587) tomi7711


tomi7711
aktív tag

Lenne egy észrevételem a külső tárolóra való telepítéssel kapcsolatban.
Ha mondjuk telepítek egy csomagot, nagy valószínűséggel több csomag is fog települni. Pl. a ntfs-3g telepít egy másikat és ha megjelölöm a -dest kapcsolóval, hogy hova menjen a másik is oda fog menni. De konkrétan ennél vettem észre, hogy így az ntfs-3g nem működik. A plusz csomagot a /root-ba telepítve meg igen. Erre vigyázni kell, vagy én csinálok valamit rosszul?
A másik a samba. Telepíteni akarom és egyszerűen figyelmen kívül hagyja a -dest kapcsolót... midnenképp a belsőbe akarja rakni.

(#588) tomi7711 válasza tomi7711 (#587) üzenetére


tomi7711
aktív tag

kmod-fuse ami kell az ntfs-3g-hez és ez az amit pl nem szeret a külső tárolón, hiába linkelem

(#589) Pufokaboka válasza tomi7711 (#588) üzenetére


Pufokaboka
tag

Van pár dolog, amit nem enged külő tárolóra tenni a függőégek miatt, mintha lett volna szó már róla.

Más: rTorrent-et használ valaki. Nekem valamiért minden indítánál hash-eli a torrenteket és ez így közel sem optimális. Ha a felületen lépek ki ctrl+q val, vagy kill -s INT `pidof rtorrent`-et hívok akkor is így viselkedik.

(#590) LazzL válasza Beri (#584) üzenetére


LazzL
tag

Na egy ilyen részletes leírás jobb lett volna korábban is, mert valamit elrontottam a visszaflash-elésnél, és most a szervízben csücsül a kütyüm, mert nem bootolt flash után... :(

Üdv.: -= LazzL=-

(#591) vargalex válasza Pufokaboka (#589) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Én WL-500gP-n használok rtorrent-et. Nálam csak 1-szer hashel végig egy torrentet. Aztán soha többet. A config-ban a check_hash mire van állítva?

Alex

(#592) Pufokaboka válasza vargalex (#591) üzenetére


Pufokaboka
tag

hash_check = yes, de ez elvileg csak a már kész torrentek hashelését állítja. A gond az, hogy a még befejezetleneket hash-eli állandóan újra, még akkor is, ha a leállítás szabályos volt.

(#593) tomi7711 válasza Pufokaboka (#592) üzenetére


tomi7711
aktív tag

Nekem akkor csinált ilyen a Transmission, amikor még az elején teszteléskor pendrive-ra töltöttem.

(#594) vargalex válasza Pufokaboka (#592) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nálam No az értéke. De akkor félreértettem a dolgot. A befejezetlen torrenteket nálam is mindig újra hash-eli. De szerintem ez szabályos működés, ezt csinálja PC-n az uTorrent is.

Alex

(#595) Pufokaboka válasza vargalex (#594) üzenetére


Pufokaboka
tag

Igazából próbáltam így is, úgy is. Korábban transmission-t használtam az csak akkor hash-selt újra, ha áramszünet volt, vagy egyéb katasztrófa.

(#596) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Nem tudja valaki, hogy a Gargoyle firmware-rel működik a TL-WR1043ND? És ha igen, akkor melyik image-t kell rátenni?

(#597) tomi7711


tomi7711
aktív tag

Ezt ismeri valaki?
http://rsdm.kingofcomedy.de/
Ezt be lehetne üzemelni ezen a routeren? :)

(#598) vargalex válasza Intruder2k5 (#596) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Írtam privit.

Alex

(#599) Alex91 válasza tomi7711 (#597) üzenetére


Alex91
félisten

Optware kell hozza ahogy nezem. Kar, hogy csak nemetul tud, es az is bele van heggesztve...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#600) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

ipon-ban most 13 k a router ha valaki venni akar vagy vetetni

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.