Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#801) sfdrakex válasza randras (#800) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Miért nem megy évekig mit csinálsz vele? Telepited a progikat is hozzá és működik. Játékokat letöltéseket másik particióra érdemes tenni C re vagy a windows meg pár felhazsnálói progi. Ha nem nyulsz bele és nem is valami buherált OS-t raksz fel évekig stabilan lassulás nélkül működik win95 óta mindegyik. Persze nem árt ha van jó virus irtod meg havonta kéthavonta ráereszteni másik virus irtot, 1-2 trojai és spy vadászt is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#802) zeorsdfd válasza randras (#798) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

a válasz pedig:
/windows/wcx_ftp.ini-ről csinálsz egy biztonságit....

[ Szerkesztve ]

(#803) Fire/SOUL/CD válasza randras (#798) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Vag ha nem akarod keresgélni, akkor
TC indít/Beállítások/Beállítások mentése közvetlenül fájlba.
wincmd.ini és wcx_ftp.ini fájlokat megnyitja egyből, amiket értelemszerűen a fájl menü/mentés másként parancsával oda mented, ahova csak akarod.

Fire.

UI: Arra ügyelj, hogy pédlául a TC 7.5 W7 alatt nem a windows könyvtárban tárolja a beállításokat, hanem itt: C:\Users\Fire\AppData\Roaming\GHISLER

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#804) randras válasza Fire/SOUL/CD (#803) üzenetére


randras
veterán

okés, köszi! :)) majdnem 100 ftp kapcsolatnál már kicsit macerás volt! :DD

egyébként a leghosszabb élettartamú rendszerem eddig talán egy vista volt, ami <6 hónapig bírta. valami miatt mindig újra kell telepíteni.

(#805) canniball válasza Sk8erPeter (#790) üzenetére


canniball
nagyúr

Ahogy mondod. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#806) Edween


Edween
őstag

Hi!
Akadt egy problémám w7 x64 alatt, a jobb gombos helyi menüben nem mutatja sem a tömörítő, sem a virtuális meghajtó menüjét, sőt semmilyen telepített alkalmazás jobb klikkben megjeleníthető része hiányzik, mi lehet a gubanc, már újra raktam, de nem változik semmi.
Az intézőben minden rendben, csak a TC szívat, előre is kösz!

A rendszert tegnap tettem fel.

(#807) Fire/SOUL/CD válasza Edween (#806) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Milyen Antivirus szoftver(eke)t használsz? Nincs közte véletlenül az A-Squared?

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#808) Edween válasza Fire/SOUL/CD (#807) üzenetére


Edween
őstag

Avirát használok, A-Squared nincs fenn.

(#809) Fire/SOUL/CD válasza Edween (#808) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Próbáld meg XP kompatibilis módban futtatni(mivel a 7.5 sem x64 kompatibilis) illetve csak a próba kedvéért lődd ki az Avirát, hátha. Ez utóbbit azért javaslom(illetve kérdeztem az A-Squred-et), mert nálam az AS-ben egy beállítás miatt teljesen lefagy a TC, ha jobb klikkel hoznám elő a popup-ot ill. az asztalon a számítógép/jobb click/Kezelés-re kattintva nem történik semmi. Egy AS beállítás miatt...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#810) Edween válasza Fire/SOUL/CD (#809) üzenetére


Edween
őstag

Sajnos semmi változás! :(

(#811) Fire/SOUL/CD válasza Edween (#810) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Bocsi, tényleg nem poénkodni akarok, de úgye nem csak rákattintasz a jobb gombra, hanem nyomva is tartod pár másodpercig... :B :R

Ha meg igen, akkor egy képet linkelj már be, hogy mennyi látszik a popup-ból(ha egyáltalán látszik valami) :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#812) Edween válasza Fire/SOUL/CD (#811) üzenetére


Edween
őstag

Sajnos nem poénkodom. :)

(#813) Fire/SOUL/CD válasza Edween (#812) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Így már tiszta, szóval a saját menüi mind megvannak, de a telepített alkalmazások (amelyeknek be kellene épülnek ide) hiányoznak egytől-egyig. Hát utánanézek, hátha találok valamit, vagy valaki érkezik a topic-ba és egyből megmondja a frankót. ;)

Fire.

UI: Remeélem nem valami crackolt, patcholt változat, hanem trial.... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#814) Edween válasza Fire/SOUL/CD (#813) üzenetére


Edween
őstag

Köszönöm, előre is! :R

(#815) Fire/SOUL/CD válasza Edween (#814) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Annyit még próbálj ki légy szíves, hogy uninstallálod, majd törlöd a könyvtárát is, ezután telepítsd fel újra, DE a Program Files könyvtárba, ne a Program Files (x86)-ba. Hátha ez az egyszerű dolog megoldja a problémát.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#816) Edween válasza Fire/SOUL/CD (#815) üzenetére


Edween
őstag

Történt egy nagyon komoly változás, eddig mindig hibával leállt a cmd, ha a popupban az x64 re vittem az egeret, most viszont minden amit hiányoltam ott található!!!
Ez az ötleted nagyon bejött, nagyon-nagyon köszönöm!!! :R

(#817) Fire/SOUL/CD válasza Edween (#816) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Én XP-ből x64-et (is) használtam, Vista/W7 pedig csak x64 volt/van, ezért automatikusan a Program Files-ba telepítem/telepítettem a TC-t az "idők kezdete" óta :DDD , mert voltak már XP-s korszakban is gondok vele(nem csak ez az ún context menu). Szerencsére beugrott, hogy ez segíthet ebben az esetben is.. ;)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#818) Edween válasza Fire/SOUL/CD (#817) üzenetére


Edween
őstag

Eddig nem tulajdonítottam nagy jelentőséget, hogy eldobta magát, mikor az egeret rá húztam az x64re, de mikor kidobta az almenüt, csak lestem mi az.
Most használok először 64bites rendszert, és nem ismerem az ilyen kis trükköket, most tanultam valamit, köszönöm! :K

(#819) andy83


andy83
aktív tag

Sziasztok!

A TC7.5ből hogy tudom exportálni az FTP hozzáféréseimet? Mert szeretném újrarakni a gépem, és egyszerűbb lenne kimenteni őket...

Köszi és Boldog Karácsonyt! :K

facebook.com/SzeretekMozizni

(#820) PazsitZ válasza andy83 (#819) üzenetére


PazsitZ
addikt

Windows/wcx_ftp.ini

- http://pazsitz.hu -

(#821) andy83 válasza PazsitZ (#820) üzenetére


andy83
aktív tag

Ja, csak ennyi? :))
Köszi! :R

facebook.com/SzeretekMozizni

(#822) Calogero válasza andy83 (#819) üzenetére


Calogero
addikt

A Windows könyvtárban van egy wcx_ftp.ini file, abban vannak tárolva a FTP hozzáférések.
Valamint még a wincmd.ini file-t szoktam menteni a TC könyvtárából. Ez a file a TC beállításait tárolja.

[ Szerkesztve ]

(#823) andy83 válasza Calogero (#822) üzenetére


andy83
aktív tag

Nálam nincs wcx_ftp.ini fájl a windows mappájában... :B
A rejtett fájlokat is néztem...

facebook.com/SzeretekMozizni

(#824) Calogero válasza andy83 (#823) üzenetére


Calogero
addikt

A windows keresője sem talált ilyen file-t?

(#825) Tosee válasza andy83 (#823) üzenetére


Tosee
őstag

akkor a total commander mappájában fogod megtalálni! Nálam is ott van... (nem rejtett) telepítésnél ha jól emlékszem kérdezett valamit, hogy a saját mappájába vagy egy külön mappába kívánom telepíteni az xy fájlokat!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#826) andy83 válasza Tosee (#825) üzenetére


andy83
aktív tag

A Users mappában lévő Ghisler mappában volt... :U

Köszi a segítséget! :R

facebook.com/SzeretekMozizni

(#827) Lauda


Lauda
félisten

Van par konyvtaram es benne fajlok, amiket nem enged torolni, arra hivatkozva, h a fajl nincs meg. Ezeket hogyan tudnam eltuntetni? Emlekszem valami kiegeszitore, de nem ugrik be mi volt az pontosan. ;)

(#828) sfdrakex válasza Lauda (#827) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Csökkentett módban próbáltad?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#829) Lauda válasza sfdrakex (#828) üzenetére


Lauda
félisten

Meg nem. :N

(#830) sfdrakex válasza Lauda (#829) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor próbáld úgy esetleg. :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#831) Apollyon válasza Lauda (#829) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én pont ma este hülyéskedtem ilyesmivel.

Csökkentett mód nem ment :( Viszont parancssorból sikerült úgy hogy az egész mappát töröltem.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#832) pete_21 válasza Lauda (#827) üzenetére


pete_21
addikt

Próbáld meg ezzel.

(#833) karlkani válasza rEnk (#762) üzenetére


karlkani
aktív tag

Nem tudom, aktuális-e még a probléma... ha igen, nyisd meg a wincmd.ini-t egy szerkesztőben, majd fűzd bele a [Configuration] alá ezt a sort.

SpaceMovesDown=1

(#834) Lauda válasza pete_21 (#832) üzenetére


Lauda
félisten

Ezzel torli mint a gep! :DD Koszi szepen a segitseget! :C :Y

(#835) pete_21 válasza Lauda (#834) üzenetére


pete_21
addikt

Nincsmit. Tényleg hasznos kis progi. ;)

(#836) tilkotam


tilkotam
csendes tag

Hali mindenkinek!

Olyan fájlkezelőt keresek ahol pl időzíteni lehet a fájlok mozgatását, tehát nagy mennyiségű adatokat egymás után mozgasson, különböző helyekről. Tehát pl külső meghajtóról de különböző mappákból másolás szintén különböző mappákba, egyszerre elindítva sajnos rendesen lassítja a merevlemezt...
Nem tudom, hogy a fejlettebb fájlkezelőkben van-e ilyen funkció vagy esetleg progi ami kezelné.

Válaszokat előre is köszi!

(#837) sfdrakex válasza tilkotam (#836) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Total commanderben is lehet késleltetve másolni nézz szét a menüben fejből ne memlékszem melyik billenytyüzet kombinációval megy shift+f5 talán vagy valami ilyesmi.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#838) Fire/SOUL/CD válasza tilkotam (#836) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Kijelölöd amiket másolni szeretnél, F5, aztán a megjelenő ablakban F2 Sorbaállít [link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#839) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#838) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

És még annyi, hogy ha külön könyvtárakban/helyeken vannak a másolandó fájlok/mappák, akkor is működik a dolog, csak akkor egyenként kell kijelölni, F5, F2, aztán a másikat kijelölni megint F5, F2 és így tovább...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#840) Lauda válasza Fire/SOUL/CD (#838) üzenetére


Lauda
félisten

Bizony, igy szoktam en is. Meg annyit hozza, hogy ha athelyezni akarja az ember, akkor is jobb elobb atmasolni es utana torolni, mert neha rakerdez fajlokra, hogy biztos torolje-e es amig nem kap valaszt nem dolgozik tovabb. Parszor behoptam en is, elinditottam tobb szaz gigat athelyezesre es otthagytam a gepet delutan. Visszanezek este es mindjart az elso par giganal megallt emiatt. :O :DDD

Mondjuk a legcifrabb az, mikor athelyezel, h legyen hely a meghajton es utana mindjart masol is ra valamit, akar tobbszaz muvelet is sorbaallithato vele. :K

(#841) Fire/SOUL/CD válasza Lauda (#840) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Erre való, a vegyes beállításoknál, a megerősítések konfigurálása. ;] Ha itt kicheckolod mindet, akkor nem jársz úgy, mint ahogy korábban írtad. Persze ezt csak akkor kapcsolom ki én is, amikor szükség van rá, egyébként vissza/bekapcsolva hagyom/tartom.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#842) Lauda válasza Fire/SOUL/CD (#841) üzenetére


Lauda
félisten

Nalam igy van beaallitva megis csinalja: :F

Ha az osszeset kiveszem akkor nem? Erdekes, mert ezek miatt nem szabadna megallnia. :)

[ Szerkesztve ]

(#843) Fire/SOUL/CD válasza Lauda (#842) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az első opció tuti nem kell ilyenkor(mozgatásnál), hisz ha a kijelölt könyvtáron belül van legalább egy fájl(ebben az esetben a fájl, az fájl is meg könyvtár is), akkor kérdez... :DDD
Én mindet ki szoktam szedni speciális esetben, aztán a művelet végeztével meg mind vissza.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#844) Lauda válasza Fire/SOUL/CD (#843) üzenetére


Lauda
félisten

Igazad van, az elsot kiszedtem, igy egy kattintassal kevesebb. :DDD A fajl feluliras jo ha bent van, nehogy veletlen olyat irjak felul amit nem kene. ;]

(#845) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Nem tud róla valaki, hogy mostanában valahol lesz-e akció TC vásárlásra?
nem tanuló, hallgató akcióra gondolok

read-only mode on the forum

(#846) atesss


atesss
addikt

Üdv !
FTP kapcsolódásnál a "Távoli könyvtár" -nak hogyan lehetne beírni egy mappaszerkezetet ?
Tehát hogy egy adott mappa adott almappája legyen a kezdőkönyvtár.
Próbáltam \ , / -t írni közéjük, de nem megy.

(#847) karlkani válasza atesss (#846) üzenetére


karlkani
aktív tag

Pedig a /-jelet kell használni. Itt egy példa:
Kiszolgáló neve: ftp.mozilla.org
Felhasználói név: anonymous
Jelszó: anonymous
Távoli könyvtár: pub/firefox/releases

(#848) atesss válasza karlkani (#847) üzenetére


atesss
addikt

Hát most meg megy...
A mappa neve "--" -al kezdődött, azt hittem ez lehet a baja, ezért elöször megpróbáltam egy csak angol betükből állót. Aztán megpróbáltam a számot a végére tenni. A végén pedig a "--"-t elétenni. És így működik.
A szóközt inkább nem raktam bele mégsem. Pedig úgy emlékszem, hogy már próbáltam így, szóköz nélkül. Amúgy lehet baj a szóközzel szerinted ?

No mindegy, az a lényeg, hogy most működik. Így, hogy ez lett a kezdőmappa, így már nem fontos, hogy a mappalista elején legyen (azért raktam eredetileg a "--" -t elé, de ha utána nem szóköz van, akkor nem ér semmit).
Köszi a segítséget. :R

(#849) randras válasza atesss (#846) üzenetére


randras
veterán

próbáld | vel, hamár az ftp kapcsolatok neveit is ezzel a jellel rendezi mappaszerkezetbe. :D

(#850) Sk8erPeter válasza atesss (#848) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szóközöket nem érdemes használni ilyen esetekben (sem). Ha pl. URL-ről van szó, és beírsz a böngésződbe egy szóközt tartalmazó címet, akkor azt általában - jobb esetben - automatikusan konvertálja "%20" karakterkódra, mert önmagában a szóközzel ellátott URL nem érvényes.
Pl. [link]
Itt pl. az "Unsafe characters" kategóriába tartozik a szóköz:
"What characters need to be encoded and why?
[...]
Some characters present the possibility of being misunderstood within URLs for various reasons. These characters should also always be encoded."

Ugyanígy FTP-kapcsolatoknál se használj szóközt.
Inkább próbáld meg helyettesíteni valami más kitöltő karakterrel, ami nem okozhat problémát - pl. épp emiatt szoktak legtöbbször_alsóvonás_karaktert_beilleszteni szóköz helyett. :)

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.