Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#851) canniball válasza AtHoS (#845) üzenetére


canniball
nagyúr

Miért, szokott akciós is lenni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#852) Fire/SOUL/CD válasza canniball (#851) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hogyne, 50%-os kedvezménnyel olyat árulnak, amiben csak egy fájlablak van...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#853) AtHoS válasza canniball (#851) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem tudom, de antivírus progiknál, tűzfalaknál, stb... bevett szokás, hogy "időnként" akciósan kínálják.

Gondoltam megkérdem, hátha tud valaki ilyen információról ami esetleg közeljövőben lenne.

Úgy látom Fire/SOUL/CD legalább jól mulatott eme "nonszensz" elképzelésemen :B

Mindenesetre biztosan nem a totalcommander.hu-ról veszem meg, ha nem szoktak akciózni ezzel a szoftverrel.

read-only mode on the forum

(#854) Fire/SOUL/CD válasza AtHoS (#853) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Viccet félretéve, egy magyar "kereskedő" oldalon lehetett kb 8k-ért venni, csak az oldal "halottnak" tűnik. Ennél olcsóbban én speciel még nem láttam magyar viszonteladónál, persze ez nem zárja ki, hogy lehet ilyen akció valahol...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#855) raczger


raczger
őstag

Üdvözletem!

Néhány napja az alábbi van a TC-vel: töltök fel ftp-re és kiírja hogy átviteli hiba egyes (ugyanazon) fájloknál. Több ftp-n is csinálta, és csak a TC (filezillával és firefoxal tudok rendesen feltölteni, tehát nem hinném hogy netprobléma). Passzív mód nem oldotta meg a dolgot (régebben is volt hasonló gondom, akkor az orvosolta a problmémát). A legidegesítőbb az, hogy főként a kis terjedelmű fájloknál (20-30kb) jön elő, és ha letörlöm a rosszul feltöltött és újra megpróbálom felrakni újra hibát ír ki, és kb csak a 30. nekifutásra sikerül feltöltenem, ami hihetetlen idegesítő :) . Tudom, miért nem használok filezillát, az a helyzet eddig mindig tc-vel töltöttem fel és már megszoktam, filezillával kevésbé áttekinthető a dolog még nekem. Win7-et használok. A segítséget előre is köszönöm :)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#856) Fire/SOUL/CD válasza raczger (#855) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ez a jelenség nálam is befigyelt W7 alatt(x64) TC 7.5-nél is. :K
"Kénytelen" voltam váltani erre: [link]. Azért épp erre, mert a LITE változata(LE) magán és üzleti célra is ingyenes. Sajnos(már akinek számít) jelenleg nincs magyar nyelv

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#857) raczger válasza Fire/SOUL/CD (#856) üzenetére


raczger
őstag

Hali!

Köszi, kipróbálom(magyar nyelv nem lényeg, annyira azért tudok, hogy kezeljem a progit)! Amúgy nekem 32 bites verzióm van, remélem csinálnak vele vmit hogy lehessen rendesen win7-en használni, gondolom ezért lehet ez a jelenség.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#858) atesss válasza raczger (#855) üzenetére


atesss
addikt

Nekem is volt ilyen hibám, azt hittem csak a szerver szarakodott, de akkor ezekszerint nem.
De nekem mindig 2., vagy talán egyszer 3. próbálkozásra működött.
Ja és nekem nem feltöltésnél, hanem letöltésnél csinálta.
Win7 x86 Prof magyar + TC 7.50a magyar nyelvvel.

(#859) Sk8erPeter válasza raczger (#855) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Tudom, miért nem használok filezillát"
Amúgy FileZillánál igencsak meglepődtem, hogy mindenféle hash-elés nélkül, egy az egyben tárolta a jelszavakat a gépemen. :Y Na, ilyen baromságot a TC nem csinál.

Sk8erPeter

(#860) Fire/SOUL/CD válasza Sk8erPeter (#859) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, ez igaz, viszont a TC-nel meg le kell külön tölteni SSL/TLS modult, mert alapban titkosítatlanul mennek az adatok. Persze ezt nem neked írom elsősorban, hanem akit esetleg érdekel és nem tudta.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#861) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#860) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát mondjuk őszintén megmondom, nem titkosítva szoktam feltölteni az adataimat a tárhelyekre. Általában nem parázom túl az ilyesmit, bár lehet, hogy kellene... :B

Amúgy én inkább arra céloztam, hogy van TC-nél ugye a wcx_ftp.ini, ahol az elmentett kapcsolataid láthatók, és FileZillánál is van egy ezekért felelős fájl, ha azt megnyitod szövegszerkesztőben, akkor egy az egyben látod a jelszavakat. Tehát ha neadjisten valahogy kikerül az a fájl, akkor már hash-eletlen formában megvannak a jelszavak. Persze nem tudom, legújabb verziókra ez mennyire jellemző FileZillánál.

Sk8erPeter

(#862) canniball válasza Fire/SOUL/CD (#852) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor veszek kettőt. :D

(#853) AtHoS!
Azoknál a progiknál azért meglehetősen nagy a konkurencia, "muszáj" akciózni, míg a TC eléggé monopol helyzetben van.

(#855) raczger!
Pedig elég egyszerű a Filezilla kezelése, szvsz érdemes lenne még egyszer megpróbálkozni vele. ;)

(#861) Sk8erPeter!
Melyik verziót próbáltad? Az általam korábban használt (1. vagy 2., már nem emlékszem pontosan) verzióban valóban így volt, de a 3.x-ban ha jól tévedek már nem ilyen egyszerű a móka.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#863) raczger válasza canniball (#862) üzenetére


raczger
őstag

Félreértettél, nem nehéz, csak szokatlan és lassabban mennek ezáltal a dolgok, kissé átláthatatlanabb számomra TC után :)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#864) Sk8erPeter válasza canniball (#862) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha minden igaz, 3.2.x verziót. Az Application Data könyvtárban rejtegette valahol.

Sk8erPeter

(#865) Fire/SOUL/CD válasza Sk8erPeter (#864) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Jól emlékszel, az AppData\Roaming\FileZilla\recentservers.xml fájlban és a mai napig titkosítatlanul látszik. :K

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#866) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#865) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát nem semmi, pedig reménykedtem, hogy volt annyi eszük azóta, hogy megoldják ezt a hihetetlenül nehéz problémát... :D
De most viccen kívül, még én is 5 perc alatt kitalálok, és max. fél óra alatt írok valami nyomorult kódoló-dekódoló algoritmust C-ben, ne mondják már, hogy kitalálnak egy szoftvert, és pont erre a részére nem képesek... :Y Lehet, hogy feltörhető lenne, de legalább nem egy az egyben lennének tárolva a jelszavak egy szöveges fájlban.

Na, megpróbálom felkutatni a Linuxos verzióban a megfelelő fájlt, hogy vajon itt is úgy van-e... :D (gondolom igen) Épp most raktam fel Ubuntura.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#867) karlkani


karlkani
aktív tag

Sziasztok!

Több eszköztárat is használok a TC-ben. x86-os rendszeren nem is volt gondom. Már egy ideje x64-es rendszert használok és nem tudok rájönni, hogyan tudnék pl.: egy 64-bites cmd-t az eszköztárra tenni. Az elérési út jól van megadva, mégis 32-bites indul el... Ötlet? A telepített programokkal nincs gond, a 32-biteseket a %programfiles%\elérési út, a 64-biteseket a %programw6432%\elérési út-val oldottam meg...

(#868) Fire/SOUL/CD válasza karlkani (#867) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

"...egy 64-bites cmd-t..."
Remélem itt nem a parancssorra értetted, hanem csak egy parancsra. :B

"A telepített programokkal nincs gond, a 32-biteseket a %programfiles%\elérési út, a 64-biteseket a %programw6432%\elérési út-val oldottam meg"
Ez öreg hiba, ugyanis a 32 bites alkalmazások a Program Files (x86), míg a 64 bitesek a Program Files mappába települnek.(csak azok nem amik x86/x64 változatok "egyben")

Ezenkívül a TotalCommander-t is a Program Files-ba telepítsd, annak ellenére, hogy nem x64-es, de sok dolog akkor működik rendesen. :K

Fire.

UI: Egy példát írhatnál, hogy mi az amit futtatni szeretnél, de mégis a 32 bites indul el belőle... :U

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#869) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#868) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ezenkívül a TotalCommander-t is a Program Files-ba telepítsd, annak ellenére, hogy nem x64-es, de sok dolog akkor működik rendesen. :K"

Mint például? :B

Szerk.: amúgy most kerestem+találtam meg a FileZilla jelszófájlját a /home/<felhasználónév>/.filezilla/filezilla.xml elérési úton Ubuntu alatt, és természetesen kódolatlanul ott lapulnak a jelszavaim... :((( Ez mekkora egy fostalicska... :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#870) Fire/SOUL/CD válasza Sk8erPeter (#869) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

[link]
Aztán főleg a rendszer közeli fájlok/mappákhoz való hozzáférés. Hagyományos helyre telepítve képtelen megnyitni, x64 könyvtárban meg igen. És még akad, de nem írom mind le, az a lényeg, hogy nem a program files (x86) ba telepítsd és pötty. :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#871) karlkani válasza Fire/SOUL/CD (#868) üzenetére


karlkani
aktív tag

Indíts egy parancssort: set p
Látni fogod, hogy jó, amit írtam...

ProgramFiles=C:\Program Files (x86)
ProgramFiles(x86)=C:\Program Files (x86)
ProgramW6432=C:\Program Files

Ezt a Program Files mappába telepítést megpróbálom, köszi a tippet!

(#872) Sk8erPeter válasza karlkani (#871) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Dehát ennek kipróbálásához nem is kell parancssor... :D Elég, ha Start menü keresőjébe vagy Win+R-be (Futtatás) beírod.
És akkor kiderül, hogy pont nem jó, amit írtál :D
Mivel Te ezt írtad:
"A telepített programokkal nincs gond, a 32-biteseket a %programfiles%\elérési út, a 64-biteseket a %programw6432%\elérési út-val oldottam meg..."
A kettő egy és ugyanarra a könyvtárra mutat!
Vagyis alapértelmezett esetben a C:\Program Files könyvtárra.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(#870) Fire/SOUL/CD: értettem. :D Csak kíváncsiságból kérdeztem. :)

Sk8erPeter

(#873) AtHoS válasza karlkani (#871) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Náalm a set p ezt adja:

Path=C:\Windows\system32;C:\Windows;C:\Windows\System32\Wbem;C:\Windows\System32
\WindowsPowerShell\v1.0\
PATHEXT=.COM;.EXE;.BAT;.CMD;.VBS;.VBE;.JS;.JSE;.WSF;.WSH;.MSC
PROCESSOR_ARCHITECTURE=AMD64
PROCESSOR_IDENTIFIER=Intel64 Family 6 Model 15 Stepping 11, GenuineIntel
PROCESSOR_LEVEL=6
PROCESSOR_REVISION=0f0b
ProgramData=C:\ProgramData
ProgramFiles=C:\Program Files
ProgramFiles(x86)=C:\Program Files (x86)
ProgramW6432=C:\Program Files
PROMPT=$P$G
PSModulePath=C:\Windows\system32\WindowsPowerShell\v1.0\Modules\
PUBLIC=C:\Users\Public

Ebből jól látszik az amit Sk8erPeter írt, miszerint a %ProgramFiles% és a %ProgramW6432% is ugyanarra a könyvtárra mutat. Én sem trükköztem előtte, a fent látottak alapértelmezett adatok.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#874) karlkani válasza Sk8erPeter (#872) üzenetére


karlkani
aktív tag

Ez igaz, de mivel a TC 32-bites, ha onnan indítok egy programot (eszköztárról) és az 64-bites, akkor hiába írom be a "%programfiles%-t, nem fogja elindítani, mivel ilyenkor a Program Files (x86\elérési út\indítófájl-t keresi. Amit írtam, az jó. Próbálj meg egy 64-bites alkalmazást eszköztárra tenni a %programfiles%\mappa neve\indítófájl paranccsal... ugye, hogy nem megy. Ellenben a %programw6432%-vel meg tökéletes.

A kérdés igazából nem erre vonatkozott, hanem arra, hogyan tudnék a system32 mappából berakni alkalmazásokat az eszköztárra... A beépített parancsokra és a teljes elérési útra is 32-bites verzió indul el belőlük.

(#873) AtHoS

Nem mindegy, honnan indítod a parancssort, ha a 32-bitesbe írod a set p parancsot, akkor így néz ki:

Microsoft Windows [verziószám: 6.1.7600]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Minden jog fenntartva.

C:\>set p
Path=C:\Windows\system32;C:\Windows;C:\Windows\System32\Wbem;C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0\;C:\Program Files (x86)\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static
PATHEXT=.COM;.EXE;.BAT;.CMD;.VBS;.VBE;.JS;.JSE;.WSF;.WSH;.MSC
PROCESSOR_ARCHITECTURE=x86
PROCESSOR_ARCHITEW6432=AMD64
PROCESSOR_IDENTIFIER=Intel64 Family 6 Model 23 Stepping 10, GenuineIntel
PROCESSOR_LEVEL=6
PROCESSOR_REVISION=170a
ProgramData=C:\ProgramData
ProgramFiles=C:\Program Files (x86)
ProgramFiles(x86)=C:\Program Files (x86)
ProgramW6432=C:\Program Files
PROMPT=$P$G
PSModulePath=C:\Windows\system32\WindowsPowerShell\v1.0\Modules\
PUBLIC=C:\Users\Public

[ Szerkesztve ]

(#875) canniball válasza Sk8erPeter (#864) üzenetére


canniball
nagyúr

Valóban ott van...az előző verzió a Program Files\Filezilla mappában tárolta, ezért nem találtam. Pedig korábban nagyon jól jött volna ha ezt tudom...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#876) Sk8erPeter válasza karlkani (#874) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Van annak valami konkrét célja, hogy ilyen trükközésekkel (%programfiles% és hasonlók) akarod betenni a programra mutató linket az eszköztárra? :F Miért nem teszed be közvetlenül az elérési utat?

Ezenkívül eleve nem értem, hogy ha a system32 könyvtárat szeretnéd elérni ilyen "trükközéssel", akkor miért nem adod meg a
%SystemRoot%/system32
ill.
%WinDir%/system32
könyvtárakat.

Még egy, amit meg végleg nem értek:
"Nem mindegy, honnan indítod a parancssort, ha a 32-bitesbe írod a set p parancsot"
Miért, Te tudsz 64 bites parancssorról is? :F Mert én nem...

Sk8erPeter

(#877) Sk8erPeter válasza karlkani (#874) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kipróbáltam, és abban igazad van, hogy a TC hülyén kezeli, ha pl. az Eszköztárra pakolsz dolgokat: a
%programfiles%
a TC-ben valóban a 32 bites
Program Files (x86)
könyvtárra mutat! :K

De azt is kipróbáltam, hogy mi van, ha a 64 bites program elérési útjához az Eszköztárnál a
%programw6432%\stb...
elérési utat adom meg, és úgy már helyesen a 64 bites Program Files elérési útjára mutat!
Ez miért nem jó? :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#878) karlkani válasza Sk8erPeter (#876) üzenetére


karlkani
aktív tag

Arra értettem, hogy az eszköztárra helyezed a parancssort. Akkor ugye egy 32-bites alkalmazásból indítod (TC), ekkor a set p parancsra az jön ki, amit fentebb írtam.

Akkor leírom másképp, azt szerettem volna, ha indítok egy alkalmazást, akkor feladatkezelőben ne írja mellé a *32-t a programkód neve mellé.

Nem akarom én trükközéssel elérni a system32 mappát...

pl.:
Ha az eszköztárra helyezett paint-nál az mspaint (beépített) parancsot adod meg, futtatásakor ott a *32. Ha így adod meg az elérési utat:

C:\Windows\System32\mspaint.exe akkor is.

Ha pl.: start menüből, vagy intézőből indítom akkor nem írja...

(#879) Sk8erPeter válasza karlkani (#878) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Aha, így már világos, mit akartál mondani. Miért nem ezzel kezdted? :D
Most kipróbáltam, és ráraktam az eszköztárra a Paint alap elérési útját (nekem alapból nem volt az eszköztáron! :F), és megfigyeltem, hogy ilyenkor a
C:\Windows\SysWOW64\mspaint.exe
fájlt indítja el, ami mögött ott lesz a *32.
Mintha amiatt, hogy 32 bites alkalmazásból nyitottad meg, eleve "átirányítana" a 32 bites változatra.
Most nem jöttem rá, konkrétan mi felel ezért, így egyetlen módon tudtam megoldani a helyzetet: lemásoltam azt a ~6 MB-os mspaint.exe fájlt egy másik helyre, és ennek a helynek a linkjét adtam meg az eszköztáron, nem a system32-t.
Így a 64 bites változat indul el.

Egyelőre jobb megoldást így éjjel fél 2 környékén nem tudok mondani. :D

Sk8erPeter

(#880) karlkani válasza Sk8erPeter (#879) üzenetére


karlkani
aktív tag

Ezt a megoldást inkább kihagyom, akkor marad az asztal jobbklikkes menüjéből való nyitogatás...
Mindenesetre köszönöm a segítséget!

(#881) Sk8erPeter válasza karlkani (#880) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szívesen! Közben megtaláltam a választ, hogy miért történik az átirányítás.
WoW64 http://en.wikipedia.org/wiki/WoW64 (csak a lényeget kiemelve):
"The operating system uses the %SystemRoot%\system32 directory for its 64-bit library and executable files. This is done for backwards compatibility reasons as many legacy applications are hardcoded to use that path. When executing 32-bit applications, WOW64 redirects requests for DLLs from that directory to %SystemRoot%\SysWOW64, which contains legacy libraries and executables."

How 64-bit version of Windows differs architecturally from 32-bit version
"These x64 Windows operating systems run 64-bit code natively but can also run 32-bit code through the use of an integrated emulator called Windows on Windows 64 (WOW64). [...] Microsoft created a new folder named SysWOW64 for storing the 32-bit DLLs. [...]
any time a 32-bit application needs to read or write anything to or from the \Windows\System32 folder, the WOW64 emulator transparently redirects the request to the \Windows\SysWOW64 folder."

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#882) karlkani válasza Sk8erPeter (#881) üzenetére


karlkani
aktív tag

Én is megtaláltam, miután az előző hozzászólást elküldtem... ezért nem sikerült a rendszerfájlokat "peccselnem" ezek szerint TC-ből, 64-bites W7-en.

Total Commander x64 - miért nincs?

(#883) Sk8erPeter válasza karlkani (#882) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem ahelyett a cikk helyett egyszerűbb kiindulni a totalcommander.hu-n írtakból, melynek a lényege röviden ennyi:
"Szinte minden héten kapom a kérdést, hogy lesz-e és mikor lesz 64 bites TC.
A válasz az, hogy ha lesz 64 bites Delphi fejlesztőkörnyezet (a TC ebben készül), akkor lesz 64 bites Total Commander is."

Sk8erPeter

(#884) karlkani válasza Sk8erPeter (#883) üzenetére


karlkani
aktív tag

Egy részletre gondoltam csak belőle.

"Viszont komoly problémák adódhatnak a rendszerfájlokkal kapcsolatosan, mert a 64 bites és a 32 bites programok más rendszermappát látnak. Biztonsági szempontokból a 32 bites szoftverek előtt a windows\system32 mappa rejtve marad, az erre irányuló műveleteket a rendszer ilyenkor átirányítja a windows\syswow64 mappára. Tehát a Total Commander 32 bites verziója felhasználói programként nagyon jól működik a 64 bites rendszer alatt, csak bizonyos esetekben nem valószínű, hogy az fog történni, amit szeretnénk. Általános műveletekhez, pl. dokumentumok másolásához megfelelő, de a rendszerfájlokat érintő munkára nem alkalmas."

(#885) Fire/SOUL/CD válasza karlkani (#882) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Sajnos az van, amit Sk8erPeter írt, egyszerűen nem készült el a megfelelő fejlesztőkörnyezet. Az új változatokat(és ezt Delphi esetében még meg is értem) inkáb a W7 alá fejlesztéshez fejlesztik, a W7-el való teljes kompatibilitást szem előtt tartva, azon egyszerű oknál fogva, hogy jelenleg ezt fontosabbnak tartják, mint hogy x64(true x64) kódokat lehessen készíteni, hisz nem igazán elterjedtek még a true x64 alkalmazások, illetve a nem olyan mértékű a sebességnövekedés az x86-hoz képest(pl x86 vs. x64 Winrar). Ennek ténylegesen akkor lesz létjogosultsága, ha az OS csak és kizárólag x64-es kódok futtatását támogatja, ami meg nem mostanában lesz(legalábbis szerintem), mivel nem tudnak átállni olyan gyorsan a szoftverfejlesztő cégek, illetve a régi progiknak(x86) is futni kell és itt nem "lényegtelen" progikról beszélek, hanem olyanokról amivel dolgoznak cégek, irodák, szoftveróriások, stb, stb.

X64-es Fájlkezelő(ami valóban ér is valamit) az 1 darab van, persze TC után szokni kell. SpeedCommander

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#886) Sk8erPeter válasza karlkani (#884) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Olvastam. :K
Amúgy nem hinném, hogy hatalmas problémáid adódhatnak belőle, ha a Paintnek nem a 64 bites verzióját használod... :DD
Adobe Photoshop szintű terméknél érdemes lenne ezen parázni, de egy Paintnél...? :N Ráadásul ez nem nevezhető "rendszerfájlokat érintő munkának", a Paint legfeljebb annyiban "rendszerfájl" (amúgy nem az), hogy megkapod a Windows-zal együtt... :D

Sk8erPeter

(#887) karlkani válasza Fire/SOUL/CD (#885) üzenetére


karlkani
aktív tag

Szia!

A helyzet az, hogy nem akarok váltani TC-ről, mindig ezt használtam...

(#886) Sk8erPeter

Tudom, csak kíváncsi voltam, miért nem az indul, ami az elérési útnál szerepel. Már tudom...

(#888) karlkani válasza Sk8erPeter (#883) üzenetére


karlkani
aktív tag

Sikerült megoldani a problémát, most már amit elindítok (eszköztárról), abból a 64-bites indul el... :DD
Betettem a wincmd.ini-be, a [Configuration] alá ezt a sort: x64DisableRedirection=1
Gombként is be lehet tenni az eszköztárra: cm_SwitchX64Redirection
Kicsit bővítettem az eszköztáramat, és néhány alkalmazás csak akkor volt hajlandó elindulni, ha ez az opció be volt kapcsolva (kikapcsolt állapotban nem találta a fájlt). Ilyenek voltak: biztonsági mentés és visszaállítás, képmetsző, rendszer-visszaállítás, rendszerkonfiguráció, windows faxoló és képolvasó azok közül, melyek nálam bent vannak az eszköztáron.

Még jó, hogy újra megnéztem a linket, köszönöm még egyszer! :C

(#889) canniball


canniball
nagyúr

Hogy tudnám azt elérni, hogy egy az Eszköztáron lévő ikon a 7-Zip-> Kibontás ide parancsot hajtsa végre az adott fájlra vonatkozóan (amelyen állok/amely ki van jelölve)?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#890) Fire/SOUL/CD válasza canniball (#889) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

[link]
Ezen a képen ha kattintasz a súgón, akkor megjelennek, a TC kapcsolói.
7-zip esetében a commandline verziót kell futtatni(ez van a képen, települ a windows-os változattal). Itt szintén a 7-zip súgójában nagyon jól le van írva a parancssori kapcsolók, parancsok.
Esetünkben nem bonyolítottam túl, amin állsz a TC-ben, ugyanabba a könyvtárba, azonos néven, csak ZIP-ként tömöríti be.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#891) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

7.50a verziójú TC-t használ valaki?
Nem tapasztaljátok sűrűn azt, hogy a jobbklikkes menü előhívásakor összeomlik a program, és előjön a szokásos hibabejelentő ablak?

(#888) karlkani: király, nem tudtam, hogy ez erre is jó, pedig benne is van a nevében (x64DisableRedirection) :D jó, hogy jelezted, így már mi is tudjuk. :)

Sk8erPeter

(#892) Fire/SOUL/CD válasza Sk8erPeter (#891) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Egy ideig tapasztaltam, de nálam az A-Squared víruskergető okozta a bajt. Másnál meg az, hogy nem a Program Files-ba telepítette. ;]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#893) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#892) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hmm. Nálam előbbi nincs telepítve, utóbbi, hát hmm. :D
d:\Progi\Total Commander\
könyvtárba pakoltam. Létezik, hogy ez lenne a parája?

Sk8erPeter

(#894) Fire/SOUL/CD válasza Sk8erPeter (#893) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Többször nem mondom: Próbáld meg a Program Files-ba telepíteni (teljes uninstall után persze) :DDD

Ment priv.

Most megyek "szpáttyolni", mert holnap erős napom lesz nagyon... ;)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#895) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#894) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na jó, a kedvedért megpróbálom. :DD :))

Hogy kell szpáttyolni? :D Nekem olyat még nem sikerült! :DDD
Mindenesetre jó szpáttyolást!

Sk8erPeter

(#896) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék felétek ,hogy meglehet -e csinálni TC vel azt ,hogy keresek mappát aminek *-XY a vége és azokat rögtön jelölje is ki?

Segitséget előre is köszi!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#897) Fire/SOUL/CD válasza mobal (#896) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

ALT+F7, keresőbe *-XY.*
Bővített fülön Attributomok csoportban pipa a Könyvtár elé, katt a keresés gombra. A keresés végeztével az ablak alján katt az Ablakba gombra.

Fire.

UI: Az ablakba gombra csak akkor lehet kattintani, ha nem kerestél tömörített fájlokon belül.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#898) mobal válasza Fire/SOUL/CD (#897) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Hi!

Köszi szépen a segítséget :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#899) karlkani válasza Fire/SOUL/CD (#892) üzenetére


karlkani
aktív tag

Kipróbáltam, teljes eltávolítás, majd újraraktam a Program Files-ba, semmi változás nem történt... Viszont ezzel a x64DisableRedirection=1 sorral sem vagyok kibékülve... Ugyan így megtalálja a System32 mappában azokat a fájlokat, melyeket, ha nincs bekapcsolva ez az opció, nem mutat. Ellenben, ha be van kapcsolva, akkor néhány dolog meg nem működik...
Próbálja már ki valaki, hogy bekapcsolja ezt a lehetőséget, bezárja a TC-t, majd újra elindítja. Ilyenkor bármire kattintva jobb egérgombbal, nem jön elő a Tulajdonságok menü, valamint ugyan csak a jobbklikkes menüből az "Beállítás asztali háttérképként" opció nem működik (W7)... "Az osztály nincs regisztrálva" üzenetet kapom.

(#900) Fire/SOUL/CD válasza karlkani (#899) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Próbáld rendszergazdagént futtatni.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.