Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#351) kymco


kymco
veterán

Ahhpz képest, hogy január-februárra ígérték a 7-est.. csúszik a kiadása. Mi lehet az oka? Talán épp a vista?

www.refujvaros.hu

(#352) cOxeR válasza kymco (#351) üzenetére


cOxeR
Ármester

Hát lehet :))

(#353) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Total Commander használatáról a www.ebookz.hu oldalon vannak nagyon jó tutorialvideók, ingyen: [link]. Csak regisztrálni kell és tölthető. (Photoshop-ot is érdemes megnézni, nagyon jó, de a többi is szuper.)


[Szerkesztve]

(#354) Avalon


Avalon
tag

Valaki tudna olyan lonket adni, ahol fel van sorolva, hogy milyen paraméterekkel indítható a Total Commander?
Leginkább az érdekelne, hogy egy adott könytárba érkezzen / azt nyissa meg, ha azzal a paraméterrel indítom.
Előre is köszönöm!


Szerk: Megtaláltam időközben: [link]


[Szerkesztve]

(#355) ponix


ponix
aktív tag

Üdvözlet mindenkinek!

Egy kis segítség kellene, nevezetesen az, hogy a comandert hogyan lehetne rávenni arra, hogy a megkezdett ftp-s letöltéseket folytassa automatikusan mondjuk egy kapcsolat megszakadás után? Előre is köszi a válaszokat

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#356) jimmy399


jimmy399
senior tag

Szevastok!

Lenne gey kérdésem:

A TCMD 6.50-ben beállítok egyedi oszlopokat. Majd egy idő után visszavált az alap nézetre az oszlopbeállítás. Mirét?

--- N/A ---

(#357) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

Hi..tök egyszerű kérdésem lenne..hogy kella tc-t regisztrálni? ..arra akarok célozni hogy ne keljen mindig az inditásnál leütni egy számot.. :R

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#358) nRu3 válasza sid.:Rc211v (#357) üzenetére


nRu3
addikt

igy :D [link]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#359) sid.:Rc211v válasza nRu3 (#358) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

..oh értem :) ..pedig egyszer volt egy olyan verzióm vkitől amin nem kellett számot nyomni.. :DDD

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#360) nRu3 válasza sid.:Rc211v (#359) üzenetére


nRu3
addikt

olyan is van , de az itt nem reklámozható hogy hol kereshető. aki keres az talál. ;)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#361) balintka


balintka
addikt

Nekem a Total Commander 7-hez lenne kérdésem. Az utóbbi, újabb verziókban van egy olyan idegesítő fetaure, h egérgörgetéskor behozza az eddig megnyitott könyvtárak listáját, egy előugró fehér ablakban. Ezt ki lehet kapcsolni valahogy, mert nagyon idegesítő? Előre köszi a választ.

(#362) sid.:Rc211v válasza nRu3 (#360) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

..igen azért tettem ezt a szmájlit utána: :DDD(gondoltam hátha segit vki :DD )

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#363) Gh0sT válasza balintka (#361) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nah, ez engem is érdekel... Ha valaki ki tudta kapcsolni, akkor szóljon!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#364) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok, nem lehet a total commanderben 2 ablakbol 4et csinalni?

(#365) kraftxld válasza #54715584 (#364) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Elindítani még egy példányban?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#366) #54715584 válasza kraftxld (#365) üzenetére


#54715584
törölt tag

igen erre en is gondoltam :)

(#367) PazsitZ válasza #54715584 (#366) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ez a megoldás nem jó, vagy ezt ismered?
Új fájl ablak (fül) (CTRL+T)
Helye: Nézet főmenü 7. pontja. A Total Commander-t eddig sokat bírálták, hogy csak két ablakot képes használni. Ezt a 6-os verzióban sikerült felturbósítani, ugyanis az egyes panelokon újabb füleket lehet létrehozni. Amúgy ezt az új fület a CTRL+W kombinációval lehet bezárni.

[link]

- http://pazsitz.hu -

(#368) balintka válasza Gh0sT (#363) üzenetére


balintka
addikt

Rájöttem nagynehezen. A beállításoknál a Működés fülön ki kell venni a pipát az Autmatikus útvonal kiegészítés és az Automatikus kiegészítés a javasolt... elől. Akkor nem jön többet az a lista. Cseréljétek le RC3-ra a TC-t, az most a legújabb.

(#369) bozont


bozont
veterán

Most próbaképpen feltettem egy ultima prime verziót a sima 5.50 után és így elsőre nagyon szimpi. Szinte minden elérhető a TC-ből, és sok beépített programot is tartalmaz. :C
Viszont, van egy olyan apró problémám, hogy a lábléc-ben csak akkor jeleníti meg a könyvtáradatokat (mennyi fájl van benne, összesen mennyi helyet foglalnak, stb) ha kijelölök egy fájlt, az 5.50-nél ezt kijelölés nélkül is tudta, most csak az aktuális könyvtár/fájl nevét jelzi ki. Valahol átállítható ez a dolog?

(#370) erdoke


erdoke
titán

Pár napja kijött a végleges 7-es változat, ha valaki még nem találkozott volna vele.

A legjobb aláírás a héten

(#371) kraftxld válasza erdoke (#370) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Inkább ma az a pár napja :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#372) erdoke válasza kraftxld (#371) üzenetére


erdoke
titán

Igaz, tegnap az még nem pár napja. Illetve ha várunk pár percet, akkor már igen. :)
Érdekes, hogy mára dátumozza a honlapján, de tegnap már elérhető volt.

A legjobb aláírás a héten

(#373) Integrale


Integrale
veterán

Cracket az utcán valamelyik keményebb drogárustól tudsz szerezni. :)

Viccet félretéve, az alapelvekben tisztán és érthetően le van írva, hogy nem warezolunk a fórumon.

Moderáltalak. I_Am.

Kérlek olvasd el az alapelvek ide vonatkozó részét és legközelebb annak megfelelően fórumozz. Köszönöm előre is.

"Bad reklám is reklám too"

(#374) Ramius válasza Integrale (#373) üzenetére


Ramius
őstag

erre itt nem fogsz választ kapni szvsz. ja és olyan nehéz megnyomni +1 gombot? :D

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#375) Nimrod válasza Integrale (#373) üzenetére


Nimrod
addikt

De nem még le sem tudod írni normálisan. Mond szépen: crack.
Most pedig keress egy warez oldalt mert ezt valamelyik modi mindjárt szépen kiszedi.

(#376) Ramius


Ramius
őstag

feltelepítettem a 7.0 verziót. a honlapon ezt írják: Átnevezés (Shift+F6) csak a fájlnév kijelölése, kiterjesztés nélkül

namost, ez nálam nem működik. az baj lehet ha a régi (6.5) tc-re telepítettem?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#377) VladimirR válasza Ramius (#376) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nyomd meg meg egyszer a shift+f6 gombokat

(#378) Integrale


Integrale
veterán

Köszi a figyelmeztetést!! Elnézést kérek mindenkitől!!! :R

"Bad reklám is reklám too"

(#379) Ramius válasza VladimirR (#377) üzenetére


Ramius
őstag

így már ok, köszi

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#380) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Sziasztok

Total Commander RC 5-öt használok.
A problémám az lenne hogy ha ftp-zek akkor teljesen lehal a net :F pl.: nem tudok böngészni vagy ha igen akkor is 3-4 perc amíg be tölt egy oldalt a FF vagy azt írja hogy az oldal nem megjeleníthető.. blablabla... ugyanez van IE-nél is.. Szóval ilyenkor teljesen használhatatlan a net :( még msn-en se küldi el az üzeneteimet....
Van erre valami megoldás vagy hazsnáljak valamilyen ftp klienst?
cFos fent van a gépen de nincs benne priorizálva a TC.

(#381) VladimirR válasza Vincsó (#380) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ugy remlik, a cfos alapbol eleg magas prioritast ad az ftp-nek, probald meg esetleg lejjebb venni (btw kint van a vegleges 7-es verzio is)

(#382) Vincsó válasza VladimirR (#381) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Igazad volt tényleg ez volt a ludas a dologban... csak én nem a protokollok közt kerestem hanem a programok közt.... mindegy.
Igen, azóta észleltem a és feltettem a végleges 7-est is ;)

mod: köszi a tippet :R

[Szerkesztve]

(#383) Mazka05


Mazka05
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy eddig total cm 6.54 vagy mi a fene volt. Most meg 7.0 szereztem be és nem találom, hogy hol lehetne beállítani az felső ikonsort, ahol volt az ftp meg a url ebből nekem inkább az url kéne. Az ftp helyét már megtaláltam ,de az url-est sehol se találom.... Előre is thx a segítséget!:)

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#384) VladimirR válasza Mazka05 (#383) üzenetére


VladimirR
nagyúr

kiteszed az ikonsort, jobbklikk rajta, change, a keresett ikon parancsa pedig a cm_FtpNew
az ftp-e cm_FtpConnect

(#385) #54715584 válasza PazsitZ (#367) üzenetére


#54715584
törölt tag

hu de regen kerdeztem mar :D
koszi az infot :R
menetkozben mar rajottem :)

egy dolog zavar az 7-es verzioban
ha csillagot nyomok kijelolesre, a konyvtarakat is kijeloli, es mar megszivatott jo parszor :D
ki lehet ezt kapcsolni vhogy vagy csak en voltam figyelmetlen? :)

[Szerkesztve]

(#386) PazsitZ válasza #54715584 (#385) üzenetére


PazsitZ
addikt

Általános beállítások/Működés-en belül van egy olyan hogy kijelölés itt választható: csak fileokat/könyvtárakat is.
Alapból amúgy csak file-okra van beállítva úgy emlékszem :F . Mert mindig megzavar mikor másnál használom :) , hogy könyvtárat nem jelöli ki.
mod:Ja most látom csak 7es? Nekem még csak 6os van :U

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#387) kboty válasza PazsitZ (#386) üzenetére


kboty
tag

Nekem teccik a 7es verzió... :C

(#388) VladimirR válasza PazsitZ (#386) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ugyanott lehet allitani a 7-esben is, ahol irtad

(#389) #54715584


#54715584
törölt tag

koszi az infokat sracok, akkor csak figyelmetlen voltam :)

(#390) Mr X


Mr X
veterán

Sziasztok!

Total Commander PowerPack-ot használok, de volt már több verzióm is. Szeretem, de van egy nagyon idegesítő dolog benne. Időnként felugrik egy könyvtár-lista a sarokban.

[link]

A kérdésem az, hogy hol lehet ezt kikapcsolni, mert csak zavar, hogy épp könyvtárat váltanék ,erre felugrik ez a förmedvény, és teljesen máshol kötök ki.

(#391) PazsitZ válasza Mr X (#390) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ez a ''történet'' lista. Elméletileg az ALTle billentyűkombinációval ugrik fel vagy a közvetlen az ablak feletti lefele mutató nyílra kattintva.
Kikapcsolni nem tudom lehet-e, gondolom a gyorsbillentyűknél megoldható, de ha nem nyomod az említett billkombinációt úgyse ugrik fel :F

- http://pazsitz.hu -

(#392) Mr X válasza PazsitZ (#391) üzenetére


Mr X
veterán

Semmiféle bill. kombinációt nem nyomok, többnyire sima könyvtárváltásnál jön elő. Olvastam feljebb, hogy ki kell kapcsolni az Automatikus útvonalkiegészítést, de nálam ez ne mhasznál.

(#393) ronaldo


ronaldo
őstag

Felraktam a 7.01-re épülő Ultima Prime 2.8-at. Eddig PowerPack volt fent, szerettem. 6.54b4-es verziót használtam. Gondoltam ebben a 2.8asban jó sok plugin van ez is jó lesz. Van is, de a ''kedvencem'' nincs. Vagy legalábbis nem tudom, hogy lehet előhozni. (a PowerPacknál alapból működött)

Ha rámegyek egérrel egy kép file-ra akkor a PowerPacknál feljött egy kis sárga buborék és kiírta a kép méretét, fájltípust, milyen géppel készült stb. Ez hiányzik nagyon. Nem tudjátok melyik plugin ez?

(#394) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Mit lehet olyankor tenni, ha:
FTP-re másoltam, de valamiért megszakad a művelet. Kiikszeltem.
Próbáltam volna újra kapcsolódni másolni, viszont az írja, hogy egy másolási folyamat már fut. Tehát valahogy beragadt. Mit tudok tenni?
Csak várni míg a server oldal szakítja a kapcsolatot?

- http://pazsitz.hu -

(#395) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Lenne egy kérdésem, előre is köszönöm a segítséget.
Total Commandert használok (6.53 bár nem hiszem hogy lenne nagy jelentősége) és felmerült bennem egy ötlet:
Nagyon utálom azt amikor elnavigálok a gép legelrejtettebb zugába, mondjuk 8 mappa mély helyre, de a másik ''oldalon'' kezdhetem előlről ugyan ezt. Nem lehetne létrehozni valami gombot, amire rákattintva magától elugrana a másik oldalon található utvonalra?
Na ezt jól megmondtam :)
Tud-e ilyet ez a program, vagy pedig mi a parancsa ennek amit akarok? Mert gombot tudnék hozzáadni vagy módosítani erre a célra, de hozzárendelni parancsot már nem, pedig átnyálaztam az eszköztár parancsait de nem lettem okosabb.
Köszi előre is!

(#396) kraftxld válasza Rommel6600 (#395) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kattints mégegyszer a meghajtó betűjelére.

pl:

Bal panel: C:\
Jobb panel: D:\xxx\a\b\c\d\e\f

a kijelölősáv a jobb panelen van, majd ALT+F1, és kiválasztod a D meghajtót, alapból oda ugrik ahol a másik van.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#397) vicces


vicces
addikt

sziasztok!
hogy tudnám elérni egy azonos hálozaton lévő gép megosztott meghajtóit, illetve mappáit??
a másik gépen a ''mindenki''-nek teljes hozzáférést adtam, de mégsem érem el a könyvtárakat.
régebben katam egy parancsot amit a tcben alulra kellett beirni, és akkor már ment is egyből a dolog, de azt a hsz-t már nem találom.
kösz!

a válasz:


közben rájööttem, hogy csak a cd parancd után nem kell : -ot rakni :C

[Szerkesztve]

:)

(#398) jacksonfive


jacksonfive
tag

Sziasztok!
Olyan gondom van, hogy ha 2 gép között próbálok másolni lassú hálózatban (128Kbit-es bérelt vonal) akkor egy idő után kiirja, hogy nem sikerült a késleltetett irás és hibás lesz az átmásolt file. Van erre valami megoldás? Esetleg, lassabb másolási sebességet be lehet valahogy állitani?

(#399) jacksonfive válasza jacksonfive (#398) üzenetére


jacksonfive
tag

Érdekesség képpen kipróbáltam egy régi (4.51-es) verziót, azzal simán megy a másolás, de az attól újabb verziókkal nem. Akkor most mi van??? :W

(#400) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Sziasztok!
A beépülő dologgal lenne problémám.
Szeretném a WinRAR-t beépíteni, mert vannak dolgok, amiket nem tudok ki-, ill. betömöríteni.
Olyankor azt írja ki, hogy hiba, nem találja a beépülőt. Nos amikor tallóznék ezek között, akkor .wcx kiterjesztésű filet kéne találnom, de a WinRAR mappájában nincs ilyen..
Amúgy 7-es TC-m van.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.