Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Intruder2k5 válasza sto1911 (#1100) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, az a "gyári" /tmp. :-) A vége DD-WRT alatt linux, OpenWrt alatt firmware. Teheted rá a levágott gyári firmware-t is, vagy pedig OpenWrt-t is.

[ Szerkesztve ]

(#1102) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#1101) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vágott gyári fw itt, OpenWrt pedig itt.

(#1103) sto1911 válasza Intruder2k5 (#1088) üzenetére


sto1911
veterán

Szop@cs van.
mtd-vel felment a gyari fw, onnan probaltam a hszben levo lengyel buildre frissiteni, es most nem megy a router. Pingelni lehet egy ideig, aztan az is megall...

Szerk:
Ja, rebootolt, bejott az xwrt felulet, es probaltam kivenni a LAN konfigot, mert sikerult oda konfigolnom a PPPOE-t. Na, ott lefagyott, frissitettem a weblapot, vartam, majd ujrainditottam a routert.

Mit tudok kezdeni vele?

Request timed out.
*parszor
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
Request timed out.
Request timed out.
General failure.
General failure
*sokszor
Reply from 192.168.1.200: Destination host unreachable.

[ Szerkesztve ]

(#1104) bgabor224 válasza Speeedfire (#1096) üzenetére


bgabor224
csendes tag

szia
neked is nagyon köszönöm a segítségedet!!!!!!!
nélkületek biztos nem sikerült volna!

ok!
mindenképp el fogom olvasni:)))

(#1105) Intruder2k5 válasza sto1911 (#1103) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Visszaállítani alapra mindent...

Visszaállítás:

Mi van abban az estben, ha annyira belepiszkáltunk a rendszerbe, hogy nem reagál semmire. Se ssh, se webui, se ftp stb.
Erre találtak ki egy kiskaput a rendszerben.

1. Áramtalanítsuk a routert.
2. Húzzunk ki minden ethernet kábelt,csak az legyen rádugva amire a gépünk csatlakozik.
3. Állítsunk be a gépen statikus ip-t (ezt minden rendszernél máshol kell beállítani).
Az ip legyen 192.168.1.2, maszk 255.255.255.0, átjáró 192.168.1.1 .
4. Dugjuk vissza a táp kábelt a routerre.
5. Amikor boot-ol a router, akkor nyomkodd a QSS gombot, addig, míg nem kezd el gyorsan villogni a sys led., amikor gyorsabban villog a sys, TELNET-en (tehát nem SSH-n) tudunk rá csatlakozni, majd újra kezdhetjünk az egész rendszer konfigurálni.

2 parancs van amit ekkor használni kell:

mount_root
firstboot

Illetve én még hozzáteszem, a

passwd

parancsot is... Bár nem 100%, hogy szükséges, de ártani nem árt.

[ Szerkesztve ]

(#1106) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

A kernel log tele van nekem ilyen hibakkal:

UDP: bad checksum. From xxx.xxx.xxx.xxx:49370 to xxx.xxx.xxx.xxx:64366 ulen 60

Erre nincs valami gyógyír? Annyit talaltam rola, OS hiba elsősorban, de nem veszélyes...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1107) sto1911 válasza Intruder2k5 (#1105) üzenetére


sto1911
veterán

Kozben megoldottam ez alapjan, amit te is irtal, de koszonom. :R

Amit elkovethettem:
- probaltam kiszedni a router lan konfigjat - user error
- a pppoe-beallitassal meg lehet olni ezt a buildet - lehetseges?
- a router lan konfigjat mashol rontottam el - user error

Remelem mindenki megtanulja ebbol, hogy elolvassuk, mit modositunk! :W

(#1108) wwenigma válasza sto1911 (#1107) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Na ilyenkor jo az external root cucc... :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1109) Intruder2k5 válasza sto1911 (#1107) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"- a pppoe-beallitassal meg lehet olni ezt a buildet - lehetseges?"
Nem!

(#1110) sto1911 válasza Intruder2k5 (#1109) üzenetére


sto1911
veterán

Akkor marad az 1. es 3. pont - user error :D

wwenigma: az lesz a kovetkezo lepes, egyeslore ismerkedek az XWRT-vel.

(#1111) Clay válasza Intruder2k5 (#1088) üzenetére


Clay
senior tag

Nekem is az a problémám amit itt már több embertől olvastam, hogy egy idő után belassul a torrent. Ha ezt felrakom akkor ugyanúgy tudom konfigolni mint az alap gyári fw-t? Tehát ami számomra a legfontosabb az ip szerinti sávszélesség kiosztás, titkosítás, mac szűrés, stb, ugyanúgy működik mindenféle varázslás nélkül?Torrentezésre nem akarom használni, de elég sokat másolgatok wi-fi-n keresztül itt is javul a helyzet?

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#1112) Intruder2k5 válasza Clay (#1111) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én ezt így nem mondanám...OpenWrt-ben szinte bármit meg lehet csinálni, viszont többnyire ehhez linux konzol kell. Igazából előttem most nincs OpenWrt, nem tudom, hogy pontosan mi is van a build-ben, de szerintem, ezekkel az igényekkel, Te lehet, hogy jobban járnál a DD-WRT-vel. Annak sokkal bővebb, és jobban kidolgozott a webes menüje.

(#1113) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#1112) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A DD-WRT-t Te is megnézheted itt.

(#1114) Clay válasza Intruder2k5 (#1112) üzenetére


Clay
senior tag

Igen ez így problémásabb. Csak addig nem akarom felrakni amíg nem tudom, hogy amikre nekem szükségem van azok működnek-e klasszul, mert nem akarom a családot net nélkül hagyni napokra amíg próbálgatom, főleg mivel a gyári fw visszarakása ahogy nézem elég macerás...

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#1115) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

érdekes dolog történt velem az előbb
nem volt netem, legalábbis az összes böngésző azt írta ki, puttyal nem tudtam csatalozni mert azt írta h nem elérhető a hálózat
és a legviccesebb h egész végig msn-eztem valakivel :)
resetelni kellett a routert

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1116) Intruder2k5 válasza Clay (#1114) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem macerás az... Nemes egyszerűséggel, és mondjuk a WinSCP programmal, bemásolod a router filerendszerébe a firmware file-t, majd kiadod a szükséges 1 db parancsot, és már vissza is ment a gyári fw. A kitétel csupán annyi, hogy nem szabad feltenni azt az image-t, amit a TP-Link honlapjáról töltesz le, hanem van egy vágott verzió, és ebben az esetben azt kell használni.

(#1117) Clay válasza Intruder2k5 (#1116) üzenetére


Clay
senior tag

Hát akkor lehet összeszedem a bátorságot és megpróbálom :)

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#1118) brutalla válasza tomi7711 (#766) üzenetére


brutalla
csendes tag

Nekem is kikapcsol a wifi. Találtál rá megoldást?

(#1119) sto1911


sto1911
veterán

Nyomtato installalasa TP-Link 1043ND + OpenWRT alatt:

1. Telepitsuk a kovetkezo csomagokat:

#opkg install kmod-usb-printer p910nd

Elkepzelheto, hogy az alapveto usb csomagok nem talalhatoak meg a rendszeren. Ezesetben telepistuk meg:

#opkg install kmod-usb-core kmod-usb2 libusb

2. Dugjuk be a nyomtatot a routerbe, kapcsoljuk be. Inditsuk ujra a routert.

#reboot

3a. Engedelyezzuk, majd inditsuk el a nyomtato demont:

#/etc/init.d/p910nd enable
#/etc/init.d/p910nd start

3b. Ha a demon nem indult el, akkor engedelyezzuk:

#uci set p910nd.@p910nd[0].enabled=1

Majd adjuk ki a 3a-ban szereplo ket parancsot.

4. Ellenorizzuk, hogy a nyomtato demon fut-e:

#ps | grep 910

5. Ellenorizzuk, hogy a router felismerte-e a nyomtatot:

#dmesg |grep usb ; ls -l /dev/lp*

6. Adjuk hozza nyomtatonkat a hasznalt oprendszer alatt, mint helyi nyomtatot, ami standard TCP/IP porton figyel. Segitseg.

7. Ellenorizzuk a routeren a nyomtato konfiguraciot

#uci show p910nd
p910nd.@p910nd[0]=p910nd
p910nd.@p910nd[0].device=/dev/usb/lp0
p910nd.@p910nd[0].port=0
p910nd.@p910nd[0].bidirectional=1
p910nd.@p910nd[0].enabled=1

8a. Ha szukseges, modositsuk a konfig fajlt:

#vi /etc/config/p910nd

Modositas eseten inditsuk ujra a nyomtato demont.

8b. Luci felulethez talalhato grafikus konfiguralo felulet luci-app-p910nd

9. Elvileg mostmar siman mennie kell.

Ezt csak azert irtam ide, hogy konnyebben megtalalhato legyen. A fentebbi linken levo leiras a 3b. pontot, ami nelkul nekem nem ment. Speedfire, nyugodtan belerakhatod a Logout-os tudasbazisba, ha gondolod.

[ Szerkesztve ]

(#1120) tomi7711 válasza brutalla (#1118) üzenetére


tomi7711
aktív tag

Azóta frissítettem a lengyel shibby féle buildre és ennél nem jelentkezett a probléma

(#1121) sto1911


sto1911
veterán

Melyik csomag tavolithato el biztonsagosan, anelkul, hogy osszeboritana a rendszert?
Megforditva a kerdest, melyek azok a pakkok, amik szuksegesek egy alapveto rendszer mukodesehez? Ha kesobb sajatot forditanek esetleg. (nalam: tuzfal, ssh, pppoe)

Jelenleg ezek a csomagok vannak a gepen (bocs a hosszert):
lista eltavolitva

Itt megtalahato a valasz :).

[ Szerkesztve ]

(#1122) Stoto


Stoto
tag

Gondoltam megosztom veletek a tapasztalatomat. Pár napja vásároltam egy ilyen routert és jó minőségű cat5e kábelt is vásároltam mellé. Sebességet úgy mértem, hogy van egy kis 2 magos atomos linux szerver a hálózaton, létrehoztam rajta 1 gigás ramdriveot, valamint a macbookomon is létrehoztam egy 1 gigás ramdriveot és a 2 ramdrive között másoltam különböző protokolokkal.

8 és 11 Mb/s közötti sebességet mértem akármilyen átviteli protokollal próbálkoztam, ami kb a 100Mbit maximuma. Elég hamar kiderült hogy a problémát az atomos deszka hálókártya drivere okozza ami csak 100Mbitet támogatta. 2 nap szívás után (új hálókártyadriver összeakadt a kernellel és egyáltalán nem volt link, saját kernel forgatása sem oldotta meg a problémát) sikerült gigabites linket felépítenem a router és a szerver között is.

Először ftp-es (tls)-el másoltam a 2 ramdrive között, ekkor 32-37 Mb/s-et értem el. Hamar rájöttem, hogy itt a kis 2 magos atom a szűk keresztmetszet, az egyik magot másolás közben 100%ra hajtotta a proftpd.

2. próbálkozásként kikapcsoltam a titkosítást és sima ftp kapcsolaton keresztül küldtem át a cuccot, a helyzet javult 45-50 Mb/s -ot értem el, miközben megint a proci volt a szűk keresztmetszet.

Ezután AFP -n keresztül másoltam, ez az Apple File transfer Protocol, ami mac-ek közötti megosztást teszi lehetővé, ennek van linux alatti implementációja ami netatalk névre hallgat, ezt használtam a szerveren.
Itt jött a meglepetés, a sebesség bődületes 95 Mb/s a macbookról a szerverre, 105 Mb/s a szerverről a macbookra.

Ezeket a sebességeket 6144 -es MTU mellett értem el, a macbook 9000ig vinné, de debian szerver hálókártyája "csak" ennyit bírt.

Szóval most very happy vagyok, az usb-s winyót is a szerverre dugtam, mivel semmi sebességet nem vesztek vele és a cuccaim legalább bárhonnan elérhetőek :D:D:D

(#1123) sto1911 válasza tomi7711 (#795) üzenetére


sto1911
veterán

Nekem is ugyanez a gondom akadt, valakinek sikerult megoldania?

(#1124) LazzL


LazzL
tag

A swap-nak milyen fájlrendszer kell?

Üdv.: -= LazzL=-

(#1125) Speeedfire válasza LazzL (#1124) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

swap :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1126) LazzL válasza Speeedfire (#1125) üzenetére


LazzL
tag

és lehet swap-ra formázni openwrt alatt?

Üdv.: -= LazzL=-

(#1127) LazzL válasza LazzL (#1126) üzenetére


LazzL
tag

asszem megoldottam.
mkswap /dev/sdaX

Üdv.: -= LazzL=-

(#1128) sto1911


sto1911
veterán

uhttpd problemam van:

Fut a uhttpd, https protokollon, es remekul mukodik egy darabig. Aztan valamiert nem lehet hozza csatlakozni, ezzel a hibaval jon vissza:

An error occurred during a connection to 192.168.1.1.
Cannot communicate securely with peer: no common encryption algorithm(s).
(Error code: ssl_error_no_cypher_overlap)

Ugy tunik, hogy csak a Firefoxot erinti a problema, Explorerrel akkor is megy, ha a FF-al nem. Egy FF ujrainditas + recent history torles ugy tunik segitett, de nem tudom mi lehet az oka. Gyanitom, nem a uhhtpd-vel van gond :N

[ Szerkesztve ]

(#1129) redlingg


redlingg
tag

hello
bajlódok egy új wr1043n routerrel.Nem tudom elérni a beledugott usb drivot.Tudna vki segíteni?A router menüjében látom de az explorerbe beirva a 192.168.1.1/megosztott drive neve parancsra hibás belépési azonosító üzenetet kapok.A password/login ablakig el sem jutok.
köszi

(#1130) Intruder2k5 válasza redlingg (#1129) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha jól rémlik, először meg kell változtatni mind az Administrator, mind pedig a Guest jelszavát, majd ezután mehet a megosztási szolgáltatás indítása. Pontosan nem tudom, hogy mi a gomb felirata, de valami Start Service, vagy Start Sharing, vagy mittudomain :-)

(#1131) redlingg válasza Intruder2k5 (#1130) üzenetére


redlingg
tag

ez megvolt...

(#1132) Sniper888


Sniper888
csendes tag

Sziasztok!

nekem is van egy ilyen csodám, legújabb gyári FW vel. azt szeretném elérni rajta hogy a ruterem egy külső Ap-ra tudjak valahogy csatlakozni, de nem akar sikerülni, mert reparter, vagy Bridge mód nincs, az új fw ben van WDS de az meg ha nyilt hálózathoz akrom használni kiítja hogy : AP channel can't be sat to auto if the WDS is checked.. akármit álítok be neki. nem tudnátok segíteni nem igazán csináltam még ilyet.

az Ap jele gyenge, és azt akarom használni valahogy erősíteni, vagy ezzel venni a AP jelét, gondolom az nem megoldható hogy csatlakozzak az AP-ra mint egy natúr pc-n ??

lehet, hogy nem lehetséges amit elképzeltem, ha valamit nem jól gondoltam akkor nézzétek el nekem. kezdő vagyok a témában...

az lenne a lényeg hogy elérjem a AP(aruba)-->Ruter-->(kábel v. wifi)--->PC.

segítséget előre is köszönöm!

Sniper

GIGABYTE Z490 VISION G, Intel i7-10700KF, 32Gb Ram, RX580 8GB , Corsair HX850i Platinum, CoolerMaster RC 690

(#1133) LazzL válasza tomi7711 (#808) üzenetére


LazzL
tag


Le tudnád írni, hogy pontosan mit hogy merre?

[ Szerkesztve ]

Üdv.: -= LazzL=-

(#1134) tomi7711 válasza LazzL (#1133) üzenetére


tomi7711
aktív tag

Mi merre? :)

(#1135) zsolt501 válasza Stoto (#1122) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Le a kalappal kitartó vagy, ez a szerver engem is érdekelne, hardverilag és szoftverileg.
Kicsit bővebben kifejthetnéd, jöhet privát is mert én is összeakarok rakni egy szervert.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1136) LazzL válasza tomi7711 (#1134) üzenetére


LazzL
tag

Hát hogy mit hogyan kell beállítani, hogy jó nagy legyen a programoknak a hely, de azóta már megcsináltam... :)

Üdv.: -= LazzL=-

(#1137) tomi7711 válasza LazzL (#1136) üzenetére


tomi7711
aktív tag

Ja ok :)

Amúgy én ez alapján csináltam: http://eko.one.pl/?p=openwrt-externalroot

(#1138) Fifi válasza zsolt501 (#1135) üzenetére


Fifi
őstag

Nehogy privátba beszéljétek ki! :((( :B
Engem is érdekelnének a részletek, de ha ide nem fér el, akkor nyissatok egy új topicot vagy írja le blogba :U :K

(#1139) Stoto válasza Fifi (#1138) üzenetére


Stoto
tag

(#1140) rionpulya válasza Stoto (#1139) üzenetére


rionpulya
tag

Szia,

A biztonsági rész érdekelne, csak épp wr1043nd router-re (openwrt-re) alkalmazva. :)

Bekonfigurálni a routert, hogy kívülről ssh-tunnelen keresztül elérhessem a belső hálózatom, illetve amit te is írsz, hogy nem védett wifi-n hazatunnelezel, hogy a NAS-on keresztül menj ki az internetre.
És az SSH konfigurálása is érdekelne, hogy csak rsa key-file-al lehessen belépni.

[ Szerkesztve ]

(#1141) vargalex válasza rionpulya (#1140) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Az, hogy kívülről ssh-tunnelen érd el a belső hálót, nem router configon múlik. Egyszerűen ssh-zol a routerre, és csinálsz egy ssh tunnelt a puttyban. Természetesen a portot, illetve a destination-t cseréld a megfelelőre.
Ha ssh tunnelen keresztül akarsz netezni, akkor pedig proxyznod kell.

Ha csak key-el akarod engedni a belépést, ezt megteheted LuCi-ból, illetve konzolból is. LuCi-ban a System->SSH key-sbe bemásolod a kulcsot, illetve a Services->Dropbear SSHd-ben letiltod a Password authentication-t.

Konzolon a kulcsot bemásolod a /etc/dropbear/authorized_keys file-ba, illetve a /etc/config/dropbear-ban a PasswordAuth-ot off-ra állítod.

Kulcsot pedig pl. a puttygen-el tudsz generálni.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1142) masterful87


masterful87
senior tag

Sziasztok!

Egy ilyen routert szeretnék venni, egyelőre beérném a gyári fw-vel.
Abban viszont nincsen nyomtató támogatás!

Ha veszek egy ilyen vagy egy ilyen print servert, akkor ezt az egyik LAN portba dugva hálózaton máris elérhető lesz a nyomtatóm?

Ennek a mutatványnak az ára már olyan 20 ezer, 13 ezer a router, 6-7 ezer a print server.
25 ezerért meg már kapnék D-Link DIR-825-öt, amire azonnal rádughatom a nyomtatót.

De szeretnék rádugni egy meghajtót is a routerre, 1043ND esetében, ha használok print servert, akkor megmarad az USB a winyónak, de ha a DIR-825-be dugok egy USB hubot, abba meg egy meghajtót meg egy nyomtatót, az is működni fog?!

(#1143) Alex91 válasza masterful87 (#1142) üzenetére


Alex91
félisten

IMHO a D-LINK a gyari FW-vel csak windows ala tudja megosztani a nyomtatot, es ugy, hogy egyszerre csak egy gep hasznalhatja... (Magyaran ugy kell elkepzelni, mint amikor USB-n a gephez van kotve, csak most a LAN-on keresztul, tehat igazandibol nem szabvanyos halozati megosztas...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1144) masterful87 válasza Alex91 (#1143) üzenetére


masterful87
senior tag

Hát pedig nagyon reklámozzák azt a SharePort vagy milyen szuper rendszerüket! :D

Jól van, köszönöm, akkor a tutit csinálom, 1043ND + printserver. Erre garancia van! :D

Később meg úgyis benevezek egy hálós, vagy wifis nyomira, vagy multigépre.

Köszi a segítséget.

(#1145) nbalus2k


nbalus2k
csendes tag

Nos kaptam egy új routert :C

Amin persze minden tökéletesen megy, gond nélkül. Az előző szellemhibái nélkül. Viszont az lenne a kérdésem, hogy mi a hüp hüp hüp öt lehet kezdeni a SAMBA-val, hogy win7 alatt ne akarjon nekem felhasználó/jelszót kérni? Egyszerűen nem tudom megoldani. Még a Samba 3 dokumentációjában volt egy reg tipp, de az sem segített. Valakinek 5let?

Köszönöm,
Bálint

(#1146) tomi7711 válasza nbalus2k (#1145) üzenetére


tomi7711
aktív tag

Nekem így néz ki a samba configom (/etc/config/samba)

config 'samba'
option 'name' 'openwrt'
option 'description' 'openwrt'
option 'workgroup' 'WORKGROUP'
option 'unix charset' 'utf-8'

config 'sambashare'
option 'name' 'usbhdd'
option 'path' '/mnt/hdd'
option 'guest_ok' 'yes'
option 'browseable' 'yes'
option 'read_only' 'no'

simán megy.
A régi fw-rel voltak nekem is ilyen gondjaim, de ezzel simán megy. Abban volt egy opció amit át kellett írni, de úgy néz ki nem szükséges mert ebben nincs benne... :)

(#1147) nbalus2k válasza tomi7711 (#1146) üzenetére


nbalus2k
csendes tag

Sikerült kideríteni a probléma okát:

/etc/samba/smb.conf.template -ben a user-ről share-re kellett átállni authentikálásban és ez megoldotta ( igaz nem a legbiztonságosabb, de ha valaki feltöri a WPA2-t akkor megérdemelte :) )

Köszönöm a segítséget!

(#1148) szabifotos


szabifotos
senior tag

sziasztok!

Kinéztem egy routert. TP-LINK TL-WR941ND

Kérdésem az lenne, hogy ha kicserélném a 3 antenna közül az egyiket erre a kültérire: http://www.ipon.hu/webshop/product/tp_link_tl_ant2412d/41169

akkor működne e illetve mennyivel lenne nagyobb a hatótáv? Ennek az antennának tudtommal N-es csatlakozója van, a routernek meg SMA. Átalakítóval működne a dolog?

(#1149) tomi7711 válasza nbalus2k (#1147) üzenetére


tomi7711
aktív tag

Azzzzaz! :) nm

(#1150) Speeedfire válasza szabifotos (#1148) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

a milyen routert topicban kérdezz erre rá
elvileg nem megoldás ha csak az egyiket cseréled ki, vagy mindet vagy egyiket sem
sőt az sem jó ha az egyiket elviszed máshova a többi meg ott marad

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.