Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#1051) BullZeye válasza pethYeti (#1050) üzenetére


BullZeye
veterán

wincmd.ini
[Configuration]
StartupScreen=0

(#1052) pethYeti válasza BullZeye (#1051) üzenetére


pethYeti
addikt

Ezt eddig is tudtam, de nekem nincs ilyen fileom:( Ha létrehozom és beleírom akkor se fogadja el.

(#1053) tyan válasza pethYeti (#1052) üzenetére


tyan
senior tag

Win7 esetén itt találod:

C:\Users\Felhasználó\Appdata\Roaming\GHISLER\

Még egyszerűbb, ha a TC-ben rákeresel, de előtte állítsd be, hogy a rejtett fájlok is látszódjanak (Beállítások menü - Általános beállítások - Képernyő - Fájlablak - Látszik a rejtett/system fájl)

[ Szerkesztve ]

(#1054) pethYeti válasza tyan (#1053) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi, akkor ezért nem találtam.

(#1055) PhoenixK válasza pethYeti (#1054) üzenetére


PhoenixK
őstag

Az ini-file-ok helyét megnézheted itt is: Súgó -> Total Commander névjegye

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1056) BullZeye válasza pethYeti (#1052) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha nincs meg egy fájl, akkor sajátgépben keress rá, néha el tudják dugni rendesen az ilyeneket (egy pár játék mentését még jobban). Rejtett fájlokat meg mindig kapcsold be, ártani nem árt.

(#1057) pethYeti válasza BullZeye (#1056) üzenetére


pethYeti
addikt

Persze rejtett e van kapcsolva, csak totalcommander.hu-n nem volt ilyen írva hogy win 7/vista alatt máshol lenne ez a fájl, de köszönet érte:)

(#1058) lacifer007


lacifer007
csendes tag

Sziasztok!!! TC-ben ha valamit véletlen letörlünk... Azt véglegesen törli vagy meg lehet valahogy találni (vissza hozni) ?? NAGYON FONTOS!!! Lécci segítsetek!!!!

(#1059) Fire/SOUL/CD válasza lacifer007 (#1058) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha a Windows-ban aktív a lomtár, akkor abba kerül. Ha nem akkor letörli de nem véglegesen. Ez utóbbi esetben hasznád ezt a progit (Ingyenes): Recuva

Fire.

UI: Ne arra a partícióra telepítsd, ahonnan töröltél, mert akkor csökkennek az esélyeid, hogy mindent visszaállíts, továbbá ha megtalálja a törölt fájlokat, azt sem az eredeti helyére állítsd először vissza!

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1060) PhoenixK válasza lacifer007 (#1058) üzenetére


PhoenixK
őstag

Beállítástól függ:
Beállítások -> Általános beállítások -> Másolás/Törlés -> F8/Törlés közvetlenül a kukába másol
Ha be van állítva, akkor lomtár, ha nincs, akkor Recuva

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1061) jos78


jos78
csendes tag

Nekem a következő a gondom: FTP-ről letöltéskor F5, F2 kombinációt használom, hogy a letöltési listába, háttérben külön ablakba pakolgassa bele a fájlokat. A letöltés elindításakor megjelenik a kis letöltő ablak és kész. Kiírja felül, hogy USER [név] , alatta a fájl be is kerül a listába de nem indul el. Ha csak simán F5 másolás-t nyomok - tehát nem a háttérbe küldöm a letöltést - akkor simán megy minden. Az utolsó TC ahol hibátlanul tudtam háttérben tölteni az a 7.50RC1 volt. Azóta egyik verziónál sem tudom használni.
Próbáltam már passzív módban, rendszergazdaként, különböző kompatibilitási módokban, tűzfalat kikapcsolni, vírusirtót kikapcsolni stb. de semmi. A gépen Win7 32bit van.
Tapasztalta-e már valaki ezt a problémát? Ha igen van-e megoldás rá?

(#1062) tknof1871


tknof1871
őstag

Jó reggelt mindenkinek! Van a TC-hez olyan beépíthető modul, amivel megadhatom, mekkora csomagokat készítsen tömörítésnél? Például van 10 mappám egy könyvtárban, és 199MB-os fájlokba tömörítse azokat természetesen a tartalmukkal együtt. Nem is a tömörítés ami kell, hanem ezeket olyan méretű csomagokba tegye, amiket fel tudok tölteni fájlmegosztó oldalra (file hosting, pl.: mediafire).

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1063) ollie válasza tknof1871 (#1062) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Alapból tudja, nem kell ahhoz plugin. A Volume Size-ot kell neki megadni (nem tudom, hogy a magyar fordításban hogy írják).

***

(#1064) pilota


pilota
tag

Helosztok segitség kéne warez oldalrol szeretnék total comanderel letölteni.Valahogy meglehetet csinálni anno,hogy a total comander sorban letölti a fileket.Nemkell itülni a gépnél de nemsikerül beállitanom.

(#1065) L3zl13 válasza pilota (#1064) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Warez oldal alatt FTP-t értesz? Akkor a letöltés (F5) indításakor felugró kis ablakba be kell jelölni, hogy Download later (add to download list).

Aki hülye, haljon meg!

(#1066) BullZeye


BullZeye
veterán

Valamiért néhány ismerősöm az FTP-mről lassan tud letölteni tőlem relatíve, hogy lehet Total Commanderbe beállítani nekik, hogy több szálon töltsön le?

Mozilla FTP kliensével van ilyen opció, és azzal gyorsabban is töltenek, de total commanderben hogy lehet beállítani, hogy egyszerre 1 fájlt, de azt 5 szálon töltse tőlem?

(#1067) BullZeye válasza BullZeye (#1066) üzenetére


BullZeye
veterán

2) 6 gigát letöltött a fájlból ami 7 gigás, de meg kellett szakítanom, mert újra kellett indítanom a netet, erre azt írja neki, hogy:
Forrás és cél különbsége
És csak egy OK gomb alatta.

ez mitől van?

(#1068) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Tudja valaki a rejtett/system fileok mutatásának/elrejtésének mi a gyorsbillentyűje?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#1069) Fire/SOUL/CD válasza $p@rr0w (#1068) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Azt nem tudom, de saját bill. kombinációhoz hozzárendelheted.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1070) $p@rr0w válasza Fire/SOUL/CD (#1069) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Köszi ezt én is ismerem, de a kérdés továbbra is fenn áll h mi az alapbeállítású gyorsbillentyű?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#1071) ollie válasza $p@rr0w (#1070) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

CTRL + F10 ?

De szerintem benne van a TC helpben.

***

(#1072) Fire/SOUL/CD válasza ollie (#1071) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem CTRL+F10 és nincs benne a helpben... ;]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1073) ollie válasza Fire/SOUL/CD (#1072) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor lehet, hogy nincs alapbeállítása ennek a funkciónak.

***

(#1074) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Egy felhasználó által definiált parancsnál, hogyan tudom az adott külső program számára átadni a kijelölt fájlok teljes elérési útvonalát?

Ezeket néztem, de csak a tmp fájl elérési útvonalát adják meg, amivel nem sokra megyek, konkrétan az media player classicot akarom meghívni és a kijelölt fájlok mennének a lejátszási listába, de tmp fájlal ez nem megvalósítható, más alternatívát meg egyelőre nem láttam.

(#1075) Sátán44


Sátán44
addikt

Tc-ben hogy lehet azt megoldani,hogy F7 bill. lenyomására ne vegye át ez előző szöveget? A másik kérdésem,hogy lehet a már szépen beállított TC-met hordozhatóvá tenni? A doc&sett ben tárolja nekem a beállításokat,de én azt szeretném,ha a feltelepített mappába mentené.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#1076) L3zl13 válasza Sátán44 (#1075) üzenetére


L3zl13
nagyúr

F7-re nekem nem veszi át az előző szöveget. Azt a könyvtárnevet ajánlja fel, ahol a kurzor áll az aktív panelen.

Hordozhatóság: http://ghisler.com/usbinst.htm

Aki hülye, haljon meg!

(#1077) Sátán44 válasza L3zl13 (#1076) üzenetére


Sátán44
addikt

Igen arra gondoltam, ahol a kurzor áll azt ajánlja fel,de én azt szeretném hogy az üres legyen,amikor megnyomom az F7-t. Erre van megoldás?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#1078) kraftxld válasza Sátán44 (#1077) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez miert gond? Ha sajat mappanevet akarsz, csak egyszeruen elkezded irni, es kitorli az alapbol feljovo-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1079) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Sziasztok!
Valakinek van ötlete, hogy ez a bug mitő lehet, és hogy lehetne orvosolni?

A két ikon bugos, látszik hogy más ikonja van Windows Explorerben, mint TC-ben, de a többi ikon jó.

[ Módosította: Ndruu ]

(#1080) Psychonaut válasza Psychonaut (#1079) üzenetére


Psychonaut
addikt

UP!

És újabb kérdés: FTP-re csatlakoznék, de kiírja, hogy a wcx_ftp.ini fájl írásvédett, szüntessem meg. Megszüntetném, de az egész gépemen nincs ilyen fájl, nemhogy az install directorymban, ahova a TC Help/About menüje írja! Hol lehet, és ha nincs meg, az miért lehet? Reinstall megoldja?

(#1081) Fire/SOUL/CD válasza Psychonaut (#1080) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Előző ikonos dologra: Nálam is más ikonokat jelenít meg, nem tudok rá megoldást...

Itt kellene, hogy legyen C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\GHISLER\

(rejtett könyvtár, ezért ha a rejtett fájlok megjelenítése nincs bekapcsolva, akkor azért nem találod)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1082) PhoenixK válasza Psychonaut (#1080) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nem lehet, hogy a mappán nincs jogosultsága írni? Egyszerűen nem is tudja létrehozni...

Az ikon témára: A megosztások körül lehet valami, mivel a TC-ben az ikon azt mutatja tudtommal...
Egyébiránt a tálcán a net sebességet mivel iratod ki?

@Fire/SOUL/CD: Nekem az ikonok rendben vannak... (7.55a)

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1083) Psychonaut válasza Fire/SOUL/CD (#1081) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, már próbáltam (ennyit visszaolvastam), a Roaming mappában nincs GHISLER mappám. :o

PhoenixK: nem hinném, semmi nincs megosztva, Homegroupban volt a gép, de már kiléptem (ezért a kis lakatok mindhárom mappám mellett), szóval elvileg most semmivel nincs megosztva.
Netsebesség kiírása: NetSpeedMonitor

[ Szerkesztve ]

(#1084) PhoenixK válasza Psychonaut (#1083) üzenetére


PhoenixK
őstag

THX! :R

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1085) Fire/SOUL/CD válasza Psychonaut (#1083) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha x64-es OS-t használsz, akkor tedd ezt

1. Távolítsd el a TC mindenestől (beállításokat is)
2. Installáld fel újra mindenki számára és ne az alapértelmezett Program Files (x86) mappába, ahova szeretné magát telepíteni, hanem a Program Files-ba

PhoenixK
X64-es OS-t használsz?

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1086) Psychonaut válasza Fire/SOUL/CD (#1085) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ugyanaz, továbbra sincs ilyen fájlom SEHOL. :(((

(#1087) Fire/SOUL/CD válasza Psychonaut (#1086) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!
Ha bekapcsolod TC-ben, a rejetett fájlok megjelenítését, majd rákeresel a GHISLER-re, akkor nem talál semmit? :F

Vagy először mentsd el a beállításokat(Beállítások menü/beállítások mentése), ugyanis a beállításokat is ugyanoda menti, mint az ftp ini-file-t...Lehet, hogy addig nem is hozza létre azt a könyvtárat, amíg ezt meg nem teszed...(ez csak abszolút tipp)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1088) Psychonaut válasza Fire/SOUL/CD (#1087) üzenetére


Psychonaut
addikt

Na, ezeket majd megnézem, most manuálisan írmagját is kipucolom a registryből meg az AppDatából, aztán újrarakom holnap.

(#1089) PhoenixK válasza Fire/SOUL/CD (#1085) üzenetére


PhoenixK
őstag

Igen, Win7 HP x64.
Amikor utoljára telepítettem, akkor még telepítéskor hozta létre a mappát + a két ini file-t.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1090) Fire/SOUL/CD válasza PhoenixK (#1089) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nálam is megvan a Ghisler mappa (több helyen is).
Ha a Beállítások/Beállítások mentése közvetlenül fájlba lehetőséget válassza az ember, akkor megnyitja a jegyzettömbben a 2 konfig fájlt (Wcx_Ftp.ini, wincmd.ini)
A jegyzettömbben a Fájl/mentés másként lehetőséget választva meg egyből megnyitja a Ghisler könyvtárat...

Mondjuk ez is lehet egy módszer Psychonaut számára, hogy hol is "rejtőzik" a Ghisler könyvtár...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1091) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy lehet megoldani ha kijelölök több fájlt ne csak az elsőt nyissa meg hanem az összeset? :))

// -

(#1092) canniball válasza #hpq (#1091) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha audio/video fájlokról van szó, akkor indítsd el a lejátszót majd rántsd bele amiket kijelöltél.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1093) #hpq válasza canniball (#1092) üzenetére


#hpq
aktív tag

Igen ezekről volt szó, köszi szépen sikerült. Csak ahol nem volt tracklist ott nem igazán boldogultam. :))

// -

(#1094) ambrits válasza #hpq (#1093) üzenetére


ambrits
csendes tag

Ha kijelölöd az mp3 fájlokat és hosszan jobb gomb, akkor a "lejátszás" menüvel az alapértelmezett lejátszóba beolvassa és lehet játszani őket.

(#1095) Varesz_86


Varesz_86
aktív tag

Sziasztok miért van az hogy ftp szerveren a total commanderben ha bevan kapcsolva a proxy szerver akkor nem látható az összes mappa? Ha ki van kapcsolva akkor meg van mind csak a sebesség kb a tizede, remélem valaki tud segíteni.

a képen látható hogy mi is a problémám a kevés mappa a (proxyval) gyors sebesség a másik oldalon látom az összes mappát de viszont ilyen 50kb/s el tölt, szóval szeretném látni az összes fájlt proxyval, remélem tudtok segíteni!
köszi

(#1096) Fire/SOUL/CD válasza Varesz_86 (#1095) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az FTP kapcsolat beállításaiban, kapcsold be a passzív módot. Ha ez nem segít (és feltételezem, hogy a proxy beállítások megfelelőek), akkor próbálj ki egy másik FTP klienst, hogy abban is jelentkezik-e a jelenség avagy sem, így rövidre zárható, hogy a TC okozza-e a gondot vagy nem. pl Core FTP LE Free vagy Filezilla

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1097) Varesz_86 válasza Fire/SOUL/CD (#1096) üzenetére


Varesz_86
aktív tag

Sajnos kipróbáltam vagy 5 ftp programot ezer beállítással szóval ezeken már túl vagyok tűzfal? router? nem értem végső elkeseredésemben írtam hátha valaki tud segíteni
pl ha beírom egy két ftp programban a proxymat már be sem enged bár azt lehet nem jól irom nemtudom

(#1098) Fire/SOUL/CD válasza Varesz_86 (#1097) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát pedig így elég egyértelmű, hogy magával a proxy szerverrel, vagy annak beállításával van gond. Nem tudom, hogy csak úgy "találomra" választottál proxy-t vagy muszáj, hogy azt a proxy-t használd...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1099) Varesz_86 válasza Fire/SOUL/CD (#1098) üzenetére


Varesz_86
aktív tag

Hali

kell a proxy különben lassú a net a szolgáltatóét használom és a total commanderben el is fogadja bár nincsenek mappák az ftp kliensekben meg nem csatlakozik fel:

elcome to Core FTP, release ver 2.1, build 1649 (U) -- © 2003-2010
WinSock 2.0
Mem -- 2,097,151 KB, Virt -- 2,097,024 KB
Started on Sunday October 31, 2010 at 10:22:AM
Connect socket #760 to 87.229.111.78, port 21...
No response
Error loading directory...

ezt írja ki pl

(#1100) Fire/SOUL/CD válasza Varesz_86 (#1099) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Akkor ellenőrizd azt, hogy milyen portot használ a tűzfal beállításnál a TC.

Nyisd meg a WCX_FTP.INI fájlt és a Firewall szekcióhoz ( [firewall] után ) add hozzá ezt a sort

httphost=127.0.0.1:3128

Remélem segít.

Fire.

UI: Mndjuk szerencsés lenne, ha teljesen az elejéről létrehoznál egy új FTP kapcsolatot, mert már ki tudja miket állítottál át "kínodba", nehogy most meg az legyen a gond... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.