Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#701) Fire/SOUL/CD válasza localhost (#700) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, én is tudtam volna javasolni ilyen progikat(meg a TC-vel is megoldható), de így legalább az "Ifjúság" belekukkant a DOS rejtelmeibe(még ma is), és egyúttal az ilyen "öreg" versenyzők(gondolom Te is elmúltál már 30.. :DDD ) 20 évvel ezelőtti "lehetőségeibe". De AKKOR is MEGOLDOTTUK.. :K

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#702) ollie válasza Fire/SOUL/CD (#698) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez már mágiának számít a mai fiatalok körében. :D

***

(#703) Sk8erPeter válasza ollie (#702) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azért a "mai fiatalok" közül is sokan használnak Linux-disztribúciókat, és ugye ott is sok parancssoros dolog van, annyira azért nem kell lenézni a "mai fiatalokat". Mondjuk valszeg aki Linuxot használ, az marad annál, ritkábban találkozik DOS-szal. De nyilván nem lenne nagy cucc számára felfogni, miről is van ott szó. Ennek ellenére az is igaz, hogy egyre kisebb tere van a parancssoros műveleteknek, inkább a grafikai felületre építenek. Viszont a "mai fiatalok" is tanulnak programozni, így nem áll messze tőlük a parancsok bepötyögése.

Sk8erPeter

(#704) andy83


andy83
aktív tag

Közben frissítették a TC7.5-t, javították pár hibáját. :K

facebook.com/SzeretekMozizni

(#705) Fire/SOUL/CD válasza Sk8erPeter (#703) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

1. nem lenéztem a fiatalokat, csak nosztalgiáztam
2. A Linux az nem DOS nyilván(én is írtam Audio lemezt Red Hat alatt parancssorból, igaz néha kimaradt egy kapcsoló, vagy elírtam bizonyos értékeket és ilyenkor olyan lemezek születtek, amire ráírtam, hogy SOUND OF SILENCE, mert meghallgatni nem kellet semmivel... :))
3. szerintem a mai programozóknak nem tanítanak DOS-t, ha meg egyes helyeken igen, akkor nem kellene, inkább a modern fejlesztőeszközöket kellene nekik elsajátítani, megtanítani normálisan

;] :R

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#706) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#705) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

1. És azt nem láttad, hogy nem neked szólt a hsz.? :U Nem véletlenül van ott a "[...] válasza [...] üzenetére"...
2. Ki a franc mondta, hogy a Linux az DOS? :D Nagyon félreérthettél valamit, de nem fogok magyarázkodni...
3. Ehh, ahogy látom, ezt sem értetted meg, azt magyaráztam, hogy aki tanul programozni, annak van valami köze a parancsok bepötyögéséhez és értelmezéséhez, és nem kerül olyan nagy erőfeszítésébe utánanézni, hogy pl. DOS-ban milyen paraméter mire való... :U De mindegy, hagyjuk az egészet, nem érdemel ennyi szót a téma, arra akartam kilyukadni, hogy azért a mai fiatalok sem olyan hülyék, hogy ne tudnának belelátni pl. akár a DOS működésébe, ha akarnak. Sőt.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#707) Fire/SOUL/CD válasza Sk8erPeter (#706) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen észrevettem, hogy nem nekem szól, csak mivel Én is említettem a fiatalságot, "Ifjúságot", ezért válaszoltam. Abban is biztos vagyok, hogy ollie sem "lenézően" írt a HSZ-ben, és persze Nekem sem állt szándékomban a válaszomban rosszindulatot sugározni.
A témát a magam részéről lezártam ebben a topicban, mert nem akarom szét offolni, de amúgy van bizonyos véleményem a mai modern számítástechnikai oktatásról Magyarországon(ami sajnos érinti a "fiatalságot"), amit természetesen szívesen megosztok veled privátba, ha érdekel.... :R

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#708) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#707) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

OK, folytassuk priviben, amúgy érdekel. :D

Sk8erPeter

(#709) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok ha commanderbe eltünnek az ikon(képeknél alap ikon jelenik meg) hogy lehet visszaállitani arról van szó,hogy a képek alapba fényképnézővel vannak társitva de úgy az alapikon áll -t be.

(#710) metaldog


metaldog
aktív tag

Hali az lenne a kérdésem hogy egy könyvtár rejtett lesz de nem rendszer hanem csak egy sima könyvtár amit én hoztam létre commanderben és csak akkor látom ha beállítom hogy az összes rejtett filet lássam de én nem akarom látni csak azt a mappát amit én másoltam fel, arról hogy lehet megszüntetni hogy rejtett legyen?

(#711) canniball válasza metaldog (#710) üzenetére


canniball
nagyúr

Rejtett cuccok megjelenítése->adott mappára hosszú jobbklatty->Tulajdonságok->Rejtett checkbox ki->OK->rejtett cuccok elrejtése.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#712) metaldog válasza canniball (#711) üzenetére


metaldog
aktív tag

A rejtett checkbox inaktív nem tudok ott semmit ki meg bepipálni, és a mappa még mindíg nem látszik csak sajátgépben.

(#713) Fire/SOUL/CD válasza metaldog (#710) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ráállsz a mappára TC-ben, FÁJL menü/ATTRIBÚTOMOK MÓDOSÍTÁSA
a többi szerintem magáért beszél...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#714) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

A webszolgáltatóm hívta fel rá a figyelmem, hogy Total Commandert használjak ftpzéshez, mert az állítólag nem titkosítja a user/pass párost. Nézegettem az ftp-s konfig fájlt, és ott bezony dekódolt a pass. Akkor ezek szerint ez visszafejthető lenne?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#715) localhost válasza aleister (#714) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Maga az ftp protokoll az, ami titkosítatlanul küldi a nevet/jelszót, ehelyett használnak már évek óta - persze csak ahol lehet - ssh-t.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#716) Fire/SOUL/CD válasza aleister (#714) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Szerintem nem azért javasolták a TC-t amit írtál, hanem azért, mert nem használ SSL-t alapban, míg a legtöbb FTP progi meg igen. Ilyenkor egy kínszenvedés (gyakran) egy usernek elmagyarázni, hogy melyik FTPézőben, hol és mit kell beállítani, hogy ne legyen SSL(merthogy az XY szolgáltató nem igényli). Ez nem azt jelenti, hogy username/password párost csak úgy le lehet nyúlni... :N
Ha esetleg meg szükséges az SSL(a szolgáltató igényli az SSL hitelesítést), akkor itt a megoldás TC esetén: [link]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#717) aleister válasza Fire/SOUL/CD (#716) üzenetére


aleister
veterán

Köszi a választ mindkettőtöknek!
Bocsi, de sikeresen kihagytam egy fontos szócskát a hozzászólásomból :). Tehát a lényeg, hogy NE használjak TC-t az ftp-zéshez, mert lenyúlható/visszafejthető a pass-om.

A linket megnéztem, mindjárt telepítem is a kiegészítést. :R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#718) Fire/SOUL/CD válasza aleister (#717) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha ennél nagyobb biztonságra van szükséged, ahogy localhost kolléga is írta(SSH/TLS/IDN/SFTP), akkor a CoreFTP progit ajánlom, mert a LITE változata ingyenes(nem csak otthoni, hanem üzleti célú felhasználásra is), tudja az SSH-t(AES, Blowfish, stb titkosításokat), az egyetlen hátrány lehet egyes usereknél, hogy angol...[link]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#719) aleister válasza Fire/SOUL/CD (#718) üzenetére


aleister
veterán

Köszi! Az angol nyelv abszolút nem hátrány. Ellenben az igen, hogy a jó kis megszokott TC-t hanyagolnom kell.
Van a webhosting csomagomban is 2-3 webes felületű ftp alkalmazás, de amióta az eszemet tudom a kis méretű/rövid lefutású ftpzéshez (tulképpen webdesigner célokra) TC-t használok.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#720) Dyno


Dyno
veterán

Sziasztok

7.02-est használom, de az a bajom, hogy nem tudom benne a Winrar-t ahsználni kicsomagolsákor, pedig én azt szeretném, bevan állítva hogy a rar féjloknál a Winrar-t használja, de még is a sajátját akarja, segítsetek hogyan tudom megoldani hogy a Winrar-t ahsználja?Társítani hogy tudok vagy bármi egyéb?

köszi előre is.

(#721) kraftxld válasza Dyno (#720) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Beállítások, általános beállítások, tömörítő, és a winrar részhez ezt tallózod be:
"C:\Program Files\WinRAR\WinRAR.exe"
Vagy ahová telepítetted.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#722) Tosee válasza Dyno (#720) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Beállítások->általános beállítások->tömörítő
Ahol beállítottad a rar tömörítőt, alatta van egy jelölőnégyzet... innen vedd ki a pipát! "Ha lehet használja a belső rar kicsomagolót"

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#723) Dyno


Dyno
veterán

Így van beállítva srácok és még sem jó és ezért kértem a segítséget.

Itt van egy screenshot.

(#724) Thrawn válasza Dyno (#723) üzenetére


Thrawn
félisten

Ne a WinRar.exe-t, hanem a Rar.exe-t válaszd ki.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#725) Dyno válasza Thrawn (#724) üzenetére


Dyno
veterán

Így sem jó, pedig ugy emlékszem mintha tegnap még rendben lett volna.
Mi tévő legyek? :F

(#726) Tosee válasza Dyno (#725) üzenetére


Tosee
őstag

pedig nálam is így van beállítva és nálam gond nélkül megy! Annyi különbség, hogy én a 7.04a verziót használom! De ettől függetlenül szerintem a tiéden is működnie kéne! :U

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#727) Dyno válasza Tosee (#726) üzenetére


Dyno
veterán

Nálam egyenlőre nem jó, pedig tegnap még jó volt ugy emlékeztem.

Van még valami megoldás rá?Valami végleges társítás vagy valami?Szeretném a TC-t használni mert egyzerübb mint a sajátgép.

Verzióhoz meg azért ragaszkodom, mert jól nézz ki nem az a régi vágású TC. :B

(#728) Dyno válasza Dyno (#727) üzenetére


Dyno
veterán

Egyet emgfigyelte ahol a kiterjesztés r01,r02....és így növekszik ott a rar-t engedi használni, de ahol kiterjesztés csak simán rar ott nem.........ott a sajátját akarja, ez nekem rejtély.

(#729) Fire/SOUL/CD válasza Dyno (#728) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Akkor állítsd így be: [link]

A RAR és a ACE "kéz a kézben járnak", sok esetben a RAR az nem WINRAR, hanem WINACE-el létrehozott RAR és fordítva. Ilyenkor bár RAR a kiterjesztés, a fejlécben vannak különbségek, ezért indul egyszer a belső, másszor meg a külső Winrar progi.
Ha ezt a beállítást használod, akkor csak akkor futtatja a külső Winrar-t, ha szükséges(jelszó és/vagy darabolás és/vagy speciális tömörítési beállítások)

Ha mindig a Winrar-t akarod futtatni, akkor Ha lehet, használja a belső RAR kicsomagolót és a Ha lehet, használja a belső ACE kicsomagolót elől "kivenni" a pipát.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#730) Dyno válasza Fire/SOUL/CD (#729) üzenetére


Dyno
veterán

NAgyon szépen köszönöm végre jó lett. :R

(#731) Sanyix


Sanyix
őstag

Meg tudná mondani valami melyik verziótól kezdve cseszték szét a fájlban szöveg keresést? Mert régen még mindent megtalált, de mostanában már szelektív...

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#732) Fire/SOUL/CD válasza Sanyix (#731) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Sima trial(nem tört) változat csinálja? Hányas verzió? Konkrétan pl a "20" stringet nem találja egy fájlban?

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#733) total90


total90
veterán

Hi!

Hol kell a TC 7.03-as verzióban beállítani, hogy teljes képernyőn nyíljon meg ne csak kis méretben?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#734) fatal` válasza total90 (#733) üzenetére


fatal`
titán

Állítsd át a parancsikont, hogy teljes méretben nyissa (jobb klikk->tulajdonságok).

(#735) total90 válasza fatal` (#734) üzenetére


total90
veterán

Időközben megtaláltam a megoldást. Beállítások/Pozíció mentése. Nekem így működik csak...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#736) oz82


oz82
senior tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám a 7.04-es totalcommanderrel. Tegnap raktam fel a win 7 et és a totalkommander furcsám jeleníti meg a könytvár és fájlneveket, az összeset. Lerövídíti a neveket és mindenhez hozzárak egy ~1-t

Pl.: Filmek helyett Filme~1

Mi ez és hogyan lehet kijavítani? Vagy vmi kompatibilitási hiba?

A segítséget előre is köszönöm!

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#737) localhost válasza oz82 (#736) üzenetére


localhost
Közösségépítő

megoldás

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#738) Fire/SOUL/CD válasza oz82 (#736) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

ITT a Hosszú fájlnevek megtartása legyen bepipálva.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#739) oz82 válasza localhost (#737) üzenetére


oz82
senior tag

Köszönöm, egyenlőre megoldotta a problémát

Fire/SOUL/CD: Be volt pipálva a hosszú fájlnevek megtartása.

üdv

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#740) elmo válasza oz82 (#736) üzenetére


elmo
aktív tag

Próbáld meg ezt beállítani:

angol: Configuration - Options - Display - Use long names (legyen kipipálva)
magyar: Beállítások - Általános beállítások - Képrenyő - Hosszú fájlnevek megtartása

[szerk.: későn frissítettem az oldalt :) ]

[ Szerkesztve ]

(#741) canniball


canniball
nagyúr

Kipróbáltam néhány ingyenes alternatívát de egyik sem nyerte el a tetszésemet, úgyhogy marad a vásárlás...ehhez kérnék némi segítséget. Itt azt írják "Pupils and Students with identity card or other proof can get the software at a reduced price..." - arról esetleg tud-e valaki nyilatkozni hogy (mivel diákigazolványt nem igényeltem) ha kérek a suliból egy iskolalátogatásit az megfelel-e? (Illetve hogy miként döntik el a magyar nyelven írt papírról hogy az micsoda? :) )

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#742) Sk8erPeter válasza canniball (#741) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

http://www.ghisler.com/efaqorder.htm#stud
Q: Is there any discount for students or pupils?
A: Yes, provided you send or fax us a copy of your valid student card. The price of a student licence is CHF 30.-. NOTE: The student licence can only be registered to the full name of the student/pupil and not to relatives, companies or institutions.

Szóval kéne az a diák... :)

Egyéb:
support@ghisler.com
support forum

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#743) canniball válasza Sk8erPeter (#742) üzenetére


canniball
nagyúr

Bízom benne hogy csak kifelejtették a szövegből az other proof-ot... Ha mégsem cumi van: amit nyerek a réven elvesztem a vámon (vagy hogy mondják). :o
Lehet a hazai viszonteladót kéne kérdeznem...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#744) _ak_


_ak_
addikt

Üdv!

Érdekes jelenséggel állok szembe. Amióta visszaraktam a vistát w7 helyett, azóta a másik partíción lévő mappák megnyitásához admin jogot kér a TC (7.50a). A mappák tulajdonságaiban félig be van pipálva (nem pipa hanem kocka van a jelölő négyzetben) a read only tulajdonság, de hiába változtatom ezt meg, mindig visszaáll.

Mi lehet a megoldás?

Let's begin, de gozaimasu!

(#745) Fire/SOUL/CD válasza _ak_ (#744) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Próbáld meg ezt:

1. állj a "problémás" partíció gyökerébe
2. jelöld ki az össez fájlt(*)
3. TC fájl menü/Atrributomok módosítása
4. állítsd be ÍGY és okézd le
A művelet során még kérheti az admin engedélyt, de ha "végigcsinálod", akkor remélhetőleg többször már nem.

Remélem segít..

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#746) _ak_ válasza Fire/SOUL/CD (#745) üzenetére


_ak_
addikt

Ugyan az, leokézom tölt egy kicsit, de amikor újra megnézem, akkor ott a négyzet megint az összes előtt.
Viszont ettől még lehet, h segített, legalábbis most nem kért engedélyt fájlmásolásra.

Akárhogy is köszi a tippet!

Let's begin, de gozaimasu!

(#747) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Próbáltam feltenni az uj Total Commandert (Total Commander 7.50a magyar súgó, legújabb nyelvi fájlok (2009.10.14)) a Windows 7 re, de nem ment, azt irja, hogy a csoport letrehozasa sikertelen volt.
Masik particiora akrtam feltenni, es az ini fajlok is a konyvtarban lettek volna.
Valami megoldas letezik?

(#748) sfdrakex válasza xrvman (#747) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nekem a program files (x86) ba simán feltelepült. Lehet az lesz a gond máshova akartad tenni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#749) xrvman válasza sfdrakex (#748) üzenetére


xrvman
őstag

lwhwt kiprpbalom, odatelepitem, majd atmasolom egy masik particiora, mert ha winreinstall, akkor a bealitasok nem vesznek el, pl FTP

(#750) elmo válasza xrvman (#749) üzenetére


elmo
aktív tag

A beállítások egyébként sem vesznek el, ott vannak a felhasználó saját mappájában (persze ha telepítéskor így állítottad be), és ezeket (wcx_ftp.ini és wincmd.ini) simán átmásolod valahova, majd újratelepítés után vissza, és az összes beállításod megmarad.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.