Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#1451) Gabás válasza Dedkov76 (#1450) üzenetére


Gabás
addikt

meg kell jeleníteni a rejtett fájlokat

(#1452) Sk8erPeter válasza aag (#1449) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem a Total Commander még mindig a legjobb a fájlkezelők közül, de a SpeedCommander egy egész jó utánzatnak tűnik.

(#1447) Dedkov76: "Asszem megy vissza a 32bites rendszer azzal minden kerek volt." nem a 32 bit vs. 64 bites változat kérdése a magyarázat. :N Gabás közben megírta a választ.

Amúgy nálam a 64 bites TC-vel eddig minden rendben, nem tapasztaltam anomáliákat. Más tapasztalt bármi parát? Csak kíváncsiságból.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1453) aag válasza Sk8erPeter (#1452) üzenetére


aag
őstag

Félreértesz. Én nem akarom megvenni a TC-t. Ingyenest szeretnék. Vagyis akkor átfogalmazom a kérdésem:

Melyik a legjobb freeware TC-klón szerintetek?

(#1454) Dedkov76 válasza Gabás (#1451) üzenetére


Dedkov76
tag

Nem segít.
Ha a win intézőben simán rákattintok az asztalra akkor mindent látok.Ha viszont megyek sorba,hogy:gép-c meghajtó-felhasználok-a-desktop akkor nem.Ezt nem értem ez,miért így megy 64biten.Valószínű ezért nem látja a TC sem a parancsikonokat.

[ Szerkesztve ]

"miért vagytok gyengék?"

(#1455) Dedkov76 válasza Sk8erPeter (#1452) üzenetére


Dedkov76
tag

Nem TC hiba szerintem hanem op rendszer.32bitesen minden a megszokott volt.Egyébként sem hiszem,hogy a parancsikonok rejtett fájlok lennének.

"miért vagytok gyengék?"

(#1456) Gabás válasza Dedkov76 (#1454) üzenetére


Gabás
addikt

ennek semmi köze a Windows verziójához, a titokzatos ikonok helyét pedig már többször megadtuk

Sk8erPeter: majd ha lesz RC...

[ Szerkesztve ]

(#1457) Dedkov76 válasza Gabás (#1456) üzenetére


Dedkov76
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

"miért vagytok gyengék?"

(#1458) Fire/SOUL/CD válasza Sk8erPeter (#1452) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"SpeedCommander egy egész jó utánzatnak tűnik."
Utánzat? Érdekes lenne... :DDD Az SC 1993 év elején, a TC meg 1993 év végén jelent meg...
(SC-nek hosszú évek óta van már natív x64-es változata is)
Két teljesen más szemléletet követő fájlkezelő, egymás utánzatai biztosan nem lehetnek pro és kontra... :N

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1459) Fire/SOUL/CD válasza aag (#1453) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja, a lényeget meg kihagytam. Ingyenesben szvsz a legjobb fájlkezelő az Unreal Commander. Ingyenessége ellenére a TC és SC-vel vetekedő funkcionalitással rendelkezik. A telepítését követően regisztrálni célszerű (ami pár kattintás csak), mert csak így érhető el az összes szolgáltatása.

Ha meg kis nosztalgia kell a DOS-os időkből Windows alatt, akkor: FAR Manager

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1460) fatal` válasza Sk8erPeter (#1446) üzenetére


fatal`
titán

Nem sértődtem meg csak lemaradt a smile, sry. :D

Akkor lehet nem te voltál, időnként mindig jön valaki, aki belémköt emiatt, azt hittem, hogy ismétlődik, bocs. :D

(#1449) aag: Nem próbáltam klónokat, de az egyetemen egy ideig Unreal Commander volt a gépeken a TC helyett és egész jónak tűnt.

Szerk.: Na tessék, megint megelőztek. :D

[ Szerkesztve ]

(#1461) Fire/SOUL/CD válasza fatal` (#1460) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Szerk.: Na tessék, megint megelőztek."
:DDD Miért nem állítod be a a PH!-s beállításaim-nál, a fórumhozzászólásoknál, hogy
Rendezés->Időrendben csökkenő
Kezdő blokk->Utolsó
Így mindig a legfrissebb hsz-t fogod látni, és még felülről lefelé is olvashatsz. ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1462) aag


aag
őstag

Köszönöm, akkor tehát Unreal. :R

(#1463) fatal` válasza Fire/SOUL/CD (#1461) üzenetére


fatal`
titán

Teljesen mindegy, hogy rendezem, akkor is az utolsó olvasatlantól fogok indulni és szépen válaszolgatni. :)

Visszafele olvasni értelmetlen. :D

Mondjuk szerintem nem baj, ha többféleképpen is megvan fogalmazva egy válasz, legalább, ha jön valaki és rákeres, akkor kidobja a kereső.

[ Szerkesztve ]

(#1464) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#1458) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, hát az lehet, akkor most valakinek f@szságot írtam. :B :DD Kösz a felvilágosítást. :K Igazából azért írtam ezt, mert azt feltételeztem, hogy az SC még így is sok ötletet átvett a TC-től, persze lehet, hogy ez inkább oda-vissza történt, főleg, ha az SC előbb született. Mondjuk ezt nem is érdemes kutatni, hogy ki kitől vett át, lényeg a végtermék. Amúgy próbáltam az SC-t, nem rossz, de még mindig valahogy a TC-nek sikerült legkézenfekvőbben a felülete. Azt azért tudtam, hogy natív 64 bites változata az SC-nek viszonylag régebb óta van.
Amúgy ha már így erről dumálunk, neked mi a véleményed az SC-ről? Volt valami, amit felfedeztél, és talán inkább amellett szól, mint a TC mellett?

===

(#1460) hunfatal: no para, megértem, hogy ha már más is cseszegetett emiatt, üldözési mániád van, és magadra veszed egyből. :DD :))
Amúgy én a hasonlót elkerülendő inkább megnyitom azt a kérdést új fülön, amire válaszolni akarnék, de előbb elolvasom a többi választ, hátha közben született megoldás, és akkor már zárom is be a korábban megnyitott új fület. :P

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1465) fatal` válasza Sk8erPeter (#1464) üzenetére


fatal`
titán

Ez nálam megszokás, igaz, nem ezt a fórumot kezdtem használni először és máshol még nem szóltak emiatt. Üldözési mániám nincs, csak nem mindig jegyzek meg minden avatart :D

Még ha, amiatt kötnének belém, hogy spamellek, vagy pocsék a helyesírásom az ok. De azért, mert próbálok segíteni :F Egy idő után furcsa volt. :D Bár tény, hogy ennél a konkrét esetnél jobban is odafigyelhettem volna, mert rögtön alatta volt a válasz.

Ha nagyon sok új HSZ van, akkor én is ezt szoktam csinálni, de itt nem volt annyi. Nyílván egy 3 napja feltett kérdésre nem válaszolok, mert általában rég megválaszolták addigra.

Na nem offolok tovább, főleg nem ebben a topicban, mert egyszer már ránkszóltak. :D

[ Szerkesztve ]

(#1466) Sk8erPeter válasza fatal` (#1465) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

OK, nekem is feltűnt már párszor, hogy néha tihanyi echo-feeling, de én még nem szóltam be eddig, legalábbis nem emlékszem. :P De nem para, elnézzük neked, elég aktív vagy ahhoz. :D

Sk8erPeter

(#1467) aag válasza aag (#1462) üzenetére


aag
őstag

Bevált az Unreal Commander. Meg vagyok vele elégetve. Köszönöm a tanácsokat!

(#1469) MasterMark válasza datatomm (#1468) üzenetére


MasterMark
titán

Free Commander

Switch Tax

(#1470) fatal` válasza datatomm (#1468) üzenetére


fatal`
titán

Egy hozzászólást olvass vissza. (Unreal Commander)

(#1471) aag válasza datatomm (#1468) üzenetére


aag
őstag

...csak egyel kellett volna visszaolvasnod...

(#1472) Sk8erPeter válasza aag (#1467) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Meg vagyok vele elégetve."
Azért remélem, elégetve nem vagy. :DD ;]

(#1470) hunfatal : na, most senki nem köthet beléd, mert most nem Te echo-ztál. :DDD

Sk8erPeter

(#1473) fatal` válasza Sk8erPeter (#1472) üzenetére


fatal`
titán

:DDD :DDD

Ha kérdésem van, akkor azért vissza szoktam olvasni, olyankor nincs echo, csak válasznál. :D

[ Szerkesztve ]

(#1474) aag válasza Sk8erPeter (#1472) üzenetére


aag
őstag

:B

(#1475) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Egy kis problémám akadt a total commanderrel kapcsolatban!

Írni szeretnék lemezre vagy pendrive-ra, akkor a válasza hogy nincs ilyen meghajtó!

Vajon mi lehet a probléma?

A segítségeteket előre is köszönöm!

(#1476) Fire/SOUL/CD válasza Teodor52 (#1475) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az intézővel próbáltál a pendrve-ra másolni, az nem nyavalyog? (A nincs ilyen meghajtó az rendszerüzenet szokott lenni, és ilyenkor semmilyen fájlkezelővel sem lehet írni a pendrive-ra)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1477) Teodor52 válasza Fire/SOUL/CD (#1476) üzenetére


Teodor52
senior tag

De az is?

(#1478) Fire/SOUL/CD válasza Teodor52 (#1477) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"De az is?"
Ez most tényleg kérdés akart lenni, vagy kipróbáltad és az intézővel sem jó?

Ha más fájlkezelőnek vagy az Intézőnek is gondja van, akkor a pendrive-al van gond, ami azt jelenti, hogy le kellene formázni a pendrive-ot vagy az OS nem ismeri fel jól valamiért.
Ezt lehet megpróbálni: [link]
ha ez nem hoz eredményt, akkor jó eséllyel kukázható a pendrive, de előtte egy másik gépen is mindenképp nézd meg, hogy meggyőződj arról, hogy valóban nem-e csak az OS hisztizik.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1479) Teodor52 válasza Fire/SOUL/CD (#1478) üzenetére


Teodor52
senior tag

Elnézést figyelmetlen voltam kijelentésnek szántam.

(#1480) Fire/SOUL/CD válasza Teodor52 (#1479) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Semmi gond. Akkor próbáld meg életre kelteni a pendrive-ot, ahogy linkeltem, talán menthető.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1481) Teodor52 válasza Fire/SOUL/CD (#1480) üzenetére


Teodor52
senior tag

Hali!

Én mindjárt a diskpart paranccsal indítottam ami hiba nélkül le is futott, majd a pendrive-ot behelyeztem a számítógép előlapján található usb csatiba ott nem, de a hátsó usb-be ami közvetlenül az alaplaphoz tartozik, ott már felismerte a total commander!

Lehet, hogy nagyon amatőr a kérdésem, de mi a különbség a lemezkezelőből és a diskpart parancssorból indított formázás között, mert én korábban leformáztam lemezkezelőből nem volt javulás, de ugyan ezt diskmark-al most meg kifogástalan a pendrive?

(#1482) Fire/SOUL/CD válasza Teodor52 (#1481) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A CLEAN parancs a különbség alapvetően, az ugyanis minden partíciót/kötet letakarít(létrehozza és felülírja az MBR-t az eszközön, mintha még sosem lett volna partíció létrehozva rajta), olyat is, amit a lemezkezelő nem lát, mert nem kezel, ergo le sem tudtad volna törölni a lemezkezelővel.

Én mindig ezt a módszert használom, már nagyon rég óta, mert ha ez nem tudja rendbe tenni a pendrive-ot, akkor szinte biztos, hogy kukázható.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1483) Teodor52 válasza Fire/SOUL/CD (#1482) üzenetére


Teodor52
senior tag

Kösz szépen a segítséget és a tájékoztatást!!!

(#1484) olivera88


olivera88
veterán

Ultrawebre szeretném a feltölteni a Drupalt de nem megy, már vagy 5perce töltöm és 0 nál tart még mindig, erre most kiírta hogy átviteli hiba. Ez mitől lehet? Máskor töltöttem fel SMF et azt egyből sikerült feltölteni.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#1485) Sk8erPeter válasza olivera88 (#1484) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ennek abszolúte semmi köze a Drupalhoz...
Nem lehet, hogy tiltják pl. a .htaccess fájlokat, és ez akasztja meg a feltöltést? Próbáld ki, hogy azt kihagyod a feltöltésből.

Szerk.:
Google: ez alapján jutottam el a drupal.hu-ra, ami épp az uw.hu-s lehetséges problémákról beszél, igaz, ez még a Drupal jó régi verziójára, a 4.7-esre vonatkozik, de gondolom a főbb infók még aktuálisak belőle: [Drupal telepítés az Ultraweb-en]
itt meg is kapod azt az információt, amiről fentebb beszéltem:
"A .htaccess fájl feltöltését az Ultraweb nem engedélyezi."

Ergo ha szeretnél keresőbarát URL-eket, akkor más szolgáltatót kell választanod.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1486) Thunderzolee

Üdv!

Az mitől lehet, h elkezdek másolni egyik merevlemezről a másikra, elindul mondjuk 50-60MB-al a másolás, megy a másolandó cucc mondjuk harmadáig ekkora sebességgel, majd hirtelen leesik olyan 2.5-3.5MB-ra a sebesség. :F

A forrás lemez 7200-es, a cél lemez 5400-es.
(De fordítva is hasonlóan lassú a másolás.)
Töredezettségmentes mindkét HDD.
A másolandó fájlok pedig 700MB-os, 1.1GB-os, ill. 1.4GB-os avi filmek.

Az oprendszer 32bites Win 7, 4GB rammal, G41-es chipset, ~3GHz-es E6500 CPU.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1487) VaMik


VaMik
tag

Sziasztok!
TC Ultime Prime esetében nem tudjátok hol kell beállítani, hogy a tálcára tegye le a programot ne pedig a tálca jobb szélére dokkolja a rejtett ikonok közé?

(#1488) karlkani válasza VaMik (#1487) üzenetére


karlkani
aktív tag

TC-ben a Beállítások, Működés, Kis méret állapotban ikonként a tálcán opcióval módosítható, nézd meg, hátha...

(#1489) VaMik válasza karlkani (#1488) üzenetére


VaMik
tag

Köszi, mükszik :)

(#1490) Regirck


Regirck
senior tag

Sziasztok,
van valami megoldás arra, hogy hogyan sorolja a TC a fájlokat? Arra gondolok, hogy van 1-31-ig fájljaim* és nem sorrendbe sorolja hanem:

1-10-11...19-2-20-21...3-30-31

Kicsit zavaró!

(* ez alatt azt értem, hogy be vannak számozva, mivel tananyag és sorrendiség nem hátrány, majd szám után jön az, hogy pontosan mi is az...)

(#1491) canniball válasza Regirck (#1490) üzenetére


canniball
nagyúr

Az 1... legyen 01..., a 2... legyen 02... stb.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1492) karlkani válasza Regirck (#1490) üzenetére


karlkani
aktív tag

Beállítások, képernyő, rendezési elv. Itt beállítod a neked megfelelőt.

(#1493) Regirck


Regirck
senior tag

Köszönöm mindkettőt kipróbálom!

(#1494) fatal` válasza Regirck (#1490) üzenetére


fatal`
titán

Mert string szerint rendez, nem szám szerint. A string szerinti rendezés pedig úgy működik, hogy karakterenként hasonlít össze, ezért a 2 nagyobb lesz, mint a 11. (Mert az első karakternél az 1 kisebb, mint a kettő)

A megoldás a feljebb is olvasható 01, 02 stb. elnevezés. :) Csoportos átnevezéssel (Ctrl+M) gyorsan véghezvihető. :)

(#1495) drkbl válasza Regirck (#1490) üzenetére


drkbl
őstag

Tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#1496) karlkani válasza fatal` (#1494) üzenetére


karlkani
aktív tag

Nem szükséges a fájlok átnevezése, az a megoldás is teljesen jól működik, amit fentebb írtam.

Természetes rendezés: Betűk és számok

(#1497) Regirck válasza karlkani (#1496) üzenetére


Regirck
senior tag

Ezt választottam, mert ez tűnt a leggyorsabbnak és legegyszerűbbnek.

Köszönöm nektek, a sok öltetett!

(#1498) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Üdv!

A következő gondom akadt.
Total commanderrel másolnék fájlokat a pc vinyójáról (ntfs) a media lejátszóra kötött vinyóra (ext 3).
Az F5-F2 parancsokat használva több fájlt is másolok több mappába.
A gondom az, hogy a 2. tól kezdve meghülyül a rendszer, és nem csak azt az egy fáljt másolja a helyére amit kell, hanem az eredeti helyen a kijelölt fájllal egy mappában található összes fájlt (amiket ki sem jelöltem), de méghozzá úgy, hogy létrehoz egy mappát a fájl nevével az új helyen, és abba rak bele mindent.
Majd ugyanezt csinálja a listában a 3.-4. és minden további fájlokkal.

Mi lehet a gondja?

Hogy érthetőbb legyen:
a pc-n a mappában ezek a fájlok vannak:

baratokkozt.avi
baratokkozt.srt
valami.nfo

Csak a baratokkozt.avi van hozzáadva a listához, mégis mikor befejezte a másolást, az új helyen (medialejátszó vinyóján) a következő a szitu:
létrejött egy

baratokkozt.avi

könyvtár és azon belül van a :

baratokkozt.avi
baratokkozt.srt
valami.nfo

fájlok mindegyike.
Ami a legvicceseb manuálisan nem is tudok olyan könyvtárat létrehozni, amiben "." van.

[ Szerkesztve ]

(#1499) zeix


zeix
senior tag

Sziasztok!

Nekem nem jeleníti meg a commander a saját user mappámat, csak akkor, ha bekapcsolom a rejtett fájlok megjelenítését.
Telepítve úgy volt, hogy mindenki számára elérhető legyen.
Az intézőben teljes jogosultság van beállítva minden felhasználónak.

v8.0 beta 5 x64
v7.55 x86
Mindegyikkel próbáltam, de semmi.

[ Szerkesztve ]

(#1500) zeix


zeix
senior tag

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.