Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 12:00:40

LOGOUT.hu

Tőzsde és gazdaság:
Hasznos információk az összefoglalóban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Több mint 460 milliárd forinttal nőtt a magyarok külföldi bankokban tartott betétjeinek összege tavaly. A mélyponton lévő forintárfolyam és a kamatot nem fizető magyarországi bankok miatt választhatták sokan a határon túli pénzintézeteket. A magyarok banki megtakarításainak csaknem egynyolcada van már külföldön.

(#1752) Vesa válasza Ringman (#1751) üzenetére


Vesa
veterán

:C

A tudomány a valóság költészete!

(#1753) stingy2 válasza Ringman (#1751) üzenetére


stingy2
senior tag

"Utoljára nagyobb mennyiségű pénzt 2011 végén és 2012 elején menekítettek ki magyarok az országból."- a hobbista devizaváltók remekül ki tudják jelölni a lokális csúcsot pl. EUR/HUF esetén.
Tavaly is 420-nál menekültek €-ba a népek, most 370-nél meg kuka csend. Fene se érti ezt :D

INTJ

(#1754) forceberg válasza stingy2 (#1753) üzenetére


forceberg
veterán

A Revo a litván felmenőkkel külföldinek számít?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1755) Ringman válasza forceberg (#1754) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem igen.

(#1756) travix válasza Ringman (#1751) üzenetére


travix
aktív tag

szerintem egyszerűen egyre többen mennek külföldre itt bejelentve maradva. Én azt sem tudom hogy tudnék külföldi bankba nyitni számlát revon kívül :)

(#1757) avl válasza Vesa (#1733) üzenetére


avl
senior tag

en is valtottam keveset

(#1758) avl válasza donat_sz (#1737) üzenetére


avl
senior tag

es meg ez is 18.3%-ot jelent az évre

kövessük havonta !

e szempontbol is nekünk optimalis a dec.-ben kamatotvalto babakötveny, mert 2 evre elöre lehet tudni, hogy mennyit fog hozni
raadasul mikor az a 2 ev lejar, utana ~6 honappal lesz lanyom 18 eves, tehat akár ki is vehetö, ha infla nagyon lemenne

(#1760) Ringman


Ringman
nagyúr

a kamatstop marad, amíg az infláció egyszámjegyű nem lesz

(#1761) stingy2 válasza Ringman (#1760) üzenetére


stingy2
senior tag

Ne legyünk naivak, kb ugyanaz van, mint a devizahiteleknél: elQrták a hitelezést, változott a széljárás és ráömlött a f@s az állam(párt)ra. Devizahitelnél lehetett bűnbakot csinálni a bankokból, de itt most nem fog a sok birka fideszes magára mutogatni: hogy hülyék voltunk, csuhajja ripityom... Ehelyett belenyúlnak - ismét- szerződésekbe, hogy kimentsék a kedves adósokat, természetesen a mások pénzén. Most a bankok nem szo.nak akkorát, mert ott a 18%-os kamat, de Te, Én, meg mindenki más adózik a FT hitelesek megsegítésének oltárán, amikor bemegy a boltba és vesz egy babkonzervet, 10 dkg párizsit, vagy lecsókolbászt.
Mondjuk tegnap pont láttam a hülenyuggermamit nyilatkozni, hogy ne vegyék fel a svédeket a natoba, mert megsértettek. Nos, a fő szavazóbázis ennyire hülye: az nem zavarja, hogy lassan nem tud enni, vagy csak hulladékot, de fujj csúnya svédek, ne sértegessék a magyart.

INTJ

(#1762) sambenez válasza stingy2 (#1761) üzenetére


sambenez
addikt

Ugyan már a mami még okos volt.
Mit szólsz az ABBA-s csávóhoz? ;]

(#1763) Ringman válasza stingy2 (#1761) üzenetére


Ringman
nagyúr

Mar a vegtorlesztes ota ez van.

(#1764) ngaba válasza stingy2 (#1761) üzenetére


ngaba
aktív tag

Engem sokkal jobban megijeszt a hivatalos közbeszéd és sajtó állapota.
Én nem követem túlságosan a közéletet már, ezért tud mellbevágó lenni, amikor a telefonom ajánl valami hírt, és belenézve látom, hogy pl. az Origon teljesen elfogadott ma, hogy egy úgynevezett cikkben dobálóznak például a "dollárcseléd" jelzővel. (Biztos ezért ajánlotta a telefonom, azt hitte, hogy valami befektetéses dolog, amit többet olvasok. :)) Azóta, hogy nyomtatott sajtót olvastam, elég sokat változott a világ...

(#1765) Ringman válasza ngaba (#1764) üzenetére


Ringman
nagyúr

Mindig lesz lejjebb, ne aggodj

(#1766) HussarF válasza stingy2 (#1761) üzenetére


HussarF
addikt

Miért releváns ez? Szted máshol nem ugyanennyire vannak képben a nyuggerek?

Biztos láttál olyan videokat is, ahol az USA-ban kérdezik az utca emberét. Ők is megbuknának az "Okosabb vagy, mint egy ötödikes?"-ben.

Vagy Németország? A gazdasági miniszter egy filozófus végzettségű mesekönyvíró, a külügyminiszter meg azt hiszi, hogy az akksikban "kobold" van, a kancellárnak meg emlékezetkiesése van, amikor megkérdezik hova lett a pénz, mikor Hamburgban főpolgármester volt (Cum Ex botrány) és még hosszan lehetne sorolni. Mégis megszavazzák.

Nem ezen dőlnek el a dolgok.

(#1767) Ixion77 válasza HussarF (#1766) üzenetére


Ixion77
Topikgazda

Érdemes figyelni Dr. Copper grafikonját, látványos letörés van reggel óta.

Kis színes:
Az USA-ban nemcsak hogy meg lehet választani bűntetett előéletűt szenátusi képviselőnek, de még ha képviselősége során kerül börtönbe, akkor is tovább végezheti a munkáját a börtönből.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1768) sambenez válasza Ixion77 (#1767) üzenetére


sambenez
addikt

De ott legalább börtönbe kerül. ;]

(#1769) David89 válasza Ringman (#1750) üzenetére


David89
tag

Az oroszok lehúztak az nem vitás, viszont tavaly mindenhol horror áron volt a gáz, és itthon ezzel fűtötték ki 100 forintért a kádárkockákat. Meg is lett az eredménye a devizapiacon.

Tehát korszerűsíteni muszáj lesz, mert az még sem fair, hogy a szigeteletlen hodályokat a közösből fűtik ki. Az meg külön fájdalmas, hogy erre nem indult állami program, amivel be lehetne most röccenteni a leült építőipart.

(#1770) Ringman válasza David89 (#1769) üzenetére


Ringman
nagyúr

már korábban is lehetett volna korszerűsíteni, sőt kellett volna, csakhát: [link]

most meg ugye nem jön az eu-s vagyonka a rendszerszintű korrupció és a jogállamisági kérdések miatt.

(#1771) HussarF válasza Ringman (#1770) üzenetére


HussarF
addikt

a rendszerszintű korrupció és a jogállamisági kérdések miatt.

Ez csak ürügy. Nem a korrupciót tagadom, de a valódi indok az, hogy nem azt csinálják Orbánék, amit az erősebb tagállamok elvárnának. Amit szabad Jupiternek..., ugye.

[ Szerkesztve ]

(#1772) dobolan válasza HussarF (#1771) üzenetére


dobolan
senior tag

Vagyis akkor ugyanazt kapják, mint amit országon belül meg ők tesznek. C'est la vie.

(#1773) Stanlee válasza Ringman (#1750) üzenetére


Stanlee
őstag

Kakadu mennyi gazt vett es mennyiert?

Iden megint noveltek a keszletezesi dijat, mert a Foldgaztarolo eladta az olcsoert vett parnagazt, aztan az igyis-ugyis dragan erkezo orosz gazt valahogy ki kell fizettetni, amire a fogyasztok most pont jok, mint mindig...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#1774) Ringman válasza Stanlee (#1773) üzenetére


Ringman
nagyúr

a matek alapján: [link]
Ha a hitelkeretet és a megvásárolt mennyiséget megnézzük, akkor abból az adódik, hogy egy MWh energia értékű gázt 257,50 euróért sikerült megvenni. Ez már csak azért is érdekes, mert júniusban az irányadó tőzsdei ár (TTF) 100 euró alatt volt, és júliusban is „csak” 100-200 euró között mozgott. (Szijjártó Péter július 21-én számolt be a 700 millió köbméteres vásárlásról - szerk.)

Miután a szerződés részleteit a publikum soha nem ismerheti meg, így ebben az esetben mi is csak találgatni tudunk. Mindenesetre, ha valóban volt akkor megállapodás, amikor azt Szijjártó Péter bejelentette, nehezen értelmezhető a tőzsdei árnál drágább vásárlás.

[ Szerkesztve ]

(#1775) Stanlee válasza HussarF (#1766) üzenetére


Stanlee
őstag

Jeez, en szegyellem magam a nemet kancellar es a sleppje miatt. Hogy tud egy egesz felelossegteljes pozicioban levo ember (nemet kancellar) olyat mondani, hogy nem emlekszik ra? erted, arra en se emlekszem, hogy par eve mekkorat szartam, de amikor tobb milliard eurorol van szo, valamire meg evek mulva is emlekszek... vagy a ma mar emlitett Wirecard is megtevesztette a Bafin-t, aminek ugyanaz a Scholz volt a fonoke.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#1776) HussarF válasza Ringman (#1774) üzenetére


HussarF
addikt

Itt hitelkeretről van szó. A cikk ennek összegét hasonlítja a megvásárolt mennyiséggel. Ami azért érdekes, mert semmi nem utal arra, hogy ezt kimerítették volna. Vásárolhattak a 60%-áért is. Nem ez lenne az első ilyen szakmaiatlanság, amit gazdasági újságírótól látni.

[ Szerkesztve ]

(#1777) Ringman válasza HussarF (#1776) üzenetére


Ringman
nagyúr

mondjuk az is opció lenne, ha nem titkolnák el ezeket hogy különböző határozatokból legyen szükséges visszafejteni az adatokat

egyébként a leszerződött alapár is a 2 hónappal eltolt piaci ár felett van jó pár hónapja (vajon miért?)

(#1778) Stanlee válasza Ringman (#1774) üzenetére


Stanlee
őstag

Kb. 7 TWh-rol beszelunk (kb. 100 TWh az eves fogyasztas), szerintem most mar nagyon semmi se indokolja, hogy ne kezdjenek el arat csokkenteni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#1779) Ringman válasza Stanlee (#1778) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem az indok a magas áfabevétel, abból foltozgatják a kv-t.

(#1780) HussarF válasza Ringman (#1777) üzenetére


HussarF
addikt

mondjuk az is opció lenne, ha nem titkolnák el ezeket hogy különböző határozatokból legyen szükséges visszafejteni az adatokat

Ez kényes kérdés, örök vitatéma. Egyrészt ott van a jogos állampolgári igény, hogy ellenőrizni lehessen, hogy jól lettek-e elköltve az adóforintok, másrészt viszont ezek nagyon érzékeny üzleti adatok, amik, ha más gazdasági szereplők tudomására jutnak, akkor ronthatják az üzleti feltételeket.

(vajon miért?)
Ahh, egy tanulmány esetén, ha a 444-en kell futtatni és már a címében is szerepel egy olyan kifejezés hogy "haveri kapitalizmus", az elég red flag, hogy valóban tudományos-e. Tehát objektív, minden szempontot figyelembevevő és hozzáértő megállapítások vannak benne :)

(#1781) forceberg válasza HussarF (#1780) üzenetére


forceberg
veterán

Senkit nem érdekelnének a szerződések részletei, ha nem teljes mértékű kizsákmányolást folytatnának...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1782) axioma


axioma
veterán

Miert mondja ezt az ersteinvestment? Szerintem teljesen normalisan toltottem ki mindent:
"A kiválasztott piac eltér a társaság legjobb végrehajtási politikájában meghatározottól.
Biztosan rögzíti a tranzakciót?"
siman vennek limitaron vwce-t annyi hogy usd-bol valtva...

eh, most olvasom, a kivalasztott piac...
szoval en ezt valasztottam ki:
Vanguard FTSE All-World UCITS ETF USD Acc XETRA -FRANKFURT
A masik meg nem Acc-os (felteszem azert dragabb is)

Akkor most ezt a figyelmeztetest kell figyelmen kivul hagyni, ez a jo?

[ Szerkesztve ]

(#1783) Mercutio_ válasza HussarF (#1780) üzenetére


Mercutio_
félisten

Legalább elolvastad a cikket? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1784) Ixion77 válasza axioma (#1782) üzenetére


Ixion77
Topikgazda

Feltehetőleg azért, mert nem fizetnek meg megfelelő minőségű és mennyiségű fejlesztőt , tesztelőt és managert. Így sajnos nem lehet tudni hogy mikor valós a figyelmezetés, és mikor csak értelmetlen riogatás. Többnyire az utóbbi. Ha mégis az előbbi, akkor meg kellene szerepelnie kellene az üzenetben hogy mi is lenne a "legjobb végrehajtási politikájában meghatározott" megfelelő végrehajtási módszer és miért.
Ha megnézted és minden rendben van kitöltve, akkor okézd le és haladj tovább.
Amúgy szerintem nem is választhatsz piacot, szóval "a kiválasztott piac" eleve fura.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1785) Ringman válasza axioma (#1782) üzenetére


Ringman
nagyúr

Nekem is ez volt, topikban visszakeresve masnak is, en ezt nem vettem figyelembe, aztan masnap teljesult is a megbizas, amit adtam. (Limitaras)

[ Szerkesztve ]

(#1786) axioma válasza Ixion77 (#1784) üzenetére


axioma
veterán

Koszi!
akkor ezek szerint remelem azt is jelenti, hogy jo az amit kivalasztottam...

(#1787) concret_hp válasza David89 (#1769) üzenetére


concret_hp
addikt

volt állami építőipari program 10+ éven át tartott, csak nem épület korszerítésre , hanem stadionokra, amik az év 340+ napján töküresen állnak, a maradék napokon kb. kitermelik az aznapi üzemeltetési költséget. :C

sok százezer régi házat le lehetett volna szigetelni az erre költött pénzből.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1788) Pfiucska válasza axioma (#1659) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

500m-s arbevetel felett kotelezo (ha jol emlekszem), azert ez nem a hiper kategoria.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#1789) Pfiucska válasza axioma (#1782) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Minden honapban ugyanezzel szembesulok es tovabblepek rajta.. :B

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#1790) Vesa válasza stingy2 (#1753) üzenetére


Vesa
veterán

Szerintem most is veszi aki teheti, csak érthető módon, amikor durva lejtmenetben van a forint, és nem tudni, hol lesz a vége, akkor azok is pánikolni kezdenek akiket amúgy ez a téma nem érdekel. Meg mondjuk így utólag megint lehet okos mindenki, de én azért még emlékszem a 400+ időkre, amikor a topikban hardcore tagok is veszegették ezerrel 395-ért, mert lehetséges scenario volt, hogy lesz az majd 450 is.

Rulettkerék, mindig miondom...rulettkerék! A tapasztaltabbak sem tudják, hogy mit csináljanak, mindig csak utólag. Ha most 450 lenne az EUR, akkor azon menne a sírás, miért nem vettek többet 400-on. Így megy ez.

A tudomány a valóság költészete!

(#1791) Vesa válasza Ixion77 (#1767) üzenetére


Vesa
veterán

Lehet sok rosszat mondani az USA-ra, de az, hogy 8 évnél tovább nem lehet valaki elnök, egy maximal csodás találmány. Nyilvánvaló, hogy az emberi psziché úgy van genetikailag összerakva, hogy nem képes kezelni akkora hatalmat, mint egy ország vezetése. Sorra látjuk az elméjében megborult államfőket -pl. ugye itthon is-, és nagyon nem lenne baj, ha a világ legalább ezt az egy dolgot átvette volna az USA-tól. Akkor háború se lenne a szomszédban, és a vele járó gazdasági problémák sem.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1792) Vesa válasza HussarF (#1780) üzenetére


Vesa
veterán

"másrészt viszont ezek nagyon érzékeny üzleti adatok, amik, ha más gazdasági szereplők tudomására jutnak, akkor ronthatják az üzleti feltételeket."

Hagyjuk a mesét...Maga a király mondotta volt erről a kérdésről: Ezt itt

A tudomány a valóság költészete!

(#1793) válasza Vesa (#1791) üzenetére



addikt

Alapvetően egyetértek, de önmagában nem sokat ér a törvény.
Eredetileg oroszoknál is volt ilyen, azért volt az a Medvegyeves bohóckodás 10 éve, aztán átírták, hogy ne kelljen szórakozni. Kínában is épp most szabták át, hogy micimackó maradhasson még, szóval csak annyit ér ez is, amennyire komolyan veszik.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1794) Vesa válasza (#1793) üzenetére


Vesa
veterán

Jogos, de ez két kvázi diktatúra, pl. trumpnak már nem sikerült ez a dolog. Bár tök mindegy, nálunk is elég volt egy idióta, aki kitalálta a 2/3-ot, ennek isszuk azóta is a levét.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1795) attiati válasza Vesa (#1794) üzenetére


attiati
veterán

a hétvégén még a végén kiderül, hogy a törököknél nagyobb demokrácia van, mint itthon :D mondjuk meglepődnék, ha távozna a bajuszos

[ Szerkesztve ]

(#1796) HussarF válasza Mercutio_ (#1783) üzenetére


HussarF
addikt

Természetesen nem, dehogy olvastam.

Rengeteg cikk jelenik meg naponta, ömlik ránk az információ, ebből ki kell válogatni azt, ami releváns valamint hiteles. Nem fogok olyan cikkeket olvasni, aminek már a címéből látszik, hogy 90% eséllyel egy egyoldalú, irányított véleményt tartalmaz, miközben tudományosnak próbálja eladni magát.

Szomorú egyébként, mert biztos, hogy vannak a 444-en is hasznos információk, amik máshol nem biztos vagy csak később jelennek meg, de nekem sem időm, sem energiám, hogy a moslékból kikaparjam azt a 10%-nyi értékes anyagot. Ezt az irányt választották, vessenek magukra.

Ehelyett elolvasom inkább azokat a forrásokat, amik kiállták az idő próbáját és konzisztensen tudnak red flag nélküli formában információt szállítani, és hitelesnek találtam. (Ennek megállapítása nyilván nem egyszerű, mert mit tud megnézni az ember? Pl. hogy a tapasztalataival összhangban vannak-e a leírtak. Vagy hogy nem mondd-e nagyon ellent minden másnak. Nincs rá abszolút módszer, ez hiteles, az meg nem, de lehet azért kategorizálni több szempont alapján.)

(#1797) Pfiucska válasza HussarF (#1796) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Amúgy megosztanád, hogy miket tekintesz nagyjából hitelesnek?
Én őszintén a Telex indulásakor úgy éreztem, hogy jó lehet, de mostanában egyre inkább zavar, ahogy és amiket írnak.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#1798) pictigjis válasza HussarF (#1796) üzenetére


pictigjis
senior tag

hát ez engem is baromira érdekelne: mégis mi állta ki az idő próbáját magyarországon?

(#1799) Vesa válasza pictigjis (#1798) üzenetére


Vesa
veterán

Az eddig hozzászólások alapján van egy olyan érzésem, hogy alapvetően a NER médiáról lehet szó, mint "hitelesről". :D Érdeklődve várom én is azt a listát.

HussarF
Na és mi a véleményed arról amit linkeltem, a főni titkosítással kapcsolatos kijelentéséről...amikor még ellenzékben volt? Befektetői szemmel is borzasztó, hogy számos adatot nem látunk és mindezt egy olyan vezetéstől, akik anno azzal hakniztak, hogy az energiaszektorban az adatok/szerződlsek titkosítása a nép elleni puccs! Ehhez képest lassan mindent IS titkosítanak.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1800) bandus válasza Pfiucska (#1797) üzenetére


bandus
veterán

+1, sokáig támogattam is őket, de egy idő után baromi fárasztó volt, hogy nulla, zéró pozitív hír jelenik meg náluk. és akármennyire is utálom a kormányt, biztos vagyok benne, hogy valahol valami értelmes dolgot is tesznek, csak ez pl. nem jut el hozzám, mert a szennyes propaganda oldalaikat nem vagyok hajlandó olvasni :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.