Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40701) Kris87 válasza vargalex (#40685) üzenetére


Kris87
aktív tag

Köszi, de mehet ide domain név is? Nincs fix külső ip-je a kamerának, no-ip-vel oldottam meg. Illetve nem oldottam meg, mert fél napja nem elérhető a router amin a kamera van, valószínűleg nem frissült ip váltáskor. Újra kéne indítani csak 250 Km-re van és nincs ott senki. :D

(#40702) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! erre valaki?

(#40703) vargalex válasza xigris (#40702) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Tűzfalhoz nem nyúltál? Belülről megy rendesen?

Alex

(#40704) xigris válasza vargalex (#40703) üzenetére


xigris
őstag

Mióta szétnéztél nem nyúltam semmihez annyi változás hogy beraktam egy kis home szervert ami megy nonstop annak az ip címére is továbbítottam portot(21) de az sem megy kivülről vagyis azt ha az otthoni gépről nézem kivülről akkor megvan viszont a routeré az nincs meg otthonról sem és innen a munkahelyről sem :R

(#40705) vargalex válasza xigris (#40704) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha adsz privátban megint hozzáférést, akkor szívesen megnézem.

Alex

(#40706) patakidr válasza Kicsirics77 (#40695) üzenetére


patakidr
aktív tag

De elolvastam.
Azt szerettem volna kérdezni, hogy az alap (ami a gyárira megy fel) és az upgrade FW között milyen funkcionális különbségek vannak? Magyarán: mennyivel lesz jobb nekem, ha upgrade-elem?

(#40707) patakidr válasza vargalex (#40698) üzenetére


patakidr
aktív tag

en mindig klonozok es masoknak is javaslom.

De igen, alapból csak a kábelnetnél (UPC) kellene klónozni. Mexokás, + tréhómnál nem mindig megy anélkül....

(#40708) vargalex válasza patakidr (#40707) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

UPC-nél már elég régen nem kell klónozni.

A másik kerdesedre: a sysupgrade firmware tartalma (funkcionalitása) megegyezik a factory-éval. A különbség az, hogy ez OpenWrt frissítésére való (pl. ha egy régebbi verzióról váltasz), míg a factory a gyáriról átállásra.

Alex

(#40709) SteveBeard válasza xigris (#40702) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Sziasztok!

Az nálam az ftp elérés adta meg magát... port jó, jelszót is elfogadja, csak éppen nem érem el a routert...
Eddig jut:
Entering Passive Mode (188,36,242,11,84,189) azután csak pörög-pörög....
Nem tudok rájönni mi a gondja....

Bentről minden rendben...

Steve

(#40710) xigris válasza SteveBeard (#40709) üzenetére


xigris
őstag

Nekem odáig sem jut el

Vargalex megy a privi

(#40711) Mr.Skynet válasza suste (#40681) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Köszi a választ! :R

Már nem célom a routerrel torrentezés (költöztem, szolgáltatót váltottam stb.).
3 dolog lenne fontos ami jelenleg még, illetve korábban sose jött össze nekem openwrt-vel:
- stabilitás
- normális sebesség 1 eszközzel, itt a wifi-re gondolok: openwrt-vel 40Mbit volt a max ami időnként leesett 30-ra vagy alá, gyári FW-vel a 100Mbit is egész stabilnak tűnt (~1,5éve)
- és most ugye szükségem lenne a dlna-ra, ezen kívül egy samba is kellene és lehetőleg ntfs partíciót kellene megennie akár milyen csiga tempóban, ha 2MB/s már megy az nekem már elég.

Erre kellene nekem a világ legegyszerűbb megoldása :B

[ Szerkesztve ]

(#40712) suste válasza Mr.Skynet (#40711) üzenetére


suste
veterán

én sajna tuti megoldásról nem tudok ezekre egyben -de szerintem senki
-stabil a gyári fw-vel nem lesz, legalábbis olyan stabil mint pl openwrt-vel
-a wifi sebesség nagyon változó,és én azt érzem, hogy a gyári fw-ben próbáltak mókolni valamit a wifi stabilitás/sebesség érdekében (adtak is neki valami szép rövidítéses nevet a weboldalukon), ami viszont pont rosszat tett a router stabilitásának, és ezért fagyogat
még régebben valaki más írta más topicban, hogy a wifivel nem szabad/nem lehet úgy számolni, mint a kábeles csatlakozással, pl nem folyamatos torrentezésre való.....abszolút egyet értek!
webezni tökéletes, viszont arra bőven elég az 54mbites kapcsolat is

-dlna meg nem fog menni a gyárival SAMU tv-re, ez is tény (vargalex fw-ben is benne van az ushare, és ott sem megy)
-openwrt-vel az NTFS egyértelműen felejtős, legalábbis ezzel a routerrel (lehet hogy a 3600 jobban bírná, de azzal még nem próbálkozott senki tudtommal), főleg hogy samba-n szednéd le/fel a filmeket.....sokkal tovább tartana egy film feltöltése a router HDD-re, mint a letöltése:) -és nem kicsivel....akár 10X tovább!

(#40713) mgrincs válasza SteveBeard (#40709) üzenetére


mgrincs
tag

Szia,

úgy hangzik, mintha a passive kapcsolatkor a véletlenszerű port-számot már nem engedné át.
Elvileg, mivel a szerver oldal sokaknak működik, nincs aktiválva olyan tűzfalad, amely esetleg vágja ezeket a portokat valamiért? Vagy csak egyszerűen, ha van kliens oldali tűzfalad, akkor próbáld azt kikapcsolva.

Szerk:
Továbbgondolva, ha belülről megy, akkor csak úgy lehet a kliens a hibás, ha másik géppel próbálsz kintről támadni.

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

(#40714) Mr.Skynet válasza suste (#40712) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Olvastam itt picit visszalapozva, hogy sokaknál nem stabil a gyári fw, én komolyan nem értem kinek miért van ez. (3.13.12 Build 120405 Rel.33996n a router hasán ver: 1.8 van)
7/24-ben nyomtam neki a torrentet folyamatosan 5-6MB/sec-el felfelé, elmebeteg peer kapcsolati számokkal utorrent-ben a volt melóhelyemen kb. már seed szervernek használtam a notit és ezt a routert. Eskü nem volt sose problémám, mondjuk a dhcp ki volt kapcsolva, lehet számít nemtom, a lan port-ba ment az internet is. Ellenben itt van valahol a fórumban, most nem keresem vissza... sz.ptam jó sokat az openwrt-vel, már ram ic-ket is cserélgettem remélve, hogy az segít vagy a stabilitáson vagy a sebességen, utána is a transmission ugyan úgy 2 vállra fektette az egészet otthoni 5Mbit feltötéssel is, végül már mondjuk én barmoltam el valamit nagyon, akkor már 2 óránként lefagyott az egész, a hajam kihullott tőle, a wifi ap-t viszont random kénye kedve szerint eldobta és lehetett restartolni, erre volt valami megoldás valaki segített itt, de azzal meg a wifi sebessége a béka segge alá ment le. Épp ezért félek, hogy felteszem megint a openwrt-t és véletlenül úgy fog járni a szeretett kis 1043nd, mint anno a gyári FW-es d-link dir635 ami közelített a használhatatlanhoz, szegényt 1db dc és 3utp kábel sem fogta meg, csak az 5 méterre lévő válaszfal :W sajnos elszakadt a cérnám...

Még nemtom mi legyen így, kissé (nem kicsit) elkeseredtem, lehet hagyom a fenébe az egészet és megy direktbe a vinyó a TV-re :B Azért köszi a segítséget!

(#40715) SteveBeard válasza xigris (#40710) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Nekem az a probléma, hogy nem ír hibát... a logban sem látszik semmi, csak annyit ír, hogy Login Ok.
Kapcsolathívási hibánál legalább tudnám hol keressem a megoldást, mert pl. akkor írja ezt, ha a 2221-es porton próbálkozom belülről. Akkor szokott előfordulni, ha itthon tesztelem a telefonnal és bekapcsolva felejtem a wifit.

Steve

(#40716) Intruder2k5 válasza SteveBeard (#40715) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Se aktívban, se passzívban nem megy?

(#40717) suste válasza Mr.Skynet (#40714) üzenetére


suste
veterán

ha jól értem, akkor switch módban használtad gyári fw-vel, ami azt jelenti, hogy a procinak semmi köze nem volt az adatmozgáshoz....még jó hogy stabil volt
tehát a kérdés az, hogy az openwrt-vel is ugyan így volt-e összekötve minden?

másik dolog, hogy ez a router nem fog bírni 5Mbites feltöltést a rádugott vinyóról TM-en keresztül (főleg nem ha NTFS van rajta) -szigorúan magánvélemény, mert tudom hogy volt akinek ment több is, de szerintem ők nem használtak DLNA-t
vagy az 5Mbitetis pc-ről értetted? ha igen, akkor minek váltottál openwrt-re?

megint csak magánvélemény, hogy mindenki akinek nem megy rendesen openwrt alatt a router, annak csak annyi baja van, hogy sokat vár el tőle

ha van lehetőséged, akkor váltsál a 3600-osra, eddig szinte senki nem bánta meg.....(proci 400vs560, ram 32vs128)

ja! ha nem menne együtt a TM és a miniDLNA a routeren, akkor én is maradtam volna a "vinyódugdosás tv-re" verzión, mert szerintem nincsen értelme a router-re másolgatni a pc-ről......

[ Szerkesztve ]

(#40718) vzoli1987


vzoli1987
aktív tag

egy apró kérdés, a vargalex féle firmben a transmission úgy van beállítva hogy 1 letöltés fusson? vagy pedig szükséges a transmission-cli csomag felrakása?

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#40719) cimp válasza vzoli1987 (#40718) üzenetére


cimp
senior tag

Úgy van beállítva, h 2 letöltés fusson, de nem kell felrakni semmit. Luci-ban beállítod, h 1 legyen. Vagy a kliensben is betudod állítani, de akkor újraindítás után visszaáll.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#40720) SteveBeard válasza Intruder2k5 (#40716) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Passzivban csinálja ezt, aktívban "port parancs hiba"

Steve

(#40721) ZPKing


ZPKing
tag

Sziasztok.

WR1043ND router oscam miatt van ez a firmw.
Olyan gondom lenne hogy ezen a firmware-n:
http://oscamwrt.mooo.com/wrt/apr_13/ar71xx/___8mb___/
attitude adjustment 12.09-rc1 oscamos változat.

A gond az hogy ha bármelyik dhcp által adott ip-ről elkezdem terhelni a netet (20/10) pl youtube vagy torrent.
akkor eldobja magát a wifi. ha abba hagyom a terhelés akkor magához tér.
Pl folyamatosan csinálja ha nas el kezd torrentezni ő kábellel kapcsolódik.
Csinálja akkor is ha laptoppal wifin youtubozok. akkor is kihal a wifi.
És ezt már észrevettem a vargalex féle firmware alatt is.
És ha jól láttam akkor ilyen elmegy a wifi jelszint.

Nem tudjátok mitől van?
Marhára idegesítő.
Köszi

(#40722) Altbrucke válasza vargalex (#40708) üzenetére


Altbrucke
tag

max. akkor ha MAC ütközés van :D

(#40723) Kris87 válasza SteveBeard (#40720) üzenetére


Kris87
aktív tag

Szia!

A vsftpd konfighoz ezt tedd hozzá:

pasv_enable=YES
pasv_min_port=kivant_port_szama
pasv_max_port=kivant_port_szama

Ezután a routeren a kívánt portot ki kell nyitni a forgalmi szabályoknál. Ha ezzel megvagy, akkor passzívban már menni fog!

(#40724) suste válasza ZPKing (#40721) üzenetére


suste
veterán

sajnos ez a router ilyen
a leggyengébb láncszem a wifije (húú de szépen fogalmaztam:) ), komoly terhelés hatására ez az első amit elveszít
főleg ha még DMA hiba is van valamelyik wifis eszközzel (logban vannak DMA-s bejegyzések?)
sajnos ezt csinálja az összes fw-vel (a gyárival a kegkevésbé, de az meg fagy)

(#40725) krealon válasza SteveBeard (#40709) üzenetére


krealon
veterán

"Az nálam az ftp elérés adta meg magát... port jó, jelszót is elfogadja, csak éppen nem érem el a routert...
Eddig jut:
Entering Passive Mode (188,36,242,11,84,189) azután csak pörög-pörög....
Nem tudok rájönni mi a gondja....

Bentről minden rendben..."

Bentrol - legjobb tudomasom szerint - a 21-es (szabvanyos) porton erheto el az FTP szerver. Ez esetben nincs cimforditas (NAT, Network Address Translation), tehat a kliens es a szerver is kozvetlen port cimeket adhat meg, amit a masik fel el tud erni.

FTP folyamatabra:

Kivulrol az FTP szervert cimforditason (NAT) keresztul erhetjuk el, ami szabvanyos porthasznalat mellett (port 21) a routerbe beepitett conntrack_ftp modul segitsegevel letrejonnek a szukseges port atiranyitasok (port forward).

A conntrack viszont csak a szabvanyos (21-es porton) kozlekedo portnyitasi kerelmeket dolgozza fel, igy a nem szabvanyos porton kommunikalo programok hoppon maradnak, ha mindket fel NAT mogott van (a masodik (adat) csatorna nem nyilik meg a portforward-ok hianya miatt).

Remelem erthetoen fogalmaztam.

Szerk:
(#40723) Kris87 megoldasa valoban mukodik contrack_ftp hellyettesitokent passziv modban.

[ Szerkesztve ]

(#40726) vargalex válasza Mr.Skynet (#40711) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A linkelt hozzászóláson látszik, hogy OpenWrt alatt azért lassabb a WiFi, mert csak 150 Mbps-en (azaz 20 MHz-en) megy. Ez azért van, mert 40 MHz esetén alapesetben az OpenWrt ellenőrzi, hogy van-e a szomszédos Wifikkel ütköző csatorna (a gyári firmware ezt nem vizsgálja). Ha van, akkor visszakapcsol 20 MHz-re. Persze lehet erőltetni a 40 MHz használatát, a LuCI-ban is kipipálható az opció.

Alex

(#40727) vargalex válasza krealon (#40725) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az az érdekes, hogy én sem szabványos porton használom az ftp-t, illetve a build-emben sem azon van. Mégis nálam és elég sok embernek is megy a külső passzív elérés. Akkor szokott inkább gond lenni, ha a TP-Link egy másik router mögött is van. Na, akkor nem elég egyetlen portforward (az elsődleges routeren).

Alex

(#40728) patakidr


patakidr
aktív tag

Gargoyle FW-ben nicsen lehetőség az automata csatornabeállításra, mint a gyáriban? Mert én csak azt találtam, hogy fixen 1 csatornára (esetemben 11) állítja be a router oszt jóccakát.

Az automata csatornabeállítás értelme éppen az volna, hogy az esetleges ütközések esetén másikra váltson, vagy nem jól tudom?

Más:
kicseréltem a gyári antennákat szintén gyári 8 dBi-sekre, de nem tapasztalom, hogy jelentősen erősebb lett volna a jel azokon a helyeken a lakásban, ahol eddig gyenge volt.

Mi kellene, hogy tegyek még, hogy erősebb jelem legyen?

[ Szerkesztve ]

(#40729) ZPKing válasza suste (#40724) üzenetére


ZPKing
tag

Akkor ezzel nem lehet semmit csinálni???
Ezek szerint ez egy nagy szar router akkor
Ha valaki tud rá valami megoldást kérem ne tartsa magába.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#40730) vargalex válasza patakidr (#40728) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

OpenWrt alatt (így Gargoyle alatt is) elvileg az auto csatornabeállítás pont azt csinálja, amit írsz. Gyári alatt szerintem egy fix (talán 6-os) csatornát jelent.

Alex

(#40731) vargalex válasza ZPKing (#40729) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A kliens oldalon érdemes WiFi adaptert cserélni. Esetleg másik csatornát próbálni.

Alex

(#40732) pankotain válasza vargalex (#40676) üzenetére


pankotain
tag

Hihetetlen de sikerült az OpenVPN

De azt nem írta le senki:
A jelszó mindig ugyan az
A többi adat is ugyan az csak a név nem ezekbe.
[Name]
An optional company name []

www.pankotainorbert.hu

(#40733) cimp


cimp
senior tag

Szia Alex!

A build-edből, hogy lehetne egy olyat készíteni, amiben nincs benne olyan modul ami nekem nem kell, viszont benne van az openvpn?

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#40734) ZPKing válasza vargalex (#40731) üzenetére


ZPKing
tag

De ha kábelen terhelem akkor is kihullik a wifi
tehát nem csak akkor ha laptopról wifivel.
Egyik eszközben sem tudok wifi adaptert cserélni
(notebook samsung teló, diablo wifi cam)
Akkor megy a router eladásra.
Más nem küzd ezzel a problémával?

[ Szerkesztve ]

(#40735) vargalex válasza ZPKing (#40734) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Esetleg megpróbálhatod egy BackFire firmware-val is (ha nem 1.10-es a routered és nem is a legújabb gyári firmware volt rajta eredetileg), hátha a 2.6-os kernellel stabilabb.

Olyannal még nem találkoztam, hogy kábeles terhelés esetén eldobná a WiFi-t.

Alex

(#40736) krealon válasza vargalex (#40730) üzenetére


krealon
veterán

"Gyári alatt szerintem egy fix (talán 6-os) csatornát jelent."

TL-MR3420-as gyari firmware es auto channel beallitas mellett akar naponta mas-mas csatornat hasznal nekem. Ebbol en arra tippelek, hogy a gyari firmware is valami adaptiv modszert hasznal, nem csak egy fix erteket. :R

(#40737) ZPKing válasza vargalex (#40735) üzenetére


ZPKing
tag

1.10-es ezért nem is foglalkoztam a backfire-vel
Van egy nasom ami kábellel gigabiten van a routeren.
Azon van torrent és úgy van belőve hogy este 11 és másnap 12ig tölthet mert ha otthon vagyunk akkor ne foglalja a sávszélt. Ha beindul a torrent este 11 kor a wifi regelre elhullik a wifi led folyamatosan világít.
ekkor kihúzom a háló kábelt a nasból 1 perc múlva vissza tér a wifi.
másik amit észre vettem laptopomról wifivel kapcsolódok. ha torrentezek vagy hosszabban letöltök és vagy youtubozok egy kis idő múlva elkezd ingadozni a wifi jelszint és eldobja magát.
Nem értem én ezt.

[ Szerkesztve ]

(#40738) vargalex válasza ZPKing (#40737) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Akkor esetleg próbálj meg egy újabb build-et. Egyébként az miért baj, hogy a WiFi led folyamatosan világít? Annyit jelent, hogy be van kapcsolva és nincs rajta forgalom.
Ami még eszembe jutott: az nem lehet, hogy a NAS-on futó torrent elhasználja az OpenWrt által biztosított 16384 kapcsolatot? (Mondjuk ez elég soknak számít. A gyári jóval kevesebbet tud, ráadásul be is hal tőle a router. Anno csináltam erről egy mérést.)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#40739) patakidr válasza vargalex (#40730) üzenetére


patakidr
aktív tag

Akkor nem olvadtál figyelmesen: épp' azt írom, hogy NEM találtam benne auto beállítást.

(#40740) suste válasza ZPKing (#40737) üzenetére


suste
veterán

én is ezeket próbáltam amiket alex írt,több kevesebb sikerrel
nagynehezen kitapasztaltam, hogy pont a laptopom wifijét nem szereti a 1043
-elős körben feladtam a 300Mbitet (nem volt nehéz, mert a wifis eszközök csak webeznek), és fix "G"üzemmódra állítottam a routert egy teljesen üres csatornára, innentől sokkal stabilabb lett a wifi...
-majd késöbb kicseréltem a laptop wifikártyáját (realtek cuccokat nem szereti ez a router), ezzel mégjobb lett

azt sokan észrevettük már, hogy amikor elkezdjük terhelni a routert (igaz routeren futó klienssel), akkor elsőnek a wifi száll el
gondolom hasonló dolog történik nálad is
nekem ilyesmi gondom nem volt, mert 10/1-es nettel használtam, nem tudtam agyonterhelni kábelen:)

(#40741) vargalex válasza patakidr (#40739) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

De, elolvastam figyelmesen. A Gargoyle webes felületét nem ismerem, de mivel ez egy OpenWrt, így a config file-ban SSH-n beállíthatod az auto értéket.

Bár, ez is igaz:

"Specifies the wireless channel to use. In station mode the value auto is allowed, in access point mode an actual channel number must be given"

Alex

(#40742) patakidr válasza vargalex (#40741) üzenetére


patakidr
aktív tag

config file-ban SSH-n beállíthatod az auto értéket.

Sajnos ehhez laikus láma vagyok, mit is jelent ez pontosan?

(#40743) Bripor


Bripor
csendes tag

U

[ Szerkesztve ]

(#40744) SteveBeard válasza Kris87 (#40723) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Köszönöm!
Megpróbáltam távolról, de mobilról nem egyszerű. Nem is jött össze egyelőre. Majd otthon pcr-ől..

Steve

(#40745) vargalex válasza SteveBeard (#40744) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A fura az, hogy xigris-ét megnéztem és tőlem megy minden gond nélkül.

Alex

(#40746) SteveBeard válasza vargalex (#40745) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Mondanám, hogy nézd meg nálam mi a helyzet, de lehet már jól osszekutyultam. Egyébként a hozzáférés valtozatlan.

Steve

(#40747) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Sziasztok !
Ilyen routerem van és szeretném a hatótávolságát növelni.
A házon beül ( földszint ) és a kertben.
Sokan mondanak sokfélét, légyszíves konkrét tanácsot kérnék.
Tök hülye vagyok hozzá. :DDD
Vettem egy androidos táblagépet és baromi lassú vele ...
Előre is köszönöm a segítséget :R

(#40748) vargalex válasza SteveBeard (#40746) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Próbáltam, de az ftp jelszó biztos változott.

Alex

(#40749) Mr.Skynet válasza suste (#40717) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

"openwrt-vel is ugyan így volt-e összekötve minden?"
WAN portba kapta a netet, szóval ott már nem switch-ként ment ez tény.

Az 5Mbit feltöltést az említett transmission kliensre mondtam, tehát az usb-re kötött hdd-ről ment a torrent, nem pc-re értettem.

Lehet, hogy sokat vártam el tőle, de másoknál a torrent kliensben fele annyi peer kapcsolattal is ment 10Mbit lazán és nem borult össze az egész router, ezért voltam tőle idegbeteg. Volt, hogy bekorlátoztam 10KB/sec-re, pár óra után akkor is beállt mint a gerely.

Az egyetlen ok, amiért anno kipróbáltam az openwrt-t, hogy a routerrel szerettem volna torrentezni. Sikerült, csak hát, hogy is mondjam - túl sok volt már a kompromisszum :U

Közbe olvasgattam a Samsung TV fórumban is, vannak páran akik openwrt-vel miniDLNA klienssel használnak 1043nd-t, nem beszéltem velük, de gondolom nekik is megy valahogy :U . Már próbálom rászánni magam, hogy megpróbáljam újra az openwrt-t :B

Szerk.: (#40726) vargalex, valami rémlik erről, még talán régebben is Te írtad ezt nekem ;)

[ Szerkesztve ]

(#40750) arty


arty
veterán

szolgáltatóm a korábbi sima kábelmodemet a következőre cserélte:

"Cisco EPC3925 EuroDocsis 3.0 2-PORT Voice Gateway"

ezzel a router nem rendes "külső", hanem belső IP-t kap a WAN interfacere, DHCP-n
(az előző eszköz rendes nevén mi volt? bridge?)

van mód ennek a "csodának", amire semmi szükségem nem volt, a régi módon való használatára?
tehát, hogy a tplinkem figyeljen a netre, a cisco pedig teljesen transzparens legyen?

konfig:

internet --->>> <WAN/DHCP client> cisco router <LAN/DHCP srv> --->>> <WAN/DHCP client> tplink router vargalex 1.1.5 <LAN/DHCP server> --->>> <LAN/DHCP client> PC1/PC2/PC3

ha nem tud sehogy "modemként" mőködni az uj cisco routerem, mit kell tennem, hogy mégis
- tudjak böngészni a routerre lanon, wifin kötött gépeken (nem is értem miért nem megy ez alapból)
- elérjem mondjuk a tplinket SSH-n (tunnelt csináljak), vagy a tplinkre kötött pécén futó passzív FTP-t (99/98-as porton fut)

pl: esetleg csak simán portfowardolnom kellene a ciscon pl a 99/98as portot a tplinkre, a tplinken meg már eleve forwardolva van a pécére...

de a böngészés nem működését akkor se értem :/

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.