Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#1951) Zirowe válasza fatal` (#1950) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, azt hiszem ezt használtam az ext4 plugin előtt, de eléggé kacifántos, meg a meghajtók betűit is elbúrja.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1952) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Üdv!

Eszköztárba szeretnék egy olyan gombot (gombokat), ami a kijelölt fájl nevét a vágólapra másolja, majd az alapján átnevez egy másikat.
Konkrétan arról lenne szó, hogy sorozathoz ugyanolyan nevű felirat készítése a cél, természetesen a kiterjesztésük ne változzon.
Annyit meg tudtan csinálni, hogy van 2 gombom, egyikkel a cm_CopyNamesToClip paranccsal kimásolom a videofájl nevét, kijelölöm a feliratot, másik gombbal a cm_RenameOnly paranccsal fájlnév-szerkesztésbe ugrok, CTRL+V, majd a végéről saját kezűleg kitörlöm a kiterjesztést (mikor mi), és beírom a helyére hogy srt. Ezt nem lehetne valahogy még jobban automatizálni? Arra gondolok, hogy a kiterjesztést ne másolja/illessze be, és akkor már tényleg 2 kattintásból megvagyok.

Előre is köszönöm :R

Természetesen a legeslegjobb az lenne, ha 1 kattintással megoldható lenne, ugyanis 1 mappában csak a videó és hozzá tartozó felirat van. Tehát TCMD kimásolja a nem srt kiterjesztésű fájl nevét (kiterjesztés nélkül), és az srt kiterjesztésű fájlt átnevezi arra (.srt kiterjesztését megtartva). De gondolom ezt nem nagyon lehet.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#1953) Sk8erPeter válasza tonyrulez (#1952) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Legegyszerűbb lenne egy egyszerű batch-fájlnak átadni az adott fájlnevet a kiterjesztés nélkül a %O paraméter ("places the current filename without extension into the command line") segítségével, majd a batch-fájlban kilistázni az srt-kiterjesztésű fájlokat a dir /B *.srt segítségével, majd annak első eredményét (mivel adott esetben eőfordulhat az, hogy több *.srt-fájl is kerül a könyvtárba) átnevezni az átadott stringnek megfelelően (a batch-fájl első argumentuma (amit a fájlnév mögé írsz, ergo azzal a paraméterezéssel hívod meg) a %1-gyel érhető el).
Tehát az eszköztárgomb "Command"-ja maga a batch-fájl lenne, a paraméter pedig a %O, ikon meg tetszőleges.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1954) tonyrulez válasza Sk8erPeter (#1953) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ez nekem így kínai, batch fájlhoz hülye vagyok, de megpróbálok ezzel kezdeni valamit :R

4 8 15 16 23 42

(#1955) Sk8erPeter válasza tonyrulez (#1954) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most hirtelen lett hozzá kedvem, úgyhogy gyorsan összekalapáltam neked :DDD
Nálam egy rövidke teszt alapján jól működött.

Itt a teljes batch-fájl:

Fájlnév:
rename_srt.bat

Tartalma (ezt mentsd el pl. az előbbi néven, de át is nevezheted, csak aztán ne felejtsd el ennek megfelelően a button barnál is):

rem http://prohardver.hu/tema/total_commander/hsz_1952-1955.html
rem Toolbar:
rem http://prohardver.hu/dl/upc/2013-10/11/52551_tdnokudlonmsmrlo_total_commander_button_bar_srt-atnevezo_batch-prog.png
@echo OFF

echo === SRT-atnevezes ===
echo.

if [%1]==[] (
echo Hianyzik a parameter!
goto :exit
)

set first_argument=%1
rem Removing double quotes from the variable:
rem http://stackoverflow.com/questions/1964192/removing-double-quotes-from-variables-in-batch-file-creates-problems-with-cmd-en/5181182#5181182
set first_argument=%first_argument:"=%
set first_srt_filename=""
set first_srt_filename_without_extension=""

for %%F in (*.srt) do (
set first_srt_filename=%%F
set first_srt_filename_without_extension=%%~nF
goto :rename_srt
)

if %first_srt_filename%=="" (
echo Ebben a konyvtarban nincs srt-fajl!
goto :exit
)

:rename_srt
echo "%first_srt_filename%" fajlt at fogom nevezni a kovetkezore: "%first_argument%.srt"
ren "%first_srt_filename%" "%first_argument%.srt"
if not %errorlevel%==0 (
echo Hiba tortent a fajl atnevezesekor!
goto :exit
)
echo Megtortent.

echo.
echo Az srt-fajlok listaja jelenleg:
dir *.srt /B

:exit
echo.
echo === Vegeztem, csa! ===
rem Tavolitsd el egy sorral lejjebb a "rem" szocskat a pause elol, ha latni akarsz minden uzenetet (ugy a batch-program felhasznaloi interakciora var, es nem tunik el azonnal a command prompt).
rem pause

Én ezt a fájlt a d:\Programs\rename_srt könyvtárba raktam, tehát a fájl elérési útja
d:\Programs\rename_srt\rename_srt.bat

Mit csinál a kód:
Mindössze annyit csinál, hogy megnézi, van-e átadott argumentum, ha igen, akkor megkeresi az első srt-fájlt a könyvtárban, ami létezik, és amint ez megvan, azt egyszerűen átnevezi arra, ami az átadott argumentum, tehát jelen esetben például a filmnek a kiterjesztés nélküli változata.
Ha nem létezik egyáltalán srt-fájl a könyvtárban, akkor nem csinál semmit (azonkívül, hogy szól érte, de ezt a button barról való meghíváskor úgysem látod, mert gyorsan eltűnik a felpattanó parancssoros ablak, és ezen direkt nem változtattam, hogy ne kelljen mindig nyomni egy plusz gombot utána).

Total Commanderben: Configuration > Button Bar... > Add (hogy hozzáadj egy új gombot)

Command: d:\Programs\rename_srt\rename_srt.bat
Parameters: "%O"
Icon file: %SystemRoot%\system32\SHELL32.dll
Icon: <Válassz egyet>
Tooltip: <Írj be egy tetszőleges szöveget>

Próbáld ki, aztán jelezz vissza. :)

[ Módosította: #40993792 ]

Sk8erPeter

(#1956) tonyrulez válasza Sk8erPeter (#1955) üzenetére


tonyrulez
őstag

Istenkirály vagy :R :R
Csak sajna nem működik :(
Azt írja hogy 'mv' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file.
Egyébként kiírja, hogy mire fogja átnevezni az srt-t, csak srt-fajlok listaja jeleneg után marad uaz (aztán végeztem, csa! :D)
Gondolom valahogy meg kellene barátkoztatni az mv-vel a programot. Win8-at használok, hogy lehetne ezt megoldani?

4 8 15 16 23 42

(#1957) fatal` válasza Sk8erPeter (#1955) üzenetére


fatal`
titán

Az az mv az nem move akart lenni? :) Ha jól emlékszem, akkor windows alatt move a parancs. De van rename is.

(#1958) Sk8erPeter válasza tonyrulez (#1956) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hoppá, bocsi, nálam fent van a GnuWin, ami alapvetően Linuxos GNU commandok portja Windows-ra, nálam ezért működik érthető módon. :D Viszont az mv tényleg nem kifejezetten Windows-os parancs, úgyhogy írd át az mv-t egyszerűen ren-re vagy rename-re (ehhez link:
http://www.microsoft.com/resources/documentation/windows/xp/all/proddocs/en-us/rename.mspx?mfr=true
), és remélhetőleg már működni fog. :)

Tehát itt az
mv %first_srt_filename% %first_argument%.srt
HELYETT
szerepeljen ez:
ren %first_srt_filename% %first_argument%.srt
na, inkább ezt próbáld ki, aztán jelezz vissza. :D

Majd lehet, hogy megkérek egy modit, hogy javítsa már ki, hogy ne hülyeség maradjon meg az utókornak. :)

(#1957) hunfatal :
Jaja, a move is jó lenne:
http://www.microsoft.com/resources/documentation/windows/xp/all/proddocs/en-us/move.mspx?mfr=true
de a rename egyértelműbb, úgyhogy inkább legyen az. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1959) tonyrulez válasza Sk8erPeter (#1958) üzenetére


tonyrulez
őstag

Átírtam move-ra, így már működik, köszönöm mégegyszer :R

4 8 15 16 23 42

(#1960) Sk8erPeter válasza tonyrulez (#1959) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Örülök, szívesen! Amúgy átírhatnád inkább rename-re (vagy ren-re), az egyértelműbb. :D

Hozzáteszem halkan, hogy nincs benne hibaellenőrzés, hogy az átnevezés sikeres volt-e, itt az az alapfeltételezés, hogy a fájl nincs épp zárolva, hozzá is férsz (nincs jogosultságbeli para), és sikeres lesz az átnevezés. Nem volt kedvem vele tökölni, bár nem bonyolult. :D A végén lévő listázás miatt végül is úgyis kiderül, ha sikertelen volt a dolog.

De egyébként egy sima errorlevel-ellenőrzéssel csekkolható, mert a ren 1-esre állítja az ERRORLEVEL-t probléma esetén (ezt meg is írtam itt, mert valaki hülyeséget írt):

if not %errorlevel%==0 (
echo There was a problem renaming the file.
) else (
echo Renaming was successful.
)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1961) dances válasza dances (#1926) üzenetére


dances
tag

Valaki?

Only the Good die young.

(#1962) andorra válasza dances (#1961) üzenetére


andorra
őstag

A fájlmásolásra vonatkozó beállításoknak külön oldala van a beállításokon belül, egyfajta ellenőrzés is választható. Hol máshol lehetne még?

(#1963) Sk8erPeter válasza dances (#1926) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Verify after copying (MD5 checksum)" opció az Operation > Copy/Delete opción belül nem megfelelő?

Verify after copying (MD5 checksum)

Sk8erPeter

(#1964) fatal` válasza Sk8erPeter (#1963) üzenetére


fatal`
titán

Ez béta funkció még, valószínűleg stabil verziót használ.

(#1965) Sk8erPeter válasza fatal` (#1964) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az kellemetlen szituáció. :DDD Hát akkor keresheti.

Sk8erPeter

(#1966) dances válasza Sk8erPeter (#1965) üzenetére


dances
tag

Akkor így jártam.
7.56 -ban ilyen sajna nincs.

Only the Good die young.

(#1967) Sk8erPeter válasza dances (#1966) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Upgrade?

Sk8erPeter

(#1968) dances válasza Sk8erPeter (#1967) üzenetére


dances
tag

Nincs olyan stabil verzió, ami tudja ezt?

Only the Good die young.

(#1969) fatal` válasza dances (#1968) üzenetére


fatal`
titán

Nincs, 8.5 funkció lesz majd.

Ellenben 7.56-ról azért már ideje lenne 8.01-re upgradelni :)

(#1970) andorra válasza fatal` (#1969) üzenetére


andorra
őstag

Én viszont úgy látom, hogy igaz ugyan, hogy a 8,5 bétában már benne van, de nem működik.

(#1971) fatal` válasza andorra (#1970) üzenetére


fatal`
titán

Az viszont gáz, bár az ilyenek miatt beta.

Én stabil verziót használok.

(#1972) tonyrulez válasza Sk8erPeter (#1960) üzenetére


tonyrulez
őstag

Hibára bukkantam, ha van szóköz a felirat nevében, akkor nem hajlandó átnevezni. Ezt hogy lehet kijavítani?

4 8 15 16 23 42

(#1973) Sk8erPeter válasza tonyrulez (#1972) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igazad van! Több dolog módosításra szorul, gyorsan le is teszteltem, és így már látszólag hibátlanul működik.

Először is TC-ben a button bar beállításait változtasd meg úgy, hogy a "Parameters"-nél a sima %O helyett "%O" legyen, tehát legyen körbeölelve idézőjelekkel!

Így:

Total Commander - Button bar - srt-átnevező batch-program paraméterei

Ezután pedig az eddigi batch-fájlod tartalmát módosítsd erre:

http://pastebin.com/SRsPJ2pU

Próbáld ki légyszi, és jelezz vissza! :)
Ha nálad is működik, akkor ismét megkérek egy moderátort, hogy módosítsa itt a hsz. tartalmát erre.

Sk8erPeter

(#1974) tonyrulez válasza Sk8erPeter (#1973) üzenetére


tonyrulez
őstag

Igen, így már okés, köszi :K

4 8 15 16 23 42

(#1975) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
A TC-nek van az a funkciója, hogy fájlokon belül is rákeres egy szóra. Hogyan tudom leszűkíteni hogy csak .docx fájlokban keressen arra a szóra? THX! Egy egész maghajtót kell most átfésülnöm amin van minden, film, zene, rengeteg különböző kiterjesztésű fájl. Én a keresett fájlom nevét se tudom, csak azt, hogy .docx, + kb. milyen szavak vannak benne, amikre érdemes rákeresni.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1976) kispx válasza tknof1871 (#1975) üzenetére


kispx
addikt

A .docx lényegében (elnagyolva) egy zippel tömörített XML dokumentum. Mivel tömörített ezért egy bináris adatkupacot fog a TC látni. Ahhoz, hogy benne keressen jó lenne a docx kiterjesztést a zipre cserélni. Ha megvan, akkor keresésnél hol keressen résznél megadni a *.zip feltételt, majd alul add meg, hogy melyik szóra keressen rá.

(#1977) tknof1871 válasza kispx (#1976) üzenetére


tknof1871
őstag

Ahhoz, hogy benne keressen jó lenne a docx kiterjesztést a zipre cserélni.

x64 8.01-es TC-m van. Nekem itt nincs olyan, hogy megadhatom a kiterjesztést. Általános fülön az Ahol keres alatt van a Reguláris kife... kocka. Mellette a Csak a kiválasztott mappákban/fájlokban keres, az alatt meg a Tömörítettben mindegyikben, kivéve UC2. .ZIP sehol sincs. A Bővített fülön az Attribútumok között van Tömörített. Az Attribútumok-kat kell kipipálni és a Tömörített kockáját pipára állítani?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1978) fatal` válasza tknof1871 (#1977) üzenetére


fatal`
titán

Nem. A docx fájlt átnevezni zipre és bepipálni, hogy tömörítettben is keressen.

(#1979) tknof1871 válasza fatal` (#1978) üzenetére


tknof1871
őstag

A fájlt nem tudom átnevezni.Nincs meg. Azért keresem de nem tudom a nevét és hogy hol van. Csak néhány szóra emlékszem, ami a dokumentumban van. Ezért kell az egész meghajtót átfésülni.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1980) Sk8erPeter válasza tknof1871 (#1975) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Én erre az Agent Ransack nevű ingyenes programot ajánlanám, nem a Total Commander keresőjét, sokkal fejlettebb nála: ezerszer gyorsabb a TC-nél, mivel többszálú a keresője, elég hatékony keresőalgoritmusokkal dolgozik, több opció is állítható vele, támogatja az Office-formátumokat (*), így a doc/docx-et, ppt/pptx-et, xls/xlsx-et és hasonlókat is, mutat egy előnézetet a dokumentumokban találtakból a találati listában egy elemre kattintáskor, és így tovább. Én mindenkinek ajánlom, nálam már a nélkülözhetetlen Windows-programok között van. Amikor viszonylag gyorsan akarok megtalálni valamit a meghajtókon, akkor a TC elég lassú keresője helyett mindig ezt használom.

(*) Ehhez az oldalon látható az infó:
"Microsoft Office 2010 Filter Pack

For the best results when searching Microsoft Office files please make sure you have installed the latest filter pack from Microsoft:
Microsoft Office 2010 Filter Packs"

Sk8erPeter

(#1981) tknof1871 válasza Sk8erPeter (#1980) üzenetére


tknof1871
őstag

Köszönöm! Meglátásom szerint ez az a program, ami kell nekem. Alapból PDF és Word dokumentumokban keres. Nem kellett állítgatom rajta és ez jó, mert kevés tudás kell a programhoz és én elég keveset értek a szoftverekhez. Tegnap óta már a HDD 13%-át átnézte. A TC még a gigabyte-os filmekbe is belekeres. Csak az időt rabolja.
Mondjuk valahol az én hibám, hogy nem tudom, hova mentettem el a fontos dokumentumomat (sokat dolgoztam rajta), meg hogy az egyetlen kinyomtatott példányt kiadtam a kezemből és nem fénymásolatot adtam oda az egyik hivatalban. Máshol csak belenéztek, talán le is másolták maguknak. Viszont azok is sárosak akik elvették, hogy miért nem tudták lemásolni maguknak. Ha az igazolványom kérik el, akkor azt is örökre elveszik? [költői kérdés]
Nekem MS Office 2007 van, Microsoft Office 2010 Filter Packs-ot kihagyom. Jó nekem a 2007-es.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1982) Sk8erPeter válasza tknof1871 (#1981) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szívesen!

"Alapból PDF és Word dokumentumokban keres."
Ezt korrigálnám: az Agent Ransack alapból ezekben IS keres, mert az Options fülön be van pipálva, az "Enhanced Document Searching" beállításnál. :)

"Nem kellett állítgatom rajta"
Azért javasolnám, hogy szűkítsd le a keresést azokra a kiterjesztésű fájlokra, amelyek között vélhetően előfordulhat a keresett kifejezés, például ha tudod, hogy konkrétan csak *.docx- vagy épp *.pdf-kiterjesztésű fájlokban fordulhat csak elő, akkor a "File name" mezőbe ezt írd:

*.docx;*.pdf

ez tehát csak az említett kiterjesztésű fájlok közt fog csak keresgélni, jelentősen redukálva a keresésre fordítandó időt, például nem keresgél feleslegesen *.xls-fájlokban, amikben adott esetben tudod, hogy nem szerepelhet a keresett kifejezés. Hasonlóan, pontosvesszővel elválasztva, *.kiterjesztés alakban tudsz beírni még egyéb kiterjesztéseket is.

"Nekem MS Office 2007 van, Microsoft Office 2010 Filter Packs-ot kihagyom. Jó nekem a 2007-es."
Ez esetben:
Konverter a 2007-es Office rendszerhez: Microsoft Filter Pack

Sk8erPeter

(#1983) tknof1871 válasza Sk8erPeter (#1982) üzenetére


tknof1871
őstag

Ez esetben:
Konverter a 2007-es Office rendszerhez: Microsoft Filter Pack

Ezt muszáj telepíteni a kereséshez?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1984) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy létezik bármilyen plugin/kiegészitő totalcommander-hez, amivel a fájlműveletek végén kiirja az átlagos sebességet, maximum sebességet stb. információkat?

Üdv:
Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1985) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Foglalkoztat a kérdés, mert igen sok gépet telepítek, milyen előnyökkel jár egy 64bites rendszerre a 64bites TC telepítése? Pluginok jórésze 32 bitesre készül, és az openssl tanúsítványok telepítése is egyszerűbb 32 biten, ezért érdekelne. :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1986) andorra válasza A_ScHuLcZ (#1985) üzenetére


andorra
őstag

Ugyanaz, mint minden más programnál is, vagyis, hogy valamivel gyorsabb.

(#1987) PhoenixK válasza A_ScHuLcZ (#1985) üzenetére


PhoenixK
őstag

Anno már körbejártuk a témát: [link]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1988) robagp


robagp
tag

Hello!
Van egy könyvtáram amiben több mint 1000 file van.
Szeretném kategorizálni könyvtárakban.
Hogy tudom a könyvtáron belül megjeleníteni csak azokat a fileokat, aminek a nevében a king szó van, hogy azután csak a másik oldalon lévő könyvtárba átmozgassam?
A szó nem a fileok elején van.
Válaszokat előre is köszönöm szépen!

(#1989) Sk8erPeter válasza robagp (#1988) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Hogy tudom a könyvtáron belül megjeleníteni csak azokat a fileokat, aminek a nevében a king szó van"
Numerikus plusz gomb, azután beírod:
*king*
majd Enter, és ennyi.
(* az, hogy ott akármi szerepelhet, magyarul ez a kifejezés annyit jelent, hogy king előtt és után akármi szerepelhet)

============================================
Ha az összes ALkönyvtár összes fájljában is szeretnél keresni, akkor még az egész keresés ELŐTT nyomj egy numerikus plusz gombot, ott jelöld ki az összeset (*.*), nyomj egy Ctrl+Shift+B-t, ezzel az összes alkönyvtár tartalmát is ömlesztve látod. Ezután csináld meg a fentit.

Sk8erPeter

(#1990) robagp válasza Sk8erPeter (#1989) üzenetére


robagp
tag

Hello!
-Nincs numerikus plusz gombom, mivel nincs numerikus billentyűm.
-Nem megkeresni akarom azokat amiben a king kifejezés van, hanem leszűrni, csak azokat látni az egyik oldalon, amiben a king kifejezés van, hogy egyszerűen kijelöljem és átmásoljam a másik oldalon lévő könyvtárba.
Mint írtam több mint 1000 file van, és kb 30 szóra kell rákeresnem, azaz 30 könyvtárra kell szétbontanom, és nem akarom egyesével 30szor átnézni, és egyesével átmásolni a másik könyvtárakba.
A keresővel egyesével a file-hoz ugrálni is túl macerás.

(#1991) robagp válasza robagp (#1990) üzenetére


robagp
tag

Már nem tudtam hozzá írni, de meg van a megoldás, addig kutattam a menüjében:
CTRL+S a barátom. és oda írom be *king* :-D
Köszönöm szépen a segítséget!

(#1992) Sk8erPeter válasza robagp (#1990) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"-Nincs numerikus plusz gombom, mivel nincs numerikus billentyűm."
Létezik menüelem is. Mark > Select group. (A Mark a második menüpont, most angolul használom, keresd a magyar megfelelőjét.)

"-Nem megkeresni akarom azokat amiben a king kifejezés van, hanem leszűrni, csak azokat látni az egyik oldalon, amiben a king kifejezés van, hogy egyszerűen kijelöljem és átmásoljam a másik oldalon lévő könyvtárba."
Nem teljesen mindegy, hogy csak ki van-e jelölve a megfelelő találat, vagy pedig csak azokat látod, amikben benne van a string, és UTÁNA jelölöd ki? Úgysem fogod végignézni egyesével (ergo tök mindegy, hogy egy oldalon látod-e, csak azokat), mivel túl sok a fájl. De ha ragaszkodsz hozzá, ott a Quick search (alapból Ctrl+Alt+betű), ahova beírhatod az általam már írt kifejezést, majd utána Ctrl+S-sel tudod szűrni, így csak a megfelelő találatokat látod egy helyen. EZUTÁN még ki kell jelölnöd.

"kb 30 szóra kell rákeresnem, azaz 30 könyvtárra kell szétbontanom, és nem akarom egyesével 30szor átnézni, és egyesével átmásolni a másik könyvtárakba."
Ezek szerint erre a célra nem fogod tudni használni a Total Commandert, mivel min. 30 szó keresésére kell automatizálnod a dolgot (automatizálni, mivel kézzel nem akarod elvégezni). Valószínűleg erre egy program írása lenne a leggyorsabb, legegyszerűbb. Ha majd valakinek van jobb ötlete, remélhetőleg megírja.

"A keresővel egyesével a file-hoz ugrálni is túl macerás."
Nyilván, de ilyen lehetőségről senki nem beszélt.

===
Szerk.:
(#1991) robagp :
mi van, más is ébren van rajtam kívül ilyenkor? :D Pont most írtam meg neked a hsz.-t, ezek szerint tárgytalan.
Szívesen. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1993) robagp válasza Sk8erPeter (#1992) üzenetére


robagp
tag

Hello!
A 30 szóra, úgy értettem, hogy 30 szor kell keresnem, ami rendben van, ha nem kell átnéznem mind az 1000-et.
Sajnos a kijelölteket át kelle néznem, mert a king benne van a hawking, ban is pl, és az másik könyvtár, de úgy leszűkítve, már egyszerű, csak kicsit kellett, hogy könnyebb legyen, viszont a legalább a te módszered is megtanultam, mert azt se tudtam eddig :-)
Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#1994) fatal` válasza robagp (#1990) üzenetére


fatal`
titán

CTRL+S.

[ Szerkesztve ]

(#1995) robagp


robagp
tag

Hello!
Meg lehet vhogy csinálni, hogy az ebook-jaim 4-5 könyvtár mélységben vannak, és nekem a 2 könyvtár mélység elég lenne, de nem akarom egyesével áthelyezgetni /az 1es mélységben több mint 50 könyvtár van/.
Van rá valami egyszerű megoldás?
Tehát pl:
most : Scifi/Asimov/Birodalom/1kötet/file.ebook
amit szeretnék: Scifi/Asimov/file.ebook

Válaszokat előre is köszönöm!

(#1996) Sk8erPeter válasza robagp (#1995) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!
Gondolom úgy értendő, hogy a
Scifi/Asimov
könyvtárban van
A_Akármi
|- ...
Birodalom
|- ...
|- 1kötet
C_Akármi
|- ...
...

Most pedig az kellene, hogy A_Akármi, Birodalom, C_akármi összes, alkönyvtárakban elhelyezett tartalmát szeretnéd áthelyezni simán a Scifi/Asimov könyvtárba.
Ha jól értelmezem:
1. egyik panelben nyisd meg a célkönyvtárat, tehát Scifi/Asimov könyvtárat
2. másik panelben szintén ugyanezt nyisd meg
3. egyik panelben jelöld ki az összes alkönyvtárat (Scifi/Asimov összes alkönyvtárát), majd nyomj egy Ctrl+Shift+B billentyűkombinációt, ez ömlesztve jeleníti meg az összes alkönyvtár tartalmát. Ezután jelöld ki az összeset (numerikus plusz gomb, *.*)
4. MOZGASD át innen a másik oldali panelbe, tehát a Scifi/Asimov könyvtárba az összes kijelöltet, elvileg ez kiszedi az alkönyvtárakból az összes fájlt, és berakja a Scifi/Asimov könyvtárba.

Remélem, valamelyest érthető. :D
(#1993) robagp : szívesen. :)

Sk8erPeter

(#1997) tknof1871 válasza Sk8erPeter (#1980) üzenetére


tknof1871
őstag

Nem tudtam rájönni, miért van az, hogy ha kilépek az Agent Ransack-ból, akkor is ott marad a folyamatok között és 90% fölött terheli a CPU-t. Tehát alig lehet mellette valamit csinálni. Ezzel lehet valamit kezdeni?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1998) Sk8erPeter válasza tknof1871 (#1997) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ez furcsa, én ilyet nem tapasztaltam vele, de attól még simán lehet, hogy adott verzió esetén nálad előjön valami bug.
Melyik verziót használod?
Esetleg megpróbálhatnál másikat, akár korábbit, ha most a legfrissebbet használod.
Nálam ez van fent: Agent Ransack 2010 Release Build 762 - 2010.03.29.47911.
Mondjuk most nézem a history-t, nem látom, hogy lehetne letölteni korábbit. :D Ettől még lehet, hogy csak elkerülte a figyelmelmet.
Ja, és én 64 bites változatot használok. Nálad melyik van fent?

Sk8erPeter

(#1999) tknof1871 válasza Sk8erPeter (#1998) üzenetére


tknof1871
őstag

Release Build 762 - 2010.03.29.47911, 64 bit.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#2000) Sk8erPeter válasza tknof1871 (#1999) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Magyarul ugyanazt, mint én, fogalmam sincs, nálad miért van ilyen probléma, nálam nem jelentkezik.

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.